Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

.:Főutca:. Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
.:Főutca:. Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
.:Főutca:. Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
.:Főutca:. 3347qiw
A Hónap Játéka
.:Főutca:. 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
.:Főutca:. Ic7783

Share

.:Főutca:.

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Tena Juliet Wilmer
5. Évfolyamos diák
Tena Juliet Wilmer

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 22

.:Főutca:. Empty
TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Jún. 27, 2012 1:34 am

~Lisa Turpin~

Végre itt a Roxmortsi hétvége! Már nagyon vártam, hogy kiszabaduljak egy kicsit a suli falai közül. Mikor elindultam, még egész jó idő volt, de mostanra már kezdett hűvös lenni, én meg nem hoztam magammal semmi meleg cuccot, így kissé fázósan mentem egyik boltról a másikra. A Mézesfalást látogattam meg először, ahol meglehetősen sokat időztem. Ez a kedvenc boltom Roxmortsban, bár gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Miután elég édességet vettem, benéztem még a pennaboltba, a Három Seprűben összefutottam pár évfolyamtársammal, majd mikor már mindenem megvolt, az órámra néztem. Időm még volt, de mivel az idő egyre borultabb lett, úgy terveztem, hogy visszaindulok a kastélyba. Ahogy megyek a főúton, egy kis csend megint eszembe juttatja az immár harmadízben visszatérő álmomat. Én nem szerepeltem benne, mégis kirázott a hideg, mikor visszaemlékszem rá. Egy kopasz holtfa képe, majd sötétség. Utána egy megtépázott hollóé, majd megint sötétség, mintha valaki ki-be kapcsolgatna egy mugli vetítőgépet. Több ilyen kép is végigment mire felébredtem, de a fa és a holló mindig visszatért, és magam sem tudom miért, irtóztam tőlük. Jó lenne megtudni, mit jelentenek... De magam sem tudom, hogy akár van-e valami jelentőségük. És ha igen, biztosan tudni akarom-e...
Mivel nem vagyok túlzottan fogékony a természetfelettiben ezért persze eszembe jut az a lehetőség is, hogy valamelyik magát marhaviccesnek képzelő évfolyamtársam szórakozik valamilyen álomidéző bűbájjal.
Mikor azonban egy fa mellé érek, és megpillantom az alatta lévő padon olvasgató Turpin professzort, hirtelen ötlettől vezérelve odalépek hozzá.
- Remélem nem zavarom, professzor...- szólítom meg.
Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Hozzászólások száma : 331

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Jún. 26, 2012 11:56 pm

cat Tena Juliet Wirmer alien

Végre a jól megérdemelt pihenőm! Mivel ma nem voltam óráim, mindenre jutott idő. Megleptem Iason-t egy kis aprósággal, a párnájára tettem, remélem örülni fog neki és az ő kis kedvencének is hagytam ott egy kis meglepetést. Nagyon remélem örülni fognak neki. Amint végeztem a papírmunkámmal, még rengeteg időm volt, így lementem Roxmorts-ba szétnézni. Megvettem pár könyvet, vettem jó pár édességet, majd elmosolyodtam, mivel az idő nem csak hidegre, de még sötétre is fordult. Nem, természetesen nem lett éjszaka, csak beborult. Esni ugyan még nem fog, de így legalább szabadon járhatok, és nem bánt a nap fénye. Végigsétáltam mindenhol, ahonnan kellett valami kis apróság, és Iasonnak is megvettem amit kért. Mivel még bőven volt időm, ezért elsétáltam a főutcáig, ahol is egy fa alatti padra leültem. De kár volt, mivel az egyik diákom már ki is szúrt. Ahh, de ez most nem hiányzott. S bár tudtam, hogy ezzel fog járni ha tanár leszek, azt nem hittem volna, hogy még ilyenkor ismegtalálnak a kérdéseikkel. De mivel időm mint a tenger, így mindenre válaszoltam, amit kérdeztek. Miután megtudták, amiért jöttek, kissé személyesebb dolgokkal is elkezdtek zaklatni. Persze megértem én, mivel régebb óta ismerjük egymást, mivel kettővel alattam jártak a Hollóhátban, de akkor is. Olyanokat meséltek, ami rám már nem, de a klub fejére, azaz Hermione-ra, már tartozott. De szívesen meghallgattam őket. Olyan fél óra beszélgetés után, elköszöntek, és őszintén örültem neki. Előhalásztam az egyik könyvet, majd fellapoztam és olvasni kezdtem, miközben élveztem a hűvös szelet, ami az eső ígéretét hordozta magában.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:42 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Ronald Weasley
Varázsló
Ronald Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 64

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Feb. 08, 2012 1:07 am

Láttam rajta, hogy küszködik az érzéseivel, de próbálta minél jobban leplezni. Ismertem, tudtam, hogy nem hagyná, hogy gyengének tűnjön egy pillanatra sem.
Ennek ellenére nagyon is jól tudtam miért csorgott végig az az engedetlen könnycsepp az arcán. Félt, hogy újra goromba leszek és megvető, hogy kihasználom a helyzetet és minden eddig magamba fojtott indulatomat rázúdítom. Rá és a ....családjára. Akaratlanul is megrándult az arcom, ahogy ezt a szót kiejtette és ezt ő is látta.
Nem, ezt még mindig nem tudtam elhinni, se elfogadni... eddig Mi voltunk a családja. Harry, én és az Odú. Most pedig azokat vallja annak, akik ellen egész életünk során harcoltunk. Akik minden egyes alkalmat megragadva, sárba tiporták, megalázták és szent céluknak tűzték ki, hogy kiírtják azokat akik mindig is családtagként gondoltak Hermsre. Az én családomat.
Hatalmas önuralmamba került, míg sikerült valahogy kiűzni ezeket a gondolatokat a fejemből, és végül Hermione kérdése zökkentett vissza a valóságba.
- Én csak... - kezdtem, de megtorpantam egy pillanatra, hogy mégis mit mondhatnék, hiszen valójában magam se tudtam. - ...én csak gondolkodtam.
Válaszoltam végül, majd elhallgattam.
Kezei szinte jéggé fagytak a szitáló hóesésben, ahogy az enyéimre is ráfért volna egy begyújtott kandalló melege, hiszen órák óta ácsorogtam a fűutcán, kitéve magam az időjárás minden viszontagságának. Nem akartam itt elválni, ki akartam használni a véletlen eme csalfa játékát, és beakartam pótolni mindazt amit az elmúlt egy évben elmulasztottam, pedig tudtam, hogy ha megtehetném legszívesebben kitörölném mindenki emlékezetéből, mintha meg se történt volna. De mint rá kellett jönnöm még a sajátomból se sikerült.
A Hermsel való beszélgetés viszont magában hordozta az összes fájdalom ígéretét amit eddig próbáltam figyelmen kívül hagyni. Hiszen minden ami az elmúlt évben történt vele, annak köze van ahhoz az arisztokrata ficsúrhoz. Rá cseppet sem voltam kíváncsi, ahogy senkire a Malfoy dinasztiából, sajnálatos módon már Herms is bele tartozott. Egy sárvérű Malfoy. (Hogy az ő szóhasználatukkal éljek) Ennél abszurdabb nem létezik.
Mindez azonban csöppet sem érdekelt. Ez a valószínűtlen találkozás valahogy elrepített az elmém egy olyan pontjába ahol valahogy ezek a dolgok már nem számítottak. Csak vele akartam lenni, mert hiányzott. Nagyon hiányzott.
Újabb viharos erejű szélfúvás süvített keresztül Roxmorts macskakővel kirakott főutcáján, szinte letépve Hermionéről a látszólag sebtében felöltött köpenyét. Én már szinte a hideget sem éreztem, olyan "elvarászolt" állapotba kerültem. Most nem volt hely a fejemben semmiféle racionalitásnak, nem volt bennem se harag, se gyűlölet, se félelem. Csak a viszontlátás boldogsága, hogy csak mi vagyunk itt ketten és senki más.
- Jöjjön tanárnő! - törtem meg a csendet végül, cinikus hangsúlyt helyezve a "tanárnő" szóra - Ma estére kap egy kis kimenőt! - Vigyorogtam és minden további magyarázat nélkül megpördítettem a velem szemben állót és megindultam a legközelebbi kivilágított ház felé, ami a hóesés és leereszkedő ködön túl vélhetőleg egy meleg kandalló és egy Lángynyel Whisky ígéretét hordozta.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Feb. 07, 2012 9:15 pm

Nos, eljött az a pillanat, amit az iskolában annyiszor szerettem volna. Itt álltunk egymással szemben mindenfajta kényszer, és kíváncsian figyelő tekintetek nélkül. Mert hát igen, az utolsó évben attól a pillanattól kezdve, hogy kezdetét vette a színjáték elég nagy figyelmet kaptam. De nem csak én, hanem Ron, Harry, Ginny és Draco is. Mindig a hátamon éreztem valakinek a kérdő és kíváncsi tekintetét, de csak kevesen merték nyíltan a szemembe mondani a dolgot, vagy akár kérdezni vele kapcsolatban.
Aztán persze idővel elkerülhetetlenné vált, hogy eltitkoljam a terhességet, hiszen kinek ne tűnt volna fel, hogy hangulatingadozásaim vannak és a pocakom szépen lassan nőni kezdett. Nem is beszélve az étkezések alatt elfogyasztott ételmennyiségről. Az egyetlen dolog, ami vigasztalt, hogy mindezt Ginnyvel együtt éltem át, és persze Harry is mindig ott volt, amikor szükségem volt rá. És persze Draco... ő viselte a legnehezebben, hiszen ha nem tudtam aludni, általában ő is ébren volt, nem számít, mennyire voltam csendben, mindig felébredt. Vigyázott rám, még ha nem is készült fel arra, amivel a férjé válás és az apaság jár. Emlékszem, egyszer rajtakaptam, amint az egyik terhes boszorkányokról szóló könyvet olvasgatta a könyvtár egyik eldugott sarkában. Mosolyogva álltam odébb aznap nem zavarva őt, hiszen pontosan tudtam, hogy milyen.
Most pedig itt állok Ron előtt, és még csak megszólalni sem vagyok képes. Gyerekesnek érzem magamat, hiszen félek tőle, hogy valamit olyat mond, amivel megsért... vagy inkább a lányaimat. Ezzel mérgesedne e aztán végleges a helyzet, mert kettőnk barátsága talán már menthetetlen, nem számít, hogy nem akartam ezt elfogadni. Ez volt az a gondolat, amelyet követően nem tudtam magamban tartani azt az egy könnycseppet és hagytam, hogy legördüljön az arcomon.
A döbbenet egyértelműen tükröződött az arcomon, amikor hirtelen hozzám lépett és megfogta a kezemet, amelyek szinte fagyottak voltak. nem úgy készültem, hogy huzamosabb ideig kint tartózkodok, mindössze elkóborolt diákjaimat óhajtottam összeszedni és azt követően visszatérni a kastély melegébe családomhoz.
- Nem én csak... azt hittem soha többet nem állsz majd velem szóba, hogy látni sem akarsz. Mert... mert a családom... - kezdtem, de végül inkább félbehagytam a mondatot. Nem akartam befejezni, nem akartam szítani a harag lángjait, hiszen ismertem, hogy mennyire hirtelen haragú tud lenni. Nem akartam, hogy ne beszélgessünk, bár kétség kívül talán nem ez volt a legmegfelelőbb pillanat, tekintettel az időre, amely viharosan kezdett romlani. Szabad kezemmel szorosabbra fogtam magam körül a köpenyemet.
- Hogy kerülsz ide? - kérdeztem rá végül, hiszen ilyenkor már csak a kocsmák vannak nyitva, de azok az ellenkező irányban vannak. Itt már minden bolt zárva van, és csak reggel fognak kinyitni, tekintve, hogy holnap szombat, vagyis a diákok ismét ellepik majd az utcákat. Legalább is már akik, mert az a három jómadár ebben a kiváltságban nem fog részesülni.

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
.:Főutca:. Bi5h08
Ronald Weasley
Varázsló
Ronald Weasley

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Feb. 07, 2012 9:42 am

Aha, felnövök mi? És ezt pont egy idióta beszólással tudtam igazolni... ügyees. És úgy tűnik nem vette a poént. Hát ez remek! Sosem tudtam kezelni az ilyen helyzeteket.
De még mindig nem hiszem el, hogy itt állunk szemtől szembe, egy karnyújtásnyira egymástól. Még az sem zavart, hogy az acélossá erősödött szél minduntalan beletépett taláromba. Csak az arcát bámultam megbabonázva, amit már olyan régen nem tehettem, vagy önszántamból nem tettem és nem is akartam. Viszont nem feledtem egy pillanatra sem. Annyira más volt most minden, hirtelen olyan távol éreztem magam mindentől és mindenkitől, hisz ez a helyzet is teljesen abszurd volt. Nem készültem fel rá, és talán ezért sem éreztem késztetést arra, hogy elhúzzak innen a francba, mint ahogy eddig tettem ha a Hermionéval való találkozásról volt szó. Nem, tudtam, hogy a menekülés már nem megoldás, eddig sem volt az, de egyszerűen féltem. Túl sok volt már Hermsből és mégsem elég, olyannyira nem, hogy leírni sem lehetett azt az űrt amit maga után hagyott miután szó nélkül hagytam, hogy gyöngyös retiküljével együtt kilépjen az életemből. Egyszerűen képtelen lettem volna elviselni a közelségét, képtelen lettem volna a szemébe nézni és tudni, hogy mellettem van mégis el kell engednem. Emellett a büszkeségem is meggátolt abban, hogy akár egy szóval is méltassam a tettei után, de vajon ez a fajta büszkeség segítene a felejtésben? Kétlem.
Mintha az egész mellkasomat valami görcs próbálta volna összerántani, ahogy azokba a mélybarna szemekbe pillantottam. -Jajj ne, ne sírj! - kiáltottam volna mikor pilláin könnycseppek csillantak meg, de a szavakat most idegennek éreztem. Bármennyire próbáltam az utóbbi évben gyűlölni, a megvetés legcsekélyebb szikráját sem tudtam kicsikarni magamból, bármennyire azt a látszatot keltettem. Sikerült elérnem, hogy a puszta látványomtól könny szökjön a szemébe. Talán eddig ezt elfogadtam volna elégtételnek, ezt a szomorúságot ami most abban az átható szempárban csillogott. Talán enyhített volna a fájdalmamon a tudat, hogy képes vagyok szomorúságot kelteni benne, mint ahogy ő tette velem. De elégedettség helyett csak még szorítóbb keserűség költözött a szívembe. Egyszerűen szükségem volt Hermsre, és ez a szükség sokkal erősebb volt mint az iránta táplált, hamis gyűlölet. Szükségem volt rá, csak mert ő Herms. Nem bírtam tovább nézni az arcán végigcsorduló könnycseppeket, sem azt, hogy olyan rideg távolságtartással áll előttem mintha sose ismertük volna egymást.
Ösztönösen mozdultam, míg végül olyan közel nem álltam hozzá, hogy megfoghassam a kezét. Éreztem, hogy egy pillanatra összerezzen az érintésemtől, de nem engedtem, hogy elhúzódjon.
- Tudom, hogy egy tuskó vagyok - kezdtem - meg biztos nagyon félelmetes is, de azért nem kell rögtön pityeregni - mondtam mosolyogva, és letöröltem az egyetlen kósza könnycseppet széltől kicsípett, piros arcáról.
Ebben a mindentől távoli pillanatban nem érdekelt semmi ami volt, sem az ami lesz. Csak jó volt újra úgy mint régen.

//rájöttem, hogy képtelen vagyok rövid reagot írnixD//
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Feb. 07, 2012 6:16 am

Már előre sejtettem, hogy kedves diákjaim nem fognak velem együtt a főbejáraton át visszatérni az iskolába. Menjenek csak vissza szépen azon a titkos alagúton, amelyiket megtalálták, mert holnap reggel bizony töviről hegyire be kell számolniuk még is, hogy képzelték ezt. Kiváltképpen ilyen időben, amikor a szél is egyre hevesebb hóátfúvásokat produkál. A diákjaim iránt érzett harag és aggodalom, azonban nyomban tovaszállt, ahogy azokba a valószínűtlenül kék szemekbe pillantottam. Ösztönös reakcióként hátráltam pár lépést, mintha csak tüzes vassal égettem meg volna a kezeimet.
- Bocsánat, nem figyeltem. - feleltem csendesen, miután elnézést kért tőlem. Éreztem, hogy a torkomban megjelent az a jól ismert gombóc, ami azóta éreztem, mióta Ron úgy a képembe vágta a dolgokat a klub helységben. Nehezen tudtam elfogadni, hogy a lányaim, akiket rajongásig szeretek, Ron gyűlölné őket, ahogyan engem is. Az égre még csak nem is szólított a nevemen.
Eme gondolatra néhány könny gyűlt meg a szemeimben, de nem akartam, hogy erőt vegyen rajtam a sírás. Felnőtt nő vagyok, egy anya. Az én családom engem sose lásson sírni, főleg nem ilyesmi miatt. Fel kell végre nőnöm és el kell fogadnom, hogy Ronnak nincs rám szüksége, mint barátra. Mi hárman, már sosem leszünk úgy, ahogy a háború előtt és alatt voltunk.
Egy hevesebb szélroham járta át az utcát, én pedig összerázkódtam a csípős esti széltől. Továbbra sem tudtam azonban mint mondhatnék, csak álltam, mintha én is a főutca részévé akarnák válni.

/Nem gooond Very Happy/

Ronald Weasley
Varázsló
Ronald Weasley

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyHétf. Feb. 06, 2012 11:50 am

Csüggedten ácsorogtam kedvenc édességboltom zsaluval védett kirakata előtt. Persze, tudtam, hogy a Mézesfalás nem egy éjjelnappali ahova bármikor beugorhatok egy nagy adag cukorkáért, ha arra fáj a fogam, de azért jól esett volna csak az ablakon át bekukkantani a sötét üzlethelyiségbe.
Nem tudom miért, de a lereteszelt bolt látványa valami nagyon keserű érzést idézett fel bennem. Mintha a gyermekkorom egy darabját zárták volna a nehéz zsanérok mögé, és a kedves emlékek mint holmi ragacsos nyalókák és gumicukrok ott sorakoztak a polcokon, gondosan üvegekbe zárva.
Hmm... milyen édes metafora, mégis hirtelen olyan ürességet hagyott bennem, mintha az életemet nem is egy hatalmas cukorkabolthoz hasonlítottam volna, hanem mondjuk egy szabványnak nemmegfelelő, vékony oldalú, csorba üsthöz.
- Egyre jobb vagy, haver... - nyilvánítottam ki egyértelmű lesajnálásomat saját magam felé, amitől cseppet sem éreztem jobban magam. Mostanában gyakran kerített hatalmába ez az egyre csak őrlő, mindent megkeserítő üresség, ami ellen nem volt se gyógyszer, se annyi sütemény ami megédesítette volna. Ez az üresség késztetett arra, hogy minden energiámat a munkába öljem, máskülönben teljesen értelmetlennek tekintettem volna az életem, amit az utóbbi évben hagytam, hogy szépen lassan kicsússzon a kezeim közül. A munka volt az egyetlen amit sikerült irányításom alatt tartanom, és ha ebbe az egybe nem kapaszkodtam volna, félő, hogy bedilizek. Na ja, most is éppen egy lereteszelt kirakatot bámulok. Talán tényleg ideje lenne felnőni.

Úgy tűnik jó ideje ácsoroghattam a bolt előtt. A szél továbbra sem tágított a házak sorfalai közül, és mintha a hó is szállingózni kezdett volna. Igen, egész biztosan! Az utcácskát szegélyező lámpák halvány fényében látni lehetett a szemerkélő hókristályokat, amiket a szél szúrós kis tüskékké változtatott ahogy arcomba fújta. Azonban úgy tűnt nem csak kósza hópihéket sodort erre a szél. Az egyik sikátor sötétjéből 3 izgatott tanácskozásba merült alak bukkant elő, majd megálltak az egyik lámpa bűvös fénykörében és folytatták halasztást nemtűrő tanácskozásukat. Önkéntelenül is hatalmas mosolyra húzódott a szám amint rájöttem, ezek nem átlagos járókelők, ezek épp most lógtak meg a Roxfortból! Nem volt nehéz rájönni, lerítt róluk, hogy majd kiugranak a bőrükből. De vajon hogy az ördögbe találtak rá a titkos kivezető járatokra? Hiszen azok csak a Tekergők Térképén voltak feltüntetve. Minden esetre ügyes próbálkozás volt, de ettől eltekintve biztos voltam benne, hogy hamarosan megjelenik az egyik hárklis pedagógus és jó pár végetnemérő büntetőmunka kiosztása után visszapaterolja őket a Roxfort biztonságos falai közé.

- ....3...2...1 - számoltam vissza magamban, és a jóslatom ki hitte volna? Bejött! Hát valaki most nagyon pipa rátok srácok!
Bármennyire is sajnáltam a fülét, farkát behúzó kis társaságot akik az iskola felé vették az iramot, elégedettséggel töltött el, a tudat, hogy az iskola szabályzatának megszegésében még mindig verhetetlenek vagyunk. Emlékszem mikor én, Harry és Herms.... kezdtem volna a gondolatmenetet, miközben hátraarcot vettem, hogy felnőtt férfiként egy csehóban töltsem szabadidőm hátralevő részét, mikor valaki belém ütközött.
- Semmi go..... Herms?! - Kiáltottam fel megrökönyödésemben, mivel hirtelen az a tévképzetem támadt , hogy az éppen felidéződő emlékképem egy darabja elevenedik meg előttem. De nem, nem bolondultam meg. Egyenlőre.
A megdöbbenés kölcsönös volt, már amit az arckifejezéséből letudtam szűrni.
Nagyot nyeltem, de ha a hangszálaim engedelmeskedtek volna az akaratomnak akkor se szóltam volna semmit. Nem is tudtam mit mondhatnék, hiszen mióta szakítottunk szinte egy szót sem váltottunk egymással, ha csak megláttam a kastélyban inkább a hosszabb kerülőutat választottam, csakhogy ne kelljen a szemébe néznem.

Megannyi halálfaló elől megléptem már, de ebből a helyzetből, Merlinre, már nem volt kiút. Egyébként is most határoztam el, hogy felnövök, nem? Itt az első és legfontosabb lépés.
- Elnézést tanárnő, többször nem fordul elő! Becsszó..

//bocsi... pöppet hosszúra sikeredett:DD Többi rövidebb lesz ígérem!:$$ //

A hozzászólást Ronald Weasley összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 07, 2012 8:08 am-kor.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyHétf. Feb. 06, 2012 6:14 am

~Ron~

Mérges voltam. Borzasztóan mérges, és mindemellett ráadásul rettenetesen csalódott is. Tudtam, hogy nem lesz könnyű munka házvezető tanárnak lenni, de hogy pont a Hollóhátasok műveljenek ilyesmit, ez őszintén meglepett. Ráadásul egyáltalán még is honnan tudnak arról a titkos alagútról, amikor én is a Tekergők Térképe miatt szereztem róla tudomást. Arról nem is beszélve, hogy ilyesfajta ténykedést, mint ének évadján kiszökni Roxmortsba, inkább a Griffendélesektől vártam volna el, nem pedig a saját házaim tanulóitól. De várjanak csak, hogy mit kapnak majd ezért tőlem, ha kell akkor egy álló hónapon keresztül fogják takarítani a nagytermet a manók helyett. Egyébként is ráfér Dobbyékra némi pihenés, azt étkezésekért pedig továbbra is ők felelnek majd.
Kicsit jobban összehúztam magamon a taláromat, amelyet sebtében öltöttem magamra. Hideg volt és a hó is szemerkélt, arról nem is beszélve, hogy alig hagytam el a birtokot, a szél is igen erősen fújni kezdett. De legalább elkapom ezeket a kis szabályszegőket... megnehezítették volna a dolgomat, ha a Félszemű banya úton mentek volna, hiszen a Mézesfalás ilyenkor már régen bezárt. Arról nem is beszélve, hogy első dolgom lesz kideríteni, hogyan szereztek tudomást erről a kijáratról. Ahogy befordultam a főutcára meg is pillantottam három diákomat.
- Jesse O'conor, Amelia McBright és Walessandra Night! Most azonnal irány vissza a kastélyba és holnap reggel mindhárman jelentkezzetek az irodámban! - mennydörögtem fúriákat megszégyenítő hanggal, és tudtam, hogy az egész utca tőlem zeng. Sajnáltam ha esetleg felkeltek valakit, elvégre vannak néhányan akiknek a boltjuk a földszinten, lakásuk pedig az emeleten helyezkedik el. De most nagyon mérges voltam. A három rendbontó persze behúzott nyakkal indult el a kastély felé, igencsak szedve a lábaikat, míg én egy mély sóhajtás kíséretében megfordultam, hogy a főbejáraton át térjek vissza, amikor is a nagy sietségben egyenesen beleütköztem valakibe.
- Elnézést én csak... - kezdtem bocsánatot kérni, ám amikor felnéztem és Ronnal találtam szemben magamat, a torkomon akadt a mondat befejezése.

Ronald Weasley
Varázsló
Ronald Weasley

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyHétf. Feb. 06, 2012 5:20 am

- ...még hogy éjszakai rajtaütés.. - szűrtem fogaim között, miután egy halk pukkanás kíséretében Roxmorts zsúfoltnak korántsem nevezhető főutcájára hoppanáltam. Szinte egy lelket sem lehetett látni az utcákon, ami nem volt meglepő. Csípős, koraesti szellő cikázott a városka máskor oly barátságos kis utcáin, ahol minden egyes macskakőről egy emlék jutott az eszembe, valamelyik Roxforti kiruccanásunkról.
Összefogtam kék, aurori talárom gallérját, melybe belekapott a játékos őszi szél, hideg borzongást hagyva maga után.
Hogy miért is jöttem Roxmortsba éppen most, nem tudom. Már csaknem egy éve a közelébe se jártam, mégis úgy gondoltam az "ajándékba" kapott felesleges időm (és galleonjaim) eltöltésére (elköltésére) ez a legmegfelelőbb helyszín.
Éjfélig szabad voltam, vagy legalábbis addig amíg a parancsnokságról nem hívnak az "éjszakai rajtaütés" névre keresztelt baromság miatt.
Még két év kiképzés várt rám, de már most nagyon bökte a csőröm, hogy a csapatom élére kinevezett felfuvalkodott hólyagnál, aki a parancsnokunknak nevezi magát, még egy durrfarkú szurcsók is többet tud a halálfalókról. Éjszakai rajtaütés... ez komolyan azt hiszi, hogy ezek csak éjszaka mernek gyűlésezni? Vagy azt tervezi, hogy álmukba törünk rájuk amint éppen hozzábújnak a teddymackóikhoz? És ő tartozna az elit alakulathoz? Röhej.
Hála a zseniális tervének, most éjfélig sétálgathatok, vagy akár le is ihatom magam a Három seprűben. Tényleg hasznos ez a kis szabadidő.
Vajon a Mézesfalás nyitva van még ilyenkor? Hmmm...

A szél enyhülni kezdett, úgyhogy zsebredugtam a kezem és baktatni kezdtem a kedves, ódon házak árnyékában, és bármennyire dühített az aurorparancsnok szerencsétlensége, mégis minden utcafordulón, színes kirakatnál, padnál vagy nyikorgó cégérnél rámjött a vigyorgás az előtörő emlékeknek köszönhetően.
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney

Hozzászólások száma : 137

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 1:41 am

Játék Vége!
Szabad Játéktér!
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

Iskolai Házad : Hugrabug
Hozzászólások száma : 50

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Okt. 05, 2011 4:56 am

Kiara

Zephyr. Különleges név, de szerintem illik hozzá.
- Illik hozzá ez a név. - mondtam.
Már halványan elmosolyodott, sőt már nem olyan hűvösen beszélt. Láthatóan kezdett feloldódni.
Állatkereskedést keresett. Kissé nehéz elmagyarázni, hogy merre van, de mindenesetre azért megpróbáltam.
- Persze, tudom. Elmész Zonkóig, ott elfordulsz jobbra, elmész egészen Weasley-ék boltjáig, ott elfordulsz balra. A következő kis utcában lefordulsz a Szárnyas Vadkanhoz, a kocsma után ahol legelőször tudsz, lefordulsz jobbra. És valahol abban az utcában. - mondtam el, a lehető legegyszerűbben.
Elmotyogott egy köszönömöt.
- Á, nincs mit. - mosolyogtam rá. - Most nekem mennem kell vissza a Seprűbe, jönnek a vendégek, szia! - köszöntem el, majd megvártam míg eltávolodik.

6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:17 am

Stephen Gold

Na Zephyrt letudtam egy időre, így megint nyugodt állapotban van. Nem mintha bármikor megcsípett volna vagy valami, csupán nem szeretem, ha izeg mozog a tenyeremben, főleg mikor cipelem. Otthon, azaz a szobámban már más a helyzet, ott kiteszem az ágyra, és hagyom had csináljon, amit akar.
Az idegen csak nem adja fel, de ami meglepő, egyből a skorpiómról kérdez. Valljuk be, ez imponál, hisz rá büszke vagyok, nagyon is.
- Köszönöm.
Biccentek már kevésbé hűvösen, de a távolságot, még mindig megtartom. Nem is tudom, valami fura érzésem van, tök olyan, mintha menekülnöm kéne valami elől, ezért kicsit nyugtalan is leszek.
- Igen van. Zephyr.
Mosolyodok el halványan, és végigsimítok az állaton óvatosan.
- Épp egy állatkereskedést keresek, hogy tudjak neki kaját venni. Nem tudja merre van?
Kérdezem is meg aztán, egy sóhaj kíséretében. Nem szeretem, ha mások segítségére szorulok, de vannak helyzetek, mik megkívánják ezt, mint például ez is.
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:08 am

Kiara

Mikor kiléptem az ajtón, valami fekete lény mozgolódni kezdett a lány tenyerén. Ennivaló félét kapott, így már újra mozdulatlanná vált. Ahogy közelebb értem, láttom, hogy az egy skorpió (?!). Hűvösen válaszolt, de azért még mindig látszott rajta, hogy valamit nem talál.
- Pedig nem úgy látszik, de te tudod, nekem mind egy. - válaszoltam neki. - Amúgy jó a skorpiód. Van neve? - érdeklődtem.
Azért kicsit furán éreztem magam, hogy előbb kérdezem meg annak a kis fekete "bogár"nak a nevét, mint a lányét, de ez pillanatnyilag nem nagyon tudott zavarni. Egyébként se úgy viselkedett, mintha különösebb információkat meg akarna osztani velem.

6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Okt. 04, 2011 4:56 am

Stephen Gold

Zephyr kezd mocorogni a tenyerembe, ami azt jelenti nyugtalan. Még szerencse, hogy van a zsebembe egy kis kaja neki. Jó, oké, hogy most is épp azt keresek, de nem hagyom éhen veszni, így egyértelmű, ha most nem fogok találni, attól még jó ideig nem marad éhen. Csupán óvatos vagyok. Tulajdonképp nem is nézem, mi vagy mik előtt megyek el, mert nem nagyon izgat, így mikor meghallok egy hangot összerezzenek hirtelen.
- Nem, nem hiszem.
Felelem hűvösen. Naná, majd egy idegenre bízom magam. Hogyne. Főleg most, hogy a suli is távol van. Hát itt komolyan ennyire hülyének nézik az ember lányát? Meg se fordulok, csak indulok tovább a megfelelő átok után kutatva a fejembe, ha netalán tán mégis megpróbálkozna valamivel, ami nekem nem tetszik.
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Okt. 04, 2011 4:47 am

Kiara

Épp ebédszünetet tartok. Mióta itt dolgozom a Három Seprűben, sokkal jobban érzem magam. Nem hiszem, hogy azért, mert én vagyok a főnök, de mégis. Rengeteg emberrel megismerkedtem, egyre több barátot szerzek. És elfogadnak úgy, hogy VÁMPÍR vagyok. Pedig ez komoly hátrányt jelentett az iskolás éveimben. 2-3 baráttal büszkélkedhettem csupán, abból is az egyik meghalt a Trimágus Tusán. Mennyivel másabb is az életem Cedric nélkül. Vele lógtam a legtöbbet, Ő volt az első ember, akiben tényleg megbízhattam - persze a testvéremet kivéve.
Merengésemből hirtelen feleszmélek, mert egy lány ment el az ablak előtt. Fiatal, mégis ahogy feketében járt, úgy nézett ki, mint egy HALÁLFALÓ. De ahogy jobban megnézem, rájövök, hogy csak egy Roxfortos diák. Látásból ismerem a lányt. Komolyan beparázok mostanában a fekete ruhás nőktől. Na, mind egy.
Gondoltam kimegyek, mert úgy járkált ott szegény lány, mint aki elveszett.
- Helló. Segíthetek valamiben? - kérdeztem.

6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Okt. 04, 2011 4:14 am

Stephen Gold

Már jó ideje Roxmortsban kóborlok, és hogy miért is? Kaját kell vennem Zephyrnek. A bátyámtól kaptam még szülinapomra, mondván, hogy elég nagy vagyok hozzá. Mondja ő, aki aligha 10 perccel idősebb nálam. Igen, Scott és én ikrek vagyunk, és már rettentően hiányzik, pedig csak a harmadik napom itt. Fel is adtam a levelet, amit neki küldtem, és kíváncsi vagyok, mi a véleménye a tükörről. Mellesleg talpig feketében járom az utcát, csak a szőke hajam virít, mi ki van engedve. A szemem is fekete, na meg a magassarkúm is, Zephyr a jobb tenyeremben pihen, és nem, egyáltalán nem érdekel, hogy hülyének néznek miatta. Az viszont annál inkább, hogy mikor lelek meg egy állat kereskedést, mert olyan nincs, hogy itt az ne legyen.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Szept. 07, 2011 9:21 pm

Játék Vége!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose

Hozzászólások száma : 254

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Szept. 07, 2011 9:20 pm

.:Főutca:. E7o275 .:Főutca:. 99q7v5 .:Főutca:. E7o275
Leonardo & Katherine

Meg kell ezt tennem, érte mert bár soha más helyzetben eszem ágában sem lenne elmondani neki ki vagyok, de most nem maradt más választásom. Ha meg akarom óvni az életét, akkor meg kell tudnia, hogy miért hasonlítunk egymásra ennyire, ahogy azt is, hogy mi lettem, és hogy mi Leonardo is. Így talán majd meg meggyűlöl, mi több aranyvérű létére meglehet hogy megpróbál megölni is, de legalább Leonardo sem lesz képes a közelébe férkőzni. Ezáltal megszerezni sem fogja azt, amit annyira akar, akármi is legyen az.
- Olyan, aki erővel elveszi, amit akar, nem számít kin kell keresztülgázolnia hozzá. - jelentettem ki fagyosan és szemeim villámokat szórtak az irányába. Eljött tehát az a nap, hogy a leghőbb vágyam az lett, hogy egy vámpír pusztuljon el. Égesse halálra a napsugara, hogy többet senkinek ne kelljen a bábjává válnia, ahogy azt velem próbálja tenni. Először mézes mázasan, aztán fenyegetéssel, ki tudja mi lesz a a következő fokozat. Talán holnap reggel már az óráimat sem leszek képes megtartani. Szólnom kell Dumbledorenak, figyelmeztetnem kell, hogy Violet veszélyben lehet, ahogy az iskola bármely másik tanulója is.
- Ezt meg hogy érti? - kérdeztem és az ösztönöm azt súgta, hogy menekülj. Nem volt hát értelme sokat vívódnom, hogy menjek-e vagy sem, azonban a következő pillanatban átjárt a pánik. A testem akárhogy is akartam egy centit sem mozdult. Ott álltam megdermedve a napfényben álló utca közepén, de érzelmeimből semmi sem ült ki az arcomra. Pedig rettegtem, hiszen ha képes lemerevíteni a testemet, akkor más mindenre is rá tud venni. Mondjuk, hogy odasétáljak mellé... az árnyékba. Akkor aztán tényleg el kellene gondolkodjak, hogyan is jussak vissza a kastélyba feltűnés nélkül, elvégre ha látható nyoma marad a találkozásunknak...
- Ott leszek. - közöltem mereven, és a lehető legnagyobb gyűlölettel a hangomban, amelyet még sem ember, sem vámpír iránt nem tápláltam. Eldöntöttem, hogy még ha meg is halok, ma éjjel megpróbálom őt megölni, mert úgy tűnik ez az egyetlen lehetőségem, hogy távol tartsam őt Violettől. Ez az egyetlen alternatíva, hogy betarthassam a magamnak tett ígéretemet. Amikor a mágia eloszlott sietős léptekkel indultam a kastély felé, hogy felkeressem unokahúgomat.

//Én köszi Very Happy hát nem sok választásom maradt xD//

Katherine Darkrose
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte

Hozzászólások száma : 72

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Szept. 07, 2011 7:26 pm

.:Főutca:. 5254c3104485890.:Főutca:. The-house-guest1-150x150.:Főutca:. Kathamon-damon-and-katherine-15349470-150-150

Észrevettem, hogy a nő komolyan kezd kihozni a sodromból. Soha nem a türelmemről voltam híres, de tökéletesen kontrollálni tudtam magam amíg kellett. Viszont a mostani eset más, ugyanis a saját véleményem ezúttal ki is mondtam, nem tartottam meg magamnak. Én vagyok a legelső, mondom legeslegelső átváltoztatott vámpír. Az Első után a legidősebb lény a földön. Létezésem évszázadai során vámpírok jöttek, mentek körülöttem, hiszen számtalan boszorkányt és varázslót tettem halhatatlanná. De ez a nő... nincs hozzáfogható. Először is azért, mert a napfény egyáltalán nem árt neki. Másodszor pedig, mert a ridegsége egyszerre irritálja és izgatja a fantáziám. -A magam fajtával. Érdekes megfogalmazás. Milyen az én fajtám, Katherine? -Kérdeztem vidám szikrákkal a szemeimben. Pontosan tisztában vagyok a jellememmel, viszont ő még nem látott ebből szinte semmit. Még semmit...
Hamis vigyor terült szét a képemen, amikor igyekezett a lehető legudvariasabban elküldeni a büdös francba. -Ön ismét téved, Kedvesem. A jó öreg Dumbledore szívélyesen fogad, amikor csak akarom. De hogy segítsek a válaszában... -A fejem kissé oldalra billentettem, az arcom elkomorult. Gondolataim segítségével megparancsoltam a testének a mozdulatlanságot. Ha én nem akarom, bizony nem tudja megmozdítani még a kisujját sem. A vigyor ismét visszaköltözött a képemre. -Ha nem jön el hozzám, én megyek magához. És ha már ott járok, a világért sem fogom kihagyni a kis Violetet. Biztosan örülne egy jó éjt puszinak... -Ellöktem magam a faltól, leplezetlen győzelemmel néztem a szemeibe. -9 óra Katherine. Ne késsen. -Vidáman megpördültem és lassú léptekkel sétáltam a sikátor kijárata felé. Amikor odaértem, hátra sem néztem, de elképzeltem a nő milyen dühös arckifejezést vághat. Oldottam róla a bénítást, majd továbbra is az árnyékban maradtam, míg megfelelő helyet nem találtam a hopponáláshoz.

/köszönöm a játékot szépségem. Várlak vacsorára xD/
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Szept. 07, 2011 12:21 am

Leonardo & Katherine

- Figyelmeztetett, hogy vigyázzak a maga fajtákkal. És mint látom, nem ok nélkül. - jelentettem ki egyszerűen, továbbra is a lehető leghűvösebben. Nem véletlenül neveztek még emberi életemben a Mardekár ház jég királynőjének, elvégre rászolgáltam, mindig hűvös önuralmammal. Ritka esetek közé tartozott, ha kijöttem a sodromból, de abban sosem volt köszönet. Vámpírként azonban még jobban meg kellett tanulnom kontrollálni az erőmet, hogy ne hívjam fel magamra óhatatlan szemek figyelmét. Vannak, akiknek nem kell tudniuk arról, hogy mi vagyok, még ha meg is érzem egy hozzám hasonló erejét, az erőfitogtatás teljesen felesleges és értelmetlen. Legalább is az én szemszögemből, mert egyértelmű, hogy Leonardo ennek a híve.
- Értékelem, hogy ennyire aggódik amiatt, hogyan érzem magam, de felesleges, ezért kérem ne tegye. - mondtam neki és hangsúlyommal érzékeltettem, hogy a részemről ezt a beszélgetést szinte már lezártnak tekintettem. Nem láttam értelmét folytatni ezt az értelmetlen társalgást, amely ráadásul még a figyelmet is felhívta volna ránk, amit szerettem volna elkerülni. Mindazon által a szavai szinte megállították a vérkeringésemet. Igaza volt, és ezt ő is tudta. Tökéletesen tisztában volt vele, hogy nem akarom az iskolában, mi több Violet közelében látni.
- Nem hinném, hogy Dumbledore igazgató úr szívesen látná az iskolában, ami pedig azt az alakot illeti nem tudom. Megtettem, majd egyszerűen sorsomra hagyott. - feleltem neki tömören és velősen. Már így is éppen eleget tud rólam ahhoz, hogy árthasson, mit több zsaroljon. Nem állt szándékomban önként és dalolva még több adut adni a kezébe, amelyet ellenem használat. Beszélni fogok Violettel... amint visszaérek az iskolába fel fogom keresni.

Katherine Darkrose
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptySzer. Szept. 07, 2011 12:10 am

.:Főutca:. 5254c3104485890.:Főutca:. The-house-guest1-150x150.:Főutca:. Kathamon-damon-and-katherine-15349470-150-150

-Figyelmeztette? Ugyan mire? Szégyen, ha retteg a saját fajtájától némi ijesztgetés miatt. -fröcsögtem némi heves éllel. Megvetem a gyengéket. A vámpíroknál nincs erősebb teremtés, s bár a fajtánk tagjai között nincs összetartás, ritka azon példák egyike, amikor támadjuk egymást. Még ha az ő esete más is, arra nincs mentség, hogy egész életében menekült. A végzetét nem kerülheti el, tehet bármit, egyszerűen képtelenség. -Nem játszanék, ha lenne más választásom. De ön nem hagyja. Nézzen magára. Retteg. Nincs még elege a bezártságból? -kivételesen őszinte véleményt nyilvánítottam. Nem értem hogy tud így élni. Előbb sétálnék ki a napra, mintsem hagyjam, hogy besavanyodjak.
-Az álomból bizony valóság válik, kedvesem. Vagy azt akarja, hogy én menjek magához? Valóban az iskola falai között akar látni? -Közel a drága Violethez? Felőlem rendben van.
-Érdekes. -jegyeztem meg tömören. -Ki változtatta át? -Talán ismerem. Az is lehet, hogy azt a személyt én változtattam vámpírrá. Roppant szórakoztató lenne a tudat, hogy lényegében én vagyok a felelős Katherine vámpírráválásában is.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Szept. 06, 2011 11:50 pm

Leonardo & Katherine

- Nem is igazán óhajtok. - feleltem a szemeibe nézve egy pillanat erejéig, majd el is kaptam a pillantásomat. Örömmel mondtam volna, hogy kereshetnénk egy alkalmasabb helyet is a beszélgetésre, de nem vágytam sem a társaságára, sem arra, hogy együtt lássanak minket. Mindennek a tetejében beszélgetőpartneremet nem vihettem magammal egyetlen szabadtéri kávézóba sem, mert azonnal halálra égett volna. És bármennyire is tűnt csábítónak az ötlet, nem mertem kockáztatni. Kilökhettem volna egyszerűen a napra, de ha túléli, akkor nem csak én de Violet is meghal elem együtt. Bár ezt én már nem élném meg de a tudat akkor is megvan és ez már bőven elég ahhoz, hogy ne próbálkozzak sem ostobasággal sem, amíg nem vagyok benne biztos, hogy megvan az esélyem arra, hogy végezzek vele. Várnom kell, a megfelelő alkalomra.
Nem hinném hogy változni fog. Maga a harmadik vámpír akivel találkoztam életem folyamán, ebből egy megölt, egy pedig figyelmeztetett. Maga pedig egyszerűen játszadozik velem. Talán meglepőnek találja a tartózkodásom? - kérdeztem szarkasztikusan és egyáltalán nem lepleztem hangom csípős élét. Jobb ha tudja, hogy bár rettegek a vámpíroktól nem félek megvédeni magamat akár szavakkal akár tettekkel, ha úgy hozza a sors és ha úgy ítélem, hogy megvan az esélyem a győzelemre. Mindemellett azzal is tökéletesen tisztában voltam, hogy nappal van a legnagyobb esélyem megölni őt, mert akkor még a nap fénye is a segítségemre lesz. Ezért is lepett hát meg annyira, hogy fényes nappal bukkant fel itt, egy általában zsúfolt utcán. Ez vagy nagy magabiztosságra és merészségre vall a részéről, vagy mérhetetlen nagy ostobaságra és elbizakodottságra. Még nem sikerült pontosan megtudnom melyik is, de egyenlőre talán jobb lenne nem feszíteni azt a bizonyos húrt.
- Meg ahogy azt ön álmaiban elképzelte uram. - fejeztem ki nem tetszésemet az iránt, hogy a lakására menjek vele éjszaka vacsorázni. Eszem ágában sem volt ekkora kelepcébe csalni magamat. Nem tudtam megmondani, hogy tényleg ennyire ostobának tart vagy egyszerűen így a legkényelmesebb számára. Bár az is igaz, hogy sokkalta kényelmesebb mintha közönségünk lenne. Bár tény és való, hogy amíg közönség vesz minket körül, kénytelen játszani, de attól tartok, amint kettesben lennénk teljesen egyedül... nem hinném, hogy megúsznám, néhány karcolással azt az estét.
- Igen, erre már magam is rájöttem az évek során, mindazon által fogalmam sincs. Mindig is így volt. - közöltem vállat vonva, hiszen nem érdekelt különösképpen ez a téma, bár azt meg kell mondanom igen kellemes csalódás volt, amikor a nap nem égette a bőrömet.

Katherine Darkrose
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Szept. 06, 2011 11:42 pm

-Sok mindent nem tud még rólam... -jegyeztem meg pimasz vigyorral, leplezetlenül élvezve a fölényem. Jó nap ez a mai. Nagyon jó. Tetszik, hogy a nő fél, hogy függ tőlem. Mindig is szerettem irányítani, a véremben van.
-Nézze Kedvesem, nem volt választásom. Most zsarnokságnak tűnik, de szeretném ha egyszer megváltozna a véleménye. Ön sem adott nekem esélyt, hát én sem adtam. Nem vágyik más vámpír társaságára, pedig még kerülhet olyan helyzetbe, amikor hasznos egy "sorstárs" segítsége. Az ellenséggel él együtt, a fajának tagjaitól pedig retteg. Nem gondolja, hogy pont az ellenkezőjét kellene tennie? -szavaimban kész érvek rejlenek, melyek tökéletesen találóak az élete összegzésére. Az Iskola falai között részben mesteri a rejtőzése, hisz senki nem sejtené, hogy pont egy vámpír rejtőzködik közöttük, másrészről viszont kész öngyilkosság e merész húzás. Csak egyszer kell gyanúba keverednie...csak egyszer....

-Akkor desszert. A lakoma után. -mondtam kissé nyomatékos éllel.. Tanárként szabad kijárása van, így meg tudja oldalni és meg is fogja.... mellesleg nem érdekel még ha ki is kell osonnia. A hangsúly azon van, hogy azt tegye, amit mondok -A címem nem titkos, tudja hol talál. Ne okozzon csalódást, Miss. -Ó igen, ez határozott utasítás volt, úriember módon kérve. Megint nem kell taglalnom mi lesz, ha a desszertet egyedül kell elfogyasztanom. A kis Violet kap egy nem várt látogatót és meg is van oldva Katherine büntetése. Szeretem a teljes uralmam alá vonni a helyzet irányítását és most is ezt teszem. Muszáj elérnem a célom, amihez ezáltal közelebb kerülhetek. Az Első hamarosan újra fel fogja venni velem a kapcsolatot, nem vallhatok kudarcot....
-Meghiszem azt. Árulja el, hogy csinálja? Egy vámpír, a napfényben... Igazán átlag feletti.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. EmptyKedd Szept. 06, 2011 11:33 pm

Leonardo & Katherine

- Nem is tudtam, hogy van. - szaladt ki a számon kissé talán meggondolatlanul a csípős megjegyzés, de egyszerűen el akartam tűnni a közeléből. Azt akartam, hogy felejtse el, hogy valaha is találkoztunk, ahogy az unokahúgom létezését is. És azt kívántam bárcsak sose indultam volna sétára aznap este, amikor először összehozott a sors ezzel a férfival. Már akkor erősödött bennem a gyanú, hogy közhelyesen szólva ő lesz a végzetem... úgy tűnik nem tévedtem sokat. Már csak egyedül arra kellett törekednem, hogy egyedül az én végezetem legyen és ne másé.
Ott állva a sikátor szélétől szinte egy kartávolságra elgondolkodtam. Tényleg megtehetném, hogy megpróbálok elfutni, de nem érnék vele semmit sem hosszútávon. Dacolhatok ellene akaratoskodhatok is, de csak én sérülnék, mind testileg, mind lelkileg. S ha még is sikerülne eltűnnöm a szemei elől és nem találna rám Violetre bizonyosan a halál várna és nem a természetes fajtából. A lehetőségeim ezennel elfogytak és nekem nem maradt más, mint a gyűlölt engedelmesség, amelyet mintha csak a családom akarna rám kényszeríteni. A különbség, hogy itt nem a kitagadás, hanem a halál lenne a vége az ellenszegülésnek, és nem a sajátom. Ő pedig pontosan tudta, hogy nincs már választásom, mint engedelmeskedni neki. Megtenni amit akar és bízni abban, hogyha megkapta amit el akart érni, akkor majd békén hagy mindannyiunkat.
- Ön sem sok lehetőséget adott számomra. - közöltem egyszerűen de csendes hangon. Közben tekintetem folyamatosan az utca két végét kémlelte. Úgy véltem az elhangzott szavak nem szorulnak egyéb magyarázatra ő is tökéletesen tudja, hogy miről beszélek. Attól sokkalta jobban tartottam, hogy a társalgás elvonja minden figyelmemet és felbukkan egy másik mágus, mi több talán egy ismerős. Nem használt volna, ha együtt látnak Leonardóval, bármennyire is lehet köztiszteletben álló személy. Már azonnal okot adna egy pletykára, hogy esetleg megtaláltam életem párját, ez pedig csak még jobb ürügy lenne számára, hogy folytonosan zaklasson. Ezen lehetőségek szerettem volna elkerülni amennyire csak lehetett. A találkozásaink számát szigorúan szerettem volna a lehető legminimálisabbra csökkenteni.
- Attól tartok vissza kell utasítsam a vacsora meghívását. Mint azt ön is tudja a Roxfortban van a helyem a lakomán. - feleltem felhozva a visszautasítás mellett egy igen egyszerű és kézen fekvő érvet. És csak abban bízhattam, hogy felfogja végre, egyáltalán nem sétálhatok a saját kedvem szerint, nem számít mennyire bízik bennem Dumbledore. Számomra az iskola várának ódon falai a legbiztonságosabbak. Legalább is még talán egy vagy két évig, aztán kényszerből ismételten tovább kell majd állnom, lehetőség szerint a világ másik felére ahol senki sem ismer, vagy ismert soha ezelőtt.
- Számomra a napfény igazán vonzó. - feleltem egyszerűen tudatva vele, hogy ahol állok az számomra egy kimondottan tökéletes hely és eszem ágában sincs a sötétségbe lépni mellé. Abba a sötétségbe, ahol ő az úr. Ahol a napfénye nem védhet meg többé. Azonban továbbra sem tudtam mit akar tőlem, de tisztán láttam, hogy amit játszik az a macska-egér játék... amiben én voltam az egér.

Katherine Darkrose
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: .:Főutca:.   .:Főutca:. Empty

.:Főutca:.
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next