Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Üvegház Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Üvegház Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Üvegház Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Üvegház 3347qiw
A Hónap Játéka
Üvegház 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Üvegház Ic7783

 

 Üvegház

Go down 
+5
Ginny Weasley
Hermione Malfoy
Lisa Turpin
Iason Moorcock
Perselus Piton
9 posters
SzerzőÜzenet
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Júl. 31, 2012 12:54 am

Mardekár Miss. Seraph Mardekár

Kíváncsi voltam, hogy szavaimat követően hogyan cselekszik majd az egyik kedvenc mardekárosom. Rose Mary volt az akivel ugyan volt némi probléma, még is tökéletesen tisztában volt, hogy meddig és hogyan mehet el bizonyos tekintetben. Azzal, hogy egy régebbi griffendélessel került össze őszintén szólva meglepett, de hát az ő dolga, hogy mit óhajt kezdeni a jövőjével, annyira nem érdekel a dolog, hogy bele is szóljak. Mindazonáltal sok felnőttet is átvertem ma tudni akartam, hogy mire számítsak, mert ettől még nem tudom elbízni magamat. A lényeg a tökéletes megtévesztés és elterelés, mert sosem lehet tudni, hogy mikor lesz rá szükség arra, hogy Violetnek adjam ki magamat.
- Elismerés Miss. Seraph, ön az egyetlen aki használja a fejét. Nem csalódtam magában. - válaszoltam végül sima hangon és arcomról azonnal eltűnt a legtöbb érzelem, csak a nyugalom volt leolvasható róla, míg szemeim ismételten olvashatatlanná váltak az előbbi könyörgés nyomtalanul eltűnt belőlük. Ami a pálcára vonatkozó kérését illeti, természetesen figyelmen kívül így hagyhattam volna, lévén Violet már többször felejtette azt a szobájában, még akkor is amikor éppen órára ment és szüksége lett volna rá. Mindazonáltal ha nem lenne nálam pálca a végén még jó mardekároshoz híven érezne egy kis kísértést hogy megátkozzon, azt meg ugye mégsem hagyhatom. Az pedig hogy ember feletti sebességgel eltűnök az orra elől, elég nagy probléma lenne, és mivel hosszútávú emlékei vannak rólam, a memória módosítás is kissé problémás lenne.
- Mi járatban idekint ilyen későn? - érdeklődtem és közben tekintetemet az ezüst színű holdra vetettem, melynek fénye, némi nappali világossággal áldotta meg a környezetünket. Vagy is hogy csak számomra volt nappali a fényviszony hála kifejlett érzékszerveimnek. Mindig is jobban boldogultam nekik hála akármerre is jártam a világban, de az tény és való, hogy ha óvatlan vagyok, akkor nem kifizetődő egy mai világban vámpírnak lenni.
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132
Join date : 2011. Apr. 25.

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyHétf. Júl. 30, 2012 1:49 am

Mardekár Darkrose professzor Mardekár



Na lássuk csak. Ha hihetek a szóbeszédnek, akkor Ő itt nem Violet, hanem Katherine Darkrose professzor asszony. Ha meg nem. Akkor Violet hatalma nagy bajban van! Na de akkor legyen a tanár. Márpedig, én most már kezdek belezavarodni! De ha tanárként kezelem, akkor a, közli, hogy dolga van kint, amit ugye nem tilt semmilyen szabály, elvégre felnőtt. De ha még sem akkor jön a b, válasz, azaz simán kiadja magát a tanárnőnek, és akkor megússza, én meg bajba kerülök, amiért kiengedtem egy diákot. Áhhh…. Ez így nem lesz jó…Ha csak nem… Ohh, de igen! És akkor már tudni is fogom, ki áll éppen velem szembe. Egyik kezem a csípőmre tettem, másikban a pálcámat tartottam, magam mellett. Minden eshetőségre felkészülve. De ugyan, ki merne rátámadni egy Prefektusra, pláne ha az egyben az Iskola első személye is? Hát nagyon úgy tudom senki, ha valaki még is…Viselje a következményeit! De komolyan! Ritkán fenyegetőzöm, de ezzel az eggyel sosem viccelek!
-Ezt csak akkor teheti meg, ha látom a pálcáját!- Remélem eléggé érthetően mondtam, hogy megakarom nézni a pálcáját. És ez ellen nem nagyon tehet semmit. Ha meg még is akadékoskodik, akkor visszakísérem a kastélyba. De biztosra veszem, hogy elég lesz ennyi, és megteszi, amire kértem. Ha még sem, felőlem itt lehetünk kettesben hajnali 2-ig. Nekem addig van dolgom, a diákok java része, pedig akkora már elálmosodnak. Aki meg nem, annak tudok gratulálni! Közelebb sétáltam, és addigra már a hold is kibukkant a felhők mögül. Így elég nagy fényt kaptunk. Tökéletesen láttam az arcát, sőt kb. mindent! És ennek nagyon örültem. Nem szeretem annyira a homályt… A holdfény amúgy is olyan gyönyörű! Ezzel senki nem vitatkozhat, ha még is, azt csak sajnálni tudom!
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Júl. 08, 2012 10:53 am

Mardekár Rose Mary Seraph Mardekár

Mindig is elég jól értettem ahhoz, hogy manipuláljam a környezetemet, elvégre máshogy egy vámpír manapság már elég nehezen lenne képes életben maradni. Az a sok aranyvérű sznob, akik ránk vadásznak... fogalmuk sincs milyen az, amikor akaratod ellenére történik meg veled, vagy amikor a másik lehetőség a halál és megmentenek, mert látják a szemedben az elkeseredett élni akarást. De persze ott van egy másik csoport, akik a hatalom miatt akarnak vámpírrá válni, ők azonban új életükben sem élnek sokáig. Forró fejűségük és a feltűnési hajlamuk, ahogy az erejüket fitogtatják, hamar rájuk tereli a figyelmet és a gyanút is. Ezeket a kölyköket jobb elkerülni, mert ha nem teszed már csak arra kapsz észbe hogy velük együtt raknak a máglyára. Ez persze egy opció, amelyet már magam is próbáltam, de teljesen más indíttatásból, de azt elárulhatom, hogy nem volt kellemes, és nem szeretném többször átélni.
Rose szavai kristály tisztán jutottak el hozzám, annak ellenére, hogy tudtam, ő elég nehezen veszi ki a fonásaimat, hála a fény nagy fokú hiányának. Ennek nyomán a tőlem telhető lehető legbarátságosabb mosolyt varázsoltam az arcomra és a felszólítás ellenére közelebb léptem. Az öltözetem teljesen átlagos volt, egy farmer és egy sötét lila felső, amely hosszú ujjú volt a hűvös éjszakai levegőre tekintettel, amely a vihar ígéretét hordozta.
- Csak szeretném kiszellőztetni a fejemet. Csak most az egyszer. - pillantottam a lányra, miközben ajkaimat egy kicsit lebiggyesztettem és a tekintetbe a lehető legtöbb kérlelést irányítottam. Tanárként a szemeim mindig hűvösek és nehezen olvashatóak Violet azonban nagyon nyílt és igazi griffendéles jellemű lány. Mivel azonban tökéletesen egyformák vagyunk, ezért még ha a viselkedését teljes mértékben nem is tudom lemásolni, a kinézetem elég nagy előnyt ad.
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132
Join date : 2011. Apr. 25.

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Júl. 08, 2012 4:24 am

Mardekár Katherine, Tanár nő Mardekár


Igazság szerint nem sok kedvem maradt arra, hogy itt legyek és ne fent a hálókörletben keserítsem meg pár, alsóbb éves diák életét. Oké, Én tudom, hogy Iskola első vagyok, de első sorban a Mardekár ház, egyik büszke tagja, noha az utolsó barátom elég nagy vizet zavart abban, hogy valóban ide tartozom-e. De mióta nem láttak együtt, Fred-del, minden olyan, mint azelőtt. Bár eddig sem nagyon mertek megkérdőjelezni, mert a magatartásom és a csínyek mindent cáfoltak, miszerint, nem ide való vagyok!
Nagyot sóhajtva kezdtem lebegtetni az egyik mandragórát, ami meg-meg nyikkant, de mást nem nagyon tudott tenni, hisz a föl alatt volt. Legalábbis, amíg fejre nem fordítottam egy pálcaintéssel. Szegénykét, fel-le mozgattam a pálcámmal, én pedig jól elagyaltam, hogy ha szétrobbantanám a cserepet, akkor a Mandragóra is darabokra esne-e? Valószínűnek tartom, ha egy jól elmondott átkot szórnék rá, akkor ez történne, de akkor kivívnám a Tanár úr ellenszenvét is és takaríthatnék is, mivel büntit kapnék, amiért tönkretettem egy értékes gyógynövényt, plusz rongáltam az iskola tulajdonát. Arról nem is beszélve, hogy gusztustalan ragacs lenne a ruhámon és kb a folyosó azon részén, ahol szétrobban ez a drágaság.
Minden gondolatomat léptek zaja, és egy messziről hangzó köszönés zavarta meg. Visszatettem a növényt a helyére, adtam neki vizet, majd a pálcámat a kezemben tartva, még mindig a jövevény fele néztem. Pech, de sötét volt, így nem láttam ki az. Minden mindegy alapon, belekezdtem az ilyenkor szokásos mondókámba.
-Éjfél elmúlt, megkérnem, hogy az Iskolán belől, azaz a hálókörletbe legyen szíves visszafáradni. Ellenkező esetben jele….-Egy pillanatra meghűlt bennem a vér is. Pislogtam párat, és most tényleg nem tudtam eldönteni, hogy mi van! Hallottam szóbeszédeket ma arról, hogy Katherine tanár nő kiköpött mása lett Violet-nek, de még azt hiszem Én sem tudtam eldönteni, hogy kivel van dolgom. Félrebillentett fejjel, eltettem a pálcám, és vártam egy keveset, amíg közelebb nem ért hozzám…Na ez jó kérdés.
Pár percig néztem az illetőt, majd elmosolyodtam és biccentettem. Diáknál ez természetes, de az már rég visszafordult volna, mivel jól hallotta a figyelmeztetésem. S bár nem fejeztem be…Tudják, mi a dolguk. De mivel Ő, tovább jött, mindent feltettem egy lapra és vártam a reakciót. Ámbár, ha belegondolok, ez tanárral szemben nem éppen a leg kellemesebb üdvözlési forma. Mondjuk mindegy, mert letegeztem. Na hát akkor, hajrá!
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptySzer. Jún. 27, 2012 7:02 am

Mardekár Rose Mary Seraph Mardekár

Alkalmasnak találtam az éjszakai eget ahhoz, hogy egy kellemes sétát tegyek a parkban. Ki kellett szellőztetnem a fejemet, és ahogy a tükörképemre pillantottam ez az elhatározás csak megerősödött bennem. Ma reggel szokásos hullámos tincseimet kiegyenesítettem, így mindössze tanári talárom különböztetett meg Violettől. Ezzel nem kis kavarodást okoztam bizonyos griffendéles tanulóknak, akik hirtelen nem tudták, hogy merjenek-e egyszerűen sziával köszönni vagy esetleg jó napottal kezdjenek. Egy némelyikük arca határozottan mulatságos volt, mindazonáltal tudtam, hogy ezzel igen kényelmetlen helyzetbe hozom unokahúgomat. Ez azonban bőven elég volt arra, hogy rájöjjek ha elég jól játszom és egymás mellett vagyunk, senki sem fog rájönni, hogy melyik ő és melyik vagyok én. Egy percnyi tétovázás pedig bőven elég ahhoz, hogy megöljem azt, aki kárt akar tenni bármelyikünkben is.
Ilyen gondolatokkal hagytam hát el az ódon kastélyt és indultam útnak először a Tiltott Rengeteg árnyai felé. Ahogy azonban eszembe jutott, hogy túl régóta nem hallottam Leonardóról, így végül az utolsó pillanatban az üvegházak felé kanyarodtam el. Ahogy haladtam, már távolról láttam egy felém közelítő árnyat, akit remek látásomnak köszönhetően, jóval a látótávolságon túl is felismertem.
- Jó estét Augustus. - biccentettem a férfi felé, aki viszonozta azt, egy mosoly kíséretében elvonult a kastély felé, valószínűleg, hogy kipihenje a mai nap fáradalmait. Én magam tovább sétáltam az üvegház felé, ahol megpillantottam a lány iskola elsőt Rose Mary Seraphot. Szándékosan sétáltam felé egyetlen szó nélkül, kíváncsian várva, hogy vajon őt is megtudom téveszteni, elvégre ő az egyik legélesebb eszű diák.
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132
Join date : 2011. Apr. 25.

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Jún. 26, 2012 11:17 pm

Mardekár Katherine Darkrose tanárnő részére Mardekár



Itt az ideje a napi járőrözésnek. Imádom, amikor a szabadnapomon is, valaki közli, hogy nem tud ma lenni, mert holnap fontos vizsga van, mást meg nem tudok mozgósítani, csak saját magam. Pedig ma nekem sem lett volna jó! Ott van egy halom édesség a szobámban és ma megakartam enni a felét, minimum, miközben egy pletyipartyt lenyomunk a csajokkal. De nem….Nekem itt kell lennem, a sötétben, mert a lógós diákokra figyelnem kell. Oké, részben az én hibám is, amikor is év elején Piton professzor odajött hozzám és megkérdezte, sőt inkább parancsolta, hogy én leszek-e/Legyek/leszek az Iskola első, én pedig belementem. Bár más választásom nem volt, de akkor is! Arról szó sem volt, hogy a pletyipartyjainkat ez meg fogja zavarni! Bár ez Piton Professzort, nem nagyon érdekli. Én meg csinálhatom a dolgom.
A pálcám a kezemben fogva, lófarokba kötött hajjal és az iskolai taláromban, nekivágtam az éjszakának. Konkrétan az üvegházhoz mentem, ahol közbenéztem, majd lementem Hagrid házához és szétnéztem a Tiltott rengeteg szélénél is. Mivel ott nem láttam senkit, csak az ide beosztottakat, visszasétáltam az Üvegházhoz. Ahol is a tanár elkapott, hogy segítsek már neki. Mivel jobb dolgom nem volt, így megcsináltam amit kért. Lemetszettem pár növényt, átültettem pár mandragórát, ahh borzalmas a hangjuk, és megigazítottam a földet, amihez kaptam egy kis segédeszközt. Gyorsan el is repült 2 óra. És még mindig csak éjfél volt. Még így is van két órám. Felültem az ablakpárkányra, majd előhalásztam a talárom zsebemből egy oda eldugott egész mogyis csokit, majd letörtem egy kockát és majszolni kezdtem. Természetesen, amint elkezdtem ennyi, már is kiszökött pár Griffendéles pár hollóhátas lány társaságában. Pechükre, pont az Üvegházon keresztül jöttek át, ahol is én egy laza pálcaintéssel az útjukat állam. Visszaküldtem őket a házaikba, és büntető munkára fogtam őket. Hát igen, ilyen ez a popszakma! Amint megbizonyosodtam, hogy visszaértek, visszaültem és tovább majszolgattam a csokimat.
Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 64
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:36 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!
Vissza az elejére Go down
https://roxfort.forumotion.co.uk
Margaret Lily Anderson
6. Évfolyamos diák
Margaret Lily Anderson


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Feb. 28.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Aug. 28, 2011 9:23 pm

~~ Professzor, Iason, Ginny, Hermione, Lisa~~

Lisa rögtön érti a kérdő pillantásom, és készségesen válaszol is. Bár csak egy pillanatra néz másfele ez nem kerüli el a figyelmemet, és követem a pillantását, ami Iasonra siklik majd vissza rám. Nem teszem szóvá a gyanúmat, hogy az a valami talán inkább valaki, egyébként sincs semmi közöm hozzá. Meg ki tudja, talán tényleg csak egy rovar volt, és nem azért sandított Iasonra, amiért gondolom. Bólintok inkább, jelezve, hogy értem és nem fogok faggatózni.
A tanárúrtól azt is megtudom, hogy Lisa válasza volt a megfelelő, és egy kicsit el is húzom a számat, mert lássuk be, sokkal jobb lett volna, ha én kapom a pontokat. Arról nem is beszélve, hogy nem volt teljesen rossz a válaszom, mert mint a tanár úr is mondja a növény a tavak mélyén él, és én a mélységet említettem. Összességében elégedett vagyok, hiszen a Hollóhát kapta a pontokat.
Neki állok a nyúzásnak és igyekszem pontosan úgy csinálni, ahogy a professzor úr mutatta. Talán természetes, hogy elsőre nem sikerül, engem még is bosszant a dolog. Azt hiszem a maximalizmusom fog a sírba vinni. Kétszer-háromszor is megpróbálom, de az eredmény csak az ötödik alkalommal olyan, hogy némi elégedettséggel tötlsön el.
Lisa mellettem merényletet követ el saját maga ellen. Megcsóválom a fejem, és leteszem a késem, hogy megnézzem biztos minden rendben van-e. Majd amikor látom, hogy bekötözi a sebet, egy darab papírra lefirkantom az alábbi szavakat.

"Nem lenne jobb, ha varázslattal hoznánk helyre azt a vágást?"

A papírt Lisa orra elé tolom, majd visszatérek a hínár nyúzáshoz. Most hogy végre rájöttem mit kell csinálni, nem ártana legalább még egyet-kettőt jól elkészíteni.
Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptySzer. Aug. 24, 2011 8:48 am

♦Lily, Ginny, Professzor, Iason, Hermione♦



Sejtettem, hogy Lily eddig nem vette észre a nyakam, de igazság szerint igazán boldog voltam, amiért igen kevesen kérdeztek rá. A szobatársaim, elhitték, hogy megcsípett valami, remélem Lily is elfogja hinni. Iason-ra sandítottam, majd vissza Lily-re és elmosolyodtam. –Semmi komoly, csak valami megcsípett és nagyon viszketett és kikapartam a nyakam. Semmi komoly, azt mondták pár nap és rendbe jön, csak az a baj, hogy mindig újrakaparom.- Feleltem mosolyogva kérdő pillantására. Csak, hogy megnyugodjon ezt is mosolyogva mondtam el. Igaz nem szívesen hazudok, de azt csak nem mondhatom, hogy önként kínáltam fel a vénám a teremben lévő vámpírnak, és egyszerűen csak megkapartam, amikor visszafele jöttem. Hát, igen eléggé bizarr ötleteim vannak néha-néha. De ezt nem nevezném ötletnek, inkább csak valami ügyetlenkedésnek.
A tanárra pillantottam, aki meg mondta, hogy jóra gondoltam. Ennek igazán örülök, pedig csak tippeltem. A pontokra csal bólintottam, majd a kezemben újra megforgattam a hínárt. Egy ideig eljátszhattam ezzel, de a tanár úr másképp látta jónak, és neki kellett állnunk nyúzni. Figyelmesen megnéztem, hogy csinálja, és megpróbáltam leutánozni, de nem sikerült. Utána megpróbáltam még egyet, az sem, de a harmadik már ment. Azt hiszem rájöttem, hogyan is kellene. Ezen csak elmosolyodtam, majd egymás után vettem magamhoz a növényeket. Egy ideig ment is, de kellett nekem elbízni magam. A kés beleszaladt a kezembe, és meg elejtettem azt a növénnyel együtt. Gratulálok Lisa. Igazán fergeteges munkát végeztél.
Iason felé sandítottam, majd vettem egy jó mély levegőt, és előhalásztam egy kis vékony kötszert. Gyorsan bekötöttem, majd felsóhajtottam és folytattam tovább a hámozást. Sajnos, már nem volt olyan sok idő, így csak 3 darabot tudtam meghámozni.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 23, 2011 11:52 pm

~Ginny & Lisa & Margaret & Iason & McKinnon Professzor~

Érdeklődve hallgattam a professzor magyarázatot és bár meglepett, hogy nem gondoltam a feromon hormonra, kicsit szégyelltem is magam miatta. Bár lehet pont azért nem gondoltam rá, mert bennem és Ginnyben is kellőképpen túltengenek ahhoz, hogy amennyire csak lehet megpróbáljak megfeledkezni róluk, hát most sikerült is, elég szépen, mit nem mondjak. Az előttem lévő pergamenre gyorsan fel is írtam, hogy ne felejtsem el, és utána tudjak nézni a könyvtárban ha valamiről esetleg lemaradnék.
- Tanár úr, ha mindenki másnak érzi az illatát, akkor hogy lehet, hogy tökéletes a kártevők ellen, hiszen ők is feromont bocsátanak ki? - érdeklődtem miután udvariasan feltettem a kezemet, hogy szólni szeretnék. Ez a hormon minden egyednél más, a sellőknek tetszik a kappa és a kákalag viszont gyűlöli, az ember nem is érzékeli, legalább is illatra. Mindazonáltal ha mindkét faj feromon bocsát ki, nem lehet hogy egyes kártevők vonz, ahelyett, hogy semlegesítené őket?
Miután a tanár úr kiosztotta a növényeket, hogy megnyúzzuk őket, hozzá is láttam, és bár az első kettő egyáltalán nem sikerült a harmadik már egészen jó lett. Egyre ügyesebben boldogultam, és fejtettem le a kültakaróját, hogy hozzáférjek a húsához. Érzékeltem, hogy mellettem Ginny is hasonlóan elmélyülten dolgozott. Bár azt nem tudtam eldönteni, hogy ennyire koncentrált a növényre, vagy hogy az ebédje a gyomrában maradjon.

//Tanár úr, a pontadást, tessék szívesnek lenni bevezetni a megfelelő topicba Wink //
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 23, 2011 11:15 pm

Lisa, Hermione, Ginny, Lily és Augustus McKinnon

Lassan, de biztosan megkaptuk a válaszokat is, így már számomra tiszta lett a kép. Hm csak tud valamit Lisa, elvégre nem akármilyen vére van/volt, amikor 'kisegített' egy kis adaggal.
Megköszöni mindezt vagy egy kis gratulációt mutatni aligha akaródzott, közönség előtt nem. Ahhoz a szinthez még nem sikerült lejutnom, bezzeg az iskolán kívül. Na mindegy térjünk vissza az órára. Amikor a professzor kiadta a következő teendőt, a kezembe vettem a kést. Az elsőt hiába próbáltam a legtökéletesebben lehámozni nem ment, ezért nem is vágtam magam a földhöz. Azt mondják minden kezdet nehéz, hát ez is az volt, a szó szoros értelmében. De a második és az azutáni három könnyedén ment, az azt követőről csak annyit említenék meg, hogy ikertestvére lehet az elsőnek. Tíz percet kaptunk rá, nekem ez valahogy sokkal többnek tűnt. Már csak azért is mert valahányszor egy újabb hínárdarab került a kezembe ugyanazt a játékot kellett eljátszanom. Más számára valami furcsa undorító dolog juthat eszébe, nem tagadom kezdetben nekem is, de ahogyan hozzá szokik a szem a látványhoz máris jobb. Ámbár én más nevében nem beszélnék, egyetlen Mardekáros vagyok itt, két Hollóhátassal és két Griffendélessel, megjegyzem az összes lány. Igazság szerint én egyik helyzetet sem tudnám elviselni, tömeg van és nekem a kettőnél több ember már annak számít.
Nem merném letagadni, hogy nem várom az óravégét, mert legbelül egy részem legszívesebben jó messzire elkerülné a tömeget. Bár a mostani téma tetszik, sőt ha az ember tudja miről van szó máris könnyebb munkája van. De így? Úgy érzem, ma ki se kellett volna jönnöm a szobámból. Ott legalább nem érzem azt, hogy körül vesznek. Igen, előtört a fóbiám, de majd megszokom úgy ahogy mindig lenni szokott, csak ne érezném ezt a kisebbséget. Jó elfogadtam a helyzetem, ha akarom, ha nem de mindig körülfognak venni. Szépen lassan, de az én gondolataim is visszatértek a valóságba, a kés és a kezem tette a dolgát a megfogott hínáron.
Vissza az elejére Go down
Augustus McKinnon
Gyógynövénytan Tanár/Hugrabug Ház Feje
Augustus McKinnon


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011. Aug. 09.

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 23, 2011 10:00 pm

Diákság

Figyelmesen hallgatom végig a diáksereg összes tagjának a felvetését és örömmel látom, hogy mindannyian nagyon ügyesen használták eddigi tanulmányaikat, de sajnos csak egy nyerhet. Tudom, hogy az összes választ nekem is meg kell válaszolnom, hogy a gyerekek ne éljenek tévhitben.
- Mr. Moorcock, a felvetés a Peszeva hínárnál nem igaz, mert ez a faj kifejezetten a tavak mélyén él, annak ellenére, hogy kedveli a meleg vizet. Miss Granger, a mi kis növénykénk, mint mint a növények nagy része, nem kedveli a sós vizet, úgy ahogy a kappa és a kákalag sem, csak kis mértékben. Anderson kisasszony, annak ellenére, hogy Isolda Peszeva a Largo Maggiore-ban fedezte fel a kis faját, a hínár alapvetően mediterrán növény. És hogy miért él meg a Largo Maggiore-ban? Azt ne kérdezzék, senki sem tudja. Én magam próbáltam elterjeszteni a Peszeva hínárt a mi kis Fekete-tavunkban, de sajnos az eredmények negatívak, de hogy miért nem tudni. Nagyon kevés olyan hely van a földön, ami nem mediterrán területen fekszik és meg él rajta a Peszeva hínár.- mondtam, majd a következő tippelő, Miss Turpin elé léptem. Megálltam előtte és tekintetemet végig hordoztam rajta, majd megszólaltam:
- Azonban önnek igaza van. A szag tehet mindenről. A hínár úgynevezett feromont, illatanyagot bocsájt ki magából, ami azt jelenti, hogy tulajdonképpen megjelöli a területét. Minden faj másnak érzi. Az emberek nem érzik, a sellők virág illatúnak, s ezért tartják is házak körül, de a kappa és a kákalag nagyon büdösnek érezhetik. Gratulálok Miss Turpin. Öt pont a Hollóhátnak.- mondtam s vissza tértem a katedrára. Örültem, hogy taníthattam. Szerettem, ha a diákok isszák a szavaimat, nem tudom miért, de jól eső érzésnek tűnt, hogy a tudásomat átadhatom a diákságnak, de most már itt volt az ideje a gyakorlati résznek.
- A Peszeva hínárt por formájában árulják, mint vízi riasztószert a kártevők ellen. A mai nap mi is csinálunk ilyet.- mondtam, s leléptem a katedráról és egy újabb zsákból szárított hínárt vettem elő és tettem a diákok asztalára.
- A művelet nagyon egyszerű! Nekünk csak a növény húsára van szükségünk, ezért le kell nyúznunk róla a külsejét.- s azzal kezembe vettem késem és elkezdtem egy húzással leszedne a külső puha héjt.
- Egyelőre csak ennyi a feladat. Annyit csináljanak amennyit csak lehet 10 perc alatt, utána folytatjuk a következő stádiummal. Nem gond, ha elrontjátok! Van még ott, ahonnan ez jött.- fejeztem be és néztem, ahogy az elsőket elrontják a diákok, de szép lassan bele jöttek a gyerekek a nyúzásba. Nem a legtisztább munka, de ezt is meg kell csinálni, mert az Abszol úti patika várja a riasztószert.
Vissza az elejére Go down
Margaret Lily Anderson
6. Évfolyamos diák
Margaret Lily Anderson


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Feb. 28.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptySzer. Aug. 17, 2011 8:30 am

~~Lisa, Hermione, Ginny, Iasson és a Prof~~

Visszamosolygok Lisara, de rögtön egy kérdő pillantást is küldök neki, a klubbhelységben ugyanis még nem tűnt fel, hogy valami nem stimmel a nyakával, bár biztos vagyok benne. hogy én voltam figyelmetlen. Ha akarja elmondja, ha nem nem, természetesen tudomásul veszem, hogy semmi közöm hozzá. A nyuszit megcsodálom, és hogy jelezzem neki, mennyire tetszik felmutatom a hüvelykujjamat, majd a két kezemmel egy kis szívet is formálok. Igaz még csak félkész, de én már most tudom, hogy tökéletes lesz. Aztán megérkezik a tanár is, akinek én természetesen csak biccentek. Amint belekezd a tananyagba már serceg is a pennám, úgy jegyzetelek. A felhangzó kérdésre, nem válaszolok rögtön, megvárom előbb egy-két társam gondolatát, majd amikor kicsit hosszabb csend áll be, suhintok párat a pálcámmal, és a következő szavak jellennek meg a levegőben:

"A Largo Maggiore édesvíz, mivel az Alpok lábánál van és több folyó is folyik bele a hegységből nem hiszem, hogy magas lenne a vízhőmérséklete."

Ezt igazán muszáj megjegyeznem Hermione válaszát követően... Aztán ezeket a szavakat eltüntetem, és helyettük újabbakat varázsolok, immár tényleg a válaszommal.

"Szerintem a tó mélysége lehet az ok, elvégre helyenként több mint 350 m mély."

Igaz azt még nem tudom, hogy a hínár a mélyebb vagy a kevésbé mély területeken él, de ha valamit mondani kell, akkor inkább olyat mondok, ami még nem hangzott el.


Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptySzer. Aug. 17, 2011 7:37 am

♦Lily, Ginny, Professzor, Iason, Hermione♦



~Na kösz, még egy köszönésre se méltatsz? Azért reméltem ennél kicsit kedvesebb leszel. De ha nem, hát nem.~ minden figyelmem a rajzomnak szenteltem. Nyuszi. Ez volt azaz értelmes dolog, ami eszembe jutott még az első lyukas órámba. Azóta is ezt rajzolom. Szegény nagyon lassan halad. De a jó munka igényes és lassú folyamatot vesz igénybe. Lassan már annyira belemerültem a rajzolásba, ha nem hallom meg, hogy valaki bejön, szerintem egész óra alatt rajzoltam volna. Felpillantottam majd elmosolyodtam.
-Szerbusztok. Jó étvágyat, így az utolsó falatokra- Mondtam mosolyogva majd ismét belemerültem a rajzomba. Nem nagyon akartam most másra gondolni, de a nyakam...Nekiállt viszketni. Odanyúltam, majd megvakartam a kötésen át, és éreztem, ahogy a vér átszivárog. De nem érdekelt, egyszerűen viszketett. Elfordultam, majd megvakartam, és amint csillapodott, a táskámból előkerestem pár gézlapot, és kötszert, majd gyorsan a nyakamra eszkábáltam őket.
A következő pillanatban Margaret jött be, ezt is csak onnan vettem észre, hogy megszólalt. Felé fordultam majd elmosolyodtam. Személy szerint kedvelem a társaságát, annak ellenére, hogy beszédhibás. Igazán kedves és mindig segítőkész, már ha módjában áll. –Szia. Örülök, hogy eljöttél.- villantottam rá egy szép mosolyt, majd megmutattam neki a rajzom. Fékész nyuszi. Csak az egyik fele van megrajzolva még, de az árnyékolva meg minden a másik csak nagyvonalakban körvonalazva.
Amikor a tanár bejött köszöntem neki, majd vártam, hogy még is mi lesz a feladatunk. Amikor megkaptam a növényt megforgattam a kezemben, majd meghallgattam Iason és Hermione feltevését.
-Szerintem a növény bocsájt ki valamilyen anyagot, amit sem a kappa sem a kákalag nem bír. Például feromont. Azt se a kappa sem a kákalagok nem bírja. Ennek oka lehet, hogy egyik sem marad meg a közvetlen közelében, de még egy víznen sem vele.- Pillantottam a tanárra, majd megforgattam ujjaim között a növényt.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptySzer. Aug. 17, 2011 1:36 am

