Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

James és Lily Potter háza Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
James és Lily Potter háza Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
James és Lily Potter háza Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
James és Lily Potter háza 3347qiw
A Hónap Játéka
James és Lily Potter háza 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
James és Lily Potter háza Ic7783

Share

James és Lily Potter háza

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

James és Lily Potter háza Empty
TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:47 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

James Potter
Varázsló
James Potter

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 21

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 7:19 am

~Fiam & Piton & Lily~

Nem tudtam elhinni, hogy Lily ezt teszi velünk, és csak ilyen egyszerűen. Láttam a szemeiben a fájdalmat és a megtörtséget, de egyszerűen képtelen voltam rá, hogy elismerjem neki is fáj. Ő tette ezt velünk, nekünk szúrt tőrt a szívünkbe, pont akkor, amikor már mindannyian azt hittük végre vége van a szenvedésnek, végre eljött a béke időszaka... de nem. Úgy tűnik arra ítéltettünk, hogy soha ne legyünk boldogok... hogy én soha ne legyek boldog.
- Hallgass el ha jót akarsz. - sziszegtem, s Piton szavait követően ismételten fellángolt bennem az az eszeveszett indulat, mint amikor megpillantottam. Hiábavaló próbálkozásnak tánt nyugtatni magamat, pálcát tartó kezem szinte remegett, hogy megátkozhassam. Ha Lily csak egy centit arrébb lépne, azonnal megkapná amit érdemel ez a sötét lelkű alak. Harry szavainak teljes mértékben igazat adtam s még is, amikor megláttam, hogy Lily arcán lecsorog egy könnycsepp úgy éreztem hogy az ő szívével együtt az enyém is abban a szent pillanatban szilánkokra törik.
- Isten veled Lily Evans. - szólaltam meg végül kegyetlenül ujjamról letépve a jegygyűrűt, elé hajítottam a betonra, majd egyszerűen hátat fordítva besétáltam a házba. Soha nem tanúsítottam még olyan önuralmat, mint ott és akkor a saját házam előtt. Felérve csak tétován megálltam Harry szobájának ajtaja előtt, majd végül leroskadtam a falhoz és éreztem ahogy az én szememből is lehull az első sós csepp, amit még több követ. S közben egyre csak az járt a fejemben hol rontottam el.

//Köszönöm a játékot//
Vissza az elejére Go down
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Hozzászólások száma : 499

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 3:11 am

- Harry & James & Per -

Vége. Csak ez az egy szó kavargott a fejemben, miközben Harry zöld szemébe bámultam. a szeme az enyém volt. Úgy tetszett, mintha tükörbe néznék... a legfontosabba a világon! Nem akartam ezt látni, nem akartam csalódást okozni, nem akartam tönkretenni az álmait! De a tény az, hogy megtettem. Nem hiszem el, nem akarom elhinni - de megtettem. És igen, valóban itt a vége.
Harry szavai ostorcsapásként értek. Oly mértékben, hogy a bőrömön éreztem a fájdalmat, ami később beszivárgott a mellkasomba. Láttam a kibukni készülő könnycseppeket, amiket leplezni akart és attól kezdtem tartani, hogy idő előtt megszakad a szívem. Úgy éreztem, a lábaim nem bírnak megtartani. A szavai kihúzták alólam a valóság talaját és egy olyan helyre száműzték zsibbadt érzékeimet, ahol nincsen fájdalom, nincsenek könnyek. Nincs harag, nincs félelem, nincs csalódás. Az agyam eltompult, a hangok pedig elhalkultak, mintha víz alá nyomták volna a fejemet. Csak Harry szavait hallottam, de azokat olyan tisztán, mint a végítélet! Csak az ő arcát tudtam teljes mértékben kivenni ebből a zsongásból... már magasabb, mint én, döbbentem rá ismét levegő után kapkodva a rémület és a bánat ólomsúlyú egyvelegétől,a mi ravaszul megült a szívemen, béklyóba fogva azt. Éreztem, ahogy valaki más a szám elé kapja a kezét... vagy az én lettem volna? Nem tudom. Egy ismeretlen erő mozgatta a testemet, s kiszakított belőlem egy darabot, hogy abból vígan lakmározhasson. Harry aztán megfordult és eltűnt a házban... én pedig megszűntem önmagam lenni. Ledermedve bámultam a hűlt helyét, s későn vettem észre, hogy a szemeimből könnyek záporoznak, szinte hisztérikusan. Éreztem, ahogy a kezem önkéntelenül Perselus ujjai után kap, legalábbis az,a melyiket nem szorítottam a számra, hogy ne törjön belőlem elő valami borzasztó...
Nem tudtam elhinni. A kisfiam... na jó, már egy fiatalember, de akkor is! Az előbb olyan dolgokat vágott a fejemhez,a miket nem bírtam elhinni. Tudtam, hogy megérdemlem őket. De nem voltam képes hinni bennük. Ez csak egy rossz álom, hajtogattam magamban és tényleg arra vágytam, hogy igaz legyen. Minden sejtemmel azt kívántam...
De ez nem álom volt, hanem a valóság és nekem válaszolnom kellett James vádjaira, ha késve is. Muszáj volt. Így összeszedtem magam és megzabolázva a hangomat, beszélni kezdtem.
- James, ez nem igaz! Én csak... a... - még mindig elég nehézkesen ment összefüggően beszélni, ennek ellenére mindent bevetettem. - A szívemnek nem tudok parancsolni.
Fantasztikus! A lehető legnagyobb őrültséget mondtam. Finoman megrántottam Perselus kezét, hogy ezzel is jelezzem, menjünk már, mert különben elájulok, vagy rosszul leszek vagy mindkettő... hopponálni akartam. Eltűnni innen és csak sodródni csöndesen, míg a világ véget ér, hogy ennek az egésznek is vége legyen...

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyKedd Aug. 09, 2011 8:51 pm

Lily & James & Harry

A helyzet a legvégsőbb rossz felé fokozódott. Ahogy gondoltam már az elején el kellett volna hopponálnunk és nem megvárni ezt a részt innen már nem lesz egyszerű épp bőrrel megúsznunk. Figyeltem Jamest és Harryt, hogy mikor készülnek kitörni, Jamesből kinéztem volna azt, hogy nem átkozz porrá és, hogy már nem olyan forró fejű mint volt, de Harryből nem. A szavak amiket Lilyhez vágott még nekem is fájtak, hiszen láttam a szemében, hogy szinte sokkolta, talán engem is le sokkolt volna, ha ezt az én gyerekem mondja nekem. Kivont pálcával álltam és csak egyre tudtam gondolni, hogy menjünk már el onnan, de Lily csak köztünk állt és még hangtalanul sem tudtam neki jelezni, hogy itt az ideje annak, hogy épségben leléphessünk, tudtam ő még bonyolítani fogja a helyzetet annak értelmében, hogy béében próbáljanak meg elválni.
-Nem véletlenül vagyok itt Potter, és te csak ne utasítgass engem.- Vetettem oda az idősebbik Potternak és tudtam, ha megszólalok akkor abból, jó nem lesz, de nem tudtam szó nélkül hagyni Harry szemtelen mondatát sem.
-Kicsit több tiszteletet Harry mégiscsak az édesanyáddal beszélsz.- Vágtam hozzá és fel sem tudtam mérni ésszel, hogy hogy mondhatott ilyet az anyjának. Anya csak egy van és ezt neki is tudni kell, vele nem lehet senki tiszteletlen, hiszen ő lesz az egyetlen ember aki akkor is el fogja fogadni, ha valami hülyeséget csinál.
Lenyúltam és megpróbáltam megfogni Lily kezét és magam felé húzni, jelezve azt, hogy ideje indulni.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

Hozzászólások száma : 260

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyKedd Aug. 09, 2011 4:27 am

A Kígyó, a Hűtlen suta és a Dühös Szarvas
Apámból már épp dőltek a haragos kérdések mikor mellé értem. Voltaképp anya állított meg mindkettőnket, ami elvileg természetes, gyakorlatilag csak növelte a bosszúságot az, hogy anyám Pitont védelmezte a saját testével. Hazudnék, ha azt mondanám, nem hatott rám a könyörgése. Hatott, de csak annyira, megálljak. Mint dühös bika, úgy vettem a levegőt és fújtam ki szaporán. Tétován, kétségbeesetten és dühösen szemléltem az eseményeket, ahogy apám elküldi Pitont, aztán anyámat ostromolja az egyre fájóbb kérdésekkel. Ezek a kérdések nekem is fájtak. Idegesen túrtam bele a hajamba, mintha ki akarnám tépni. Beleharaptam az alsó ajkamba olyan erősen, hogy egy kis vér is kiserkent belőle, a torkomra pedig egy óriási gombóc nőtt, amely vadul fojtogatott. A szemeim szépen lassan megteltek könnyel, hiába nem akartam sírni. Nem akartam gyenge lenni és főleg nem Piton előtt. Ezekkel a könnybe lábadt, csalódottsággal teljes szemekkel pillantottam anyámra.
- Tudod mit? Menj el! Takarodj! Soha többé nem akarlak látni, Lily! - mondtam ki anyám keresztnevét, ami egyet jelentett azzal, hogy lehet, soha nem fogok tudni úgy tekinteni rá, mint az édesanyámra.
- Az én igazi anyám soha nem törte volna össze az álmaim, soha többé nem akart volna elhagyni, minek után olyan nagyon nehezen újra összekerültünk. Az én anyám soha nem szakított volna szét egy igazi, szerető családot.. de Te megtetted! - mondtam el minden egyes gondolatom ordítva, de az utolsó mondat, suttogva hagyta el a számat és vele együtt a könnyem is kicsordult, melyet gyorsan letöröltem. A szám résnyire összeszűkült és nemlegesen csóváltam a fejem, fájón akarva, hogy minden ami most történik csak egy rémálom legyen. Azonban józan eszemmel tudtam, hogy ez nem igaz. ~Nem akarom többé látni Őt..~ Ezzel a gondolattal hátrafordultam és visszamentem a házba. Csak azután kezdtem el zokogni, amikor a szobámban voltam és az ajtót kulcsra bezártam...
James Potter
Varázsló
James Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyVas. Aug. 07, 2011 9:05 pm

Harry, Lily, Piton

Újra tizenévesnek éreztem magam és már azt sem tudtam, hogy mi lenne a helyes. Még ennyi év után is ki tud hozni a sodromból Piton. Kivont pálcával közelítettem és még mindig nem sikerült felfognom, hogy Lily tényleg miatta hagy el engem.
-Én ne csináljak ostobaságot? Tudod, hogy te épp mit csináltál? Mivel itattad meg, hogy erre rá tudd venni?- A kérdések csak úgy záporoztak belőlem és nem tudtam eldönteni, hogy simán megöljem vagy csak szét átkozzam, ha megölöm Azkabanba kerülök és akkor tényleg vége annak, hogy Harry családban éljen, ha életben hagyom akkor sem leszünk együtt, mert Lily elmegy vele. Csak ezek a gondolatok jártak a fejemben és azt sem vettem észre, hogy Harry is ott van már mellettem, nem örültem neki, hogy látnia kell ezt hiszen hiába felnőtt már a szülei veszekedését vagy épp szakítását nem kell végignéznie.
-Piton most azonnal húzd el innen a beled vagy semmi nem marad belőled.-
Kiabáltam neki és közben Lilyt vettem szemügyre ahogy próbál közénk állni. Sok mindent gondoltam volna, de azt nem, hogy pont érte, fog engem elhagyni. Ez nagyon fájt és már csillapíthatatlan dühöt éreztem iránta is.
-Lily ezt te most komolyan gondoltad? mond mit csinálsz neked csak arra voltam jó, hogy újra vele lehess? Csak addig kellettem míg véget ért a háború és biztonságban lehetsz ugye?- Vettem célba most őt. Lehet látnom kellett volna magamat kívülről, de nem igazán voltam rá kíváncsi bevallom, hiszen akkor lehet még én is elszörnyedtem magamtól.
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyVas. Júl. 24, 2011 8:34 am

- Harry & James & Per -

* A világ eszményi gyorsasággal fordult ki a sarkaiból - ismét. Minden, ami körülöttünk folyt tompa hangok egyvelegévé olvadt, melyből egyszerűen nem találtam a kiutat. Pedig én kerestem. Tényleg. Őszintén. De mintha minden kapaszkodót elvágtam volna saját magam előtt, ami megmagyarázná, hova vezetnek a döntéseim... vezetnek-e egyáltalán valahová?
Az egyik talány ez volt. A másik pedig az, miért nem vagyok képes megmozdulni. Igen, az lett volna a logikus, ha összekapom magam és Perselusszal dehoppanálok, de erre valahogy nem vitt rá a lélek. Nem is tudom, miért... talán udvariatlanságnak tartottam? Vagy egyszerűen csak rettegtem attól, mi van, ha most így távozok? Örökre elveszítem a fiam bizalmát... na jó, erre azelőtt kellett volna gondolnom, hogy ilyen szégyentelenül hagytam el az apját egy másik férfiért, akit nem mellesleg Harry utál. Én rontottam el mindent, de hiába - a szívnek nem lehet parancsolni... ezt mégsem magyarázhattam meg nekik, mert tudtam, James szíve e percben legszívesebben kinyírná Perselust és ezzel alátámasztaná, hogy a szívének Ő sem parancsol. Azt pedig nem akartam.
Ijedten pislogtam Perre, mikor úgy szólt Jameshez, ahogy én azt sosem tettem volna - ebben a helyzetben lehetett volna több esze is! Láttam, ahogy villan a pálca, s nekem az első gondolatom egy egyszerű, de végleges szó volt.
NEM.
Nem fognak itt párbajozni. Nem, mert az csak veszteséggel zárulhatna - én pedig egyiküket sem akartam elveszíteni. Önző módon életem három legfontosabb férfija közül ezúttal ténleg nem választhattam. A fiamat pedig nem tettem volna ki ennek. *
- Ne csináljátok ezt! * nem kellett sokat mocorognom, szinte azonnal a két tábor közt termettem, elzárva ezzel az átkok útját. Tompán érzékeltem Perselus suttogását, de én akkor már tudtam, hogy késő menekülni... *
- James, kérlek... * meredtem könnyes szemmel a férjemre, s csak remélni mertem, hogy a pillantásom ér még valamit. * - Ha bántjátok egymást azzal csak engem bántotok! Tudom, hogy megérdemlem, maximálisan, de... ne tegyétek ezt. * ezzel tekintetem a másik zöld szempárba kapcsolódott és a szívem véglegesen kettéhasadt. Mert amit Harry szemeiben láttam az több volt, mint ezer kín, mint véres gyötrelem. A szó...
Csalódtam benned. *

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Jún. 24, 2011 10:14 pm

~Lily~James~Harry

Hirtelen egy pillanatra még az ütő is megállt bennem mikor megláttam Lilyt , de mikor megnyugtatott, hogy nem bántotta akkor már tudtam minden rendben. Tartottam a karomban és épp mikor megszólaltam volna, hogy most már ideje lesz indulni kivágódott a bejárati ajtó és két meglehetősen ideges Potter rohant felénk. Még szorosabban fogtam Lilyt, de időközben a pálcámat is előhúztam a szabad kezemmel.
-James ne csinálj semmi meggondolatlanságot.- kértem tőle. -Már ha képes vagy rendesen gondolkozni.- Gúnyos megjegyzés úgy szaladt ki a számon, hogy szinte észre sem vettem, valószínű ez már csak a megszokás miatt van így. mögötte természetesen a fia rohant és mint mindig megint meggondolatlanul nyitotta ki a száját.
Rendesen én sem tudtam gondolkozni, hiszen ha bevallottam volna magamnak akkor én is tudnám, hogy most teljes mértékig igazuk van de ezt az örömöt soha nem adnám meg nekik, hogy elismerjek valamit amit egy Potter tesz.
-Lily mennünk kéne mielőtt bármi gond lesz.- Súgtam a fülébe és a legjobb és leghasznosabb dolog mellett döntö9ttem az ép eszű menekülés mellett.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptySzer. Jún. 15, 2011 1:23 am

Lily ~ James ~ Piton

Tétlenség. Utálom, amikor nem tehetek semmit. Anya elhagy bennünket, mi pedig ostobán nézünk utána és várunk. Könnycseppek csorogtak az arcomon. Csalódtam. Nem apában, hanem anyában, a sorsban, az életben… talán még a szerelemben is. Az embert nem a fájdalmak ölik meg, hanem a remények, amelyekben csalódott. ~Naiv volnék, amiért azt hittem, hogy visszakaptam a családom? Nem hiszem, de naiv voltam, amikor azt gondoltam, hogy ezen túl minden így marad.~ Pedig nem és itt hever tőrként a szívemben az élő példa. Édes apám kijelentése ezek után, már meg sem lepett. De a következő percekben, amik ezek után következtek… hát ezekre Mrs. Trelawney sem készíthetett volna fel. Egyik pillanatról a másikra vörösödött el apám és jelent meg a düh a szemében, majd szinte kitépve az ajtót rohant kifelé. Döbbenten szemléltem az eseményeket, majd hamarosan engem is elkezdett mardosni a harag 1000 Celsius fokon. Amikor világossá vált számomra, hogy Pion karjaiban anyám van és hogy neki sírt és zokogott, hirtelen szerettem volna ordítani, üvölteni, összetörni és összezúzni mindent körülöttem, amíg a környezetem nem tükrözi a lelkemben megkezdődött háborút és káoszt.
- Te szemét, aljas, mocskos gazember! Engedd el az ANYÁMAT!!! – ordítottam, majd én is rohantam apám után, hogy a saját két kezemmel fojthassam meg Perselust, amiért elvette tőlem az anyámat.
- Ezt megkeserülöd, esküszöm, ezt nem fogod túl élni! - üvöltöttem feldúlt érzelmeimmel, tébolyultan.
James Potter
Varázsló
James Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Márc. 18, 2011 11:58 pm

Lily~Harry ~Piton

Csak álltam és vártam. Vártam bár magam sem tudom, hogy mire. Tudtam, hogy Harry ott van mögöttem mégis minden olyan messzinek és idegennek tűnt, hirtelen egy szorítást éreztem a vállamon és néhány kétségbe esett mondatot. teljes mértékig megvoltam győződve arról, hogy ezt a fiam könnyen túl éli bár a szívem mélyén ezt én sem akartam elhinni. Kezdtem érezni, hogy a testemnek hiányzik valami valami belső üresség aminek nem tudtam nevet adni és amit még eddig soha nem éreztem.

Nem lépsz semmit?
Miért nem mész utána? Még ott van az ajtó előtt, nem?
Hát menjünk ki utána és állítsuk meg! Nem engedhetjük, hogy így elmenjen!

Ez a három mondat visszhangzott a fejemben, de én csak álltam és néztem ki a kis ablakon és közben erőtlenül tudtam csak suttogni valamit Harrynek.
-Nem tudom fiam, nem tudok utána menni.- Jelentettem ki neki és megmagyarázni abban a percben nem tudtam, de reméltem, hogy megérti miért nem tudok semmit tenni.
Volt egy rossz megérzésem és csak azért imádkoztam Merlinhez, hogy nehogy az legyen az igaz mert azt senki nem élné túl. Már azt hittem, hogy csak a szemem káprázik, hogy még mindig nem hopponált el mikor valami furcsa jelent meg kint. Furcsa? Tértem észhez gyorsan mikor rájöttem, hogy kit is látok a házam előtt a feleségemmel aki épp most hagyott el.
Piton! A düh hirtelen lángolt fel a testemben és a legrosszabb félelmem vált valóra. Mint egy eszelős szinte kirobbantottam az ajtót a helyéről és kivont pálcával közelítettem a hűtlen boszorkány és a fekete alak felé.
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Feb. 11, 2011 7:58 am

- Harry & James & Per -

* Nem értettem semmit. A lábaim maguktól vittek az alacsony fa kertkapuig, az ujjaim ösztönösen nyúltak a kilincsért, hogy aztán örökre bezárjam magam mögött. A könnyeim olyan gyors egymásutánban csorogtak le az arcomon, hogy attól féltem, tengerelöntés lesz a vége! Ez természetesen lehetetlen, de - könyörgöm - abban sem hittem, hogy valaha elválok Jamestől!
Nem akartam vissza nézni, nem. Arra a sok emlékre, amik ehhez a házhoz, a férjemhez, a fiamhoz kötöttek. Utóbbit alig kaptam vissza, csak azért, hogy megint elveszítsem. A saját hibámból. Mert nem voltam elég erős. Ezúttal nem bírtam ellenállni valaminek, bár azt kellett volna tennem. Mi történt velem? Az életemmel? Nem bírtam akkor és ott a boldog jövőre gondolni. Nem, mert az én életemben örökre tátongani fog a rés, amit a saját ballépésem okán hoztam. Két férfi között ingadozva, a leghumánusabb megoldást keresve. A saját boldogságomat először helyeztem előbb másokénál, és ezzel életeket tettem tönkre! Hát, nem volt a legjobb időpont ...
Az ujjaim ellenkezve letörölték a könnyeimet, erőszakosan. A jegygyűrűm megkarcolta az arcomat, de nem érdekelt. Csak tompán éreztem az aprócska fájdalmat, ami édes kis semmiségnek tetszett a szívemben dúló viharhoz képest.
Észre sem vettem, merre felé tartok. Vagy, hogy ki jön felém az ellenkező irányból ...
Aztán hirtelen meghallottam a hangját és elakadt a lélegzetem. Elakadt, valahol fél úton a tüdőm és a légcsövem közt. Felpillantottam, s legrosszabb, legborzasztóbb sejtésem láttam beigazolódni. Perselus ott állt előttem, védtelenül ... úgy, hogy a férjem a házunk ablakából figyelt, ebben biztos voltam!
Először megszólalni sem bírtam. A sokk, hogy itt van, eljött - a vesztébe rohant - megbénított. Mikor megszólaltam a hangom sürgető, szinte már rimánkodó volt. *
- Nem kellett volna ide jönnöd, Perselus! * éreztem, hogy az arcomból kiszaladt minden vér. Tétován közelebb léptem hozzá, hogy elkormányozzam a közelből, de szinte tudtam, már késő. *
- Nem, nem bántott! Nem történt semmi! Most menj, kérlek! * néztem a szemébe, s közben megpróbáltam tudatni vele, a pillantásommal, milyen meggondolatlanul cselekedett. *
~ Csak ezt élje túl! ~

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Jan. 27, 2011 5:42 am

~Lily & James & Harry~

Vártam csak vártam és amit én óráknak hittem arról kiderült, hogy csak percek voltak. Már azt sem tudtam, hogy igazából miért is jöttem ide, de most legalább volt időm végig gondolni mindent.
például azt, hogy Lily most miattam hagyja el a családját. kellett egy kis idő míg ez tudatosult bennem és mikor ez megtörtént hát cseppet sem éreztem jobban magamat. Tudtam, hogy ahhoz hogy megtudjam tartani Lilyt most valami szenzációssal kell előálljak, hogy ne bánja élete végéig ezt a cselekedetét.
Gazdagságot és jómódot nem tudok neki adni, hiszen a Roxforti fizetést nem erre találták ki. Egymagam az évek alatt hozzá szoktam, hogy csak annyi pénzre van szükségem amiből a bájital kísérleteimet finanszírozni tudjam, egyéb dolgokra nem igazán költöttem hiszen nem sok igényem van.
Mikor már rendesen benne voltam a gondolati számadásban, révedésemet Potterék háza ajtajának nyílása zavarta meg. Mereven néztem ki lép ki rajta, mikor is megláttam Lilyt. Első látásra úgy tűnt, mintha rohanna valahová mikor megtorpant és megállt. Figyeltem messziről, bár magam sem tudtam, hogy miért nem sietek elé. Lily csak állt és láttam rajta, hogy éppen zokogásban készül kitörni. tudtam, hogy meggondolatlan amit teszek, de nem bírtam tovább várni az egyik közel lévő fa mögé beálltam és ott láthatóvá tettem magam.
Mikor előjöttem gyorsan Lily elé szaladtam.
-Lily mi történt bántott téged?- kérdeztem szintem már kétségbeesve.
Csak álltam és vártam a válaszát miközben átkaroltam a vállát. Az pedig, hogy valaki megláthat tejesen ki is ment a fejemből. Hát igen a szerelem.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptySzer. Jan. 26, 2011 5:09 am

Lily ~ James ~ Piton

Anya keserű arca tárult elém és az, ahogy azt mondta, nem lehetünk többé egy család.Tompán hallottam a szavakat. Hirtelen elveszett az értelmük. Döbbenten álltam és néztem őt. Ahogy lassan eljutott a tudatomig az, amiket az imént hallottam, nem hittem el. Nem azért hallottam a szavakat tompán, mert süket lennék. Nem akartam hallani ezeket a szavakat, nem akartam érteni őket. Azt akartam hinni, hogy ez egy álom, amiből nem sokára felkelek. De nem így volt.
Anya lassan elindult az ajtó felé. Egy könnycseppet kerestem tekintetemmel az arcán, ami azt jelentené, hogy még meg tudjuk győzni apával. S bár nem találtam, azonban láttam, hogy küzd az ellen, el ne sírja magát és így rohant ki. Neki akartam futni, de a hírek, nemcsak a hangokat tompították, ha nem a lábaim is. A lélegzetem szaporább lett, mint aki arra készül, hogy ordítson. De nem jött ki hang a számon, csak nemlegesen csóváltam a fejem és azt tátogtam kétségbe esetten, hogy Anya, kérlek ne menj el! Kérlek, ne!
De mire magamhoz tértem, hogy érezzem a lábam, hogy visszatérjen a hangom és hogy tisztán halljak, már késő volt. Anya már nem volt a konyhában, a házban és apa csak a kémlelő ablakon keresztül nézett ki reá.
- Nem lépsz semmit? - Szólaltam meg hirtelen a hangtalanságomból.
- Miért nem mész utána? Még ott van az ajtó előtt, nem? - Kérdeztem tovább, majd parancsolóan kértem Apát.
- Hát menjünk ki utána és állítsuk meg! Nem engedhetjük, hogy így elmenjen!
De Apa nem tett semmit, csak nézte és nézte. Kedvem lett volna félrelökni és Anyám után szaladni, de ehelyett odaléptem Apa mellé és megfogtam a vállát. Minden egyes lélegzetem keserű volt és a gombóc ott volt a torkomon. Erősen megszorítottam a vállát bíztatásként, annak jeleként, hogy tényleg azt akarom, menjünk ki Anya után és vártam. Vártam, hogy rám nézzen, hogy mondjon valamit.
James Potter
Varázsló
James Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyHétf. Dec. 06, 2010 3:16 am

Lily~Harry ~Piton

Megbolondult a világ csak ez járt a fejemben. Nézem a feleségemet akit még az életemnél is jobban szeretek és nem tudom mi tévő legyek. Mikor kimondja, hogy elválik úgy érzem mintha ketté nyílna a föld alattam és megszűnne létezni a világ. Csak álltam és néztem az arcát néztem ahogy keresi a szavakat, de nem találja. Mikor Harryhez szólt én is a fiamra emeltem a szememet és láttam a kérdést a szemében ugyan azt a kérdést ami t én tettem fel.
Miért? Miért most? Miért így?

-Lily ne mond ezt mi mindig is egy család maradunk.- Mire kimondtam már én sem tudtam mit is akarok.
-Most mi?- Kérdeztem meg, de valószínűleg ő ezt már nem hallotta mert villám gyorsan kiment a házból.
Utána akartam szaladni, de a lábaim nem engedelmeskedtek csak álltam a konyha közepén és vagy az ajtót néztem vagy Harryt aki szintén ott maradt még velem az anyja kirohanása után. Az agyam próbálta feldolgozni a hirtelen jött információt minthogy a feleségem aki közel húsz évig volt velem most az egyik percről a másikra elhagy engem.
Valami külső erő segítségével végre sikerült pár lépést tennem és eljutnom a bejárati ajtóig. Ott a kis kémlelő ablakon kinézve láttam Lilyt ahogy áll és rázkódik. Biztosan sír.
Állapítottam meg magamban és nem szándékoztam semmit sem tenni ez ellen hiszen mi Harryvel lehetnénk azok akiknek joguk lenne sírni, de mi erős férfiak ezt is túléljük valahogy. Harry annyi mindenen ment már keresztül, hogy ez már meg sem kottyan neki.
Hát igen, az én fiam!
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Nov. 05, 2010 2:30 am

- Harry & James & Per -

* Nem tudtam elhinni, hogy nem érti. Egyszerűen nem fért a fejembe, miért várja el tőlem, hogy kimondjam?! Miért akarja, hogy véglegessé tegyem ezt az egészet? Egyszer úgy is az lesz, de addig reméltem, úgy tűnik, botor módon, hogy megőrizhetem a józan eszem és nem kell feltétlenül magamra szórnom valami olyan átkot, amitől hamarost Gildroy Lockhart mellett fogok feküdni a Mungóban.
Mély levegőt vettem, úgy próbáltam megértetni vele, pusztán a gesztusból, pusztán a pillantásból, hogy ne kérdezzen tovább. Nem azért, mert kedvem úgy tartotta, hogy nem válaszolok. Hanem mert nem bírtam rávenni magam azokra a szavakra. Amik szét zúzzák két, számomra igen kedves személy reményét, álmait ... egy közös jövőt, amiben én is reménykedtem, mielőtt tótágast nem állt az életem. Mindenestül. Persze nem mondhatnám, hogy ez a változás bizonyos mértékig nem tett a kedvemre, de abban a pillanatban, két tűz közé szorulva, hát ... nem nagyon tudtam a derűs oldalát nézni a dolgoknak. Ez abszurdum. Van a válásnak egyáltalán jó oldala?!
Nagyon nehezen vettem rá magam. nehezebben, mint addig bármire, de nem burkolózhattam örökre némaságba, ami nem csak az én idegeimet, hanem az övéit is tépi szakadatlanul. Jobban sajnáltam Jamest, mint magamat ... talán ez vett rá arra, hogy ne is húzzam tovább az időt. Ne keressek mentségeket. Egyszerűen csak mondjam ki, törjek össze álmokat magam körül, tiporjak lelkekbe, tizenhét év után mit számít? *
~ Igenis számít ... többet, mint azt bárki hinné! ~
* Ismét felsóhajtottam. Az arcomat igyekeztem olyan maszkba rendezni, ami nem engedi át a könnyeimet, ami elszigeteli őket addig, amíg ki nem lépek az ajtón, amíg el nem hagyom Godric's Hollow-t, csak hogy utána valaki másnak sírhassak ... de ez is kegyetlenség lett volna! *
~ Nem, Per nem láthat egyetlen könnycseppet sem, amit a régi életemért hullatok. Azzal Őt is semmibe venném, mint ... minden mást. ~
* Tehát döntöttem. *
- James, én ... elválok tőled.
* Olyan hidegen sikerült ezt mondanom, hogy megrettentem önmagamtól. Vajon tényleg én mondtam?! Igen, biztos voltam benne, de nehéz volt hinni neki. Elválok tőled ... ez olyan, mintha kést döfnél valakinek a szívébe, akit szeretsz és hangosan nevetnél a szúráson, ami kioltotta az életét ...
Azonban mielőtt folytathattam volna nyílt az ajtó mellettem és megjelent egy jól ismert, bánatos zöld szempár, annak minden velejárójával. De abban a pillanatban, mikor Harry arcára esett a pillantásom úgy éreztem, ezt nem lehet folytatni. Muglik között lassan divattá válik a házasságtörés, de kislányként sem értettem, hogy képesek azok a férfiak vagy azok a nők a gyerekeik szemébe mondani az igazságot.
Ezt még nehezebben dolgoztam fel, hiszen az én szüleimnek máig csodálatos a házassága, amolyan Mary-Sue pozitív. Ez viszont, amibe én bele rántottam magunkat meg sem közelítette azt ...
Nem tudtam mit mondani. Hosszú pillanatokig dermedten álltam, immáron egy újabb húzó erővel bővült a listám és ezek után képtelen lettem volna elmenni. Az az egyetlen, de annál erősebb szál viszont oda kötött, ahol Perselus Piton volt, s amit gyermekkorunk óta hiába próbáltam elszakítani! A szavaim öntudatlanul törtek fel belőlem, de most már még inkább meg kellett válogatnom őket. Hiszen végül is, Istent játszottam ... rendelkeztem mások élete fölött! Ami a legkevésbé sem helyes ... *
- Harry ... sajnálom, de nem ... fogok hazudni nektek. Mi mostantól ... nem lehetünk ... egy család ...
* Ez már közel sem ment olyan hidegen. Ennek ellenére nem tudtam tovább mérlegelni. Ki kellett mennem, különben ott helyben elájulok, pedig annak nyilván nem lett volna túl nagy sikere. Ismét mély levegőt vettem, bár ez most már úgy marta a légcsövemet, mintha karbolsavat szagoltam volna. *
- Most ... * ezt már nem igazán tudtam végig mondani. Zaklatottabb voltam annál. Gyilkos lassúsággal félre toltam az útból James karját, a tekintetem a porszemet se látott padlóra szegeztem és elindultam a kijárat felé. Út közben szinte lepergett előttem az egész életem, de képtelen voltam vissza nézni. Ha azt tettem volna, még a végén meggondolom magam és maradok ...
A kelleténél erősebben felrántottam az ajtót, majd a félfába kapaszkodva kiléptem az előkertbe. És ez volt az a pillanat, amikor képtelen voltam tovább tűrtőztetni magam. Az ajkamba harapva megindultam a kapu felé, amin túl már nyugodtan átadhattam magam a fájdalomnak, ami úgy szorította a mellkasom, mintha rám szórták volna a Cruciatust ... minimum. De nem jutottam el addig.
Még fél úton sem jártam ugyanis, mikor hirtelen öntudatlanul a mellkasom köré fontam a karjaimat és elkapott a csöndes, fájdalmas zokogás ... *

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Nov. 04, 2010 11:31 pm

Lily-James-Harry

Már órák óta nem csinálok mást csak várok és várok. Egyre türelmetlenebbül amit mint mindig nehezen viselem. Mindig is híres voltam a türelmemről, hiszen akkor tanítani sem tudtam volna. persze mindennek van határa most érzem úgy, hogy erősen el kell gondolkodnom azon a tényen amit állítok, hogy képes lennék bármeddig várni Lilyre.
Képes is lennék bármikor, ha kell örökké, de nem egy kerítésnek támaszkodva a háza előtt miközben a férjével beszélget.
Ezekre a gondolatokra egyre ingerültebb lettem és úgy határoztam, ha még tíz percig nem hallok semmit akkor bemegyek.
Elkezdtem néhány lépést sétálgatni Így mégis gyorsabban telik az idő. Attól nem kellett félnem, hogy netán valaki meglát hiszen kiábrándító bűbájt szórtam magamra.
A percek csiga lassúsággal teltek és én kezdtem azt érezni, hogy nem volt túl jó ötlet ide jönni, viszont jobban féltem attól, hogy az a fél örült Potter valami kért tesz Lilyben. Vissza fordultam a házhoz.
-Történjen már valami.- mondtam idegesen és hangosan.
Mikor rájöttem, hogy ez kihallatszott körbenéztem és nyugtáztam, hogy senki sem hallhatta.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Nov. 04, 2010 11:00 pm

Lily ~ James ~ Piton

Az életben sok mindenben volt részem. Szörnyű fájdalmakat kellett átélnem és volt idő, amikor csak a fénykép emlékeztetett szüleim arcára és egy álom, amikor csak azt láttam, hogy beszélgettek, semmi többet. Mégis ez az emlékkép volt olyan erős, hogy patrónust idézzek meg a dementorok ellen. Az életem legboldogabb napja az volt, amikor újra láthattam a szüleimet és most is életem boldog napjait kellene élnem… de úgy tűnik, megint kibabrált velem az élet, mint eddig sokszor. A konyhaajtónak lapulva hallgatóztam és anyám szavai, bár zavarosak voltak és tompán hallatszottak, mégiscsak elindították azt a bizonyos tőrt, amely szépen, lassan fúródott belém. ~Ne… csak ezt ne!~
Apa nem érti, anya miket hord össze. Én sem akarnám megérteni és apa talán épp ezért kéri anyát, hogy beszéljen érthetőbben. Nem akarja elhinni azt, amiket mondd, sőt nem akarja megérteni, ahogy én sem. Halványan reménykedem benne, hogy anya nem akarja megtenni, amire készül, vagy, hogy mást akar tenni, mint amire mi gondolunk apával. Nem akarom, hogy anya elhagyjon minket. ~Meg kell akadályoznom!~
Egy lépést hátráltam, majd kinyitottam az ajtót. Merev testtartással és szomorú szemekkel léptem be rajta, a szám egy vékonyvonallá préselve. Vettem egy nagy levegőt és meglepődtem, milyen erőteljes, de rekedtes volt a hangom, mikor megszólaltam:
– Mondd, hogy nem akarsz elhagyni minket! Anya, kérlek, mondd, hogy… mondj bármit, csak azt ne!
James Potter
Varázsló
James Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptySzer. Nov. 03, 2010 8:49 pm

~Lily & Harry & Piton~

Egyre feszültebben kezdtem el figyelni a feleségemet és nem értettem, hogy mit akar ebből kihozni, de az biztos, hogy nem jó hír. Figyeltem és tényleg nem tudtam, hogy most én rontottam el valamit vagy ő. Egyszerre csak annyit láttam, hogy az ujjához kap és megpróbálja levenni a gyűrűjét, néztem ahogy harcol vele és bár számomra egyértelmű volt, hogy a kis ékszer nem kar megválni a gazdájától ő ezt nem vette figyelembe. nem tudom mire is gondolhat, de azt tudhatná, hogy az a gyűrű csak akkor fog lejönni mikor elválunk vagy valamelyikünk meghal. Az hogy melyik következik be hamarabb azon vitatkozhatnánk.
néztem rá és ő is csak nézett, de nem láttam semmi csillogást a szemében ami megrémisztett.
-Minek kell így véget érnie...? Nem értelek Lily beszélj egy kicsit világosabban, mert nem tudom, hogy mire gondolsz.- Néztem rá kimeresztett szemekkel és csak az járt a fejemben, hogy talán a feleségem épp most készül elhagyni engem. Még jó, hogy elválni csak úgy tudunk, hogy közös megegyezés kell hozzá és Lily nem tud nekem olyan indokot mondani, hogy én abba beleegyezzek. Kár, hogy annak idején nem bocsájtottunk bűbájt a gyűrűre most tudhatnám, ha megcsal.
-Ha már itt tarunk akkor biztosíthatlak róla, hogy nem fogok semmi meggondolatlanságot elkövetni, de most már szeretnék tisztán látni, mert napok óta furcsán viselkedsz és a habogásod nem adott kielégítő választ.- Mondtam és láttam, hogy folyamatosan az ajtó felé néz. Most vagy menni akar már vagy azt figyeli, hogy Harry mikor jön le. Semmit nem értettem a viselkedéséből csak azt, hogy nem én fogod meggondolatlanságot elkövetni hanem ő. Pont ő aki mindig a józan ész határain belül volt mindig soha nem volt benne semmilyen kalandban vagy csínytevésben mint én és most pont ő tett valami olyat. Közelebb mentem hozzá és hangomat lágyabbra vettem.
-Légy velem őszinte tudod, hogy bennem megbízhatsz.- Megsimogattam az arcát és vártam, hogy megnyíljon rendesen. Vártam és belül felkészültem a legrosszabbra, hogy netán elhagy, de egy kérdés még fent állt, hogy ki az aki az én Lilymet teljesen kifordította magából.
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptySzer. Okt. 27, 2010 6:43 am

- Harry & James & Per -

* Ha valaki ezek után azt meri mondani, hogy nem én vagyok a leggonoszabb nő a világon, annak minden további feminim mérlegelés nélkül nevetnék az arcába. Vagy beutalnám a Szent mungó elmegyógyintézeti osztályára ... mert már igaz!
Erre csak akkor jöttem rá, mikor James ismét megszólalt. Ezt a hangját ismertem már, tizenhét éve folyamatosan így beszélt hozzám, mikor épp nem azon izgultunk, mi lehet Harryvel, aki valamilyen csodálatos véletlen folytán világ életében késztetést érzett arra, miszerint megmentse az egész varázsvilágot a rá leselkedő gonosztól; erőt, energiát nem kímélve! Mindig végtelenül büszke voltam rá és , ha tehettem volna, bizonyosan eldicsekszem vele mindenkinek: igen, ő az én fiam! Igen, Ő az én büszkeségem, aki mindig tudja, mit kell tenni. És félre értés ne essék, nem a hírnevére voltam és vagyok büszke, hanem arra, ahogyan ezt végig vitte. Becsülettel, felemelt fővel vonult be az " arénába ", ahová hosszú évek vezettek, hogy ott aztán egy mindent eldöntő küzdelemben kockára tegye az életét.
Elszorult a torkom. Ha akkor Voldemort végzett volna vele, azt nem élem túl ...
De aztán az emlékek ólmos köde szerte foszlott. Ismét ott álltam egy fal és a férjem közé szorulva, és nem tudtam, merre menekülhetnék ebből az általam kotyvasztott borzallomból, ebből a rémálomból, aminek úgy látszik, sosem lesz vége!
Nem tudtam, mit kéne tennem ahhoz, hogy senkit ne bántsak meg. *
~ Nem, ilyen megoldás nyilván nem létezik ... de MIÉRT NEM?! ~
* Amikor azt kérdezte, hol rontotta el, ismét kedvem támadt az arcába ordibálni: " Nem, nem Te voltál, hanem ÉN és ezért eszedbe ne jusson büntetni magad! Nem vagyok érdemes arra, hogy szabadkozz, arra sem, hogy rám nézz! Már rég ki kellett volna dobnod az ajtón, lerázva magadról minden emléket, ami hozzám köt és valaki mást keresni! "
De ezt nem tudtam kimondani hangosan. Az ilyen szavak valahol lent, mélyen megtapadnak az ember tüdejében, szívében és nem mozdulnak onnan. Az ilyen szavak súlyosak, nem lehet őket büntetlenül azok fejéhez vágni, akiket szeretünk, mert ha eltaláljuk egy kemény szóval talán agyon is ütjük őket ...
Mikor James keze az arcomhoz ért egy pillanatra lehunytam a szemem, hogy ne lássa. Ne lássa azt az irgalmatlan örvényt, ami bennem kavargott, s ami hatalmas volt, égig érő és fekete. Sűrű. Az ellenérzéseim viaskodtak benne. Maradni. Menni. Kilépni az életéből, elhagyni Őt és a fiamat ...
Más nő erre képtelen lett volna. Vagy is helyesbítek: más tisztességes nő! Most pedig én, aki elvesztettem minden önmagamba, a szeretet erejébe vetett hitemet dermedten álltam, néma borzalommal tekintve LIly Evans Potterre, aki bár én voltam, mégsem tudtam azonosulni magammal.
Ez a kacifántos, csavart gondolat vett rá, hogy James Potter arcába nézzek. A pillantásától úgy éreztem magam, mintha kínpadra vonnának éppen, de, valószínűleg, megérdemeltem. Hiszen végülis mi jár annak az asszonynak, aki tönkre teszi a családját, mert olyan kedve van?
Hiába, már egészen kicsi korom óta szerettem Perselus Pitont. De nem rajta akartam bosszút állni azzal, hogy hozzá mentem Jameshez. Nem. Ezt a férfit, aki előttem áll, én ugyan úgy rajongva szerettem a házasságunk minden napján. Úgy éreztem, nála jobbat kívánni sem lehetne és megborzongtam a gondolatra is, miszerint ennek valaha vége lehet!
És most, mikor megint egy család vagyunk, most, mikor még alkalmunk lenne bepótolni az elszalasztott éveket én önkezemmel vetettem véget ennek a születő csodának! Ami már, véglegesen biztos, sosem fog világra jönni ...
Öntudatlanul az eljegyzési gyűrűmhöz kaptam, először még csak piszkáltam, de aztán ahogy a percek némán teltek, megpróbáltam lehúzni. Nem ment. Küzdöttem, szemeimet el nem szakítva James lélektükreitől, de fáradozásom valamilyen érthetetlen oknál fogva, nem koronázta siker. Bár nem tudtam, örülnék-e, ha le csúszna az ujjamról, véget vetve mindennek. Egy részem éhezve vágyott arra, hogy felkacagjak, profán kis semmiségnek nyilvánítsam ezt az egészet. De nem ment, ezúttal nem, mert énem másikl, szabályszegő része már rohant is volna vissza a Fonó Sorra! Oda, ahol ez az egész elindult, gyakorlatilag már nem is tudom, mikor ... *
- James ... * suttogtam végül mélyeket lélegezve. Nem attól féltem, hogy rám támad. Ő arra nem lenne képes, bár megérdemelném. Sokkal inkább az arcától rettegtem. A fájdalomtól. A csalódástól. Mindentől. * - ... én ... nem tudom ezt tovább csinálni. Nem kérem, hogy bocsáss meg, mert arra, amit tettem nincs mentség. SEm feloldozás. Ezért csak annyit szeretnék, hogy ... ne tegyél semmi olyat, amit megbánsz! Ami neked árt, vagy Harrynek. Tudom, vigyázni fogsz rá, mert ... Te sosem tettél volna ilyet. De én nem bírom folytatni. Sajnálom, hogy így kell véget érjen ...* Ez továbbra sem volt egy cseppet sem helyes megfogalmazás. De kezdetnek nem volt olyan rossz, leszámítva azt a borzasztó kínt, amit közben átéltem. Meg az émelygést. Meg az undorodást magamtól. Szóval ... de, mégis ez volt életem legrémesebb pár pillanata. Nem tudtam, mivel zárhatnám le a mondókámat, bár éreztem, hogy itt még távolról sincs vége. * - James ... én ... bocsáss meg.
* Hát, mégis itt tartunk! Pedig tudtam, hogy a válasza egyszerű nem lesz. Erre nincs mentség. Hogy is várhattam ilyet tőle?
Fél szemmel az ajtó felé pillantottam. Nagyon örültem, hogy Harry még alszik. Az ő fájdalmát már nem bírtam volna elviselni. *

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptySzomb. Okt. 23, 2010 11:28 pm

Lily-James-Harry

Már egy jó ideje kint álltam és vártam. Megőrjített a várakozás. El sem tudtam képzelni, hogy mi tarthat ennyi ideig , hiszen csak annyi a dolga, hogy bemegy elmondja Jamesnak, hogy igazából ne is őt szereti és szerette és kijön. ehelyett ő már bent van vagy két órája és semmi mozgolódás nem látszik. James még biztos nem tudja, mert ha már megtörtént volna akkor már hangosabb lenne egy fokkal a ház. Neki dőltem a kerítésnek és csak zakatolt az agyam, elkezdtem vissza emlékezni arra az időre mikor megismerkedtünk és arra amikor elváltunk. Akkor úgy éreztem, hogy mindennek vége soha nem gondoltam volna, hogy egyszer még vissza kapom arra meg végképp nem, hogy önszántából fog hozzám eljönni, de ez is megtörtént és most azon idegeskedem, hogy nehogy meggondolja magát. Az biztosan nem élném túl, hogy kijöjjön és azt mondja, hogy tévedett és inkább mégsem hagyja el Jamest. erre még csak gondolnom sem szabad hiszen mikor elváltunk akkor nagyon meggyőzően megmondta, hogy én kellek neki.
Az lenne a legjobb, ha most azonnal bemennék és megnézném mi az állás. Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt az ötletemet Lily díjazná e? Talán igen talán nem, de akkor legalább nem őrjítene meg ez a várakozás. Ellöktem magam a kerítéstől és megindultam a ház irányába, de pár lépéssel a kapu előtt megálltam és szinte lebénultam. A lábaim nem akartak engedelmeskedni, mintha valami láthatatlan erő visszahúzna. Benyúltam a pálcám után a talárom zsebébe és csak álltam és vártam, hogy legalább valami hangot meghalljak, hogy végre megtegyem a következő lépést.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyCsüt. Okt. 21, 2010 3:38 am

Lily ~ James ~ Piton

Amikor meghallottam, hogy megmozdul a szék és láttam, amint anya feláll, azonnal kihagyott egy ütemet a szívem. Rögtön elléptem az ajtótól és messzebbre mentem tőle egy lépést. Az volt a szerencsém, hogy anya nem nézett ki, csak becsukta az ajtót. Vettem egy mély sóhajt és az ajtóra tapasztottam a fülem, hogy mindent hallhassak. Tompán és halkabban, mint mikor az ajtó még nyitva állt, de hallottam a szavakat, ami anyám száját elhagyta. Egyre idegesebb lettem, főleg amikor anya hangja elcsuklott. Megrémített az, amit mondott és úgy éreztem, mintha egy tőr hegyét helyezték volna a szívemre, hogy majd lassan beléje fúródjon. Most még csak ott áll és nem mozdul, de már tudom, hogy alig várja a penge, hogy testem motorjába hatoljon. Csak a megfelelő, megindító szavakra vár, csak az apám által feltett kérdésekre és akkor, már nincs visszaút.
A bennem dúló örvény megkezdte kavargását és felszínre hozta a saját kérdéseim, melyet minden olyan kölyök feltenne magának, aki a szülei után hallgatózik és olyan dolgokat hall, amikre nem gondolt és soha nem is akart gondolni, de most mégis hallja és érzi, hogy reped a tükör, a lelkének tükre. Az egyik szó, egy kérdés minden felett jobban égetett: miért? De volt még egyéb is. Például, egyáltalán mi történik anya és apa között? Miért történik, miért éppen most? Mi váltotta ki? A válaszokat nem tudom, de meg fogom tudni. Ki fogom deríteni, mert jogom van tudni, mi történik a családommal, amely épphogy csak összejött. Olyan jól indult, most mégis miért? Ennyire tiltott lenne számomra a boldogság?
James Potter
Varázsló
James Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyHétf. Szept. 27, 2010 7:38 am

~Lily & Harry & Piton~

Ahogy ott ültem a konyhaasztalnál életem szerelmével éreztem, hogy valami ólomsúlyként nehezedett a szívemre. Felidéztem magamban a fiam születését, majd a rövid, ám nagyon boldog együtt töltött időt hármasban, aztán pedig a bujkálással teli éveket. Talán akkor ronthattam el valamit, amiért most jött el az ideje, hogy megadjam az árát? Hol ronthattam el? Hát nem szerettem őt eléggé? Nem figyeltem rá mindig...? Erre a kérdésre igen a válasz, elvégre ha figyeltem volna, akkor most nem kellene azt találgatnom mi változott meg és mikor. Megbabonázva figyeltem azt az egyszerű mozdulatot, amely évek óta mindig megadatott számomra és még sem tulajdonítottam neki jelentőséget. Ahogy Lily hátravetette hosszú tűzvörös haját eszembe jutott, mennyire szeretem is azt a hosszú loboncát.
- Nézz a szemembe kérlek, és úgy mond. Hol rontottam el? - tettem fel a kérdést, amelyre választ vártam. De ha jobban végig gondolom az igazi kérdésem amelynek válasza után epekedtem, azaz, hogy helyrehozható-e még a hiba amit vétettem. Képtelen voltam hinni a hosszú éveken át, minket átitató eddig némán házassági köteléknek, amely a mai nap reggelén égetően izzott fel a szívemen.
- Nem láttam még. - csóváltam meg a fejemet lemondóan, s közben figyeltem, ahogy kedvesem a konyha ajtóhoz lép és becsukja azt. Túlságosan is kezdett ez az egész helyzet körülményessé válni, pedig Lily a végletekig egy egyszerű nő volt. Ezért is szerettem bele, a vonzó, egyszerű, egyáltalán nem kihívó egyéniségébe. Azért ami ő maga volt és senki más nem lett volna képes utánozni.
- Lily az isten szerelmére ne mondj ilyeneket! Ez még csak meg se forduljon a fejedben, hiszen Harry szeret téged. - pattantam fel indulatosan az asztaltól és mogorván léptem oda kedvesemhez, aki továbbra is a konyha ajtóban állt. Annak ellenére, hogy most már éreztem egyre távolodik tőlem, képtelen voltam egyszerűen csak elengedni. Lassú mozdulattal simítottam végig az arcán, majd egyik előre lógó vörös tincsén. Ha most mindennek vége, talán sosem leszek képes őt kitépni a szívemből, meggyűlölni, mi több elfelejteni. De hát ki is lenne oly botor, hogy egy igazi angyalt akarjon elfelejteni.
- Mi történt Lilym? Miért mondod ezeket? Mond végre ki mi nyomja a szívedet. - pillantottam rá, holott pontosan tudtam. Sosem könnyű elmondani valakinek, hogy már nem szereted, főleg ennyi év után.
Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyVas. Szept. 26, 2010 3:19 am

- Harry & James & Per -

* Furcsa dolog az idő. Elszáll, s mindig hoz maga után valamit. Néha rosszat, máskor jót ... és azoknak a szerencséseknek, akik megtanulnak elnézni mellette adja a legtöbbet!
Hiába, tizenhét év bezártság kemény dió. Sok mindenre megtanít, másra okít, mint amit addig ismertél, tudtál. Én akkor, mikor férjhez mentem annak idején határtalanul boldognak éreztem magam. Ez az érzés azóta nem változott másban, csupán az elemeiben.
Idő közben ugyanis nagyon sok minden történt, ami még a legfehérebb, legtisztább vászonba is zokszó nélkül bele csúfítana ....
Harry születése csak még csodásabbá tett mindent, ennek ellenére a túl sok boldogság kibillenti az egyensúlyt, ez pedig nem vezet jóra! Mert semmi sem lehet egyszerű, minden tettünknek, lépésünknek ára van, még akkor is, mikor már azt hinnénk, megúsztuk a kamatok nélkül!
Azt hiszem, ez a megrögzött filozofálgatás vezetett ahhoz, hogy csak akkor figyeltem fel James jelenlétére, mikor meghallottam a hangját. Pedig már közel sem volt olyan sötét, hogy ne vehessem észre szabad szemmel. Talán nem figyeltem rá. Igen, ez mindenképp lehetséges. Úgy tűnik, nem most először mulasztottam el félre nézni ... Pedig olykor igazán nem ártana megszemlélni azt, ami elsuhan mellettünk.
Nekem volt erre tizenhét évem, a bezártság keserű ízével a számban ugyan, de szerencsés voltam, mert módomban állt változtatni. Megtehettem volna, ha akkor, fiatal feleségként tudom, ami ma már kétségtelen, azonban egyben megváltoztathatatlan is.
Éreztem a kezeit a derekamon, s ettől nagyon furcsa, kétélű penge fúródott a szívembe. A kés egyik éle nem szúrt, nem fájt ahol hozzám ért, s tudtam is, miképp lehetséges ez. A lelkem egy része még mindig tökéletesen elfogadta ezt, természetesnek vette ... viszont énem másik fele, ami nem bírt szemet hunyni a reggel történtek fölött legszívesebben ráordított volna: " Vedd már észre, hogy nem érdemlem meg a jóságodat! " .
A bűntudat valóban kis ár lenne a boldogságért?! *
- Köszönöm. * mondtam a pohárra pillantva, majd hirtelen elhatározástól kiegyenesedtem és hátra vetettem a hajam. James nem láthat összetörni, neki nem így kell emlékeznie a nőre, aki tönkre tette a házasságukat ... *
~ Vajon nem jutott még el hozzá a bűbáj híre? Vagy csak ... ennyire bízik bennem?! ~
* A házasságtörést mindig erkölcsi okokból tiltják, de szó sem esik a bűntudatról, ami felemészti az embert. Bár, azt gondolom, ez a legkevesebb ezek után. *
- Velünk semmi.
* Nem mertem James szemébe nézni. Édesanyám mindig azt mondta, a tartás a legfontosabb, az teszi a nőt erőssé, még akkor is, mikor összeomlik a világ. De arról senki nem beszélt neki, hogy az Ő " kicsi Lilykéje " egy napon felkelve önkezével vet véget a házasságának ... ilyenkor nem szép dolog erősnek mutatkozni! *
- Harry már fölébredt? * kérdeztem hirtelen, majd választ sem várva a nappaliba nyíló ajtóhoz léptem és mögé sem nézve becsuktam. Ha még fel sem ébredt nem akartam, hogy erre kelljen fel ...
Mélyet sóhajtottam, mikor ismét vissza sodródtam a konyhába. *
~ Ez nem lesz valami finom ... ~
- James ... mielőtt bele vágok, kérlek, hadd mondjam el, mennyire bonyolult ez az egész. Hogy mennyire szeretlek, de ... ennek most itt nincs helye. James ... velünk semmi nem történt; velem van valami ... Ez egy egészen kis valami ... egyenlőre. Aztán ahogy haladunk, minden meg fog változni. De ez ne befolyásoljon abban, hogy jó apja légy Harrynek. Engem már nem ... nem fog az anyjának tekinteni, már ahogyan ismerem * hangom a mondat végén fájdalmasan elcsuklott. Oda tartás, oda nőies könnyedség, oda minden, amit valaha fontosnak hittem! És csak azért, mert elengedtem az életem legfontosabb részét ... *

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyPént. Szept. 24, 2010 7:41 pm

Lily~James~Harry

Lily elment én meg ott maradtam egymagamban. Folyamatosan járt az agyam, hogy most mihez is kezdhetnék. Éreztem valami szokatlant amire nem sokkal később rá is jöttem, hogy azt bűntudatnak hívják. Csak álltam és nem tudtam mihez kezdjek most. Ő haza ment és gondolom most már a férje is tud a mi kis afférunkról. Azon izgultam, hogy nehogy valami bántódása legyen, mert azt nem élném túl az biztos, de hogy James is megkapja utána a magáét azt is garantálom. hirtelen ötlettől vezérelve fogtam magam és el hopponáltam otthonról. pont abba az utcába ahol Lilyék laknak.
Kényelmes lassú léptekkel haladtam amikor valami azt súgta, hogy lenne, ha senki nem látna meg ezért kiábrándító bűbájt bocsájtottam ki magamra. Közelebb érve a házhoz elkezdtem figyelni és a konyha ablakban rögtön meg is láttam a szerelmemet. nem mertem közelebb menni mert nem tudtam, milyen védő varázslatok vannak a házra ezért az utca túloldalán nekidőlve egy kerítésnek figyeltem.
Egy gonosz gondolat forgott az agyamban, hogy ha most bemennék és mindent elmondanék Jamesnek akkor túl lennénk mindenen gyorsan és nem kellene itt izgulnom, de ezt gyorsan el is vetettem. Megígértem Lilynek, hogy tekintettel leszek Harryre és ez nem az a kategória lett volna. Így csak álltam és vártam. Kezdtem magam nagyon úgy érezni mint egy kis kamasz aki az első szerelmének akar szerenádot adni. Amiben azért volt igazság is hiszen Lily tényleg az első szerelmem.

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza EmptyHétf. Szept. 20, 2010 5:52 am

Lily ~ James ~ Piton

A reggel napsugarai ébresztettek. Amikor még Vernon bácsiéknál laktam, utáltam fel kelni és általában magamra húztam a takaróm. Most azonban megváltozott a helyzet. Boldog voltam. Rettenetesen boldog. Már nem anyukám testvérével és férjével kell élnem, hanem a saját szüleimmel. Még mindig egy álommal ért fel az, hogy együtt vagyunk és egy gyermeteg félelem mindig bennem volt, hogy ez még megfordulhat. Nem akartam, hogy megforduljon. Minden maradjon csak most úgy, ahogy van. Voldemort nem él, a családom igen. Ráadásul ott van nekem Ginny, bár már egy hónapja nem találkoztam vele. Nagyon hiányzik.
Ma úgy volt, hogy a napot anyámmal és apámmal töltöm. Egész végig izgatott voltam, miközben kirámoltam a szekrényemből egy sötétkék pólót és egy farmer nadrágot. 5 perc alatt lezuhanyoztam, a hajam szokásomhoz híven nem fésültem meg, csak összeborzoltam vizesen. Miután felöltöztem, halottam a zajokat a konyhából és fülig érő mosollyal indultam meg hogy köszönhessek a két legfontosabb embernek a számomra. Azonban az ajtófélfánál megtorpantam, amikor meghallottam apám meggyötört kérdését. Az arcomról leolvadt a mosolyom és a komorság vette át a helyét, miközben hallgatóztam.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: James és Lily Potter háza   James és Lily Potter háza Empty

James és Lily Potter háza
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next