Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Új Előtörténetek - Page 6 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Új Előtörténetek - Page 6 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Új Előtörténetek - Page 6 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Új Előtörténetek - Page 6 3347qiw
A Hónap Játéka
Új Előtörténetek - Page 6 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Új Előtörténetek - Page 6 Ic7783

Share

Új Előtörténetek

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég

Új Előtörténetek - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Új Előtörténet   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Okt. 10, 2010 1:54 am

Köszönöm cheers
Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzomb. Okt. 09, 2010 10:31 pm

Üdvözöllek Finnigan.
Az előtörténet elfogadva.

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Új Előtörténet   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzomb. Okt. 09, 2010 8:54 pm

Új Előtörténetek - Page 6 P4g11149t0inc4zeu9lc
Név: Seamus Finnigan
Becenév: Seam
Kor: 18
Rangod: Félvér
Nem: Férfi
Származás: Apa:Mugli,Anya:Félvér
Születési idő: 1980.9.28
Születési hely: London

Család:
Anya:Amica Finnigan
Apa: Nicoás Finnigan
Testvérek:Nincs
Egyéb családtag: nincs
Háziállat: Egy bagoly
Legjobb barát:Dean Thomas

Pálcád: Fenyő 12 hüvely, Főnix tollal
Iskolai házad: Griffendél

Előtörténet:
1980-ban születtem,Apám mugli,Anyám Félvér,én,persze,nem tudtam elöl semmit,ugyan úgy mint az apám.Igaz,hogy történtek velem esetek,mint például: Felrepítettem egy hintát a magasba,aztán rá esett a bébiszitterre.Ez 5 évesen volt.
Amikor 11 lettem,kaptam egy levelet a Roxfort Boszorkány-és Varázsló SzakképzőIskolából. Rohantam anyuékhoz hogy ez mi.Apa értetlen arcot vágott,de anya, átölelt,és elkezdet sírni.Persze,anyunak elkellet mondani mindent apunak és nekem.Nagyon meglepődtünk,de én örültem.Már Augusztus vége felé járt,amikor elkellet menni az Abszol útra.
Először,Kivettünk pénzt a Gringotstól. Megvettünk mindent amit kellet,könyvek,üst...stb.Amikor haza értünk, már egyből ki akartam próbálni mindenemet,főleg,a pálcámat,megfogtam,varázsolni akartam,de anyu elvette és elkezdte magyarázni hogy ezt nem szabad használnom,mert akár ki is csaphatnak,vagy talán felgyújtom a házat.Már csak egy nap volt vissza Roxfortig.
Azon a napon nagyon izgultam hogy milyen lesz Roxfort. Elérkezett a várva várt nap.Gyorsan elindultunk,hogy ne késsük le a vonatot.Csak azt nem tudtam hogyan kell átmenni.Anyukám mondja hogy rontsak neki a falnak.Nagyon megijedtem.De hát,most vagy soha.Azzal elkezdtem futni,és csoda történt!Át jutottam egy másik helyre ahol egy nagy piros mozdony várt.Felszálltam,be ültem egy kabinba.Alig telt el egy óra.Már kopogtatnak az fülke ajtón.Egy barna színű gyerek áll ott a aki kérdi hogy bejöhet.Mondtam hogy igen,bejött,leült és elkezdtünk beszélni,megismerkedtünk.Megérkeztünk a Roxfortba.Nagyon izgalmas volt.Bevezetett egy nagy darab ember,akit úgy hívtak hogy Hagrid. Áthajóztunk a folyón és már ott is voltunk.
Megtudtuk hogy Harry Potter is itt volt.Beosztottak egy házba(Grifendél,Hollohát.Hugrabug és a Mardekár).Én a grifendélbe kerültem,Dean is,meg Harry,még Ron is.
És így teltek az éveink,míg vissza nem tért Voldemort.Igaz,hogy én nem hittem Harry nek,de aztán bocsánatott kértem,és beszálltam a DS-be˙(Dumledor Serege)De Harry a hetedik évben legyőzte Voldemortott.

Jellem:Nagyon szereti,ha megtud valakit nevetni.Szinte mindig ezt teszi.De Dean-el sok mindent szoktak csinálni,pl: robantosdit szoktak játszani.Egyszer bement a tiltott rengetegbe,egy pár óráig ott ücsörgött,aztán vissza ment a kastélyba.Még a Weasley találmányokat is szereti

Kinézet:180 cm.Korához képest jó a testsúlya.Zöld a szeme.Barna haja van.
Jane Granger
Mugli
Jane Granger

Hozzászólások száma : 34

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Szept. 19, 2010 5:23 am

Köszönöm Smile
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Szept. 19, 2010 5:20 am

Mrs. Granger, üdvözlöm. Az előtörténetet elfogadom!

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
[Only mods are allowed to see this link]
Jane Granger
Mugli
Jane Granger

Hozzászólások száma : 34

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Szept. 19, 2010 4:31 am

[Only mods are allowed to see this image]

Név: Jane Granger
Becenév: Jane
Kor: 38
Rangod: Mugli
Nem:
Származás: Mugli
Születési idő: 1960. 04. 15.
Születési hely: London, Nagy Britannia

Család:
Anya: Elizabeth Miller/ háztartásbeli/ meghalt
Apa: Carl Miller/ tanár/ meghalt
Testvérek: nincs
Egyéb családtag:
Férj: Tom Granger, 40, fogorvos
Lány: Hermione Granger, 18, boszorkány
Háziállat: A lányomnak egy macskája, Csámpás

Érdekesség: Nagyon szereti Franciaországot, és elég sokszor voltak már ott hármasban a családjával.
Személyes tárgya: A jegygyűrű, amit Tomtól kaptam.

Előtörténet:
1960-ban születtem, szüleim egyetlen gyermekeként. Édesapám tanár volt az egyik általános iskolában, nagyon szerette a munkáját, és a gyerekekhez is kitűnően értett. Édesanyám is tanár volt, egészen a születésemig. Amikor megérkeztem, csak velem, és a háztartással foglalkozott. Nagyon boldog életünk volt.
Az általános iskola nehéz volt, mert apám is ott tanított, így mindent nagyon szigorúan vettek. Szerették volna, ha én is tanár leszek, úgy mint ők, de végül nem bánták, hogy mást választottam magamnak.
A középiskolában aztán nem volt jelen apu vigyázó tekintete, valahogy szabadabbnak éreztem magam, de a tanulmányaim így sem romlottak.
A nagy tini szerelem elkerült, ezért a szüleim megpróbáltak közös programokat szervezni különböző korombeli fiúval. Elmentem ezekre a találkozókra, de tudtam, hogy engem még nem nagyon tudnak lekötni az ilyen dolgok. Inkább a biológiát szerettem, és órákig képes voltam a témáról beszélni.
Versenyekre is jártam, sokat megnyertem és apuék nagyon büszkék voltak rám. Ekkor kezdem el komolyan gondolkodni az orvosi egyetemen. Sebész szerettem volna lenni.
17 éves koromban, aztán édesapám meghalt rákban. Nagyon hirtelen jött az egész, anyu nagyon rosszul viselte az egészet, de megpróbált mindenben támogatni.
Egy évvel később felvettek egy orvosi egyetemre. Itt rá kellett jönnöm, hogy ez mégsem az én világom, nem nagyon bírtam a vért, de az álmomat mégsem akartam feladni, így határoztam el, hogy fogorvos leszek. Ahogy bejártam az órákra egyre inkább kezdtem megszeretni ezt a foglalkozást is.
Az egyik órán találkoztam először Tommal. Egyre többször találkoztunk, és beszélgettünk, sok volt a közös téma. Mondhatjuk, hogy most érkezett el a nagy tini szerelmek ideje. Amikor elhívott randizni, legszívesebben ugyanúgy reagáltam volna, mint a hősnő a filmekben. Sikítozva, zokogva Tom nyakába borultam volna. De ez csak akkor következett be, amikor megkérte a kezem.
19 éves koromban meghalt édesanyám is. Borzalmasak voltak az utána következő napok. Nem találtam a helyem, és csak Tomnak köszönhetem, hogy nem csavarodtam be teljesen. Nagyon szerettem az édesanyámat.
Egy fél év után Tom megkérte a kezem. Tényleg madarat lehetett volna fogatni velem.
Egy év múlva terhes lettem. Mindketten nagyon izgultunk, főleg én, mert féltem, hogy nem leszek képes felnevelni egy gyereket, de Tom nyugtatott ilyenkor is. Persze pár évet halasztanom kellett az egyetemen, mert a kettő együtt sehogy sem ment volna, de aztán, évek múlva sikerült lediplomáznom.
Amikor Hermione 11 éves lett, már előre megterveztük, hogy melyik középiskolába is szeretnénk elküldeni. Teljesen meglepett, hogy a kislányunk boszorkány, mert sem Tom, sem pedig az én családomban nincsenek hasonló emberek. De mindketten tudtuk, hogy Hermione különleges.
Büszkék voltunk és vagyunk rá, nagyon tehetséges, és okos boszorkány, és nem csak a vizsgái miatt gondolom így. Először persze aggódtunk érte, hogy nem fog tudni majd beilleszkedni az új környezetébe, vagy talán nem lesz ott boldog, de szerencsére ezek az aggodalmak alaptalannak bizonyultak. Minden év végén döbbenten hallgattam a történeteit, a kalandokat, amikben részt vett kér barátjával.
Egy ideig Ausztráliában éltünk. Ketten, Tommal, bár nem ez volt a nevünk, sőt lányunk sem volt, nem is emlékeztünk a valódi életünkre, mégis éreztük, hogy valami hiányzik. Ez egy év múlva be is bizonyosodott, amikor a lányunk (akiről addig nem is tudtuk, hogy létezik) elmesélte, hogy kénytelen volt elküldeni minket ide, és kitörölni az emlékeinket. Igaz szépen lassan visszatér minden, de még mindig vannak vak foltok.

Jellem: Optimista, sokat nevet. Türelmes, végig tud hallgatni másokat, és mindig megpróbál segíteni, még akkor is, ha tudja, hogy amit mond, nem sokat segít.
Mindenben támogatja a családját, és mindent megtenne értük, amit csak lehet. Könnyen megbízik másokban, és könnyen el is tudja fogadni az új helyzetet, mivel anya, így nagyon sokat aggódik, gyakran alaptalanul. Mindent kétszer gondol végig, és állandó szöszmötélésével, kétségeivel néha az őrület határáig kergeti családtagjait

Kinézet: 170 cm magas, vékony energikus nő. Eleven meleg barna szemeivel barátságosan, gyengéden figyeli a világot. Félhosszú barna haját többnyire összefogja. Fürge, szeles, mozdulataival néha képes leverni ezt- azt de ilyenkor nem igazán zavartatja magát.
James Potter
Varázsló
James Potter

Hozzászólások száma : 21

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyPént. Szept. 17, 2010 4:05 am

Köszönöm Smile
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Hozzászólások száma : 1582

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyCsüt. Szept. 16, 2010 6:45 pm

James Charlus Potter... a karakterlapod elolvastam.
Minek után megfelelően írta meg... el van fogadva!
Üdv közöttünk és jó játékot!
James Potter
Varázsló
James Potter

Hozzászólások száma : 21

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyCsüt. Szept. 16, 2010 1:41 am

Név: James Charlus Potter
Becenév: Ágas
Kor: 38
Rangod: Aranyvérű
Származás: Aranyvérű/Varázsló
Születési idő: 1960.03.27
Születési hely: Anglia

Család:
Anya: Dorea Black aranyvérű/boszorkány/meghalt
Apa: Charlus Potter aranyvrű/varázsló/meghalt
Testvérek: nincs
Egyéb családtag:
Fia: Harry James Potter félvér/varázsló/tanuló
Felesége: Lily Evans Potter mugliszármazású/boszorkány/auror
Háziállat: Harry baglya

Mikor volt az első átalakulásod: Körülbelül harmadik, negyedik évfolyamban.
Érdekesség:
Bejegyzetlen animágus vagyok áttudok változni egy szarvassá.
Személyes tárgya: Varázspálca és a láthatatlanná tévő köpeny ami családunk öröksége és amit átadtam a fiamnak.
Pálcád: Nincs adat
Iskolai házad: Griffendél volt

Előtörténet:
Nevem James Charlus Potter, 1960.március 27.-én születtem Angliában. Aranyvérű családból származom, így mikor 11 éves lettem nem is volt kérdés, hogy megkapom e a Roxfortból a levelemet. Aranyvérekhez méltón nőttem fel bár a szüleim nem voltak vérmániások, mint a legtöbb arisztokrata. mikor elindultam Roxfortba a vasútállomáson összetalálkoztam egy régi ismerőssel Sirius Blackekkel. Az aranyvérekről tudni kell, hogy kevesen vannak így mindenki ismer mindenkit és én már gyerekkorom óta ismertem Sirius így természetes volt, hogy mi barátok leszünk. Az ő szülei viszont vérmániások amivel nem igazán értett egyet.
A vonaton találkoztam egy lánnyal bizonyos Lily Evanssal akivel már az elején sikerült összeveszni. Na és persze az örök ellenségemmel Perselus Pitonnal. Természetes volt, hogy a Griffendélbe kerülők, bár azon még én is meglepődtem, hogy Sirius is mivel náluk mindenki Mardekáros úgy, mint az öccse. A Griffeendélben megalapítottuk Siriussal és még két barátunkkal Remus Lupinnal És Peter Pettigrewval a Tekergők csapatát. Rengeteg hülyeségben, benne voltunk és az egész iskola minket irigyelt. Abban az időben be kell vallanom, hogy elég beképzelt voltam, ami hetedik évre megszűnt. Nagyon tetszett nekem Lily, de sajnos ő nem igazán értette a humoromat és mindig csak veszekedtünk, ami még idegesítőbbé tette ezt az az volt, hogy nyíltan barátkozott Griffendéles létére egy Mardekárossal vagyis Pitonnal. Már csak ezért is szekáltuk állandóan Pipogyuszt. Aztán amikor az én hibámból természetesen megbántotta Pipogyusz Lilyt minden megváltozott. Hatodik év végétől kezdtünk el randevúzni és nagyon belé szerettem.
Iskola után elmentünk tovább tanulni és letettük együtt az aurori vizsgát ami Lilynek nehezebben ment mivel kiderült, hogy terhes. Aztán 1980. Julius 31.-én megszületett a fiunk Harry James Potter akit imádtunk, de sajnos a családi idill véget ért kicsivel több mint egy év után mikor is Voldemort tudomást szerzett egy jóslatról és úgy gondolta, hogy az a mi fiunkra vonatkozik. Voldemort eljött és megprobált minket megölni, úgy talált ránk, hogy a barátunknak hitt Peter elárult minket. Dumbledore talált ki egy tervet, hogy a fiunk megmeneküljön. Amikor én a halálos átkott kaptam akkor már úgymond nem is én voltam ott így én voltam az első akinek hopponálnia kellett a házból egy biztonságos helyre. Mikor Lilyt támadta meg akkor Lily Harryre bocsájtotta az ősi szeretet varázst így ő is megmenekült és Lily is el tudott onnan jönni. Mikor Voldemort is eljött onnan rémszem Mordon ment el Harryért és vitte Lily rokonaihoz, amivel nagyon nem értettünk egyet sem én sem Lily, mivel tudtuk milyen emberek is ők.
Ezek után mi letettük a megszeghetetlen esküt Dumbledorenak, hogy nem jelenünk meg Harrynek semmilyen formában sem. Ezek után nálam az verte ki a biztosítékot mikor az igazgató felvette az iskolába Pitont aki köztudottan halálfaló volt és nem győzött meg az idős mágus magyarázata arról, hogy megváltozott és minden bűnét megbánta. Lily viszont akkor nagyon furcsán viselkedett mikor ezt meghallotta. Tudom, hogy ők évekig barátok voltak, de nem tudom, miért védi ő is ezt a szörnyeteget. Évekig csak Dumbledoretól kaptunk információkat Harryről. Később megtudtuk milyen sorsa volt Harrynek Petuniáéknál és egyre jobban idegesített az öreg viselkedése és kitartása Dursleyék és Piton mellett.
12 évvel később a legjobb cimborám megszökött Azkabanból, akit azért küldtek oda mert azt hitték, hogy ő árult el minket. Akkor lett az iskola tanára Remus is és ennek még jobban örültem. Hiszen így már, volt aki oda tudott a fiunkra figyelni. Csak nagyon keveset tudtunk arról, hogy mik is történnek Harryvel és talán így volt a legjobb.
Eltelt néhány hosszú év és mi Lilyvel egyre fásultabbak lettünk, hiszen bevoltunk zárva egy aranykalickába, amit én nagyon nehezen viseltem, de a feleségem kitartott mellettem. Mikor elérkezett a nagy csata akkor nem bírtuk tovább és el kellett mennünk, segíteni, de ezt csak álcázva tehettük meg. mikor Harry a feltámadás kövével magához hívott minket az pont kapóra jött, mert így legalább láthattuk.
A háború végén mikor Voldemort meghalt elmondtuk Harrynek az igazságot. Most békésen élünk és segítünk az újjáépítésben. Harry nem haragszik ránk amiért nem lehettünk vele gyermekkorában és nagyon rendes fiatalember lett belőle. Most már csak annyi a problémám, hogy a feleségem Lily valamit titkol előlem és nem tudom mi az, de az biztos, hogy köze van hozzá Pitonnak is, akit, azóta, ha nem is szerettem meg, de legalább elismerem, hogy melyik oldalon harcolt.

Jellem:
Kezdetben egy nagyon beképzel és bátor Griffendéles voltam, de mire eljött a felnőttkor addigra lehiggadtam. A szabályokkal mindig bajban voltam ugyanis nem igazán szerettem betartani őket, persze az auror képzőben megtanították, hogy is kell elfogadni őket. Nagyon szeretem a mai napig a kalandokat és a kihívásokat. Ahogy öregedek, úgy nyugszom le bár Siriussal még mindig benne vagyunk néhány jó viccben meg persze a fiammal.

Kinézet:
180 cm. magas vagyok hajam fekete, szemem színe barna, testalkatom vékony. A hajam fiatalon olyan volt mint egy fekete széna kazal soha nem lehetett beállítani, de most már azért bírok vele.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Hozzászólások száma : 497

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyCsüt. Szept. 16, 2010 1:40 am

Köszönöm szépen Smile

Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzer. Szept. 15, 2010 3:02 am

Üdvözöllek itt az előtörténet elfogadva.

Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Hozzászólások száma : 497

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzer. Szept. 15, 2010 2:47 am

Név: Alicia Isabella Spinnet
Becenév: Alice, Alicia, Bella (Egyedül édesanyám hívott így egy rövid ideig)
Kor: 19
Rangod: Boszorkány
Nem:
Származás: Félvér Boszorkány
Születési idő: 1979. Február 1
Születési hely: Anglia, London

Család:
Anya: Ismeretlen/Mugliszármazású Boszorkány
Apa: Ismeretlen/Aranyvérű Varázsló
Testvérek: Nincs
Egyéb családtag: Nincs
Háziállat: Karvalybagoly, a neve [Only mods are allowed to see this link]
Érdekesség: Alicia: Francia-Spanyol eredetű, jelentése: ismeretlen.
Személyes tárgya: A gitárom, amin szabad időmben gyakran játszom, de csak ha egyedül vagyok. Szeretem hallgatni a halk gitárdallamot.

Pálcád: Kőris fa, egyszarvú szőr maggal.
Iskolai házad: Griffendél volt, de már végeztem.

Előtörténet:
1979. Február elsején láttam meg a napvilágot Londonban, Alicia Isabella Spinnet néven. Édesanyámtól kaptam az Isabella nevet, de gyerekoromban folyton Bellának hívott, mert szerinte annyira szép voltam már csecsemőként. Valahogy nem szerettem ezt a nevemet, ezért hamarosan inkább az Aliciát használtam. Egyetlen gyermek voltam a családban, mivel édesanyámnak nem születhetett több gyermeke. Néha ugyan vágytam egy testvérre, mert egyedül éreztem magamat, de végül megtanultam elfogadni ezt és elfoglaltam magma mással. Amikor első éves lettem a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Szakiskolában, akkor kezdtem el gitározni. Sosem szerettem ha folyamatosan engem bámultak így sosem játszottam közönségnek. Magamnak tanultam és magamnak játszottam, mert a gitár hangja megnyugtatott. E mellett később a Griffendél kvidics csapatának lettem a hajtója. Mindig is szerettem ezt a sportot, mivel alapjába véve szerettem mozogni. Ott nem zavart, hiszen nem egyedül engem bámultak hanem a rajtam kívül lévő sok sok játékost, ráadásként igazi jó csapatot alkottam a másik két hajtóval Katie Bellel és Angelina Johnsonnal, akikkel barátnők is vagyunk még a mai napig. 7.-es koromban tagja voltam a Harry által vezetett DS-nek, mert Ubridge nem volt hajlandó rendesen oktatni a Sötét Varázslatok kivédését, és mivel hittem Harrynek, hogy Tudjuk ki visszatért, én is meg akartam tanulni, hogyan védjem meg magamat és másokat.
Miután sikeresen letettem a vizsgáimat Roxfortban eltűnődtem, hogy vajon mihez kezdjek. Szerettem volna továbbra is kvidicsezni, de nem tudtam vagyok-e elég jó hozzá, hogy egy rendes csapatban játsszak. A megoldást végül Oliver hozta meg, amikor felkeresett azzal az ajánlattal, hogy nem lennék- e hajtó abban a csapatban ahol ő is játszik a Porpicy SC-ben.
Rövid mérlegelés után elfogadtam az ajánlatot és örültem, amikor a szüleim nem akarták, hogy más munkát keressek, elvégre ezt szeretem. És ez nem egyszerű munka, hanem szórakozás és szabadidő egyszerre, bár tény, hogy sokkalta többet kell edzeni, mint az iskolai mérkőzésekre. Bár úgy vélem ez természetes.
Most amíg a csapatunk a pihenőjét tölti McGalagony professzor felhívott, hogy rövid időre tudnám-e helyettesíteni Madam Hoochot a Kviddics mérkőzéseket és a repüléstan órákon, mivel gyengélkedik. Elfogadtam, így most örömmel térek vissza nem olyan régen elhagyott, szeretett iskolám falai közé.

Jellem:
Fiatal igazán életvidám lány, sok energiával, de csak a barátai számára. Amikor ismeretlenekkel találkozik, kissé óvatossá válik, nem szereti lerohanni az embereket. Ellenben amikor egyedül van, eltűnik ez a vidám aura és helyét átveszi a tökéletes nyugalom, amely az egész lényéből sugárzik, többnyire magányosan gitározgat.
Külső szemlélők számára eléggé kiismerhetetlen személyiség, egész lényéből sugárzik valamiféle megfoghatatlan kettősség. Ennek ellenére, aki rászorul azzal kedves, segítőkész. Bizonyos területeken igazán ambiciózus, nyugodt természetű, kevés dolog tudja kihozni a sodrából.
Kedvenc színe a tört fehér, de kedveli a sötétebb színeket is. Az edzéseken sportos ruhákban van, ám onnan eljőve igazán nőies holmikban láthatják. Kedvfüggő hogy mikor milyen ruhákat vesz fel.

Kinézet: 165 centi méter magas, nagyjából 55 kiló, karcsú testalkatú. Félhosszú szőke haja alapban hullámos, de néha kiegyenesítve hordja. Világoskéken tündöklő szemei kissé mandulavágásúak.

Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Szept. 12, 2010 7:20 am

Viktor Krum... a karakter lapod elolvastam és jó.
Természetesen el vagy fogadva!
Viktor Krum
Varázsló
Viktor Krum

Hozzászólások száma : 117

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Szept. 12, 2010 2:53 am

Név: Viktor Krum
Becenév: Viktor
Kor: 21 év
Rangod: Varázsló
Származás: Aranyvérű
Születési idő: 1976. december 05.
Születési hely: Plovdiv, Bulgária

Család:
Anya: Teodorina Krum / 53 / - gyógyító
Apa: Bozhidar Krum / 55 / - visszavonult kviddicsjátékos
Testvérek: Zoja Mileta Krum / 16 / - tanuló
Egyéb családtag: -
Háziállat: -

Érdekesség: Nevem jelentése: győzedelmes és igen gyakori Bulgária területén, ahogy édesapám származási helyén, Oroszországban is. Nem beszélek túl jól angolul.
Személyes tárgya: A pálcám.

Pálcád: Gyertyán és Sárkány-szívizomhúr, jóval vastagabb a megszokottnál, elég merev.
Iskolai házad: A Durmstrangban nincsenek házak.

Előtörténet: Bulgáriában születtem, 1976. telén, az első hó idején. Abban az évben ugyanis a jeges szelek megelőzték a fehér pelyheket.
A Krum család első, régen várt fiúgyermekeként jöttem világra, ami azért volt érdekes, mert már a fogantatásom pillanatában mindenki arra tippelt, hogy én is a női nem táborát fogom szaporítani. Apám hat nővérével minden esélyem megvolt erre. Aztán a jóslatok mégsem váltak be, s azóta a születési dátumomat percre pontosan zengi százezer varázsló, boszorkány, minden Bolgár és Orosz kviddics szurkoló. A rajongói magazinok hasábjain első bejegyzésként mindig az eleje szerepel. Ezért most, ha megengeditek, én a végével folytatom, a megszokottól eltérően ...
Amikor most, huszonegy éves fejjel nézem a lányt, akit szeretek tudom, hogy nem bántam meg semmit. Hallom a nevetését, látom az arcán azt a visszafogott boldogságot, ami akkor, négy éve megfogott benne. Amiért én is nagy könyvtár-járó lettem a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolában. Ahogy leng a haja a bulgáriai, meleg nyári szélben arra gondolok, milyen szépek is ezek a percek. És arra, hogy bár lenne rá mód, hogy sose érjenek véget ...
Természetesen örültem, amiért Hermione Granger elfogadta a meghívásom, hiszen a szíve már másé, s bár én fel sem fogom, mi olyan vonzó abban a fiúban, nem kukacoskodom. Már azt is nagy nyereménynek éreztem, hogy egyáltalán eljött; hogy bízik bennem annyira, amennyire! Pedig mióta nem találkoztunk, akkor már teljes négy éve csak levélváltás útján kommunikáltunk, s bár én minden levelének minden csinos betűjét ittam magamba, mint az éltető napfényt, nem szóltam. Pedig néma gyereknek anyja se érti a szavát!
Hermione ennek ellenére nagyon jól érezte magát nálunk. Nosztalgikus beszélgetéseink messzire nyúltak, kérdezte, mit csináltam négy év alatt, míg nem volt alkalmunk személyesen is találkozni. Én pedig meséltem, készségesen ...
Elmondtam, milyen furcsa dolog úgy gondolni a Durmstrangra, mint felnőtt férfi. Arra, hogy többé már nem az lesz az otthonom, hanem a ház, amit Bulgáriában vettem, közel a szüleimhez. Arról nem is beszélve, mennyi-mennyi élményt szereztem a kviddics, a munkám által is! A díjak, a mérkőzések, az ellenfelek, a kézfogások ... a sikoltozó rajongók, az ellendrukkerek, a fények, a vakuk, a cikesz gyorsan röppenő aranyozott csillogása a távolban ...
Ezek mind-mind életem meghatározó részletei voltak abban a négy évben. Azt persze nem tettem hozzá, hogy a fényűzés nem pótolhatta Őt, mert illetlenségnek éreztem. De még én magam is elcsodálkoztam azon, mennyit beszéltem akkor éjjel. Megállás nélkül folytak belőlem a szavak, a történetek, a kalandok, amik Őnélküle, a támogatása nélkül nem értek volna semmit.
Felhánytorgattam a Roxfortos hónapokat, a Trimágus Tusát, ami életem egyik legszebb és legnehezebb éve volt. Előbbi azért, mert megismertem Őt, utóbbi pedig mert a Trimágus Tusa nem bizonyult könnyen legyőzendő akadálynak. A harmadik próba, melyen elbuktam az útvesztőben, s melyben Cedric Diggory majdnem életét vesztette ... a második próba, ahol sikerült felhoznom Őt a tóból egy jól alkalmazott cápafej-bűbájjal. Az első próba, ahol diadalmaskodtam a kínai Gömblángsárkány ellen ...
És persze a kedvencem, a Karácsonyi Bál! Máig emlékszem, milyen szemet gyönyörködtető volt akkor Hermione, akinek a nevét azóta már megtanultam kiejteni, hála Merlinnek!
Azon az estén csókoltam meg először, de reményeim szerint nem utoljára. És másnapra már meg is jelent annak a szörnyűséges Rita Vitrolnak a cikke Hermioneről és az úgy nevezett " hódításairól " amiből természetesen egy szó sem volt igaz! Ennek ellenére mikor elváltak útjaink megkértem, hogy írjon. És Ő, a lány, akit szerettem, írt! Mindig. Hosszan. Töredelmesen. Életemben nem örültem még úgy levélnek, mint azokban a hónapokban!
Ezt azonban megint kicenzúráztam, nehogy kellemetlenül érezze magát. Inkább beszéltem neki arról, miképp fedeztek fel annak idején, mennyit segített a felkészülésben apám, mennyire támogatott fényes karrierem útján a családom. A kviddics bele égette magát a mindennapjaimba, de mivel otthon tökéletes jegyeket vártak, így a tanulást sem ereszthettem bő lére. Őrültem, hogy végre egy hasonlóan elmélkedő teremtéssel hozott össze a sors, aki a clupoa szó megemlítésére nem hiszi azt, hogy az valami bolgár nemzeti étel!
Elmeséltem neki, hogy a családom nőtagjai régebben mindig idióta beceneveket aggattak rám, hogy a húgom féltékeny a sikereimre és, hogy sosem mondtam ki hangosan Tudjukki valódi nevét! Hogy legszívesebben én is segítettem volna nekik a Nagy Csata idején ... hogy a nagyapámat gellert Grindelwald ölte meg ...
De Hermione, nagy örömömre, nem jegyzetelt, nem sikoltozott a beszámoló alatt. Csöndben hallgatott, néha belekérdezett, de egyébként rendkívül megnyerő hallgatóságnak bizonyult. Még akkor is, mikor a beszámolómat egyszerűen így zártam:
" Ez pedig mind a születésemmel vette kezdetét 1976. december 05-én ... "

Jellem: Az első szó, ami rólam bárkinek is eszébe juthat az a kviddics. Na igen, de a tehetség nem velem született, hosszú évek munkájába került kifejlesztenem. Még akkor is, ha páran az ellenkezőjét állítják. Ami azonban hozott anyagnak minősül az a szűkszavúságom, a mogorvaságom és a tettrekészségem. Jellememhez az is hozzá tartozik, hogy sosem adom fel, rendkívül makacs vagyok, nem ritkán önfejű. Ezek a jó fogó alapismérvei, már pedig engem többen a világ legjobb fogói közé sorolnak.
A családommal jó a kapcsolatom, bár apámmal nem sokat beszélek. Egyikünket sem lehet bőbeszédűséggel vádolni, de hálás vagyok neki, hogy annak idején a Durmstrangba küldött. Ő a mentorom, a példaképem egyben. Nem szeretem a pletykákat, a hazugságokat, ezért a baráti köröm magja elég szegényes; hiába, sokan akarnak egy világhírű játékos közelében legyeskedni. Azonban aki közelebbről megismer az megláthatja, hogy a mogorva máz mögött őszinte, igaz szív lakozik rengeteg energiával.
Évek óta gyengéd érzelmeket táplálok Hermione Granger iránt. Ő az, akit sosem fogok elengedni ... Mert számomra Ő az igazi!

Kinézet: Nem vagyok különösebben magas, mindössze 180 cm vagyok, ehhez mérten pedig 78 kg-nyi tiszta izom. Az edzések megtették a hatásukat, fizikai képességeim határát feszegetem azóta is, bár még csak huszonegy éves vagyok. Hajam sűrű, rövid és sötétbarna, a szemeim is ezen a színpalettán mozognak. Arcom egyesek szerint nem túl megnyerő, mások viszont az ellenkezőjére esküsznek. Ez szubjektív, kár is szót vesztegetni rá!
Az öltözködésemben hozzá szoktam a meleg, télies pulóverekhez, kabátokhoz, mert Oroszországban, a Durmstrangban mindig borzasztóan hideg van. Nem mondom, hogy túl sokat adok a divatra, csak úgy öltözködöm, mint bármelyik másik átlagos fiatalember, aki fél életét a havasok közt és a kviddics pályán töltötte.
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzomb. Szept. 11, 2010 8:15 am

William Bill Weasley
Az előtörténeted remek, így el vagy fogadva!
William Bill Weasley
Varázsló
William Bill Weasley

Hozzászólások száma : 102

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzomb. Szept. 11, 2010 7:32 am

Név: William Weasley
Becenév: Bill
Kor: 28
Rangod: Varázsló
Származás: Aranyvérű Varázsló (vérárulónak titulálják)
Születési idő: 1970 november 29
Születési hely: London, Anglia

Család:
Anya: Molly Weasley- 46 éves - munkanélküli
Apa: Arthur Weasley-48 éves – minisztériumi alkalmazott
Testvérek:
Charlie Weasley - 26 éves
Percival „ Percy” Ignatus Weasley – 24 éves
Fred Weasley – 22 éves
George Weasley – 22 éves
Ronald Bilius „Ron” Weasley – 18 éves
Ginevra Molly Weasley- 17 éves
Egyéb családtag:
Appoline Delacour - 47 éves (anyós)
Jaquarie Delacour - 50 éves (após)
Gabrielle Yvette Delacour - 12 éves (sógornő)
Muriel Prewett – 107 éves (nagynéne)
Háziállat: nincs

Érdekesség: Bár Greyback megharapott nem változtam át, de sokkal jobban szeretem a véres húsokat
Személyes tárgya: Az esküvői gyűrűm
Pálcád: 12 hüvelyk, Bodza fa, egyszarvűszőr
Iskolai házad: Gfiffendél volt

Előtörténet: 1970 novemberében, születtem a Weasley család első de nem utolsó gyermekeként Widra St. Capdell. Jó volt a gyerekkorom de nem sok mindenre emlékszem belőle. Azt tudom, hogy amikor megszületett első öcsém (Charlie) akkor voltam én nyolc éves, elkezdtek megmutatkozni nálam a jelek. A jelek miszerint nekem is van varázserőm akár csak édesanyámnak és édesapámnak.
Később született egy iker-pár testvérem akik nagyon nagy bajkeverők voltak
11 éves koromban jött a levél, hogy felvételt nyertem a Roxfort -Boszorkány és Varázslóképző Szakiskolába. Hamar elérkezett a szeptember. Emlékszem, hogy a nyáron egyfolytában avval cukkoltam Charliet, Fredet és Georgeot, hogy én már iskolába megyek ők meg még nem. Én is mint a családom összes tagja a Griffendélbe kerültem.
Az iskolás éveim szinte eseménytelenül teltek az ötödik évig. Mindig mindenből K-t kaptam.
Közben megszületett Percy, Ron is és egyetlen húgom Ginny.
Ötöd évben a házam prefektusa lettem, hetedévben pedig megkaptam az iskola-első címet is.
Elkezdtem még ebben az évben levelezni egy Brazil fiúval, a nevére már nem emlékszem.
Szerette volna ha én vele tőzsdéznék, de tudva, hogy családom nem éppen gazdag, rögtön nemet mondtam erre a kérésre. A levelező társam pedig küldött egy elátkozott kalapot, amit Fred fel is húzott és összezsugorodott a füle, szerencsére anyu megtudta szüntetni. A R.A.V.A.SZ. vizsgákat sikeresen letettem és a Gringotts-ban kezdtem el dolgozni. Ott átoktörő voltam, Egyiptomban kellett dolgoznom.
Apám egyszer nagy mennyiségű galleont nyert. Kiutaztak hozzám Egyiptomba, sok sírt megnéztünk.
A nyaralás után, visszatértem otthonomba, hogy a családommal menjek a Kvidics –Világkupa döntőre. Azon a nyáron találkoztam először Harry Potterrel. Szimpatikus volt nekem, és ahogy elnéztem Ginnynek is bejött.
A Világkupán , megmutatták magukat a halálfalók én meg segítettem a minisztériumnak megvédeni az embereket, szereztem egy mélyvágást a karomon ami még sajnos most is látszik.
Amikor a Trimágus Tusa volt a Roxfortban nem mentem vissza Egyiptomban hanem a Roxfortba segédkeztem. Amikor megláttam Fleurt rögtön elkezdett vonzani hozzá valamilyen titokzatos erő. Figyelemmel kísértem végig a feladatokat. Az utolsó próbánál Cedric holttestével tért vissza Harry és azt mondta visszatért Tudjuk ki. Rögtön elhittem Harrynak hogy visszatért Voldemort, és beálltam Charlieval a Főnix Rendjébe. Sajnos emiatt nem mehettem vissza a piramisokhoz hanem a Gringottsban kellett íróasztal mögé ülnöm. Soha sem fogom megbánni, mert itt találkoztam Fleurrel újra aki eléggé rosszul beszélte a nyelvet, így én segítettem neki tanulni. Azthiszem, hogy én már akkor belé szerettem amikor elősször megláttam, amikor pedig tanítottam teljesen biztos voltam benne, hoyg szeretem. Nagy szerencsémre ő is így volt evvel. Megkértem Fleur kezét aki nagy örömömre igent mondott. Először a családom nem díjazta de egy idő után megbékéltek a dologgal.
Mikor Dumbledore valami fontos ügyben , engem és néhány Főnix Rendje tagot bízott meg avval, hogy őrizzük a Roxfortot. Sajnos nem sikerült teljes mértékben megvédeni az iskolát. Draco Malfoy túl járt az eszünkön és becsempészte a halálfaló társait. Akkor halt meg Dumbledore, de nem volt időm evvel foglalkozni, mert megharapott Fenrir Greyback. Igaz akkor nem volt átváltozva de engem, megfertőzött. Anyám azt hite, hogy Fleur el fog hagyni a harapás miatt, de ez nem így volt. Ő mindig ott volt és ápolt amiért nagyon hálás vagyok neki.
Az egyike voltam annak a csapatnak aki segített megszöktetni Harryt. Nem úgy sikerült az akció, ahogyan szerettük volna. Láttam meghalni az egyik legnagyobb aurort. Rossz volt látni, hogy milyen erőssé fejlődtek ellenségeink.
Fleur és én még nyáron összeházasodtunk, bár nem telt eseménytelenül. A halálfalók pont aznap támadtak meg minket. A vendégek éppen megúszták, de Hermione, Harry és Ron eltüntek.
Van egy házunk a Kagylólak. A nyár maradék részét Ginny nálunk töltötte, kevesebb volt az esélye, hogy ott ránk rontanak.
A Nagy Csatában én is és feleségem is részt vettünk. Körülöttünk, csak hullottak az emberek, de nem volt idő figyelni, hogy barát vagy ellenség aki össze esik.
De most is mint mindig a jó győzedelmeskedett, és most már nyugalomban élhetünk a Kagylólakban.

Jellem: Nem vagyok valami megfontolt, az Percy szerepe. Mondhatnám azt, hogy előbb cselekszem mint gondolkodom. Szeretem ugratni az embereket, de igyekszem felelősség teljes lenni, hisz van egy feleségem. Nem vagyok valami dicsekedő fajta, de csak a saját fejem után megyek.

Kinézet: Körülbelül 180 cm vagyok, kissé izmos. A sebhelyem elcsúfítja az összképet ami a nyakamon van. Nekem is ahogy minden Weasleynek vörös a hajam.
Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

Hozzászólások száma : 260

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzer. Szept. 08, 2010 5:33 am

Perselus Piton írta:
Szép előtörténet.
Elfogadva

Köszönöm Professzor úr!
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptySzer. Szept. 08, 2010 5:22 am

Szép előtörténet.
Elfogadva

Harry Potter
Varázsló
Harry Potter

Hozzászólások száma : 260

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyKedd Szept. 07, 2010 7:54 am

Név: Harry James Potter
Becenév: Harry, a "Kis Túlélő"
Kor: 18 éves.
Rangod: Diák (A jövőben auror)
Származás: Félvérvarázsló
Születési idő: 1980. Július. 31.
Születési hely: Anglia, Godric’s Hollow

Család:
Anya: Lily Evans Potter /38 éves / auror /
Apa: James Potter / 38 éves / auror /
Testvérek: nincs testvérem
Egyéb családtag:
Sirius Black – Keresztapa
Margaret Dashwood – Keresztanya
Petunia Dursley – Nagynéni
Vernon Dursley – Nagybácsi
Dudley Dursley – Unokatestvér
Háziállat: Hedvig, a hóbaglyom.

Érdekesség: Párszaszájú vagyok, azaz értek a kígyók nyelvén és titkon Voldemort belőlem is Horcruxot csinált.
Személyes tárgya: Van egy láthatatlanná tévő köpenyem, ami évek óta apáról-fiúra száll, és ami a halál ereklyéinek egyike.

Pálcád: Magyal – főnix toll alapanyagú (Az igazgató úr főnixének, Fawkesnak egyik tollából készült.)
Évfolyamod: 7. évfolyam

Előtörténet:

Most össze kellene foglalnom, mi történt velem eddig. Higgyétek el, nem egy könnyű feladat, mert a dolgok összekuszálódtak. Sokszor gondoltam arra életutam során, hogy amiben most élek, az egy álom és hamarosan fel kell ébrednem, hogy bevigyem a házba Vernon bácsi újságját, vagy, hogy Petunia néni helyett csináljak rántottát reggelire. Mert ki akarna felkelni akkor, amikor élete legszebb perceit éli át? Amikor nem hallottam meg az ébresztőm csipogását, akkor kellett szembesülnöm azzal, hogy ami velem történik az a valóság. Egy biztos! Soha, egyszer sem kívántam azt, hogy felriadjak Vernon bácsi dörömbölésétől, vagy Petunia néni visításától, hogy mikor kelek ki az ágyamból. Akár milyen szenvedésben volt részem, inkább választottam azt a cudar valóságot, amely összekötött a mágiával, mint azt, ahol ezek a dolgok nem léteznek…
1980-ban születtem július végén. Anyám Lily Potter és apám James Potter Sirius Blacket szánta keresztapámnak. Egy hatalmas, sötét varázsló tört az életünkre egy éjjel és meg akart ölni engem. Nem sikerült neki és erről csak egy villám alakú sebhely tanúskodik a homlokomon. Dursleyékhez kerültem még kis baba koromban, akik elhitették velem, hogy a szüleim autóbalesetben haltak meg. Rengeteget kellett szenvednem náluk azért, mert elítélték a mágiát.
A 11. Születésnapomon tudtam meg Hagrid által, hogy varázsló vagyok és hogy felvettek a Roxfortba. A vonaton ismerkedhettem meg Hermionéval és Ronnal, az iskolában, pedig a kviddiccsel. Hamar megtanultam, így én voltam az évszázad legfiatalabb fogója. A tanév során kiderült, hogy Voldemort nagyúr, aki tíz éve minden hatalmát elvesztette általam, megpróbálja megszerezni a bölcsek kövét, hogy így újra testet ölthessen, és visszatérhessen a hatalomba. Nekem és a barátaimnak sikerült megakadályoznunk. A következő tanévben merényleteket követtek el a mugliivadékok ellen. Kiderült, hogy a Titkok Kamráját kinyitották és az ott lakó baziliszkusz fenyegeti a „sárvérűeket”. Egy bőrkötéses, 50 éves napló segítségével – amivel Ginny megdobta Mirthilt, a hisztis kísértetet a lány mosdóban – megismerkedhettem Tom Denemmel, akiről kiderült, hogy ő a hajdani Voldemort 16 évesesen. Sikerült megküzdenem vele, megölnöm a Baziliszkuszt és kihozni Ginnyt a kamrából.
A harmadik év kezdődött el számomra a Roxfortban. Mielőtt elkezdhettem volna, megtudtam, hogy Sirius Black kiszabadult az Azkabanból és valószínűleg az életemre készül törni. Úgy tudtam, hogy ő árulta el a szüleimet is, amiért mérhetetlen haragot és kínt éreztem. Azonban végül kiderült, hogy nem Sirius Black - a keresztapám – a bűnös, hanem Peter Pettigrew, aki Ron Makesze volt 12 éven át. Siriust sikerül megmentenünk, de Féregfark megszökött. Ebben az évben szerencsére nem találkoztam Voldemorttal, de sajnos a dementorokat, már nem tudtam elkerülni. Meg tanultam védekezni ellenük a patrónus bűbájjal és az is kiderült számomra, hogy a patrónusom egy szarvas. A következő évben megrendezésre került a Trimágus tusa, amelyben 3 varázsló iskola méri össze tudását. A szabályok szerint, csak nagykorú vehetett részt a Trimágus tusán, azonban valahogy belekerült a nevem a serlegbe és az kiválasztott negyedik bajnokként. Rengeteget kellett tanulnom akkor, hogy helyt tudjak állni a próbákon, de szerencsére Rémszem professzor a segítségemre volt. A tusán az utolsó próba csapda volt: a serleg, zsupszkulcs volt, ami a temető vitt engem és Cedric Digoryt, ahol Voldemort és Féregfark várt minket. Az a nap volt az egyik legszörnyűbb az életemben és nemcsak azért, mert a szemem láttára ölték meg Cedricet. Voldemort újra testet öltött és ezúttal az én vérem is benne folyt az ereiben. Bár megmenekültem, muszáj volt beszámolnom Voldemort visszatéréséről. Dumbledore feltétel nélkül hitt nekem, azonban Cornelius Caramel, a mágiaügyi miniszter, hatalmát féltve inkább ragaszkodott a társadalom biztonságának látszatához, és önmagát is meggyőzte, hogy hazudok.
A hatalmát visszanyert Voldemort nem lépett színre nyíltan, a Mágiaügyi Minisztérium pedig lejárató kampányt folytatott Dumbledore és én ellenem. A miniszter a Roxfortba küldte tanárnak, majd főinspektornak a szadista hajlamú boszorkányt, Dolores Umbridge-et, aki noha elvileg sötét varázslatok kivédését tanított, valójában megakadályozta, hogy a gyerekek gyakorlati önvédelmet tanuljanak, mert Caramel attól félt, hogy Dumbledore megtámadja a minisztériumot. Én és a barátaim ezért Dumbledore Serege néven titkos önvédelmi szakkört szerveztünk. Nekem mindeközben visszatérő álmom volt egy sötét folyosóról, míg végül kiderült, hogy – a hajdani, meghiúsult gyilkos átok következtében – Voldemorttal kölcsönösen beleláttunk egymás fejébe. Amikor Voldemort erről tudomást szerzett, csapdába csalt engem, és a kaland – amelynek végeztével a minisztérium is kénytelen volt elismerni, hogy a Sötét Nagyúr visszatért – Sirius Black életébe kerül. Megtudhattam, hogy Voldemort hajdan egy jóslat miatt tört az életemre, mert úgy vélte, én vagyok az egyetlen, aki elpusztíthatja őt. Kénytelen voltam szembenézni a ténnyel, hogy a sors akarata szerint végül vagy én fogom megölni Voldemortot, vagy Voldemort engem.
A 6. Évfolyamot elkezdve, Dumbledore közölte velem, hogy ebben az évben különórákat szeretne tartani nekem. Az órák során régi emlékekbe tekintettünk be, és képet tudtam alkotni Voldemort múltjáról. Megtudtam, hogy a Sötét Nagyúr hétfelé szakította lelkét: hat horcruxot készített, hogy így nyerje el a halhatatlanságot. Voldemort tehát mindaddig elpusztíthatatlan, amíg az összes horcruxát meg nem semmisítették. Én eközben – a titokzatos „Félvér Herceg” régi tankönyvének segítségével zseniális bájitalfőzővé váltam – gyanakodni kezdtem, hogy Draco Malfoy valójában halálfaló, és Piton segít neki titkos célja elérésében. Dumbledore ismételten leszögezte, hogy feltétel nélkül megbízik Pitonban. Végül kiderült, hogy Malfoy terve – Voldemort parancsára – Dumbledore megölése volt. Malfoy azonban képtelen volt elkövetni a gyilkosságot, így Piton – számos halálfaló, valamint a láthatatlanul jelen levő szemem láttára – a gyilkos átokkal megölte Dumbledore-t. A gyilkosságot követő csatában számomra kiderült, hogy valójában Piton a Félvér Herceg. Elhatároztam, hogy utolsó évemre nem térek vissza a Roxfortba, hanem teljesítem a Dumbledore-tól rám hagyott küldetést: felkutatom és elpusztítom a horcruxokat, és ha sikerül, bosszút állok Pitonon is.
Hermione, Ron és én izgalmas és megrendítő kalandok során jutottunk a horcruxok nyomára. Az események egy csatában végződtek, amelyre a Roxfortban került sor. Kiderült számomra, hogy Piton Dumbledore kérésére végzett az igazgatóval, aki egy mágikus baleset (az egyik horcrux elpusztítása) miatt már amúgy is a halálán volt. Az is kiderült, hogy valójában én is egy horcrux voltam, amelyet Voldemort tudtán és akaratán kívül készített: amikor annak idején visszaszállt Voldemortra a gyilkos átok, a sötét varázsló amúgy is szakadozott lelkéből lehasadt egy rész, és bevette magát a szobában lévő egyetlen élőlény – vagyis az én fejembe. Így Voldemort mindaddig elpusztíthatatlan volt, amíg én életben voltam. Úgy döntöttem, hogy önként életem adom barátaimért, és védekezés nélkül állok Voldemort elé, aki ismételten kimondta rám a gyilkos átkot. Mivel azonban kalandom folytán nekem – a történelem folyamán először – sikerült egyesítenem három mágikus tárgyat, a Halál ereklyéit, a halál urává váltam. Dumbledore elmondta nekem, hogy mikor Voldemort a visszatéréséhez felhasználta a vérem, akkor megerősítette a kettejünk közötti mágikus kapcsolatot, ezért Voldemort nem tudott megölni. Azonban Voldemort lélekdarabjával végzett a gyilkos átok. A végső összecsapásban Voldemort még egyszer, utoljára megpróbált megölni, azonban az átok ismét visszapattant, és – az immár horcruxok nélküli – Voldemort meghalt.
Számomra máig zavarosak a dolgok, hogy végülis hogy kaptam vissza a szüleim és a keresztapámat, de nem is érdekel. Az a lényeg, hogy most újra boldog lehetek a családommal, azonban újra kell járnom a 7. évfolyamot.

Kívánjatok sok szerencsét, mert a tanulással azóta is hadilábon állok!

Jellem: Vannak rossz tulajdonságaim, mint a makacsság és az önfejűség. Ha valamit a fejembe veszek, megcsinálom, hiába visítoznak a nálam okosabb és bölcsebb emberek. Rendelkezem nem elhanyagolható jó tulajdonságokkal is, mint a bátorság, segítőkészség, önfeláldozás és tehetség. Valamint mindazok után, amiken átmentem, képes vagyok szeretni, ami szintén nagy szó.

Kinézet: Vékony, szemüveges kis ficsúr. A hajam rövid, fekete olykor inkább hasonlít bozótra, mint hajra. A szemem az anyámtól örököltem, zöld, mandulavágásúak. Van egy villám alakú jel a homlokomon, amúgy a magasságom 170 cm és 65 kg vagyok.
Albus Dumbledore
A kor legnagyobb mágusa/Roxfort Igazgatója
Albus Dumbledore

Hozzászólások száma : 58

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyHétf. Aug. 30, 2010 6:22 am

Köszönöm, Perselus.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyHétf. Aug. 30, 2010 6:21 am

Üdvözlöm körünkben Professzor úr, szép előtörténet.
Természetesen Elfogadva

Albus Dumbledore
A kor legnagyobb mágusa/Roxfort Igazgatója
Albus Dumbledore

Hozzászólások száma : 58

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyHétf. Aug. 30, 2010 5:56 am

Név: Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore
Becenév: Egyszer becéztek a a Carrow testvérek
Kor: 117
Rangod:A kor legnagyobb mágusa
Származás: Félvér Varázsló
Születési idő: 1881. július
Születési hely: Egyesült királyság, Mould-on-the-Wold

Család:
Anya: Kendra Dumbledore, mugliszármazású, halott
Apa: Percival Dumbledore, aranyvérű, halott
Testvérek: Ariana Dumbledore, félvér, halott
Aberforth Dumbledore, félvér, Szárnyas Vadkan tulajdonosa, 115

Egyéb családtag: -
Háziállat: Fawkes, főnix

Érdekesség: Az Albus egy latin szó jelentése: fehér, tiszta. A Dumbledore óangol nyelven dongót jelent. A bal térde fölött van egy átokheg, ami London teljes metróhálózatát ábrázolja. Percival Arthur egyik lovagja volt, aki megtalálta a Szent Grált. Wulfric jelentése farkaserő, és a hős Beowulf(erős medve-farkas) legendájára emlékeztet, aki fiatal korában legyőzte Grendelt. Brian jelentése nem ismert.
Személyes tárgya: A Pálcák Ura

Pálcád: bodzafa, tesztrálszőr,
[
Előtörténet:
1881. nyarán születtem a kies Mould-on-the-Wold településen. Itt élt a családom már egy jó ideje. Nem sokkal utánam megszületett az öcsém, Aberforth, és a húgom, Ariana. Ezek után jelentkeztek a problémák. Arianát látta varázsolni három mugli fiú. Odamentek hozzá, bántalmazták és megfenyegették, hogy ne használjon olyan trükköket, amiket nem tud megmagyarázni. Ekkor Ariana elhatározta, hogy nem fog többet varázsolni, azonban a képességeit nem tudta elnyomni. A saját mágiája időnként kitört belőle és ilyenkor veszélyes volt. Apánk, Percival ekkor már Azkabanban ült, mert ellátta a három mugli fiú baját. Soha többé nem tért haza.
Ezután anyám nem sokat tehetett. Elköltöztünk Godric’s Hollowsba. Itt könnyebben el tudtuk rejteni Arianát, s így nem került a Szent Mungóba. Az évek során szárnyra kapott egy hír, hogy a húgom kvibli. Ezt anyám is terjesztette, mert így nem kérdezősködtek az emberek annyit. Senki sem tudta a teljes igazságot, csak Bathilda Bircsók, akivel nagyon jóban volt anyám. Azonban anyám időközben megöregedett és egy napon 1899-ben megölte őt Ariana. Én ebben az évben végeztem a Roxfortban és egy világkörüli útra indultam volna a kedves, Elphias Doge-zsal. A halálhír hallatán én rögtön lemondtam és hazatértem, hogy magamra vegyem a családfői terheket. Bár nem tudtam elmenni Doge-zsal több tanulmányomat is publikáltam a Transzformációs Szemlében, a Bűbájtani beszámolókban és a Főzetkutatásban.
Azon a nyáron megismerkedtem Gellert Grindelwalddal, Bathilda unokaöccsével. Elkezdtünk tervezgetni, hogy hogyan uralhatnánk, mi mágusok, a világot. Augusztus végére sikerült a terveket véglegesíteni. El akartunk menni egy körútra, hogy hvíeket szerezzünk és megtaláljuk a Halál ereklyeit, de egy napon elénk állt az öcsém, Aberforth. Ő leszidott minket, mert nem akarta elengedni Arianát az útra, mert túl instabil az állapota. Igaza volt, de Gellert ezt nem ismerte el, s előhúzta a pálcáját, hogy megátkozza. Én beláttam ezt és Aberforth oldalára álltam. Elkezdünk párbajozni, de a villongások és a zaj újabb kitörésre késztették Arianát. A következő pillanatban csak annyit láttam, hogy a húgom holtan terül el a földön. Grindelwald ekkor elmenekült, mert már otthon priusza volt. Emiatt sohasem tudtam meg, hogy kiölte meg a húgomat. Én abban a hitben éltem, hogy az enyém volt a halálos átok. Aberforth is így gondolta, s Ariana temetésén eltörte az orrom két ütésével, amik ellen nem védekeztem. Én ezután Londonba költöztem, ahol különböző varázslatokat fejlesztettem tovább vagy találtam fel.
1928-ban visszatértem a Roxfortba, mint átváltoztatás-tan tanár és igazgatóhelyettes. Így én felügyeltem a felvételiztetést. 1945-ben már nem tudtam tovább halasztani a Grindelwald elleni párbajom és kiálltam ellene. Legyőztem őt, így enyém lett a pálcája, a Pálcák Ura. Őt a saját börtönébe, Nurmengardba, zártam. Eddig és ezután is Nicholas Flamellel dolgoztam és megtaláltuk a sárkányvér tizenkét felhasználási módját. Közben figyelemmel kísértem egy Tom Denem nevű fiatal, de tehetséges varázslófiú tanulmányait. Bár gyanította, hogy Denem nyitotta ki a Titkok Kamráját, de minden bizonyíték egy Rubeus Hagrid nevű harmadéves fiút állított be a Kamra kinyitójának és a gyilkosság elkövetőjének. Szerencsére sikerült rávennie az akkori igazgatót, Armando Dipettet, hogy Hagridet képezzék ki vadőrnek. 1955-ben kineveztek a Roxfort igazgatójának. Nem sokkal később Tom Denem meglátogatott és újra el szerette volna nyerni a Sötét Varázslatok Kivédése tanári kinevezését, de nem engedtem kérésének, mert hallottam tetteiről és azok nem tetszettek nekem. Tom ezután távozott és elkezdett embereket, úgynevezett halálfalókat toborozni. Miután elég veszélyt jelentett és az emberek nem bíztak egymásban és a Minisztériumban megszerveztem a Főnix Rendjét, amivel Voldemort és az emberei ellen harcoltam. Eleinte sok tagja volt, de Voldemortnak sikerült levadásznia többeket közülük. Egy jóslat miatt a következő, s egyben legutolsó célpontja a Potter család volt. Ekkor viszont különös dolog történt. Az ifjú Harry ki fogott rajta és ahelyett, hogy a csecsemő halt volna meg maga Tom Denem halt meg. A legtöbb ember szerint. Én viszont már tudtam a horcruxjairól, bár még magam sem tudtam, hogy hol keressem ezeket.
Ezután pár évig bujkált Tom, de visszatérése elkerülhetetlen volt. A Trimágus Tusa után közvetlenül Harrytől tudtam meg a rossz hírt. Két órával később, Perselus Piton, a hozzám hű kém visszatért Tom halálfalói közé, én pedig újra összehívtam a Rendet, amibe sikerült új tagokat beszervezni. Rögtön védeni kezdtük a jóslatot, nehogy Voldemort megszerezze. Ez viszont nem volt könnyű, mert a Minisztériumban tárolták és a hivatalos álláspont szerint Cedric Diggory nem Tom keze által, hanem balesetben halt meg. Voldemort elég későn jött rá, hogy csak ő vagy Harry érhet hozzá. Kieszelt egy tervet és majdnem sikerült is megszereznie. Én csak az utolsó pillanatban értesültem az eseményekről, mivel másodjára is sikerült eltávolítani az igazgatói posztomról a minisztérium embereinek, így nem az iskolában és nem is a Rend főhadiszállásán voltam, hanem a horcruxokat kerestem. Épp időben értem vissza és sikerült megmenteni Harryt Tomtól, de majdnem vesztettem. Ekkor viszont már a minisztérium is elismerte azt, hogy Voldemort visszatért, mivel Tom távozása előtt érkezett meg a miniszterelnök az embereivel. Ezután visszakerültem a Roxfort élére és sikerült egy információt szerezni egy horcrux lehetséges helyzetéről. Nyáron meg is találtam. Amikor megláttam, hogy ez a Feltámadás köve nem tudtam ellenállni és felhúztam a kezemre. Tudtam, hogy Tom erős mágiával védelmezte, de botor módon azt hittem, ha elpusztítom a mérgezés is megszűnik, de nem ez történt. Perselus az utolsó pillanatban nyert nekem egy évet. Ez alatt én Harrynek tovább adtam minden információt. Egyrészt azért, mert neki kellett megölnie Tomot, másrészt Nicholas Flamelnek sikerült megtalálnia a méreg ellenszerét, de ez azzal járt, hogy egy évet tetszhalottként kell feküdnöm valahol. Ezt viszont nem árultam el senkinek és Nicholast is megkértem a hallgatásra.
Június elején, amikor megszereztem Harryvel egy másik horcruxot kezdett rossz irányba fordulni a tervem. Az iskolát megtámadták. Én rögtön oda siettem Harryvel. A toronyban, ahol leszálltunk az ifjabb Malfoynak sikerült lefegyvereznie. Nem sokkal később több halálfaló, majd Perselus is megjelent, aki megölt. Látszólag. A halálos átok nem engem talált el, hanem egy láthatatlanná tett elnémított baglyot. Viszont Flamel módszere hatni kezdett és én leestem a toronyról. Szerencsére felkészültem erre és párnázóbűbájt raktam a ruhámra.
Egy évnyi pihenő következett. Az évvége felé találkoztam Harryvel a halál felé vezető úton. Ez azt jelentette, hogy nagy valószínűséggel működik is a tervem. Akkor elhitettem a fiúval, hogy én halott vagyok és nem térhetek vissza, de ő igen. Miután eltűnt biztos lettem, hogy a tervem sikerülni fog. Majd letelt az egy év, s én felébredtem a koporsómban. A kezemben ott volt a szeretett pálcám, bár az első varázslatoknál tudtam, hogy használta valaki. hisz Harry is mondta, hogy Tom elrabolta. Szerencsére a hoppanáláshoz nem kell pálca, így sikerült a régi Godric’s Hollows-i Dumbledore-házba visszatérnem, amit szerencsére csak én használtam, mivel Aberforth a Szárnyas Vadkanban lakott. A régi pálcámat, amit a bodzafa előtt használtam, itt hagytam régen, s ezért most el tudom látni magam a legszükségesebb dolgokkal. Most itt élek, de lassan eljön az idő, hogy pár embernek felfedjem a titkom, hogy élek.

Jellem: Általában vakmerő, de néha kivárja a megfelelő pillanatot a cselekvésre. Sokan azt mondjak, hogy gyengesége az, hogy képes megbízni a megbízhatatlan emberekben. Remek humorérzéke van. Mindig nyugodt, amivel felbőszíti az ellenfeleit a párbajokban. Ellentétben Voldemortta,l szerinte nem fontos az aranyvérűség, mert az embereket nem a származásuk, tulajdonságaik, hanem a döntéseik határozzák meg.

Kinézet: Magas és sovány hosszú hajjal és szakállal. Kék szeme van, az orra hosszú és görbe (mintha eltört volna. Ugye Aberforth?). Hosszúak az ujjai.
Fleur D. Weasley
Boszorkány
Fleur D. Weasley

Hozzászólások száma : 78

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Aug. 22, 2010 11:00 pm

Köhszönöhm!
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Aug. 22, 2010 8:53 am

Fleur Delacour Weasley
Remek előtörténetet hozott össze, nem volt mibe belekötnöm.
El van Fogadva! Üdv köztünk!
Fleur D. Weasley
Boszorkány
Fleur D. Weasley

Hozzászólások száma : 78

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 EmptyVas. Aug. 22, 2010 12:01 am

Név: Fleur Isabelle Weasley / leánykori nevem Fleur Isabelle Delacour /
Becenév: Fleur, gúnynevem Francica
Kor: 21 éves
Rangod: Boszorkány
Nem:
Származás: Negyedrész véla, egyébként aranyvérű
Születési idő: 1977. április 28.
Születési hely: Párizs, Franciaország

Család:
Anya: Madame Appoline Delacour / 47 éves / Félig véla
Apa: Monsier Jaquarie Delacour / 50 éves / Varázsló
Testvérek: Gabrielle Yvette Delacour / 12 éves / Diák
Egyéb családtag:
Arthur Weasley - após
Molly Prewett Weasley - anyós
William Arthur " Bill " Weasley - férj
Charlie Weasley - sógor
Percival Ignatus Weasley - sógor
Frederic Weasley - sógor
George Weasley - sógor
Ronald Bilius " Ron " Weasley - sógor
Ginevra Molly Weasley - sógornő
Muriel Prewett / bármennyire is sajnálom /
Háziállat: nincs

Érdekesség: Negyedrészt véla vagyok, anyai ágról.
Személyes tárgya: Az eljegyzési gyűrűm és a pálcám.

Pálcád: 11 hüvelyk, rózsafa, véla-haj a magja
Iskolai házad: Én a Beauxbatonsban végeztem!

Előtörténet:

- Mesélhetnél magadról valamit!
- Á', nehm 'iszem, hogy kíváhncsi 'ágyh ráh!
- De mégis! Olyan rég találkoztunk ... emlékszel, velem jöttél a bálba, mikor a Roxfortban voltatok!
- Tuhdom, Ro'ger. Emlékhszem.
- Kérlek, Fleur!
- Jó' ván nehm báhnom ...

Franciaországban születtem 1977. tavaszán, a Delacour család első gyermekeként. A szüleim köztiszteletben álló varázslók voltak, Apám az ottani minisztériumban a Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályát vezette, így Anyámnak nem volt kötelező munkát vállalnia. Egy fizetésből is remekül eltartottuk magunkat, mi több, a felsőbb varázsló rétegekbe tartoztunk. Ez talán annak is köszönhető volt, hogy Édesanyám szépségével is kivívta az emberek csodálatát. Ezüstszőke hajával, azúrkék szemeivel, márványfehér bőrével olyan volt, mint egy jelenés. Mint valami csodálatos, gyönyörű angyal. Apám anno első átásra beleszeretett. Ennek a szerelemnek a gyümöcse lettem én, szakasztott mása Appoline Delacournak ...
Szüleim az első pillanatoktól kezdve elhalmoztak szeretettel. Én lettem az apró Hercegnő, a kis királylány, aki csak a legjobbat érdemelte. Hatalmas, rózsaszín szobát kaptam a kúriánkban, olyan ággyal, olyan fésülködőasztallal, babaházzal, amire akkoriban minden más kislány is vágyott! Engem azonban ez vajmi' kevéssé foglalkoztatott, én jobb voltam mindegyiküknél, különb, szebb, okosabb. És még valamiben különböztem tőlük: volt varázserőm!
Ami a családomban ugye bár nem számított épp ritkaságnak. De a mugli gyerekekkel ennél fogva sosem érintkeztem. Meg aztán ... a varázsló gyermekek közt is mindig jobb voltam valamiben. Ha másban nem is, hát szépség dolgában többet kaptam az élettől. Ami, mondják, nem igazságos. Én egyesítettem az összes létező erényt, amit a franciák pártoltak: szépséget, gazdagságot, észt, erkölcsöt, erényt, humort. Maga voltam a tökéletesség!
Hosszú éveken keresztül magántanárok közt forogtam, olyan társaságokkal töltöttem az időm, akik teáztak, tele fújták magukat parfűmmel, részvényekről és ruhákról fecsegtek. Én pedig csak hamar ezt kezdtem otthonomnak tekinteni. Ezeket a felettébb sekélyes, kiszámíthatatlan varázslókat és boszorkányokat tartottam barátaimnak. És a gyerekeiket, akik semmiben sem különböztek tőlük. Fennhéjázó, makrancos fiatalok voltak, irigyek és mocskos szájúak. De közel sem olyan szépek, okosak és humorosak, mint én. A társaság lelke. A mindössze hét éves Fleur Isabelle Delacour!

Kilenc éves voltam, mikor a családunk egy újabb taggal gyarapodott a húgom, Gabrielle Yvette Delacour személyében. Gaby olyan volt, mintha csak a gyermekkori önmagamat látbám viszont. Szőke. Kékszemű. Márványos fehér bőrrel. Imádtam attól a pillanattól kezdve, hogy először felsírt. A gondjaimba vettem, ápolgattam, dédelgettem, az én legkedvesebb játszótársam lett már akkor, mikor még fel sem foghatta, ki vagyok. A szívem csücske. Nem éreztem iránta féltékenységet.
Amikor iskolába mentem a kapcsolatunk furcsa módon csak még erősebbé vált. Tizenegy évesen akor azonban engem már nem csak a kishúgom érdekelt. Én voltam a Beauxbatons sztárja, Madame Maxime legkedvesebb diákja, ahogy a legígéretesebb is. Éveken át csillagként tündököltem az iskola egén, ez a sikersorozat pedig akkor sem tört meg, mikor meghívást kaptunk a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző Szakiskolába, Nagy-Britanniába. Már az első pillanattól kezdve ellenszenves volt számomra az az iskola. Régimódi, hideg kőépület, semmi finomság, semmi elegancia nincs benne, ráadásul tele volt faragatlan diákokkal, beszélő festményekkel, csörömpölő páncélokkal és egy neveletlen vadőrrel! Kész őrültek háza!
Természetesen neveztem a Trimágus Tusára, hiszen abból csak még több dicsőség származott! Gabrielle pedig, aki velem tartott, még büszkébb lett volna rám. Így, mikor én lettem a Beauxbatons bajnoka szinte repültem a boldogságtól!
Persze a Roxfort két diákot indított, nem is értettem, hogy merik ezt megtenni. Valami Cedric Diggoryt aki jóképű, ám kissé naiv fiú volt és Harry Pottert! Igen! Azt a Harry Pottert! A fiúcska túl fiatal volt a versenyhez, mégis bejuttatták csalással. Azonban ezzel én nem sokat foglalkoztam. Gondoltam, tőle nem kell félnem. Tapasztalatlan, még úgy is, hogy szimpatikus fiatalember. Krumtól már inkább tartottam. Agyafúrt egy fickó volt, ráadásul nemzetközi kviddics játékos, tehát felettébb ügyes is. Diggoryval nem alakítottam ki kapcsolatot, bajtársak voltunk, s egyben ellenfelek is ...
Az első próba nagyon megviselt. A walesi zöldsárkány ellen álltam ki, és egy jól irányzott altatóbűbáj segítségével megszereztem az Aranytojást. Azonban nem gondolkozhattam szabadon a titkán, ugyan is jött egy nagyon rangos esemény, amin feltétlenül részt akartam venni. A Karácsonyi bál!
Mivel választanom kellett valakit, akivel mehettem, nagyon sokáig kerestem. Nem találtam senkit, aki méltó lett volna hozzám. Végül, jobb híján, a hollóhátas Roger Davies mellett döntöttem, aki valószínűleg fel sem fogta, miképp érhette őt ekkora szerencse. Persze a legtöbb meghívás engem ért, de miután én a kezembe vettem a dolgokat sorban mindenkit kikosaraztam.
A bál végül meg sem közelítette az elvárásaimat. Az étel ehetetlen volt, a díszítés silány, a zene szóra sem méltatható. A partnerem pedig … nos … végül az egész estét a parkban töltöttük.
A második próbára sikerült megfejtenem a tojás titkát; Roger hallott egy fülest egy másik fiútól, aki Cedric Diggorytól tudta. Máig emlékszem arra a gyönyörű versikére!

Jöjj, várunk lent hol szól e dal,
Fent fül minket sose hall,
Gyere, hisz mi neked kell
Nálunk van, mi vettük el.
Csak egy órád van, ne feledd,
Hogy megtaláld és visszavedd.
Ha letelt már ne remélj.
Vége, többé nincs esély!

Tőlem az én kicsi Gabrielle-emet vitték el. De nem bírtam elbánni a Roxforti Fekete Tó mélyén garázdálkodó kákalagokkal. Már attól féltem, a drága húgocskám örökre elveszett, mikor Harry Potter és a barátja felbukkantak vele! Azóta örök hálával tartozom nekik ezért a hőstettért!
A Tusa harmadik próbájába is majdnem bele haltam. Végül Harry Potter mentett meg az ördöghuroktól és vissza küldött a kiindulópontra. Aztán … visszatért Krum is, de Ő sem tudott semmit a Roxfort két bajnokáról.
Mikor azonban harmadszor is megnyílt a labirintusból kivezető átjáró két alak bukkant fel benne. Potter és a félholt Diggory!
A sebesült fiút azonnal ellátták, a tömeget pedig feloszlatták. Én a húgommal, a többi Beauxbatonsos kíséretében vissza vonultam a lakosztályainkhoz. Ott vártuk a kihírdetést. Végül, mint az várható volt, a díjat Harry Potternek ítélték, de én nem bántam. Ő volt az egyetlen négyünk közül, aki megérdemelte.
A Tusát követően nem utaztam haza, Angliában maradtam és Londonban telepedtem le. A Gringottsban vállaltam munkát, ahol megismerkedtem életem nagy szerelmével, Bill Weasleyvel. Első látásra szerelem volt.
A családja ugyan kezdetben nem nagyon méltányolta a jelenlétem, Bill húga, Ginny elnevezett Francicának, ami kezdetben rosszul érintett. De mikor a Kedvesem szembe került Fenrir Greybackkel és az az átkozott vadállat elcsúfította az orcáját ékes jelét adtam az iránta érzett hű, igaz szerelmemnek.
Az esküvőnket nyáron tartottuk, Harry születésnapját követően, de, mit ne mondjak, nem telt eseménytelenül. A halálfalóknak épp akkor jutott eszébe razziát tartani, mikor a mulatozás folyt. A legtöbb vendég végül sikeresen megmenekült, de Potter, Bill öccse, Ron és Hermione Granger … eltűntek!
Akkor kezdtem összebarátkozni a férjem egy szem húgával is. Bátorítottam őt, mert nagyon megviselte Harry eltűnése. A vakáció többi részét nálunk töltötte, a Kagylólakban és tőlünk indult el szeptember elsején a Roxfort Expresshez.
A Nagy Csata idején találkoztunk újra Ginnyvel, ahol végre mindannyian megszemlélhettük a kis Teddy Lupint. Elbűvölő csöppség volt. Azonban erre akkor nem koncentrálhattam, a harcra figyeltem. Sorban estek el az emberek. Barát, ellenség vére megállás nélkül ontatott ki. De végül győztünk. Harry Potter önfeláldozásának hála!
Jelenleg a Kagylólakban töltöm a mindennapjaimat a Szerelmemmel és néha napján felmegyek segíteni a kastélyba.

Jellem: Kezdetben még fennhéjázó teremtés voltam, ma már azonban tudom, hogy a szépség egy bizonyos forduló után már nem számít semmit. Az eszes, humoros, közkedvelt vélából mára igazi nő lett, aki feleség is egyben. A családom a mindenem, bármit megtennék értük.

Kinézet: Mit is mondhatnék? A tündöklő báj, maga a tökéletesség. Sugárzó szépség, ezüstszőke hajzuhatag, azúrkék szemek. Szépen ívelő szemöldök, maga a tömör gyönyörűség. Ez még nem elég? Vékony, nőies alkat; mindig szépen, kifogástalanul öltözködöm.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 6 Empty

Új Előtörténetek
Vissza az elejére 
6 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next