Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Új Előtörténetek Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Új Előtörténetek Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Új Előtörténetek Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Új Előtörténetek 3347qiw
A Hónap Játéka
Új Előtörténetek 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Új Előtörténetek Ic7783

Share

Új Előtörténetek

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Aug. 31, 2011 3:34 am

Üdvözöllek nálunk kedves Patrick!
Elolvastam az előtörténetedet, és azt kell mondanom, hogy nem unatkoztál, mindazonáltal felhívom a figyelmedet, hogy a legtöbb aranyvérű üldözi és kiirtani vágyja a vámpírokat, ennek fényében, vigyázz magadra és titkold el ki vagy Wink Ezek után tehát Elfogadva, jó játékot nálunk Smile

Üdv; Hermione Granger

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
[Only mods are allowed to see this image]
Vissza az elejére Go down
Patrick Galaway
Vámpír/7. éves Diák
Patrick Galaway

Iskolai Házad : Hugrabug
Hozzászólások száma : 15

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Aug. 31, 2011 1:09 am

Név: Patrick Galaway
Becenév: Paddy, Pat
Kor: 18
Rangod:Diák
Nem: Férfi
Származás: Aranyvérű/Varázsló+Vámpír
Születési idő: 1980. február.7/Átváltozás ideje : 1996.december 22
Születési hely: London, Anglia

Család:
Anya: Leona (Corday) Galaway/45 /boszorkány
Apa: John Galaway /46/varázsló
Testvérek: Hector Galaway/22/varázsló
Karin Galaway/15/ boszorkány

Háziállat: Iason egy fehér szőrű egér

Mikor változtattak át: 1996.december 5.
Különleges képességed:
Gondolatátvitel- Képes megmutatni másoknak a gondolatait képekben és akár emlékekben is telepátia útján. A távolság nem számít ennél a képességnél.
Érdekesség: -
Személyes tárgya: -

Pálcád: 11 hüvelyes tölgyfából készült pálca griff toll maggal.
Iskolai házad: Hugrabug [Only mods are allowed to see this image]
Évfolyamod: 7.évfolyam

Előtörténet:

Születéstől – 6 éves korig

Hatalmas pelyheket hozott a tél vége, senki sem mondta volna meg, hogy én pont akkor érkezem. Márciusra vártak, de semmi korai születés sem történt, pusztán a szüleim számoltak félre valamit. Patrick Galaway néven születtem erre a varázslatokkal teli világba. Hogy honnan a nevem? Ezt könnyű megmondani, Hectortól ezt a nevet kaptam, nem egyáltalán nem a szülők adták hanem ő. Azt mesélték ő várt a legjobban és amikor éjjel anya felébredt miattam ő volt az első aki ott állt anya mellett, hogy rákérdezzen mi történt. Persze szegény Hector alig volt akkor négy éves, így anyának sem tudott volna sokat segíteni ha kellett volna. Azt rebesgették nekem mindig, hogy a fivérem minden este lefekvéskor benézett hozzám, mosolygott ha rá motyogtam valamit és addig ott maradt amíg el nem alszom. Természetesen reggel ott találták őt az ágyam mellett pizsamában a földön fekve, anya és apa megdorgálta őt a tette miatt, hisz fel is fázhatott volna, ha nem vigyázik. Ki gondolta volna akkor, hogy ő csak biztonságban akar tudni engem? Senki. Nos ahogyan egyre jobban cseperedtem és megtanultam járni meg beszélni Hectorral jól összeszoktunk, olyannyira, hogy már semmi sem állt annak az útjába, hogy életem legfontosabb embere legyen. Tőle tanultam mindent amit tudok s, talán ha mondhatok ilyet ő volt a példaképem akkor. De az idők változtak és én egyre jobban ez ő árnyékába kerültem, anya és apa új bejelentést tettek a számunkra.
Anya kisbabát vár – már megint – és mindenképpen tudatni akarta a fiaival. Legelőször fogalmam sem volt mit jelent ez, azonban amikor anya hasa nőni kezdett azt hittem elhízott, de tévedtem. Egy új gyerek vette át a helyemet, jobban mondva egy kislány, Karin. Az ő születésétől kezdve éreztem magam a kéretlen harmadiknak, még ha én voltam a második szülött akkor is. Valahogy semmi sem passzolt a képbe, ha három gyerek van akkor a középső mindig szenved, hát ez nálunk is meglátszott. Hector kevesebbet foglalkozott velem és inkább Karinnak próbált segíteni úgy ahogy régen nekem. Féltékeny lehettem, emlékszem egyszer még el is bújtam azért, hogy senki se találjon meg, de anya és apa csak egy pálca lengetéssel rám talált a ruhák között. Mindig szerettem a sötét és zárt helyeket, ezt általában meg találtam a szekrényünkben. Az ötödik életévemre visszaemlékezve talán azt mondhatnám legszívesebben annak örültem volna, ha nagyiékhoz költözhetnék, távol Karintól. De tévedtem és mindig amikor látogatóba jöttek hozzánk, úgy éreztem engem sosem keresnek csak Hectort és Karint.
Olyankor éreztem magam egyedül és számkivetettnek a családból, hiányzott az a nap amikor csak velem törődnek Karint meg ott hagyják ahol van. Életemben legelőször akkor voltam dühös amikor elrontotta a hatodik születésnapomat, a tálcán lévő hatalmas tortát rám húzta. Persze kisgyerek volt anya és apa szemében, az enyémben azonban minden baj okozója volt. Hangosan sírni kezdtem, amikor a tortámnak annyi volt Karin miatt és még akkor sem hallgattam el amikor sikerült visszavarázsolni a tortát. Vigasztalhatatlan voltam, halványan még arra is emlékszem, hogy azt kívántam Karin bár ne született volna meg.

6 éves kortól 12 éves korig

Hector tizedik születésnapját követően anya és apa előre vettek neki valami állat féleséget, azt hiszem egy tengerimalacot. A Jeremiah névre hallgatott, akire szintén irigy lettem. Még egy élőlényt láttam benne aki az utamba áll és elvesz tőlem mindent. A szüleim nem törődtek a szinte már hisztérikussá vált énemmel, természetes dolognak találták, hogy egyik gyereknek mindig féltékenynek kell lennie. Jó sosem rajongtam azért a dologért, hogy majd pont én leszek az mindig. Bár fogalmam sincs mire lehettem féltékeny, hiszen egyaránt megkaptam mindent amire vágytam. A család számított és az hogy valaki törődjön velem is. De azonban én hiába vártam a megváltásra, az valahogy nem jött. A szüleim folyton valami ócska rémmesével ijesztettek, hogy majd egyszer egy szörny eljön értem és megesz. ( Ez a szörny lett 16 éves koromban az a vámpír aki átváltoztatott, de erről majd később.) Sosem féltem ettől, hisz csak egy rémmesének tűnt, amivel a szülők a gyerekeket ijesztgetik azért, hogy jók legyenek.
8 éves lehettem azt hiszem amikor Hector a Roxfortba került, Mardekárosként. A szüleimet egy cseppet sem lepte meg a dolog, hiszen a mi Hectorunknak megvolt a tehetsége hozzá úgy ahogy anyának hajdanán.
Sosem értettem meg mi a lényege annak, hogy Hector pont oda került. Nekem anya elmondása szerint az egész ház egyformának tűnt, egy két dolgot kivéve. Amikor nekem meg kellett elégednem a muglik által benépesített iskolát szerencsésnek tartottam a bátyámat, hogy neki nem kell összekeverednie ismeretlenekkel.
Persze nekem minden az első naptól kezdve rémes volt, főleg akkora amikorra már Hector nem járt velem ugyanabba az iskolába. Hát azt kell, hogy mondjam akkor lettem allergiás a Mardekárosokra. Én már akkor eldöntöttem, hogy sosem akarok Mardekáros lenni, csak azért mert nem akarom a bátyám nyomdokait követni. Lassan de biztosan eljött az az idő amikor nekem is csatlakoznom kell a Roxforthoz, hogy örültem-e azt nem mondanám.
Sőt én valahogy már attól a tudattól rettegtem, hogy a Mardekárba kerülők mint a bátyám, de nem. Nagy meglepetésemre a 'Teszlek süveg’ a Hugrabug házba tett. Akkor voltam legelőször boldog, hogy nem Mardekáros lettem és végre nem anyának hanem apának hoztam örömöt. Akkor kaptam meg apától Iasont a mostani kedves kis fehér patkányomat, Karinba a frászt tettem amikor meglátta, hogy egy patkányt simogatok amitől ő kezdetben sikítozva menekült.

12 éves kortól mostanáig.

Első évesként, mind mindenki más számára az új dolgok még számomra is szokatlanok voltak. Mit sem ért az amit Hector magyarázott nekem, hogy ki kicsoda és mi miért van az iskolában. Szó szerint semmit sem értettem első nap. Minden csak egy álomnak tűnt amit az én képzeletem festett meg éjjel. Másnap reggel azonban az első órán minden nagyon is valóságosnak tűnt, igaz egyik tanárom szívébe sem akartam beférkőzni , de hogy mennyire sikerült nem tudom. A lényeg az volt, hogy egymás után mindegyik órát és napot túl éljem.
A második évet kicsivel sikerült könnyebben vennem, már nem zavart annyira a dolog, hogy én most egy seprűn ülve hadonászok egy pálcával a kezemben. Igazság szerint Iason volt az aki tartotta bennem az életet.
Harmadéves koromban került Karin a képbe, Hugrabugos lett, az én nagy nagy örömömre, hogy ne csak otthon hanem még a klubhelyiségben is szembe találkozzak vele. Karin akkor kapta meg Saraht a hollót, akit jó bevallom kezdetben szerettem, de csak azért mert mindig megsimogathattam, ha Karin nem látta. Ötödéves koromig mondhatni minden simán ment, az élet nagy problémái valahogy átcsusszantak az én szemeim előtt.
A téli vakációban azonban túl sokat voltam egyedül odakint egész vacsoráig, szerettem szánkózni és játszani a többi gyerekkel aki a Roxfortba járt velem együtt. Egy ilyen téli nap azonban összetalálkoztam egy férfivel, aki folyton ott állt és figyelt engem meg a többieket ahogyan szánkózunk meg hógolyózunk. Senki sem fektetett neki nagy jelentőséget, hiszen tél volt azt hittük valami kóbor vándor. Bár az lett volna! De nem. Ő lett a szüleim által emlegetett rém aki majd megesz és elveszi az életem. Hogy mindez hogyan történt? Nagyon egyszerű a dolog. Egyedül maradtam, még utoljára csúszni akartam egyet a szánkóval, de az valahogy neki vitt egy fának. Megbűvölték, csak ennyit tudok rá magyarázatul adni. Káromkodtam egy sort, hogy ilyen is csak velem történhet meg nem pedig valaki mással. Azonban a fa mögül jövő hang kicsikét megdorgált, mintha a szülőanyám, illetve apám lenne ( csak mert férfi volt az illető). Igazából nem is hittem, hogy tényleg valami ehhez hasonlót kell tisztelnem majd benne.
Előbújt felfedve előttem a létét. Hogy hogyan tette? Nem, nem kezdett el szónoklatot és hosszú reggelig nyúló mesét mondani hanem cselekedett. A fának lökve vette el a vérem, ami ott kezdett el csörgedezni az ereiben. Persze a hó sem élte túl ép fehérséggel a dolgot, amikor csak úgy ledobott azt hittem tényleg meghalok és a hó lesz az ami elrejt majd más kíváncsi szeme elől. De nem. Minden áron át kellett változtatnia olyan vérivó rémmé ami ő is volt.
Dante – mert így hívták azt az önző vámpírt aki azzá tett ami ő is – nem vitt haza, hanem magával vitt egy számomra ismeretlen helyre. Egy napot töltöttem vele, valami fogadóban aminek már a nevére nem emlékszem pontosan, de a fiaként állított be mások számára. Az emberek valamiért elhitték, még azok is akik ismertek. Az átváltozással járó fáradalmakat kipihenve mesélni kezdett, arról, hogy mennyire örül nekem. Persze mindenki örül annak, ha végre rátalál a kiválasztottjára, kezdetben nem értettem meg miért pont én, utólag elmondta, hogy némi hasonlóságot vélt felfedezni bennem a saját életével kapcsolatba.
Mai napig kíváncsi vagyok vajon mi lehetett az, mert hát igazság szerint semmi hasonlóságot nem vettem észre rajta és magamon.
Amikor nagy nehezen hazavitt és megvált tőlem örültem, hogy újra a családommal lehetek, vagyis azt hittem tudok velük együtt örülni, de nem. Megdorgáltak amiért csak úgy eltűntem és persze
' emlékmanipulálót ' (Exmemoriam) is használhattam volna, de arra már valamiért nem volt időm. Éhes lettem, bár ez az éhség másképpen mutatkozott meg rajtam
Vér kellet, a szüleim meg rémültem futkosni kezdtek a szobában, hogy mégis mi történt a szememmel.
A szüleim előtt nem sikerült sokáig titkolnom a vámpírságom, hamar lebuktam, így a családban lassan Karin és Hector is megtudta mi vagyok.
Hatodévesként még sikerült valahogy hozzá szoknom az új erőmhöz, de ez nem volt elég, ekkor volt minden gond és háború is. Utáltam azt az évet, de örülök, hogy vége lett mindennek és az utolsó évemet végre nyugodtan tölthetem el, úgy hogy közben senki sem kezd el hadonászni előttem a pálcájával, hogy egy vérivó rém vagyok és hagyjam el az iskolát.

Jellem: Patrick társaság kerülő de akikre rászán egy kis időt általában kedves, de csakis akkor ha viszonozzák a kedvességét. Kerüli a vitákat, szíve szerint ő sosem ütne vissza, csak azért mert fél, újonnan szerzett ereje balul sülne el. Senkivel szemben sem mondható nyitottnak, ő az érzéseit igyekszik mindig magában tartani, így történik meg, hogy mindig harapófogóval kell kihúzni belőle mindent.

Kinézet: Mint minden férfi Galawaynak Patricknak is fekete haja van és kék szeme, ezzel igazából nem nagyon szeret dicsekedni, hisz majdnem minden felmenője hasonlít rá. Magassága elérte a 189 cm-t, testsúlyáról semmit sem lehet tudni, de látszólag ő egyik besorolható kategóriába sem tartozik. Ám a látszat csal, ő igenis izmos.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzomb. Aug. 20, 2011 4:44 am

Rose, köszönöm a javítást, s üdvözöllek nálunk, ez annyit tesz Elfogadva, remélem jól fogod érezni magadat és sok diák jelenik majd meg az óráidon. Smile

Hermione

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzomb. Aug. 20, 2011 12:43 am

Kedves Rose Smile

Először is üdvözöllek nálunk, azonban van néhány hiba, amire szeretném felhívni a figyelmedet. Nálunk nincsenek ilyenek, hogy Nimfa boszorkányok, amire te gondolsz, az esetleg a metamorf mágia lehet. /Nymphadora Tonks is ezen képességgel változtatja a hajszínét/ Ezen kívül, a különleges képesség részt, vagy a vámpíroknak kell kitöltenie.
A következő hiba, hogy az előtörténeted, nincs meg az elvárt minimum, vagyis 25 sor. Kérlek bővítsd ki. Engem személy szerint érdekelne, hogy boldogultál a házadban, illetve, miért pont Rúnaismeret tanár lettél Smile
Kérlek üzenj ha eszközölted a javításokat.

Üdvözlettel; Hermione Jane Granger

Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Életrajz, ha úgy tetszik ;D   Új Előtörténetek EmptyPént. Aug. 19, 2011 7:23 pm

Név: Charlotte Rose Cheney
Becenév: Rose, Roza, Rosie
Kor: 25
Rangod:tanár, rúnaismeret
Nem:
Származás: Félvér + Boszorkány
Születési idő: 1973. Június 17
Születési hely:Skócia, Glasgow /minden tudomásom szerint/

Család: Nincs
Anya:nem ismertem
Apa:nem ismertek
Testvérek: egyke gyermek voltam
Egyéb családtag:nincs
Háziállat: egy éjfekete macska, neve Diamond

Érdekesség: Rajtam nincs semmi érdekesség, de én magam nagyon érdekes vagyok Rolling Eyes
Személyes tárgya: Egy bőr szíjas, ezüst medalionos karkötő, két szóval, mely egy összetört szívet formáz. Érzelmi értéke felbecsülhetetlen számomra és mindig emlékeztet arra hogy a szerelem egy hülyeség. ( az utolsó mondat már csak poén Wink )

Pálcád: 10,5 hüvelyk, rózsafa, magja egy kis darab smaragd, hogy miért pont ez, az egy érdekes történet.
Iskolai házad: Mardekáros voltam Mardekár

Előtörténetem: Hát nekem nagyon nehéz erről beszélni, ugyanis az én életem elég bonyolult volt. Kisebb koromban nem is értettem hogy miért pont velem történik ez, de kezdjük talán az elején:
Nem ismertem az igazi szüleimet, de utólagosan megtudtam hogy édesanyám boszorkány volt, és beleszeretett édesapámba. Így lettem én, de nevükre ezidáig sem sikerült fényt derítenem. Amikor megszülettem, úgy hallottam, mugli kórházba vittek, és ott elkevertek. Másik gyermeket vittek haza, és engem egy mugli család vett magához, persze teljesen tudatlanul. Mikor erre a vér szerinti szüleim rájöttek, zárolták az erőmet, hogy a mugliknak ne szúrjon szemet a 11 éves koromban megmutatkozó mágikus erőm. Így történt hogy én egy pár évet hiányoztam az iskolából. 15 évesen törtem meg a varázslatot, mert változtatni akartam az életmódomon..és csodák csodájára, megmutatkozott az erőm. Természetesen azonnal, vagyis egy órával utána, egy a Roxfort igazgatójának bemutatkozott, ősz szakállas férfi jelent meg az ajtónknál. Mindent elmagyarázott nekem, de sok homályos részlet maradt utána. A vége az lett a kavarodásnak, hogy azzal a feltétellel jöhettem el a Roxfortba, hogy nem leszek terhére többet a mugli szüleimnek. Örömmel vállaltam, és többet nem is láttam őket. Miután a Teszlek süveg már egy ideje gondolkozott rajta hova osszon be, megkérdezte a véleményemet, és én egyből a zöld-ezüst lobogóra tekintettem a szoba jobb széléhez, és azt kívántam bárcsak én is oda kerülhetnék:
-Nem tudom hova rakjalak. Eszed az van bőven, sok emberre elég lenne, bátorságod, és kíváncsiságod az újdonságok felé pedig lenyűgöző. Jószívű, igazságos, és kedves vagy de nagyon vágyaidat minél előbb el akarod érni, nem érdekelve min, vagy kin gázolsz át érte. Nagyon nehéz a döntés, de azt hiszem, hogy..MARDEKÁR!
Eleinte nagyon magányos alkat voltam, de pár hónapon belül hozzászoktam a házirendhez, és barátokra tettem szert. Szükségem volt néha az egyedüllétre, ezért kerestem magamnak egy nyugodt helyet ahol el tudok lenni..Sajnos, kivirítottam a többiek közül. Mégsem voltam annyira tipikus mardekáros, de amikor eljött az ideje tényleg láttam magamon hogy bármit képes vagyok megtenni azért, hogy az álmai, vagy akaratom teljesüljön. Miután kijártam az iskolát, nem tudtam mit kezdeni magammal. Bejártam a világot, láttam szebbnél szebb dolgokat, de végül a szívem visszahúzott a Roxfortba. Itt leltem barátokat, ellenséget, otthont. Jó volt újra látni ezt a helyet, és mikor tanárnak jelentkeztem, készséggel fogadtak fel. AZért pont a rúna-ismeret tantárgyat választottam, mert szükségem volt valami kézzel fogható (szó szerint) tudományágra, amit taníthatok az ifjú diákoknak. Nem éppen a legizgalmasabb tantárgy, és lehet hogy nem is a legkönyebb, de az én kedvencem ez volt, mikor én még tanultam.

Jellem: Húha...jellemzés...nem lesz egyszerű. Nagyon makacs ember vagyok, és mindig megkapom amit akarok. Nem vagyok tipikus "volt" mardekáros, hiszen ők úgy mondva gonoszok. De én nagyon is kedves, barátságos, szerény és magamnak való vagyok. Mindig szükségem van rá hogy egyedül tudjak lenni, gondolkodhassak, és szeretem ha ezt a pár percet megkaphatom.

Kinézet: Kinézetem, és ruházatom..végre valami amit könnyebben le tudok írni! Nőies idomaimat, nem szeretem mutogatni, bár sok ember véleménye szerint kéne.Csokoládébarna, hátközéptől hosszabb hajamat, általában kontyban hordom, hogy ne legyen szembetűnő a hossza. Szemem színe mély zöld, amit kifejezetten szeretek magamon. Ruházkodásom elég visszafogott, a sötétebb színeket kedvelem, de a talárom az mindig fekete, az aznapi ruhámhoz színben passzoló szegélycsíkkal.

[Only mods are allowed to see this link]

A hozzászólást Charlotte Rose Cheney összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 20, 2011 1:16 am-kor.
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 7:52 am

Üdvözlöm Kolléga az előtörténete rendben van úgyhogy elfogadva.

Augustus McKinnon
Gyógynövénytan Tanár/Hugrabug Ház Feje
Augustus McKinnon

Hozzászólások száma : 17

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 6:01 am

Név: Augustus Flavius McKinnon
Becenév: Augustus
Kor: 48 év
Rangod: 48 év
Származás: Félvér/Varázsló
Születési idő: 1950 06. 07
Születési hely: Skócia, Edinburgh, McKinnon kúria

Család:Anya:Helena Rosier Varázslény-Felügyeleti Főosztály/Bestia, Értelmes Lény és Szellem tagozatok osztályvezetője/66 év [/b]
Apa: Caedus McKinnon Varázslény-Felügyeleti Főosztály/volt főosztáyvezető/ nyugdíjas/78 év
Testvérek: Helena McKinnon/halott
Bacchus McKinnon/halott
Cygnus McKinnon/auror 43 év
Egyéb családtagok: Ulrika Avery/botanikus/45 év/Feleség
William McKinnon/gyermek/7 év/Gyermek
Háziállat: Timo, az amerikai uhu
Személyes tárgya: A PÁLCA!

Pálcád: 12 és fél hüvely, rózsafa, sárkány szívizomhúr mag
Iskolai házad: Hollóhát
Évfolyamod: Végeztem
Foglalkozásod: A Roxfort Gyom- és gyógynövénytan tanára, A Hugrabug Ház feje

Előtörténet: Caedus McKinnon sohasem tartozott a leghűségesebb férfiak közé. Nagyon sok nővel össze jött, lehetett az mugli vagy aranyvrű is, de mind csak futó kapcsolatok voltak. Mondjuk megtehette, mert egy gazdag varázsló család tagja volt, amelybe már beházasodtak muglik és félvérek, de a família csillaga még mindig fénnylett. Caedus a Varázslény-Felügyeleti Főosztályon dolgozott és bár jó munkát végzett, de a minisztériumban dolgozó nők egyike sem bízott meg benne, ami nem csoda. Azonban 1949 nyári délutánján megpillantott egy fiatal 18 éves lányt, aki pont akkor érkezett a Roxfortból, mint végzős és a Varázslény-Felügyeleti Főosztályon szeretett volna dolgozni. A fuatal lányt Helena Rosier-nek hívták és maga volt a megtestesült szépség. Gyönyörű éjfekete haja, s szeme, penge vékony vörös ajak és hófehér bőr, ráadásul Helena Nagy-Brittania egyik legelőkelőbb családjából származott. Caedus ekkor már 30 éves volt, de mindent bevetett, hogy meghódítsa szíve hölgyét. Helena eleinte kinevette a férfit, aki szokatlan módon csak hebegni-habogni tudott, de kezdeti ügyetlenségét sikeresen legyőzte és a lány az övé lett. Azonban a kapcsolatot a két családnak is engedélyeznie kellett, de egy kis vonakodás után mindenki rábólintott a dologra és az esküvőt még az év októberében megtartották. Pontosan kilenc hónapra volt szükség, hogy megszülessen a Austus McKinnon.
A családban nagyon nagy volt az öröm és agyonra elkényeztették a kicsit, de a következő négy évben még három testvére született, Helena, Bacchus és Cygnus. A kis család szépen élt, az apa dolgozott, anya pedig a gyerekeket nevelte, azonban, ha valami elintézni valója volt, olyankor mindig a Rosier nagyszülőkhöz tették le, akik időnkét órákat adtak az aranyvérűek felsőbbrendűségéről, amit a kicsik nem nagyon értettek eleinte és erről a szüleiknek is beszéltek, akik aggódtak és ezért kerülték a Rosier nagyszülőket. Helena és Caedus gondoskodtak a gyerekek gondtalan éveiről, de Augustusnak 11 éves korában jött egy levél, melyet minden varázsló gyermek nagyon várt. A McKinnon családban általános hisztéria tört ki. A nagyszülők és a szűkebb rokonság is a McKinnon kúriába gyűlt össze és ott mesélték el különböző történeteiket. A fiú megtudta, hogy az összes Rosier a Mardekár házba járt, míg a McKinnonok a Hollóhátat erősítették. Augustusnak nem volt külön kívánsága, úgy volt vele, hogy a süveg majd eldönti, hogy mit akar. A varázsló életében ilyenkor jön el a pálca beszerzése is, amely McKinnon-éknál igen nehezen ment, mert a pálcák nemigen szerették a fiúcska kezét, de végül egy 12 és fél hüvelykes, rózsafa, sárkány szívizomhúr maggal, ellátott példány lett a kiválasztott. A kastély láttán teljesen elámult, sokkal nagyobb volt, mint amilyennek gondolta és tele volt titokzatos dolgokkal, vagyis azt remélte. Az első este lezajlott a kiválasztás és a kicsi Augustus a Hollóhátba került, aminek azért örült, mert hallotta milyen híre van a mardekárosoknak. A gyerek már az első tanítási napon belevetette magát a tanulásba és kifejezetten élvezte. Már az elején meglátszódott rajta, hogy gyom- és gyógynövénytanból, sötét varázslatok kivédéséből és bájitaltanból kiváló kompetenciákkal rendelkezik. Ami feljogosította arra, hogy Lumpsluck professzor kedvencei közé tartozott, s harmadikig tűrte is a tömjénezést, de mikor tudtára adta a vén professzornak, hogy nem tervez hosszú távra a bájitaltannal, az keresett magának új kedvencet. Augustust nem nagyon viselte meg a veszteség, ehelyett inkább tanult. Voltak neki barátai, de keveset volt velük. A sok tanulásnak meg lett a gyümölcse, hisz ötödik év végén nem akármilyen RBF vizsgákat mutathatott be Augustus. Sötét varázslatok kivédése, gyógynövénytan, bűbájtan, legendás lények gondozása, mágiatörténet, átváltoztatástan tárgyakból kiváló minősítést szerzett, asztronómiából várakozáson felüli és jóslástanból elfogadhatót. Ez idő közben mind a három testvére is a Roxfortba került és mindegyik a Hollóhátba ment, kivétel húgát Helenát, aki a Mardekárt erősítette. Augustust aggasztotta ez és rossz érzések fogták el, de ezt később elhessegette magától. Hatodikos volt, mikor a könyvtárba tanult épen és megpillantott eg igen szép lányt a Mardekárból. Augustusban most először lobbant fel a szerelem lángja, de most nagyon. Megszerette volna szerezni, de ez nem volt olyan könnyű, mint amilyenek tűnt, mivel valaki más is szemet vetett az ékszerre. Nagyo sokat kellett küszködnie, míg sikerült elnyernie szíve hölgyét, de sikerült, ami a tanulmányi átlag csökkenéséhez vezetett. A barátnője Ulrika Avery még csak harmadikos volt, de teljesen elcsavarta a fiú fejét, aki a tenyerén hordozta a lányt és úgy bánt vele, mint egy törékeny porcelán szoborral. Ulrikának barna haja és kék szeme volt, nem volt modell alkat, de nem is volt kövér, ideális. Azonban rá kellett eszmélnie, hogy a szerelem nem mehet a tanulás kárára, ezért sokkal több figyelmet fordított erre a témára, habár nem hanyagolta el kedvesét sem. Már ekkor eldöntötte, hogy neki a növényekkel kell foglalkoznia, mert egyszerűen élt-halt ezért a tárgyért és Bimba professzor óráiért.
Hetedikben sikeresen letette a RAVASZ vizsgákat és el kellett döntenie, hogy hol szeretne dolgozni. Az apja egyből felajánlotta, hogy jöjjön a Varázslény-Felügyeleti Főosztályra, amelyen időközben ő lett a főosztályvezető, de Augustus nem állatokkal, hanem növényekkel szeretett volna foglalkozni. Az Abszol úti patikába ekkor volt felvétel a fűvész posztra, s mivel a fiatal ember kitűnő eredményeket ért el, ezért ő lett a kiválasztott. Öt éven keresztül dolgozott itt, s ezalatt az öt év alatt sok minden történt. Elsőnek is megvárta, míg Ulrika elvégzi az iskolát, majd össze költöztek, de a házasság még váratott magára, s ennek roppant egyszerű oka volt. 1970-es évek elején egy Voldemort nevű sötét varázsló hatalomra tör és híveivel, akiket halálfalóknak hív, hadat üzen a varázsló társadalomnak. A harcok eléggé durvák, s a patika vezetőjét '72-ben megölték, és Augustust nevezték ki erre a posztra. Borzalmasnak találta ezt az egész öldöklősdit, s mindenképpen tenni szeretett volna valamit a gonosz ellen. Az egyik borús napon Gideon Prewett, aki Augustus régről ismert, benézett a patikába, hogy mandragóra magokat vegyen, s mesélt neki egy különös rendről, amely a Voldemort elleni harcot tűzte ki zászlajára. A férfi szeretett volna csatlakozni és Gideon össze is hozott egy találkát a Dumbledore-ral. Augustus emlékezett arra, hogy a az igazgató többször is átnyújtotta neki az iskola első díjat, de abban nem volt biztos, hogy a vén mágus is így lesz. Azonban kellemesen csalódott, mert a professzor régi ismerősként üdvözölte. A férfi elmondta, hogy ő a patika vezetője, így nem nagyon tud segíteni, de bármiféle harcot elvállal, amit reá osztanak. Dumbledore engedélyezte a fiatal férfi csatlakozását, de őt hamarosan követte öccse Bacchus is. Általában mindig együtt jártak a küldetésekre és mindig haza értek. Azonban Augustus húga, Helena a rossz oldalra állt. Halálfaló lett belőle, s bátyja tudta, hogy miféle mágia lakozik Helenába, de már nem tudták úgy rendezni a dolgokat, hogy a nő is a jó oldalt válassza- '73-ban otthagyta a munkahelyét és teljes figyelmét a Főnix Rendjének szentelte. 1978 április 23.-a azonban egy gyászos nap a McKinnon család történetében. Ezen a napon ünneplik Szent György napját, s ez egy hatalmas ünnep Skócia mugli lakosságának körében. Számos rendtag volt jelen Edinburgh-ben, s várta, hogy lecsapjanak a halálfalók. Nem volt biztos a dolog, de jobb félni, mint megijedni. A baj nem is váratott magára, mert egy óra várakozás után lecsaptak a semmire sem kellők. Sajnos azonban Helena is a sötét varázslók között volt. Bacchus azonnal rávetette magát, s mind ketten kitűnően harcoltak, míg Augustus másik két halálfalóval küzdött. Már több mint fél órája viaskodtak, Augustus megölte ellenfelét, mikor hirtelen robbanásra lett figyelmes. Mikor odanézett öccse még élt, de a következő pillanatban Helena megölte saját testvérét. A férfi hatalmas haragra gerjedt, s útjában álló ellenfelét is leterítette a lábáról, majd egyenesen Helenát vette célba. Lehet hogy a nagy iram megzavarta a nőt, de Augustus egy lefegyverző bűbáj után mondta ki a halálos átkot. A harc után iszonyatosan el volt kenődve, nem lehetett megvigasztalni, de tudta, hogy az életnek mennie kell tovább, s ment is. A háború is folytatódott, de csak három évig. A fiatal férfi nagyon meg volt lepődve, hogy Voldemort 1981-ben eltűnt Potter házban. A háború végeztével teljesen össze volt törve. Annyi áldozata volt ennek a háborúnak, hogy meg sem érte ez az egész. Egyetlen ember, aki kitartott mellette az Ulrika volt, akit családja kitagadott, mert Augustus mellett maradt, holott neki is halálfalónak kellett volna lennie. Édesanyja Helena is erre a sorsra jutott, mivel ő sem ment vissza a Rosier családhoz, de őt üldözték is, ezért kellett elhagyniuk otthonukat. Feleségül vette Ulrikát, majd úgy döntött, hogy külföldre fog költözni, legalábbis egy időre. Olaszországba kötött ki, ahol Umbertó Varázskertjében dolgozott, ami a világ legnagyobb és leghíresebb olyan arborétum, amelyben a világ összes mediterrán varázsnövénye megtalálható. Augustus szeretett itt dolgozni, mert azt a tudását, amit anno a Roxfortban gyűjtött, azt mind kamatoztathatta itt és ennek segítségével folyamatosan fentebb ugrott a ranglétrán és főkertész lett. Nem ő volt az igazgató, de főkertészként az egész arborétumért felelős volt. Élvezte a munkáját és több olyan expedíciót is vezetett, amelyekre egyébként el sem juthatott volna. Többször járt Borneóban és Ausztráliában is, valamint Dél-Amerika esőerdejeiben is ahol a kutatócsoportokkal nem egy új növényt fedeztek fel, amelyekből egy-egy példányt Olaszországba szállítottak. Augustus munkájának híre messze ment, ennek köszönhetően ismert és elismert botanikus lett a mindössze 36 éves férfi. 1986-ban otthagyta Umbertó Varázskertjét, s Ausztráliában az Adelaide-i Növényparkba került igazgatóként, s általa felfedezett értékes növényekkel gazdagította a parkot, amely 1987-ben és 1988-ban a világ legszebb varázsló kertjének választottak. Három év után, mikor lejárt az igazgatói mandátuma, felajánlották neki Nagy-Brittania legnagyobb varázs arborétumának a Devington Garden igazgatói igazgatói állását, amelyet szíves örömest elvállalt. Immáron teljes volt az élete, hiszen hazájában is elismerték, ami addig ritka volt. Mikor vissza tért hazájába, akkor kezdett el publikálni. Eleinte csak a Szombati Boszorkányban válaszolt az asszonyok kérdéseire a Varázslaton Növényvilág című rovatban, majd megírta a Devington Garden történetét. Ezeket a kis bemelegítéseket követték a nagy szakmai írásművek, amelynek témája a gyógynövények élettani hatása és a gyomnövények hasznosítása volt. Ekkora már igen szépen meggazdagodott és saját pénzéből vezetett expedíciókat. Egy alkalommal Bolívia hegyei között felfedezte az eddigi egyetlen hegyi varázs orchideát, amiért Nagy-Brittaniában megkapta a Merlin Rend Második fokozatát és a Mágusok Nemzetközi Szervezetének Elnöki Dicsérő Oklevelét, amelyet régi barátja Albus Dumbledore nyújtott át neki. Mondjuk az is igaz, hogy Bolíviában egy ideig körözték a Ulrikae Orchidaceae kiviteléért, amelyet feleségéről nevezett el. 1991-ben elhagyta a Devington Garden-t és az Abszol úton saját varázskertet nyitott, amelynek igen gyorsan híre ment és igen kedvelt hely is volt. Elsősorban azért, mert az anyaföldben növesztették a legszebb dél-amerikai fajt is, de ezek mellett a kis fűszer és más varázsnövények is megtalálhatók voltak,a melyek a mindennapi élethez kellett. 1991 azért is szép év volt, mert igen későn, de megszületett Ulrika és Augustus egyetlen gyermeke Horatius-t, akit szülei igencsak elkényeztettek. Ulrika férje mellett bele tanult a szakmába és férjével együtt vezették a boltot. 1994-re már Nagy-Brittania összes fővárosában Londonban, Edinburgh-ban, Cardiffban, Dublinban és Belfastban is üzemeltek a McKinnon házaspár üzletei. 1995-ben az a hatalmas megtiszteltetés érte őket, hogy a Mágiaügyi Minisztérium felkérte őket, hogy a Trimágus Tusára ők szolgáltaták a labirintusba a varázs sövényeket, amelyek a harmadik, végső próbához voltak szükségesek. A Tusa azonban borzalmasan végződött, mivel állítólag vissza tért Lord Voldemort, amelyet mint oly sokan szkeptikusan fogadott, de miután beszélt Dumbledore professzorral, már nem voltak kétségei. Újra megújította tagságát a Főnix Rendjébe. Augustus szerencséjére kiváló kapcsolatban volt Cornelius Caramellel, aki szívesen megosztott értékes információkat a férfivel, aki tovább adta az információkat. Mikor Voldemort nyilvánosan felvállalta magát, már mindenki biztos lehetett abban, hogy él- 1996-ban Dumbledore professzor egy igen érdekes kérdéssel fordult régi tanítványához és barátjához. Az agg varázsló megkérte Augustus-t, hogy vállalja el a Roxfort gyom- és gyógynövénytan tanári posztját. A férfi megbeszélte feleségével a dolgot és úgy döntöttek, hogy tovább üzemeltetik a boltokat és egy kis mellék jövedelemként befolyik majd a tanári fizetés. Így elkezdődött első tanéve. Tele tette az üvegházat drága és különleges növényekkel és ezeket is tanította. Nagyon jó volt vissza térnie volt iskolájába és volt tanáraival is találkozhatott és a diákokat is imádta, mert a gyógynövénytan viszonylag olyan tantárgy, amelyet könnyen tanultak és szerettek, de sajnos volt sok kivétel, de ők sem tudták elvenni a kedvét. Azonban a tanév borzalmasan végződött, mert Perselus Piton megölte Albus Dumbledore-t. Nagyon el volt keseredve, de fájdalmán felül kellett kerekednie, mert a halálfalók ezen a nyáron átvették a hatalmat és Perselus Pitont nevezték ki igazgatónak. Augustus maradhatott az iskolában tanítani és a boltjai is tovább működhettek, igaz felügyelettel, de azért nagy volt a kiesés, amelyet hosszú idővel sikerült csak pótolni. A következő tanévben Augustus úgy segítette a lázadó gyerekeket, ahogy csak tudta, s nem egyszer szembe szállt az igazgatóval és a halálfalókkal, de szerencsére nem ütötte meg a bokáját. Nyáron a roxforti csatában harcolt és három halálfalót ölt meg, de drága üvegházát is megrongálták, s szerencsére a különleges növényeket sikeresen megmentette. A csata után megtalálták Perselus Pitont, aki sérült volt. Ő már magában felmentette a férfit és várja vissza a Roxfortba tanárként, de tudja, hogy nem mindenki lesz így.

Jellem: Augustus roppant összetett személyiség. Igazság szerint sosem lehet megmondani, hogy melyik az igazi énje. Szeretetteljes, kedves, vicces, de következetes tanár és ha szükséges szigorú is.. Alapjában véve egyébként sosem a rossz oldalát mutatja, hanem mindenkivel igyekszik a legjobb kapcsolatban lenni, még akkor is, ha ez nagyon nehéz. Ez utóbbi tulajdonságát édesapja nevelte bele, hisz ő maga is rengeteg emberrel dolgozott együtt, mint osztályvezető. Egyértelműen erős, akaratos és nagyon ritkán hátrál meg, de ha nem látja értelmét az ellenállásnak, feleslegesen nem kockáztatja saját és mások életét. Borzasztóan családcentrikus, hisz a munkán kívül fia és felesége tölti ki az életét és mindent megad nekik, amit csak lehet.

Kinézet: Augustus egy 190 cm magas hosszú, őszes-barna hajú, barna szemű és fehér bőrű férfi. Szereti a szép ruhákat, de az iskolában általában fekete és barna sárkánybőr ruhákat hord, mert azok kiváló munkaruhák, azonban ha olyanja van akkor néhány szebbet is felvesz, de ezek az alkalmak ritkák. Jobb karja tele van sérüléssel, mert egyszer Ausztráliában egy veszélyes húsevő növény megtámadta, s ez okozta a hegeket.

A hozzászólást Augustus McKinnon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 13, 2011 7:41 pm-kor.
Charlie Weasley
Legendás Lények Gondozása tanár
Charlie Weasley

Hozzászólások száma : 196

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyHétf. Aug. 08, 2011 8:57 am

Köszönöm, Draco!
A segítséget is Smile

Varázsló
Draco Malfoy

Hozzászólások száma : 1582

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyHétf. Aug. 08, 2011 4:27 am

Charlie a javítással így mindent rendben találtam.
Voltaképp alapból nagyszerű előtörténetet hoztál össze.
Örömömre szolgál ezt írni: el vagy fogadva!
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzomb. Aug. 06, 2011 7:36 am

Charlie ment neked egy Privát Üzenet!
Charlie Weasley
Legendás Lények Gondozása tanár
Charlie Weasley

Hozzászólások száma : 196

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyCsüt. Aug. 04, 2011 3:27 pm

Név: Charles Weasley
Becenév: Charlie
Kor: 26 év
Rang: Legendás Lények Gondozása tanár
Származás: Aranyvérű; Varázsló
Születési idő: 1972. december 12.
Születési hely: Widra St. Capdell, London, Anglia

Család:
Anya: Molly Weasley/46 év/ háziasszony
Apa: Arthur Weasley/48 év/ minisztériumi alkalmazott
Testvérek:
- William Arthur „Bill” Weasley – 28 év
- Percival „Percy” Ignatius Weasley – 24 év
- Fred és George Weasley – 22 év
- Ronald „Ron” Bilius Weasley – 18 év
- Ginevra „Ginny” Molly Weasley – 17 év
Egyéb családtag: Fleur Deacour - sógornő
Muriel nagynéni
Háziállat: Romániában saját állataként nevelt fel egy Norbert, vagyis inkább Norberta nevű norvég tarajos sárkányt, de ott kellett hagynia, amikor visszaköltözött Angliába.

Érdekesség: a Griffendél legendás fogója volt.
Személyes tárgya: egy sárkányfog lóg a nyakában, attól a Magyar Mennydörgőtől, akit először győzött le.

Pálcád: tizenhárom és egynegyed hüvelyk fenyő, sárkányszívizomhúr maggal
Iskolai házad: Griffendél
Előtörténet: Molly és Arthur Weasley második fiúgyermekeként láttam meg a napvilágot, a London mellett fekvő Widra St. Capdell nevű teleülésen. A legkorábbi emlékeim hat éves koromból valók. A bátyám, Bill akkor tanított meg repülni. Egy régi, rossz, makacs seprűn ültem sosem akart igazán engedelmeskedni, párszor le is dobott, de már akkor élveztem az egészet. Már akkor is az Odú volt az otthonunk. Nem volt sem túl nagy, sem pedig igazán fényűző sem, de szerettünk ott élni, takaros kis ház. Boldog gyerekkorom volt, szerető családban nőttem fel, Billel mindig is közel álltunk egymáshoz, a kisebb testvéreimre pedig úgy vigyáztam, és tanítottam őket, mint ahogy a bátyám tette velem.

Az első évem a Roxfortban felejthetetlen volt. A Griffendélbe kerültem, apa és anya tudták, hogy oda fog beosztani a süveg. Sokat hallottam már az iskoláról, de azok a történetek mind-mind semmit sem értek, amikor a saját szememmel láthattam mindazt. A hatalmas asztalokat a Nagyteremben, az elvarázsolt mennyezetet, a nagy lakomákat, a kastélyt magát, a szeszélyes lépcsőket, amik mindig elvittek valahova, a Feneketlen tavat, és a sötét Tiltott Rengeteget. Az iskolai éveim alatt, folytonos szabályszegőnek számítottam, sok ponttal karcsúsítottam a házamat, de sokat is köszönhettek nekem. Komolyan mondom, egész okos kissrác voltam, sőt a jegyeim néha már Billét is utolérték. Viszont, mint kiderült már az első repülés órámon, a Kviddicshez van igazi tehetségem. Azonnal bekerültem a Griffendél csapatába, mint fogó. Fürge voltam, már akkoriban is magasabb, mint a velem egyidős fiúk és gyors. Nagyon gyors. Velem mindenkit lemostak a pályáról, aztán később beválogatták, az ikreket is, mint terelők. Félelmetesen jó csapatot alkottunk, később én lettem a kapitány is. Azokban az években csak mi kaptuk a kupát, a többi háznak esélye sem volt.
Hetedévben, az egyik meccsen kint ült egy igen fontos ember. Mint kiderült, ifjú tehetségekre vadászott, s engem választott ki. Ajánlatot kaptam, hogy ha befejeztem a roxforti tanulmányaimat, vagyis letettem a RAVASZ-t, akkor csatlakozhatok a nemzeti válogatotthoz. Anya sírva fakadt, amikor megtudta. A testvéreim és iskolatársaim pedig példaképként néztek rám. Még a Próféta is írt rólam cikket.

Nem fogadtam el. Mondanom sem kell, hatalmas csalódásként élte meg a családom és a válogatott is.

Nem tudom, miért is döntöttem így akkor, de egy percig sem bántam meg. Vonzott a kaland és a veszély, így, amikor hallottam egy sárkányrezervátumról Romániában, egyből oda vitt az utam. Ott addig kérleltem a főnököt, míg végül megengedte, hogy én is ott dolgozhassak. Imádtam azt a munkát. Más volt, mint a Kviddics iránti rajongásom, de szerettem. Idővel megtanultam, hogyan bánjak a sárkányokkal, és eredményes munkát végeztem. Ron öcsém mindig áhítattal hallgatta a történeteimet.

93 nyarán az egész család Egyiptomba utazott, ahol Bill bátyám átoktörőként dolgozott. A nyár érdekesen telt. Jó volt újra látni őt, és beszélni egymással. Meg persze, a többiek is hiányoztak, akkor szembesültem azzal is, hogy a húgom, Ginny, milyen nagylány lett.A legemlékezetesebb emlék mégis az volt, amikor Fred és George megpróbálták bezárni Percyt egy piramisba. Nem csak azért, mert őt volt a legviccesebb átverni, de azért is, mert a nyaralás alatt végig a könyveit bújta, és fontoskodott, amivel az ikrek agyára ment.

Majd ismét visszatértem Romániába, ahol előléptettek, és a főnök helyetteseként dolgozhattam, valamint kitaníthattam az újoncokat. Csak két évvel később tértem vissza Angliába, mert megnézhettük a Kviddics Világkupát. Életem egyik legizgalmasabb élménye volt. A két iker ismét hozta a formáját, fogadást kötöttek Bumfolttal, hogy Írország lesz a győztes, de a cikeszt mégis Krum kapja majd el. Azok a lököttek 37 galleont, 15 sarlót és 3 knútot tettek fel, amit végül meg is nyertek. Nekem már akkor gyanús volt a fickó, amikor minden ellenkezés nélkül kifizette. Mint később kiderült, Bumfolt leprikón aranyat adott, amik később el is tűntek.

Abban az évben volt a Trimágus Tusa is. Az első próbán sárkányokkal kellett megküzdeniük a kiválasztottaknak, amiket én szelídítettem meg. Egyik sem volt egy kezes bárány, de a Magyar Mennydörgő különösen engedetlen volt. Ron nem egyszer meglátogatott a Rengetegben, úgy tűnt, érdekli a munkám, én pedig szívesen mutattam neki néhány dolgot, például, hogy kell őket megetetni.

A tusa után azt rebesgették, hogy Tudjukki visszatért. Én elhittem, hiszen a családom is Harry Potterrel volt, aki egy kedves, őszinte fiú. Akkor léptem be a Főnix Rendjébe. Dumbledore visszaküldött Romániába, hogy próbáljak meggyőzni külföldi varázslókat is. Talán még veszélyesebb vállalkozás volt, mint a sárkányászat. Többen ugyanis, inkább próbáltak megölni, mint csatlakozni a Rendhez.

Ezúttal Bill és menyasszonya, Fleur esküvőjére mentem haza. Az esküvő előtt, anyám elkapott, és brutálisan rövidre vágta a hajam. Abban a reményben persze, hogy én is kifogok végre egy csinos lányt. Tudom, kissé elcsépelt, és közhelyes is, de az igazit keresem, azt, aki majd először bűvöl el varázslatok nélkül. Anya terve nem jött be, ráadásul, szörnyen nézem ki. Aznap éjszaka meg is próbáltam visszanöveszteni, de sajnos nem igazán sikerült. Csupán másfél centit tudtam segíteni a helyzeten, cseppet sem látszott.

A végső harcban a Rend oldalán, Harry oldalán harcoltam. A nagyobb jóért, amiért Dumbledore, Remus, Tonks és még sokan mások az életüket adták. A harcban mi győztünk, de vesztesek is voltunk, hiszen a kastély romokban hevert, sokan megsérültek, és egységesen gyászoltuk a halottakat. Sok időbe telt, mire minden a régi lett, de ma már egy békés világban élhetünk, hála nagyrészt Harrynek.

Ezek után, képtelen voltam visszamenni, kötelességemnek éreztem a maradást, így itt vagyok. Újra a Roxfortban vagyok, ismét gyerekek vesznek körül, és most én vagyok a Legendás Lények Gondozása tanár. Professzor… Én… Egy kicsit hihetetlen, ettől mindig egy ősz, szakállas, öreg Charlie jut az eszembe, de szerencsére ez nem így van. Üldöztem már egy villámgyors és nagyon kicsi aranylabdát, küzdöttem már sárkánnyal, kutattam fel varázslókat, harcoltam a háborúban, most én tanítom a jövő nemzedékét, és cseppet sem unatkozom. Mindig van részem egy kis kalandban, és tudom, az élet sosem áll meg.

Jellem: Jó kedélyű, vidám férfi, aki tettre kész és bátor, bármiről is legyen szó. Csak akkor bújna az ágy alá – már, ha beférne -, ha hajvágással fenyegeti az anyja. Jó testvér, és hűséges barát, könnyen nyit mások felé, és nagyon nehezen lehet kihozni a sodrából, bár néha túlságosan is elégedett magával.

Kinézet: Magas termete van, szépen kidolgozott izmai, vörösesszőke haja és kék szeme. Néhány heg ugyan van a testén, de büszkén mutogatja azokat, mint „harci sérüléseket”. Helyes arca van, elég népszerű a lányok körében, bár nem igazán használja ki, az igazit keresi.

A hozzászólást Charlie Weasley összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 08, 2011 1:12 am-kor.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

Hozzászólások száma : 16

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyVas. Júl. 31, 2011 7:54 pm

Köszönöm szépen. Smile
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzomb. Júl. 30, 2011 10:47 pm

Ms. Norris!
Hosszas gondolkodás és emésztés után, a Staff döntött.
El vagy fogadva! Wink
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

Hozzászólások száma : 16

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Új előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 12:07 am

Név: Lucretia Cecilie Coliander
Becenév: Lucy, Cecily, Mira, Mrs Norris
Álnév: Mira Norris
Kor: 37 éves
Rangod: tanár, A Mágiaügyi Minisztérium kémje
Nem:
Származás: Aranyvérű/Boszorkány/Auror/Animágus
Születési idő: 1961. március 30.
Születési hely: London, Anglia

Család:
Anya: Carla Caramel /aranyvérű boszorkány/meghalt
Apa: Johnatan Coliander /aranyvérű varázsló/meghalt
Testvérek: nincs
Egyéb családtag:
Cornelius Caramel /nagybátyja/
ifj. Barty Cupor /volt férje/
Háziállat: Nincs rá szüksége, hisz ő maga is macskává tud változni.

Érdekesség: Animágusként, Mrs. Norris képében kémkedett a Minisztérium parancsára.
Személyes tárgya: Egy sajátkészítésű denevérfigura, amit még az apja készített az anyjának. Haláluk után ezt ő örökölte. Semmi pénzért nem válna meg tőle, és nem hagyja, hogy más a kezébe vegye.

Pálcád: Éger pálca
Iskola: Beauxbatons Boszorkánynevelő Intézet

Előtörténet:
1961. március 30.-án születtem Londonban két auror, Carla Caramel és Johnatan Coliander gyermekeként. Bár aranyvérű családban nőttem fel, mégsem kísérte végig a gyermekkoromat az aranyvér-mánia. A szüleim kislányként a francia Beauxbatons Boszorkánynevelő Intézetbe irattak be. Az első két év nagyszerűen telt, nem lehet okom panaszra. Aztán a 3. évben a szüleimet küldetésre küldték, amiről máig nem tudok semmi konkrét információt sem. Csak annyit tudhattam meg, hogy meghaltak egy párbaj kimenetelében.
Ezek után a hátralévő éveim mondhatni nyugalmasan teltek, minden erőmet összeszedve tanultam, és sajátítottam el a legkülönbözőbb varázslatokat, hogy a szüleim nyomdokaiba léphessek.
Az iskola utolsó évében Trimágustusát nyertem, a tanulmányaimat iskolaelsőként fejeztem be, majd auror és tanári képesítést is szereztem Bájitalszakértő-és számmisztika szakon.
Tanári állást nem sikerült a környezetemben szerezni, így anyai nagybátyám, Cornelius Caramel révén a Mágiaügyi Minisztériumban kaptam munkát, mint beépített ember, avagy nevezzük kémnek. Itt kaptam meg a Mira Norris álnevet, nehogy fény derüljön arra, hogy Caramel a rokonom. Azonban a tökéletes munka miatt el kellett sajátítanom az animágia minden trükkjét.
A Minisztériumnál ismerkedtem meg az ifj. Barty Cuporral, akihez egy év után feleségül mentem. Azonban nem volt hosszú házasság, hisz kiderült az árulása, így megszakítottam vele minden kapcsolatot. Fájdalmas volt, így kénytelen voltam a munkába temetkezni. Caramel ezért egy komolyabb és időigényes munkát bízott rám. Animágusi adottságommal fel kellett vennem egy macska alakját, majd Mrs. Norris képében be kellett olvadnom a Roxfort hétköznapjaiba, hogy minden részletről jelenthessek, így semmi sem maradhatott a vezetőség előtt titokban.
A név, Mrs. Norris nem teljesen a fantázia szüleménye. Cupor is csak Mira Norris-ként ismert, a nevét nem voltam hajlandó felvenni, innen jön a Mrs. Norris elnevezés.
Ajándékként küldtek el, mint Argus Frics új társa. Senki sem gyanakodott rám. Persze kivéve egy embert, Dumbledore-t ugyanis képtelenség megtéveszteni. Így az iskola falai közül csak az szivárgott ki, amit ő jóváhagyott. Többnyire. Smile
Majd Caramel leváltása után már úgy éreztem, hogy felesleges tovább a Minisztériumnak dolgozni, Voldemort visszatérésével a kötelességeim megszűntek.
A háború után én lettem az iskolában az új számmisztika tanárnő, és csak bízni tudok benne, hogy a diákok és a tanárok között nem szivárog ki, hogy ki is vagyok, mert akkor valószínűleg rosszallóan néznének rám, és melyik diák hallgatna egy macskára!?

Jellem: Általában vakmerő, bátor és nagyon makacs. Mindig nyugodt, amivel felbőszíti az ellenfeleit a párbajokban, és a szócsatákban is. Azonban néha előtör a lobbanékony, temperamentumos énje, amit nehezen tud visszafogni, ilyenkor szívesen kioszt másokat, és kiprovokálja a kellemetlen szituációkat.
Határozott, szigorú, de kedves és barátságos nő, olyan, mint a macska, mindig talpra esik. Mindig kiáll a bajbanlévők mellett, de képtelen megbízni az emberekben, leszámítva Dumbledore-t.

Kinézet: Gyönyörű, középmagas, karcsú nő. Hosszú, vörös haja és sötét szemei vannak, amivel szinte mindenkit elvarázsol. Imádja a fekete, sötét ruhákat, amivel jelzi, hogy ő nem az a naív és megértő tanár, mint azt egy nőtől várnák.
Hollóháti Hedvig
A Hollóhát Ház Alapítója
Hollóháti Hedvig

Iskolai Házad : Hollóhát Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 24

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Júl. 27, 2011 10:20 pm

Köszönöm, Ms Granger
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Júl. 27, 2011 10:18 pm

Hollóháti Hedvig, a Hollóhát ház alapítója, sok szeretettel üdvözlünk körünkben!
Szép tartalmas és érdekes előtörténet, az avid meg szerintem egyszerűen tökéletesen megy a karihoz.
Egyszóval Elfogadva, kellemes játékot és kísértést Wink

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Júl. 27, 2011 9:48 pm

Kedved Hollóháti Hedvig, ment neked egy Privát Üzenet! Smile

Hollóháti Hedvig
A Hollóhát Ház Alapítója
Hollóháti Hedvig

Iskolai Házad : Hollóhát Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 24

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Júl. 27, 2011 9:32 pm

Név: Hollóháti Hedvig (Rowena Ravenclaw)
Becenév: Hedvig.
Kor: 998 korül, fiatalon meghalt
Rang: a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola alapítótagja, házvezető, tanár
Nem:
Származás: boszorkány, aranyvérű
Születési idő: 1000. szeptember 11.
Születési hely: Skócia zord, hideg hegycsúcsai közt

Család
Anya: Morgana* /1018, meghalt/ hercegi sarj
Apa: Edevis* /1026, meghalt/ tudós, feltaláló, filozófus
Testvérek: nincs
Egyéb családtag: Hollóháti Heléna, leánygyermek /978/ szellem
a családfa Arthur királyig vezethető vissza, aki az V. és VI. század körül uralkodott
Háziállat: egy Merlin névre hallgató sas
* abban az időben, még nem igazán használtak vezetéknevet

Érdekesség: A kor legokosabb, legtehetségesebb boszorkánya. Az ő ötlete volt a Roxfort neve és a hely, ahol megépítették, továbbá neki köszönhetőek az iskola mozgó, szeszélyes lépcsői. A bölcs öreg Hollóhátban,/Éles elmék várnak./Kiknek a tanulás kaland,/Oda azok járnak.
Három barátját szinte testvérének tekintette, legközelebb Hugrabughoz állt.
Személyes tárgy: Egy gyönyörű ékszer, a híres diadémja, ami bölccsé tette viselőjét.

Pálca: 11 és háromnegyed hüvelyk, platánfa, kellemesen rugalmas, magja a sas tolla, ő készítette
Iskolai ház: Hollóhát alapítója

Előtörténet: A X. században kaptam életet, Skóciában, a hegyek közt megbújó hercegi palotában. Az anyám, Morgana, hercegi sarj volt, s én egy nem tervezett kellemetlen meglepetés voltam az életében. Törvényen kívül szült meg, és nem engedett a gőgös becsületéből, magamra hagyott. Apám, Edevis, nagy varázsló volt, vidám, kissé bugris ember. Ő vett magához, vitt magával Wales zöld, üde völgyei közé, és nevelt fel egy ottani mágusok lakta faluban. Atyám a legtöbb idejét az új találmányainak szentelte, rám alig jutott néhány perce, de nem igazán bántam. Élveztem, hogy belevethetem magam a régi könyveibe, csak úgy ittam magamba a tudást. Fiatal, tizenéves koromban, megismertem egy falubéli lányt, Helgát. Szoros barátságot kötöttünk egymással. Helga rendkívül kedves, őszinte és jámbor, mindig a jó szándék vezérli, mindemellett nagyon tehetséges boszorkány. Sok közös volt bennünk, de leginkább az, hogy ki akartuk használni a mágiát, ami a testünket körülölelte, ami a vérünkben csörgedezett. A legtöbb falusi asszony csak a háztartás körüli igéket ismerte, a legtöbb férfi pedig csak a kétkezi munkát segítő bűbájokhoz értett. Helgával az lett a kedvenc időtöltésünk, hogy új varázslatokat találtunk ki, ráolvasásokat mormoltunk, majd elhatároztuk, hogy készítünk magunknak egy varázspálcát.

Azon a nyáron felmásztam a szerény kis házunktól nem messze gyökerező öreg, tekintélyt parancsoló, bölcs platánfára, és letörtem egy hosszabb ágat. Egy kényelmes, megfelelő méretű pálcát faragtam belőle. Hirtelen zajt hallottam a fáról, és felpillantva, egy madár hajtott fejet nekem. Tudtam, hogy Merlin ajándéka ez a sas, ami azóta sem hagyott el. Amikor szükségem volt rá, megjelent, s amikor nem kellett, elment.

Két év múlva, tizenhét esztendős voltam, s elhatároztam, hogy elhagyom ezt a helyet, melyet eddig otthonomnak hívtam. Helgával úgy döntöttünk, megvalósítjuk álmunkat, tudásunkat tovább adjuk. Ekkor megjelent két idegen. Az egyik izmos testalkatú, szőkés hajú, szakállas férfi. Meleg, barna szemeiben vidámság, bátorság és kalandvágy csillogott. Az öltözéke egyszerű volt, kiegészítve az utazóköpennyel, és egy fényes karddal, ami az oldalára volt erősítve. A másik férfi magas, szikár volt, fekete haj keretezte kellemes vonású arcát. A sötét tekintetében értelmet, gyanakvást, titokzatosságot véltem felfedezni. Testtartása kissé gőgös volt, járása pedig büszke. Különös volt a két varázsló - mert azok voltak, kétség sem férhetett hozzá - felbukkanása. Errefelé pedig igen szokatlannak hatott a külsejük. Habár, engem és Helgát is furcsának találtak a helybéliek. Ezeknek mindenki furcsa, aki nem olyan, mint ők. Mi bőrnadrágot, csizmát és egy bő felsőrészt viseltünk, hajunkat szoros fonatba fogtuk. Az itteni nők viszont csak szoknyát hordtak, tehát határozottan feltűnőek voltunk. Legalább annyira, mint ők.
- Csak nem vándorszínészek vagytok? - kérdezte nevetve a szőke. - Azt hittem, a nők jobban szeretnek királykisasszonynak öltözni, mint férfinak.
- Nos, ha tudni szeretnéd, utazók vagyunk, akik kalandra és tudásra szomjaznak - válaszoltam higgadtan, pedig mérhetetlenül felbosszantott.
- Bocsássátok meg barátom, Godrik faragatlanságát - szólalt meg a másik. - Engem szólítsatok Malazárnak.
- Hedvig és Helga - mutatott be minket a barátnőm.

Godrikkal és Malazárral indultunk útnak az ismeretlen felé. Hamar barátok lettünk, igazán szórakoztató volt a társaságuk. Majd kiderült, hogy őket is egy cél vezérli, mégpedig, tanítani az embereket. Elterveztük, hogy alapítunk egy iskolát az ifjú varázslók számára. A terv meg is valósult, felhúztuk a Roxfort vastag, biztonságot nyújtó falait, közben pedig igazi egységgé kovácsolódtunk. Az idő elteltével már nem csupán barátság, hanem szerelem szövődött köztünk. Malazár ravasz volt és elszánt, Helga pedig támogatta őt, és mellette állt mindenben, mégis egyenrangú felekként tekintettek a másikra. Godrik hősi lelkű, bátor és becsületes, én pedig sokszor segítettem őt sikerei eléréséhez, szerető társra leltünk egymásban. Ekkor hoztuk létre a házainkat, s csatoltuk hozzá neveinkhez. Mardekár Malazár, Griffendél Godrik, Hugrabug Helga és Hollóháti Hedvig, a négy alapító, hírünk, s az iskolánk híre hamar bejárta az országot, rengeteg tanulni vágyó érkezett ide.

Ám ekkor Malazár előállt azzal, hogy csak mágus családok gyermekeit képezzük, csak a tisztavérűeket. Ezzel viszont egyikünk sem értett egyet. Helga szíve a kedvese felé húzta, békét akart, s kiállni mellette, de tudta, hogy nekünk van igazunk. A négyek ereje felbomlott, megszűnt, Mardekár dühösen eltűnt a Roxfort falai közül, és ebbe barátnőm belebetegedett. Én nem sokkal később adtam életet egyetlen lányomnak, Helénának. A csöppség örömöt hozott az életembe.

Jó néhány évvel később, kész voltam megbocsátani Helénának, aki egykor ellopta tőlem nagy becsben tartott diadémomat, s érte küldtem Albániába egy bárót, hogy hozza haza az én lányomat. Őt vártam, de más érkezett hozzánk. Malazár tért vissza, hogy megpróbáljon meggyőzni minket igazáról, Helga rögtön mellé állt, neki már mindegy volt, mit akart, csak többé ne menjen el tőle. Godrik és én azonban hajthatatlanok voltunk. Ott álltunk egymással szemben, barát, barátnak lett esküdt ellensége. Elhangzott az első átok, ami újabbat és újabbat követelt. Végül, mikor abba hagytuk, csak annyit láttam, hogy Griffendél vérző sebbel dőlt el a földön, ahonnan már nem kelt föl. Térdre rogytam társam mellett, s bár nekem nem volt sérülésem, megszakadt a szívem.

Jellem: Kedves, éles eszű nő, nagy tudásszomjjal. Legnagyobb vágya, hogy a megszerzett tudását tovább adhassa, imád új varázsigéket, bűbájokat fejleszteni, kitalálni, régieket megújítani. Odaadóan szereti Griffendélt, akinek hűséges társa volt mindvégig. A lánya, Heléna, hiába lopta el a becses diadémot tőle, kész volt megbocsájtani neki, és büszke volt rá. Büszke a hollóhátasaira, akik megállják a helyüket az ő házában, és kiváló eredményekkel végeznek. Még valami, ő nem szellem, hanem emlék, akit sosem felejtettek el.

Kinézet: Kivételesen szép nő. Nem különösebben magas, inkább alacsony, törékeny alkat. Bájos arca van, jóságos, okosan csillogó tekintete, és lágy hullámokban a hátára omló, hosszú, sötét haja van. A ruháiban a kékes árnyalatokat kedveli.
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyKedd Júl. 26, 2011 10:44 am

Üdvözöllek Charles!
Szép karakterlap és leleményes, hosszú előtörténetet kaphattam tőled! Az olvasása közben nem unatkoztam, de nagyon sajnálom, hogy a kinézetéről nem írtál semmit. Nekem pedig pont nem hozza be a képet, de ha ezt pótolnád elfogadnálak! Wink
Vendég
Vendég

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyKedd Júl. 26, 2011 2:52 am

Charles Clinton Dorsting
Név: Charles Clinton Dorsting
Becenév: Charlie, C., Clint
Kor: 17 év
Rang: Roxfortos tanuló/Diák
Nem: Fiú
Származás: Aranyvérű + Varázsló
Születési idő: 1981. Február 13.
Születési hely: Widra St. Campdell

Család: Rokonai már nem élnek

Anya: Romilda Dorsting/nem volt munkája/42 éves korában elhunyt
Apa: Anthony Dorsting/Minisztériumi Varázsbűn Üldözési Főosztály egyik dolgozója/43 éves korában elhunyt
Testvérek: Maxwell Dorsting/Diák/12 éves korában elhunyt
Egyéb családtag: Nagybáty: Benjamin Dorsting/Halálfaló/48 éves korában elhunyt
Háziállat: Macska/eltűnt

Személyes tárgya: Nagybátyjától ellopott családi gyűrű

Érdekesség: Apja és bátyja között öt év korkülönbség volt, akár csak közte és öccse között.

Pálca: Tiszafa, hippogriff toll maggal

Iskolai ház: Hollóhát

Évfolyam: 7.

Előtörténet:
Anyám, későbbi elmondásai szerint nagy bajlódások közepette hozott sikeresen a világra, a festői környezetű Widra St. Campdell - en. Életem első éveire nem igazán emlékszem, de hát azokban nem is történhetett sok minden. A szüleim nagy szeretettel és odaadással nevelgettek és én tiszteltem őket odaadásukért. Viszontszerettem őket. Gyermekkorom az ártatlanság és a fiatalkori könnyed tudatlanság jegyében teltek. Mindennapjaim gondtalanul peregtek. Édesapám a Mágiaügyi Minisztériumban dolgozott, míg édesanyám az otthoni teendőit látta el és minden este finom, meleg étellel vártuk otthon apát. Nagyon szép és békés életünk volt. 5 éves voltam, amikor anyám újabb csemetének adott életet, az öcsémnek, Maxnek. Az ő nevelésében én is próbáltam segíteni, hogy viszonozhassam valamennyire azt az odaadó gondoskodást, amit szüleim áldoztak én rám. Ők is helyesen próbáltak nevelni engem, így én is ezt tettem az öcsikémmel. Folyamatosan segítettünk egymásnak, ha a másik bajban volt. Vigyáztam rá. 11 évesen aztán levelet kaptam a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Szakiskolából, hogy felvettek és ott tanulhatok. A szüleim nagyon boldogok és büszkék voltak, én pedig már izgatottan vártam a szeptembert. 1. évemben is már nagyon sok barátot szereztem magamnak, megismerkedtem a kastéllyal és annak szokásaival. A Teszlek Süveg, mondván, hogy éles eszű vagyok, a Hollóhát házba rakott. Rendkívül jó eredménnyel zártam az első évet. Úsztam a boldogságban, hogy ilyen csodálatos helyen lehetek. Azt hittem az életem ennél már nem lehet szebb. Aztán a nyári szünetben rohamosan romlani kezdett minden. Egy gyönyörű napsütéses napon Halálfalók támadták meg a házunkat. Azok a hívők, akik még hittek abban, hogy vezérük, a Sötét Nagyúr még életben van és hatalomra juthat. Lerombolták a házunkat és közölték, hogy aki a családból nem fogja őket és velük együtt Tudjuk kit szolgálni, azzal végeznek. Még ma is visszhangoznak a fülemben apám szavai, amint biztatóan megszorítja a vállam és bátorító pillantásával rám néz.
Vidd biztonságba az öcsédet. Bármi is történjék, ne gyere vissza. Fussatok, és ne álljatok meg. Hozza bárhogy is a sors, óvd magadat és a testvéredet a bajtól. Bízz az érzéseidben, ahogy tanítottalak és nem lesz gond. Menjetek!
Nem tétovázhattam. Elkaptam mellettem álló öcsém kezét és rohanni kezdtem. Elfutottunk a ház romjai mellett, majd a füves területen futottunk tovább, ahogy csak a lábunk bírta. Már jó messzire voltunk, amikor már nem tudtam türtőztetni magamat és hátranéztem. Sorozatos villanásokat láttam. Anyám már a földön feküdt és nem mozdult, ahogy láttam. Ott volt viszont egy heverő csuklyás is. Apám épp akkor győzött le belőlük még egyet. Ekkor tűnt fel mellette Ben nagybácsi. Először azt hittem, hogy segíteni fog neki, de végül nem így lett. Elment apám mellől és megállt a Halálfaló mellett. Egy darabig csak ordítoztak egymással, aztán apa megsuhintotta a pálcáját, mire a Halálfaló elszállt jó messzire és ezzel eltűnt a szemem elől. Ekkor azonban Ben is pálcát rántott, majd elmondott valami varázsigét, mire zöld fény tört elő belőle és beterített mindent. Mire a fény elült, ő már eltűnt és én csak apám mozdulatlanul álló alakját láttam, amint összerogy, és a földre bukik, de többet már nem kelt fel onnan. Öcsém pedig csak annyit kérdezett:
Miért nem ébred fel?
Nem bírtam válaszolni neki. Torkom elszorult. Csak néztem házunk füstölgő maradványait és tudtam, hogy az egyben életünk romjai is. Még annyit láttam, amint vörös bundájú macskánk, kissé sántítva bár, de elhagyja a helyet, aztán ő is eltűnt a szemem elől. A Halálfalók is eltűntek ennyivel. Ezek után tovább rohantunk, mígnem a család egyik ismerősének, Mrs. Trangun házához nem értünk. Mikor elmondtam neki, hogy mi történt, befogadott minket a nyár további részére és felajánlotta, hogy öcsém ott maradjon, amíg elég nagy nem lesz, hogy ő is Roxfortos lehessen, mert akkor már a kastélyban is lakhattunk, csak bent maradásunkat meg kellett beszélnünk az igazgatóval. Azonban Dumbledore professzor nagyon kedves volt, mert nem akarta, hogy árvaházba kerüljünk, így engedélyezte a bentlakásunkat. Következő évek folyamán egyre jobbá fejlődtem a mágiában és öcsém is bekerült a kastély biztonságos berkeibe. Egyik nyáron azonban mégis úgy döntöttünk, hogy meglátogatjuk Mrs. Trangun – t, ha már volt olyan kedves, hogy ennyit foglalkozott velünk. Öcsém, aki szintén Hollóhátas volt, akkor zárta az első évfolyamát, én pedig már a hatodikat és RAVASZ szintű tanulmányaimat folytattam. Azonban ez végzetes döntésnek bizonyult. Alig töltöttünk ott néhány napot, amikor Halálfalók érkeztek. Megölték őt és felégették a házát. Hirtelen minden megismétlődni látszott. Próbáltam párbajozni velük, ám a feltámadó Voldemort újjászervezett serege túlerősnek bizonyultak. Elraboltak minket és egy különös kúria pincéjébe vittek. Eközben az a hír járta, hogy az iskolánkban megölték az igazgatót és a sulit is megtámadták. Mi már nem voltunk ott ekkor, mert előbb eljöttünk az igazgató úr engedélyével. Több mint egy évig raboskodtunk a pincében. Kínozgattak minket. Rengeteget bántalmaztak mindkettőnket, hogy álljunk át. Mi viszont nem hagytuk magunkat. Makacsul küzdöttünk ellenük. Sosem törtünk meg. Aztán az idő múlásával egyre több rabot hoztak abba a házba. Először azt hittük, őket is át akarják állítani maguk mellé. De nem. Valójában sakkban tartották őket és azt sem tervezték, hogy életben maradnak. Minket pont újra megkínoztak, amikor a különös jövevényeknek sikerült megszökniük. Úgy véltem, nekünk sem szabad már többet habozni. Még pár hetet voltunk ott és tervezgettük a szökésünket. Közben tovább bántottak minket. Azóta sem feledtem el, mit kért tőlem apánk, mielőtt meghalt. Továbbra is védtem öcsémet és inkább magamat kínoztattam, cserébe őt békén hagyták. Hisz még csak gyerek. Inkább én kellettem nekik. A sötétség, ami bennem rejlett a sok kín és szenvedés miatt. A haragomat akarták felszínre hozni, hogy kicsalogassák belőlem a vadállatot. Így jött hát el a szökésünk napja. Akkorra a testem szinte már hozzászokott a fizikai fájdalmakhoz, így a Cruciatus átkot már el tudtam viselni. Az Imperiust is rég megtanultam legyőzni és öcsémnek is megtanítottam fogságunk alatt, hogyan viselje el ezeket. Mindig csak hárman voltak a teremben és az egyik férfinél mindig volt egy kés. A terv készen állt. Mikor már tartott a kínzatásunk egy ideje, én rárontottam a késes fickóra, elvettem tőle a pálcámat és a kését. A kést a másik Halálfaló karjába dobtam, jó pontosan célozva, így az fájdalmas sikongatások közepette összeesett és elvérzett. Mindig a kínzásunkkor vontak fel egy mágikus mezőt, hogy ne hoppanálhassunk el, így az késsel a karjában elgyengült és a varázslatot nem tudta befejezni. Pálcámmal hátráltató ártást szórtam a fickóra, akitől elloptam a kést, így az a falnak csapódott, míg öcsém a másik Halálfalóra rontott rá. A kezébe harapva, kicsavarta a kezéből pálcát, majd sípcsonton rúgta, és amíg nem figyelt, megszerezte a fegyverét. Egyszerre lőttük kábító átkainkat a férfira, aki magatehetetlenül megadta magát az eszméletlenségnek és elájult. Ekkor azonban a hangokra újabb két Halálfaló rontott be a sötét helységbe. Én az egyikkel kezdtem párbajozni, ám ezzel figyelmen kívül hagytam öcsémet. Az egyik Halálfaló pedig szinte azonnal őt támadta. Én pedig már csak a végzetes átkot hallottam:
Avada Kedavra!
Ekkor már csak a zöld fény terítette be a szobát. A riválisomat épp legyőztem, de amikor megfordultam, öcsémnek már csak az élettelen testét találtam magam előtt. Erre éktelen haragra gerjedve én is kiszórtam a férfira a halálos átkot, minden dühömet és bánatomat beleölve. A főbenjáró átkom hatásosnak bizonyult, mert nem, hogy csak meghalt, de még a csuklya is leesett a fejéről. A nagybátyjám volt az. Letérdelem mellé. Üvölteni akartam, de nem tudtam. Levettem ujjmáról apám családi gyűrűjét, amit még tőlünk lopott el, azzal öcsém testével hoppanáltam. Roxmortsban értem talajt, ahol aztán összeestem és elájultam. Pár nappal később tértem magamhoz a Roxforti gyengélkedőn, ahol Madam Pomfrey közölte, hogy elkezdhetem 7. évemet. Miután még egy hétig ott feküdtem bent, próbáltam úrrá lenni azon, ami történt, ám ez még a mai napig sem sikerült, pedig már a tanítás is kezdetét vette.

Jellem: Bátor, okos, tettre kész, a szeretteiért bármit képes megtenni, elszánt, makacs, önfejű, lobbanékony, magának való.
Kinézet: Új Előtörténetek Sqh6aa
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptySzer. Júl. 20, 2011 4:30 am

Wilhelmina,

mit is mondhatnék? Szép, jól kidolgozott előtörténet, várom a játékaidat!

ELFOGADVA Smile

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyKedd Júl. 19, 2011 5:54 am

Bíbor Hercegnő, Elfogadva! Smile

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyKedd Júl. 19, 2011 4:54 am

Kedves Bíbor Hercegnő!
Üdv nálunk elolvastam az előtörténetedet, azonban az avatarképed, sajnálatos módon már lefoglalásra került egy másik játékos által. Ennek értelmében kérlek válassz másik avataralanyt, cseréld le a képet és a kinézeted leírását és akkor már el is tudlak fogadni Smile
Azzal, hogy az előtörténeted csak 23 sor, nem pedig 25, már nem kötözködök;)

Üdv; Hermione

Rosalind Maria deClair
Bíbor Hercegnő
Rosalind Maria deClair

Hozzászólások száma : 17

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyKedd Júl. 19, 2011 4:03 am

Név: Rosalind Maria deClair
Becenév: Rose, Lind, Rosie, Bíbor Hercegnő
Kor: 900 éves
Rangod: régen prefektus és iskolaelső, ma a 5. emelet szelleme
Nem: Nő
Származás: Mugli születésű/kísértet
Születési idő: 1111 január 12 Meghaltam: 1128 december 24
Születési hely: Anglia/London elhalálozás helye:Roxfort

Család:
Anya: wellsi nagyhercegné/meghalt
Apa: brit nagyherceg/meghalt
Testvérek: Sinilla deClair/meghalt

Érdekesség: Királyi családból származom, mikor megszületett a húgom és megkaptam a Roxforti levelemet, megszöktem wellsi otthonomból, mivel tudtam anyám úgyis elítélne boszorkányságom miatt és, mert a húgomat mindenki jobban szerette, mint engem, ja és, mert más életre vágytam. A Roxfortban öltek meg, egy fiú aki rájött ki vagyok.

Személyes tárgya: egy születésemkor kapott tiara (csak ezt hoztam el otthonról, mikor megszöktem)

Pálcád: Nyír egyszarvúszőrmaggal
Iskolai házad: Hollóhát

Előtörténet:
Életem: 1111-ben születtem a wellsi nagyhercegné és a brit nagyherceg legidősebb lányként, egyben várományos trónörököseként. Nem szerettem, hogy kiszolgálnak, körül nyüzsögnek, csak egy normális életre vágytam. 7 éves voltam mikor megszületett a húgom, akit mindenki annyira, de annyira imádott. Ez után pár évvel megkaptam a Roxforti levelem. Anyámnak, nem mertem szólni róla, de mivel mindenki azt mondta nyíljak meg az akkor 4 éves kishúgom előtt neki, elmondtam. Ő persze nem tudta tartani a száját és elmondta anyámnak. Nekem cselekednem kellett, nem maradhattam ott, anyám máglyára adott volna, apám vásári bolondként árult volna, így hát megszöktem. Csak egy tiarát vittem magammal, azt amit születésemkor kaptam. A Roxfortban végre nem voltam különc, voltak barátaim, nem is kevés. A Hollóhát házba kerültem. Tagja lettem az iskolában újonnan megjelent kviddics nevű játék Hollóhát csapatának. A nyarakat, egy árva boszorkányokat és varázslókat befogadó kedves nőnél töltöttem.
Halálom: Utolsó évemet jártam a Roxfortban, éppen a karácsony vacsorára készütem mikor az 5. emeleti folyosón megállított egy fiú. Azt mondta, tudja, ki vagyok és végem.
A halál után: Ez után már csak arra emlékeztem, hogy újra a Roxfortban vagyok, de kísértetként. Pár hónap, hét , vagy nap eltelhetett, mivel már nem volt fönn a karácsonyi díszítés. Egyből arra gondoltam elmegyek az igazgatóúrhoz, hogy befogad-e kísértetként (ezt már csak illemből is így gondoltam, meg Félig-fej nélküli Nick is azt mesélte meg kell előbb kérdezni, hogy maradhatunk-e), út közben ijedt ide oda szaladgáló diákokat vettem észre, aki meglátott vagy sikítozott vagy azt motyogta, hogy csak képzelődig. Az igazgatói irodában éppen volt valaki, illedelmesen megvártam, amíg kijön. Nyílt az ajtó és ott volt a gyilkosom a szüleivel. Fiú felsikoltott és rémült képpel elrohant, szülei is ezt tették kisebb, halkabb sikítással, mint a fiuk. Az igazgató igen csekély meglepődéssel fogadott, azt mondta a fiút eltanácsolták az iskolából és egy hónap azkabanba küldték a szüleivel együtt. A vacsoránál bejelentette, hogy visszatértem, ha valaki keres az 5. emeleten talál rám, és hogy aki megszólít Bíbor Hercegnőnek, szólítson. Azóta egyhangú az életem, vannak élő és holt barátaim, de sajnálom ,hogy nem járhattam ki9 a sulit.

Jellem: kíváncsi, makacs, okos, optimista

Kinézet: Haja: Félhosszú, hullámos, barna
Szeme: zöld
Bőre: régen fehér, ma olyan mint egy szellemé (mivel szellem vagyok Very Happy )

A hozzászólást Rosalind Maria deClair összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 19, 2011 5:51 am-kor.
http://www.loveharrypotter.eoldal.hu
Vendég
Vendég

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek EmptyHétf. Júl. 18, 2011 9:27 pm

A hozzászólást Katie Bell összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 12, 2011 2:52 am-kor.
Ajánlott tartalom

Új Előtörténetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek Empty

Új Előtörténetek
Vissza az elejére 
1 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next