Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Nappali Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Nappali Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Nappali Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Nappali 3347qiw
A Hónap Játéka
Nappali 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Nappali Ic7783

Share

Nappali

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:48 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Albus Dumbledore
A kor legnagyobb mágusa/Roxfort Igazgatója
Albus Dumbledore

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 58

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyCsüt. Júl. 21, 2011 6:40 am

~ Hermione Granger & Ginny Weasley ~

A reakció, amit Ms. Weasley produkált, szinte természetesnek mondható és cseppet sem volt váratlan a számomra, hogy kiborítja majd az utalásom. Mindazonáltal továbbra is úgy érzem, hogy ha Harry nem osztotta meg vele ezt az eseményt az életében, annak komoly okai lehettek és én nekem nem áll szándékomban felrúgni a mindennapjait azzal, hogy most feltárom szíve választottja előtt a titkát, így hát jobbára néhány másodpercig csak némán fürkészem Ms. Weasley arcát, majd mélyet sóhajtok és próbálok rájönni, hogy hogyan is tudnám kielégíteni a téma iránti kíváncsiságát úgy, hogy közben mégse áruljak el mindent. Bár óvatos próbálok lenni, de Harry életét már azzal a puszta ténnyel is fel fogom rázni, hogy még életben vagyok. Nem kívánok neki ekkora érzelmi megrázkódtatást okozni, mert a halálom is épp eléggé megviselhette, nem pedig a feltámadásom. Bár most már úgy illik, hogy valamelyest választ adjak Ms. Weasley kérdésére, így most felé fordulok és felelek.
- Mondjuk úgy, hogy Tom Denem legyőzéséhez Harrynek óriási áldozatot kellett meghoznia, aminek megkönnyítéséhez segítséget próbáltam nyújtani a végakaratom által.
Ennél a pontnál Ms. Grangerre emeltem a tekintetem.
- Tehát ez egyben választ adhat a maga kérdésére is, Ms. Granger. Tudtam, hogy Ronald Weasley válaszút elé kerül majd és azt is tudtam, hogy kiváló elméd segít majd rejtett segítségeim megértésében és ezáltal előre tudod majd segíteni a barátaidat. Hatalmas szerepet játszottál Harry végső küldetésének végrehajtásában.
Rámosolyogtam.
- Ami pedig az utalásomat illeti Ms. Weasley, bár restellem, de nem áll szándékomban felvilágosítást adni, bármennyire is szeretném, hogy tudjon róla, úgy érzem, hogy ha Harry még nem mondta el mi is történt a Voldemort elleni ütközetében, akkor annak nyomós oka lehetett, mindazonáltal buzdítani fogom rá, hogy megtegye.
Mosolyogtam felé is, majd bekaptam egy újabb drazsét. Behunyt szemmel vártam, milyen ízű lesz.
- Hmmm, ezzel már nem kellett volna kísérleteznem. Sárkányvér.
Kiürítettem poharam, azzal lassan felemelkedtem ülő helyzetemből, majd immáron állva, így fordultam a jelenlévőkhöz.
- Most, ha megbocsátotok, lassan útnak indulnék, mert még másokkal is kell találkoznom és azok sem ígérkeznek éppenséggel tejkaramellának.
Mosolyogtam mindkettejükre, azzal az ajtóhoz léptem és, ha nincs több kérdés, amit felém intéznének, búcsút intek az ittlévőknek, azzal kilépek az ajtón a napsütötte udvarra, majd dudorászva útnak indulok és a háztól néhány lépésnyire dehoppanálok.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzomb. Nov. 06, 2010 4:08 am

~Dumbledore Professzor & Ginny~

Azt hiszem eddig tökéletesen biztos, hogy ha valaki a legbizarrabb nyári élményemről kérdez, akkor a Dumbledore professzor életben van, vinné el a pálmát az egész világon. De az is biztos, hogy ezt senkivel nem fogom megosztani, egyedül Harryvel, akinek azonnal elmondom, amint lehetőségem adódik beszélni vele. És az lesz a legjobb, ha Ronnal is mielőbb megbeszélem a problémás dolgaimat, mert erről határozottan neki is tudnia kell. Nem neheztelek a professzora, amiért eljátszotta előttünk a halálát, amiatt viszont igen, hogy ránk hagyta, amit neki magának kellett volna megtennie. És ebbe bármikor belehalhattunk volna, ahogy az egy párszor majdnem be is következett. A gyanújáról, amit említett, összeráncoltam a szemöldökömet.
- Tehát ismét hallgat professzor úr, értem. - bólintottam értően. Ennek ellenére, ez nem váltotta ki éppen a bizalmamat. nem állítom, hogy nem bízok meg a professzorban, inkább csak vannak bizonyos fent tartásaim. Nem ismertem indítékot, amiért egy Halálfaló felöltené a professzor arcát, legfeljebb információ szerzés céljából. Eddig azonban egyedül ő maga árult el nekünk dolgokat, többek között, hogy Mr. Flamel még mindig életben van. Ezt is jó ha mielőbb tudatom Harryvel. Elvégre ha úgy nézzük ő szerezte meg elsőben a Követ. Ginny kérdésére, kissé zavartan pillantottam rá, majd eszembe jutott, hogy ő akkor még nem járt Roxfortba.
- Nicholas Flamel készítette a Bölcsek kövét, amely az örök élet elixírjét tartalmazza. Elsőben a Roxfort harmadik emeleti folyosóján volt elrejtve egy csapóajtó alá, amit Bolyhoska és még jó néhány más csapda őrzött. Voldemort ennek segítségével akarta visszaszerezni az erejét, de Harry keresztbe tett neki. Másodszor. - pillantottam Ginnyre sokatmondóan. Elvégre így talán megérti, miért nem volt Harry annyira megdöbbenve, amikor a Baziliszkusz mérge a testébe került. Nem az volt már az iskolában az első halálközeli élménye. És mint kiderült, nem is az utolsó az általa annyira szeretett iskola falai között. Amikor a professzor a dzsem evési szokásai kerültek szóba, kissé megnyugodtam elvégre csak az eredeti Dumbledore lenne képes ilyenkor is ilyesmivel előhozakodni. A legutolsó kijelentésétől, azonban kedvem lett volna a falra mászni. Azonban inkább nem szólaltam meg, elvégre én tudtam mi történt, de mivel a professzor hozta fel a témát, úgy vélem neki is kellene elmondani Ginnynek. Engem jobban érdekelt valami egészen más téma.
- Honnan tudta, hogy rá fogok jönni az ön hagyatékában elrejtett utalásokra? - érdeklődtem végül csevegő hangnemben, de a kérdésem nem tartalmazta sem a könyv címét, sem azt, hogy mire is jöttem rá belőle. Már nem voltak kétségeim a személyazonosságát illetően, azonban erre a kérdésemre már egy ideje kerestem a választ.

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Nappali Bi5h08
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyPént. Nov. 05, 2010 1:58 am

& Herms & Dumbledore professzor &

* Nem tudtam, mit mondhatnék ezek után. Hermione mindig is okosabb, logikusabb volt, mint én, így bár kimondatlanul, de a kezébe adtam a döntés súlyát. Nem bírtam volna még ezt is magamra venni azok után, hogy én igenis láttam a Csillagvizsgáló torony alatt összetörve fekvő Albus Dumbledore-t, alig több, mint egy éve! Nem őrültem meg, láttam az ezüstösen tekergő szakállát, ahogyan elterült a harmatos fűben, láttam az összezúzott arcát, amiből még halálakor is mérhetetlen jóság sugárzott ... és az égszínkék szemeit is, amiknek mélyén viszont kihunyt valami! Láttam Harry szenvedő arcát, hallottam Hagrid könyörgését, hogy lépjen hátrébb a halottól! Igen, én ott voltam, s rajtam kívül vagy száz diák, nem is beszélve a tanerő tagjainak nagy részéről ...
De, ha az nem történt meg akkor ... hiába lett volna minden? Minden könnycsepp, minden jajszó értelmetlenül hullott el az utóbbi hónapokban ezért az emberért, aki maga volt a remény legszentebb apostola? Ő, aki ezreket egyedül hagyott a nyomorúságban, aki tehetetlenül feküdt ennyi időn át ott állt velünk szemben és nekem nem volt ötletem, mivel is oldhatnám a feszültséget.
Hermione feltételezését több ponton is helyesnek éreztem, mivel semmi bizonyíték nem szolgált arra, hogy higgyünk ennek az embernek. *
~ Embernek ... akit eddig a Varázsvilág halottnak hitt! Hogy fog örülni Hagrid! McGalagony professzorról nem is beszélve ... és Harry is ... ~
* Próbáltam nem látványosan elveszteni a társalgás fonalát, de mikor Dumbledore professzor dzsemfogyasztási szokásaihoz értünk, végleg elakadtam. Meg aztán arról sem volt halvány segédfogalmam sem, ki az a Nicholas Flamel ... *
- Ki az a Nicholas Flamel? * kérdeztem hirtelen, minek utána jobb ötletem nem maradt. Bár úgy rémlett, mintha valahol összefutottam volna már a nevével. Azt hiszem, Binns professzor egyik óráján, de Merlin se tudja, hogyan lehet ébren maradni, ha a Roxfort egyetlen áttetsző tanára beszélni kezd ... Valahol a Vérfarkaskódex beiktatásánál megragadtam, 1677-ben. Vagy ... az nem is akkor volt?
Idegegesen megráztam a fejem, mivel vajmi kevés értelmét láttam a történelmen elmélkedni, mikor valami sokkal fontosabb zajlott le éppen a közvetlen közelemben. Ám amikor odáig jutottunk, hogy Dumbledore találkozott Harryvel, de az ominózus találka idején nem éltek úgy éreztem, menten elájulok. *
- Tessék?! * a hangom rémisztően magas frekvenciákra tért át, bár nem akartam illetlennek látszani. Ennek ellenére nem tudtam elképzelni egy olyan történést, mint amilyet itt profán kis semmiségként kezeltünk. A gondolatba pedig, hogy volt pillanat, mikor Harry nem volt teljesen életben, a hányinger kerülgetett. *
- Professzor úr, kérem, magyarázza meg!
* Csak azt nem értettem mit várt egy ilyen megjegyzés után! Hogy elsiklunk fölötte? Oh, nem, olyan világ még nem született ... *

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzer. Nov. 03, 2010 10:24 am

Túlságosan ijesztő az a tény számukra, hogy élek. Túl fiatalok, majd megértik. Egy biztos ők nem mondják el senkinek sem, főleg Tomnak, hogy nem fekszek a koporsómban. Jó is, hogy eszembe jutott. Majd el kell intéznem azt, hogy a koporsóban valaki feküdjön. Majd találok valakit, addig is jó lesz az a másolatom, aki ott van helyettem. Nos, Ms Grangerről tudtam, hogy okos, de nem képzeltem volna azt, hogy ennyire.
- Ez igaz, de sajnálatos módon Mrs. Flamel nem fogyasztotta tovább, mert megunta az életet és meghalt. Így az ő része fent maradt Nicholasnak, aki kapott még négy évet. Közben előállított még pár évre valót egy fontos kísérlete miatt. Majd közben jött egy másik kísérlet is, amiről kiderült, hogy hatásos. A bizonyítékok eléggé ütősek - feleltem Ms. Granger kérdésére, majd elmosolyodtam. - Nicholas is megunta már a hosszú életet, de még nem távozott. Azonban ő is el fog. De ne aggódjatok a pallérozott elme számára a halál egy új kaland kezdete.
Bele néztem Ms. Granger szemeibe és újra elmosolyodtam. Jó tudni, hogy van néhány Halálfaló szabadon. Gondolom az ifú Draco, az apja, Lucius és Bellatrix.
- Elfelejtettetek a dzsemfalási szokásaimról kérdezni - jegyeztem meg huncut mosollyal a szám sarkában. - Történetesen a málnadzsemet szeretem.
Ms. Weasley kérdése kicsit elgondolkodtató. Vajon elmondjam azt az esetet vagy ne? Hm. Inkább hagyom Harryre. Én csak megemlítem maximum.
- Igazából nem. Vagyis igen, de akkor nem éltünk Harry elmondja a történetet.-feleltem. - Én nem szeretnék róla beszélni különösképpen.
Majd néztem a két lányt. Úgy éreztem maga, mint egy vádlott. Joggal.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzomb. Szept. 25, 2010 1:18 am

~Dumbledore professzor & Ginny~

Kissé nehezen voltam képes megemészteni, hogy Dumbledore professzor továbbra is az élőket erősíti, elvégre mindannyian láttuk a testét először a torony lábánál, majd a saját temetésén és akkor bizony igazán halottnak tűnt. Továbbá egyik ismert kísértet csoportba sem volt sorolható, elvégre a teste tökéletesen szilárd halmazállapotban jelent meg előttünk. Semmiféle átlátszóságot, vagy rendellenséget nem tudtam felfedezni rajta, leszámítva elfeketedett kezét. Erről azonban már Harry beszámolói, és a temetésen látottak alapján már tudtam. Érzékeltem, hogy amikor Ginny leült mellém végtelenül nehezére esett kimondani a szavakat, amelyek elhagyták a száját. Ám azzal jelenleg most nem tudtam foglalkozni, mert minden figyelmem a professzor felé irányult. Legalább is bíztam benne, hogy ő tényleg az igazi Dumbledore professzor, erre azonban vajmi kevés esélyt láttam. Azonban amikor meghallottam Mr. Flamel nevét kissé gyanúsan húztam össze a szemeimet.
- De Mr. Flamelnek már meg kellett volna halnia. A Bölcsek Köve elsőben elpusztult akkor a tanár úr azt mondta talán még egy két évig ha él, és az pont elég, hogy elrendezze a dolgait. Hogy lehet hát most életben? - kérdeztem tekintetem egyenesen a professzor szemeibe fúrva. Közben természetese az is megfordult a fejemben, hogy vége a háborúnak így kinek állna érdekében felvenni Dumbledore professzor alakját, hogy elhitesse velünk, hogy él? Legfeljebb egy Halálfalónak, mert egy pár még mindig szabadon van, erre azonban kevés esély volt. Elvégre ki lenne olyan vakmerő, hogy bepróbálkozzon ilyesmivel? Amikor közölte, hogy visszatér az iskolába, kezdtem elgondolkodni a helyzeten...
- Nem beszélt még Harryvel. - jelentettem ki megválaszolva Ginny kérdését. Ha beszélt volna vele, Harry már szólt volna nekünk. Ha másnak nem is nekünk feltétlen elmondta volna, ebben száz százalékig bizonyos vagyok. Ellenben, hogy ő az igazi Dumbledore abban már egyáltalán nem.

