Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Perselus Piton dolgozó szobája Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Perselus Piton dolgozó szobája Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Perselus Piton dolgozó szobája Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Perselus Piton dolgozó szobája 3347qiw
A Hónap Játéka
Perselus Piton dolgozó szobája 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Perselus Piton dolgozó szobája Ic7783

Share

Perselus Piton dolgozó szobája

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Perselus Piton dolgozó szobája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptySzer. Aug. 03, 2011 10:56 pm

Játék Vége!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Perselus Piton dolgozó szobája Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptySzer. Aug. 03, 2011 8:15 pm

Draco+Garnger+McGalagony

Az a szerencse, hogy a bőröm színe természetesen fehér, így még dühömben sem tudok elvörösödni. Ezek ketten kikészíte4ttek és bár semmi ellenvetésem sincs az ellen hogy egy aranyvérű mugliivadékot vegyen el tartanom kell magam a megszokott normákhoz. Mardekár fejeként nem pátyolgathatom nyilvánosan ezt a nézetet mert alá ásnám a tekintélyem ami már azzal is csorbult, hogy Lilyt is sikerült beköltöztetnem magamhoz.
Viszont az a hangnem amit Draco megütött azt senkitől nem viselem el legyen az bárki is. Minerva kiment és nyomban utána szinte menekülve távozott Granger is, de Drcao még egy rövid monológot hozzám vágott amire nem reagáltam csak álltam és hallgattam. Nem mondanám, hogy Lucius olyan nagy barátom lenne, de ezt ha megtudja végképp infarktusban fog el halálozni. Sajnálom szerencsétlent, de Draconak még mindig ott lesz az anyja aki majd segíti őket.
Ezekkel a gondolatokkal némán és lassan ballagtam át a lakrészembe és meggyötörten csak arra vágytam, hogy pihenhessek.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptySzomb. Júl. 16, 2011 6:03 am

~Draco & Piton professzor & McGalagony professzor~

Amikor meghallottam, hogy Piton azt mondja itt maradok, a hideg is végig futott a hátamon. Hát igen Malfoy most aztán tényleg olyan dologba nyúlt bele, amibe talán egyáltalán nem lett volna szabad. Bár tény és való, hogy ide sem kerültünk volna ha nem szerez tudomást erről az egész ügyről. Ahogy Piton professzor közelíteni kezdett felénk, ösztönösen léptem Draco elé kissé. Igen az oroszlán ház diákjai valóban bátrak, de be kellett ismernem magamnak, hogy ez már az esztelen vakmerőség határát súrolta. Na nem mintha az az akció tavaly a Gringottsban a sárkánnyal, nem lett volna hasonló esztelenség.
Mindazon által a szavak amelyek elhagyták Malfoy száját bizonyos mértékig aggodalmat keltettek bennem még akkor is ha tudtam, hogy ez az egész csak színjáték. A feleségül veszem résztől valahogy olyan zsigerig hatoló rossz érzés fogott el, amit nem tudtam megmagyarázni. És nem azért mert Malfoy akart elvenni, hanem úgy az egész helyzettől, mintha csak egy rossz ómen lett volna. Bár ha megnézzük, amibe belemásztunk az már önmagában is egy rossz ómen, ha lehet így fogalmazni.
- Jó éjszakát tanárnő. - motyogtam McGalagony professzornak és jobbnak láttam Draco után közvetlen távozni. Eszem ágában sem volt ottmaradni abban a kígyófészekben, vagy inkább nevezzük kivégzőosztagnak a lényeg ugyanaz maradt. Szapora léptekkel és hihetetlen feszültséggel telve hagytam el a pincét és vettem utamat egyenesen a Griffendél klub helysége felé, és abban bíztam, hogy a pletyka azért reggelig várat magára terjedéssel.

//Én is köszönöm I love you//

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Hozzászólások száma : 1582

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyPént. Júl. 15, 2011 11:04 pm

~Az Ártatlan, a Feldühített és a Ledöbbentett~
Minonénak teljesen igaza volt. Egy smaci a folyosón eddig nem vont maga után büntetést. Persze már volt rá példa a Roxfort történetében történetesen, mikor Dolores Umbridge itt tanított és basáskodott a suliban, de ő már nincs itt és a szabályai is megszűntek. Ami pedig a státuszom illeti, épp ezért teszem azt, amit most teszek. Szabadabb akarok lenni, mint most. Nehezen vallom be magamnak, hogy mennyire irigy vagyok Harry Potterékre ezen a szinten. Amikor épp indultunk volna Hermsel Piton tajtékzó dühe mégis megállított minket. McGalagony professzornak ezúttal eleget próbáltam tenni és visszavettem magamból. Nem sokat, csak annyit, hogy ezúttal illedelmesebben közöltem a mondandóm.
- Nem reménykedem Tanár úr. Vállalom a következményeket, amik azzal járnak, hogy semmibe veszem a Halálfalók dogmáit és aranyvéremhez nem méltóan egy mugliivadékot veszek feleségül! - Tettem rá az i-re a pontot és gúnyosan elmosolyodtam azon, amit a levegő változásán éreztem. Mintha kissé megfagyott volna a kifejezésem miatt: "Feleségül veszem". A tanárnő elköszönésével sóhajtottam fel aprót, alig láthatóan.
- Jó éjszakát! - Köszöntem el a tanáraimtól és magabiztosan kisétáltam az ajtón. Kisvártatva persze Herms is jött utánam, tudom, hogy mindketten ugyan arra vágyunk.~ El hagyni ezt a nyirkos helyet. ~

// Köszöntem szépen a játékot! //
Minerva McGalagony
Igazgatóhelyettes/Griffendél Ház Feje/Mentor
Minerva McGalagony

Hozzászólások száma : 142

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Júl. 12, 2011 9:12 am

Malfoy&Granger&Piton

Hirtelen szóhoz sem tudtam jutni, és már csak arra eszméltem fel, hogy Draco milyen dolgokat vág Perselus fejéhez. Látszott, hogy mint a kitörni készülő vulkán haragjával kell majd számolnia mindenkinek aki épp itt van ebben a helyiségben, bár én már korábban is éreztem, hogy már rég el kellett volna innen menni. Teljesen egyet értettem Hermionéval amikor a bűbájjal kinyitotta az ajtót és menekülőre fogta a dolgot úgyhogy én is pár lépéssel közelebb mentem a biztonságot jelentő nyílászáróhoz.
-Mr. Malfoy talán vissza kéne vennie a modorából főként, hogy egy tanárral beszél. -Próbáltam Perselus védelmére kelni bár én is tudtam, hogy ezzel nem sokat segítek.
Hallgattam a kollégám kirohanásár és mikor hátat fordított nekünk már szinte tudtam, hogy most itt vége. Egy alig hallható megkönnyebbült sóhaj hagyta el a számat és mivel én voltam közelebb már ki is léptem rajta és onnan köszöntem vissza.
-Akkor jó éjszakát és természetesen bármikor kiszabhatod Miss Grangernek a megfelelő büntetést.- Bár már én sem tudtam, hogy igazából mire is kell, de tudtam, hogy Perselus akkor indokolatlanul és igazságtalanul is ki tud találni bármit. Jelen helyzetben pedig nem lett volna tanácsos tovább feszíteni a húrt ezért intettem a fejemmel MIss Grangernek, hogy ő is induljon meg.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Júl. 12, 2011 8:59 am

