Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Konyha Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Konyha Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Konyha Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Konyha 3347qiw
A Hónap Játéka
Konyha 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Konyha Ic7783

Share

Konyha

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:48 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha EmptyPént. Aug. 27, 2010 1:33 am

&&& Anya &&&

* Ha bármit megtanultam a közös főzésről azaz, hogy összehozza az embereket. Ahogyan az étel is. Ugyan ez ennyi
bélpoklos között, mint amilyenek a testvéreim, nem meglepő, de mióta Tudjukki eltűnt talán még az étvágyuk is visszatért.
Mondjuk Billről már egy ideje nem mi gondoskodunk, Charlie pedig sosincs itthon. De amennyit a mi családunk,
legalábbis az ikrek és Ron oldaláról mindenképpen, megeszik, abból egy egész hónapban jól lakhatna bármely mugli
család.
Miközben a pálcám segítségével gondosan felszeleteltem az uborkát megint eltévelyegtek a gondolataim, bár már lassan
rájövök, hogy ez életem egyik legnagyobb ballépése. Gondolkodni. Annyi biztos, ha egyszer előkerül a Kis Túlélő,
Tudjukki semmiségnek bizonyul ahhoz képest, amit tőlem kap. És nem, itt nem arról van szó, hogy esetleg hónapok alatt
sikerült meggyűlölnöm. Nem. Egyszerűen csak kimondhatatlanul dühös vagyok rá, meg az egész világra, meg a Sorsra,
meg az életre, meg úgy minden egyébre ami közre játszott a mostani helyzet kialakulásában. Jó, lehet, hogy ez nem
valami szép, humánus dolog, de Merlin szerelmére! Ennek most van itt az ideje, nem akkor mikor Harry visszatér. Addig ...
Addig gondosan kikúrálom magamból a haragot, hogy mire a Roxfortba megyünk már ismét vidám lehessek.
Csak az az átkozott Rita Vitrol ne lenne ... Esküszöm, rosszabb, mint a törpéink, pedig őket sem igazán szívlelem.
Apropó törpék ... *
- Igen, de tényleg na aggódj, majd megkérem Fredéket, hogy segítsenek. * próbáltam gyorsan megnyugtatni Anyut,
mielőtt még ott hagyja a halat, a krumplit és kirohan a kertbe, hogy törpékre vadásszon. Épp elő vettem a szekrényből
egy fakanalat, azonban szinte azonnal el is ejtettem. Anya második felkiáltása meglehetősen váratlanul ért. Igyekeztem nem
nevetségesen riadt arcot vágni, majd mikor megtaláltam a zaj forrását egy mély sóhaj kíséretében felvettem az elejtett
konyhaeszközt. *
- Nem ijedtem meg, ne aggódj! * vágtam rá talán kissé túl gyorsan is, majd úgy döntöttem, ezt a kavargatást nem lenne
üdvös szabad kézzel művelni. Ezért inkább a varázserőmet használtam, ismét.
Nagy könnyebbséget jelentett, hogy már egy ideje varázsolhattam otthon is. Sokkal több dologban tudtam segíteni és
már " Greg és Feorge " ugratásait sem kellett elviselnem. Mióta lekerült rólam a nyomjel némileg jobban éreztem
magam a bőrömben, mert ez egyet jelentett a korlátlan varázslással is. De azért ez sem volt fenékig tejfel ...
Percy naponta prédikált nekem a helyes varázshasználatról, bár ezt is egyre kevesebbszer tehette, hála a felújításoknak,
amik elszólították Őt testvéri kötelezettségei mellől.
A gondolataimból Anya zökkentett ki. Kertitörpe-ölő szer? *
- Talán George-ék feltalálnak valami hasonlót. Mint az átlátszó levélpapírjuk vagy a cseppfolyós baglyuk ... * találgattam
mosolyogva. A " szép " emlékek ... *

// meglehetősen trollra sikerült, elnézést érte! //

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Vissza az elejére Go down
Molly Weasley
Boszorkány
Molly Weasley

Hozzászólások száma : 142

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha EmptyKedd Aug. 24, 2010 6:34 am

A krumplik megmosása után következett a krumpli pucolás, amit nem szívesen csináltam volna meg a két kezemmel, így hát varázs pucolót alkalmaztam, ami alá csak a kukát toltam és figyeltem, ahogy dolgozik a krumplival a pucoló.
– Remek, úgy döntöttem sült halat készítek sült burgonyával. Hogy tetszik az ötlet? – Érdeklődtem meg lányom, minek után beleegyezett, hogy segít és elővett néhány uborkát. Na, igen, eléggé furcsa szokás volt, hogy uborkasalátát ettünk mindenféle ételhez, ami épp nem leves, vagy vegyes zöldség volt. Mindannyiunk imádta ezt a fajta savanyúságot, de a brokkolit, azt nem volt ilyen könnyű a gyomorba gyömöszölni. Időközben Ginnym fölemlegette a törpéket.
- Azok, már megint a kertemben ólálkodnak?! – Kaptam fel a vizet hirtelen és vágtam csípőre a kezem.
– Ezt nem hiszem el, azok az ördögfiókák tönkre teszik a kertem, sőt lelakják. – Szidalmaztam őket, majd Ginnyre pillantottam. Megriadt arcot vágott, gondolom nem számított rá, hogy ilyen hamar képes bevágódni a hangom egyenest a magas C-be. Lágyan elmosolyodtam és neki kezdtem a krumplik feldarabolásának.
– Jajj Drágám. Ne haragudj, nem akartalak megijeszteni. Jó lenne, ha megtisztítanátok a kertet tőlük, különben lőttek az idei termésnek… – csóváltam rosszallóan a fejem, miközben ki-kipillantottam az ablakon. Ezek ellen a mini szörnyetegek ellen sem mugli, sem varázsszer nem segít. Sóhajtottam egyet, miközben már a harmadik krumpli akadt a kezembe.
- Mikor találnak már ki valamit ellenük, ami örökre elriasztja őket legalább az én kertemből?! Jajj… borzasztó, ez egyszerűen borzasztó!
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha EmptyHétf. Aug. 23, 2010 2:42 am

&&& Anya &&&

* Reggel később keltem megszokottnál, ami nyilván abból következett, hogy az ikrek nem éreztek kedvet kora hajnalban a
Maximuláns termékek tesztelésére. Ez a folyamat rendszerint nagy robajjal és nem kevesebb piszokkal jár, de ezúttal
megkímélték a családot.
Amikor a Nap első sugarai besütöttek az ablakon nem pattantam rögtön ki a meleg, puha ágyból. Még élvezni akartam
azt a pár csöndes, nyugodt percet, mielőtt elkezdődik az aznapi rohanás. Mert mióta Harry végleg legyőzte Tudjukkit
sokkal több dolgunk akad, mint általában. A puccs miatt rengeteg felújítás szükségeltetik, nem csak a Roxfortban,
de a Minisztériumban is. Apa szinte állandóan ott van, ahogyan Percy is. Ez azonban nem rontott az általános, boldog
közhangulaton. Még a takarítás is jobban ment abban a biztos tudatban, hogy Voldemort örökre eltűnt!
Sóhajtva a fejemre húztam a takarót, miközben azon morfondíroztam, vajon, ha valamelyikük találkozna Harryvel a felújítás
alatt, elmondaná-e nekem? Ebben ugyanis nem voltam biztos. Ahogy abban sem, hogy a Kis Túlélő elő kerül valaha,
bárhol legyen is ...
Mérgesen fújtam egyet, csak úgy, magamnak. Hiába, a dolgok ettől nem lettek kevésbé nehezek. Nem is tudom, hogy
bír Rita Vitrol ilyen szörnyűségeket írni ...
Mintha csak Merlin vezérelt volna ösztönösen az éjjeli szekrényemhez nyúltam és levettem a tetejéről a Reggeli Próféta
tegnapi számát, amit újra járatni kezdünk, mióta ismét az igazságot írták benne. Felültem az ágyban, hátamat a falnak
vetettem, lábaimat törökülésbe fontam és olvasni kezdtem a szalagcímet, miszerint Harry Pottert megbízható források
szerint, Egyiptomban érték utol, Abysmal Sun-Amun háremében. Rita a maga szokásos smúz kötésében tálalta a dolgot,
nyitva hagyva a kérdések sorát, melyek közül, ha csak párat említek meg az is épp elég. *

A Kis Túlélőnek már is a fejébe szállt a dicsőség?
Elfeledkezett régi, bizalmas barátairól?
Vajon valóban elrabolta a szívét a legjelentősebb egyiptomi amneziátor lánya, Theba-Sunk-Amun?

- Na persze! * jegyeztem meg dühösen és egy jól irányzott mozdulattal a földre söpörtem a napilapot.
Ennyi elég is volt a pihenésből.
Kapkodva magamra öltöttem a hálóköntösöm és a következő pillanatban már a lépcsőn trappoltam lefelé. A trappoltam
azért túlzás, mivel zokniban nem tudtam akkora zajt csapni, mint azt szerettem volna. De a hatás így sem maradt el,
mert Percy új baglya rikoltva, műrepülőket megszégyenítő sebességgel vissza száguldott gazdája szobájába a jöttömre.
Mire leértem az étkezőbe már mindenki az asztalnál ült. A reggeli meglepően gyorsan eltűnt, ugyanis ezúttal senki nem
szólt egy szót sem. Én még csak az első szendvicsemnél tartottam, mikor Percy és Apa távoztak a Minisztériumba,
az ikrek pedig az Abszol-út felé vették az irányt. Ron a Roxfortba ment.
Én pedig egyedül maradtam Anyával.
délelőtt további részét ágyazással töltöttem, megetettem az ominózus madarat, Achilleust, mert Percy már megint elmulasztotta.
Majd jobb dolgom nem lévén ismét lebattyogtam a konyhába, ahol összefutottam az egyetlen élő emberrel, aki rajtam
kívül az Odúban tartózkodott. *
- De, persze. * mondtam mosolyogva, majd követtem Anyut a tűzhelyhez. Még ez is jobb, mint magányosan kóborolni
a kertben, ráadásul mindig öröm Anyuval beszélgetni. Miközben tétovázva előkaptam a pálcám, hogy felszeleteljek pár
uborkát, igyekeztem valami kellemes témát találni, de végül nem sok más jutott az eszembe. Reméltem, Anya nem
hozza föl a Prófétát. Vagy még nem olvasta ... *
- Azt hiszem, a törpék szépen lassan megint ellepik a kertet. Majd kártevőmentesítek a fiúkkal.

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Molly Weasley
Boszorkány
Molly Weasley

Hozzászólások száma : 142

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha   Konyha EmptyHétf. Aug. 23, 2010 1:17 am

Kellemes reggelem volt. A reggeli nappal keltem, amit minden egyes nap megtettem. Lent a konyhában megcsináltam a reggelit, amit közösen elfogyasztottunk a családdal. Mondanom sem kell a közös reggelizések engem mindig nagy örömmel töltenek el. Jó tudni, hogy a kis csemetéim egészségesek és életrevalóak. Reggeli után mindenki ment a dolgára oda, ahol a segítségre szükség volt. Például Artúr a Minisztériumba ment vissza, egyedül Ginny maradt itthon. Segített nekem a kerti munkában, az emeleten ő ágyazott meg minden áldott nap. Hiába mondtam a fiaimnak, hogy ágyazzanak meg maguk után, falra hányt borsó volt. Persze az én Ginnym egy igazi kis tündér, na persze ő volt az egyetlen leányom. Az óra vadul elkezdett kuvikkolni, aztán pedig egy nagy koppanást hallottam a konyhából. Azonnal kisiettem, hiszen tudtam, hogy megjött a posta és Errol, megint a tiszta ablaküvegemnek repült.
- Ajj te madár! - Szidtam lágyan elmosolyodva, miközben kivettem a csőréből a levelet, - amit Charlie küldött Romániából - és kicseréltem Errol kedvenc nassolnivalójára. Ginny épp lejött az emeletről, én pedig a levelet az ebédlő asztalra tettem.
- Szervusz, Drágám! - Köszöntöttem, majd az éléskamra felé vettem az irányt.
- Monddcsak, nincs kedved velem együtt főzicskélni egy kicsit? Ketten jobban haladunk! - Vettem ki egy pár darab krumplit és megmostam őket.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Konyha Empty
TémanyitásTárgy: Konyha   Konyha EmptySzomb. Júl. 31, 2010 8:52 am

...

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após