Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) 3347qiw
A Hónap Játéka
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Ic7783

Share

Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló)

Go down 
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Empty
TémanyitásTárgy: Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló)   Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 3:30 am

Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Image-A47F_4C63EC8D

Név: Bellatrix (Black) Lestrange
Becenév: Bella, Bellatrix ... de mivel nem vagy a barátom Te csak ne becézgess!
Kor: 47 éves
Rangod: Halálfaló
Nem:
Származás: Aranyvérű
Születési idő: 1951. november 20.
Születési hely: Szent Mungó, London, Anglia

Család:
Anya: Druella Rosier - elhunyt
Apa: Cygnus Black - elhunyt
Testvérek: Narcissa Malfoy - 43
Volt egy nővérem is, de Őt kitagadtuk! Rá sem bírok nézni a mocskos vérgyalázóra!
Egyéb családtag: Férj: Rodolphus Lestrange / aranyvérű /
Lucius Malfoy / sógor /
Draco Malfoy / unokaöccs /
Regulus Black / unokaöccs /
Elladora Black / nagynéni /
Sirius Orion Black / unokatestvér / - kitagadva
Ted Tonks / sógor / - kitagadva
Nymphadora Tonks / unokahúg / - kitagadva
Háziállat: Régen volt Sipor ... azóta ... nincs.

Érdekesség: A nevem jelentése latinul: harcos nő.
Személyes tárgya: Az eljegyzési gyűrűm, amit Rodolphustól kaptam. És persze a pálcám.

Pálcád: 11, 5 hüvellyk, merev, szilfa, aminek sárkányszívizomhúr a magja
Iskolai házad: Mardekáros voltam

Előtörténet: Életem első fele nem tartalmaz túl sok érdekességet, ezért nem is szándékozom azzal kezdeni. Az unalmas történeteket senki nem szereti, én viszont nem vagyok unalmas nő, aki a négy fal közt ülve várja haza a férjét, eteti a porontyait, ruházza őket és aztán bele pusztul a monotnitásba! Neeem ...
Én már egészen kicsi korom óta tudtam, mit akarok és azt, hogy a célt miképp érhetem el. Ugyan nem voltam olyan okos, mint a nővérem, Andromeda, sem olyan szép, mint a húgom, Narcissa, de ezen tulajdonságokat én mióta csak az eszemet tudtam, meg is vetettem.
Andromeda volt a család agya. A nemes és nagy múltú Black-ház egyik legokosabb női leszármazottja. Kislányként még olykor fellobbant bennem a féltékenység, mikor nővérem megcsillogtatta lexikális tudását, ám ezt az érzést mindig sürgősen elfojtottam. Nem akartam gyengének látszani; olyannak, aki mások tulajdonságai után ácsingózik!
Aztán mikor világra jött a húgom, Narcissa ez a dolog még inkább kiéleződött. Cissy ugyanis gyönyörű volt; angyalszőke hajával, selymes bőrével és igéző pillantásával! Akkor már tudtam, hogyan folytsam el a dühöt és az irigységet. Láttam a szépséget és az észt két oldalamon. A szüleink is látták. Ezért történhetett meg, hogy elkezdtek - úgy mond - a testvéreimre koncentrálni. A szépre és az okosra. Én pedig, aki nem tudhattam magamnak egyik ilyen tulajdonságot sem, háttérbe szorultam. Elhanagoltak? Valahogy úgy ...
Kezdetben még nem bosszantott ez annyira, csak amikor megtanultam, milyen a sárdobálás! Andromeda és Narcissa világi jó barátok lettek az évek során. Sosem veszekedtek, mindig megegyeztek mindenben. Andromeda hozzám is közeledett, de a bennem fortyogó indulatok hamar elijesztették. Mert én mindent birtokoltam, amiről Ő és Cissy csak álmodni mertek. Ravaszság. önzőség. Büszkeség. Csalafintaság. Kitartás. Határozottság. Ambíciókészség. Bosszúvágy.
Én ebből gazdálkodtam, s gondosan ügyeltem arra, hogy ezt a szüleink is felismerjék. De persze őket ezek az erények nem foglalkoztatták, mikor ott volt helyette a megtestesült szépség és az ész.
A Roxfortban viszont végre nyugalomra leltem. Ott felismerték az értékeimet, barátokra leltem a Mardekár-házban. Olyanokra, akik megérték a pénzüket!
Persze engem sem hagyott hidegen az, hogy Sirius unokatestvérem a griffendélbe került, de nem foglalkoztam vele különös képpen. Egészen addig, míg az emberek össze nem varrták a szálakat, és rá nem jöttek, hogy rokonok vagyunk. Onnantól kezdve megtagadtam Siriust, nem ismertem el unokatestvéremnek. Bár ez nem volt rendkívüli, de a családunkban még sosem került senki a muglik és félvérek házába! A nővérem, Andromeda, ha már nem a mardekárba került, legalább hollóhátas lett! De Sirius ...
Az évek előre haladtával megismerkedtem a Sötét Nagyúr eszméivel, aki akkor kezdte először kiterjeszteni a hatalmát, mikor befejeztem a roxforti tanulmányaimat. Lehengerelt a szebb jövő reménye, ahol muglik és váérárulók nélkül élhetünk! Így amint lehetett, csatlakoztam a néhai Tom Denem seregébe!
Ott ismertem meg Rodolphus Lestrange-t, aki maga is aranyvérű máguscsalád sarja volt. Rokonszenvünk leginkább a Sötét Nagyúr eszméin alapult, de nem is vágytunk többre. Így, mindössze tizennyolc évesen össze kötöttem az életem egy fiatalemberrel, akihez nem fűzött testiség, csupán a vér szava kötelezett és a büszkeség. Nem bántam meg.
Mikor a nővérem házasságot kötött egy évvel később egy mugli származású varázslóval, kitagadtatott a családból! Hát még mikor életet adott a mugli lányának, Nymphadorának! A fattyú már nem is került fel a Falra.
Idő közben Cissy is házasságot kötött; hozzá ment egy halálfalóhoz, Lucius Malfoyhoz és ezzel a húgom is magára vállalta a Nagyúr eszméit. S én, bár a gyermekvállalás gondolatától is írtóztam, egyre mélyebbre ástam magam a Nagyúr kegyeiben. Egyre több küldetést vállaltam, s pálya futásom fénypontján én is részesültem abban a kegyben, hogy megkaptam a Sötét Jegyet. A kitüntetést azzal a tettemmel értem el, hogy megzavarodásig kínoztam a cruciatus átokkal Frank és Alice Longbottomot! Akkor tanultam meg, milyen jó érzés főben járó átkot használni ...
Aztán egy baljós emlékezetű napon, a Nagyúr hatalmának csúcspontján ... az egésznek vége szakadt! Harry Potter, egy csecsemő, egy közönséges félvér, egy koszos, undorító házasság gyümölcse véget vetett neki! Eltüntette a Sötét Nagyúrat!
Minket meg, leghűségesebb szolgáit az Azkabanba zártak. Az álszent Lucius és a lapító Piton kivételével ...
Tizenhárom gyötrelmes év következett. Az unokatestvérem, Sirius csak tizenkét évig időzött mellettünk, de Ő aztán megszökött, mi pedig nem tehettünk semmit. Én hittem. Tudtam, hogy egyszer visszatér a Sötét Nagyúr és akkor megjutalmazza azokat, akik hűek voltak hozzá!
És, mint mindig, ezúttal is igazam lett.
Három évvel ezelőtt a dementorok átpártoltak a Nagyúrhoz és mi kiszabadultunk, miután már nem őriztek. Voldemort nagyúr pedig egy jóslatért küldött néhányunkat. Engem, Malfoyt, Rockwood-ot, Avery-t, Crakot és Dolohowot. A merényletet végül nem koronázta siker, mert Potter ismét kicsúszott a kezeink közül! De ... az én drága unokatestvérem meghalt! Legalábbis azt hittem ...
Azt követően a Nagyúr mindenkit megbüntetett, kivéve engem, legodaadóbb bizalmasát. Ám a Nagy Csata után ez már semmit nem számított. Majdnem ott hagytam a fogam, hála annak a koszos, véráruló Molly Weasleynek!
A harc sokáig tartott. Nem fáradtam, de tudtam, hogy ha még ma véget akarok vetni neki, gyorsan kell cselekednem. Azonban az átkom cél tévesztett és Molly kihasználta az alkalmat. A bűbáj, amit Ő küldött felém ugyan csak súrolt, de a hadakozó emberek tömege lerántott a földre. Molly nem törődött többet velem, én pedig kihasználtam az alkalmat és elmenekültem. Tudhatná, hogy az ellenségnek sosem fordítunk hátat ...
És mit csinálok mostanában? Bujkálok ... szégyenszemre ... de nem adom fel a reményt! Egyszer ismét vissza fog térni a Sötét Nagyúr! Akkor pedig mindenki megjárja, aki ellen szegül!

Jellem: Egyesek szerint őrült. Mások szerint vad. A lényeg: kiszámíthatatlan. Imádok ölni. Imádom nézni a mások szenvedését. Imádom és kész. Pszihopata lennék? Lehetséges. Akárhogy is legyen, engem nem érdekel. Kevés ember ismeri a hűséget, én közéjük tartozom. Tudom hol a helyem, s mi a szerepem. Egy gépezet eleme vagyok, s én szilárdan állom a sarat. Tudom mennyit ér a származás. Tudom ez mivel jár. És ennyi elég. Bőven elég.

Kinézet: Szerintem elég, ha rám nézel. Sötét ruhák, sötét tekintet és átok a fejedre ha nem tetszik a pofid!

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló) Bi5h08
Vissza az elejére Go down

Bellatrix (Black) Lestrange (Halálfaló)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal