Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Új Előtörténetek - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Új Előtörténetek - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Új Előtörténetek - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Új Előtörténetek - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Új Előtörténetek - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Új Előtörténetek - Page 2 Ic7783

Share

Új Előtörténetek

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Wilhelmina Kim-Whoung
4 Évfolyamos diák
Wilhelmina Kim-Whoung

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 2

Új Előtörténetek - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Júl. 17, 2011 11:05 am

[Only mods are allowed to see this image]

Név: Wilhelmina Kim-Whoung
Becenév: Will, vagy esetleg Kim, Defekt Duú második fél xD
Kor: 13
Rangod: Diák
Nem:
Származás: Aranyvérű/Boszorkány
Születési idő: 1985. június 14
Születési hely: Anglia, London

Anya: Anna Kim-Whoung (Collins)/38/ Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályának munkatársa
Apa: Bae Kim-Whoung /39/ Amneziátor
Testvérek: Adam Kim-Whoung /15/ Diák
David Kim-Whoung /11/ Diák
Egyéb családtag: Koreai nagyszülők
Louis Collins / 63/ nyugdíjas nagyi
Alfred Collins /63/ nyugdíjas nagypapa
Háziállat: A bátyám perverz baglya, Kupac és az én különbejáratú macsekom, Kage (japánul árnyékot jelent) a hófehér perzsamacska.

Érdekesség: Bosszant, ha Wilhelminának hívnak, szeretem a csokit és a család feketebárányaként egyedül vagyok Hollóhátas. Ezen kívül folyékonyan beszélem a koreai nyelvet és van egy titkos kézfogásom a bátyámmal.
// Adam előtöriében még Griffendélesnek van írva, de a karakter Stop miatt Hollóhátas lett belőle. //
Személyes tárgya: A kedvenc világoskék hajcsatom, amit még a koreai nagyszüleimtől kaptam a 4. születésnapomra.

Pálcád: 11 és fél hüvelyk, nád az anyaga és főnixtoll van benne.
Iskolai házad: Hollóhát
Évfolyamod: 3..

Előtörténet: Egy félig angol, félig koreai család második gyermekeként születtem két évvel a bátyám után. Adam és én szinte ikrekként nőttünk fel, nem is tudtam elképzelni, hogy mi lesz velem, ha ő elmegy Roxfortba. Egészen addig mindig együtt bolondoztunk, táncoltunk mások idegein és szívattuk a kisöcsénket, aki két évvel fiatalabb, mint én vagyok. Amikor Adam megkapta a roxforti levelét én nagyon szomorú lettem, hiszen eddig mindig együtt voltam vele, de ő most egy évre elmegy. Még indulás előtt ellátogattunk a nagyszülőkhöz Koreába, ahol a nagymamám arra bíztatott, hogy már csak két év és én is mehetek. Nagy nehezen kibírtam és közben jókat nevettem bátyám egyik első levelében, aminek az egyik mondata nagyon megfogott.
Szia, Mindenki!
A Roxfort tényleg csodálatos, a griffendélesek jó fejek és képzeljétek! Idén nálunk rendezik a Trimágus Tusát! Ja, és említettem már, hogy sikerült átesnem Mrs. Norrison? Nem, akkor most mondom… Frics az asztmás gondnok persze díjazta a dolgot egy jó adag büntetőmunkával. Most éppen a Trófeaterembe megyek sikálni, csak gondoltam előtte írok nektek Kupaccal.
Adam
Szegény bátyám kárára sokat nevettem, bár irigyeltem is egyben. Ez az év gyorsan elszaladt, azután jött a másik, amiben Umbridge tette pokollá a diákok életét. Apám fülébe akkor valami olyan jutott, hogy Adam tagja volt egy DS nevű szervezetnek, bár ez azóta sem derült ki, mert Ed tartja erről a száját. Ezek után végre én is megkaptam a várva várt levelemet.
Tisztelt W. Kim-Whoung kisasszony!
Örömmel értesítjük, hogy ön felvételt nyert a Roxfort Boszorkány-, és Varázslóképző Szakiskolába…
Rájöttem, hogyha másra nem is, de erre örökre emlékezni fogok. Már alig vártam, hogy elkezdődjön az iskola és ennek a tetejében megkaptam Kaget az első saját háziállatomat. Mikor a vonatunk elindult, én a bátyámmal és még egy pár griffendélessel voltam összezárva és azt kell, hogy mondjam, a pokol hozzájuk képest nyugodt hely. Élveztem az utat, de a végére már kezdett belőlük túl sok lenni. Adam csak annyit fűzött hozzá a beosztási ceremóniához, hogy nem kell félni, nem fog fájni… annyira. Amikor kiderült, hogy a Teszlek Süveg fog minket beosztani, legszívesebben kinyírtam volna Edet. Engem a gólyák közepén szólítottak.
- Kim-Whoung, Wilhelmina!
Miközben a nevem hallatán bátyám szitokszótárából mazsoláztam, lassan leültem a székre és a Süveg a fejembe csusszant.
- Kim-Whoung? Neem… te nehezebb eset vagy, mint a bátyád volt, bár sok a közös vonásotok. Bátor vagy, de eszed is van és ráadásul nem is kevés. Ahogy elnézem, benned több a tudásvágy, igen, meg is van, hogy hová teszlek. – az utolsó szót már az egész terem hallotta. – Hollóhát!
Meglepett, hogy nem Adammal kerültem egy házba, kicsit meg is ijedtem, hogy mi lesz velem a bátyám nélkül, de amikor láttam Eddyt feltartott hüvelykujjal vigyorogni és leültem a hollóhátasok asztalához, rájöttem, hogy jobb helyen nem is lehetnék.
Első évben nem egyszer voltam büntetőmunkán, tekintettel arra, hogy Frics nem egyszer egy kalap alá vett Eddyvel, de nem is baj. Szerettem néha Fricset szívatni. Kedvenc tantárgyam a bájitaltan és az SVK lett, de amúgy soha nem voltam rossz tanuló. A második évem is elég sok büntetőmunkával volt megspékelve, de a tanév végi csatában egyikünk sem vett részt, mert kiskorúak voltunk. Most év elején felvettem a Legendás Lények gondozását és a Rúnaismeretet.

Jellem: Nem nevezném magam a hollóhátasok mintapéldányának, hiszen én két pillanat alatt képes vagyok bepöccenni és akkor lehet, hogy pálcarántás lesz a vége. Állandóan vigyorgok és szeretek viccelni, de vannak dolgok, amiket igen komolyan tudok venni. Ilyen például a tanulás és nem, nem vagyok stréber, csak vinni akarom valamire. A barátaimra akár az életemet is képes lennék rábízni. Néha kissé érzelgős vagyok, de sírni csak nagyon kevés ember látott. Ha azt mondja nekem valaki, hogy Wilhelmina, az jobb, ha menekül, mert ezért harapok. Gondolom neked sem esne jól a dolog, ha anyád így nevezne el.

Kinézet: Egy kis törpe vagyok a magam 142 centijével. Ha van valami, amit nem szeretek, akkor az a magasságom. Egyébként derékig érő fekete hajjal és mandulavágású hajszínemhez hasonló színű szemmel rendelkezem. Nem szeretem az iskolai egyenruhát, de egy pár élénkszínű kiegészítővel sikerül feldobnom egészen élhetőre.

// Remélem nem probléma, ha elindítom ezt a karit is, mert ő lett előbb megálmodva, csak Csajstopp volt. //
Vissza az elejére Go down
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 1582

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 14, 2011 12:55 am

Fred Weasley!
Az előtörténeted remek lett és kellőmennyiségű, ezért te is el vagy fogadva!

Kellemes Játékot!

A hozzászólást Draco Malfoy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 06, 2011 7:08 am-kor.
Fred Weasley
Varázsló/Admin
Fred Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 184

TémanyitásTárgy: Fred Weasley   Új Előtörténetek - Page 2 EmptySzer. Júl. 13, 2011 9:30 am

[Only mods are allowed to see this link]

Név: Fred Weasley
Becenév: Fred
Kor: 22
Rangod: Varázsló, a Weasley Varázsvicc Vállalat alapítója
Nem: Férfi
Származás: Aranyvérű
Születési idő: 1978. ápr. 1.

Család:
Anya: Molly Weasley / született: Molly Prewett / - 46 éves - munkanélküli
Apa: Arthur Percival Weasley – 48 éves – Minisztériumi alkalmazott
Testvérek:
° William Arthur Weasley – 28 éves - Gringotts Bank alkalmazásában Egyiptomban átok törőként dolgozik
° Charlie Weasley - 26 éves - Sárkányokkal foglalkozik
° Percival Ignatus Weasley – 24 éves - Minisztériumi alkalmazott
° George Weasley – 22 éves - Weasley Varázsvicc Vállalat másik alapító tagja
° Ronald Bilius Weasley – 18 éves
° Ginevra Molly Weasley -
Egyéb családtag:
Muriel Prewett / nagynéni / – 107 éves – nyugdíjazott
Fleur Delacour - sógornő

Érdekesség: Jó hírünk van George-dzsal, bár ezt nem az iskolaelsőséggel érdemeltük ki, nem is a remek órai teljesítményünkkel. Hanem a vicceinkkel és csínytevéseinkkel. A utolsó évünket nem fejeztük be. Az Umbridge-projekt után a seprüinken elrepültünk a Roxfortból és nem is tértünk vissza. Nem voltunk sem prefektusok, sem iskola elsők, de még a RAVASZ-t sem tettük le. A Vállalatunk mégis megállja a helyét és egész komoly vásárló körünk van, még a Mágiaügyi Minisztériumból is!!!
Személyes tárgya: A pálcám.

Pálcád: 10 hüvelyk, szilfa, unikornis-szőr maggal*

Iskolai házad: Griffendél
*A pálca adatai fiktívek, mert sehol nem találtam adatot az ikrek pálcáiról, ha valakinek mégis van, akkor írja meg PM-ben.

Élettörténet:
George Weasley és Fred Weasley, Molly és Arthur Weasley 4. és 5. fia. 2 évvel fiatalabbak, mint Percy, és két évvel idősebbek, mint Ron. Az ikrek az utolsó szeplőig egyformák és külső tulajdonságaik sem igazán térnek el egymástól. A párost szinte mindenki ismeri a Roxfortban, különösen onnan, hogy mindig valami csínyen törik a fejüket. Leginkább Percyt szeretik idegesíteni, de Fred szintén élvezetét leli a kis "Roncimonci" piszkálásában. Erre számos említést találunk a könyvben – vegyük a példát, amikor az ikrek 5 évesek voltak, Ron eltörte Fred játékseprűjét (persze véletlenül), mire a bátyja pókká változtatta a plüssmaciját.
Ellentétben sok varázslótól, hasznosnak találják a különböző mugli trükköket.
Az ikrek már elsőéves korukban felfedezték a Roxfort legtöbb titkos átjáróját. Ezt nagy részben a Tekergők Térképének köszönhetik, amit "ártatlan" korszakukban loptak el Frics irodájából.
1991-ben, a harmadik évükben találkoztak Harry Potterrel a King's Cross pályaudvaron. A Weasley családból ők tudták meg először, hogy a sovány fiú, aki nem tudta, hogy hogyan kell bemenni a 9 és 3/4-ik vágányra, az Harry Potter, ugyanis ők segítették feltenni a ládáját a vonatra, amikor észrevették a sebhelyét. Hamarosan ház- és csapattársak lettek a Griffendél kviddicscsapatában.
Mikor 1992 nyarán Harry nem válaszolt Ron leveleire, az ikrek felvetették, hogy meg kéne őt szöktetni. Persze Mrs. Weasley nem egyezett bele, ezért a három testvér ellopta apjuk repülő kocsiját, és Harry kiszabadítására indultak. Minden remekül ment, csakhogy az Odúban lebuktak. Molly Weasley könnyen megbékélt, miután észrevette Harryt fiai mellett.
1993 nyarának nagy részét Egyiptomban töltötték, ahol Bill bátyjukat látogatták meg, aki a Gringotts átoktörőjeként dolgozott ott (valamint Percyt megpróbálták bezárni egy piramisba, amit Mrs. Weasley nem nézett túl jó szemmel). Ebben az évben adták Harrynek a Tekergők Térképét, mivel ők már kívülről tudták a titkos átjárók megközelítését és útvonalait. Ekkor tették le RBF vizsgáikat, nem túl sok sikerrel - hármat-hármat tettek le. Anyjuk szerint meghajthatták volna még magukat.
1994-ben Mrs. Weasley szintén nem volt boldog az ötlettől, mikor megtudta, hogy az ikrek a Mágiaügyi Minisztérium helyett megnyitnák saját boltjukat, a Weasley Varázsvicc Vállalatot. Fred és George testvérei (Percy-n kívül) viszont teljesen odavoltak attól, hogy miket is találtak fel az ikrek. Csak a zajokat hallották a szobájukból, arra nem is gondoltak, hogy valami komolyat is tennének. Az anyjuk azonban nem engedett. Fredék sem adták fel, tesztelték is a Nyelvnyújtó Nyalánkságot Dudley Dursley-n - nagy patália lett belőle.
A Kviddics Világkupán találkoztak Ludo Bumfolttal. Fogadást kötöttek vele, pontosan 37 galleont, 15 sarlót és 3 knútot tettek fel arra, hogy Írország győz, de a bolgár fogó, Viktor Krum kapja el a cikeszt. Emellett bedobtak egy csalipálcát is. De Bumfolt leprikón arannyal fizetett nekik, amik eltűnnek. Az ikrek egész évben levelekkel bombázták Ludót, eredménytelenül. Mikor Voldemort visszatért, fel is adták, hiszen Harry nekik adta a Trimágus Tusa nyereményét, 1000 galleont. Megpróbáltak benevezni a Trimágus
Tusára is, a korukat pár Kor-korrigáló cseppel akarták módosítani, de Dumbledore eszén nem lehetett túljárni – a fiúknak szakálluk nőtt, mikor megpróbálták bedobni nevüket a Tűz serlegébe.
A Karácsonyi bálra Fred Angelina Johnsonnal ment el . Voldemort visszatérésekor megkapják Harry nyereményét, azzal a feltétellel, ha vesznek Ronnak egy dísztalárt. A kérést teljesítették.
Mikor végre nagykorúak lettek, villámgyorsan letették a hoppanálási vizsgát, és bárhol, bármikor, bármit, ha lehetett, varázslattal oldottak meg. Ami néha balul ütött ki, de alapjában véve szerencsésen túlélték a nyarat a Grimmauld téri házban (természetesen közben cikizték egy kicsit Ront a prefektusi jelvénye miatt).
Az iskolában árusítani kezdték a találmányaikat: a telefület, a nyelvnyújtó nyalánkságot, és a híres-hírhedt maximuláns termékeket is, amik változatlanul roppant népszerűek voltak a diákok körében.
A téli szünet felé apjukat megtámadta Voldemort kígyója, Nagini és hogy minél közelebb lehessenek hozzá, a Grimmauld téri házban laktak a szünetben, majd visszatértek Roxfortba.
Emlékezetesen hagyták el az iskolát. Dolores Umbridge tanárnő szíves közreműködésének hála, az ikrek nem bírták ki a teljes hetedik tanévet, és csapot-papot (vagyis mocsarat, orrontó furkászt és maximuláns termékeket) maguk mögött hagyva elszöktek.
A Weasley Varázsvicc Vállalat boltja az Abszol út 93. alatt található.
Bár nem fejezték be az iskolát, nem tették le a RAVASZ vizsgákat, nem voltak se prefektusok, se iskolaelsők, az ikrek álma teljesült – saját varázsvicc boltjuk van, és azt csinálják, amit mindig is csináltak: megnevetettnek mindenkit.
Roppant jó üzleti érzékük van. A Mágiaügyi Minisztériumból sorra jönnek a megrendelések, és a Roxfort diákjai se felejtik el őket

Jellem: Annak ellenére, hogy nem fejezték be az iskolát, Fred és George is elég okos. Rengeteg különleges dolgot találtak fel, amit fel tudtak használni a csínyekhez. Összesen 3-3 RBF-et tettek csak le, a RAVASZ-t pedig el sem kezdték, mert megszöktek az Umbridge-projekt után. Ezen kívül az ikrek jóban rosszban kitartanak egymás mellett, és minden viccben, hülyeségben és csínyben benne vannak.

Kinézet: Fred is, mint a többi Weasley, vörös hajú és szeplős arcú. Megszólalásig hasonlít Georgera. Harrynél is magasabb, ezzel néha ugratja is. Fred és George haja rövid, mint a Weasley-k nagy többségének (Bill, Percy stb.) Mivel "komoly" üzletember, a megjelenése elegáns, de tud lazán is öltözködni, ha úgy tartja kedve.

A hozzászólást Fred Weasley összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 13, 2011 8:25 pm-kor.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptySzer. Júl. 13, 2011 4:39 am

Josh!
Az előtörténeted még mindig nem jó. A képet viszont már látom, ami jó.
Ami viszont még hiányzik, hogy tanár vagy, de milyen tantárgyat tanítasz?
Illetve a kód, ami még mindig nem jó.
Ezzel mindössze annyit kell tenned, hogy az előtörténet minta kódját bemásolod ide, és oda a [/b] --> jel után írod mindenhova az adatokat.

Kérlek szólj, ha kész a javítás.

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Júl. 12, 2011 4:07 am

Josh!
Mint ahogy azt láthatod -ha megnéztél az oldalon elfogadott előtörténeteket- az előtörténeted NEM megfelelő. Elég sok hiba van benne, ezeket kérlek javítsd.
- A képet megfelelően illeszd be.
- Használd az előtörténet mintát
- Illetve a jellemedet bővítsd ki, mert ebből lehet megismerni a karakteredet.
- Amennyiben 4. évfolyamos akarsz lenni válassz fiatalabb avi képet, mert a mostani túl öreg.

Üdv; Hermione Granger

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Júl. 12, 2011 2:13 am

mages (1).jpg
Név: Josh Holloway
Becenév: Josh
Kor: 15
Származás: mugli
Születési idő: 1983.július.2O
Születési hely:Románia,Szováta

Család:
Anya:Ágnes Holloway /35 /óvonő /
Apa:Andrew Holloway /35/meghalt /
Testvérek:Arnold Holloway/16/diák a Roxfortban /
Háziállat: macska

Érdekesség:A szüleim azért neveztek el Joshnak mert az Angliában lakó nagyapámat is igy hivták aki egy nappal születésem előtt meghalt.
Személyes tárgya: egy fénykép a nagyszüleimről

Pálcád: 3 és fél hüvelykes tiszafa pálca egyszarvúszőr maggal
Iskolai házad:Griffendél
Évfolyamod: 4.

Előtörténet:1983 – ban születtem egy Romániai kisvárosban, Szovátán.Románia még kommunista volt Nicolae Ceausescu idején és sokat kellett nélkülöznünk .2 éves koromban átköltöztünk egy közeli kis faluba ahol a nagyszüleim is éltek.Apámat 3 évre Baraganba deportálták kényszermunkáraA költözés oka a menekülés a securitata emberei elől.A faluban egy szerény egyszintes házban laktunk.5 éves koromban apám Bukarestbe ment és cipészinasként dolgozott.Egy évvel később apám hazajött és elmondta,hogy nem kell féljünk mert hamarosan véget ér a rémuralom és júniusban visszaköltöztünk Szovátára.1989 december 25. én a Ceausescu házaspárt kivégezték igy mi egy nagyobb házba költözhettünk.
7 éves voltam amikor elveszitettem apámat aki Marosvásárhelyen tüntetett.A mugli iskolában minden évben első tanuló voltam.11 évesen megkaptam a levelet,hogz felvételt nyertem Roxfortba.A szüleim semmit nem értettek ezért levelet irtak a nagyszüleimnek akik varázslók voltak.Ők segitettek nekem bevásárolni az iskolába.A nyári vakációkat is nálluk töltöm.Roxfortban van eddig egy barátnőm akivel nagyon jóban vagyok.Nagyon szeretem a Roxfortot és szerencsére mugli származásom ellenére elfogadtak.A Roxfort nekem olyan mint a harmadik otthonom acsaládi házunk és a nagyszüleim háza után.A Roxfortban mindenkit szeretek és a családomnak tekintem őket.Szerencsére mindenkivel jóban vagyok,nem veszekedtem még senkivel és a tanárok is kedvelnek.Miután befejeztem a Roxfortban a tanulmányaimat szeretnék tovább tanulni,hogy tanithassak majd később a Roxfortban.
Az első évem a Roxfortban nagyon jól telt.Már a vonaton barátokat szereztem.Nagyon jóvolt a csónakászás.Amikor megláttam Hagridot, aki bevezetett minket a Nagyterembe azt hittem csak álmodok,olyan magas volt.Amikor a kalapnál én kerültem sorra már izgultam , hogy a Griffendélbe kerüljek.A társaim megtapsoltak amikor elindultam a Griffendél asztala felé.Véginéztem a tanárok asztalán és megláttam középen az igazgatót.Már nagyon öregnek látszott,ősz haja és ősz szakálla volt.A többi tanárra csak épp reanéztem .Vacsora után a házvezetőnk McGalagony tartott nekünk beszédet.Mindenki figyelmesen halgatta.Abban az évben sok pontot szereztem a Griffendélnek.A 2. évben bekerültem a házunk Kvidics csapatába mint hajtó.Még most is az vagyok.
Jellem: Legfőbb jellemzőm ,hogy mindig optimista vagyok.Próbállok a rossz dolgokban is a jót látni.Nem nagyon szoktam veszekedni.Szeretek másnak neveket kitalni aminek ők nem nagyon örvendnek.Sokak szerint pletykás vagyok de ez nem nagyon igaz.Sokan könyvmolynak tartanak mert nagyon szeretek olvasni ahogy Hermione is.

Kinézet: Hajam szine szőkés barna ,szemem szine kék..Azt mondják a koromhoz képest túl magas vagyok.Kedvenc tanárom Perselus Piton (ezzel lehet,hogy egyedül vagyok).Kedvenc tantárgyam a bűbájtan és a bájitaltan.Kedvenc ételem a pizza,kedvenc italom a vajsör.Szeretek ülni a klubhelyiségben és olvasni.

Kód:
Kód:
[quote]Új Előtörténetek - Page 2 Google kepkereso

A hozzászólást Josh Holloway összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 12, 2011 4:15 am-kor. (Reason for editing : Josh Holloway)
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Júl. 10, 2011 10:21 pm

Rose Mary Seraph Szép előtörténet természetesen elfogadva!

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Júl. 10, 2011 9:44 pm

Mivel az oldal elérte az 1 éves kort, ezért minden elfogadásra váró karakterlap, minden stoptól függetlenül elfogadottnak tekinthető!

Rose-Mary és Violet mehettek játszani! Smile

Nem sokára bővül az elfogadottak listája, de most titeket láttalak így kapásból jónak! Very Happy
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Júl. 10, 2011 9:19 pm

Adam Kim-Whoung,
a karakterlapot hibátlannak ítéltem, az előtörténeted pedig érdekes és megfelelő hosszal rendelkezik! Wink
El vagy fogadva! Jó játékot!
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Hozzászólások száma : 40

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Júl. 10, 2011 1:34 pm

Név: Adam Kim-Whoung
Becenév: Eddy, Ed, Gömbláng (pedig szegény koreai, nem kínai)
Kor: 15
Rangod: Diák, azon belül is prefektus
Származás: Aranyvérű /Varázsló
Születési idő: 1983. augusztus 13
Születési hely: Dél-Korea, Szöul

Család:
Anya: Anna Kim-Whoung (Collins)/38/ Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályának munkatársa
Apa: Bae Kim-Whoung /39/ Amneziátor
Testvérek: David Kim-Whoung /11/ Diák
Wilhelmina Kim-Whoung / 13/ Diák
Egyéb családtag: Koreai nagyszülők
Louis Collins / 63/ nyugdíjas nagyi
Alfred Collins /63/ nyugdíjas nagypapa
Háziállat: Az öcsémen kívül? Van egy Kupac nevű macskabaglyom

Érdekesség: Igazság szerint angol vagyok, de folyékonyan beszélem a koreai nyelvet. Jól értek az idegeken való táncoláshoz és imádkoztam, hogy ne legyen belőlem prefi. Láss csodát, bebuktam a dolgot. Mindig van nálam evőpálcika. x)
Személyes tárgya: A fakarkötő gyűjteményem.

Pálcád: 13 és fél hüvelykes tiszafa pálca egyszarvúszőr maggal.
Évfolyamod: 5.

Előtörténet: 1983-ban születtem Szöulban. Miért ott? A szüleim elmentek meglátogatni a nagyszüleimet, én gondoltam egyet és a világra jöttem. Megjegyzem, gyönyörű verőfényes napsütés volt és teljesen véletlenül 13.-a. Nem péntek, még véletlenül sem, bár már nem is tudom, hogy milyen nap. Lényeges ez? Nem. Életem további részét azonban Londonban folytattam tovább, ahol anyámék éltek. Boldog család voltunk, két testvérem is van, mindkettő Griffendéles és ráadásul jó fejek is. Willel jövök ki a legjobban, ő az én kedvenc, megjegyzem szépen halkan, az egyetlen húgom, aki körülbelül annyira eszes, mint én vagyok. Egoizmus örök! Lényeg az, hogy nagyon szép gyerekkorom volt, hamar megmutattam, hogy én bizony varázsló vagyok és már alig vártam, hogy a Roxfort padjait koptathassam. Nem is kellett sok idő, hogy meg is jöjjön az a bizonyos levél és én is diák lehessek.

1. év
Ki hinné, hogy ez is eljött. Olyan régóta vártam már ezt a percet, hogy el is felejtkeztem az izgalmamról, amikor anyám majdnem sírva tett fel a vonatra. Utam megkezdődött az ismeretlen felé és én bátran neki is vágtam. Az úton megismerkedtem egy Sam Smith nevű lánnyal, aki azóta is jó barátom és egy két Fricskínzás alkalmával a tettestársam. Mellékesen mugli származású. Ha már ezt megemlítem, a családom mindig arra nevelt, hogy egyenlőség van és nem szabad megkülönböztetni illetve beskatulyázni az embereket a származásuk alapján. Én ezt egy életre megtanultam és azt hiszem, így is cselekszem. A beosztási ceremónia volt a halálom, tekintettel arra, hogy akkor még elég kis félős gyerek voltam, legalábbis a tömeg előtt való szereplés terén. A fejembe csúsztatták a Süveget, mire az egy Griffendélt ordított. Szépen magamban megköszöntem neki és mentem gyarapítani a piros-arany tábort. Első évemet a Roxfortban mindenféle katasztrófa, ámbár rendellenesen sok büntetőmunkával zártam. Büntetéseim oka a Friccsel való „jó viszonyom” volt, ami miatt előszeretettel bosszantottuk egymást. Megjegyzem, ez úgy kezdődött, hogy az év eleje utáni 3. hétben átestem Mrs. Norrison. Gázos, ugye? Semmi probléma, attól kezdve megfogadtam, hogy a diliházba juttatom a gondnokot, ha addig élek is. Ebben Sam van a segítségemre, illetve később már a tesóim is. Életcélom belerúgni Mrs. Norrisba.

2. év
A Friccsel való viszonyom egy cseppet sem változott, viszont ezt az évet megúsztam mindenféle katasztrófák nélkül. Kedvenc tantárgynak az átváltoztatástan, a bűbájtan és a bájitaltan lépett elő.

3. év
Csatlakozott hozzám a húgom, aki a családi hagyományt ápolva Griffendéles lett és ráadásul nem csípi Fricset, ami nagy szó. Anyámnak szentül meg kellett fogadnom, hogy vigyázok rá a Roxfortban és nem keveredünk bajba. Mi szépen szót fogadtunk, tekintettel arra, hogy a baj talált meg minket egy éjszakai kóborlás képében, ahol alig bírtunk megmenekülni Frics elől, de miközben előle menekültünk, egyenes házvezetőnk karjaiba rohantunk. Mondanom sem kell, hogy szép kis büntetőmunka és pontlevonás lett a vége. A baráti kör azóta is röhög az eseten, főleg amiatt, hogy hogy a szöszben tudtunk eltévedni. Erre az én válaszom a laza ügyesen és okosan. A klubhelyiségben rendszeres előadásokat tartottunk Willel, ami abból állt, hogy kiparodizáltuk a mardekárosokat. A folyosókon is megtettük ezt és nem kellett sok, hogy mi legyünk a Defekt Duó. Megjegyzés: Ebben az évben vettem fel tantárgynak a Legendás lények gondozását, a Rúnaismeretet és a Mugliismeretet. Jóslástant szánt szándékkal nem, mivel anyám felhívta a figyelmemet a tárgyal kapcsolatos veszélyfaktorra.

4. év
Túléltem, bár egy ízben volt egy elég ronda összekülönbözésem egy mardekáros osztálytársammal, de miután elintéztük egymást, minden rendeződött négy nap gyengélkedői tartózkodással megspékelve. Barátaim mondhatni jól szórakoztak rajta, azzal a felszólalással, hogy kellett neked kötözködnöd vele. Így jártam, mert aki mer, az vagy nyer is, vagy behúznak neki… Arany igazság.

5. év
Észre sem vettem, hogy el is ment ez a pár év. A roxforti levelemből egy prefektusi jelvény csusszant ki. Mi a szösz? Vigyázz Roxfort, jövök én és persze a kis öcsikém, akit legszívesebben kupán vágnék. ^ ^

Jellem: Egoista vagyok, ráadásul nem is kispályás módon. A barátaimhoz hűséges vagyok, az ellenségeimhez szintén, tekintettel arra, hogy a sérelmeimet csak nagy nehézségek árán nyelem le illetve felejtem el. Szeretek viccelni, mondhatni a humor az én alapfelszerelésem része. Szeretek belevágni új dolgokba, szeretem az ismeretlent és szinte már hiperaktív vagyok. Két percig nem bírok nyugton maradni, ha mégis, akkor vagy beteg vagyok, vagy a sóbálvány átok alatt állok. Nem szeretem, ha a származásom miatt piszkálnak és azt sem, ha valaki mást azért szekíroznak, mert esetleg mugliivadék. Nincs póker arcom, így ha valamit gondolok, az rögtön kiül az arcomra.

Kinézet: Ohh, ember… hol is kezdjem. 188 centi magas vagyok, fekete égnek álló hajjal és ugyanilyen színű vágott szemekkel megáldva. Koreai vagyok, na! Igaz csak félig, de akkor is. Versenysúlyom olyan 72 kg környékén mozog és sportos alkat vagyok. Mit viselek? Általában mindent, a Roxfortban a szokásos iskolai egyenruhát, kiegészítve a fakarkötő gyűjteményemmel és a neonzöld karórámmal.

// Lehet, hogy csak én bénáztam, de az is lehet, hogy a kép túl nagy, úgyhogy inkább linket adok hozzá. Bocsesz a bénázásért //
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyHétf. Jún. 27, 2011 8:57 pm

Nagyon szépen kérem a regisztráltakat, hogy ne regisztráljanak lány karakterrel, mert NEM tudjuk elfogadni őket!

Violet: Neked még 1 fiú hiányzik, hogy el tudjunk fogadni!
Rose-Mary: Neked továbbra is két fiú hiányzik.
Vivian: Neked szintén két fiú karakter hiányzik az elfogadáshoz!

Üdv; Hermione Granger

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyPént. Jún. 24, 2011 9:05 pm

Mordach!
Mivel a karakter lapod hibátlan és az előtörténeted is eléri a kellő mennyiséget, ráadásul még érdekes is, ezért el vagy fogadva!
Szép Játékot!

Violet egy hozzádtartozó admin hamarosan elfogad!
Rose - Mary neked várnod kell 2 fiúra!
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptySzer. Jún. 22, 2011 2:29 am

Új Előtörténetek - Page 2 Immortal_Beloved_M_S_www.kepfeltoltes.hu_

ADATOK

Név: Mordach Worgoth
Becenév: Mordach
Kor: 26
Rang: Tanár/Vérfarkas
Származás: Aranyvérű Varázsló
Születési idő: 1972.12.25.
Születési hely: Burhou sziget

CSALÁD

Anya: Sethmortha Worgoth/Halálfaló/Halott
Apa: Dergh Worgoth/Halálfaló/Halott
Testvérek: -
Egyéb családtag: -
Háziállat: Kígyó

EGYÉB

Érdekesség: Sem a szülei nem tudtak, sem egyéb személy nem tudott magyarázatot adni arra, hogy miért ért a kígyók nyelvén, tehát miért párszaszájú.

Személyes tárgya: Egy Akromantulák mérgéből, Bólintér ujjvégéből, Durrfarkú szurcsók fullánkdarabkájából, Főnixmadár könnyéből, Hippogriff tollából, Inferus szívének egy darabkájából, Kákalag szarvából, Kentaur szőréből, Orrontó furkász orrvégéből, Sárkányfogból, Sellő uszonyának egy darabkájából, Thesztrál szeméből; emellett Fúriafűztől kezdve az Ördöghurokon át egészen a Mandragóráig rengeteg mágikus és nem mágikus növényből álló fűzetnek egyetlen cseppjét egy apró földdarab belsejébe csöpögtettek, amit ezután a legkeményebb anyagnál is erősebbre érett, s most ez lóg ott Mordach nyakában egy thesztrálbőrön.

Pálca: 13 hüvelyk; Ébenfából, magja több Inferus szívizomhúrja
Iskolai házad: -
Évfolyamod: -

ELŐTÖRTÉNET

Egy téli, borongós napon látta meg Mordach a napvilágot egy Burhou nevezetű, távol eső kis szigeten. Minden bizonnyal a hűvös idő, s a nyomasztó hangulat rányomta bélyegét jellemére, ugyanis ő maga is olyan halott, élettelen, akárcsak a tél.
Anyja és apja egyaránt a halálfalók sorát gyarapították - s egyben a vérfarkasok átka is rajtuk ült -, s gyermekük születése sem egy közösen elhatározott döntés volt. Mikor Sethmortha teherbe esett, s erre rá is jött, azonnal meg akart valahogy szabadulni a hasában fejlődő farkastól, ám Voldemort ebben megakadályozta, ugyanis szüksége volt mindenkire, aki őt támogathatja, így hát a gyermek kilenc hónappal később világra jött.
A szülők nem vigyáztak rá - egyszerűen nem voltak hajlandóak rá -, s egy szolga felügyelt rá mindig. Teliholdkor egy bizonyos farkasölőfű főzetet kapott, mi megakadályozta abban, hogy elméje elboruljon, ha a hold felvillantja baljós arcát. Ez három éves koráig így is ment, ám egy félreértés következtében a szolga elfelejtette beadni neki, s ekkor bizonyosodott be az a tény, hogy még egy három éves vérfarkas is könnyen át tud küldeni a másvilágra valakit - ezen az éjszakán szegődött mellé egy ébenfekete kígyó, s ekkor jött rá mindenki, hogy ő bizony párszaszájú. Onnantól kezdve mindig ügyeltek rá, hogy szervezetébe bekerüljön a főzet; ahogy pedig egyre nőtt, a biztonság kedvéért még egy üres házba is bezárták, miután lekötözték.
Mikor hat éves kort átlépte, anyja és apja egy harcban életüket vesztették, ám ez Mordach számára nem jelentett sokat, hiszen alig ismerte őket - a szülő fogalma nála csak annyit jelent, hogy világra hozták.
Mikor Voldemortnak menekülnie kellett, pár embert maga után hagyott, kik között a gyermek, hatéves Mordach is ott volt. Arra már nem igazán emlékszik, hogy az ezt követő években mi történt, de annyit tud, hogy Derghnek egy hozzátartozója vette magához, aki egy olyan iskolában neveltette, amit Mardekár Malazárhoz hasonló varázslók alapítottak, egy hegytetőn, távol a civilizációtól. Itt töltött el sok évet Mordach, ahol megtanult beilleszkedni a többi diák közé, s az asztronómia iránt igen nagy érdeklődést mutatott - talán a Hold miatt? A tanári kar közvetlen kapcsolatban állt Dumbledore-ral, aki személyesen ismerte Mordachot, ugyanis a tanulmányi versenyeken általában az első három helyen ő mindig ott volt.
Mindig az elsők közt teljesített, s mikor végzett az iskolával, hazatért. Egy nagy, leégett semmi közepére, ugyanis időközben valami huligánok felgyújtották bosszúból a házat, mert az a bizonyos rokon vérfarkas formában megölte egy barátjukat.
Így Mordach otthontalanná vált, s a vérvonal utolsó cseppje immáron csak benne folydogált.
Útja ezután a közeli faluba vezetett, ahol pár hónapnyi tanítói munka után saját házat vásárolt, ahol a mai napig éli életét. Ebben a faluban túl sok kaland nem érte, egyedül csak annyi emelhető ki, hogy a nép eléggé kitaszította, ugyanis a kígyó, ami állandóan vele volt, sok gondot okozott az embereknek.
Egy nap Dumbledore hívására ellátogatott a Roxfortba, ahova felkérték az asztrológia tanítására, ugyanis éppen üresedés volt; Mordach természetesen elvállalta e megtisztelő feladatot - emellett még az iskola területét járja, s ügyel a rendre.

TULAJDONSÁGOK

Belső: Komoly, határozott és komor. Nem igazán kedveli a társaságokat, így idejének nagy részét önmaga társaságában tölti, azonban nagyon könnyen teremt kapcsolatokat, s igen jó beszélőkével is rendelkezik. Belsejében sötét dolgok kavarognak, miket olykor próbál visszaszorítani, kisebb-nagyobb sikerrel. Hirtelenharagú, igen hamar el tud nála pattanni a húr, azonban jelleme első pillantásra túlságosan - halálosan - nyugodt képet mutat. Makacsságának nincsenek határai, soha nem hallgatott senkire, mindig a saját feje után ment. Gyűlölete az állatok iránt kimagasló, ennek ellenére mégis nagyon ragaszkodik kígyójához.
Külső: Az átlagosnál magasabbra termett, körülbelül 190 cm lehet. A túlságosan is hosszú, fekete haja a térdéig nyúlik le, általában kibontott formában hordja. Szemei mélyzöld árnyalatban tündökölnek, s mikor a hold fénye megvilágítja, vérvörös színben izzanak vérfarkas léte miatt. Bőre szürkésfehér árnyalatú egy veleszületett betegség miatt, mi folyamatosan kivonja belőle a színt, s emiatt a napsugarakra igen érzékeny. Emellett furcsa alakzatú tetoválás hálózza be egész felsőtestét, mi első pillantásra nem mutat semmilyen alakot, ám ha valaki jobban megfigyeli, néhol bizonyos képek mégis összefonódnak...
Mindig fekete ruhákat ölt magára, s fekete bakancsai szinte ugyanúgy néznek ki, miknek talpai acélozottak - vagy tíz perc eltelik a befűzésükkel.
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyHétf. Jún. 06, 2011 2:27 am

Üdv Mindenkinek,

a nagy hír az, hogy mostantól határozatlan ideig nem fogadunk el Mardekáros karaktereket, mivel a zöld-ezüst ház tömve van, és a másik három pedig erősen feltöltésre szorul!

Ennek fényében alkossanak karaktert a vállalkozó szelleműek!

Üdv, a Staff

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyHétf. Jún. 06, 2011 2:05 am

Stefan Ludger,

nagyon érdekes előtörténetet hoztál össze. Tetszett, hogy mugli születésű a figura, hiszen ebből a fórumon nincs sok - varázslók közt legalábbis.
Így ELFOGADVA!

Futás játszani! (:

Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Jún. 05, 2011 9:49 am

Új Előtörténetek - Page 2 VAMP_jeremy_400x400

Név: Stefan Ludger.
Becenév: Stef, Stefan.
Kor: 16 év.
Rangod:Diák, Varázsló
Származás: Mugli + Varázsló
Születési idő: 1979.szeptember.7

Család:
Anya: Mary Ludger/meghalt/ Boszorkány
Apa: Stefan Ludger/meghalt/ Mugli
Testvérek:nincsen
Egyéb családtag: nincsen
Háziállat: Egy bagoly.

Érdekesség: Nevét édesapjáról kapta, mint minden ősét aki férfi volt úgy hívták, hogy Stefan Ludger.
Személyes tárgya: Egy gyűrű amit édesanyja adta a halálakor.

Pálcád: Fenyő 12 hüvely, sas tollal.
Évfolyam: Hatodik

Előtörténet: 1982-ben születtem Londonban, családom évtizedek óta kereskedéssel foglalkozik. Így hát szüleim is azzal foglalkoztak azt szerették volna ha én is viszem tovább a családi „örökséget”, Csak valahogy éppen nekem sosem tetszett ez a dolog, hogy kereskedjek dolgokkal. Engem inkább más dolgok vonzottak jobban érdekeltek a misztikus és rejtélyes dolgok mint holmi kereskedés. Később anyám beavatott engem egy nagy titokba amit sosem reméltem volna. Életemben mindig is történtek megmagyarázhatatlan dolgok amiket akkor nem értettem ezért csak hallgattam róla. Amikor édesanyám beavatott, hogy ő mi is pontosan akkor világossá vált minden számomra. Apám nem tudott a dolgokról semmit, hogy én is képes vagyok arra, mint édesanyám. Próbáltam élni „normális” életemet, de egy napon megváltoztak a dolgok. Mikor is egy levél érkezett előre nem értettem, hogy mit is kellene tegyek vele. Gyorsan édesanyámhoz futottam, hogy ő biztos fogja tudni mi lehet az. Mikor ő meglátta azt mosoly húzódott el arcán elmondta, hogy ő erre a dologra már számított. Akkor úgy döntöttünk édesanyámmal, hogy be fogjuk avatni édesapámat is ebbe a nagy titokba. Éppen akkor érkezett haza egy messzi hajó útról mikor betoppant egy kissé izgatott lettem, hogy vajon mit fog szólni a dologhoz, hogy mikre vagyok én képes. Édesanyám oda ment hozzá és üdvözölte hősszú útjáról majd elmondta neki a dolgot az elejéről a végéig. Édesapám csak állt ott értetlenül és tekintett előre. Komoly arckifejezés volt, de a végére egy mosoly bukkant elő arcán ekkor az én kedvem is jobbra változott. Végül is bele egyezett a dologba, hogy el mehessek abba a suliba minek a neve Roxfort. Izgatottan álltam édesapám előtt mikor is ki mondta a szót, hogy elenged. Kíváncsi voltam azon, hogy mi fog történni velem ott, jó vagy rossz lesz? Ezekkel a kérdések merültek föl nekem, egyetlen házi kedvencem egy bagoly volt amit még édesanyám adott nekem az egyik születés napomra. Elindultunk, hogy megvegyünk minden olyan dolgot amire csak szükségem van az iskolában az egész hely olyan különleges volt minden olyan gyorsan történt, hogy nem is tudtam szinte fölfogni. Aztán elérkeztünk egy különös helyre ahol egy süveget a fejemre tettek és az megmondta, hogy melyik házba fogok kerülni. A süveg azt mondta, hogy a Griffendél házba fogok kerülni. Ez már csak jobban felvillanyozott engemet, hogy hova kerülök. Örültem annak, hogy abba a házba kerülök amibe szerettem volna, érdekesnek találtam magát az iskolát is az első két hétben még egy kicsit furcsa volt számomra azok a mozgó lépcsők, de lassan megszoktam őket. Szigorúan vették a tanítást szerették volna ha a legjobb varázslókká válunk. Nagyon törtem magam, hogy jó varázsló lehessek, bár mindig is voltak jobbak nálam azért én sosem maradtam el. Összpontosítottam a tanulásra teltek az évek és múltak az idők lassan már közeledett a hatodik évfolyam.

Jellem: Jelleme mindig is egyedi volt, kissé vissza húzódó volt nem nagyon szeretett a társaság központjában lenni. Másokkal szemben mindig is kedves igyekszik mindig tökéletesnek lenni, de ez neki nem mindig sikerül. Nem haragtartó, könnyen meg tud bocsátani ellenségeinek rossz akaróinak. Nem könnyen barátkozik, jobban szereti a magányt és az egyedül létett, de ezzel ellentettbe egy életvidám aki mindig csak mosolyog és szinte sosem szomorkodik.

Kinézet: Testén nincsen semmi különleges jel, hasonló a vele korabeli fiukkal, haja színe gesztenye barna, szeme fekete, bőre világos. Kinézetére jól odafigyel mindig rendezett ruhában jár, magassága átlagos nem túl magas és nem is alacsony. Nem szereti a rövid hajat, jobban szereti azt a frizuráját amit általában viselni szokot.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Május 31, 2011 9:21 pm

Cassansdra és Sookie ti elvagytok fogadva mivel megjött a kellő számú fiú karakter!
Rose-Mary és Violet nektek még fejenként két-két fiúra kell várnotok.

Üdv. Hermione

Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Május 31, 2011 5:54 am

Név: Rose Mary Seraph
Becenév: Ros, Rose, Rosy, Mary
Kor: 16
Nem:
Származás: Aranyvérű Boszorkány
Születési idő: 1981. január 15.
Születési hely: Oxford-Anglia

Család:
Anya: Lisette Davies/Elhunyt
Apa: Kevin Seraph/Auror
Testvérek: -
Egyéb családtag: Tudomása szerint, már mindenki meghalt, így a nevüket nem tartották fontosnak megosztani lányukkal.
Háziállat: Egy kölyök macska. Neve: Szeléné

Érdekesség: Először is arakno fóbiában szenved, eléggé súlyos fokon. Másodszorra imádja a vámpírokat. Minden vámpírt ismer az iskolában, persze van olyan akivel nem szimpatizál -azokat messziről elkerüli-.
Személyes tárgya: Egy holdkő medálos nyaklánc, melyet az édesanyjától kapott, születésekor.

Pálcád: 12 hüvelyk, hippogriff tollal, tiszafából.
Iskolai házad: Mardekár
Évfolyamod: 6. évfolyam

Előtörténet:
1981. január 15.
Már három napja bent fekszed, de még semmi. Sosem hittem volna, de lehet be kell indítani a szülést. Annyira remélem, hogy a lányomat magam hozhatom a világra, minden segítség nélkül…(Mármint, az orvos segíthet, de gyógyszer nem). Sajnos, ahogy telik az idő, egyre több napja van bennem a pöttöm, és már ideje lenne kijönnie.

6 órával később
Megszületett. Végre életet adhattam a lányomnak. Mosolygós, pirospozsgás kis arca gyönyörű. De melyik anya nem mondaná ezt a lányára? Már várom a napom, amikor felnő, és megláthatom gyermekével. Most, hogy így belegondolok, a napló, melyet édesanyámmal írtam, egyszer ráöröklődik és a gyermekére. De ez még odébb lesz. De a nap, hogy megtanuljon írni, és először a kezébe vegye a naplót és beleírjon, egyre közelebb van.

1986. július 20.
Füllesztő nyári nap. Mary már öt éves. Kész nagylány. És ahogy az apjával játszik, az csodálatos. Azok a kacajok, melyektől zeng az udvar, mindenkit mosolyra fakaszt. Ahogy visszalapoztam a naplóba, épp erre a napra, édesanyám írását olvasva könny szökött a szemembe. Sajnálom, hogy már nincs közöttünk. Imádná Mary-t. És bár tudom, hogy folyton kritizálna a neveltetése miatt, valahol mélyen, mégis boldog lenne, hogy a lányom nem úgy nevelkedik mint én.

1990. december 24.
Karácsonyra megkaptam ezt a naplót. Anya mindig nagy becsben tartotta, és a lelkemre kötötte, hogy vigyázzak rá. Azt mesélte, hogy ez a napló a családunkban nőről-nőre száll, és mindenki ír bele. Azt is mondta, hogy azzal, hogy átadta nekem a napló, sorsa az én kezembe került –Már mint a napló sorsa-. Megígértem, neki hogy vigyázni fogok rá, és minden nap írok bele. Ha nem is sokat, de valamit írni fogok bele.

1992. augusztus 9.
Megkaptam a Roxfortos értesítőm. Felvételt nyertem az iskolába. Anya annyira örült, hogy sírva fakadt. Én is örülöd, de azért ennyire nem. Természetes mindenkit felhívott, hogy elújságolja a nagy hírt, nekem meg égett a fejem. De ha neki ez örömet okoz, én is boldog vagyok.

1992. május 10.
Nemsokára itt az év vége. Már várom, hogy nyár legyen, otthon lehessek és pihenhessek. Bár a jegyeim jók, és már nincs szükség, hogy az év végi hajrában benne legyek. Bezzeg a barátnőimnek. Hát igen, így jár az aki évközben lustálkodik. De persze, nekik sem a rossz jegyért kell küzdeniük. Már csak az kéne.

1995. március 30.
Baglyot kaptam anyától. Már az első sorban írta, hogy szeretné ha egyedül olvasnám el. Ezt kérnie sem kell. Manapság nem vagyok oda a társaságért. Azt mondta ez normális, és hogy az ő korában ő is ilyen volt. Mindegy a levél…

Végig olvastam, és azt hiszem most elszomorodtam. Anya azt írta, hogy beteg. És nemsokára meg fog halni. Jó mi?!-egy levélben közli velem! Ez azért…Kiborító és bár ilyet nem szoktam tenni, most még is sírva fakadtam. Oké ki nem tenné…Oh a fene, könnyes lett a lap…

1995. július 30.
Anya azt mondta, hogy beszélt az orvossal és még van jó pár éve hátra. Hát remélem is! Azt ígérte megvárja, hogy unokája legyen. Megígérte nekem…Apa is legalább ilyen rossz állapotban van, ha nem rosszabban. De ma nem szomorkodunk! Örülünk, hisz anya ma 39 éves. Boldog szülinapot neki!!!!!

1998. március 21.
Anya meghalt. Ma van 1 hónapja, hogy meghalt… Az orvos megmondta, hogy lesz pár éve, de nem hittem, hogy csak ilyen kevés…Magunkra hagyott minket. Apát és engem is. Most dühösnek kellene lennem…Ehelyett elkeseredett vagyok, és szörnyen üresnek érzem magam. De most apa a fontos és nem én. Teljesen elhagyta magát. Iszik, és nem érdekli semmi. Még én sem. De sajnos nem tudok neki segíteni, mivel elküld a fenébe, én is viszonzom ezt a szívességét, ebből nagy vita lesz, és akkor annyi a „Segítsünk apán hadműveletnek”… Sajnos nekem visszakell mennem a Roxfortba, csak nem hagyhatom ki az évvégét. Bár van annyi jegyem, hogy letudjanak értékelni…De ez a légkör számomra fojtó…Ott legalább kicsit..Hm otthonosabb. Most, hogy anya már nincs….Oké, elég. Ideje pakolni.

1998. április 16.
Apa írt egy levelet. Elutazott, valami extra távoli rokonhoz. Meghagyta a címet is, de kétlem, hogy odaakarok majd menni. Inkább megvárom otthon. Mindegy is. Amióta anya meghalt…Semmi sem olyan, mint rég. Majd három óra múlva egy padon agyalok ezen és mindent kiírok magamból, de most…Ideje figyelnem az órára.

Jellem: Mindig mosolygós életvidám. Imád mosolyogni, a legrosszabb pillanatban is. Még a halált is mosolyogva fogadja. Bár utóbbi időben –anyja halála óta- kevesebbet mosolyog. Bármilyen helyzetben megállja a helyét. Megfontolt és okosan dönt, legyen bármilyen helyzet. Nem szeret kilógni a sorból, de imád egyedül lenni. Szabad ideje egy részét a könyvtárban tölti, olvasással vagy pedig valamelyik baráti körében. Az iskolában jeles átlaggal végez, de nem annyira, hogy prefektus legyen.

Kinézet: Átlagos magassággal áldotta meg a sors, és persze átlagos testalakkal. Haja színe, az ami már nem átlagos. Hol barna, hol vöröses, hol pedig lilás beütéses. Ez attól függ, mikor mihez van kedve, ezeket a színeket persze kozmetikai bűbájukkal éri el. Vagy felkötve, laza kontyban összekötve vagy egyszerűen csak leengedve hordja. Szeme színe zöldes-szürkés. Utóbbi időben hajlik a szürkés felé. Imádja a farmert és a kissé szűk pólókat. Nyakában mindig ott van a lánc, amit kiskorában kapott, és nadrágzsebében a pálcája.

A hozzászólást Rose Mary Seraph összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 10, 2011 10:17 pm-kor.
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Május 31, 2011 4:00 am

Akkor fejenként fussunk neki...

Virgill Magnus,
tömör, de szépen kidolgozott előtörténet volt és nem tagadom, külön örülök már csak azért is, mert tanárnak készülsz! Már most szimpatizálok veled. (:
ELFOGADVA

Mark és Conor Leroy,
azt hiszem, Ti lettetek a kedvenc ikerpárom - már a bátyáim után! Ami az előtörténeteiteket illeti a két figura remekül megalkotott és ötletes.
ELFOGADVA

Üdv köztünk, nyomás játszani! (:

Mark Leroy
Varázsló
Mark Leroy

Hozzászólások száma : 1

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyHétf. Május 30, 2011 4:54 am

Név: Mark Leroy
Becenév: Mark
Kor: 17
Születési idő: 1981.02.11
Születési hely: Írország, Dublin

Család:
Anya: Anabell Kiora/42/boszorkány, tanár/
Apa: Noa Leroy/44/varázsló/
Testvérek: Conor Leroy/17/diák/ikrek/
Háziállat: [Only mods are allowed to see this link] - Orosz Szellemfarkas

Érdekesség: Conor Leroy az ikertestvérem. Körülbelül olyanok vagyunk mint a Weasley ikrek. Külsőre és belsőre egyformák vagyunk. Nagyjából.
Személyes tárgya: -

Pálcád: 12 hüvelyk,kőris fa,magja:vérfarkas szívizom.
Évfolyamod: 7.

Előtörténet:
1981 februárjának tizenegyedik napján születtel meg az ikertestvérem, Conor után körülbelül 45 perccel. Írországot mondhato szülőhazámnak és a családom vérbeli Ír nép akik nem mellesleg varázslók és boszorkányok. Úgymond áldásnak is vehetem, hogy a családom tiszta, aranyvérű bár nekem személy szerint semmi bajon sincsen a félvérekkel vagy mugli származásuakkal csak látom, hogy őket azért elég sokan szivatják amiatt akik és csendesen megjegyzem, hogy erre nem nagyon vágyom. A varázslat beletartozik az egész családom létébe. A nagymamám halálfaló volt és mindkettőnket imádott de Conor-t azt hiszem jobban. Azt viszobnt a vak is áthatja, hogy miért. Conor-ba sokkal több rosszindulat szorult és sokkal hajlamosabb a sötét varázslatokra azt hiszem. Bár azt is megértem, hogy miért. A nagyi megmondta vagyis leírta egy levélveb, hogy Conor 18 évesen meg fog halni. Tekintve, hogy most 17 évesek vagyunk ez nem túlságosan bíztató és kicsit aggódom. Féltem Conor-t de bármi lesz én vele maradok.
Ikrek vagyunk. Egypetéjűek. Így az a kiváltság jutott nekünk, hogy külsőre egyformák vagyunk és ezt nem kevésszer használtuk ki eddig. Általános iskolába a hobbink volt, hogy hetente egyszer szerepet cseréltünk és aztán a nap felénél meg félórányi veszekedés után megkavarva az egész osztályt próbáltuk elmagyarázni, hogy melyikünk Mark és melyikünk Conor. Számomra kicsit egyszerűbb volt a közösségi élet. Sokkal könnyebben oldódok mint Conor és sokkal jobban kijövök az emberekkel mint Ő. De azt mondenkinek tudnia kell, hogy bárki fordul Conor ellen az ellenem is fordul és ha a családunk fordul Conor ellen akkor is a testvérem mellé álnék.
Még Íroszágban laktunk amikor megkaptam Shy-t. Shy egy orosz szellemfarkas. Ebből a fajból talán Shy az utolsó, ezt nem lehet tudni. A faj jellegzetessége a viharszürke bunda és a türkiz-világoskék minta. Továbbá a ragyogó világoskék szemek. Ezek az állatok általában választanak maguknak valakit. Valakit akivel ha kapcsolatot tudnak teremteni belelátnak egymás fejébe ezért nevezik őket szellemeknek. Anyuék csak remélni tudták, hogy egymásra találunk és reményeik bejöttek. Shy két nappal érkezése után már képekkel kommunikált velem. Pár hete volt nálam amikor elköltöztünk Londonba. Szerencsére megvan az a fantasztikus tulajdonsága, hogy a muglik számára láthatatlan a minátjuk így csak egy egyszerű farkasnak/kutyának tűnnek.

Conorral egyszerre kaptuk meg a felvételi értesítőt a Roxfortból. Anyuék büszkék voltak ránk. A Roxfort lett a második otthonunk. Itt éltük életünket, itt nőttünk fel gyakorlatilag. Nekem itt volt az első barátnőm. Egy boszorkány természetesen egy bizonyos Nika. Nika egy nagyon szép szőke lány. Viszont a szemeit szerettem a legjobban mivel levendula színűek voltak. Ő maga sem tudta megmondani, hogy mitől. 1 évig jártunk aztán sajnos az én hibámból szakított velem. Még midnig nehéz elmenni mellette a folyosón mivel számomra még mindig nem közömbös a lány.

A tanulással jól állok. Varázsolni is szeretek, de a bájitalok is eléggé le tudnak kötni. Engem érdekelnek azok az érdekes főzetek amiktől felveheted másnak az alakját vagy éppen egy csepjével ölni tudnál. Conornak ez nem nagyon megy úgyhogy a legtöbb vizsgáját én írom meg helyette ami nem nehéz mivel egymás mellett ülünk és az óra felénél körülbelül már készen szoktam lenni a sajátommal és akkor cserélünk. Ha meg rákérdez, hogy miért én írom Conorét akkor be tudom magyarázni, hogy Én vagyok Conor... nem nehéz meggyőzni a tanárokat.

Jellem: Nos hát a jellemem. Milyen is vagyok. Gyere oda hozzám a folyosón és beszélgessünk. Úgyis ráérek. Csak ne keverj össze a tesómmal mert annak nem mindig lehet jó vége. Conor néha teljesen az ellentétem. Ha kultúrálja magát tud normális lenni de túl sok jóra ne számíts tőle. Hozzám viszont jöhet szívesen beszélgetek, ismerkedek. Szovciális vagyok ilyen tekintetbe, viszont ha belekötsz abba akit szeretek vagy kedvelek akkor túl sok jór ne számíts. Általában jól kijövök az emberekkel és elég sok barátom is van, de ne felejtsétek. Nekem a testvérem az első.

Kinézet: Sötét-barna feketés haj, kék szemek. Viszonylag magas vagyok és pont olyan mint Conor. Igen. Ez az igazság. Teljesen egyformák vagyunk. Nekem viszont öltözködésbe kicsit más az ízlésem. Az egyenruhával nincs semmi bajon viszont a sulin kívül inkább ing, farmer és tonacipő. Tornacipő forever emberek. Ebben is egyformák vagyunk Conorral. De Én inkább piros dolgokat hordok. Mármint póló, ing, felső, pulcsi.
Conor Leroy
Varázsló
Conor Leroy

Hozzászólások száma : 9

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Május 29, 2011 7:36 am

Név: Conor Leroy
Becenév: Conor
Kor: 17
Születési idő: 1981.02.11
Születési hely: Írország, Dublin

Család:
Anya: Anabell Kiora/42/boszorkány, tanár/
Apa: Noa Leroy/44/varázsló/
Testvérek: Mark Leroy/17/diák/ikrek/
Háziállat: [Only mods are allowed to see this link] - Orosz törpesárkány

Érdekesség: Mark Leroy az ikertestvérem. Körülbelül olyanok vagyunk mint a Weasley ikrek. Külsőre és belsőre egyformák vagyunk .
Személyes tárgya: -

Pálcád: 12 hüvelyk,kőris fa,magja:pegazus szívizom.
Évfolyamod: 7.

Előtörténet:
Írországban születtem 17 évvel ezelőtt. Körülbelül 3negyed órával utánam megszületett az ikertestvérem Mark is. Egypetéjű ikrek vagyunk szóval külsőre teljesen egyformák és az élet úgy hozta, hogy belsőre is. Bár nem mindig. Mark az aki inkább barátkozóbb nyiltabb, viszont mindketten a Mardekárba kerültünk szóval ez valamiféle hasonlóságot feltételez rólunk. Bár a süveg elég sokat gondolkozott Mark-nál, hogy hova is tegye be Őt. Majdnem griffendéles lett de végül mégiscsak ide került. Nálam nem volt kérdés, hogy hova kerülök. Biztosan, szinte egyből rávágta a vén süveg, hogy nekem itt van a helyem. De ezzel most kicsit sokat ugrottam. Körülbelül 5 évesek voltunk amikor a szüleink úgy döntöttek , hogy költözünk és Londonig meg sem álltunk. Ott telepedtünk le végülis. Az álatános iskolát utáltam. Nem igazán tartoztam a szociális diákok közé. Elvoltam magamban és a testvéremmel. Mark könyebben boldogult. Ő volt az osztály szíve lelke, akihez viszont mint valami betegség, én is hozzá tartoztam. A nagymamám halálfaló volt. Már meghalt. De elég sokjan mondják, hogy nagyon haonlítok rá. Belsőre. Csak Én nem vagyok olyan elmeháborodott mint a nagyi. Kár hogy nem ismertem. 3 éves voltam amikor elkapták és soha többet nem láttuk. Késöbb megkaptuk az értesítőt, hogy meghalt. Én személy szerint eléggé sajnáltam, hogy nem ismerhettem meg. Nem is nagyon emlékszem rá sajnos. De elvileg szeretett minket. Mindig azt mondta, hogy különlegesek vagyunk. Az ikrek mindig különlegesek és lesz bennünk valami ami majd elválaszt minket a többiektől. Miután elköltöztünk kaptam egy levelet. Amit a nagyi írt. A halála előtt írta egy nappal és úgy intézte, hogy 6 évesen kapjam meg. A borítékban egy levél volt és a pálcája. Azt mondta, hogy nekem szánja. A levelében csak pár sort írt. Hogy mennyire szeret minket... és hogy 18 évesen meg fogok halni. De ne aggódjak. Ha elég ügyes leszek elkerülhetem a dolgot. Hát gondolom sejthető, hogy ez 6 évesen nem volt túlságosan megnyugtató a számomra.

Aztán pár évvel késöbb jött az értesítő nekem és az öcsémnek. Felvételt nyertünk a Roxfort Boszorkány és Varázslóképzőbe. Anyuék büszkék voltak ránk. Késöbbi éveink viszonylag normálisn folytatódtak. Nem sok dolog változott. A szerep ugyanaz csak a színpad más. Mark ugyanolyan mint az általánosban és én is. Maximum annyi változott, hogy már nem félnek annyira tőlem. Általánosba még elég ijesztő jelenségnek számítottam mivel akkor már többször használtam a varázserőmet. Nem nagyon. Csak néha ajtókat csapkodtam meg ablakokat. Mást nem csináltam.

A Roxfort azért változtatott rajtam és természetesen az idő is. Mivel tudtam, hogy 18 évesen elég sok rossz dologra számíthatok így elég sokat tanultam a varázslatokról, átkokról, rontásokról. Egyedül a bájitaltan ment nehezen mindig. De a nagyi úgyis megmondta, hogy varázsolni tanuljak meg mert a 18. szülinapomon arra lesz szükségem ha túl akarok élni. Mit ne mondjak inkább a nagyira hallgattam. Mark mindig megírja helyettem a vizsgákat bájitaltanból és mindig besegít szóval így abból nem olyan rosszak az eredményeim. A kviddics nem nagyon érdekel. Persze jó sport meg minden, de nem nagyon tud lekötni. Inkább nézem mint csinálom. Persze a repülés tetszik benne a legjobban. De ha már repülés akkor a sárkányok jobban érdekelnek. Mindigis csodáltam ezeket az állatokat.

Jellem: Hát igazából nem szeretek magamról beszélni mert nehéz jellemeznem magamat és aki ismer az meg tudja, hogy milyen vagyok. Tehát Mark tudja. Másoknak nem is nagyon nyílok meg mivel nem nagyon vagyok az a túlságosan nyitott, barátkozós ember. Makacs vagyok és nem szeretem ha beleszólnak a dolgaimba, kivéve persze a testvérem, de az más. Úgy vagyok vele, hogy csak nekem van közöm a dolgaimhoz meg Mark-nak és másra nem tartozik. Soha nem akartam közel engedni magamhoz senkit, és ennek azt hiszem leginkább Caroline volt az oka aki az első barátnőm volt és nála meg is tanultam, hogy nem szabad túl sok bizalmat adni egy idegennek mert ezzel gyakorlatilag a kezébe adod az életedet.

Kinézet: Sötét-barna feketés haj, kék szemek. Viszonylag magas vagyok és elég sokat mozgok és edzek. Öltözködésemről annyit, hogy nem rajongok az egyenruháért, de ezzel itt nem nagyon lehet mit csinálni. Az iskolán kívül lazán öltözködöm. Egyszerű póló, farmer és tornacipő ennyi az egész. Ja és tényleg. A tornacipő a kedvencem. Mást nem is nagyon hordok.
Virgill Macnuss

Virgill Macnuss

Hozzászólások száma : 8

TémanyitásTárgy: Virgillius Macnuss   Új Előtörténetek - Page 2 EmptySzer. Május 25, 2011 7:09 am

VIRGILL MACNUSS

Név: Virgillius Macnuss

Becenév: Virgill

Kor: 51 év

Rang: tanár (Bűbájtan)

Nem: férfi

Származás: félvér (Az édesanyja nem rendelkezett mágikus képességekkel)

Születési idő: 1947. 01. 29.

Érdekesség: a Halálfalót, ki megölte a szüleit, szintén Virgill – nek hívták, kedvenc színe a kék, akárcsak a szeme színe

Személyes tárgy: édesapjáról rámaradt pálcájának egy darabja

Pálca: Berkenyefa és sárkány szívizomhúr

Iskolai ház: Hugrabug

Jellem: szeret nyíltan beszélni az emberekkel, őszinte, bölcs, nem tud sokáig haragudni valakire, szinte minden helyzetben nyugodt és higgadt tud maradni, nem szokott kiabálni, soha nem mérges, szereti a diákokat, nagyon türelmes tanár, ezért sokan szeretik is, mert higgadtan tanít, ha kell többször is elmagyaráz bizonyos dolgokat. szereti a kék színt, szeret közösségekbe tartozni

Kinézet: Kedvenc színéhez hűen szinte mindig ég szín kék színű talár van rajta, hozzá tartozó süveggel. Őszes barna borostás szakálla van, kissé redős arca, szép kék szemei és kissé őszülő rövid haja. Felül a fején már meg is jelent egy kis kopaszodó folt, jelezvén, hogy bizony már ő is korosodik kicsit.

Család: Apja: Harold Macnuss/58 éves/pálcakészítő Északon/elhunyt
Anyja: Amelia Gernow Macnuss/56 éves/történelem tanár/elhunyt
Öccse: Tom Macnuss/49 éves/auror/elhunyt

Előtörténet:

Szerető családba született. Szülei odaadó gondoskodással nevelték fel. Soha nem kellett nélkülözniük, így ez nem is okozott gondot a számukra. 2 évre Virgill születésére, világra jött öccse, Tom is. A szüleik mindig arra törekedtek, hogy a jó szellemében neveljék fel fiaikat és ez sikerült is. Már akkor a jóra akarták felhasználni varázserejüket, amikor még csak akkor tudták meg, hogy egyáltalán rendelkeznek ilyesmivel. A fiúk mindig felnéztek szüleikre, sőt, még egymásra is. Jó testvéri viszonyt ápoltak egymás között. A Roxfortban kiváló diákok voltak és minden tanár szerette őket, mert gyorsan fejlődtek és rendkívül fogékonyak voltak a tanulásra. Az iskola végzése közben azonban a két fiú között, ahogyan kamaszodtak, ellentétek növekedtek ki. Ez meg is látszott: Tom Mardekáros lett, míg bátyja Hugrabugos Virgill öccse mindig harccal akarta megoldani a konfliktusokat és akkoriban voltak is konfliktusai a gőgös és lobbanékony viselkedése miatt. Mindezen problémák gyakran azt is okozták, hogy még bátyjával is összepárbajozott. Nem is egyszer. De jó testvérek voltak, mert végül mindig kibékültek. A mágusképző elvégzése után két éves világ körüli utazásra indultak, mint két fivér összetartva, hogy megismerhessék a különféle szokásokat, lényeket, tudásokat, tájakat. Bár az úton néhányszor szétváltak, ha úgy adódott a helyzet, de aztán végül mindig visszatértek egymáshoz. Nem mondták ki soha egymásnak, de nagyon szerették a másikat, mint testvérüket. Az útjuk után ismét szétváltak egy időre. Tom az aurorképzőt választotta, Virgill pedig visszament tanulni a Roxfortba, hogy tanár lehessen, mint az apja. Mind a ketten elvégezték a képzőt, amiket választottak, méghozzá igen jó eredménnyel. Tom rendkívüli aurorrá vált, így volt is ellensége bőven. Virgill pedig bűbájtan oktató lett, amit mindig is szeretett volna. Évekig dolgoztak abban a szakmában, amit mindig is szerettek volna. Mind elérték a célt, amit az életükben kitűztek maguknak. Aztán egyszer csak minden elromlott. Voldemort Nagyúr ugyanis visszatért, erősebben, mint valaha és újjászervezte a régi seregét. A Halálfalók aztán vadászni kezdett azokra a fekete mágus vadászokra, akik annak idején őket üldözték. Ezért kiirtották Virgill családját és még Tomot is legyőzték és kivégezték. Virgill apja harcolt a legbátrabban, de végül ő sem bírta tovább. Pálcájából csak egy kis darabka maradt. Mire Virgill értesült az aljas támadásról és hazatért, addigra már túl késő volt. Nem tudott mit tenni. Bánatos volt és tenni akart valamit a közelgő háború ellen, így visszament tanítani az iskolába, ahol aztán küzdött a végsőkig, amikor oda is elért a varázslótársadalom végső háborúja és kitejesedett az egész világra. Végül sok áldozat árán aztán legyőzték a Sötét Nagyurat és a seregét és minden tervét keresztbe húzták, megnyerve ezzel a háborút és felszabadítva ezzel a sötét uralom alól a társadalmat. Virgill végül sikeresen túlélte a csatát és ott maradt bűbájtan tanárként, melyet az óta már több mint egy évtizede oktat.
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyCsüt. Május 19, 2011 8:44 pm

Daniel Danvolt,
nem fogok kisregényt írni, eddig sem tettem. Úgy látom rendezted, amit kellett.
Így hát El vagy fogadva! Szép játékot!

Cassandra, a te karakterlapod is hamarosan el lesz fogadva!
Sookie, neked még várnod kell a fiúkra!
Daniel Danvolt
2. Évfolyamos diák
Daniel Danvolt

Hozzászólások száma : 22

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyKedd Május 17, 2011 7:42 pm

Név: Daniel Danvolt
Becenév: Daniel
Kor: 14
Tekergő becenév: Patrónus herceg
Nimbusz Tekergő beceneve: Mennydörgő
Származás: Aranyvérű
Születési idő: 1983.11.02.
Születési hely: London

Család: Danvolt
Anya: Amy Danvolt, 38 éves, saját vegyesboltot üzemeltet (aranyvérű)
Apa: -ismeretlen (aranyvérű)-
Testvérek: -nincs-
Egyéb családtag: Emily Danvolt, 62 éves, a lánya (Amy Danvolt) vegyesboltjában segít kisebb feladatokban (aranyvérű)
Háziállat: Egy öklömnyi méretű Magyar Mennydörgő sárkány, mely különleges képességgel született: képes változtatni a méretét 10 cm, és 50 méter közt, a neve pedig Nimbusz, neme pedig lány, de egy születési rendellenesség miatt nem tud tojást rakni. Imád repülni, de tudja, hogy nem repkedhet örökké.

Érdekesség: Nagyon szoros kapcsolatot alakítottam ki a sárkánnyal, aki még nagyanyjáé volt (Emily Danvolt), vagyis amolyan családi örökség.
Személyes tárgya: Varázspálca, Tűzvillám versenyseprű, Nimbusz, a sárkányom

Pálcád: Magyal, és ébenfa, 11 hüvelyk hosszú,grifftollal a belsejében.
Kép a pálcáról

Évfolyamod: 1.évfolyam

Előtörténet: Egy hideg napon születtem. Anyám szeretett engem, és többször is tapasztaltam, hogy furcsa dolgok történnek velem. Ötéves koromban anyám elmagyarázott mindent, nekem pedig tetszett, hogy varázserőm van, de ettől nem lettem öntelt. Mikor megkérdeztem anyámat, hogy meséljen magáról, sokat mesélt az iskolai éveiről, és hogy azért hagyta ott a varázsvilágot, mert néhány tanuló ostobasága miatt elbocsájtották a tanári állásból.Anyám ezután átruházta rám a háziállatát, ami egy sárkány volt, viszont képes a méretét változtatni, a neve pedig Nimbusz. Sokat játszottam vele, majd hétéves koromban már teljesen hozzám volt szokva, így csak akkor voltunk elválasztva, ha utasításba adtam neki. Sokat segítettem anyám boltjában. Később, mikor már 9 éves voltam, anyámat autóbaleset érte, de szerencsére túlélte. Egészen eddig egy mugli általános iskolában tanultam, de közben anyám felkészített a varázstudomány alapjára (gyógynövénytanból egy kicsit,bájitaltanból, és még egy-két varázsigét is megtanított). Ezidőtájt már nagyon el akartam menni a Roxfortba, ahol anyám, és nagyanyám is tanult, de a baleset miatt maradnom kellett, és vigyáztam rá. Három hónap telt el, és anyám teljesen felépült, közben tízéves lettem. A következő tanév kezdetén, tizenegy éves koromban elutaztam a Roxfortba. Előtte azonban beszereztem a szükséges tankönyveket, felszerelést, és a pálcámat, ami első próbálkozásra válaszott engem. A vonatút simán telt, viszont találkoztam egy lánnyal, aki megígérte, hogy még találkozunk, és megtanít pár varázsigét, ami hasznos a sárkányok idomításához, azonban én elutasítottam az ajánlatot. Később megérkezve a Roxfortba, a beosztáson a Teszlek süveg a Griffendélbe osztott be. Ennek örültem, hiszen a családomban eddig mindenki Griffendéles volt. Remélem sok jó élményben lesz itt részem, és barátokat is szerzek majd.

Jellem: Vagyonos családba születve, anyám megtanított az alapokra, de a tudat, hogy gazdag családba születtem, nem tett gőgössé. Anyám balesete némileg megkeményítette a szívemet, így sokkal körültekintőbb, és kicsit makacsabb is vagyok. A hozzám közel állókért kiállok bármilyen bajban, legyen akár halálos veszély is. Nimbusszal a kapcsolatom szinte már testvéri kapcsolat.

Kinézet: fekete haj, fekete szem, magassága 170 cm, kissé izmos, bal keze kicsit nagyobb a jobbnál, mivel balkezes, és arra a kézre erősödött meg, így ott némileg nagyobb az izma. Haja nem igazán nagy. Többnyire ezekben a ruhában van: szürke trikó, fekete farmer, fekete cipő, meg egy fekete öv tele szürke szegecsekkel. Meg természetesen az iskolai egyenruha.

Nimbusz:

Seprűm:

Tűzvillám

A hozzászólást Daniel Danvolt összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 27, 2011 11:35 pm-kor.
Violet Lestrange
7. Évfolyamos diák
Violet Lestrange

Hozzászólások száma : 49

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 EmptyVas. Május 01, 2011 7:33 am

Név: Violet Constance Lestrange
Becenév: Vie, Violet
Kor: 16 éves
Nem:
Származás: Aranyvérű Boszorkány
Születési idő: 1982. november 6.
Születési hely: London, Anglia

Család:
Anya: Isabella Lestrange / elhunyt
Apa: Jensen Lestrange / elhunyt
Testvérek: Volt egy féltestvérem, de sosem tudtam meg róla semmit.
Egyéb családtag: nincs
Háziállat: Van egy macskám, [Only mods are allowed to see this link].

Érdekesség: Az apai nagymamámról neveztek el Violetnek, valamint árva vagyok.
Személyes tárgya: Van egy fehérarany [Only mods are allowed to see this link], amit még az édesanyám hagyott rám, amit smaragdok díszítenek.

Pálcád: 10,5 hüvelyk, meggyfából és sárkányszívizomhúrral
Évfolyamod: Hatodik

Előtörténet: Az életem nem tündérmese és butaság volna azt állítani, hogy valaha is az volt. Mondjuk inkább azt, hogy egyszerűen bonyolult. Szeretek paradoxonokkal dobálózni, ezt a történetemben többször észre fogjátok venni, ha figyeltek. És ugyan miért ne figyelnétek rám? Most persze biztosan azt gondoljátok, megint valami beképzelt plasztikbaba, akinek a kezébe nyomsz egy első osztályú repülőszőnyeget, egy halom galleont és jól elvan magával. Jobb ha tőlem tudod, ez tévedés!

Mikor 1982. novemberének 6. napján világra jöttem, a szüleim örültek. A Lestrange-ház évszázados múltra tekintett vissza már akkor is, és nyíltan szimpatizált a Sötét Nagyúr eszméivel. Én a világ leghatalmasabb feketemágusának virágzó korába születtem bele, amikor nem létezett erkölcs, megbocsátás csak a vér tisztasága, a hatalom és az erő számított. Ez pedig – azt hiszem – befolyásolta egész további életutamat.
Édesanyám világ életemben keserű asszony volt, fiatalon adott életet nekem. Sajnálta az ifjúságát, amit elvettem tőle azzal, hogy a világra jöttem. Édesapám pedig a hatalom követőjének vallotta magát, mindig a Sötét Nagyúr eszméit követte. Ő maga szerette mozgatni a szálakat, de harcolni nem igazán kívánt. Az viszont ínyére volt, mikor kisebb-nagyobb halálfaló csoportokat irányíthatott kedvére. Apám sosem tartozott a Sötét Nagyúr legtekintélyesebb követői közé, ennek ellenére Rodolphus és Rabastan Lestrange unokatestvéreként nagyobb befolyással bírt, mint az a helyzetéből fakadóan várható lett volna. A születésem idején épp kémként teljesített szolgálatot a Mágiaügyi Minisztérium nemzetközi máguskapcsolatokkal foglalkozó ügyosztályán és több külföldi sötét varázslót is a Sötét Nagyúr oldalára állított. Ez azonban azzal járt, hogy elhanyagolta a feleségét, aminek később meg is lett a következménye.

Egy hermetikusan lezárt burokban nőttem fel, az aranyvér mániások gyűrűjében. Kislányként belém nevelték, hogy illedelmesen, visszafogottan és mindig a látszatot fenntartva járjak el. Még hat éves sem voltam, mikor már tökéletes pontossággal beszéltem sellőül, vélául, ezen kívül pedig magántanáraim megtanítottak franciául és németül is. Mivel London külvárosában éltünk megvolt az esélye, hogy muglikkal fussak össze az utcán jártamban, de a tanáraim mind megtanították, hogy ilyenkor nem kell rájuk nézni. Fordítsd el a fejed, mondták, én pedig így is tettem.
A családom jólétben élt, a kúriánk hatalmas volt és tekintélyt parancsoló. Én pedig rövidesen szófogadó apró felnőtt nővé serdültem. Nem voltam kimondottan kislány, sosem játszottam babákkal, mert azt a nevelőim alantas mugli szokásnak ítélték. Helyette főbenjáró átkokat tanultam, valamint hasznos rontásokat, amelyek hasznomra válhattak majd a Sötét Nagyúr halálfalójaként. Bizony, egészen kicsi koromtól halálfalónak szántak. Édesapám a szépségemet használva akarta előreverekedni magát a ranglétrán. Csak édesanyám gondolta úgy, hogy ezzel a külső adottsággal gondjaim lehetnek, és néha rajta kaptam, ahogy elmerengve bámul engem. Sosem kérdeztem, miért tette ezt most pedig már túl késő lenne megkérdezni…

Amikor a Sötét Nagyúr elbukott édesapámat az Azkabanba zárták, édesanyámon viszont – aki nem viselte a Sötét Jegyet – nem találtak fogást. Így félárva gyermek lettem, aki akkor még fel sem fogta ennek a jelentőségét. De édesanyám attól a perctől fogva arra nevelt, hogy legyen erőm megbosszulni azt, amit a férjével tettek. Később ébredtem rá, milyen álszent, öncélú ajnározás volt ez a részéről.
Édesanyám magányos asszony lett, míg édesapám a börtönben sínylődött. Abban az időben kezdett megfordulni a házunkban egy igen jóképű tanár, aki tovább óhajtotta pallérozni az elmémet. És mint később kiderült, nem csak az én fejlődésemre volt gondja, de anyám lelkivilágára is. Azon kívül pedig a fizikai valóját is olyan lelkiismeretesen leápolta, hogy mire a cselédség észbe kapott édesanyám már a második hónapban járt. Én nem ítéltem el ezt a fajta viselkedést, mivel a rögtönzött szórakozás úgy lefoglalta édesanyámat, hogy szinte sosem láttam. Néha-néha rám csodálkozott az étkezéseknél, vagy összefutottunk a könyvtárban, de semmi egyéb nem történt köztünk.
A jóképű tanárurat pedig mintha a föld nyelte volna el. Ami történt azt a család elől is titkolni kellett, így aki csak tudott róla, hallgatott. Volt is oka rá mindenkinek, mivel anyám elviselhetetlenné vált. És veszélyessé. Félt a férje haragjától, írtózott a méhében fejlődő élettől. Mindent megtett annak érdekében, hogy elvetélhessen. Ez ugyan nem sikerült neki, de a kisfiút, akinek hetedik születésnapom előestéjén életet adott, árvaházba adta. Többet nem hallottam felőle, így a jóhírünk megmenekült. De édesanyám mániákus lett és paranoiás.
Nyolc éves voltam, mikor édesapámat némi kenőpénz fejében kimentette az Azkabanból Lucius Malfoy, ezzel pedig az én családom örök időkre adóssá lett a Malfoy-dinasztia számára. Édesapám hazatért és onnantól az egész kezdődött elölről. Édesanyám nyugodtság álarcát öltötte fel, nehogy a titka kitudódjon, és fáradozását siker koronázta. Apám sosem jött rá, mit tett a felesége, míg ő rabláncon vergődött.

Mikor tizenegy éves koromban levelet kaptam a Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolából szüleim büszkesége határtalan volt, ahogy az enyém is. Nem volt kérdés, hogy a Mardekár ház lesz számomra az ideális. A Roxfort Espresszen utazva már terveket szövögettem, és az édesanyámtól kapott smaragdköves gyűrűt szorongattam. Ez is annak bizonyítéka volt, hogy szerintük is a zöld-ezüst színekkel fémjelezett ház az otthonom.
Súlyosat tévedtek.
Máig emlékszem, milyen elképesztő izgalommal húztam a fejemre a Teszlek Süveget, s a feszült csöndre, amikor előtte néhány perccel a nevemet mondták. Violet Lestrange. A Lestrange név kultuszként volt jelen az iskola falai közt. Ezért volt egyöntetű a megdöbbenés, mikor a Süveg hangosan és érthetően felkiáltott: „Griffendél!” . Mintha álomból ébrednék úgy álltam fel a háromlábú székről. Senki nem tapsolt. Mindenki tátott szájjal rám meredt, akárha a világ nyolcadik csodáját látnák. McGalagony professzornak kellett elkormányoznia a Griffendél-asztalához.

Nem találtam a helyem. A vörös-arany ágyban fekve aznap este csak félelem, csalódottság és düh volt bennem. Féltem, mert tudtam, a szüleim kitagadnak, ha ezt megtudják. A bagoly még egy jó darabig nem ment el a hírrel, azonban a karácsonyi szünetben mikor haza érkeztem a vörös-arany sálban és a Griffendél-ház címerével a taláromon, a szüleim égtelen haragra gerjedtek. Apám felpofozott és azt ordította, hogy megöl. Tizenegy éves kislány voltam, bátortalan, megalázott és tanácstalan teremtés, védtelen egy erős férfi haragjával szemben. És akkor olyan dolog történt, amit egészen addig lehetetlennek hittem. Édesanyám beállt közénk, így Ő kapta a halálos varázsigét. Avada Kedavra. Zöld fény villant és édesanyám összerogyott a sötét szőnyegen, mint egy zsák. Arcából kiszökött a vér. Apám pedig megtorpant, mint aki nem tudja, hol van.
Mikor az arcára megértés költözött az arca elsötétült. Máshogyan, mint egy halottnak. Én a sarokban kuporogva is láttam, ahogyan első, végkimerülésig elég, ítélő döbbenetében maga felé fordítja a pálcáját, amivel az imént kioltotta a felesége életét. Zöld fény villant.
Én pedig zokogva rohantam ki a havas, sötét éjszakába.

Onnantól kezdve nem volt családom, így árvaházba kerültem, onnan jártam vissza a Roxfort falai közé. A tragédia miatt magamat okoltam, s a szokásosnál is hidegebb lettem. Mintha valaki kitörölt volna belőlem mindennemű érzelmet. A gyűrűt pedig, ami a Mardekár ház színeit viselte, mindig magamnál hordtam.
Nem voltak barátaim. A griffendélesek nem értették, mit keresek közöttük, mivel a családom nyíltan követte a Sötét Nagyúr eszméit. Három komor, érzelmektől mentes, jeges év várt rám. Mintha jégvirágokkal ültették volna körbe a szívemet.
Aztán a Sötét Nagyúr visszatért, s vele ébredtek régi követői is. Rabastan nagybátyám és a felesége, Hestia kivettek az árvaház falai közül,s ezzel az ő gyámságuk alá kerültem. Ők visszaadták életembe a fényt, amit elvesztettem a szüleim halálával. A házat pedig, amelyikbe beosztottak nem emlegették, mintha nem is létezne. Azonban én sosem tudtam eldönteni, hova tartozok igazán. Árnyék vagy fény? Örök kérdés. Néha felmerült bennem, hogy jobb volna a döntést későbbre halasztani. Azt hiszem, ez lesz a megfelelő megoldás…

A Nagy Csata idején távol voltam a Roxforttól, mivel Rabastan Darbishire-be küldött arra a néhány napra, amikorra a támadást időzítették. Úgy ítélték, nem vagyok még elég érett ahhoz, hogy harcba szálljak, én pedig nem vitatkoztam.
Most viszont ismét tanácstalan vagyok. Nem tudom, merre menjek, a vérem, a nevem az erősebb vagy a tény, hogy Griffendél Godric házába osztott a Süveg? Nem tudom, mit tegyek. Jól esne már néhány barát, mivel a kemény burok, amit a világ felé mutatok nem vált semmissé az évek során! De nem tudom, van-e olyan bátor diák valahol, aki meg akar ismerni engem. Hiányzik az élet, amit sosem éltem. Azt hiszem, megőrültem.
Lehetséges. Viszont a látszatot akkor is fent kell tartani! A látszatot, hogy minden rendben van.

Jellem: Aranyvérű család sarjaként az utamba került néhány fontos dolog, amit el kellett sajátítanom. Mértékletesség, önfegyelem. Az árvaság pedig megtanított arra, hogy sose adjam fel. Megtanultam elérni, amit akarok. Megtanultam használni, amim van, nem ritkán mások vesztére. Hideg burok övez kívülről, amin jószerivel képtelenség áthatolni. Sosem ismerném be senkinek, de ez... szükségem van erre. Nem akarok sebezhetőnek tűnni. Pedig az vagyok, még ha ez nem is tűnik fel elsőre. Igazából nem vagyok elégedetlen az életemmel, sosem féltem semmitől. Csak a magánytól félek mindennél jobban. Azt hiszem, ezért is lettem griffendéles. Vagyis, részben ezért is.
Hiú vagyok, engesztelhetetlen és makacs, ami pedig az életem többi részét illeti szeretek a saját fejem után menni. A maximalizmusom is hozzájárult ahhoz, hogy túl tudjam élni a szüleim halálát. Bármi történjék is, ezt sosem kívánnám senkinek. Emellett viszont érdekelnek a művészetek, szeretek kirándulni és... oh, a fenébe már! A lényeg, hogy a kőszívű árva hercegnőt senki nem törheti meg! Vagy mégis?

Kinézet: Szeretem a szépséget, valami rendkívüli van minden szép, esztétikus dologban, ami vonzz. Mivel a férfi érdeklődés középpontjában vagyok, úgy gondolom, engem akár szépnek is lehet nevezni. Ez édesanyám génjeit örökölve nem is csoda. A hajam hosszú, sötétbarna, és általában kiengedve hordom. De néha megbolondítom ezzel-azzal. A szemeim is barnák, a bőröm pedig ha nem is krétafehér, de megmaradt az alabástrom mellett. Az alakom vékony, nőies. Az öltözködésemet tekintve a talár a mindennapos, azonban a szabadidőmben szívesen viselek csinos, elegáns és kifinomult ruhákat. Nem vagyok nagymama, szeretem megmutatni, amim van és jól esik a figyelem. A szüleim úgysem figyeltek rám, lehettem bármennyire szép is. De ezt most inkább hanyagoljuk. A lényeg, hogy a kinézetem mindig tip-top, a látszat ugyanis mindennél fontosabb, nem?
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Új Előtörténetek   Új Előtörténetek - Page 2 Empty

Új Előtörténetek
Vissza az elejére 
2 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next