Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Szallagavató Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Szallagavató Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Szallagavató Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Szallagavató 3347qiw
A Hónap Játéka
Szallagavató 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Szallagavató Ic7783

 

 Szallagavató

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 497
Join date : 2010. Sep. 13.
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyCsüt. Dec. 02, 2010 8:10 am

Ez igen! cheers cheers


A Bazilikában zúg a harang

A művet Szabó Lőrinc 26 éves korában írta. A versnek egyfajta keretet ad a költő által beleszőtt harang zúgása az elején és a végén. S még sem ez áll a középpontban hanem a bazilika előtt vitatkozó két férfi mondandója. A két fél teljesen más szempontból vizsgálja a költő feladatát a világon. Majd a 8. sorban egy harmadik "szellem" alak csatlakozik hozzájuk figyelve a szóváltásukat.
A harmadik fél egyszerűen nem érti miért vitatkozik a két férfi ezekről a dolgokról, ahelyett, hogy elmenne dolgozni, ahogy azt ő teszi. Hiszen neki köszönhetik az ilyen emberek, azt, hogy nincs jobb dolguk, és van idejük a költők fő feladatának meghatározásán vitatkozni. Míg ő egyszerű ember ruhát varrt, és házakat épített, hogy legyen hol lakniuk a gazdagabb családoknak.
"...hordtam, tudjuk, a követ, hogy legyen lakásuk (ha nem is fényes de jobb az enyémnél)
és a ruhájukat szőttem, megvarrtam,
aki a földet túrtam, cipőt kalapot csináltam nékik stb.,"

Ez a harmadik személy fogalmazza meg a műben azt a gondolatot, hogy a költőknek, nem vitatkozniuk kell arról, hogy a feladatuk, hanem végezni azt. Véleménye szerint a költőknek szólniuk kell az emberek életéről, és nem csak a sajátjaikról. Ezzel jobbá téve a dolgozó emberek életét, hiszen általuk van biztosítva, hogy a nemes családoknak továbbra se kelljen hasonló munkát végezniük.
Vissza az elejére Go down
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 1582
Join date : 2010. Jul. 27.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyCsüt. Dec. 02, 2010 8:03 am

A szalagavatós beszédem..

Kedves Tanáraink, meghívottaink és persze, kedves végzős diáktársaim!

Úgy emlékszem vissza a gimnáziumban hallott beszédekre, hogy nagyjából úgy kicsivel az első mondat második felénél kapcsoltak ki a hallójárataim, kíméletlenül szűrve a hallottakat. Ennek egyik oka részben az a klisé- és közhely-halmaz volt, amelyet mondanivaló híján a pedagógus vagy igazgató mondani kényszerült. Ehelyett inkább megpróbálok a lényegre koncentrálni.

Ugyanaz történik, mint minden évben. Egy évfolyam lassan kirepül az iskolafalak közül, előtte még kap egy szalagot, táncol, majd szépen leérettségizik és búcsút int az iskolának – vagy itt marad (és kijárja még egyszer a 12.-diket).

Annyiban azért más ez az év, hogy a búcsúzók mi vagyunk, és nem a tavalyi vagy az azelőtti évfolyam. Most már mi vagyunk a legnagyobbak a suliban és már csak fél évünk van hátra, hogy híressé váljunk és nyomot hagyjunk magunk után a tanárokban, hogy összeírjuk az aranyköpéseket, és további emlékeket szívjunk magunkba, amelyeken majd jót nevethetünk az osztálytalálkozókon. (Akkor majd csak azt kell összehozni, hogy legyen is osztálytalálkozónk)

Ha megkapjuk, a szalagunkat lehet ott fog virítani a kabátunkon vagy a táskánkon, jelezve, hogy bizony mi is megöregedtünk, és egyre közelebb van az érettséginek nevezett mumus, amivel már 5.-es korunk óta riogatnak minket igen tisztelt tanáraink.
A Facultas Humán Gimnázium után a magunk urai leszünk.(Most biztos sokakba hangzott el az a bizonyos: „Végre!”) Ha főiskolára, egyetemre járunk, meg fogjuk látni, hogy senki sem szól ránk, ha késünk. Látszólag annak sincs következménye, ha nem megyünk be egy órára, és nem is kell általában magyarázatot adni rá. Egyedül a ZH és a vizsga eredménye számít majd, ahol hiányozni fog az a kimaradt óra.(Akkor már az év ismétlésért is meg fogunk fizetni, nem úgy, mint hőn szeretett Gimnáziumunk falai közt!)
Röviden: a szabadság mellé felelősséget is kapunk. Lesz, akit ez zavar, lesz olyan is, aki először érzi majd teljesnek magát.

A szalagavató az utolsó félidő kezdetét jelzi számunkra amellett, hogy ez egy igen tisztelt hagyomány, amely sok költséggel és munkával jár mind számunkra, mind testvér osztályaink számára. Most pedig az itt maradó 11.-dikeseknek a végzős osztályok nevében szeretném megköszönni az eddigi fáradozásotokat értünk. Csodálatos teljesítményetekkel hozzájárultatok a mai nap tökéletességéhez és mosolyt csaltatok az arcunkra. Fantasztikus dolog érezni a gondoskodást és tudni, hogy szíveteket, lelketeket hozzáadtátok a munkához, pedig cserébe csak pár szép szót tudunk nyújtani.

A szalagavató egyben szimbóluma mindannak a hévnek, lendületnek, mindent elsöprő szélviharnak, amely akadályt nem ismerve tör a magasság felé, és amelynek neve fiatalság. Itt és ma lelép a magazinok lapjairól mindaz az elegancia, az a csillogás, az a kifinomult kellem és báj, amely csak a bálok sajátja. Itt és ma először kortyolhatunk a felnőttkor kútjából, amelyek vize a sikeres, boldog holnap ízétől zamatos.

Kívánom, hogy minden kedves tanár, szülő, diák és barát érezze magát remekül ezen az estén és ez az emlék ragyogja be számunkra az elkövetkezendő napjaink!
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptySzer. Dec. 01, 2010 2:44 am

Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyPént. Nov. 19, 2010 8:48 am

Demjén Ferenc
1. Én csak fújom a dalt
2. Boszorkányéj
3. Föld könyei
4. Felhőkre festett kép
5. Neked baj lehet a szíveddel
6. Jöjj vissza vándor
7. Kinőtt a szárnyunk
8. Sose add fel ... (amíg élsz)
9. Mosolyod börtönében
10. Repülj el álmodban hozzám
11.Várok rád

Hilary Duff
1. Getaway
2. Now you know
3. What Dreams Are Made Of
4. Who's that girl
5. Why Not
6. Fly
Vissza az elejére Go down
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 1582
Join date : 2010. Jul. 27.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyHétf. Nov. 15, 2010 3:34 am

Feladó: Vércicc
Szallagavató 48653_100000148335585_9064_q
Címzett: A Jacob Black kivonat
Szallagavató 41404_100000369105206_7160301_q
Tárgy: Fasza van a mennyasszonynak azaz Gáz van!
Üzenet:

Szia Gábriiis! ♥
Én édes, kedves aranyos unokaöcsém, én annyira szeretlek de tényleg.♥ Te vagy a leghelyesebb srác a keringőt táncolók közül! És esküszöm, hogy innentől elkísérlek mindenhova.♥ És ha nem harapod le a fejem, vagy nem nyelsz le keresztbe, vagy nem záratod be magad a dutyiba tánc tanár gyilkolásért, én már annak is nagyon örülnék... ahogy annak is, ha holnap eljössz a Keleti McDonald’s elé 07:30-ra, mivel korán reggel lesz a táncpróba a tánctanár tánctermében. Fontos lenne, hogy elgyere, mivel kúúúúrvára nem tudjuk a táncot, sem én, de te meg pláne nem. És dusztom nincs mikor tudnánk időt szakítani külön próbákra Gergővel és Sayaval. Őm izé... ha magadhoz tértél a sokkból és felmásztál MSNre, majd csörizz meg és akkor megbeszéljük a dolgot. ^-^" ♥

Hűen szerető, sőt nem, inkább IMÁDó UncsiNővéred♥: Gabó X3
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyPént. Szept. 24, 2010 7:16 am

1. Dadogós break
2. Drakula táncol
3. Idegenek a városban
4. Madame Pompadour
5. Nézelődünk
6. Angyali vallomás
7. Vannak dolgok
8. Szexpedíció
9. A szépek szépe balladája
10. Táncosnő
11. Középkori házibuli
Vissza az elejére Go down
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 1582
Join date : 2010. Jul. 27.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyKedd Szept. 21, 2010 6:33 am

Hermione Granger írta:
Draco Malfoy írta:
Köszöntem. Very Happy

Szívesen drágám.
Apropó. XD Lehet hogy Harry mellé majd később egy Dracot is a rendelkezésemre bocsátasz? Csak mert bemutatnám anyának XD

Rendben.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyKedd Szept. 21, 2010 6:30 am

Draco Malfoy írta:
Köszöntem. Very Happy

Szívesen drágám.
Apropó. XD Lehet hogy Harry mellé majd később egy Dracot is a rendelkezésemre bocsátasz? Csak mert bemutatnám anyának XD
Vissza az elejére Go down
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 1582
Join date : 2010. Jul. 27.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyKedd Szept. 21, 2010 6:28 am

Köszöntem. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató EmptyKedd Szept. 21, 2010 6:04 am

Na szal rákattolsz a linkre, lemented a képet a gépedre és aztán elforgatod, mert a fényképezőgépen nem lehet elforgatni a gépem meg nem tartja meg a forgatást, ezért lett így feltöltve! Very Happy

Vércicc
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Szallagavató   Szallagavató EmptyHétf. Szept. 13, 2010 4:10 am

www.maszka.hu

Nekem ezek tetszenek.

Zsófi
Kata
Fanny (Ginny)
Edina (Ginny)


www.csillag.jelmez.hu
--> Ezek drágábbak, és nem sokkal szebbek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szallagavató Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szallagavató   Szallagavató Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szallagavató
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Draco & Mione-
Ugrás: