Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Az udvar szökőkútja - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Az udvar szökőkútja - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Az udvar szökőkútja - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Az udvar szökőkútja - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Az udvar szökőkútja - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Az udvar szökőkútja - Page 2 Ic7783

Share

Az udvar szökőkútja

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Az udvar szökőkútja - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 9:01 am

Daphne Greengrass

Határozottan meg voltam elégedve magammal, a rövid beszéd stílusom hatásos. Mármint én csak olykor kérdezek, ő meg beszél. Hm talán ha még tovább beszéltetném. Nem!
Megfogtam a másik kezét, azt valamivel óvatosabban, illetve már amennyire kitelt belőlem.
- Nagyon fáj? - én és az aggodalom, jó vicc. Bár azt most kell eldöntenem Iason leszek a gyógyulást hozó, vagy az Éjszaka szülöttje. Újra használatba vettem a pálcám, ma már másodjára, de nem magam miatt.
- Hippokrax! - azt hiszem mára teljesen elegem lett a varázslatokból. Felháborító,hogy szóba álltam egy lánnyal!
- 7.évfolyam Mardekár! - azzal elengedtem a lány kezeit. Nem akarom, tudni, hogy ki ő. Sőt azt sem akarom tudni milyen lehet a vércsoportja. Megfordultam és indultam is volna mit tudom én valahová, ahol nem gondolok a vérre.
- Néha magunk vagyunk a sötétség, hiába hisszük azt,hogy sikerül eltakarnunk, nem fog menni. - vissza fordultam, túl kíváncsi vagyok én most a hallgatáshoz.
- Mi a neved? - jó lehet, hogy az előző mondatomhoz képest ez nem volt annyira gúnyos, mert a sznobizmus tán bűn? Az lehetséges, hiszen valami olyan elől próbálok menekülni ami nem is létezik. A kis lány egyszer hulla lesz, eltűnik az élők világából és annyi. Nekem azonban élnem kell egész életemen át, ezzel az átokkal. Na meg a tudattal, hogy egy gyilkos vagyok és nem változtathatok a sorsomon.
Aki meg változtatni próbált, az mind meghalt. Mit értek el azzal, hogy felvállalták örök életűségük ? A halált és semmi mást. Én sosem fogom! Nem, az kivan zárva! Én sosem tartozom közéjük, bár félek, alattam is kezd meginogni a létra.

Vissza az elejére Go down
Daphne Greengrass
Boszorkány
Daphne Greengrass

Hozzászólások száma : 11

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 7:48 am

Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5 Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5 Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5
~A kívánságokat nem lehet tetszés szerint előhívni
vagy elnyomni. A legmélyebb mélységeinkből törnek elő, mint
minden szándék, akár jó, akár rossz. És észrevétlenül születnek.~

Iason Moorcock

Mikor jó időt csinált, elismerően elmosolyodtam. Aztán válaszoltam a kérdésére.
- De, szeretem... Csak most ez jobban esik. Az idő sokszor befolyásol, mint most is. Erre ebben a minutumban nagyobb szükségem van.
Lenéztem a jobb kézfejemre, majd fintorogva leengedtem vissza az oldalam mellé. A másikat még mindig Ő szorongatta, bár fogalmam sincs ezt hová tegyem. Jobbnak találtam elvenni.
- Valamennyivel. De a lelki sötétséget ez nem tünteti el. Max csak eltakarja... - Sóhajtottam - No meg a kezem. Az sem a régi...
Mikor végigmért, de nem amolyan "hű de dögös csaj" módon, vagy valami, hanem ilyen tök hátborzongatóan, a hideg futkosott a hátamon. S mielőtt még kiveséztem volna, ez most mire fel volt, akkor megláttam!
Az írisze színe az aranysárga árnyalatától a napsárgájáig, és onnan a régi pergamenek füstös barnájáig váltakozott. Valamiért a fahéj jutott róla eszembe.
Egyszerre volt gyönyörű, kétségbeejtő, és félelmetes.

- M-mióta... - Elhallgattam. Azt akartam megkérdezni, mi történt vele hogy ilyen, de eszembe jutott, mi van, ha alapból így született? Torok köszörülve folytattam a félbehagyott mondatot, egy teljesen más téma irányába terelve - Hányadéves vagy?

http://www.dreamland.hungarianforum.net
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 6:58 am

Daphne Greengrass

Esni kezdett, a kollegina meg persze, hogy azonnal behúzott valami fedett helyre. Szabaddá téve a bal kezem kihúztam a pálcám. Melchior köszöni szépen jól van a zsebemben az eledele mellett. Szinte még hallani lehetett ahogyan ropogtatja a csokis kekszet.
- Meteoronto recanto ! - búcsút mondtam hőn imádott esőmnek, igen használtam a meteorológiai ellen bűbájt. Bár, nem azért mert annyira odavagyok a fényért, és madár csicsergésért, hanem inkább azért, hogy legalább a kollegina jól érezze magát.
- Nem szereted az esőt? - jól van, megbarátkoztam a helyzetemmel, örök esőzést sosem kívánhatok, ahogyan sötétséget sem.
Hatalmasat sóhajtottam, majd feltűnt a melegség, nem ez egészen biztosan nem belőlem áradt, de még nem is a pálcából, amit szorongatok, hanem a kolleginából?
Szóval még nem engedtem el a kezét? Ó igen ez hatalmas felfedezés, ideje elengednem. Nekem nem szabad, még valami olyat gondolnék amit vámpír agyam ennivalónak azonosít be.
Egy nem akármilyen ennivalónak.
- Most már jobban vagy? - elé álltam, bár csak nem akaródzott elengedni a kezét, lényegtelen. Szóval elé álltam és szemügyre próbáltam venni. Hm tényleg nem akármilyen ennivaló lenne. De csak lenne, kolleginákat nem bántunk.
Daphne Greengrass
Boszorkány
Daphne Greengrass

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 6:21 am

Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5 Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5 Az udvar szökőkútja - Page 2 Xb3i4k55yeag2yy33zo5

Iason Moorcock

Örültem neki, hogy nem kérdezett vissza, én mit keresek itt. Gorombaságom alábbhagyott, bár azért még mindig volt pár csipkelődő megjegyzés, ami a nyelvem hegyén volt, de kimondani nem volt őket erőm. Most nem.
- Hát Ő... - Lenéztem a szökőkút peremén figyelő madárra, majd szemérmesen elmosolyodtam. - Hát a helyzet az, hogy Őt még kiskoromban ismertem meg, szóval ez olyan, mintha a játékmacidnak azt a nevet adnád hogy 'Teddy' vagy 'Brumi'... jó, oké, nem szerénykedem...Raven. Ő itt Raven.
Arcomon hideg vízcsepp folyt alá az államig, mire odakaptam a kezem. Meggondolatlan cselekedet volt, mert az észveszejtő lüktetésbe kezdett, és meg kis híján sikítottam, úgy fájt. Beharaptam az alsó ajkam, aztán úgy vártam pár másodpercet, s mikor csillapodni látszott, letettem a kezem. Aztán egyre több és több csepp folyt végig az arcomon, s későn tudatosult bennem, hogy nem sírok, hanem az eső esik.
- Menjünk fedettebb helyre! - Megfogtam a kezét, immár ügyelve arra, hogy az éppel, és a tető alá húztam Őt. Nem zavartattam magam az érintkezés miatt, ha pedig Őt zavarja, cselekszik. (Titkon reméltem, hogy közvetlen, és nem veszi el, de ezt már csak zárójelben jegyezném meg...)
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 5:26 am

Daphne Greengrass

Eldöntöttem, hogy sosem fogok a szemébe nézni. Azaz próbálok. De hát lehet? Egyáltalán nem! Micsoda finom illata van. Fejedelmi vacsora lenne belőle, de csak lenne. Sóhajtottam egyet majd felnéztem rá, majd a károgó hollóra.
- Házi kedvencet gondozok, szeret a friss levegőn lenni ilyenkor. - elhallgattam, bár lehet lebuktam a sárga szemekkel, én mégis inkább a kút tükrébe néztem. A végzetem sárgán visszacsillogott rám, ott is láttam önmagam csúfos díszét.
- Én sajnálom... - visszanéztem rá, aztán eszembe jutott a nevem , amit okkal ki is ugrottam. A neveink mindenki számára lényegtelenek, a tetteink helyettünk beszélnek. Ha engem nézünk, a galád tettek listám egyre csak nő. Napról napra csak sokasodik. Ha az a károgó nem fejezi be, ő is a listám névsorai közé kerül.
- Az én nevem Iason. - ejtettem ki végül azokat a pokoli hangokat. I-a-s-o-n, élete során biztos sosem hallott még a Mardekárosok egyetlen Iason nevű diákról. Nem voltam az a feltűnési viszketegségben szenvedő diák, aki nap mint nap felpróbálja vonni magára a figyelmet.
- Ő Melchior. Na és ő? - néztem újfent vissza a hollóra. Hogy rávillogtatnám én a szemfogaimat azért a csend kierőszakolásáért. Persze nem tettem, megfojtani más holló madarát ugyebár nem szabad. Ki tudja milyen emlékek füzik hozzá? Egy dolog biztos, én nem.
Daphne Greengrass
Boszorkány
Daphne Greengrass

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 4:50 am

Iason Moorcock

Raven károgása nyílként szelte át a kihalt teret, és biztosította az egyetlen hangot, minek következtében kissé megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. No de egy holló, mint társaság? Az oké, hogy szeretem, és gyermekkorom óta az egyetlen olyan, akinek mindent elmondok, mindig mellettem van, hűséges, és szeret... De be kell vallanom, mégsem Ő az, akire most szükségem van. Az istenit, nekem egy hús-vér ember kell! Izé, jut eszembe, diák...
Halkan, óvatosan, kimérten közeledett, én pedig észre sem vettem. Az Ő hangja még Raven-t is elcsitította, belém meg belém fojtotta a szót. Belém fojtotta???! Tulajdonképpen majdnem hátast dobtam az ijedtségtől a vízben!

- És ha igen? - Kérdeztem gúnyosan. De most komolyan, mi köze is van hozzá? Nem is ismerem...
Megtöröltem a szemeim, majd gyorsan elnéztem a fák felé, pislogtam párat, aztán vissza rá. Nem akartam, hogy lásson sírni. Eddig még sosem látott senki kimutatni az érzéseim... Bár ahogy így jobban megnézem, Ő sem nagyon nézegetett engem, hanem inkább valamit a messzeségben. Mintha kerülte volna a pillantásom. Sóhajtottam. Vajon mit akarhat itt, pont velem? Komolyan nem talált jobb társaságra?

- Sajnálom... - Vettem mély levegőt. Elvégre csak jót akart, én meg rögtön így lehurrogtam...
Felállva megigazítottam ruhámat, majd Ravenre néztem, aki újra károgni kezdett.

- Mit csinálsz itt? - Pillantottam fel rá, bár Ő még mindig kerülte a tekintetem. Felvont szemöldökkel ránéztem, bár még mindig ugyanolyan hűvösen. Nem ismerem. Fogalmam sincs, ki Ő.

Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 4:06 am

Daphne Greengrass

Rémes mit tud kihozni egy holló a vámpírból. Károg, mint egy megkergült birka, a farkasok között. Határozottan zavart, legalábbis engem igen, az a károgás. Ááá az a károgás!
Fogtam Melchior-t és felálltam, legszívesebben megmondtam volna a tulajdonosának, hogy hallgattassa már el azt az átkot, de ehelyett csak álltam. Az iskolát néztem, majd a lányt a szökőkútnál. Hogy bekötözném én a holló csőrét, hm próba szerencse és egy pár karcolás.
El is indultam és ugyebár nyúltam volna a pálcám után, megálltam. Valami egészen más jutott az eszembe. Bár egy szintén Mardekárossal, nem tenne ilyet a vámpír ivadéka. Hatalmasat sóhajtva, odamentem az egyetlen társaságtalan Mardekáros boszorkányhoz. Amúgy meg nem, határozottan nem szokásom ilyet tenni, csak nagyon ritka esettekkor. Mondjuk, ha megakarom mondani a tutit a gazdinak, hogy el kéne hallgattatni a károgó házi kedvencet. Ez az eset mégsem tűnt annak, ő sem piszkálta eddig Melchior-t. Én minek piszkáljam a károgó madarat, ha így született?
Apropó született, a szemüveget megint a szobában hagytam. Remek! Majd lenéző tekintettel nézhetem a vizet.
Ááá azok a sárga szemek, ha az nem lenne talán lehetséges nem kéne a semmit néznem.
Elértem utam végéhez, a lány mellett álltam. Leülni? Eszem ágában sem volt, csak úgy állva, szokás szerint valami válaszra várva, bár előtte valami mondatot is kéne.
- Bántott valaki? - ez volt a legértelmesebb, amit fel adhattam volna neki. Röviden és tömören, a lényegre törve. Miért? Kérdezhettem volna mást is? Esetleg egyből a hollót támadtam volna meg? Ugyan már!
Ámbár elsőnek támadhattam volna, a gazdira is. De ez nem vallana rám, Mardekárost nem bántok, vagyis lányt nem. Illetve eddig sikerült betartatni magammal ezt a szabályomat is.
Remélem menni fog.

Daphne Greengrass
Boszorkány
Daphne Greengrass

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 3:08 am

Iason Moorcock

Még mindig eléggé feldúlt voltam a történtek miatt. Utáltam mikor valaki az orromnál fogva vezetett, és hazudott, hát most hogy ne legyek kiakadva, mikor tizennyolc évig teljes homályban éltem?
Szóval miután felültem a vonatra, és dúlva-fúlva befészkeltem magam az egyik kis helyiségbe, a Roxfortba vezető úton végig egyedül voltam. Senki sem jött be mellém, látván, hogy elég egy mozzanat, és szétpukkadok az idegtől. Pedig mi tagadás, most komolyan jól jött volna egy hátba veregetés, vagy egy váll, amire ledőlve élvezhettem volna azt, hogy nem vagyok teljesen magamra utalva. Úgy látszik, mégiscsak több az ellenségem, mint a barátom.
A cuccaimat letettem a klubhelyiségben, majd fényképezőgépem a nyakamba akasztottam, és lementem az udvarra Raven-nel a vállamon. Nyirkos volt, borús, ködös, hideg, és szürke. Elfintorodva lépkedtem a szökőkút felé. Pedig ha sütne a nap, mennyivel felvinné a kedvem! De így?
Miközben igyekeztem elfelejteni az otthon történteket, minduntalan a kezemet sirattam. Otthon, mikor kiszakítottam a tokjából az ajtót, azt nem varázslattal tettem, de nem ám! Puszta haraggal, és lendülettel. A végeredménye pedig egy csinos kis horzsolás lett, sőt, az sem kizárt, hogy eltört. Mindegy, nem bántam meg... De akkor sem megyek el a gyengélkedőre!

- Gyere kicsim... - Szólítottam meg hollómat, ki épp kezemre szállva éles károgásba kezdett. Felettébb ijesztő szituáció volt ez. Sötét volt minden és ködös, az iskola pedig rémisztően magaslott ki a csupasz ágak közül. Raven károgása mindezen semmit sem segített...
Megborzongva ültem le a kúthoz, majd csüggedten térdeimre könyököltem, és tenyerembe temettem arcomat.
Kedvtelen voltam, magányos, és értéktelen. Sírni lett volna kedvem, bár olyat csak a legvégső esetekben szoktam. Mindig igyekszem erősnek lenni, és nem kimutatni az érzékeny énem... hát most mégis könnyezésbe kezdtem.

A hozzászólást Daphne Greengrass összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 25, 2011 4:52 am-kor.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 2:55 am

Daphne Greengrass

Az élet itt határozottan más lett, semmi sem mutatja, hogy hiányoztam neki. A szökőkút sem, ami vigyorogva kacsint rám. Hát kellett ez nekem? Igen kellett! Minden szenvedés oka, ha tényleg én lennék a magány sokkal erősebb lenne.
Hű társammal Melchior-ral , a szökőkút peremére ültem, ujjaim félig a vízzel lejtettek táncot, míg bal kezem Melchior őrzője volt.
Kedves egy patkány, hagyja ,hogy a vámpír kényeztesse őt. Nem megharapja vagy megegye, hanem kényeztesse! Miből áll ez? Ez nagyon egyszerű! Lefogod a nyakánál fogva és nem engeded sehova. Ki tudja kinek a macskája vadászik rá? Senki! Melchior meg hű barát, hallgat , még nem is nyöszörög mint egy kisgyerek. Bár próbálna meg nyöszörögni és elégedetlenkedni. Nincs kecmec, marad ahol van. Hihetetlen de most elégé jól tűri. Volt értelme kihozni a friss levegőre egy kis patkány kajával. Ha az eledele elfogy, nincs mit tenni, mehetek újra keresni valami ehetőt.
Kihúztam ujjaimat a vízből és bámulni kezdtem az ürességet. A szökőkút tájéka üres, talán ebben az időben mind más utakon járnak. Nem zavart, legalább nem kell osztoznom a levegőn mások ricsajt keltő hangjával.

A hozzászólást Iason Moorcock összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 25, 2011 4:07 am-kor.
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Hozzászólások száma : 1582

TémanyitásTárgy: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 EmptyVas. Szept. 26, 2010 4:04 am

...
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Az udvar szökőkútja   Az udvar szökőkútja - Page 2 Empty

Az udvar szökőkútja
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2