Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) 3347qiw
A Hónap Játéka
Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Ic7783

Share

Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd)

Go down 
SzerzőÜzenet
Cho Chang
Mugli ismeret tanár/Moderátor
Cho Chang

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 179

Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Empty
TémanyitásTárgy: Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd)   Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 6:38 am

Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd) Gabycv

Név: Mayara Gabriela Albuquerque
Becenév: May, Gaby
Kor: 30
Rangod: tanársegéd
Nem:
Származás: Félvér
Születési idő: 1968. május 6.
Születési hely: London, Egyesült Királyság

Család:
Anya: Gioconda Mirabel, 65, leginkább otthon van, vagy teázik a barátnőivel, foglalkozásaként talán a háztartásbeli lenne a legmegfelelőbb, de mivel otthon sem csinál semmit, így nem nagyon tudom megfogalmazni azt, hogy mi a foglalkozása.
Apa: Jonathan Albuquerque, 67, a Wizengamot egykori tagja.
Testvérek: nincs
Egyéb családtag: nincs
Háziállat: Hómancs, egy perzsa cica

Érdekesség: A Mayara Maja istennő portugál továbbképzett alakja, aki a tavasz istennője volt a római mitológiában. Róla nevezték el a május havat, amelyben születtem. A szüleim egyszerűségének vagy nem is tudom, talán a nem túlságosan találékony természetének tudhatom be, hogy ezt a nevet kaptam.
Személyes tárgya: Egy ezüst nyaklánc a családi címerrel ellátva.

Pálcád: 13 és fél hüvelyk, fűz, unikornis szőr maggal.
Iskolai házad: Mardekár

Előtörténet:
Apám aranyvérű varázsló volt, anyám félvér boszorkány. Miután anyám és apám összeházasodtak, apámat kitagadták, ezzel együtt jött egy válság az életükbe, de szépen lassan helyrejöttek. Én már ebbe a családi idillbe születtem, és egyedüli gyerekként a szüleim mindent megadtak nekem. Nem lettem egy elkényeztetett lány, el tudtam fogadni a nemet, bár eléggé nehezemre esett. Elég hamar elkezdtem érdeklődni a könyvek iránt, meg úgy egyáltalán minden tanulással és tudással kapcsolatos dologért. Amikor megkaptam a Roxfortból a levelet, már szinte mindent tudtam az iskoláról, amit egy kívülálló tudhat. Talán kicsit tudálékos is voltam. Miután bekerültem az iskolába, folyamatosan a tanuláson járt az eszem, és persze a célok. Elsősorban olyan akartam lenni, mint apám, hatalmas mágus, elismert ember. Aztán az évek során egyre jobban változni kezdtem. Változtak az álmok és a célok. Talán harmadikos lehettem, amikor egy véletlen folytán sikerült tökéletesen összehoznom egy bájitalt. Talán az új tanáromnak volt köszönhető, aki Lumpsluck helyett érkezett, és aki hozzám hasonlóan egykor Mardekáros volt. Nem más volt ő, mint Perselus Piton. Mindenben meg akartam felelni az elvárásainak, nem volt más vágyam csak elérni azt, hogy ő megdicsérjen. Már-már a rögeszmémmé vált, hogy Neki megfeleljek. Rémisztő, ugyanakkor nemes feladatnak tűnt. Próbáltam visszafogni a tudálékosságot, rögtön észrevettem, hogy ez neki nem nagyon jön be. Nem tudtam, hogy mit tehetnék: kövessek el különböző dolgokat, hogy megbüntessen, esetleg vele maradhassak büntetőmunkán, vagy e helyett mutassam meg, hogy mennyit tudok? Hamarosan rájöttem, hogy a tudás sok mindenben a segítségemre lehet. Reménykedtem abban, hogy egyszer majd nála lehetek tanársegéd, az ő keze alatt dolgozhatok. Ez lett a célom. A pályaválasztási tanácsadáson csak hümmögést kaptam azért, amikor elmondtam neki a tervem, majd tárgyilagosan közölte, hogy miből és milyen szinten kell teljesítenem.
A RAVASZ évében rengeteget gyakoroltam, persze bájitaltanból nem tudtam nagyon mást tenni, mint a könyveimet bújni, hiszen csak nem kérhettem meg Pitont, hogy engedjen a laborjába, és hagy gyakoroljak az órákon kívül is. Az egyik diák mondta ugyan, hogy szerinte, ha valami hatalmas dolgot elkövetnék ellene, vagy más iránt biztosan büntetőmunkára küldene, de az nem állna másból, minthogy sárkánykörmöt aprítok, vagy üstöket takarítok pálca nélkül. Így vártam. Vártam arra, hogy sikerüljön erőt és bátorságot gyűjtenem a kérésre, hogy egyszer hagy mutassam meg neki, mit tudok. A vizsgák előtti hónapban került sor erre. Odamentem hozzá az egyik óra előtt, és megkértem, hogy hagy készítsem el neki akármelyik RAVASZ szintet meghaladó bájitalt. Ha elszúrom, soha többet nem zaklatom ilyen kéréssel. Ha sikerül, segít felkészülni. Elzavart, mondván, hogy nekem pont elég a tudásom így is, aztán másnap mégis belement, miután sikeresen felrobbantottam az egyik üstöt, persze szándékosan. Akkor először meséltem neki arról, hogy mik a terveim, és talán most jobban odafigyelt rám, mint két évvel ezelőtt. Megígérte, hogy amiben tud, segít.

A főiskolai évek után mindenhol egyfajta garancia volt az, ha felmutattam, hogy nekem bizony személyesen Perselus Piton írt ajánlólevelet, de aztán történt az a Dumbledore-ügy és mindenhol zárt kapukat találtam. Miután tisztázódott az ügy és a Roxfort újra megnyitotta kapuit, Minerva felajánlott egy tanársegédi állást, természetesen Piton mellett. Hogy Perselus mit fog szólni ehhez? Na, ez még nekem is rejtély, hiszen Minerva azt mondta, hogy majd ha én is megérkeztem, fog szólni Pitonnak a dologról.

Jellem: Hogy miért a Mardekárba kerültem? Ez még nekem is homályos, minden esetre én jól éreztem magam, és azon kevés tanulók közé tartoztam, akik nem szívesen harcoltak Voldemort ellen semelyik csatában. Kedves, aranyos, tisztaszívű. Talán ezek jellemeznek a leginkább, és az, hogy mindig elérem, amit akarok. Ennek érdekében, ha kell praktikákat is bevetek, de mindig a jó cél érdekében cselekszem. Nem elítélem a halálfalókat, van köztük rendes ember is, csak nem értek egyet a céllal. Én magam is félvér vagyok, sőt, talán az aranyvér jobban dominál bennem mégsem örülnék neki, ha a nagyiékat, akik muglik lemészárolná egy csapat halálfaló. Műveltnek tartom magam, sokat olvasok. Rendszeresen járok különböző konferenciákra. Inkább alárendelt, mint uralkodó típus a személyiségem, szeretem, ha valaki irányít, ez igaz a párkapcsolataimra és a munkámra is.

Kinézet:
168 centiméter magas, körülbelül 50 kilogramm, hosszú fekete, hullámos hajjal és barna szemekkel. Elegánsan öltözködik, a talár viseletétől azonban viszolyog. Haját általában kiengedve hordja, kivéve, ha edzése van, mert akkor szoros lófarokba fogja. Otthon általában melegítőben van, ami valószínűleg egyáltalán nem előnyös számára, de ez nem foglalkoztatja. Sokat mosolyog, de nem egy feltűnő jelenség.
Vissza az elejére Go down
http://epicfailfrpg.hungarianforum.net/

Mayara Gabriela Albuquerque (Tanársegéd)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal