Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Foltozott Üst - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Foltozott Üst - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Foltozott Üst - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Foltozott Üst - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Foltozott Üst - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Foltozott Üst - Page 2 Ic7783

Share

Foltozott Üst

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Foltozott Üst - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyKedd Aug. 30, 2011 12:22 am

Lucretia C. Coliander

Elmosolyodtam, akkor ezek szerint mindegyiket ki kell majd próbálnom, hogy végleges eredményt kapjak. Jó lesz, de számok helyet az érzéseimre is hallgatnom kell, hiszen megeshet, hogy valakit tévesen ítélek majd el a neve alapján. Hm egyszer valaki olyanon fogom kipróbálni akit nem ismerek, hiszen akit ismerünk könnyen megmondhatjuk mi jellemző rá és az nem olyan élvezetes. Máris van egy jó időtöltésem, amúgy meg tudom, ha most ezt sem tudnám akkor biztos találnék valamit, csak az nem lenne ennyire hasznos a számomra.
Egyszer okvetlen ki kell próbálnom valakin, muszáj lesz hátha kicsit az illető számára is érdekes lesz a dolog, akkor meg nem kell valami üres és haszontalan dologról beszélnem.
- Na és van még ehhez hasonló érdekesség a számokkal ? - kérdeztem kíváncsian.
Igazából valamilyen szinten érdekelt a dolog, az ember hatalom és tudás vágyat eredetileg semmi sem állíthatja meg.
Vissza az elejére Go down
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

Hozzászólások száma : 16

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyHétf. Aug. 29, 2011 8:31 pm

Iason Moorcock

-Igen, az angol ABC betűi kellenek sorrendben. Így lehet az, hogy az A-1, B-2, C-3, D-4, stb. az I pedig 9. Aztán a J, megint 1. Hisz a számok csak 1-9-ig vannak. Aztán az összeadás már úgy működik, mint a születési dátumnál. Így lehet kiszámolni a névszámot, ami nálad a 7-es lett. Persze egy sablont nem lehet ráhúzni minden emberre, van ahol torzítani kell a jelentést, a dolgok mögé látni, és jobb, ha mindkét lehetőséget kiszámoljuk és számításba vesszük egy személyiség elemzésnél, akkor azért pontosabb képet kaphatunk.
Magyaráztam el példa nélkül, mert felesleges lett volna azzal fárasztanom magamat, hisz Iason eddig mindent remekül megértett.
-Ez azért kicsit hosszadalmasabb fejszámolást igényel, de bele lehet tanulni!
Tettem hozzá mosolyogva.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyHétf. Aug. 29, 2011 1:14 am

Lucretia C. Coliander

Elvigyorodtam, ezek szerint a megérzéseim nem csaptak be. Fejben megpróbáltam összeadni az enyémet is, ami egyenlő lett a 28-al. Az meg ugyebár, ha összeadjuk ( mert gondolom azt is össze kell) 10 ami egyenlő lesz 1-el.
Sosem csalódtam abban, hogy nem tudok elintézni valamit vagy valakit egyedül is. Értem most ezt a vezetési hajlamra, elvégre ha nem lennék egyedül akkor biztosan nem tudnám irányítani ezt a nagyszerű adományt amivel megáldottak.
- Na és a neveknél hogyan működik a számozás? - gondolom ábécé sorrend szerint, bár ki tudja. Van amit még én sem tudok kikövetkeztetni, mondjuk példa nélkül. Nem, ennyire buta azért még én sem vagyok, hiszen nem hiába vagyok Mardekáros.
Ezentúl mindig rá fogok kérdezni az illető nevére, vagy a születési dátumára. Sosem gondoltam volna, hogy a számok még erre az egy dologra is képesek lehetnek.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyVas. Aug. 28, 2011 9:33 pm

Iason Moorcock

-Igen! Mindent egyben kell összeadni! Pl. ha a születési dátumod 1972. május 28, akkor 1+9+7+2, az 19, plusz a május miatt 5, az már 24, ehhez jön a 28, ami 52. Ez kétjegyű szám, tehát az 5-öst és a 2-est is össze kell adnod, így ennek a személynek a születési száma 7. Tehát ez az ember bizonyár vonzó egyéniség, aki meglehetősen határozott, esetleg még utazni is szeret.
Magyaráztam el neki gyorsan. Nem mintha egy mondatból és példa nélkül nem értette meg, de szerettem erről beszélni, és ebbe a témába mindig is könnyen bele tudtam merülni.
-Remélem hasznát veszed ennek majd, ha valakiről többet meg szeretnél tudni...
Néztem rá, próbáltam leolvasni az arcáról, hogy vajon tényleg csak a "tudomány" érdekli ennyire, vagy szeretné valamire felhasználni ezt a tudást.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyVas. Aug. 28, 2011 9:30 am

Lucretia C. Coliander

Akaratom ellenére is de elmosolyodtam, most, hogy már tudtam minden egyes szám jelentését, egy utolsó próbát tettem még.
- A szokványos összeadási módot használva megkapjuk az eredményt igaz? Például itt a születési dátumom, év-hónap-nap egybe számolva kell hogy legyen vagy külön? - érdeklődtem, mert azért magamat ismerve nem szeretném ha valamit félre számolnék.
Igaz egyszerűbb lenne a válasz, ha néha nem kalandoznék el és valahová máshová eveznék a gondolataimban. Megesik, hogy álmodozom egy kicsit, de az sem a szerelemről szól. Noha arról szólna, senki sem viselné el, mert végzetes lenne.
Bár magamat ismerve, aligha lenne szükség számokra, mégis a kíváncsiság nem eresztene el sehová. Hiszen ha okos vagyok, akkor bármikor sikerül megállapítani valamit így is. Kíváncsi vagyok vajon az évfolyam társaimnak a neve mit takarhat, talán tényleg olyanok amilyennek látszanak vagy sokkal másabbak. Elég lenne megkóstolni a vérüket és máris tudnám, de nem szabad ilyet tennem.
Újra elkalandoztam beszélgetés közben, ami már számomra kezdett zavaró lenni. A tanárnő minden egyes szavára oda kell figyelnem, úgy mint az óráján.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2011 8:10 pm

Iason Moorcock

Örültem, hogy teljesen elvarázsolta a számok világa, az eddig látszólag teljesen közömbös Iason-t.

-Minden számnak saját jelentése van. Az összetett számok bonyolultabbak is. Az 1-es szám a vezetői hajlamra utal, a férfiasság száma, a 2-es a nőiesség, gyengédség. A 3-as a kommunikációért felelős, a 4-es az akarat erő és határozottság, az 5-ös a kreativitás, a 6-os a béke és a nyugalom száma, a 7-es a céltudatosság, a misztika jele, a 8-as a kiszámíthatatlanság, a 9-es pedig a romantika, szenvedélyesség és öntudat hordozója. Mindig ezekre a számokra lehet visszavezetni a dolgokat. A születési dátumod minden egyes számjegyét addig adod össze, amíg egy egyjegyű számot nem kapsz eredményül. És ezek alapján az általános jellemzők alapján lehet felépíteni egy komplett személyiség elemzést. Hasonlóképp a neveknél is.
Mondtam el neki pár dolgot, így ez alapján ő is ki tudja számolni a születési számát.
Majd egy kis időt hagytam neki, hogy átgondolja, valójában mire is kíváncsi.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2011 9:56 am

Lucretia C. Coliander

Furcsa, igazából azt hittem sosem kérem meg egy tanáromat, hogy tartson egy kis különórát, mert érdekel az órája. Eddig csendben vártam a következőt kíváncsian, hogy vajon még érdekesebb lesz, az előtte lévőnél. Bár tudnám most mire fel tört rám ez az érdeklődés és türelmetlenség! Nem tudom, valóban érdekelnének engem ennyire a számok? Nagyon nagyon furcsa.
Mindmáig úgy hittem, én képtelen vagyok bárkit is megkérni arra, hogy folytassa azt az új információt amit az iskolával kezdett el. Újra rendeltem magamnak valami ital félét, most még nagyobb szükségét éreztem mint eddig bármikor. Kiskoromban emlékszem nagyon teás voltam, most azonban ilyenekre aligha tudok gondolni. Csak por lenne és nyűg a hátamon, hogy elfogyasztottam. Persze nem, semmi sem lenne ha elfogyasztanám, én ugyanúgy tudnék folytatni mindent a megszokott kerékvágásban.
- Hm kérem meséljen még erről a tudományról! A következő óráig nem fogom kibírni. - kérleltem, de persze nem a következő óra tananyaga érdekelt, amúgy sem venném belőle valami hasznomat.
Én egészen másra voltam kíváncsi, hogy rövid idő alatt vajon mennyi ragad rám ebből a '' számos" dologból.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Aug. 27, 2011 4:15 am

Iason Moorcock

-Nos. Örülök, hogy sikerült felkeltenem az érdeklődésedet a tantárgyam iránt. A számmisztika egy érdekes "tudomány". A bájitaltan mellett mindig is ez érdekelt a legjobban diák koromban. Minden betűhöz számokat rendelnek hozzá, ezeket megfelelő módszerekkel összeadják, és a végén eredményül egy egyjegyű számot kapunk, ami a te esetedben a 7-es volt. A számok 1-től 9-ig vannak, és mindegyik más-más tulajdonságokat hordoz magában. Persze nem csak név alapján, hanem a születési idő szerint is ki lehet értékelni az emberek személyiségét, sorsát. Nem könnyű megtanulni, de akinek jó a memóriája és a matematikai képessége, az hamar ráérezhet. -magyaráztam. Nem akartam persze a tanári blablámmal untatni.
-Az elsajátításához elég volt az iskolában eltöltött idő. -jelentettem ki optimistán. Végülis, akinek nem okoz gondot a fejszámolás, annak szinte gyerekjáték.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 26, 2011 8:58 pm

Lucretia C. Coliander

Figyelmesen végig hallgattam a tanárnőt, miként olvassa ki a nevemből azt, hogy milyen 'ember' vagyok. Amikor a gyógyítóra került a sor, elmosolyodtam. Végül is volt benne valami, ha valakit megharapok akkor azt el is látom és nem kell miatta semmit sem használnom. A lelki gondokra csak úgy tudtam gondolni, hogy ha nagyon akarom akkor szóba állok azzal az illetővel aki éppen szomorú. Bár a látszat néha csal, idővel az is kiderül, hogy az illetőnek semmi baja sincs. Csodákra lennék képes a pálcám nélkül is? Talán, de azt csakis a vámpírságomnak köszönhetem.
Daphnenál a puszta jóindulatom is elég volt, Lisánál meg az, hogy annyi éves hallgatás után megszólaltam és elbeszélgettem vele. Mindez csak kivétel volt, mert valaminek a szükségét éreztem. Talán annak az önmagamnak, akit akkor megöltek és átváltoztattak hiányzik a társaság? Bizonyára.
- El sem hiszi a tanárnő mennyire igaza van. Hogy csinálta? - érdeklődtem egy kicsikét.
Ha a név alapján is meglehetne állapítani az emberek, tulajdonságát és viselkedését a számok segítségével, akkor gondolkodnom sem kell, hogy felismerjem a jót a rossztól. De vajon mégis miért különböznének egymástól az emberek? Két fajta van és ezt jól az eszembe véstem. Jó és rossz. Nem minden ember bánik kedvesen a fajtámmal, sőt még a társaikkal sem. Azok az emberek biztosan nem ismerik a szeretet fogalmát, bár nem merném megkockáztatni, hogy bennem már semmi sincs.
- Mennyi idő kellett ahhoz, hogy ezt megtanulja és elsajátítsa?
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 26, 2011 3:48 am

Iason Moorcock

-Köszönöm, és nem tudhattad. -utaltam a szüleimre, és Iason részvét nyilvánítására. Már nem fájt annyira, hisz régen volt, csak az bántott, hogy nem tudtam, hogy haltak meg, miért, kinek a keze által, és persze, hogy a Minisztérium ezeket mind eltitkolta előlem, pedig jogom lenne tudni.
-Nos... a neved Iason Moorcock... -jegyeztem meg halkan, majd egy kicsit elhallgattam. Ez egy tudomány, ami számításokra alapszik, így kellett egy kis idő mire minden betűhöz számot társítottam, és névszámnak megkaptam a 7-est.
-A neved alapján méltóságteljesnek kell lenned, már-már megfigyelhető az a sznobizmus, mint az előkelő aranyvérű családnál. A 7-es névszámú emberek komolyak, méltóságteljesek. Ez a szám legfőképpen a tudósokra, filozófusokra, misztikusokra jellemző. Gyógyítója lehetsz az emberi testnek és léleknek, belelátsz a dolgok lényegébe és az emberek lelkébe, de csak akkor, ha épp hangulatod van hozzá. Rendkívül éles eszed van, emellett hajlamod van a fantasztikus álmodozásokhoz. Megközelíthetetlennek és pesszimistának tűnsz a kivülállók szemében. Nem tartozol a közkedvelt emberek közé, mert gyakran túlságosan kritikus, és mások szemében érzéketlennek, zárkózottnak, barátságtalannak tűnhetsz, mivel érzelmeidet nehezedre esik kimutatni. Legalábbis a neved alapján, de a számok nem nagyon szoktak hazudni nekem. -mosolyogtam rá kedvesen, bíztam benne, hogy sikerült kielégítenem a kíváncsiságát, és vártam a reakcióját.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 26, 2011 12:37 am

Lucretia C. Coliander

Megnyugvás fogott el, hogy nem kérdezett rá, a 'balesetre'. Végül is fogalmam sincs mit mondhatnék. Megölték a nagyapámat? Nem, hiszen mindkettő él, ugyanúgy a két nagyanyám is. Sőt senkivel sem történt semmi, sajnos, pedig jobban örülnék ha most azt kéne siratnom.
Végig hallgattam a tanárnő történetét, hiszen ő is végig hallgatta az enyémet. Igazából kíváncsi voltam vajon az én nevem mit takar, vajon a valóságot, hogy egy természetfeletti lény vagyok, vagy szimplán azt, hogy egy aranyvérű varázsló vagyok és semmi többet.
Valamiért nem tettem fel neki ezt a kérdést, talán féltem egy kicsit, hogy netán a számok ezt is kimutatják. Hiszen sosem lehet tudni.
- Részvétem, nem tudtam, hogy a szülei meghaltak.- óvatosan a tanárnő szemébe néztem.
- Na és az én nevem szerint milyen ember lehetek? - kíváncsiskodtam, mert azért csak nem tudtam megállni, egy kérdés nélkül
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 25, 2011 3:04 am

Iason Moorcock

-Értem. -Bólintottam a rövid élettörténetére. Örültem, hogy mesélt nekem. Nem értettem, hogy milyen baleset történhetett, de nem akartam firtatni. Biztos súlyos dolog, ha ennyire megváltoztatta az életét és a személyiségét.
-Hát jól van. Én is mesélhetek magamról néhány dolgot. A szüleim Carla és Johnatan aranyvérű varázslók voltak, és aurorok. Az iskolás éveimet a Beauxbatons Boszorkánynevelő Intézetben töltöttem. Aztán egyszer csak jött a hír, hogy a szüleim egy küldetés során életüket vesztették. Ezt nehéz volt feldolgozni, de keményen tanultam tovább, hogy a nyomdokaikba léphessek és büszkék legyenek rám. Végül az iskolát sikeresen befejeztem, auror és tanári képesítést is szereztem Bájitalszakértő-és Számmisztika szakon. Mindig érdekeltek a számok rejtett üzenetei, hogy valakinek a neve és a számok alapján meg tudom mondani, hogy milyen ember valójában. Aztán most a Roxfort-ban számmisztikát tanítok...
Zártam rövidre. Jópár részt kihagytam belőle, hisz Barty Kupor-ra és a minisztériumi munkámra nem szívesen emlékszem.
-Remélem én azért nem csak egy egyszeri beszélgető partner leszek...
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyHétf. Aug. 15, 2011 10:02 pm

Lucretia C. Coliander

Figyelmen kívül hagytam a számomra lényegtelen ,, hogy vagy?" kérdést. A válasz mindig ugyanaz lenne : ,, Alig férek a bőrömben a sok zagyva gondolatomtól."
- Szóval a tanárnő is szereti a meséket? - na jó ezt nem valami kérdésnek szántam, ezért rögtön folytattam azt amibe az elején bele kellett volna kezdenem.
- Nos lássuk csak. Észak – Walesben születtem alig 18 évvel ezelőtt. A szüleim Dante és Sarah a varázs világ tagja, innen adódóan lettem aranyvérű, bár a nagyszüleim is azok voltak, lényegtelen. Egyedüli gyerek vagyok, így sosem tudhatom milyen az, ha van egy testvéred akire bármikor számíthatsz.
16 éves koromig boldogan éltem, akkor azt hittem, hogy ez halálom napjáig így fog tartani. Tévedtem.
A családban történt egy végzetes baleset, amit még azóta sem dolgoztam fel.- Baleset? Na szép is volna, ha a vámpírrá válásomat balesetnek tudnám nevezni. - Attól a naptól kezdve, megváltoztam és senkivel sem merültem hosszabb beszélgetésekbe ami többet jelentet egy egyszeri alkalomnál. Megismertem, beszélgettem vele egy kicsit, ami pont elég volt és annyi. Tulajdonképpen én csak nem szeretnék még egy ismerőstől megválni, akivel összeszokom vagy valami ehhez hasonló.
Na és ön mesél nekem ? - adtam át a szót, elvégre a vámpíros részhez nincs köze, szerencsére.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyHétf. Aug. 15, 2011 8:32 pm

Iason Moorcock

Láttam szegény srác szenvedését az itallal. Én jószándékból akartam meghívni, nem hittem volna, hogy ezzel a végén még ártok neki. Kicsit megsajnáltam, hogy ilyen helyzetbe kényszerítettem a nagy kedvességemmel.
-Én sem szoktam az iskolán kívül a tanításról beszélgetni. Ha az ember megszabadulhat tőle, akkor feleslegesen ne fecsérelje rá az időt, kivéve, ha persze fontos megbeszélni való van a témával kapcsolatban. Egyáltalán nem értettél félre, én itt csak egy vendég vagyok, egy egyenragú fél, aki szívesen beszélget veled.
Mosolyogtam rá, majd ismét belekortyoltam az italomba. Nem tudtam mit mondjak neki, vajon mi érdekelheti, mi az, amiről szívesen, mi az, amiről kevésbé szeret beszélni.
-Köszönöm, kérdésedet. Jól vagyok. És te?
Tettem fel a sablon kérdést, ha már ilyen komoly társalgásba kezdtünk.
-Én szeretem megismerni az embereket, és a diákjaimat, példának okáért. Szeretném, ha egy kicsit mesélnél magadról, persze csak annyit mondj, amennyit szeretnél megosztani velem és nem megy túl a határaidon.
Na ezután a kijelentés után úgy éreztem magam, mint egy rossz pszichológus, jó, hogy képeket nem kezdtem el neki mutogatni. De hát jobb, ha megismerem egy kicsit. Minél többet beszél, annál jobb. Feszegetni kell a határokat.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyHétf. Aug. 15, 2011 4:50 am

Lucretia C. Coliander

Megvártam míg kihozzák az italt és csakis akkor próbáltam meg folytatni a beszélgetést. Igaz vámpír létemre nem igazán akaródzott a vért lecserélni valami teljesen másra. De ez most szükséghelyzet volt. Persze a tanárnő se töltötte le a torkomon tölcsérrel az egészet, hanem én magam vállaltam a munka nehezét.
Nem mintha nem szoktam volna hozzá a régi eledelekhez, csak ez valahogy nem tűnt annyira fontosnak. Mégis legbelül, egy aprócska részem vágyott az ital elfogyasztására.
Belekóstoltam, de tényleg csak kóstolás volt, mert utána a szám eredt meg egy kicsikét.
- Ha semmi köze az iskolához akkor megnyugodtam. Semmi humorom sem volt, a Roxfortról papolni. Nem mintha más tanárommal erről beszélnék, csak nyugtató érzés a Roxforton kívül beszélni önnel. És úgy tekinteni önre mintha nem a tanárom lenne. Vagy félre értettem volna amit mondott?
Elgondolkodtam és közben az előttem lévő poharat kezdtem el forgatni. Még mindig tele volt a pohár és én csak apró kortyonként próbáltam leküldeni mindezt. Igazából azt sem tudtam ilyenkor mit mondhatnék, vagy kérdezhetnék, hogy valami téma is legyen közöttünk és ne csak üljünk meg nézzük egymást.
Nem mintha nagy társasági lény lennék, csak ugyebár nem mindennap fordul meg a diák a tanárjával egy szórakozóhelyen.
- Na és a tanárnő hogy van?
Rémes egy alaknak tartom magam. Ez lett volna az egyetlen kérdés amit megannyi választás közül feltehettem volna neki? Pff remek.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyVas. Aug. 14, 2011 7:58 pm

Iason Moorcock

-Rendben van! Akkor azt kapod, amit én.
Mosolyogtam rá, majd rendeltem mindkettőnknek.
-És amiatt nem kell aggódnod, hogy ezt mondjuk nyalizásnak veszem, engem nem lehet "lefizetni". És ennek a beszélgetésnek semmi köze az iskolához, és ahhoz, hogy a tanárod vagyok...
Észrevettem, hogy nem szívesen nyílik meg másoknak, és nem akartam ráerőltetni sem magam, sem a beszélgetést. Vártam. Ha ő jónak látja, hogy mondjon valamit, szívesen meghallgatom és válaszolok rá, de olyat ne tegyen, ami ellenére van.
Közben kihozták a rendelt italt. Gyorsan belekortyoltam egyet.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyVas. Aug. 14, 2011 12:15 am

Lucretia C. Coliander

Sosem tartottam magam a beszédek emberének, nem tartottam szónoklatot, még akkor sem ha az idő és az óra megkívánta. Valamilyen szinten, mindenki tudta, hogy nekem az is megerőltetésnek számít, ha felállok és elmondom azt amit tudok bármelyik tanár órájával kapcsolatba.
Ez a beszélgetés valahogy mégsem tűnt egy órának, ahol harapófogóval kell kihúzni belőlem azt amit mondani szeretnék.
- Nem szeretnék a tanárnő terhére lenni, sőt a vagyonából sem szeretném kifosztani. - elmosolyodtam, bár mindezt nem komolysággal teli arccal mondtam, a tudat zavart, hogy lehetséges sértésnek vagy bármi egyébnek veszi a dolgot.
- Nem megbántásnak szántam, csak én valahogy nem szeretem behízelegni magam a tanáraim kegyeibe. De ha mégsem tántoríthatom el a meghívástól, akkor ugyanazt kérem amit ön .

Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Aug. 13, 2011 8:12 pm

Iason Moorcock

Szeretek egyedül lenni, de most tulajdonképpen örültem, hogy összefutottam egy diákommal, lehet jól jövök ki belőle, ha jobban megismerem.
-Nem, nem jellemző rám, hogy ide járjak, csak néha napján jólesik egyet leülni egy asztalhoz, iszogatni és elgondolkodni az élet nagy kérdésein... -válaszoltam neki, hisz most nem az iskolában vagyunk, nem kell olyan távolságtartónak lenni. ettől még nem fog plusz pontot kapni a mardekár, hogy elbeszélgetek vele.
-Örülök, ha nem zavarlak... hidd el, én sem szoktam diákokkal beszélgetni az iskolában sem, nemhogy azon kívül. De ezek szerint te vagy a kivétel. -néztem rá kedvesen.
-Meghívhatlak esetleg valamire?
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Aug. 13, 2011 3:43 am

Lucretia C. Coliander

A tanárnő hála az égnek, hogy leült kérdezősködni kezdett. Egyáltalán nem lepett meg. Sőt, másra nem is számíthattam. Az arcomon csak úgy mint ezelőtt a nyugalom minden formája megmutatkozott. Ez meg természetes volt nálam, nem beszéltem sokat, vagyis nem terveztem. De mivel tanárral állok szemben, aki mellesleg tanít is engem nem tehetek máshogyan.
- Csak nagy ritkán térek be ide, ez meg különleges alkalomnak számít. Az apám szerint nem a mi fajtánknak való hely ez, én mégis itt vagyok.
Na és a tanárnő? Sokszor megfordul az ilyen helyeken? - kérdeztem, mert ugyebár engem is érdekelt egy szikrányit, hogy a tanáraim a szigorú álarcuk alatt hová járnak el. A mondás szerint, a tanár ugyanolyan ember mint mi. Szóval biztos, hogy ő sem lehet másból.
- Na meg persze, nem ... nem zavar a tanárnő. Ritka alkalom ,hogy az órákon kívül szót válthatók egy-egy tanárommal.- igazából jóformán még az órákon is csak csendben ülők és figyelek ha arról van szó.

Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 8:28 pm

Iason Moorcock

El sem tudtam hinni, hogy sikeresen felismertem egyik diákomat. Ezek szerint az arcmemóriámmal még nincs baj. Közelebb léptem hozzá, majd látva a nem megdöbbenést az arcán eltöprengtem, hogy vajon úgy nézek-e ki, mint aki mindig a Foltozott Üstben ücsörög.
-Én sem hittem volna, hogy valaki ismerőssel fogok itt összefutni. -jeleztem Iason-nak, hogy engem is meglepetésként ért a találkozás, az, hogy kellemes-e, majd még eldől.
Örültem a mosolyának, ami őszintének tűnt, nem úgy, mint az előbbi meglepődési reakciója. Kedvességét egy mosollyal jutalmaztam.
-Igen, ha nem zavarlak. -válaszoltam a helykínálására, és csatlakoztam hozzá.
-Te gyakran jársz ide? -néztem rá kérdőn. Nem is értem, hogy ennek mi értelme volt, de gondoltam valahogy el kell indítanom vele a beszélgetést.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 5:45 am

Lucretia C. Coliander

Szó szerint beleremegtem a tudatba, hogy egy újabb tanárom szólított meg. Vonzom őket, ez nem kétség és felkeltettem az érdeklődésüket a szótlanságommal. Elmosolyodtam, látva, hogy nem biztos a dologban. Helyes! Addig is eljátszhatom az igazi Mardekáros Iason énem. De attól tartok ez a hetem kivételes napokkal lesz tele.
- Oh Miss Coliander tanárnő, sosem gondoltam volna, hogy itt találkozunk. - próbáltam meglepett arcot is vágni, bár aligha sikerült.
- Nem haragszom, sőt nagyon örülök, hogy láthatom önt! - a mosoly amit feltettem le sem akartam venni az arcomról. Nem megjátszás volt, sőt még a megjátszás gondolata körül sem forogtam.
Igazán és mélyen érintett a dolog, legalább észre vette, hogy itt vagyok. Más szintén észre venné, bár ő valahogy kicsikét máshogyan. Elvégre minden tanár máshogyan törődik a diákjaival, nem is értem mit próbálok hasonlítani.
- Leül? - kérdeztem.
Lucretia C. Coliander
Boszorkány
Lucretia C. Coliander

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 5:10 am

Iason Moorcock

A Foltozott Üstbe elég ritkán járok, nem nekem való hely, de néha mégis jól esik csak úgy beülni ide, és egy ital mellett elmerengeni az elbaltázott életemen. Itt aligha ismerne fel valaki, így a nyugalmam is többnyire biztosítva van a merengéshez.
Ez is egy szokásos kis nosztalgiázásnak tűnt, egészen addig, míg egy ismerősnek tűnő arcot fel nem fedeztem a többi vendég között. Egy srácban mintha felrémlett volna egy diák a Roxfortból. Nem voltam benne biztos, hogy a tanítványom, hisz még új vagyok a tanárok közt.
-Ne haragudj! -szólítottam meg az "ismeretlent".
-Ismerősnek tűnsz nekem, mintha már találkoztunk volna. -mondtam ki egyszerűen, magam se érte, hogy mi üthetett belém, nem szoktam csak úgy idegeneket megszólítani.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 4:55 am

Lucretia C. Coliander

Tökéletes és sérthetetlen napnak néztem elébe. Most, végre valahára újra egyedül voltam. Szinte már zavart, az a sok szó ami kikerült a számból. A szokásos nyugodtsággal sétálgattam, amikor megláttam a lehetőséget a Foltozott Üstben. Igazán rám fér valami megtévesztési akció vagy valami. Legalább jól szórakoznék egy kicsit, más tehetetlenségén . Igen, bizony a tehetetlenség a legszebb mi adható valakinek, főleg ha velem áll szemben.
Rút dolog, tudom más tűrőképességével játszani és ellopni tőle a szabadidejét, de én már csak ilyennek tartom önmagam, még ha nem is vagyok az.
Semmi megfontolt cselekedet csak úgy, szimpla nemességgel beléptem a Foltozott Üstbe. Ha tényleg megfontoltság kérdése lett volna az egész, akkor az is lehet, hogy be se tettem volna a lábam ide.
Ide még az apám se tette volna be a lábát végzősen, hanem egy kicsikét idősebb korába, bár ő sosem járt itt. Állítása szerint, én meg ugyebár nem akarom tönkre tenni az apai felsőbb rangúságát, pedig megtehetném.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Szept. 11, 2010 6:01 am

Játék vége
Játéktér szabad.

Narcissa Malfoy
Boszorkány
Narcissa Malfoy

Hozzászólások száma : 177

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 EmptySzomb. Szept. 11, 2010 5:57 am

--Minerva McGalagony--

Ezt a szemtelenséget, mégis mit képzel magáról. Amikor azt mondtam, hogy beszélek a szülőkkel akkor azt nem úgy értettem, hogy megátkozom őket. Az nem az én dolgom, hanem Luciusé. Teljesen zavarba jöttem attól az általánosítástól amivel McGalagony fogadott.
- Lehet, hogy csak a szavamat tudom adni arra, hogy Draco megváltozott, de higgye el én vállalom a felelősséget az ő tetteiért.- Mondtam most már teljesen felháborodva. - Az pediglen, hogy mivel győzőm meg őket az az én dolgom, de nyugodjon meg nem fog senkinek sem baja eni, ha ettől fél.- Mondtam felemelt fejjel és gúnyos hangsúllyal.
Abban tényleg igaza van, hogy a Minisztériumban csak a csoda segíthet, mert ott egy kis kedvességgel semmire nem megyek mint a szülőknél.
-Köszönöm az őszinteségét, ugyan nem sokat segített, de legalább beszélgettünk egy jót.- Mondtam neki a nem épp igaz szavakat. Nagyon mérges lettem a tanárnőre és már álltam is fel az asztaltól. Így utólag már bánom, hogy egyáltalán bemerészkedtem ide, és ezzel a csürhével kellett egy levegőt szívnom. Már indulásra készen álltam mikor egy szúrós pillantással elköszöntem az idős nőtől.
-Viszontlátásra- Válaszát meg sem vártam csak menekülni akartam abból a kocsmából. Mit gondolna Lucius, ha megtudná, hogy ilyen helyeken járkáltam.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Foltozott Üst   Foltozott Üst - Page 2 Empty

Foltozott Üst
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next