~Ginny & Lisa & Margaret & Iason & McKinnon professzor~

Kissé kínosan éreztem magamat onnantól kezdve, hogy leültem és Ginny mellém ereszkedett. Az utóbbi időben ha lehetett mindketten tanár közelbe ültünk és távol a diákoktól, főleg ha más mardekárosok is jelen voltak az órán. Megpróbáltuk elkerülni az összetűzést, bár a részemről ennek forrása, maga a hatalmas pocakom volt. Most is kellőképpen távol ültem le az egyetlen mardekáros fiútól, aki bár elég hallgatag volt az órákon, nem én akartam robbantani az úgy nevezett időzített bombát.
- Jó napot professzor úr. - viszonoztam a köszönést, amikor McKinnon professzor belépet az üvegház ajtaján, és hozzálátott az óra megtartásához. A pennám a tintásüvegem és a pergamenem, a könyvemmel együtt, már a padom tetején volt, hogy ne mulasszak el egyetlen szót sem. Mostanság egyébként is kétszer olyan nehezen vagyok képes megjegyezni valamit, mint eddig, nem szeretnék még hiányos jegyzetekkel szenvedni. Amikor azonban a professzor azt mondta, hogy a mediterrán térségbe fogunk utazni egy kissé felkaptam a fejemet és csak reménykedtem, hogy képletesen értette a dolgot, hiszen Ginny és én a babák miatt nem hopponálhatunk és a zsupszkulcsot sem vehetjük igénybe.
- A Kákalag és a Kappa az édesvizet kedveli. Ezért a Peszeva hínár lehet, hogy a sósat, és minden bizonnyal a magasabb hőmérsékletet, amelyen az előbb említett két növény nem képes megélni. - vetettem fel a lehetőséget, hiszen maga a víz és a hőmérséklet sok élőlény életet és letelepedését határozza meg. Mivel a szívritmus zavarokat gyógyítja, a növény nem tartalmazhat méreganyagot, bár nem tudom milyen úton módon készítik el belőle a gyógyírt. Érdeklődve szemléltem a kezemben tartott növényt és most először úgy éreztem, hogy hánynom kell. A színéről pedig ne is beszéljek, de visszatartottam magamat és feladatra próbáltam koncentrálni.
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 16, 2011 11:43 pm

Lisa, Hermione, Ginny, Lily és Augustus McKinnon

Igazság szerint csak sóhajtani tudtam egyet, amikor Lisa bejött. Egy árva hang se hagyta el a szám, mélyen magamba voltam merülve. Ami ugyebár nem okozott nekem nagy gondot, csak azok a tagok akik valahányszor bejöttek és egy sziasztok-ra méltattak, tőlem még annyit sem kaptak. Gondolom már hozzá szokhattak, hogyha Iason van a közelbe elég az, ha elviseli őket, nemhogy még köszöngessen is.
Zavart, igen nagyon is zavart a mugli származású boszorkány jelenléte, de csak elkellet viselnem, az óráról meg nem léphetek meg.
Leginkább a tanár érkezésének örvendtem meg, végre lesz valami és figyelhetek. De csalódnom kellet, a számat és az eszemet is használnom kell.
Én személy szerint hallgattam volna, de hogy se magamra, se másra ne hozzak szégyent kitaláltam valamit. Bár nem a helyes választ, legalább mondanék valamit. A szokásos lekókadott fejjel néztem az előttem lévő dolgokra. Ez egy cseppet sem volt így, én csak valami hasznoson agyaltam, azt hiszem.
~Gyógynövény szívritmus zavarra? Hm se kappa se kákalag? Milyen növény az amitől nem fér meg a kákalag és a kappa? Tán mérgező hatással van rájuk? Vagy a víz nem megfelelő? Sós lenne, nem pedig édesvizű?~
A magamban való rágódások idejét lezártam, nem akartam tovább gondolkodni ezen. A lényeg azon, volt, hogy megszabaduljak a tudattól.
Megfogtam az nekem adott hínár darabot, csak azért, hogy megbizonyosodjak arról van értelme hipotézist felállítani azokra a kérdésekre amiket megalkottam magamban.
- Talán minden napenergiát elszívnak a többi vízi élőlénytől. Így lehetséges lehet, hogy a kákalag és a kappa nem él meg abban a vízben gondolom.
~ Bár ennél a hínárnál gondolom minden megtörténhet.
Biztosan meggyógyít másokat, de ha a kákalag vagy a kappa szervezetébe kerül akkor megmérgezné őket? Ááá ez megterhelőbb mint gondoltam. ~

Tovább is adtam a szót, nem szerettem volna még többet beszélni arról a valamiről amiről semmit sem tudok rendesen, improvizálni meg nehézkes lenne.
Vissza az elejére Go down
Augustus McKinnon
Gyógynövénytan Tanár/Hugrabug Ház Feje
Augustus McKinnon


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011. Aug. 09.

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 16, 2011 7:43 am

Diákság

A mai nap ez az utolsó órám, aminek a végét már alig várom, de azt is hozzá teszem, hogy ehhez a csoporthoz imádok legjobban bemenni. Lehet, hogy azért, mert őket ismerem a legjobban és legrégebben is. Ezek a gyerekek, mintha már nem ölték volna úgy egymást folyamatosan, mint az alsóbb évesek, de azért voltak konfliktusok. Nagyon korgott a gyomrom, ezért még a tanáriban bevettem egy csomag kis kakaós cukorkát, amit legutóbb koboztam el egy elsős hugrabugostól, aki nem tudta bizonyítani a cukorka eredetét, de később kiderült, hogy a Mézes Falásból származik.
Gyorsan szedtem lépteimet a kettes üvegházba, ami még nem volt berendezve az órára, de csak néhány pálca intésembe fog kerülni és minden a helyén lesz. Szerencsére kiértem a kastélyból, s azonnal megcsapott a meleg nyári levegő, amit igen csak rosszul viseltem a hűvöskés kastény után. Igazság szerint sosem szerettem a meleget, s ezért az üvegházak mindegyike éghajlati bűbájjal van ellátva. Sikeresen elértem birodalmam bejáratát és nem sokára a kettes üvegház is meg lett, de mielőtt bementem volna, megigazítottam asárkánybőr ruhámat, majd csak ezután toppantam be.
- Diákok! Jó napot!- köszöntem rá a kis seregre, akik nem túl nagy létszámba jelentek meg, de ez nem meglepő ezen az évfolyamon, mert a gyerekek már RAVASZ-ra készülnek. Mindegyik ház képviseltette magát, de a Hugrabug nem, ami immár nagyon idegesített, hisz nem egy órámról hiányoztak már, annak ellenére, hogy többet jelezték részvételüket. Nem nagyon mérgelődöm ezen, inkább a beígért pálca intésekkel rendbe szedem a termet. Középre egy hatalmas kocka alakú valami csúszik, amely egy fekete lepellel van letakarva. Ezután egy zsák is mellé csusszan, s az asztalokra kések és deszkák szálltak, valamint ahány diák annyi kisebb üst. Bizony ez az óra nem szokványos lesz. Miután minden rendben ment, a diákság felé fordulok.
- Nyugodjatok meg, mindent időben elmondok, de előtte van egy jó és egy rossz hírem. A rossz az, amint látjátok tanulnunk kell.- s vágtam egy grimaszt, majd folytattam- Azonban a jó hírem az, hogy a mai óránkon a mediterráneum térségébe fogunk elutazni, s egy ottani vízinövényt fogunk felfedezni- fejeztem be, s pálcámat a kocka alakú valamire irányítottam, amiről lerepült a lepel, s egy akvárium tárult a gyerekek szeme elé, amelyben egy vékony iszap rétegből egy csomó hínárszerű valami lebegett, különböző hosszúságban.
- Ez az úgynevezett Peszeva hínár. Pennát és pergament elő! Ezt fajtát Isolda Peszeva portugál boszorkány fedezte fel 1831-ben Largo Maggiore nevű olasz tóban. Eleinte totálisan nem érdekelt senkit sem, de Peszeva egész életében kutatta a hínárját és 1849-ben publikált egy cikket, amelyben hangot adott két dolognak. Az egyik az, hogy a növény gyógyítja a legsúlyosabb szívritmus zavart. A második legfontosabb dolog pedig az, hogy amelyik tóban él Peszeva hínár, abban nem található meg se kappa, se kákalag. Mi lehet ennek az oka? Mindenkitől egy dogot várok.- néztem kérdően a diákságra, s, hogy könnyeben menjen, adtam mindenkinek egy-egy darab Peszeva hínár darabot. Érezhette mindenki, hogy a növényeket csillós hám veszi borítja, amelyek mozognak, s elég sötét zöld a színe. Tudtam, hogy segíteni kell nekik, ezért hozzá tettem.
- Nem kell kézen fokható dolgokra gondolnotok. Gondoljatok a vízre is.- mondtam, s körbe jártam az asztalok előtt.

//Írási határidő, augusztus 18, csütörtök 15:00//
Vissza az elejére Go down
Margaret Lily Anderson
6. Évfolyamos diák
Margaret Lily Anderson


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Feb. 28.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyKedd Aug. 16, 2011 4:36 am

//Professzor úr és Lisa kérésére, az első hozzászólásom ide érkezik^^//

Gyógynövénytanóra, Lisa meg mindenki más...

Szeretem a gyógynövénytant. Persze ez nem is csoda, hiszen ez az az óra, ahol nem nagyon kell beszélni, varázsolni stb. Nem mintha nem menne tökéletesen amúgy is minden, de sokkal jobb, amikor nem kell a levegőbe írkálnom a pálcámmal, miközben a többiek halálra unják magukat. Igaz nem mutatom, hogy zavarna a dolog, de mégiscsak kellemetlen. A gyógynövénytanon kívül még a bájitaltan tud kellemes lenni, ott ugye csak arra kell figyelni, hogy megfelelően előkészítsem a hozzávalókat és aztán az utasításoknak megfelelően elkészítsem a főzetet. Ritka, hogy varázsolni kellene hozzá. Na de visszagyógynövénytanhoz...
Az egyenruhám most is tökéletesen áll rajtam, a talárommal együtt, a táskámban benne van minden, amire szükségem lehet, a pálcám meg a kezemben. Az üvegházhoz érve még az órámra pillantok és megnyugtat a tudat, hogy időben érkeztem. Belépve körbepillantok, integetek a bentlevőknek, majd Lisat pillantom meg, és rögtön mellé sietek.
- He... - kezdek bele szokás szerint a "Helló"-ba, de mivel most sem sikerül elsőre már meg sem próbálom befejezni.
~Sebaj Lily, mostanra úgyis mindenki megszokta, hogy nem tudsz egy értelmes szót sem kinyögni.~
Inkább megpróbálom meglesni, mit is rajzolgat az én háztársam, ha meg esetleg rejtegetni kívánja, akkor előveszem a könyvem és átismétlem, amit kell. Elvégre Hermione is itt van...
Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Join date : 2010. Jul. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyHétf. Aug. 15, 2011 5:28 am

.: Gyógynövénytan óra :.

Nincs túl sok kedvem órákra járni, megvallom nőiesen. Ahogy közeledik a negyvenedik hét egyre nehezebben mozgok, tanulok, koncentrálok, figyelek. Lassan a padba sem férek be, a gondolataim pedig folyamatosan máshol járnak. Neveken, időpontokon, légzési gyakorlatokon, más egyebeken, amikkel nem könnyű iskolába is járni. Az étkezések és a szeretteim társasága tartják bennem a lelket, leginkább pedig Hermione és Harry. Előbbi azért, mert mivel egy cipőben járunk könnyen felvesszük egymás ritmusát, azonosulunk a helyzetben - utóbbi pedig azért, mert ilyen önuralmat nem sok mindenki tudna tanúsítani ilyen helyzetben. Tiszteletem Harry iránt ha lehet, még ugrás szerűen megnövekedett, ahogy barátnőm felé is. Persze ezt Ronról nem igazán lehetett elmondani, aki annak is örült, ha nem kellett összefutnia Hermsszel sehol az iskolán belül. A birtok egy külön kategória volt...
Gyógynövénytan órára még kevesebb kedvem volt beülni, mint addig bárhová máshová, mondjuk Piton förtelmes bájitaltan órái komolyan vetélkedtek ezért a nem túl kedves címért. De ott legalább nem kellett gyilkolni vágyó növények garmadával hadakoznunk, ennek pedig kifejezetten örültem. Lassan lehajolni is alig bírtam, nem akartam egy ördöghurok csápjai elől ugrándozni.
Hermione társaságában léptem ezúttal a kijelölt üvegházba, majd a magam derelyéjének maradékát egy szó nélkül elfogyasztottam. Mosolyogva, bár nem túl lelkesen néztem végiga társaságon.
- Sziasztok. - köszöntem, majd leültem Hermione szomszédságába. A professzor sehol. Ez hosszú menet lesz...
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Aug. 14, 2011 3:21 am

~McKinnon professzor Iason & Lisa & Ginny & Többiek~

Még csak hamarosan az ebédidő közeledik, de nekem már is fáj a derekam, és minden vágyam, hogy csak üljek és ne kelljen semmi sem csinálnom, de legyőzöm a késztetést, elvégre az nem én lennék. Az órarendemet böngészve Ginnyvel az oldalamon látom, hogy még egy Gyógynövénytan óra előtt állunk, mielőtt megtömhetjük magunkat az ebéddel. De persze addig sem kell minket félteni, mert Dobby egy egész tepsi tökös derelyét adott nekünk reggeli után, hogy az óraközi szünetekbe, amíg egyik teremből a másik megyünk, éhen ne halljunk.
Elég szépen festhetünk. Jobb vállamon a táskám kezemben az órarendem, bal kezemben pedig egy félig megevett tökös derelye díszeleg, ahogy barátnőmmel az üvegházak felé haladunk. És csak reménykedhetünk, hogy McKinnon professzor nem fogja szóvá tenni, hogy ekkora pocakkal óhajtunk kertészkedni, ha az az óra anyaga. Elvégre csak terhesek vagyunk, nem mozgáskorlátozottak, hogy egy kis kertészkedés megártson. Ilyen gondolatok közepette lépek be az üvegházba, ahol már vannak.
- Sziasztok. - köszönök nekik kedves mosollyal az arcomon, majd leülök az egyik székre és csendesen elfogyasztom, amíg kezemben lévő finomságot, és várom, hogy a professzor úr megérkezzen.
Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Aug. 14, 2011 3:07 am

♠Augustus McKinnon és kedves diáktársaim ♠


Hát ez a pár nap…Mit ne mondja. A Madam teljesen kivolt akadva a nyakamon, amikor lementem, hogy gyógyítsa meg. Valamit rátett, de azt mondta, hogy legközelebb ne kezdem el kaparni, ha megcsípett egy szúnyog…No igen, jó mese. A szúnyog. A Madam is csak nézett de nem kérdezett rá, szerencsémre. Minden nap kétszer kell átkötnöm, és vigyáznom kell, hogy semmi ne érjen a kötéshez a hajamon kívül. Mintha lenne rá bármi esély is..Na de mindegy.
Kisétáltam a gyengélkedőről sajgó nyakkal tekintve, hogy átkötötték a nyakam, és mivel megint megkapartam magam, lelettem szidva, és fájdalmasan lettem átkötözve. Mivel már időm nem lett volna visszamenni a szobámba, felkaptam a táskám és elindultam az Üvegház felé. A fene sem gondolta, hogy ennyi ideig fog tartani. Útközben megtöröltem a kezem, és leengedtem a hajam, csak hogy valamit takarjon a nyakam körüli kötésből. Bár nem hat sokat, tekintve, hogy aki szembejön velem az látja.
Amint az üvegház folyosójára értem, összefogtam hajam és egy kalaptűvel áttűztem, csak hogy megtartsa a kontyom. Itt már feleslegesen akarnám eltakarni, meg amúgy is, jobb ha összefogom. Nem akarom, hogy a csápfű levél megint elkapja a hajam. Akkor is fájt, és nem akarom megint átélni. Felsóhajtottam, majd besétáltam a terembe, végig a földet szemlélve. Megsimogattam a nyakamon a kötést, majd felnéztem, és ni kit látnak szemeim.
-Öhm….Üdv!- Köszöntem, majd megálltam, és lepakoltam az asztalra. Elővettem az egyik rajzfüzetem, meg egy ceruzát és nekiálltam valamit összeeszkábálni. Igazság szerint semmi értelme nem volt…De inkább, minthogy most beszéljünk. Vagyis nem, de…Mindegy is.
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház EmptyVas. Aug. 14, 2011 2:20 am

Augustus McKinnon és Ők

Csak azt kaptam, amit megérdemeltem. Persze ilyen is csak velem történhet meg. Nem, nem mással, csak velem.
Gyűlölöm a tudatot, hogy annyi varázslógyerek közül nekem kellett letérnem a helyes útról és valami teljesen más embertelen útra kellett lépnem. Nem mintha nem lennék boldog azzal, hogy egyedül vagyok, de azért ez mégis sok. Lassan mindenki a fejemről próbál enni, sőt még fenyegetve is érzem magam azáltal a kis hópihe által. Hányan lehetnek még akik tudják? Na ne, ha ezren mernek letámadni akkor sem fogom bevallani az igazat.
Mardekáros vagyok, vagy nem? Ha nagyon akarják elfelejtem, hogy a fizikai erejük nem éppen megegyező az enyémmel és móresre tanítom őket.
De nem, nem hagyhatom, hogy a harag felém kerekedjen. Most koncentrálnom kell az órára.
Hol is lesz? Ja igen Üvegház.
...
Fogtam magam és az Üvegházban teremtem. Szokás szerint egyedül, de nem megszokott módon. Túl hamar jöttem, ami nem számított bűnnek, csak valahogy a tömeg hiánya zavart. Hogy senkivel se kell szembe néznem, vagy bármi egyéb.
Csak álltam és vártam, a szobámban lévő gondolatmenetem igyekeztem elfelejteni. Nehogy az órai aktivitásomra is hasson a dolog. Bár nem mintha a hallgatáson kívül én bármi egyebet szoktam volna tenni az órákon, most meglátjuk.


Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 64
Tartózkodási hely : Roxfort

Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Üvegház   Üvegház EmptySzomb. Júl. 03, 2010 2:43 am

Bimba tanárnő Gyógynövénytan terme
Vissza az elejére Go down
https://roxfort.forumotion.co.uk
Ajánlott tartalom





Üvegház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Üvegház   Üvegház Empty

Vissza az elejére Go down
 
Üvegház
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Kastély :: Kastélyudvar-
Ugrás: