Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Fonó Sor - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Fonó Sor - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Fonó Sor - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Fonó Sor - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Fonó Sor - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Fonó Sor - Page 2 Ic7783

Share

Fonó Sor

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyKedd Aug. 10, 2010 3:32 am

~Lily~

Ültem és meg sem mozdultam, vártam, hogy mondjon valamit, de nem kaptam érdemleges választ arra amit mondtam neki. Miért mondta azt, hogy most már nem kell vezekelnem. Majd én eldöntöm, hogy meddig vezekelek ehhez neki semmi köze. Letette a kosarat és közölte, hogy most már ideje mennie. Sikerült. Nála is elértem azt amit mindenkinél, megnyíltam neki őszintén ő meg megijedt és elmegy. semmit nem mondtam neki mikor elindult kifelé csak néztem rá. Egy pillanatra még az ajtóból visszanézet, de még akkor sem mondtam semmit. Úgy éreztem, ha most megint megszólalok akkor biztos, hogy soha többé nem jön vissza. Persze ebben a pillanatban nem kell ettől félnem hiszen közölte, hogy holnap vissza jön a kosárért, addigra talán mind a ketten lehiggadunk. Legalábbis nekem le kell, mert ugyan csak egy kevés ideig láttam most, de egy örökkévalóságnak tűnt míg itt volt. Évek óta erre a percre vágytam és most csak simán hagyom elmenni, csak nézem az ajtót és meg sem mozdulok. Pedig egy normális ember, mert most már világosan látom, hogy én nem vagyok az, azonnal utána rohant volna és marasztalta volna még, hogy oldják vagy legalábbis beszéljék meg a nézeteltéréseiket, de én nem ezt tettem csak simán meg kövültem. Hallottam ahogy bezáródik a bejárati ajtó és vártam a hopponálás jellegzetes hangját, de nem akart jönni. Felálltam a fotelből és az ablakhoz mentem. Láttam Lilyt a ház előtt. Gondoltam magamban, hogy most vagy soha és kimentem utána. Mire kitettem a lábam a házból már csak az árnyékát láttam abban a pillanatban hopponált. Ez az én szerencsém, most már biztos, hogy el kell engednem, de ez rettenetesen nehéz lesz és, ha közel húsz év alatt nem sikerült valószínűleg nem fog pár perc alatt sikerülni. Vissza léptem a házba és megindultam a pince felé. Gondolataim vissza tértek a félbe hagyott munkám felé és be akartam fejezni a bájitalomat. A nappaliban hirtelen megálltam és csak néztem a kosarat amit Lily itt hagyott. Nem igazán tudtam, hogy mit kezdjek vele úgyhogy megfogtam és kivittem a konyhába majd később megnézem döntöttem el magamban. Ahogy leértem a pince szobába rögtön a szekrényhez mentem és elővettem egy poharat amit rögtön követet egy üveg is. Az üsttel szemben leültem az asztalom mögé és nekiálltam eszméletvesztésig inni magam.
-Jó megoldás- Dünnyögtem magamban és megpróbáltam kizárni a külvilágot a fejemből. Már kezdett kivilágosodni mikor sikerült rájönnöm, hogy nagyon szerencsétlen pozícióban alszom. Konkrétan ráborulva az asztalra és üveggel a kezembe. Mikor ezt sikerült felmérnem nem igazán foglalkoztatott hacsak annyiban nem, hogy átfeküdtem a kanapéra. Sikeresen újra álomba merültem.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 499

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyKedd Aug. 10, 2010 2:05 am

- Perselus Piton -

* Az ajkamba haraptam. Nem akartam ezt így rá zúdítani, de a tétlensége, a nem akarás, ami a szavaiból áradt,
kikészített. Bár jobban válogatnám meg a szavaimat ...
Nem viselkedtem hölgyhöz méltóan, most már belátom. Nem keresek kifogásokat, mert valóban hibáztam. De
mégis, mi vihette rá Őt arra, hogy ilyet mondjon?
Figyeltem a szemeit, az arcát, ami egyszerre tűnt felettébb ismerősnek és borzasztóan ismeretlennek. Hiába, eltelt
nagyon sok idő az utolsó találkozásunk óta. Ő megváltozott. Persze, valamennyire még mindig ugyan olyan, mint
egykor. Csak most sokkal keserűbbnek tűnik, sokkal magányosabbnak, mint akkor ...
Mondjuk el tudtam képzelni, én mennyit változhattam ennyi idő alatt. Perselus pedig nyilván nem erre számított.
Viszont bármi is történt, azzal a szándékkal jöttem, hogy ... megbeszéljük, amit meg kell. És ezalatt nem a fiam
osztályzataira gondolok.
Sóhajtottam. *
- Nem kell vezekelned semmiért! * szúrtam bele tehetetlenül a szóáradatba. Jól esik neki az önsanyargatás? Vagy feltett
szándéka, hogy engem meggyötörjön? Mert akkor a legjobb úton halad!

Nem tudtam, hány óra, de már így is túl sokat időztem. Azt mondtam, vásárolni megyek és, ha nem ugrom be az
Abszol-útra visszafelé, gyanút fognak. Vagy ... tudom is én, érdekli-e őket mostanában bármi más a kviddicsen kívül?!
Akaratlanul is elmosolyodtam, bár ez a gesztus ezúttal amolyan "testen-kívüli" állapotot jelzett, nem igazán figyeltem
Perselus szavaira. Na igen, egészen a nagy vallomásig, ami valahogy egyáltalán nem úgy hangzott, mint azt én
elsőre hittem volna ...
Amíg beszélt úgy éreztem, mintha leöntöttek volna forró vízzel. Minden egyes fagyos, hideg kijelentés csak fokozta
az állapotot, s annak ellenére, hogy legszívesebben elfutottam volna, mozdulni sem bírtam. Ültem. Vártam. És
próbáltam lélegezni. Mert ez az utóbbi elég nehezen ment.
Mikor befejezte még hosszú percekig kerestem a szavakat. Vagy ... nem is tudom, kerestem-e őket egyáltalán!
Kényelmesebb volt a fotel karfájába kapaszkodva, keresztbe vetett lábakkal, rezzenéstelen arccal emészteni a
hallottakat, mint magyarázatot találni rájuk. Én megesküdtem volna, hogy Perselus azért gyűlöli annyira Harryt, mert
az édesapja szakasztott mása. Vagy talán, mert az én szemeimet örökölte! De ez ...
Mikor végre megtaláltam a hangomat az fagyosnak, érzelemmentesnek hatott még saját füleimnek is. *
- Azt hiszem, most már ideje mennem. * mondtam az ajtó felé rebbenő pillantással. Még mindig nem fogtam fel
teljesen az imént elhangzottak értelmét. S ettől olyan érzésem támadt, mintha mellkason vágtak volna egy kvaffal.
Nem túl szelíden ...
Felálltam, méltóság teljes pillantással megigazítottam a szoknyámat, majd egy határozott mozdulattal Perselus elé
raktam a lefedett kosarat. A kezem remegett, ezért gyorsan rákulcsoltam a másikat. *
- Holnap eljövök a kosárért. * mondtam, mikor már fél lábbal kint jártam a nappaliból. Ám hirtelen
egy láthatatlan erő vissza fordított. Nem teljesen, csupán a vállam fölött néztem hátra. Éreztem, ahogy a szívem egyre
hevesebben dobolt, s ez sürgősebbé tette a távozást. *
- Vigyázz magadra, Per! * suttogtam, majd kiléptem a Fonó Sorra leszállt sötétségbe. De ezúttal nem tudtam
dehoppanálni. Nem. Csak álltam mereven magam elé nézve. Az éjszaka összefüggő feketeséggé olvadt körülöttem,
a látásom pedig elhomályosult. Öt hosszú percen keresztül zokogtam csendesen régi barátom otthonának előkertjében.
De ezt senki nem tudta meg. Mert mikor ismét átléptem a Godric's Hollow-i ház küszöbét ...
- Megjöttem!
... újra magába zárt az a töménytelen mértékű boldogság, amibe nem volt szívem belerondítani saját ügyes-bajos
dolgaimmal. *

Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyHétf. Aug. 09, 2010 4:07 am

~Lily~

Teljesen megütközve nézek rá. Kioktat mintha az anyám lenne, csak azt nem értem mi jogon mond ilyeneket nekem.
-Milyen fontos dolgot adtam fel szerinted. Én csak egyről tudok és az te vagy, ha nem mondom rád azt akkor nem sértődsz meg rám és most teljesen más életünk lenne. Én tudom, hogy ezért a hibámért vezekelnem kell, csak azt nem tudom meddig.- Nem vagyok benne biztos, de úgy érzem elérkezett az az idő amikor őszintének kell lennem.
Tudom, hogy két dolog fordulhat elő. Az egyik, hogy elmegy és soha többé nem látom a másikban vizont csak reménykedni tudok.
-Elmondom neked miért is nem élek senkivel és miért üldözök el magamtól minden élő embert.- sóhajtottam egyet és bele kezdtem.
-Amikor gyerekként megláttalak ott a játszótéren már akkor szerelmes voltam beléd, csak akkor még nem tudtam, hogy ezt az érzést úgy hívják szerelem. Mikor megsértettelek tudtam, hogy vége a világnak a számomra, azért álltam be a halálfalók közé mert tudtam, hogy ott gyorsabban eljön a halál amire annyira vártam. Miért vagyok a fiaddal ilyen, nem az apja miatt hanem magam miatt. A fájdalom, hogy Harry lehetne az én fiam is. Mindig ez jár a fejemben. Csak egy emberrel tudom elképzelni az életem és az te vagy, szeretnék boldog lenni, de csak veled lehetek az.-
Hát csak kijött belőlem, most pedig várnom kell a reakciót, hogy mit szól hozzá. Végig akarom hallgatni azt amit mondani akar vagy fog, pedig nagyon is tisztában vagyok vele mi fog ezek után következni én mégis szenvedni akarok ahogy idáig is tettem. Egész életemben két dolgot kaptam kihasználtságot és szenvedést.
Soha nem próbáltam meg nőkhöz közeledni, persze volt kapcsolatom nővel, de az csak testiség volt és nagyon ritkán. Főleg azért mert mindig csak vörös hajú zöld szemű lányokat kértem, akik még inkább hasonlítottak Lilyre és ettől jobban is szenvedtem.
Ahogy megemlítette a harapást rögtön bele nyílalt a fájdalom a nyakamba finoman oda raktam a kezem és kezdtem magamnak masszírozni hátha attól jobb lesz. Közben fölemeltem a fejem és a szemeimmel a szemeit kerestem.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyHétf. Aug. 09, 2010 2:48 am

- Perselus Piton -

* Megbotránkozva pillantottam rá, mikor felkacagott. Kissé össze is rándultam a hirtelen kitörésre. Azt hittem,
kiabálni fog. Szitkozódni vagy csak kizavar a házból. Meg kell valljam, titkon az utóbbira vágytam. Lényem
egy része nem akart itt lenni. Haza vágyott, vissza akarta forgatni az idő kerekét, mintha semmi sem történt
volna. Vissza kívánkozott a konyhába, oda, ahol az ablakon át durrogás, puffogás szűrődik be.
Nem Perselusszal volt gondom. Hanem a beszélgetés iránya, ami kezdett borzasztóan elkanyarodni az eredeti
témától. Éreztem, ahogy ezúttal vörös szín helyett falfehérre színeződött az arcom, de csak az első,
keserű felhanggal ellátott mondat után bírtam megszólalni. *
- Te semmit nem változtál ... * leheltem lemondóan sóhajtva. Per hozzáállása ennyi év után
sem változott. Lassan már kezdett eszembe jutni az az opció is, hogy netalán tán Ő nem vágyik hölgy
társaságra. Pedig biztosan közeledett hozzá valaki ... olyan nincs, hogy nem ...
Eltelt tizennyolc év, Merlin szerelmére! Nem élhetett végig egyedül! Nem, nem és nem!
Miközben magamat győzködtem, Perselus ismét beszélni kezdett. Ezt már nem állhattam én sem szó nélkül. *
- Tizennyolc éven keresztül ... nos ... tévhitben éltél miattam. Azt hiszem, ezután a legkevesebb, ha ...
* Végül teljesen máshol folytattam . *
- Elhagyhatnád már a piti sirámokat! Nézz magadra! Másokat nem engedsz közel magadhoz, de ettől függetlenül
ennyi éven át szinte feladtad a legfontosabbakat! Reméltem, hogy boldog leszel, mikor újra találkozunk. Nem
a harapás miatt, hanem mert az idővel, a korral te is előre haladtál! Nem azért jöttem, hogy közösen írjuk meg a
végrendeletedet!
* pillanatok alatt lángolt fel bennem a bűntudattal vegyes harag. Az már meg sem fordult a fejemben,
hogy talán nem helyén való ilyen dühös felhanggal beszélnem. Megrázott a helyzet, amibe önmagát taszította.
Sosem értettem, miért gyűlölte annyira Harryt ... azt hiszem, ebben a pillanatban világosodott meg előttem a
megoldás. Aminek csöppet sem örültem. *

Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyVas. Aug. 08, 2010 11:02 pm

~Lily~

Arra amit mondott nem tudtam másképp reagálni csak úgy, hogy leültem a régi ütött kopott fotelembe és elkezdtem hangosan nevetni.
Lesz mellettem valaki aki szeret. Lily tényleg azt hitte, hogy van nő a világon aki engem elviselne. Egyszerűen nem tudom megérteni mit akar ebből kihozni.
- Őszintén szerinted van nő a világon akinek lenne hozzám gusztusa? Ismerem a saját adottságaimat Lily.- Mondtam annyi keserűséggel, hogy még magamat is megleptem. -Ki akarna egy megkeseredett vén denevért maga mellett tudni?- Tettem fel neki a kérdést nem úgy mint Lilynek hanem mint nőnek.
-Kérlek ülj le, mert így olyan hatást keltesz mintha azt figyelnéd mikor tudsz a leggyorsabban elmenekülni.- Sóhajtottam egyet és úgy folytattam.
-Nem gondolom azt, hogy te elhagytál engem, tudom, hogy nagyon megbántottalak annak idején és én azt gondoltam, hogy azért te soha nem fogsz nekem megbocsájtani- Nagyon nehezemre esett előtte tartani magam legszívesebben rögtön a képébe vágtam volna, hogy azt hittem bele halok a tudatba, hogy Potter felesége lesz. Bár lehet, hogy aznap haltam meg igazán.
-Hidd el már megszoktam a magányt és nem akarok senkit.- Ha veled nem lehetek akkor inkább nem leszek senkivel.
Kezdeti jó kedvem elmúlt és helyét átvette a már megszokott önsajnálat. Néztem magam előtt a földet és egy pillanatra arról is megfeledkeztem, hogy Lily is ott van a szobában.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyVas. Aug. 08, 2010 5:07 am

- Perselus Piton -

* Kezdtem egyre borzalmasabban érezni magam. Ahogy ott álltam, készen arra, hogy tányérért szaladjak vagy csak
helyet foglaljak egy fotelben, akaratlanul is eltöprengtem: jó ötlet volt-e ide jönni? Nyilvánvalóan nem a családom
elől való megszökés jelentette a legnagyobb problémát, bár a hazugságom talán szöget sem ütött a fejükben.
Nem, én sokkal inkább tartottam attól, hogy felszakadnak a régi sebek. Nem akartam még inkább megbolygatni
a dolgokat; mostanság egyébként sem sikerült minden úgy, ahogy terveztem.
Perselus szavaira szórakozottan leültem a székbe. Ennyit tehettem; ha nem akar enni én nem nyomhatok le a
torkán egy falatot sem! Talán régen, mikor még barátok voltunk lehetett volna, de mára már nem tisztem figyelemmel
kísérni az életét, pátyolgatni. Felnőtt és már nem az a vékony, mardekáros fiú, aki mindig elmondta nekem, ha a
szülei veszekedtek. Már biztosan ezer meg egyszer megbánta, hisz az utóbbi tizennyolc évben nem igazán viselkedtem
barátjaként. Enyhítő körülménynek tűnhet, hogy a családom érdekében tettem, ám ez számomra akkor és ott cseppet
sem változtatott semmin.
Akaratlanul is elborzadtam a szavaira, amik olyan élesen, keményen csattantak a padlón, a plafonon, a sötét szoba
minden falán, mintha több ezer Perselus mondta volna őket. Szinte azonnal kirobbant belőlem a válasz, miután
jobb ötletem nem volt, amivel elterelhetném gondolataimat az imént elhangzottakról. *
- Dehogyis! Nem erről van szó, csak ... * nem fejezhettem be a mondatot, mert ismét beszélni kezdett, ezúttal már kissé visszafogottabban.
De amit mondott oly' mértékben felkavart, hogy muszáj volt megkapaszkodnom a szék karfájában. Csak arra
ocsúdtam fel, hogy görcsösen kapkodok levegő után, s mikor ez tudatosult bennem, szabad kezemet a
mellkasomra szorítva.
Ugyan nem volt újdonság, amit Perselus mondott, de Harry szájából ez teljesen másként hangzott, mint régi
barátoméból.
Mikor végre megtaláltam a hangomat zavaromat leplezendőn keresztbe tettem a lábaimat és a kosaramat az ölembe
vontam. *
- Ez nem helyes, Perselus. Én ... férjhez mentem, utána pedig elterjedt a halálom híre! Mikor eldöntöttem, hogy
meglátogatlak, azt hittem, lesz melletted valaki! Valaki, aki megérdemli a szeretetedet, nem úgy, mint én, aki
magadra hagytalak téged!
* és itt megakadtam. Nem tudtam tovább mondani. *
Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Aug. 06, 2010 3:17 am

~Lily~

Láttam ahogy elindul a fotel felé és megáll. Miért akar folyamatosan etetni? Ennyire szörnyen néznék ki? Tudom, hogy lefogytam, de nem gondoltam volna, hogy ennyire rémisztő vagyok?
-Nem vagyok éhes, inkább beszélgetnék, ha nem haragszol?- Mondtam és már nagyon vártam, hogy leüljön. Be kellett vallanom magamnak is, hogy elég rendesen megviselt a több mint egy hónapja történt csata, már nem vagyok olyan jó fizikai állapotban és nem vágytam másra csak arra, hogy leülhessek. egyelőre még nem bírok sokáig egy helyben állni, de ezt előtte nem akartam mutatni. Nem akartam gyengének tűnni sem az ő szemében sem máséban. Csak azért nem ültem le, mert az illem azt kívánta meg, hogy előbb ő foglaljon helyet, de ő nem akart.
-Tehát azért nem jöttél korábban, mert nem akartál egy szánalomra méltó béna embert látni?- mondtam enyhe haraggal a hangomban. Nem állt szándékomban megbántani, de nem tudtam magamban tartani.
-Gondolom a fiad mindent elmondott? Igen Lily még most is csak azért tettem amit tettem, mert szeretlek a mai napig. Tudom, hogy azért hagytál, pontosabban üldöztelek el magamtól, mert ott az iskola parkjában megbántottalak, de tudnod kell onnantól kezdve az én életem véget ért. - annyi keserűség volt a hangomban, hogy attól féltem ott hagy és nem jön vissza soha, de muszáj volt elmondanom neki.
-Sajnálom nem akarlak újra megbántani, de én csak most lettem szabad és nem igen tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. most már senki nem utasítgat. Nagyon furcsa ez nekem.-
Úgy törtek ki belőlem a szavak, hogy már észre sem vettem, hogy közben leültem a régi jó kopott fotelembe a kandalló mellé.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Aug. 06, 2010 2:15 am

- Perselus Piton -

* Nehéz dolog az ítélkezés. Főleg akkor, mikor fontos dolgokban kell ítéletet mondani. Barátok tetteit,
szeretteink ballépéseit kell elbírálni. De egyik sem olyan nehéz, mint elrendezni magunkban olyan
dolgokat, amik sok éve próbálnak felszínre törni ...
El kellett fojtanom a további könnyeket, nem akartam Perselust az érzéseimmel bombázni. Elég,
ha James az őrület határára sodródik miattam, nem szükséges, hogy még a barátomnak is ártsak!
Pláne miután nem szolgált rá ...
A szavaitól kissé kizökkentem az önmarcangolás ingoványából, de az még mindig fenyegető szörnyetegként
tornyosult a hátam mögé; a legalkalmasabb időpontban akart rám támadni. Mikor majd otthon leszek,
talán egyedül. Miközben a fiúk oda kint szórakoznak a seprűikkel.
A boldogságuknak minden esetre örültem. most, hogy már nem kellett titkolódzunk jó volt újra
szabad emberként járni.*
- Persze, már el is felejtettem ... - suttogtam megadóan a kijelentésére, miszerint Ő nem csak bájitalokat
tud főzni. Hát persze, hogy nem csak azokat! Akkor már éhen halt volna ...
Csak akkor ocsúdtam fel, mikor másodszor is megszólalt. S a kérdésére a torkomra forrtak a szavak. Ismét.
Kezdtem borzasztóan trollnak érezni magam a történtektől, a ténytől, hogy a magyarázat, amit eddig
megtagadtam tőle, most kénytelen-kelletlen kibukott belőlem .*
- Igazság szerint ... féltem, hogy túlságosan felkavarnálak, ha ... előbb jövök ... Tudtam a sérülésedről, a ...
bénulásodról. Ezzel volt tele a Próféta. Harry pedig ... nos ... mesélt nekem ... bizonyos utolsó emlékekről!
Anélkül is meglátogattalak volna, de a ... történtek fényében igyekeztem a gyógyulásod végső periódusába
időzíteni a látogatást.

* Ezt úgy hadartam el, mintha sürgősen mennem kéne és csak egy pillanatra álltam volna meg. Mélyet sóhajtottam,
mikor befejeztem és vártam.
Még be sem fejezte az utolsó kérdését, mikor én már a legközelebbi fotel felé mozdultam. Ám végül mégis
megtorpantam fél úton. *
- Biztos nem kérsz? * emeltem a szeme elé a kosarat, pirulásomat leplezendőn. * - Hozzak tányért?
* Elbizonytalanodtam. Éhes-e egyáltalán. Mindenesetre még az átlagosnál is soványabbnak tűnt. Rossz volt
ránézni ... *
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptySzer. Aug. 04, 2010 4:12 am

~Lily~

Végre látom is nem csak érzem, hogy itt van. Kosár lóg a karján és nem tudja mit kezdjen vele. Nem etetnek rendesen? Kérdeztem magamtól. Ki etetne? Ennyire naiv lenne, tudnia kéne, hogy soha nem éltem együtt senkivel és még házi manóm sincsen. Én csak őt akartam és ezt ő pontosan tudja. Biztos vagyok benne, hogy a fia Harry Potter elmesélte neki azt amit az emlékeimben látott mikor azokat át adtam neki. Ezért nem fogom őt számon kérni.
-Eszem rendesen, nyugodj meg, nem csak bájitalokat tudok főzni.- Mondtam kissé feszengve. Ez Lily mindig is ilyen volt, mindig oda figyelt másokra és törődött a sorsukkal. Nem a kosárra néztem hanem ő rá, de láttam közben, hogy felém nyújtja. Nem mozdultam érte, mert nem tudtam, hogy konkrétan mire utal vele. Láttam ahogy szépen lassan visszaengedi a karját. A következő megszólalása már sokkal jobban meglepett. Bocsássak meg, de miért? Ennyire önzőnek néz? Lehet, hogy a külvilág felé olyan vagyok, de vele soha nem tudnék önző lenni. Tudtam nagyon jól, így utólag biztos is vagyok benne, hogy Dumbledore keze van benne. Megértettem őt csak jobban esett nekem önsajnálatba burkolózni, azzal is tisztában vagyok, hogy veszélyes életet éltem és mindenki kockára tette volna az életét, ha hozzám közelebb kerül. Ezért is volt így jó, magányos voltam, és vagyok, de így legalább senki nem halt meg emiatt.
-Megértem Lily nem kell mentegetőznöd, csak azt nem értem, hogy most miért mondtad el, miért írtál nekem és miért most? már több mint egy hónapja vége a háborúnak.-
Hirtelen sok kérdést tettem fel neki úgy, hogy még magamat is megleptem. Nem szoktam ilyen bőbeszédű lenni. Egy lépéssel közelebb léptem hozzá, nem tudom miért de az ösztönöm ezt súgta.
-Nem szeretnél leülni, úgy mégiscsak kényelmesebb beszélgetni.-
Nyögtem ki neki nagy nehezen a szavakat keresgetve, miközben a kanapé felé mutattam a kezemmel.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyKedd Aug. 03, 2010 3:12 am

- Perselus Piton -

* Csak álltam és néztem. Bámultam a múltam egyetlen, igazán kézzel fogható, fizikai részét. Itt, a művészi
sötétségben igazán félelmetesnek, ugyan akkor módfelett rejtélyesnek hatott. Mintha ... valahogy nem csak
testben, de lélekben is felnőtt volna. Több, mint húsz éve nem láttam, így a tény, hogy ismét egy légtérben
tartózkodunk több volt, mint megrészegítő.
Végül a szavai kirántottak engem az alaktalan sötétségből, ami nem állt másból, mint néhol felvillanó, éles
vagy épp elmosódott képekből. Egy nyárról, egy hintáról, egy dolgozatról, lépcsőkről, emberekről, arcokról,
beszélgetésekről, Mulciberről, a mardekárosok gyűrűjéről, amit megpillantva mindig Perselust kerestem!

Egy gyors mozdulattal kitöröltem a könnyeket a szememből, majd egy mosolyt az arcomra varázsolva
megindultam felé. *
- Igen. * feleltem az első kérdésre kissé meghökkenve. Hisz nem teljesen nyilvánvaló a jelenlétem? Vagy
holmi kísértetnek vél? Talán álomnak? A mosolyom pillanatok alatt őszintévé vállt.
- Nem, nem igazán. Vagy ... hát ... hoztam neked valamit, hátha nem etetnek rendesen ...
* Éreztem, ahogy árulkodó, kislányos pír kúszik arcomra. Még, hogy nem etetik rendesen? Mit akartam én ezzel?
Hiszen, ahogy Őt ismerem, ha a Mungóban azt parancsolták volna, hogy kenyéren és vízen éljen, Perselus
akkor is megtalálta volna a módját annak, hogy normális ételhez jusson. Nem, Ő sosem szorult másra.
Vagy segítségre. Soha. Senkitől.
A kosarat, nem tudván, hova tegyem, felé nyújtottam, hátha elveszi. De közben tekintetem le sem vettem az
arcáról, ami olyan volt, mint régen és mégis más. Furcsa. Sokkal ... keserűbbnek tűnt.
Bennem pedig fellángolt a bűntudat, amiért ezt tettem vele. *
- Perselus, kérlek ... bocsáss meg! Én ... el akartam mondani. Esküszöm. De nem tehettem! Nem akartam kockára
tenni a családomat ...
* hadartam, meg-megbicsakló hanggal. A kosár ismét élettelenül lógott mellettem,
már az sem rémlett, mi volt a célom vele. Csak álltam, könyörgő tekintettel és bíztam abban, hogy a monológom,
bár ügyetlenül, de eléri a kívánt hatást. *
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyVas. Aug. 01, 2010 8:03 am

~Lily~

Ott látom magam előtt és nem akarok hinni a szememnek. milyen rég óta várok erre a pillanatra. Látom az arcát ahogy könnycseppek csordulnak le.
Miért sír? Kérdezem magamtól, talán nem erre számított, talán nem úgy nézek mint amire emlékezett?
Megszólított most mit mondjak csak kavarognak a gondolatok és a megszámlálhatatlanul sok kérdés a fejemben és nem tudom mit csináljak. Menjek oda hozzá és öleljem meg? Vagy inkább maradjak és várjam meg míg ő kezdeményez? Egyetlen egy kérdést tudtam magamból kipréselni.
-Megérkeztél?- És itt el is vágtak csak néztem rá és nem tudtam mihez kezdeni, tudtam az illendőség úgy kívánja, hogy hellyel kínáljam, de még mindig nem tudtam megmozdulni, csak az arcát nézni és értetlenkedni.
Mérgesnek kéne lennem, az voltam még pár órája, de ahogy a nap lement az én mérgem is elment aludni vele együtt, most, hogy itt van már csak a régi emlékeket látom, még mindig gyönyörű.
Vettem egy nagy levegőt, persze ez úgy sikerült, hogy szerintem ő is észre vette és megpróbáltam megszólalni.
-Nem akarsz leülni?- Kérdeztem tőle a lehető legszaggatottabban, legalábbis ami tőlem ki telt. Vártam a válaszát, de nagyon úgy éreztem, hogy nem hallok semmit. Ezért inkább továbbra is állva maradtam.
Mennyire szerettem volna megölelni vagy megcsókolni, úgy mint régen mikor még csak mi ketten voltunk egymásnak és senki nem szólt bele. Akkor még Lily is utálta Pottert meg a gyengeelméjű haverjait és még én sem sértettem vérig.
Tényleg azért már megbocsájtott nekem, ugrott be hirtelen a kérdés, majd megkérdezem tőle, bár ha itt van nálam akkor annyira nem haragudhat rám.

Erre a gondolatra mosolyra húztam a szám, de kívül állóként ez inkább egy vicsorra emlékeztethetett.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyVas. Aug. 01, 2010 1:13 am

- Perselus Piton -

* Nem érkezett válasz továbbra sem. A nap lassan, de biztosan felmondta aznapi szolgálatát és nyugovóra tért a hegyek mögött. A ház, a Fonó Sori emlékek színgelye pedig csöndes maradt. Elhagyatott, sötét építménynek tetszett, mintha évek óta üresen állna. Jó, persze tudtam, hogy Perselus nem fogja girlandokkal feldíszíteni hazatérése örömére, ám azért mégis ... másra számítottam. Valójában egészen másra!
Azt hittem, lábadozva fog feküdni valahol vagy esetleg oda biceg az ajtóhoz a hangom hallatán és betessékel. Nem könnyes, összeborulós viszontlátást vártam. Hanem az igazi Perselus Pitont, de Ő csak nem akart előkerülni.
Nem szokásom betörni sehova, így vártam. Vártam; karomon a kosár egyre ólmosabbá lett, de nem mozdultam, bár az ajtó minden jel szerint nyitva volt. Bár most, hogy megdőlt Tudjukki uralma ugyan ki lenne olyan paranoiás, hogy kulcsra zárja bejáratot?

Ekkor megfordult a fejemben egy szörnyű sejtés. Talán fel sem tud kelni. Talán azért van nyitva az ajtó, mert nincs elég ereje ahhoz, hogy önkezével lássa el a retesznek szánt feladatot. vagy ... talán itt vannak a Szent mungo dolgozói?
Nem várhattam tovább. Azt nem bírtam volna ki. Így lassan, de biztos kézzel kitártam a bejáratot.
Oda bent félhomály derengett, mintha az idő egy órával későbbre járna, mint a szabad levegőn és már lenyugodott volna a Nap. Szomorú látvány volt.
Egy hosszú pillanatig még álltam. Merően végig néztem minden berendezési tárgyon, amit csak láttam. Sok ismerősnek hatott egy elvesztett, ám ismét megtalált gyermekkor emlékéből. Ott volt például a fotel, amiben annak idején ült, miközben én a szobaszőnyegre heveredve hallgattam a csodás, színpompás meséket egy Varázslóképzőről. A szellemekről, a mozgó festményekről, Eszement Ericről és Balgatag Brunóról. Elmosolyodtam, bár a hangulatom egyáltalán nem volt rózsás.

Már épp kezdtem azon gondolkodni, hol lehet Perselus mikor ... hirtelen, mint a villámcsapás felbukkant. Egy hosszú pillanatig egybeolvadt a sötétséggel, feketébe burkolódzott alakja nem ütött el túlságosan a szobában uralkodó színektől. Ám mikor befókuszáltam az rcát valahogy megkönnyebbültem. Állt, jóval magasabb volt nálam. Ebből arra következtettem, legalább járni és állni tud már. Tehát a probléma mégis orvosolhatónak bizonyult, sóhajtottam fel.
Tudtam, éreztem, szólnom kéne valamit. Ám hirtelen nem jött ki hang a torkomon. Minden mentegetőzés, minden bocsánatkérés odaforrt menthetetlenül. Csupán az egyre elhomályosuló látás és a könnyes szemek maradtak. Mert időközben lassan, de biztosan csorogni kezdtek az árulkodó kis vízcseppek az arcomon. Eláztatták a pilláimat, beszennyezték a blúzomat. *
- Perselus ... * suttogtam elködösült pillantással. És ezzel, azt hiszem, el is mondtam mindent, amit kellett. Amire valaha is szükség volt! *
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 9:56 pm

~Lily~

Néztem a baglyot ahogy a levelemmel repül el. Már a messzi távolban járt mikor azt kezdtem el érezni, hogy lehet nagy hülyeséget csináltam. Amikor elindítottam a szárnyas postást még jó ötletnek tűnt Lilyvel találkozni, de most már nem akarom, viszont ez már késő bánat. Nagyon szerettem volna már látni őt, belenézni a ragyogó zöld szemeibe, hallani a csilingelő bájos hangját, csak erre vágyom már vagy 17 éve.
Most itt a lehetőség és én félek, félek találkozni vele. Nem tudom mit fog mondani, nem tudom, hogy tudja e melyik oldalon álltam évekig, bár Harry biztos elmondta neki amit a merengőben látott. Az emlékeimet, azokat amiket oda adtam neki még mielőtt teljesen megbénított volna a méreg.
Be kell vallanom félek, jobban mint magától a Nagyúrtól féltem valaha, pedig Lily nem fog Crucioval kínozni az biztos. Mivel nem tudtam pontosan mikor érkezik meg így lementem a pincébe ahol a bájital laborom volt és neki álltam a Mungo részére bájitalokat főzni és közben azt sem vettem észre milyen gyorsan repül az idő.
Már kezdett esteledni mikor kopogást és megelőzőleg egy hangos pukkanást hallottam. Összetéveszthetetlen hang volt ami arra utalt, hogy valaki hopponált nem olyan messze. Csak Lily lehetett az gondoltam magamban, de mivel egy elég kényes bájitalt főzők így nem hagyhattam ott mivel nem szerettem volna, ha az egész házam felrobban. az ajtó kinyitódott és meghallottam a hangot, gyorsan elzártam az üst alatt a lángot és elindultam felfelé. Mikor beértem a nappaliba megláttam őt és nem tudtam megszólalni.
A nagy Perselus Piton nem talál szavakat, csak néztem őt és nem tudtam megmozdulni sem teljesen lemerevedtem a látványtól. Még mindig nagyon szép volt ennyi év elteltével is.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 7:47 am

- Perselus Piton -

* Csak ültem és vártam. Vártam egy válaszra, ami talán sosem érkezik meg.
Fél füllel el-elkaptam a férjem és a fiam beszélgetésének egy-egy foszlányát. A hátsó udvaron James Harry seprűjét próbálta kicsit lehetőséggazdagabbá varázsolni, bár a hangokból, a puffogásból és a "Merlin gatyája!" típúsú megjegyzésekből úgy tűnt, kevés sikerrel.
Ha futólag is, de elmosolyodtam. A boldogság, ami ott kint tanyázott a szeretteim körül valahogy engem is megnyugtatott egy kissé. Bár James sosem értette volna, mi vitt rá arra, amit az imént tettem. Levelet küldtem egy gyermekkori barátomnak. Na és? Akivel tizenöt éves korunk óta nem beszélek. Na és? Aki hat éven keresztül bosszúságot okozott a fiamnak! Csak elesett, magányos lélek vezeti le a dühét egy ártatlan kamaszon! Mi vitte rá Őt erre? Fogalmam sincs. Talán így akarta kompenzálni a sértéseket, amit anno nem vághatott a fejemhez.
Öntudatlanul, teljes lélekjelenlét híján, oda sétáltam a kertre néző ablakhoz és szélesre tártam. Halványan hallottam a zsaluk hangos kopanását, de nem figyeltem fel rá. Gondolatban egészen máshol jártam. *
- Fiúk, halkabban! Szegény Bathilda amúgy is elég nyugtalanul alszik, ne zavarjátok fel még jobban! * dorgáltam őket egy erőtlen mosollyal. Csak ekkor tűnt fel valami, ami egy pillanatra csak ugyan, de elfeledtette velem Perselus Pitont. Mégpedig az, hogy Harrynek már nem kell felnéznie az apjára, bár még le sem nézhet rá. Olyanok voltak, mint két tojás, csak húsz év korkülönbséggel.
Mikor mindkettőtől megkaptam a bocsánatkérések sorát, ismét eltűntem a konyhában, ahol eddig a Perselusnak szánt levelemet szorongattam.
A hangos lövöldözés folytatódott, immár sűrű, fekete füsttel kísérve a hangokat; talán ezért is nem pillantottam meg rögvest a konyhapulton verdeső fehér madarat. Anonymus szárnyát lengetve, méltatlankodva csóválta a fejét. Láthatólag nem volt ínyére a hirtelen beállt, kénszagú sötétség, ami rátapadt a tollaira, s ettől az egész bagoly úgy nézett ki, mint valami nagy fejű holló.
A lábához kötve pedig, Merlinnek hála!, ott figyelt egy apró, gondatlanul, sebtiben összehajtogatott papírdarab. Dobogó szívvel lecsatoltam a vergődő állat végtagjáról a fecnit, amire csak egy rövid szó volt írva, ám nekem a világot jelentette.
Amint harmadszor is átolvastam azt a pár fekete tintával írt betűt, hogy meggyőződjem arról, nem olvastam félre, villám gyorsan készülődni kezdtem.
Feltéptem a konyhaszekrényt, kirakodtam onnan az összes tökös derelyét, amit találtam, majd mindet berámoltam gurkókat megszégyenítő sebességgel egy gyékénykosárba. A rögtönzött csomagot leterítettem egy kendővel, majd magamhoz hívtam a cipőimet és már indulásra készen álltam.
Kikiáltottam az udvarra egy " Elmegyek bevásárolni! " - kot, aztán kiléptem az előkertbe és egy szempillantás múlva már magába rántott a sötétség.

Ott álltam az ismerős ház előtt, a sok gyermekkori játék színhelyén. Ismét.
Elszorult torokkal kopogtattam az ajtón, majd mikor nem érkezett azon n yomban válasz, félénken lenyomtam a kilincset.*
- Perselus? * hangom elcsuklott a névtől, ami égette a nyelvem. Hirtelen megrohantak az emlékek. Túl gyorsan. Túl hamar. Túl hirtelen ... *
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 6:07 am

~Lily~

Miután első sokk utáni rosszullétem elmúlt, újra a kezembe fogtam a rég elhunyt szerelmem levelét akiről kiderült, hogy nem is halt meg. Végig olvastam a levelet és erős vágyat éreztem arra, hogy felrobbanjak a méregtől ami egy perc alatt elvakított. Abban a pillanatban képes lettem volna megfojtani azért mert eltitkolta előlem azt hogy él.
- Oh lily miért tetted ezt velem? mindenki csak szórakozik az érzéseimmel, Dumbledore ezzel zsarolt, Voldemort meg semmit nem nézett.- Mondtam hangosan a levélnek, és akkor még csodálkoznak az emberek, hogy ilyen zord vagyok. A levél következő soraira utalva hangosan fel nevettem, ha valaki ezt kívülről látja biztos azt hiszi megörültem.
Még, hogy haragszik rám mert hat éven át kínoztam a fiát. Nem is igaz, csak azt kapta amit megérdemelt. Dumbledore mint mindig most is nagyot alakított, ha korábban megtudom, hogy Lily él akkor biztos nem lettem volna ilyen lelkiismeretes kém. Kétségtelen ügyesen osztotta a lapokat. a levélből az is ki derül, hogy az a semmirekellő James is él, de minek ezt már csak magamtól kérdezem, ha ő él akkor biztos nincs esély, hogy Lily valaha is az enyém lesz.
Ő soha nem hagyná el a férjét és csak annyit mondana, hogy keressek magamnak egy másik embert akit szerethetek és aki talán viszont szeret, már ha él ilyen nő a földön. Elmélkedésemből kopogtatás zavart fel, mely az ablak felől jött. a bagoly volt aki a levelet hozta vissza jött a válaszért.
-Miért repültél el, megijedtél tőlem mi?- kérdeztem a bagolytól. Elővettem egy üres pergament és csak egy szót írtam rá:
Gyere
Rövid és tömör, de tőlem senki ne várjon többet, ha Lily emlékszik milyen vagyok akkor ezt is tudja.

Lily Evans Potter
Boszorkány/Mentor
Lily Evans Potter

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 5:23 am

- Perselus Piton –

* Ujjaim meg-megremegtek, ahogy alá írtam a késznek tekintett levelet. Reggel, mikor megfogalmazódott bennem az elhatározás még nem is gondoltam volna, hogy ilyen nehéz dolgom lesz. És mégis …
Akkor hosszan, sokáig vaciláltam, mit tegyek. Írjak-e egyáltalán vagy ez csak megzavarná a dolgokat? Viszont, ha nem írok az meg udvariatlan, ráadásul, ha jól gondolom, máig nem változott Perselus egy fikarcnyit sem. Tehát ebből kifolyólag nem sokan látogathatják még így lábadozás közben sem. Talán senki nincs mellette … talán egyedül ül egy régi fotelban a sötét nappaliban, teljesen magatehetetlenül! Ráadásul tizenhét éve abban a hitben él, hogy Tudjukki végzett velem, ahogyan Jamesszel is. Harry nyilván nem mondta el neki, hisz sosem voltak barátok. Mi bezzeg azok voltunk … és mi lett belőle?!
Úgy döntöttem, mielőtt elküldeném az irományt, átolvasom ismét, elölről. Az a legbiztonságosabb. Nem akartam halálra rémiszteni Perselust a levelemmel, ám az első meglepetés árnyékán túl nem láttam értelmét annak sem, hogy újra felvegyük a kapcsolatot. Mit mondhatnánk egymásnak? Mi lenne a közös témánk egy halálfalóval? Talán Harry?
James teljesen kitérne a hitéből, ha meglátogatnám. Na, nem baj … előbb a levél …

„ Perselus ;

Tudom, mennyire meg lehetsz most lepve. Hidd el, engem sem hagy hidegen már a puszta tény sem, hogy ennyi év után újra írok neked. El bírom képzelni, mit gondolsz most. De nem, hidd el ez nem valami gondtalan kisdiák csínye, aki kifürkészve a múltadat, csapdába akar csalni.
Sajnálom, hogy hallgattam magamról. Magunkról. Hogy nem mondtam el, még tizenhét év alatt sem, amit már jó ideje el kellett volna. De – ha ez kárpótol valamennyire a hiányosságokért – most leírok mindent! Mindent, egészen attól a bizonyos 1981. október 31-étől máig. Kérlek, olvass figyelmesen!
1981. október 31-ének éjszakáján megmenekültünk a Sötét Nagyúrtól. Bár az otthonunk védelmét – s ezzel a Fidelius-bűbájjal járó titoktartó címét – Sirius Blackre akartuk hagyni, végül Sirius unszolására Peter Pettigrewt választottuk. Ő pedig elárult bennünket. A Rend még az utolsó pillanatban ki tudott menekíteni minket, majd elrejtettek Albus Dumbledore védelme alatt. Senki nem szólhatott nekünk rólad, mert félő volt, hogy kiadsz minket a Sötét Nagyúrnak, aki végül nem Harry miatt, hanem a házunkban lakozó mérhetetlen szeretet okán foszlott semmivé, tizenegy évre.
Éveken át bujkáltunk, nem érintkeztünk a külvilággal. Mikor Harry először ment el a Roxfortba a helyzet cseppet sem javult. De mikor a nyárra haza tért legalább azt tudtam, hogy jól vagy. Bevallom, kicsit dühös is voltam rád, amiért a fiamat használtad a mérgezett emlékek levezetésére. Hat hosszú éven át így ment minden. Olykor úgy döntöttem, mégis papírra vetem ezeket a sorokat, ám végül mindig meggondoltam magam.
Most nem.
Remélem, elhiszed amit írtam és – ha mást nem – feltudod dolgozni. A mai nap folyamán meglátogatnálak, hogy beszélhessünk. Van miről, azt hiszem. Írj választ Anonymusszal, kérlek!

Szerete … üdvözlettel, Lily ( Evans ) Potter"

* Mélyet sóhajtottam. Már magam is beláttam, nem tehetek ennél többet. A levelet egy kis borítékba csúsztattam, majd Anonymus lábára kötöttem és szomorú mosollyal figyeltem, ahogy a madár szárnyra kap, majd eltűnik a felhők között.*
Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 4:38 am

~Lily Evans Potter~

Körülbelül egy hónapja, hogy vége minden idők legnagyobb háborújának. Én itthon a Fonó sori házamban lábadozom és várom a Wizengamot döntését melyben elítélnek vagy felmentenek. Közben pedig gyógyulgatok ahogy az a Mungoban előírták. Miután a Nagyúr kígyója megmart teljesen lebénultam, a külvilágnak nem tudtam jelezni csak hallani hallottam mit mondanak, de én még csak jelét sem tudtam adni annak, hogy tudok mindenről ami velem történik. Mikor ott feküdtem a Szellemszállás padlóján és vártam a halált csak egy dolog járt a fejemben Lily és utána rögtön megjelent Potter és csak arra maradt erőm, hogy a szemébe nézzek. A szemei pont olyanok mint Lily-é ezt az egyet tőle örökölte és a segíteni akarási ösztönhét. Éveken keresztül gyötörtem miatta, de csak azért mert tudtam nagyon jól, hogy milyen volt az édesanyja és szenvedtem attól a tudattól, hogy él még egy olyan ember a földön aki olyan mint ő. A szellemszálláson mint később kiderült órákig voltam mikor is vissza jöttek az életeben maradtak a halottakért. Roxfort gyengélkedőjén Madam Pompfrey azonnal ellátott, de csodát ő sem tudott tenni. Az ispotályban azt mondták, hogy csak azért gyógyultam fel, mert a Madam ért a szakmájához és azonnal tudta mit kell adnia hirtelen. Hálás vagyok neki ezért, de a szemébe soha nem mondanám meg igaz szerintem nem is várja el tőlem. Most itt ülök a nappalimban és és a múlton merengek, a nyakamon van két nagy lyuk ami a gyógyítok szerint soha nem fog elmúlni, úgyhogy most már nekem is van egy híres sebhelyem, mint Szent Potternek. Gondolatba mélyedésemnek egy halk kopogás vetett véget ami az ablak felől jött. Felálltam és oda sétáltam a függönyt elhúzva vettem észre egy szép fehér baglyot. Ismeretlen volt számomra az állat a roxforti és a minisztériumi baglyokat ismertem, de ez teljesen idegen volt. Kinyitottam neki az ablakot és beengedtem, a levelet ami a lábához volt kötve levettem róla, abban a pillanatban az állat felemelkedett és kirepült. kibontottam a levelet és majdnem rosszul lettem. Azonnal felismertem a kecses betűket és ahogy a nevem le volt írva.
-Ez nem lehet- mondtam magamnak, pedig tudtam jól, hogy senki nem hallja rajtam kívül. -Ez Lily kézírása- Vettem egy nagy levegőt és elkezdtem olvasni.

Perselus Piton
Perselus Piton

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 EmptyPént. Júl. 30, 2010 4:05 am

...

Fonó Sor - Page 2 Zcbk5xe2937p5ivhra7

Ajánlott tartalom

Fonó Sor - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fonó Sor   Fonó Sor - Page 2 Empty