Kis Kígyó+Néma Oroszlán+McGalagony

Minerva nem lepett meg neki most is az a legfontosabb, hogy mehessen elújságolni a legujabb pletykát a még arra hajlamos tanerőknek. Viszont Granger hirtelen felindulásból elkövetett ajtónyitása és Draco szemtelensége kihozott a béketűrésből. Eddig nyugodtan hallgattam amit mondtak, -Igen addig nyugodt voltam míg Draco nem kezdte el mondani a hülyeségeit.- de itt betelt a pohár hirtelen felálltam az asztalom mögül és úgy ordítottam rá mind a két jómadárra.
-Granger itt marad.- Kezdtem határozottan és közelebb mentem Dracohoz és vészjóslóan fölé magasodtam. -Hogy mered te pont nekem felhozni a saját múltamat? Te nem tudod, hogy akkor mik történtek és ez mit váltott ki. A rózsaszín köd miatt nem látod, hogy most épp egy ugyan olyan baklövéstől szeretnélek téged is megóvni mint amilyenbe én kerültem.- Morogtam rá mérgesen.
-Tudod mit csináld ahogy jónak látod, de abban ne reménykedj, hogy a társaid is ilyen könnyen fogják ezt viselni, és én nem leszek ott, hogy segítsek abban biztos lehetsz megtanulod majd, hogy kihez milyen hangnemben szólsz.- Hátat fordítottam a bagázsnak és már nekem is nagyon elegem volt belőlük. Már csak egy kis bort és egy jó könyvet akartam látni.
-Minerva engedelmeddel én befejeztem, később értesítem őket a bűntetőmunka kezdetéről.- Nekik háttal mondtam ezt és mikor befejeztem akkr fordultam csak meg és vártam, hogy elhagyják végre a szobámat.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Júl. 12, 2011 7:31 am

~McGalagony professzor & Piton Professzor & Férjuram~

Komoly aggodalommal töltött el, amikor házvezető tanárom azt mondta távozik, és majd Piton professzor kiszabja a büntetésünket. Soha életemben nem éreztem még magamat ennyire kínosan., és ennyire... ennyire felháborodva. Nem értettem házvezető tanárom szavait, hogy még is miért kellene minket megbüntetni. Nem tettünk semmi olyat, amely a házirend szabályzatába ütközne. Az persze teljesen más kérdés, hogy Draco Malfoyjal csókolóztam az egyik legforgalmasabb folyosón.Arról nem is beszélve, hogy miket mondott arról, hogy itt mennyire fontos, hogy egy Draco státuszában lévő fiú, megfelelő lányt válasszon maga mellé a felségének.
- Számomra nem szégyen, hogy őt szeretem! - közöltem emelt fővel egyenesen Piton szemeibe nézve, mintsem McGalagony professzoréba. Még magamon is meglepődtem, hogy ezek a szavak az én számat hagyták el. Bár az is tény, hogy odafent a prefektusi klub helységben Dracónak egy olyan oldalát is megpillantottam amiről fogalmam sem volt, hogy egyáltalán létezik. És ami a legjobban meglepett, hogy az újonnan megmutatott oldalát könnyen meg tudtam volna kedvelni.
- Ami pedig a büntetést illeti, nem igazán értem... mi szükség van, hiszen semmi olyat nem tettünk amely ütközne a házirend szabályaival. - mondtam végül, bár útközben kissé elbátortalanodtam, elvégre eddig sohasem kérdőjeleztem meg a büntetéseket, de az is tény, hogy nem sokszor volt bennük részem.
Piton szavai azonban egészen mélyen belém gázoltak, mi több egyenesen megalázóak voltak, amelynek nyomán a kezeim ökölbe is szorultak, de inkább nem szólaltam meg. Féltem, hogy valami olyan csúszna ki a számon, amely nem lenne tisztességes. Amikor azonban Draco hirtelen felkiáltott döbbenten kaptam felé a tekintetemet. A szavak, amik elhagyták a száját mélységes mélyen megdöbbentetek, mert bár tudtam az esetről sosem gondoltam volna, hogy képes lesz ezt bárkinek is a szemére vetni, még akkor is ha az illető Piton... aki engem alázott meg.
Hirtelen ötlettől vezérelve előkaptam a pálcámat, és egy Alahomorával kitártam az ajtót. Még mindig a professzor szavai csengtek a fülemben, amelyek próbáltam kiűzni, vajmi kevés sikerrel, de most már tényleg nem volt más vágyam, mint elmenni innen. Köszön már volt szerencsém fogolynak lenni, nem is annyira régen, még egyszer nem vágytam az élményre.
- A viszontlátásra. - mondtam, majd egy fél pillanatot tétováztam ugyan, de végül megragadtam Draco kezét és az ajtó felé húztam. Nem akartam, hogy még nagyobb baj legyen, mint ami már eddig is volt, de attól tartottam ezzel már elkéstem.

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Júl. 12, 2011 6:39 am

Asszony & Ker.Apa & McGalagony
~Ez esküszöm, hogy egy maratoni pincelátogatás!~ Hideg is volt és valósággal unatkoztam. Nem, már közel sem volt olyan érdekes ez a kis party, mint amilyennek indult. Valószínűleg azért lett ilyen hideg, mert lassan az éjszaka kellős közepén vagyunk. Nem mértem az időt, lehet hogy már vagy 3 órája tart ez a csevej és hiába mondtuk Mionéval, hogy nem fognak belőlünk kihúzni semmit, csak nem engednek el. Fáradt voltam és frusztrált, ennek megfelelően reagáltam Pitonra.
- Mondjanak bármit, állunk elébe... szócsatáknál több nem lenne a dologból. Kár is ezzel foglalkozni. - ásítottam, majd megengedtem magamnak egy kis nyújtózkodást is. Csak a szemem forgattam, amikor Piton továbbra is Mionét szidta. Kezdett a düh egyre növekedni bennem és ráadásul most McGalagony is rátett egy lapáttal. Csak örülni tudtam, hogy távozni készül. Azonban a hallottak annyira bökték a csőröm, hogy muszáj volt Mione védelmére keljek igazán.
- Megfontoltabb viselkedés?! Ön is ilyen megfontolt volt, amikor Potter anyját először életében lesárvérűzte?! Kötve hiszem! Nem, nem kellett belegondolnia! Ő elég bátor volt ahhoz, hogy felvállaljon engem! Ő meglelte benne azt, amit más nem! Én nem látok nőt melletted, akiről ugyanezt el lehetne mondani! - háborodtam fel és legszívesebben kiviharoztam volna az ajtón Mionét is magammal rántva. Sajnos az zárva volt, a szavaim pedig elhangzottak. ~Nem érdekel... ez már nekem is sok!~
Minerva McGalagony
Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyVas. Júl. 03, 2011 12:58 am

Malfoy-Garnger-Piton

Még csak véletlenül sem éreztem magam jól a kígyó fészkében hát még amikor ez a kis gond el kezdett elhatalmasodni. A kis szemtelen Malfoy fiú szokásához híven el akarja hárítani a problémát, de amin sikerült is meglepődnöm ezt most Perselus nem hagyta. A nagy kígyó idáig mindig megvédte az ő kicsikéit és most nem. Persze azért Miss Granger is megkapta a magáét amivel most kivételesen... mondom kivételesen egyet kell, hogy értsek.
-Tudja Miss Granger nem a szerelem a szégyen, hanem az, hogy kibe szeretünk bele. Maga mint mugli származású ezt nem biztos, hogy megérti, de itt nagyon is számít, hogy egy fiatal jól házasodjon, és sajnos egyet kell értenem Perselussal ennek a kapcsolatnak senki sem fog örülni, de persze ezt maguknak kell mérlegelni.-
Ezzel a kis monologgal én lezártnak is tekintettem a dolgot, hiszen én nem tilthatok meg semmit Miss Grangernek, főleg nem azt, hogy kibe legyen szerelmes, de lehet jobban örültem volna egy griffendélesnek.
Ránéztem Perselusra és nyugodt hangon szólaltam meg neki.
-Perselus a magam részéről én végeztem, megyek is majd te eldöntöd mi lesz ezután velük, de ha megkérhetlek ne illesd sértő megjegyzéssel egyetlen diákomat sem. Ha meg akarod büntetni, mond meg mit csináljon és enged el, ha nem szabsz ki semmit akkor most engedd el.- Jelentettem ki neki határozottan és indulásra készen néztem rá.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyPént. Jún. 24, 2011 9:30 pm

Draco+Granger+McGalagony

Amit idáig össze lehetett zagyválni az most ennek a két jómadárnak sikerült is. Persze a jó oldala az az, hogy ezzel az egyet nem értésükkel most már bizton állíthatom, hogy van köztük valami. Na igen nem mintha idáig nem lettem volna olyan biztos benne, de azért kellett egy kis megerősítés.
-Draco most már jó lenne, ha eldöntenéd, hogy mit is akarsz. Az pediglen, hogy ez a te dolgod, vagyis dolgotok lenne az nem teljesen igaz, hiszen, ha ez rendesen kitudódik akkor mind a két ház tagjainak lesz néhány keresetlen szava hozzátok. Már ha értitek mire gondolok.- Ennek persze egyedül csak Dumbledore örülne, hisz a két ház végre békét kötne. Csak az én kígyóim sajnos ezt nem így látnák és félek tőle, hogy előbb vállalnák az Azkabant gyilkosság miatt, minthogy azt mondanák, hogy jóban vannak a griffendélesekkel.
Minervát elnézve is hasonló gondolatok foglalkoztathatták mint engem.
-Mivel még nem válaszoltak nyíltan arra amit kérdeztem így még maradnak.- Jelentettek ki Grangernek inkább mint Draconak.
-Miss Granger megfontoltabb viselkedést vártam volna el öntől, és meg kell mondjam, hogy hatalmasat csalodtam magában. Iskola első létére ennyire ennyire nem gondolt bele, hogy mi lesz ennek a következménye? Hát igen még a Mindig Mindenkinél Okosabb vagyok És Betéve Tudom Az Egész Könyvtárat is megzavarhatják a hormonjai.- Ennél szebb napot el sem tudtam volna képzelni magamnak, hogy még az aranytrió lány tagját is sarokba lehet szorítani.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptySzomb. Jún. 18, 2011 9:28 pm

~A Kígyó & Az oroszlán & És a kis kígyó~

Ohh édes istenem te vagy rá a tanúm, hogy nagyon kevés embernek kívántam rosszat, de amikor Malfoy fuldokolni kezdett komolyan imádkoztam, hogy fulladjon meg. Az minden problémámat megoldaná, és még rá is foghatnám, hogy megigézett… és voilá gondom egy szál se, de mint azt tudjuk, soha semmi sem megy ilyen egyszerűen. Azonban azzal is tisztában voltam, bármennyire is irtózott tőle minden porcikám, hogy valahogy ki kell másznunk ebből a helyzetből -az irodáról nem is beszélve- és ez talán egyedül cska úgy lehetséges, ha valami együttműködés félét produkálunk. És mivel sejtettem, hogy Draco istennek sem fogja elkezdeni, úgy döntöttem tehát, hogy Piton professzor szavai után, én nyújtok amolyan békejobbot.
- Nem is tudtam, hogy a családokban a szerelem ilyen nagy szégyen. - jegyezte meg komoran, elvégre azzal, ahogy ezt kijelentette, leginkább engem sértett meg, bár feltételeztem ez lehetett a célja. Bár nyilván az is szerepet játszott a dologban, hogy Dracót megfélemlítse, a kérdés csak az maradt, hogy bevált-e vagy sem. Bár mivel Malfoy-t nem olyannak ismertem meg -már amennyire megismertem- hogy ennyitől megfutamodjon, ha valami bosszú állásról van szó. Most azonban nem csak a saját fejét rakta a hurokba, de az enyémet is. Sőt leginkább az enyémet, mert nem hinném, hogy nagyon elém állna ha a háztársai ki akarnának nyiffantani, én azonban tutira nem hagynám, hogy a barátaim gyilkosokká váljanak Malfoy „remek” ötlete nyomán.
- Tudom tanárnő. - bólintottam magabiztosan McGalagony professzor felé, és csak magamban jegyezte meg, hogy dehogy gondoltam végig, mert nem sok volt a választási lehetőségem. És ha megnézzük ahhoz mértem még egészen jól döntöttem… ha úgy vesszük.
Draco szavaiban volt igazság. Valóban azért kérettem ide McGalagony professzort, mert abban bíztam, úgy talán megúszhatjuk a kínos kérdéseket, és részben nem kellett csalódnom házvezető tanáromban. Elvégre kellőképpen higgadtan és diszkréten kezelte a dolgokat. McGalagony professzor kérdése a jövőre vonatkozóan, azonban mély aggodalommal töltött el… féltem, hogy Draco halálos nyugalommal közli, hogy természetesen feleségül vesz én pedig itt mentem meghalok. Vagy Piton keze által, vagy infarktusban, de sebaj, ez nem következett be, hála istennek. Viszont még mindig kissé elpirultam, amikor a becenevemen szólított, és Merlinnek sem tudtam volna megmagyarázni miért, ezért inkább leültem mellé a másik székre.
- Most már elmehetünk? - érdeklődtem saját házvezető tanárom felé fordulva, minek után Draco szépen kinyilvánította, hogy jöhet a büntetés meg a pontlevonás, csak eresszenek ki minket innen. Őszintén szólva osztottam a szabadulás ötletét, mert feltétlen szándékomban állt kiérve megérdeklődni tőle, hogy miért nem kegyeskedett szívességet tenni és megfulladni a kedvemért. Fantasztikus eljegyzési ajándék lett volna.

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptySzer. Jún. 15, 2011 12:48 am

~ Piton + Hermione + McGalagony ~

Mély megdöbbenés ért, amikor Hermione visszarántott a köpenyem kapucnijánál fogva. A döbbenettől félre is nyeltem és vad köhögésbe kezdtem a székben, ahova előző percekben landoltam Hermione által. ~Hihetetlen erő van benne, mikor ilyen pipa…~
Miután befejeztem a fuldoklást lettem figyelmes Pitonra, aki egy pálcaintéssel zárta be az ajtót. ~ Francba!!~ Szinte azonnal elvörösödtem, amikor azt mondta, nem valami udvarias dolgot próbáltam tenni. Két percig szótlanul pillantottam Pitonra. Most nagyon moderálnom kellett magam, hiszen szívem szerint odaordítottam volna, hogy Hermione nem is a barátnőm. De nem tehettem meg, mert a saját tervembe rondítanék bele.
- Szerintem Hermione nincs bajban. Csak a jó édes Kereszt apucikám csinál bolhából elefántot, McGalagony meg csak azért van itt, hogy megvédelmezze diákját! – Mondtam el, amit gondoltam. Ezután elégedetten elmosolyodtam. De amikor apám említette, nagyot kellett nyelnem a dologhoz. ~Nem, ezt megint nem gondoltam végig.~ Egy fintorral díjaztam a fenyegetést, karba tettem a kezem és tekintetemben csak úgy szikrázott a méreg, ahogy Pitonra néztem. Egyáltalán nem nyugtatott meg, hogy McGalagony engem is ki akar majd kérdezni.
- Minek hallgatna ki? A lényeget már elmondtuk, én pedig amúgy sem vagyok hajlandó ennél többet elárulni! Nyugodtan vonjanak csak le pontokat és büntessenek meg! – Duzzogtam és egyúttal újra fokoztam a feszültséget. Újabban nagyon szabad szájú lettem, valószínűleg azért, mert már érzem a szabadság ízét. Nem lenne gond, ha kitagadnának. Nem is lenne baj, ha Piton köpne. Csak hogy, ebben nem vagyok biztos. Ha csak sejti mit akarok ezzel az egésszel, akkor azon fog igyekezni, hogy megnehezítse, nem hogy megkönnyítse.
- Felettébb örülnék, ha nem lennének ilyen kíváncsiak. Minden, ami közöttünk történik Mionéval, az csak ránk tartozik. Részemről a téma lezárva! – Jelentettem ki és vártam a büntetést… vagy nem is. Lehet, hogy inkább a kicsapást.
Minerva McGalagony
Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyPént. Feb. 11, 2011 1:34 am

Malfoy&Granger&Piton

Semmivel sm lett jobb a helyzet attól, hogy megtudtam mit s csinált ez a két jómadár, bár az a tény, hogy Perselus nem lepődött meg önmagában is felvetett néhány kérdést. Remélem ez a is eset még nem derűlt ki mert ha igen annak lesz egy kis visszhangja mint a Mardekárban mint a Griffendélben és valószínűleg senki nem fog öröm táncot járni. Volt már arra példa, hogy egy egy ház tanulója össze jött és olyan is volt mikor egy mardkáros egy griffendélessel de nem egy Malfoy akikről köztudomású, hogy nem keverednek mugliszűletésüekkel.
-Hát Mis Granger erre nem tudok mit mondani, csak remélem, hogy jól meggondolták ugyanis ez kifoghatni a házaikra is remélem ezzel önök is tisztában vannak.- Figyelmeztettem őket a közelgő veszélyre ami rájuk vár. Viszont a következő pillanatban az ifjabbik Malfoy fel állt és bejelentette hogy távozni szándékozik amit persze én sem hagyhattam szó nélkül.
-Mr. Malfoy üljön vissza ugyan is még nem végeztünk ez nem csak Miss Garnger dolga hanem a magáé is úgyhogy magát is ki fogom erről hallgatni.- mire végére értem volna már hallottam Hermione hangját és Perselus kezét is benne a pálcájával amit gondolom arra használt, hogy bezárja az ajtót. A tény, hogy most már csak az juthat ki akit Perselus kienged egy kicsit ijesztő volt, de mint tudjuk én Griffendéles vagyok.
-Tehát, hogy szeretnék folytatni a továbbiakban? - Tettem fel az egyszerű kérdést és vártam , hogy mindenki leüljön és folytassuk tovább.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyPént. Feb. 11, 2011 12:40 am

Draco~Granger~Minerva

A helyzet kezdett nevetségessé válni, de mint tudjuk nekem nincs humorom ezért csak hallgattam a tanárnő és a Granger közt folyó beszélgetést amiből egyenesen lehetett következtetni ara, hogy Granger nagyon is rosszul érzi magát. Az a tény, hogy én láttam meg őket a folyóson nem lett volna elég kellemetlen számára akkor ez biztos, hogy az. A zavart állapotot Draconak sikerült feloldania azzal, hogy jó maredekároshoz méltón menekülőre akarta fogni a dolgot, persze azt elfelejtette, hogy most épp egy griffendélessel van dolga. Mivelezt szó nélkül én sem hagyhattam így egy pálca intéssel bezártam az ajtót aminek kilincsén Draco keze már ott volt.
-Remélem nem gondoltad komolyan, hogy ilyen könnyen megúszod ezt?- Kérdeztem tetetett negédes mosollyal az arcomon. -Nem valami udvarias egy hölgyet főleg ha az a barátnőd bajban hagyni.- Mivel én s kezdtem azt érezni amit a szobában lévők is, hogy akaratlanul egy nő ráadásul egy Griffndéles támogatok segítségemmel így gondolta mentem a menthetőt.
-A lényeg pedig, ha kilépsz innen garantálom, hogy apád hamarabb értesül a szégyenről amit a fia okoz a családjának, mint, hogy te be tennéd a lábad a klubhelyiségbe.-
Vártam, hogy a szavaim eljusson az a agyába és utána ránéztem a másik két jelenlévőre a szobában, hogy folytathatják a beszélgetést vagy épp kihallgatást. lelki szemeim előtt már láttam is ahogy Dracot a többi mardekáros vagy kiutálja a mardekárból vagy simán halálra átkozzák amiatt, hogy a régi jó ellenségeskedésnek ami a két ház között zajlik megakarja szüntetni.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyVas. Feb. 06, 2011 6:19 am

~McGalagony professzor & Piton & Draco~

Nem tudtam mihez kezdhetnék. Az arcom égett, Draco pedig még 5 méterre sem volt tőlem, amely máskor még 10nél is több szokott lenni, és láttam, hogy már ez a tudat teljesen megdöbbentette házvezető tanáromat. Bele sem akartam gondolni hogy hova fajulhat még ez a helyzet, azonban ismerve Piton professzort tudtam, hogy minden bizonnyal ez a nap hamarosan a végítéletté változik. vagy is már akkor azzá változott amikor a folyosón belefutottam Draco Malfoyba. Valahol a szerencsém ekkor állhatott át valaki máshoz, mert engem most tényleg csúnyán magára hagyott.
- Tanárnő... csókolóztunk. - közöltem és csak azért is, hogy Pitont megcáfolja egyenes fejjel egyenest a tanárnő szemeibe néztem. Nem találtam soha semmi szégyellnivaló a szerelemben, ahogy ennek kinyilvánításában sem. Miért lenne hát ez az eset más? Azt leszámítva, hogy ez nem szerelem, de ez lényegtelen. Azonban alighogy ez a mondat elhagyta a számat, Draco is megszólalt, aminek nyomán, úgy éreztem le kell ülnöm és ezt azonnal meg is tettem. Ezer szerencse hogy nem mentem túl messzire a széktől, mert most nagy szükségem volt rá. Az arcom lángolt és ezúttal most valóban a szégyentől. Soha életemben nem éreztem még magamat ennyire megalázva Draco Malfoy részéről, pedig sok aljas húzása volt. Ezzel egyszerűen a tudtomra adta, hogy ő ezt is kinézi belőlem... és ez mélyen meg is sértett, amellett hogy mélyen megdöbbentett. Azonban amikor az ajtó felé indult, úgy pattantam fel, mint aki alá egy nimbusz 2001es seprűt tettek.
- Nem mész te sehova! - kiáltottam rá egy megveszekedett fúriát megszégyenítve, majd amikor lenyomta a kilincset elkaptam a köpenye kapucniját és visszarántottam, amire ő egyensúlyát vesztve a székemben landolt. Az arcom teljesen vörös volt és ebben a pillanatban még csak ezt a nevetséges jelentett sem tudtam kellőképpen fontosnak tartani. Draco Malfoy egyszerűen valahogy képes kivetkőztetni magamból, hogy még a józan eszem is elvesztem. És az eredménye ilyen őrült helyzetek lesznek.

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyVas. Feb. 06, 2011 5:54 am

Nagyon kezdett irritálni, hogy csak Mionét kérdezgetik az ügyről, holott én vagyok a mardekáros. A mardekárosok meg mindenki tudja miről híresek. Szeretnek másoknak keresztbe tenni. Mégis, most azt vallatják, aki nem is tehet róla. Én meg itt a szószoros értelemben azt csinálhatok, amit akarok.~ Senkit nem érdekelnek a megszólalásaim. Mindenki Hermsel van elfoglalva ~ Ez már nem csak irritáló, hanem bosszantó is számomra. Meg mellesleg unalmas is, szóval igyekeztem még érdekesebbé tenni a helyzetet magamhoz méltó módon.
- Ne aggódjon Tanárnő, a folyosón való pettingellésről szó sincs! - Közöltem tisztán hallhatóan egy tényt. Ha felbosszantottam, ha nem, nem is nagyon érdekelt. Vérig sértve éreztem magam és azzal nyalogatom sebeim, amivel akarom. Szóval szépen felálltam a fotelből és hellyel kínáltam McGalagony professzort, aki amúgy is úgy nézett ki, mint aki menten el fog ájulni. ~ Nem miattam. Ha nem a kis védence miatt! Elmegyek! ~ Ezzel az elmélettel űztem a tovább a játékot.
- Nyugodtan foglaljon helyet, el lesznek itt még egy darabig úgy érzem. - Kacsintottam a Tanárnőre, majd az ajtóhoz mentem. ~ A jelenlétem itt úgyis fölösleges annyira, hogy akár ki is sétálhatok. Majd utólag megkérdezem Mionét, hogy hogy ment.~
- Úgy gondolom, hogy itt fölösleges vagyok. Távozom! - Jelentettem ki, majd lenyomtam a kilincset.
Minerva McGalagony
Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyVas. Feb. 06, 2011 4:08 am

Malfoy&Granger&Piton

Az első sokk hatás után ami ért engem a látványra, hirtelen meg sem hallottam, hogy Granger hozzám szólt. Csak arra tudtam figyelni, hogy milyen közel is ül az ifjabb Malfoyhoz. Pár másodperc elteltével viszont én kezdtem magam kényelmetlenül érezni amiatt, hogy ennyire látványosan figyelem őket.
Mikor a griffendéles iskola első elkezdett beszélni tudtam, hogy nem lesz egy könnyű menet, hiszen mit is ért illetlen viselkedés alatt. Mire kinyitottam volna a szám és válaszoltam vagy inkább kérdeztem volna Piton közbe vágott.
-Köszönöm Perselus a segítséget, de kihallgatni egyedül is kitudom a te megjegyzéseid nélkül is.- Válaszoltam mérgesen hiszen, hogy jön ő ahhoz, hogy közbe vágjon a beszélgetésünkbe.
-Miss Granger lenne kedves kicsit bővebben kifejteni mit is ért ez alatt és a történetből legyen kedves azt a részt sem kihagyni, hogy Mr. Malfoy miért is érintett ebben. -
Első gondolatom az volt, hogy fogom és felviszem Hermionét az én irodámba, de mivel Peselus találta meg őket így valószínűleg nem tesz le arról, hogy ő maga büntesse meg az én házam tanulóját is.
A kígyó kamrájából meg ebben a pillanatban lehetetlen lenne kiszabadulni amit gondolom mindenki tud titkon és persze van aki ezt a helyzetet még élvezi is. Míg a választ vártam elkezdtem töprengeni azon, hogyha az van amire gondolok akkor Perselussal nagy bajban vagyunk, hiszen ezt a házaink tanulói nem igazán fogják tolerálni és persze Albustól is csak annyi segítséget várhatunk, hogy megkínál minket citromporral és végtelenül boldog lesz attól, hogy végre szerinte békésen fognak élni a házak egymással.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyVas. Feb. 06, 2011 3:19 am

Draco~Garnger~Minerva

Kezdtem elveszíteni a türelmemet, hiszen nem elég, hogy folyamatosan okoskodik még megszabja nekem, hogy is tanítsak és büntessek. Valószínűleg soha nem fogom megérteni mit is lát benne Draco hiszen mellette minden normális férfit rövid időn belül az őrületbe kerget az okoskodásával.
-Miss Granger magának itt semmilyen joga nincs addig amíg a saját életéért nem lesz felelős.
Tudatom önnel, hogy az elmúlt években is nagyon jól beváltak a módszereim. -

mikor a monológom végére értem volna csapódott ki a szobám ajtaja és egy nagyon mérges McCalagony állt az ajtóban. Hirtelen válaszolni nem is tudtam mivel az Arany Trió Szent Mindent Tudója már neki is állt habogni gondolom idő húzás céljából amire persze én nem voltam kíváncsi.
-Minerva, a Griffendélesek csúcsot döntöttek azt hittem csak pár óra múlva fogják fel mit is láttak és szólnak neked.- Hangomból csöpögött a cinizmus, de nem igazán érdekelt mivel csak a kolléganőm arcán épp most sugárzott végig a felismerés, hogy a kis ártatlan pletyka igaznak minősül.
csak, hogy ne hagyjam némaságban őket gondoltam szítom még egy kicsit a tűzet.
-Miss Granger lehetne egy kicsit érthetőbben, csak mert a házvezetője lehet nem érti mit is ért illetlen alatt. -
Az érintett egyre jobban vörösödött és ez arra utalt, hogy remélhetőleg nagyon is kényelmetlenül érzi is magát. Meg persze az igazság legalább most ki is derül.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Feb. 01, 2011 8:04 am

~Draco & Minerva & Piton, avagy haza akarok menni T_T~

Szinte szabályosan izzadtam ettől az egész helyzettől a valóságban, azonban hideg volt a kezem és kissé fáztam is, elvégre a pincében közel sem volt meleg, így kissé szorosabban összehúztam magamon a taláromat. Még jó, hogy rajtam volt, és nem csak simán egyenruhába mászkáltam a folyosón, elvégre még volt másfél órám mielőtt le kellett volna érnem az üvegházba Bimba professzorhoz. Hát úgy vélem abból vagy igazolatlan órám lesz, vagy egy nagyon csúnya késés, és hosszú magyarázkodás. És a Piton professzor túszul ejtett a pincéjében című kifogást, nem hinném, hogy elfogadják, még nekem sem.
- Nem állt szándékomban megbántani professzor úr. Mindössze a házirendből idéztem, melyet bár húsz éve itt tanít könnyen elsajátíthatott még is visszatart a jogaim gyakorlásától. - jelentettem ki, és igyekeztem végig hihetetlenül udvarias lenni, holott legszívesebben egyszerűen felálltam volna és elszaladtam volna egészen a klub helységig. Lehet, hogy hatalmas ostobaság lett volna a részemről, de semmi mása nem vágytam jobban, jelen helyzetemben. Következő kérdése a torkomban hatalmas gombócot képzett és elég volt egy pillantást vetnem Dracóra hogy tudjam megint megkavarta a dolgokat, de kimászni már nekem kell belőle... és mint jó barátnőnek őt is kihúzni. Draco Malfoy csak jussak ki innen és esküszöm, hogy megemlegeted amit kapni fogsz.
Tudtam, hogy a válaszadásom elkerülhetetlen, hiszen Piton híres a türelméről, de még inkább a kreatív büntetéseiről. Amikor azonban már éppen kinyitottam volna a számat, hogy közöljem szeretem Draco Malfoyt, az ajtó kivágó0dott és Mcgalagony professzor viharzott be rajta megmentve az életemet és magamat egy újabb hihetetlenül gigantikus hazugság elkövetésétől. Legalább is egy időre egészen biztosan.
- Jó napot tanárnő. - köszöntem és talán a megkönnyebbülés de egy apró mosolyt csalt az arcomra szemeimből pedig végtelen hála sugárzott a tanerő felé, hogy felbukkant. Bár el tudtam képzelni, hogy nem az Isten, hanem egy minden bizonnyal hulla ideges Harry és Ron küldhették utána, kimondottan örültem a jelenlétének nem számít, hogy miért következett is be egészen pontosan. Ahogy azonban Piton professzor felé fordult és feltette a mindent eldöntő kérdést, jobbnak láttam ha én válaszolok, nem akartam, hogy Piton elferdítse az igazságot.
- Tanárnő kérem, Draco és én... - kezdtem de szinte préselnem kellett magamból a szavakat, bár igyekeztem ezt kellemetlenségre fogni, hogy rajta kaptak minket. - illetlenül viselkedtünk a folyosón. -nyögtem ki végül, mert ennél jobban már én sem tudtam kicenzúrázni a dolgokat, de semmiképpen sem akartam közönségen kimondani hogy csókolóztunk, tekintve hogy már a gondolattól is vörös lett az arcom.

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyKedd Feb. 01, 2011 4:03 am

Ártatlan tevékenységnek indult. Csak fel akartam röppenteni egy pletykát, amelynek alapja is lett volna, hogy végig vonulhasson az iskolán. Két lány előtt, akiknek feltehetően azóta már el is járt a szájuk, csókolóztunk Hermionéval. Eddig rendben is voltak a dolgok, de aztán jött Perselus Piton, aki nem mellesleg a keresztapám és onnantól szépen elromlottak a dolgok. Minek után a harmadik emeleti folyosón nem kapott választ a tettünkre tőlünk, át kellett vonulnunk az egész iskolán, hogy a pince részen kössünk ki. Mindeközben végig fogtam Mione kezét. Ez már nem annyira oké, de nem is lett volna olyan súlyos, ha útközben nem találkozunk Potterékkel. Azonban ez is megtörtént és valószínűleg ennek köszönhetően rontott be McGalagony Piton dolgozószobájába. Gúnyosan mosolyogtam, amikor elképzeltem, ahogy a Weasley patkány a méregtől felindultan meséli McGalagonynak, hogy a Griffendél iskola elsőjét Piton velem együtt vitte le a pincébe.
- Üdvözlöm Tanárnő! - Köszöntem McGalagonynak udvariasan. Látszólag nagyon mérges volt, amit valahol meg is értek. ~ Már ahogy eltudtam képzelni Potterék tálalását, biztosan nagyon bizalom gerjesztően adták elő magukat.~ Piton azonban csöppetsem tűnt mérgesnek még akkor sem, mikor az engedélye nélkül foglaltunk helyet és Mionét is erre bíztattam. Sőt, még akkor sem, amikor kérdőre vontam, miért kell ekkora patáliát csapni egy csókból. ~Válaszra sem méltatott a kérdéseim után, csak Hermione agyát húzta..~ Ettől egy kissé ingerülté váltam, hiszen két fronton is sértették a becsületem. ~ 1, Mi az hogy egy Malfoy nem kap választ a kérdéseire!? 2, Mi az, hogy az Arám tüntetik ki figyelemmel, mikor engem kéne?! ~ Ezen gondolatmenetek után már meg is történt az állás foglalás részemről. ~ Én innentől nem vagyok hajlandó beszélni, sem a Hermionéval való kapcsolatomról, sem más egyéb titokról, ami minket összeköt. ~ Csupán azért vélekedtem a saját nevemben, mert abban nem voltam biztos, hogy Herms szája is befogva maradt. Én nyugisan ülhetnék itt egész este, anélkül, hogy meg kéne szólalnom. Bár lenne jobb dolgom is, de vannak olyan drámák, amikbe belepottyanva kénytelen leszek átélni. Na ez a szituáció is éppen ilyen: egy szép kis álló háború.
Minerva McGalagony
Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyCsüt. Jan. 27, 2011 5:57 am

Granger~Malfoy~Piton

Mint az örült rohantam le a pincébe miután több zaklatott Griffendéles keresett fel azzal, hogy Piton Professzor szinte elrabolta az egyik társukat név szerint Grangert és persze Malfoyt. A kis Mardekáros kigyó nem igazán érdekelt mivel az ő ügye úgy is Perselus kezében van na de az, hogy az egyik Griffendéles társaságában vonulnak le az egész iskola előtt a pincébe az egy kicsit gyanús volt. Elképzelni sem tudtam, hogy mi történhetett amiért Granger nem hozzám fordult rögtön vagy legalább értesített volna, de ezt majd később meg is kérdezem tőle. mikor már majdnem leértem a pincébe lasítottam a lépteimen mégsem illik úgy berontani valakihez. Bár ez elég faragatlan lett volna és a faragatlanság Mardekáros királya biztos értékelte volna.
Az ajtó előtt megálltam és méltóságteljesen bekopogtam ahogy az illik. Mindig is utáltam ide lejönni, csak egyszer volt benne öröm mikor át vettem Perselustól a házkupát amit persze ritkán sikerült a Griffendélnek elérnie.
Mivel válasz nem érkezett így benyitottam és rögtön kérdőre is vontam a kollégámat.
-Mit jelentsen ez Perselus, miért rángattad le az egyik diákomat ide?-
Tettem fel az egyértelmű kérdést az íróasztalánál ülő tanárnak. Mikor kicsit körbe járattam a szemem megláttam ahogy Granger vészesen közel ül az ifjabbik Malfoyhoz ami elég nagy csodálkozásra adott okot nekem. Szemeim valószínűleg kikerekedtek és csak reménykedni tudtam benne, hogy az nem látszik amire gondolok. Konkrétan arra, hogy igaza volt Pomonának a tanáriban ezek tényleg együtt vannak.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyCsüt. Jan. 27, 2011 5:04 am

~Malfoy & Garnger~

Dolgozatok fölé hajolva szinte tudomást sem vettem a két jómadárról, persze az, hogy hellyel nem kínáltam őket, tudtam, hogy még inkább felbosszantja majd a kis Griffendélest, bár az ő házára sem mondható el az udvariasság. Néztem ahogy Draco helyet foglal és ahogy magához hívja Grangert is. Ami idáig csak pletyka szinten ment a tanáriban az a szemem előtt beigazolódni látszott. Ezek ketten tényleg egy pár.
Különösebben nem fordítottam figyelmet nekik bár a keresztfiam rejtett húzása, hogy észrevétlenül átad valamit Grangernek nem kerülte el a figyelmemet.
Nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet mivel csak egy gyűrűt adott oda neki. Mikor épp megakartam volna kérdezni, hogy mi is az akkor hallottam meg az aranytrió Folyton Mindig Mindenbe Belekotnyeleskedek hangját.
-Köszönöm, hogy tájékoztat arról mik is a Roxfort szabályai, de gondolom sejti, hogy közel húsz év tanítás után magam is tisztában vagyok vele.- Mondom neki gúnyosan. -Remélem maga meg azzal van tisztában, hogyha nem keresztapai minőségben vagyok jelen akkor mint házvezető kiszabhatók bármilyen büntetést.-
Miután ezt végig mondtam folytattam előző tevékenységemet, de még mielőtt jól éreznék magukat itt megszólaltam.
-Ha már ilyen nagy a szája akkor magyarázza el nekem mi is történt. Tudja, ha minden kitudódik és valaki vagy épp valakik nem fogadják kitörő örömmel akkor magát a Roxfort nagykönyve sem fogja megvédeni.-
Kis mosollyal a szám szélén képzeltem el ahogy maga Szent Potter tudomására jut és a Weasley is elveszíti szívszerelmét. Mily szomorú. Gondoltam gúnyosan.
Pennámat letéve karba font kézzel hátra dőltem és elkezdtem őket nézni, hogy mikor is nyílnak már meg.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyPént. Jan. 21, 2011 4:14 am

~Draco & Piton~

Életemben nem éreztem még magamat ennyire kellemetlen helyzetben, mint amibe most sikerült belekeveredtem. Aláírom elsőben a trollos ügy, elég rendesen megijesztett, de akkor életveszélyben voltam, nem pedig lelki terror alatt, mint ebben a helyzetben. Úgy vélem Pitonnak nem kell hozzá pálca, hogy kínozza az embereket, ezt már megtanultam amióta bájitaltant tanít. És bár nem dolgozott ténylegesen a halálfalóknak ennek ellenére, okozott nekünk gondokat rendesen. Bár most nem kell attól tartanom, hogy megkínoz, elvégre a jó öreg Roxfortban vagyunk, biztonságban. A háborúnak már vége van, és béke honol. Legalább is még egy ideig. A folytatásba, pedig még korai elméletekbe bocsátkozni. És most sokkalta sürgetőbb, hogyan is tudom meggyőzni Pitont, hogy McGalagony jelenléte szükséges, anélkül, hogy még jobban felbosszantanám. Tudtam, hogy ez szinte lehetetlen, de azt is, hogy a hallgatás, az egyetlen lehetőségem. Mindazonáltal a beszéd egyenlő volt azzal, hogy nekem végem itt és most. nem számít mit mondunk.
Amikor Piton leült dolgozatokat javítani azzal a címszóval, hogy ő ráér egész este, makacsan összeszorítottam a számat, jelezve, hogy eszem ágában sincs megszólalni. És csak reménykedhettem benne, hogy Draco sem tervez neki bármit is elmondani, bár ettől nem tartottam túlságosan, elvégre ő is bajban volt nem csak én. Sőt kétségkívül lehet, hogy nagyobban, mintha bármelyik másik tanár kapott volna rajta minket. Amikor azonban Malfoy megszólalt egy pillanatra kimeresztetem a szemeimet. Ez a srác azt akarja, hogy életünk végéig büntetőmunkát kelljen végezzünk, vagy arra hajt, hogy kitekerje mindkettőnk nyakát?! Mielőtt azonban bármit is jelezhettem volna neki a tekintetemmel, éreztem, hogy a keze az enyémhez simul, majd valami hűvös tárgy csúszik a tenyerembe. Megtanultam a háború alatt, hogyan rejtsem el a dolgokat, és biztos voltam benne, hogy piton nem vette észre a dolgot. Amikor tudatosult bennem, hogy ez egy gyűrű, felhúztam az ujjamra és egy pillanatig éreztem egy halvány meleg izzást, majd semmit. erről majd megkérdezem Dracót, amint kikeveredtünk innen.
- Jó. - bólintottam "kedvesemnek", amikor azt mondta üljek le. Valóban kínos volt ácsorogni és tudtam ez csak még rosszabb lesz. De hogy hova fokozódhat még ez az eszementen logikátlan helyzet na arról fogalmam sem volt. Draco szavai amiket Pitonhoz intézett, tudtam, hogy vulkán kitörtét idézhetnek előre, azonban felhasználhattam őket a saját javamra még mielőtt ez bekövetkezik.
- Egy diák és egy tanár személyes kapcsolata nem befolyásolhatja a tanárt a döntéseiben. Ön nem hallgathatná ki Dracót ebben az ügyben, mivel a keresztapja. - hivatkoztam a Roxfort egyik apró betűs részére, amely a tanárok diákokkal szembeni bánásmódukat taglalta. Mindent érvet és törvényt hajlandó voltam felsorolni amely kihúzhatott minket ebből a csávából, az elhangzott kettő, csak az eleje volt.

Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyCsüt. Jan. 20, 2011 8:57 am

~ Piton & Hermione ~

Miután átléptük Hermionéval a küszöböt, csak megálltunk a helység közepén. Nem vártam, hogy Piton hellyel kínáljon, tudtam, hogy ez eszébe sem jutott. Piton helyet foglalt, elővett egy köteg pergament, amelyek valószínűleg dolgozatok és neki állt javítani. Mindezek mellett elvárja tőlünk, hogy válaszokkal szolgáljunk neki. ~ Pff.. chö. Azt aztán várhatja! ~ Sosem szerettem Pitonnak ezt a stílusát, de el kellett fogadni. Most viszont közel sem ápolok olyan jó viszonyt apámmal, tehát neki sem kötelező válaszolgatnom.
- Csak nem számolok be a tulajdon kereszt apámnak a csip-csup ügyeimről! - Jelentettem ki hüledezve. Ahogy a kezem a nadrágom súrolta, rájöttem mit felejtettem el és sunyi módon elmosolyodtam. Kivettem a jegygyűrűt a zsebemből, majd Hermione kezébe csúsztattam észrevétlenül. Bár, ahogy Pitont ismerem, biztos vagyok benne, hogy észre vette, akár milyen óvatos is voltam. ~Ha már lúd, legyen kövér!~
Hirtelen ötlettől vezérelve megrendíthetetlen nyugalommal helyet foglaltam az egyik fotelben, majd a másikra mutattam.
- Mione, nyugodtan ülj csak le! - Kértem meg az említett személyt, majd Piton szemeibe néztem. Mostanra már biztos eléggé mérges lett ahhoz, hogy elővegye fenyegető modorát. Bár ez sem érdekelt engem igazán. Úgy éreztem, hogy az eddig meghozott döntéseim által gyökeresen megváltoztam. Nem akarok állandó félelemben élni és ez a tudat vezet engem. ~Meg fogsz halni...~ Megint az a vészjósló gondolat futott át az agyamon. Gyorsan úrrá akartam lenni a helyzetemen.
- Amúgy sem értem, miért kell ebből az egészből akkora patáriát csapni? - Kérdeztem fennhangon Pitontól karba tett kézzel.
Perselus Piton
Perselus Piton

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája EmptyHétf. Dec. 06, 2010 6:54 am

Garnger ~ Malfoy

Megindultam a két jómadárral le a pincébe és utunkon természetesen a fél iskolával összetalálkoztunk. Lehet nem is kell üzennem Minervának mert mire leérünk már tudni fog róla hála annak a csodálatos Griffendéles természetnek mely megakadályozza, hogy az ártatlan Granger valami bajt szenvedjen el.
Mindenki úgy nézi a hármasunkat mintha soha nem látták volna őket. Na igen nem lehet megszokott látvány, hogy a Mardekár ház ügyeletes szépfiúja és a Griffendél mindentudója szinte kéz a kézben vonul végig az iskolán.
A hátam mögött jönnek lemaradva kb. fél métert mégis érzem hogy milyen kellemetlen is nekik ez a szituáció, és még milyen lesz később mikor majd az egész iskola tudni fogja. Mert ugyebár tudni fogja.
Leérve kinyitom a szobám ajtaját és természetesen én megyek be előre.
Ilyenkor mindig eszembe jut az, hogy egy úriember mindig előre engedi a hölgyet, de mivel itt nincs olyan nem kell formalitásokkal foglalkoznom.
-Miss Granger majd amikor én jónak látom akkor fogom értesíteni a házvezetőjét. Addig is tegye félre a mindentudását és válaszokat akarok.- Leültem az asztalom mögé és onnan néztem őket.
-Halljam melyikük kezdi?- Néma csend. -Tájékoztatom önöket, hogy hosszú lesz az éjszakánk, ha valamelyikőjük nem szólal meg. Én ráérek bár nem ezzel szándékoztam volna tölteni az estémet.- Kényelmesen hátra dőltem és vártam. Minervát természetesen értesíteni fogom, de ez a tudálékos kis okostojás ne érezze már azt, hogy az van amit ő akar. Mivel még mindig csak állnak és bambán bámulnak előveszek egy kupac kijavításra váró dolgozatot és elkezdem javítani őket. Majd abba hagyom ha végre valamelyik megnyikkan.
-Mint mondottam én ráérek.- Figyelmeztettem őket megint és tovább nem is foglalkoztam velük.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Perselus Piton dolgozó szobája   Perselus Piton dolgozó szobája Empty

Perselus Piton dolgozó szobája
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next