Nappali Bi5h08
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyPént. Szept. 24, 2010 5:03 am

* Még soha életemben nem hallucináltam. Ábrándozni, kalandozni gondolatban ... az még elmegy, persze, sőt! Ezekből az utóbbi időben igazán sok volt. De ilyen mértékű valóság szerű képzelgésben még sosem volt részem! Azt hittem, az ilyen csak alvás közben lepheti meg az embert vagy esetleg az ébrenlét és az álom mesgyéjén. Az tűnt logikusnak, hiszen a csak a kísértetek értelmében volt érvényes a Piton álltal oly' szépen megfogalmazott, " evilági lenyomat " - os definíció. Ám az előttem nyugodtan, ráérősen álldogáló professzor inkább tűnt tömörnek, mint átlátszónak. Azon kívül pedig remekül nézett ki, már pedig, ha megölik az embert legalább annyi elvárható lenne még Albus Dumbledore esetében is, hogy legalább egy kicsit megviseltebb legyen az átlagnál, nem?
Na jó, igazából az ilyen nagy hatalmú varázslók esetében már azon sem csodálkoznék, ha zuhanás közben egy nonverbális párnázó bűbájjal kivédte a talajjal való ütközést, könnyen elképzelhető, szerintem, hogy neki nem szükséges minden varázslathoz pálcát használnia!
Elkerekedett szemekkel bámultam továbbra is a jelenést, mintha csak megfagytam volna. Aztán mikor a jól ismert, szórakozott hang felcsendült képtelen voltam magamban tartani a döbbent sóhajomat. *
~ Ennél valósabb már nem is lehetne ... citromos italporos drazsét eszik! És ... és ... Mr. Flamelről beszél ... ~
* Felnyögtem. Talán még valóságosabb, mint azt elsőre gondoltam volna! Hiszen társalog, eszik, lélegzik. Ha kísértet lenne az étel átpotyogna rajta, nem is bírná megfogni! Szentséges ég ... *
- Uram ... * közelítettem meg bátortalanul az aranyló folyadékkal teli poharat épp akkor elő varázsoló Dumbledore-t. A szavait távoli suhogásként érzékeltem, bár a mondanivalót tökéletesen kiéreztem belőle. Egy év után visszatért ... újra a Roxfortban fog tanítani ... de hiszen ez csodálatos!
Azonban egy valami még hibádzott, amit muszáj volt megkérdeznem. *
- Professzor úr ... kérem ... találkozott ... Harryvel? Csak azért kérdem, mert ... Ő is bizonyosan nagyon örülne Önnek.
* Botorság volt hangosan felemlegetni Harryt, ugyanis a névre hatalmas gombóc gyűlt a torkomba. Hogy ezt leplezzem inkább gyorsan leültem Hermione mellé, mert éreztem, a lábaim nem bírnák már sokáig. És figyeltem ... *

Story Of Us
Take My Hand
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzer. Szept. 22, 2010 11:01 pm

Elővettem a pálcámat és pár mozdulatot csináltam, aminek az eredményeként az asztalon ott volt a Ms. Weasley által elejtett két pohár megjavítva teli töklével és a padlóról is eltűnt a narancssárga folt, ami a két pohár összetörése után keletkezett. Majd az utolsó mozdulatom után egy harmadik pohár is előtűnt teli Madam Rosmerta legjobb tölgyfahordójában érlelt borával. Ezután eltettem a pálcám és az asztalra néztem.
- Áhh Bagoly Berti féle mindenízű drazsé! - mondtam, majd elvettem egy citromsárgát. - Fiatalkorom óta nem próbálkozom, mert akkor megettem egy fülzsír ízűt. Pár éve meg egy bors ízűt.
Óvatosan megkóstoltam, majd elmosolyodtam. A kedvencem. Citromos italporos. Megettem gyorsan a maradékot.
- Citromos italpor ízű. Nem gondoltam, hogy lesz benne ilyen - jegyeztem meg, majd Ms. Granger felé fordultam. - Nos mégis sikerült a kezemben lévő mérget hatástalanítani, de egy évig tetszhalott állapotban voltam. Természetesen Nicholas segített. Nektek Mr. Flamel.
Reméltem kielégíti Ms. Grangert. Bár amilyen okos lehet, hogy utána jár a dolognak. De úgy sem fog találni semmit se, mert erről a módszerről csak én és Nicholas tudunk. Nincs publikálva sehol sem és a halálunk után el fog veszni. Azonban lehet, hogy megosztom később Ms. Grangerrel. Ő talán el tudja végezni, majd ha képzettebb lesz.
- Mellesleg úgy gondoltam itt az ideje, hogy feltárjam azt, hogy élek. Természetesen nem mindenki tudhatja meg, hogy élek. Ugyanis van egy gyanúm, de még nem nyert bizonyítást, szóval ne kérdezzétek mi az. - mondtam el a gondolataimat. - Valószínűleg visszatérek a Roxfortba igazgatónak. Hivatalosan McGalagony lesz, de én fogom az irányítás nagy részét csinálni.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzer. Szept. 22, 2010 7:01 am

~Ginny & Dumbledore professzor~

Kis mosollyal az arcomon figyeltem, hogy amikor beléptem a ház nappalijába, Ginny azonnal azt kezdte figyelni, hogy mekkora a rend. Általában ilyenkor kicsit feszélyezve éreztem magam elvégre láttam már az Ódut romokban még Fred és George kísérletezésének idején. Nem szerettem, amikor valaki olyan jelentőséget kerít a jelenlétemnek, ami nincs is. Nem voltam oda ha csak a kedvemért takarított valaki. Bár most ahogy elnéztem kicsit jobban Ginny arcát, azt hiszem ezt az édesanyjától örökölhette és ez igen tiszteletre méltó tulajdonság. Elvégre Mrs. Weasley csak azt szeretne, hogy a hátban és annak környékén minden a legnagyobb rendben és legnagyobb tisztaságban legyen. És hogy ezt sikerül is elérni, egy ekkora családdal, igazán dicsérendő.
- Biztos, nem gond, hogy korábban érkeztem? - válaszoltam neki, s közben az asztalon lévő tálacskába helyezett kulcsot szemléltem egy darabig. Amióta Ginnyvel találkoztam az Abszol úton majd most eljöttem hozzá, egyszer sem futottam össze egyetlen családtagjával sem, ami maga volt a megtestesült csoda. De én hálát adtam a szokatlan nagy szerencsémnek, elvégre nem akartam sem barátnőmet, sem a családját abba a kínos helyzetbe hozni, hogy egyszerre kelljen egy légtérben tartózkodniuk velem és Ronnal. Utáltam a feszültséget, ami márpedig tagadhatatlanul is folyamatosan jelen volt a gyomromban, sőt az egész testemben, amikor ide készültem. Illetve azóta van és nem múlik, amióta tudom, hogy a Roxfort Expresszen minden bizonnyal egymásba botlunk. Sajnos hogy ezt elkerüljem, ahhoz nem elég nagy a vonat, így kénytelen leszek rájönni, mihez kezdjek a helyzettel. Mert valamit előbb utóbb tenni kell vele.
- Csak egy pohár innivalót, köszi. - mosolyogtam Ginnyre, amikor felajánlotta, hogy hoz valamit. Mielőtt távozott elém tolta az asztalon lévő tálban található Bagoly Berti féle minden ízű drazséját, de valahogy nem vitt rá a lélek, hogy kísérletezzek velük. Így is túl nagy volt a szerencsém, nem óhajtottam megkísérteni a sorsot. És ha már a kísértésnél tartunk, a következő dolog, amire felkaptam a fejemet, hogy Ginny felkiált, majd a kezében lévő két pohár hangos csattanással szilánkokra törik a padlón.
- Du... Dumbledore professzor? - kérdezem teljesen ledöbbenve. Hogy kerülhetett ide, hiszen meghalt? Mindannyian láttuk a holtestét, eltemettük! Akkor teljesen halottnak tűnt... most pedig.... Uramisten.
- Megbocsásson uram... ön miért van itt? - kérdeztem meg miután sikerült kissé összeszednem magamat. Elvégre nem produkálta a kísértetek jellemzőit, így azt a részt, hogy a halála után nem tud nyugodni kizárhattam. Így kizárásos alapon az a kérdés volt a legfontosabb, hogy mit keres itt, illetve a következő a hogyan.

Nappali Bi5h08
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyHétf. Szept. 20, 2010 5:16 am

* Jó volt, hogy annyi óra csönd után végre hallok hangokat, hangokat, amik énhozzám beszélnek. A magány ugyan nem volt örökös vendég nálunk az elmúlt napokban, hetekben, sőt! Mostanság átlagon felülien sokan tolongtunk hétvégénként az Odú nappalijában. Ezzel nem is lett volna baj, hiszen akinek nagy családja van, az erre mindenképp számíthat, de azért néha nem ártott volna egy kis csönd. Ha bár mostanság azt sem tudtam, mit akarok ...
Mikor társaságban voltam elvágyódtam onnan, mikor pedig egyedül lehettem a gondolataimmal a Roxfort Express zsúfoltsága után epedtem. nem szerettem gondolkodni, elmélkedni az életem Nagy kérdésein, nagy " N "- nel és nagy " K " - val. Olyankor mindig eszembe jutott Harry Potter is, akinek az emléke elől szabályosan menekülnöm kellett, hogy mosolyogni tudjak.
Harry Potter elől azonban nem volt könnyű menekülni, pláne nem úgy, ha minden sarkon belé ütköztem. Minden Próféta az Ő arcával volt tele és tévhírekkel, amiket Rita " Csakazigazathazudja " Vitrol kreált. Mondanom sem kell, hogy Errol mostanság nem az ablakon, hanem a kéményen át érkezik, mivel nem bír eljutni nehéz rakományával a szokásos kézbesítési helyéig ...
Így a legtöbb, amit a nyáron kihalásztam a kandallóból egy kormos újság és egy idegbajosan csipogó bagoly volt, ez utóbbi erősen megtépázott állapotban. Jó, egyenlőre még meleg az idő, de mi lesz télen, mikor majd be szeretnénk gyújtani?
Ezt és még sok mást szerettem volna Hermsszel megosztani. Ron jelenlétében az ilyet egyszerűen nem lehet lebonyolítani! Meg aztán ebben a házban még a falnak is füle van, nem is beszélve a folyton nyöszörgő padlásszellemünkről, aki lassan már bentlakó kísértetnek számít. Kicsit Sir Nicholas de Mimsy ... na jó, Félig Fej Nélküli Nick-re emlékeztet, azzal a jelentős különbséggel, hogy Nicknek legalább van stílusa!
Mosolyogva betereltem Herms a nappaliba, miközben tekintetemmel végig a helyiséget pásztáztam. Viszonylagosan rend uralkodott, s ezért hálát is adtam Merlinnek! Ha már egyszer ide fáradt hozzám, nem várhattam kupiban ... *
- Dehogy baj, ülj csak le! * mosolyogtam rá a kanapé felé intve. * - Kérsz valamit inni vagy enni?
* Fél kézzel elé toltam egy, a dohányzó asztalon álló egyszerű, műanyag tálat, ami tele volt Bogoly Berti-féle Mindenízű drazséval. *
- Öhm ... egyenlőre szegényes a választék, de ha szeretnéd, csinálok Neked valamit ... áhh, nagyon szomjs vagyok. Mindjárt jövök! * teszem hozzá végül, majd kisietek a konyhába egy nagy pohár tökléért.
Udvariasságból végül két pohárral a kezemben tértem vissza, s miközben átléptem egy, az útban felejtett madáreledeles tálkát, azon töprengtem vajon mi lehetett az a furcsa, dudorászó hang, amit a konyha felé hallottam. Aztán ... *
- SZENTSÉGES ÉG!
* Csirr ... csörr ... a két pohár hangos csattanással landolt a padlón, csak azért, hogy oda lent ezer meg ezer apró kristályszemcsére bomoljanak. Hogy miért ejtettem le őket? Hogy miért hagytam, hogy a töklé elárassza a ruhámat? Csúnya foltot hagy ugyan, de ez engem akkor kicsit sem érdekelt ...
... mert a nappaliban ott állt Albus Dumbledore! *

Story Of Us
Take My Hand
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyPént. Szept. 17, 2010 5:36 am

~ Miss Granger és Miss Weasley~

A ház többi része a szokásosnál is csendesebb volt. Hisz nem mindig csörög valaki a konyhában vagy Fred és George sem itt kísérletezett már. Csak a padlásszellem adhat fura zajokat, de az is csak néha és idáig sosem hallatszott le.
Én, Albus Dumbleodre, elérkezettnek láttam az időt, hogy néhány megbízható ember előtt felfedjem az igazságot. Azt az igazságot, amit a varázslók nagy része nem is sejt és nem is szeretném, ha sejtené még egy jó darabig. Mégpedig azt, hogy élek és virulok, s a legnagyobb egészségnek örvendek. Bár a kezem még mindig fekete volt és nagyon érzéketlen, de megoldható. Elsőnek a Weasleyknek fogom felfedni az igazságot, utána Harrynek. Mindkettő rossz lesz, mert olyan emberek előtt fogom felfedni, akik megbíztak bennem és tiszteltek, de én nem tudtam és nem mondhattam el nekik, mert Tom Denem is megtudta volna és én akkor már nem élnék. Harry esetében sajnos még pálcát is kell használnom ellene, mert szeretném, ha a bodzapálcám engem szolgálna és nem mást, akit elérhet a végzete. Végül is ötven éven át szolgált engem. Most mondom el a Weasley családnak, majd megkeresem Harryt. Hoppanáltam az Odúba.
A lányok először egy halk pukkanást hallhatnak, ami akár egy a padlásszellem által okozott hanghatás is lehet. Nemsokkal később halk dudorászást hallanak, amit én csinálok. Nem szeretnék hívatlannak tűnni, bár mindenképp az vagyok, mert önmagamon kívül senki sem tudja, hogy élek. Ekkor beléptem a nappaliba, s meglepetésemre ott találtam Ms. Grangert és Ms. Weasleyt.
- Jó napot! Ms. Weasley, Ms. Granger! - köszöntem a két hölgynek. - Hogy vannak? Hogy telik az idejük? Ugye nem baj, ha helyet foglalok?
Ekkor az egyik fotelbe ültem és vártam, hogy a két lány válaszoljon a kérdéseimre.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptyCsüt. Szept. 09, 2010 1:44 am

~Ginny & Dumbledore professzor~

Reggel fáradtan ébredtem az órám csörgésére. Amilyen gyorsan csak tudtam lenyomtam, mert nagyon zavart a hangja. Utáltam ezt az órát, de ébresztőnek tökéletesen megfelelt, hiszen még a holtak is felébrednének tőle, ha lennének a környéken. De szerencsére nem volt a közelben egyetlen temető sem. Ráadásul anyáék már korán bementek a rendelőjükbe, így rajtam kívül csak Csámpás tartózkodott a házban, aki már meg is jelent a szoba ajtómban, majd néhány perc múlva már éhesen dörgölte a kis pofiját a kezemhez.
- Jól van kelek már, kelek. - simogattam meg kis mosollyal az arcomon a fejét, majd kimásztam a meleg ágyamból és átmentem a fürdőszobámba, és megmostam az arcomat, hogy kissé felébredjek. Csámpás természetesen ide is követett; éreztem amint a lábamhoz dörgölőzik. Miután megtörölköztem lementem a konyhába, és sietve megetettem őt, így már egyedül tértem vissza a szobámba, hogy felöltözhessek. A jó időre való tekintettel egy szürke rakott szoknyát és egy fehér hosszujjú pólót vettem fel, majd megkerestem a topánkámat és belebújtam. Nem volt szokásom sminkelni magam, csak egy kis alapozót kentem fel, hogy eltüntessem a bőrhibáimat, majd kifésültem hosszú hajamat. Egy ideig zavart, hogy annyira kezelhetetlenül göndör, de mára mivel lenőtt, immár csak kellemesen hullámos. Eltettem a táskámba az igazolványomat, némi mugli és varázslópénzt is, majd a pálcámat és lementem a konyhába. Csámpás éppen akkor végzett a macskaeledellel, így öntöttem neki egy kis tejet, majd megvakargattam a fejét, magamhoz vettem a kulcsomat, majd útnak indultam az egyik közeli sikátor felé. Onnan tökéletesen lehetett hopponálni, mert nem járt arra még a madár sem.
Egy pillanattal később már a Ginnyék házánál lévő szomszédos réten álltam. Barátnőm ugyan csak későbbre várt, de mivel elmondta, hogy reggel senki sem lesz itthon, ezért időzítettem kicsit korábbra a jövetelemet. Továbbra sem óhajtottam összefutni Ronnal, vagy akár Mrs. Weaselyvel sem. Pontosan tudtam, hogy Ron rosszul viselte a szakítást, amit én kezdeményeztem, és nem akartam látni mennyire is. Ahogy odaértem azonnal bekopogtam ám válasz nem érkezett. Újra kopogtam, de még ekkor sem volt reakció, így elővettem a még Rontól kapott kulcsot a házhoz és beléptem a bejárati ajtón. Amikor becsuktam, meghallottam magam mögül Ginny hangját.
- Szia. - viszonoztam széles mosollyal az ölelését. Jó volt végre ismét találkozni vele, elvégre most már egy évfolyamon térünk vissza a Roxfortba és szobatársak is leszünk. Nem is kívánhattam volna ennél szebbnek ígérkező évet, eltekintve Rontól.
- Mi újság veled? Ugye nem baj, hogy kicsit korábban érkeztem? - kérdeztem, miközben levettem a táskámat, majd letettem a kanapéra, a Rontól kapott kulcsot pedig a nappaliban lévő asztal közepén elhelyezkedő üvegtányérkába tettem, jelezve, hogy nem áll szándékomban tovább magamnál tartani. Bár úgy lett volna fer, hogyha Ron kezébe adom személyesen, de ehhez nem volt elég erőm.

Nappali Bi5h08
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Nappali Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nappali   Nappali EmptySzer. Szept. 08, 2010 5:48 am

* Csak délutánra vártam Hermionét, de már a kora reggeli órákban mérhetetlenül izgatott voltam a látogatás miatt. Most készültünk először találkozni az Abszol úton történtek után, s Hermione részéről már az is mérhetetlenül nagy áldozatot jelentett, hogy egyáltalán hajlandósságot mutatott megközelíteni a házunkat. Igazság szerint sajnáltam is érte és szégyelltem magamat a bátyám miatt. Ronald sebzett vadkan-szerű pillantását amúgy sem könnyű elviselni ép ésszel, hát még akkor, ha kiváltképp nekünk szól! Már pedig Ron az utóbbi időben nem igazán erőltette meg magát; energiáit többnyire a csúnya grimaszokban és az arrogáns viselkedésben, de ezekbe aztán mindent bele adott! Néha már megkockáztattam, még Percynél is idegesítőbben viselkedik!
Hisz lássuk be: én szakítottam Deannel, Michaellel ... ő meg ennyire kiborul egy rosszul zárult kapcsolattól Hermsszel? Bár, nem tagadom, ez a veszteség súlyosabb teher, mint Lavender elvesztése volt! A két eset összehasonlíthatatlan. Hermione egy kedves, értelmes lány, fiatal nő ... míg Lavender Brown egy jóslástan mániás, undok, nagyképű csaj, aki még a talárját is hajlandó volna felgyújtani, ha azzal a figyelem középpontjába kerülhetne!
~ Micsoda pálfordulás! ~
* Kapkodva kanalaztam be a reggelimet, majd miután elmosogattam a rám váró edényeket, a kert felé vettem az irányt. A fiúk már elmentek, Anya meglátogatta Muriel nénit, így egyedül voltam a dölöngélő, varázslat alkotta házban. Egyedül, milliónyi kertitörpével!
A délelőtt további részét a törpementesítés kevéssé egyszerű vagy nagyszerű művészetét gyakorlatba helyezve. A gazfickók még a szokásosnál is többen tették tiszteletüket nálunk. A karom el is fáradt, mire mindet áthajigáltam a szomszédos rétre, ahonnan aztán idővel mindig vissza is térnek. De Anya nem akarja, hogy szeretett növényeinek bántódása essen, a termésről nem is beszélve ...
Már delelőn járt a Nap, mikor vissza battyogtam a házba, hogy megfürödjek és átöltözzek valamibe, ami kevésbé koszos vagy árasztja magából a föld jellegzetes szagát. Alig vártam, hogy elmerüljek a forró vízben, ami, ha átmenetileg is, de elfeledtette velem minden problémámat. Meg aztán az egyedüllét egyik előnye, hogy nem kel sorban állnod az emeleti fürdő előtt, ha kedved támad bemenni. Már pedig Ron jelenlétében potenciális forgalmi dugó alakul ki mostanság a helyiség előtt; nem is beszélve arról, mikor Fleur és Bill is itt vannak!
A vártnál gyorsabban végeztem a mosakodással, s miközben magamra húztam a szokásos összeállításaim egyikét azon merengtem, vajon hogy halad a roxforti felújítás? Mikor pár napja eljöttem már nagyon a végén jártunk, így lehetségesnek tűnt, hogy a tanév idén is a szokott időben kezdődhet. De már semmiben nem voltam biztos.
Alig, hogy a nappaliba értem nyílt a bejárati ajtó és meghallottam az ismerős lány hangot. Már nem bántam, hogy Hermsnek is van kulcsa a bejárathoz. *
- Szia! * üdvözöltem mosolyogva, majd szorosan átöleltem. *

Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy