Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Tisztás Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Tisztás Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Tisztás Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Tisztás 3347qiw
A Hónap Játéka
Tisztás 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Tisztás Ic7783

Share

Tisztás

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyHétf. Júl. 16, 2012 2:24 am

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Oka: Kiara Zora Willos userének távolléte

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Tisztás Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Hozzászólások száma : 27

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Okt. 07, 2011 7:50 am

Lisa

Hogy milyen itt az élet Scott nélkül? Borzalmas. Hülyék voltunk, kegyetlenül hülyék, hogy nem egy suliba mentünk, de én ide akartam jönni minden áron, míg a bátyám egy másikba. És ez lett az eredménye. Komolyan a hiánya már szinte fizikai fájdalom, amit mások nem igazán érthetnek meg. Állítólag a varázsvilágban ritkák az ikrek, legalább is apu ezt mondta, mi Scottal mégis azok vagyunk, ráadásul a legjobbak mind között, ezt bátran ki merem jelenteni. A múltkor küldtem neki levelet, de választ még nem kaptam rá, és aggódok, bár tudom, ha valami nagy baj történne vele, azt megérezném ,de mégis. De szerintem amit én művelek az már beteges, de nem érdekel.
Az erdőben sétálok épp egy fekete mágiáról szóló könyvvel a kezemben, ugyan is épp az imperioról fogok olvasni, mihelyst találok arra megfelelő helyet. És hogy miért épp a Tiltott Rengetegben baktatok? Mert oda senki nem teszi be a lábát, legalább is a normálisak közül. Hopp egy tisztás. Tökéletes, még ha van ott valaki akkor is. Ketten leszünk, csak nem fogjuk egymást zavarni. Zephyr is elkezd mocorogni a vállamon, mert ugye őt is kihoztam magammal, így keresek is egy helyet, ahová lehuppanhatok.
- Üdv.
Köszönök azért oda, kissé fagyos hangon amiről igazán nem tehetek, csupán ezt a hangsúlyt használom sokszor. Leülök, Zephyrt lerakom magam mellé, és el is kezdek olvasni abban reménykedve, hogy a másik itt lévőnek nincs kedve megzavarni, mert így sose fogok végezni a könyvvel.
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Okt. 07, 2011 7:33 am

♦Kiara-nak♦

Borzalmasan telnek a napjaim. Árnyéka…Árnyéka??? Egy halvány, ocsmány képmása vagyok annak a Lisa-nak aki egykor voltam…Ami akkor és ott történt a Kávézóban, senki sem tud…Nem volt bent diák, és…és Iason-nak sem volt érdekében elmondani ezt a kis szakítást…Szakítást? Hisz nem is jártunk. A fenébe is…Miért hagytam ott? Miért? Talán mert egy vámpírnővel volt együtt, amikor azt állította, hogy szeret. Drágám, hisz, akkor még csak nem is jártatok, kerülted, nem értem mit kell ezen ennyire rinyálni. Otthagytad, otthagytad, lépj tovább! Könnyű azt mondani. Én Szeretem Iason-t, és legbelül reménykedem, hogy találkozunk és se szó, se beszéd megölel, és annyit mond, hogy Szeret. Nekem már ennyi is elég lenne, és örökre az övé lennék. Ostoba vagy, pont egy vámpírba szeretsz bele? Hát te kerested magadnak a bajt, mássz is ki belőle.
Imádtam a lelkem mélyén lakozó ellentétemmel vitatkozni…Valahogy mindig olyan ésszerűtlen még is olyan megnyerőek az ilyen viták. Ha valaki belelátna a fejembe azt hihetné tudathasadásom van…De ez nem így van. Csak ésszerűen jobban hatnak az ilyenek…
Nagylevegőt vettem, majd rendbe szedtem magam. Kozmetikai bűbájjal rendbe szedtem a szétsírt arcom, a szememre meg valami mugli szemcseppet cseppentettem, és pár perc múlva, úgy néztem ki, mint a régi Lisa. Csak az volt a baj, hogy a régi Lisa mellett, ott volt Iason. Ha akkor még csak barátként is, de ott volt…És most? Most már csak az elmémben nyugszik. Ha meglátom irányt változtatok, ha összetéved a tekintetünk elkapom, és úgy teszek, mintha nem láttam volna…Pedig az igazság az, hogy mindennél jobban vágyok arra, hogy Iason a karjaiba zárjon. Mindegy. Felöltöztem, majd a hajam kifésültem és kontyba kötöttem, majd a pálcám felkaptam és egy kabát felvétel kíséretében elsietettem a szállásomról.
Hogy, még is hogy keveredtem Én a Tiltott rengetegbe nem tudom. De azt tudom, hogy addig, csak Iason-ra gondoltam. A rengeteg tisztásán megálltam, majd kerestem, egy vastag gyökeret, amire leültem, majd néztem az őszi fákat, ahogy a levelük lehull, és csak arra tudtam jelen pillanatban gondolni, hogy Iason még is hol lehet és kivel van….
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzomb. Szept. 17, 2011 11:29 pm

Játék Vége!
Szabad Játéktér!
Folytatás: Kastélyudvar--->Rét
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Hozzászólások száma : 167

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzomb. Szept. 17, 2011 1:55 am

Charlotte a rémálmok még valóra válhatnak!
Nem valószínű, hogy én is leszek olyan okos mint bármilyen hatalmas erejű mágus, bár nem mondanám, hogy nem igyekeztem. Az ötlet elvileg jó volt, nem kellett valami máson találgatnom, szerencsére. Az olyan unalmas, ha sokáig gondolkodom a semmin, nem hozzám illő. Általában amit akarok azt el is érem, vagyis régen még így volt.
Clare félt, ehhez meg nem kellett megérintenem őt, könnyű volt rájönnöm. Reszketett, bár szerintem jól is tette, elég ha ő fél míg én gondolkodhatom.
Persze a sétával nincs nagy bajom, a kellő távolságot is megtartom, hála az égnek. Clare olykor hátra nézett rám, hogy biztos legyen a biztonságáról. Csak egy félmosolyt engedtem meg magamnak amikor visszagondoltam arra amit Charlotte mondott Clare-nek.
- Hagyd csak, neki még el tudom nézni.
Miért ne tudnám? Elvégre én haraptam meg a nyakát nem Clare az enyémet. Mindezt valóban kíváncsiságból tettem, hogy vajon ki lehet az a lény.
Clare szavai:
- Ugye egy pontot sem fognak levonni a Hollóháttól?- azt hiszem nem fogom sokáig bírni, ha ostobaságokkal jön majd.
- Ha képes vagy tartani a szád és valami mást találunk ki a Tiltott Rengetek helyet, vehetjük, úgy mintha mi nem az erdőben hanem a réten találkoztunk. - felsóhajtottam. - Bár őrültség lenne nem az igazat mondani, szerintem.
Nem nem gondoltam komolyan amit mondtam, pusztán csak kíváncsiságból, hogy vajon Charlotte vissza vág-e vagy sem. Az erdőből nagyon lassan kerültünk ki, nem mintha bármi bajom is lett volna vele, csak zavart, hogy mennyi idő telik el a semmin nélkül.

// Folytatás : Kastélyudvar - Rét //

//Charlotte szerintem a következő postod mehet is a Rétre//

SZABAD JÁTÉKTÉR!
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzer. Szept. 14, 2011 7:59 am

Iason bácsika, és Clare...a kis okosok!

Amikor hátat fordított nekem a kifakadása után, hát enyhén szólva felnevettem. Nem hittem hogy ilyen vicces tud lenni, ha akar...vagyis nem hiszem hogy akart, de így jött össze, majd miután végre abbahagytam, visszaszóltam Iasonnak.
-Hé tanárúr, ha befejezte a duzzogást, jöjjön inkább ide!-nem illik ilyet egy tanárnak, de kinyújtottam a nyelvem rá. Mint az oviban, kb. arra a szintre fejlődtem vissza.-Nos..khm-köszörültem meg a torkomat-ha az illat módszer beválhat, akkor gyerünk! De hova is?-kérdeztem majd Clare mondta hogy hova...mégis csak jó valamire Iason, ha nem másra, mint hogy kikérdezze a kis leányzót.
-Nyugodj meg Clare, amíg én élek, és melletted vagyok, Iason csak szólni fog hozzád. Nem engedném hogy bántson, és egyébként te támadtál rá, ő meg csak védekezett. Ne is haragudj, de illene bocsánatot kérned a professzortól, amiért majdnem sérülést okoztál neki.-kacsintottam hátra Iasonra, aki közben végre abbahagyta a nyafit. Merlin, segíts nekem, egyedül ezt nem bírom! És imáim meghallgattattak, mert Iason elő adta remek ötletét, és tényleg remek volt! Még akár be is jöhet...ki hitte volna, vannak még csodák!
-Iason ez tényleg jó ötlet! Akkor indulás, a rétre és derítsük ki, mi volt, vagy ki volt az a valami...lassan kéne menni vissza a kastélyba is.. kifárasztott ez a nagy fáramászás, meg egyéb túrázási lehetőségek kihasználása! De ezt előbb még letudjuk.-ezzel elkezdtünk menetelni a rét felé.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzer. Szept. 14, 2011 6:56 am

Charlotte néni és a félénk kis vérfarkasunk Clare

Határozottan zavart, hogy minden egyes ostoba fecsegést végig kell hallgatnom, nekem azonban volt ötletem. Amikor Charlotte bordán bökött egyszerre mintha kiszökött volna belőlem minden szó.
- Nyugi Charlotte, vámpír vagyok gondolkodni azért még csak tudod, hogy meghaltam. - karba tettem a kezem. - Az én diákjaim nem vérfarkasok! - hátat fordítottam, majd felsóhajtottam. Valami értelmes magyarázaton próbáltam agyalni, de most kivételesen nem ment.
Clare szavai:
- Csak arra emlékszem amit elmondtam, bár az illatot talán megtudom találni.
Pont ugyanolyan örültségnek tartottam ezt az egészet mint azt, hogy egy vámpír vérfarkason segítsen.
- Hol voltál utoljára az eredeti testedben? - tettem fel a kérdést most már visszafordulva, kissé erőltetett kedvességgel ugyan de megpróbáltam legyűrni a vérfarkas gondjaimat.
- Arra gondolom még képes vagy emlékezni.
Clare szavai:
-Hogy hol voltam? A réten egyedül, csak egy kis egyedüllétre vágytam, de azt nem tudtam, hogy valaki majd a Tiltott Rengetegbe kerget. Ugye a professzor nem fog bántani?
Rémes, mintha én támadtam volna rá. Na szép is volna. Én csak vétem magam, az még szerencsére nem bűn számít bűnnek.
- Van egy ötletem Charlotte! - jelentettem ki könnyedén, de amikor rám nézet azt hiszem úgy tűnt a számomra mintha valami nagy és fontos dolgot vár tőlem.
- Clare azonnal vezess el minket oda ahol voltál! Ha az a valami a földön jár akkor nyomot is hagy maga után, az illatát, szóval ha én ott vagyok akkor talán könnyű lesz megtudni mi volt az ami megtámadott.
Charlotte mellé álltam, akinek az ötletet még mindig nem mondtam el.
- Ha egy vámpír volt akkor még utána tudok nézni a dolognak, de ha valami más azt csak nagy nehezen. Vannak hozzám hasonló diákok is itt, talán lehet köztük olyan is aki nehezen viseli el egy vérfarkas jelenlétét. Ha a feltevésem jó akkor ma még el beszélgethetek valakivel. De ha tévedek, akkor majd meglátjuk.

// Semmi baj, azért vagyok én, hogy visszaírjak nem a hosszú terjedelem számít, hanem a minőség Razz//
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyKedd Szept. 13, 2011 4:34 pm

Iason professzor, és a mellékszereplőnk Clare..fény van az alagút végén, vagy zsákutca?

Clare szavai nem kicsit sokkoltak, ezért én legfőképp csak figyeltem miket mond a rémült lány. De mikor Iason mondata elhangzott, már reflex szerűen böktem bordán. Vámípr, csak nem fájt neki...annyira.
-Iason, próbálok segíteni, te is segíts nekem jó??? Csak most az egyszer! Nem csak az én diákom, hanem a tiéd is!-vetettem oda neki, majd a lányhoz fordultam aki kettőnk újabb szóváltását csak nagy szemekkel nézte.
-Clare, van ez ellen ideiglenes ellenszer, azt tudunk neked adni érted? Akkor teljesen biztos hogy nem emlékszel másra? Esetleg érzed most is azt a szagot, aki leterített? Talán el tudnál hozzá vezetni minket? Öhm..mármint a professzoron kívül.-néztem egy pillanatra kollégám felé, mosolygó szemekkel. Egy kis humor, néha sokat lendíthet a dolgokon.
-Vagy bármi másra ami segíthet nekünk megtalálni azt a valamit....ilyen nem történhet meg többször, egy diákunkkal sem, és ennek is a végére kell járni. Ez mégis csak a Roxfort, kérem!-néztem felváltva az immár két beszélgető partneremre, és vártam Clare, de leginkább a Professzor válaszát, hátha okoskodás helyett, még a végén segíteni is tud ma nekem..férfiak! Ha mi nők nem lennénlk, még az agyuknak a legkisebb felét se tudnák használni....

/bocs, ez hihetetlen rövid lett..../
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyKedd Szept. 13, 2011 5:28 am

Charlotte az odaadó segítség

Mindenkit valami sötétség nyel majd el, bár azt nem gondoltam volna, hogy egyszer az én szemeim is oda lesznek. Igen Charlotte eltakarta a szemeimet - mintha nem láttam volna meztelen nőt - hogy semmit se lássak a vérfarkasból. Szóval lány? Remek, mindig is a diákjaimat akartam lesni. Ugyan már! Ennyire én sem lehetek elszállva magamtól. Bár ha ellenék se okozna gondot senkinek, talán egy két embert kivéve aki túl érzékeny lehet a tulajdonságaimhoz. Ki tudja, én sem vagyok tökéletes ahogyan azt a mellékelt ábra is mutatja. Fára mászom, csak azért, hogy egy vérfarkas lány vissza tudjon változni, rémes.
Ennyire kedves azért sosem voltam még. Felsóhajtottam, csak azért mert mire én ennyire elvesztem magamban addigra Charlotte készen volt a vérfarkassal.
Fogalmam sem volt mi irányíthatott most, de egy dolog biztos, nem önszántamból másztam le a fáról. Én csendben maradtam míg Charlotte elkezdte faggatni szegény lányt. Szegény lány elégé rémült volt, aligha tudhatott valamit is mondani, de amikor felismerte, hogy mi vagyok és mi nem kicsikét hátrahúzódott.
Clare szavai:
- Nem akarom, hogy a professzor bántson. Én csak azt hittem, ha senki sem tud róla mindenki számára könnyebb lesz. A tanáraim? Akkor is csak sajnálnának amiért erre a sorsra jutottam, segíteni sosem tudnának rajtam.
Ezeket a szavakat hallva és Charlotte kérdését elhangozva felsóhajtottam.
- Vérfarkas nem szuperhős, hogy emlékezzen arra mi történt vele. - jegyeztem meg.
Clare szavai:
- Emberi alakban voltam amikor valami hátulról nekem esett. Nem láttam mi az, sajnálom. Csak az illatát tudnám beazonosítani, ha újra találkoznék vele. Én csak meg akartam védeni magam azzal, hogy átváltozom.
Remek, gondoltam magamban, még egy Hollóhátas aki azt hiszi nincs szüksége segítségre, mert ő igenis képes vigyázni magára. Egy nő sem tud, ezért vagyunk mi férfiak, hogy segítsünk rajtuk, bár van aki éppen ront mintsem segítene.
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyKedd Szept. 13, 2011 3:24 am

Iason, kukkoló, vagy sem? Razz

Elgondolkodtam amit az erőjéről mondott.
-Wow. Ez tök jó lehet...bár néha elég kínos is!-gondoltam magamban, és közben teljesen más szavakat formáltam a számmal.
-Nem hiszem hogy tényleg örültél volna eleinte annak hogy, amint kedélyingadozásod van, akár az iskola padot is felgyújthattad volna, akaratod ellenére.-fejtettem ki véleményemet, halkan. Olyan kár hogy ott kellett hagyni a plédet meg a kajákat. Most lehetne egy kicsit csipegetni...de fogadok hogy azóta már csak a könyveim maradtak ott, ahol hagytam őket.
-Megegyeztünk! De ha fiú, kérlek szólj ha készen vagytok...én addig nem fogok ránézni se!- ebből nem engedek! Ha tényleg egy diák lenne, nem tudnék többet ránézni..főleg órákon. Utolsó mndatára csak bólintottam egyet, de amint lenéztem, láttam ahogy a farkas megpróbál lábra állni, és megrázza a fejét. Szerintem már tudja hogy itt vagyunk, csak még nem tud minket betájolni, mert kótyagos még a feje, de amikor elkezdett visszaváltozni, elképedtem hogy Ő az!
-Iason ne nézz oda!!!-szóltam rá halkan és gyorsan eltakartam a fél kezemmel Iason szemét, amíg elővarázsoltam valamit. Egy lány volt aki a Hollóhátba járt, és a neve Clare. Sose hittem volna róla, hiszen olyan jól titkolta...szelíd volt, és mindenkivel kedves. Amint a kezemben termett a kendő, oda is adtam Iasonnak, és csak remélni mertem hogy nem kukkol! Azonnal leugrottam a fáról, és az esést tompítottam az egyik lebegtető bűbájommal. Mire oda értem hozzá, nálam is volt a talárom, amit odaadtam neki...kicsit nagy volt, de ez most kapóra jött.
-Clare, te vérfarkas vagy??! Miért nem mondtad nekünk? Tudtunk volna segíteni, hiszen a tanáraid vagyunk!-mondtam Clarenek inkább aggódalomtól és nem haragtól teli hangon.-Mire emlékszel, elmondod nekünk?-közben Iason is odaért mellénk, és hallgathatta a beszélgetést.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyHétf. Szept. 12, 2011 6:08 am

Charlotte vérfarkaslesen

Hogy valójában mennyi kedvem volt végig vinni egy vérfarkast az erdőn lebegtetve a tóhoz azt igazából nem tudtam volna megmondani. Jóformán semennyi. De mindenáron el kellett intézni ezt, már csak a kollegina miatt is.
Hogy ennyire féltené a diákokat nem tudom, de végül is úgy kérdezném, hogy ki lenne akkora egoista, hogy ne törődjön a diákokkal. Éppenséggel pont én, de ez még a holnap rejtélye lesz. Remélem tényleg nem lesz baja a kis vérfarkasunknak. Hiszen soha nem lehet tudni, hogy talán egy diákot haraptam meg vagy sem. Bár inkább lenne valaki más, mintsem egy diák a dologban.
- Elég hozzád érnem és máris megmondom mit érzel, félelmet, haragot, düht esetleg szerelmet valaki iránt. Azért annak a tüzes dolognak tényleg nagy hasznát venném, de így is jó, mert legalább tudom, hogy mi járhat egyesek szívében úgymond. - motyogtam mindezt fent a fán Charlottenak.
A kis vérfarkasunk tényleg ébredezett, de visszaváltozni emberré még nem nagyon akaródzott neki. Ha jó orra van könnyen kiszagol minket a fán és nem lesz hová menekülnünk, hanem harcolnunk kell vele.
- Ha lány lesz te öltözteted fel, de ha fiú én rendben? - kérdeztem, nem mellékesen, de én nem mernék végig nézni egy diákomon sem. Mindkét fél számára biztosan felejthetetlen lenne a dolog.
Én meg már biztosan nem tudnék órára menni a tudattól, hogy lehetséges az amit az imént gondoltam.
- Szerintem nem fog visszajönni az a valami. - próbáltam meg suttogni egy kicsikét, de amilyen nagy füle van annak a kis vérfarkasnak biztosan meghallott mindent.
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyHétf. Szept. 12, 2011 3:09 am

Iason visszavág!

Miközben mentünk egyre beljebb az erdőben, Ő hozta a kis állatunkat. Rendesen úgy éreztem magam, mintha öltünk volna, és most próbáljuk eltűntetni a holttesatet. De persze nem ez történt. Hátra lestem észrevétlenül tanártársamra, amikor beszélt hozám, és a mondandója végén, pont elkaptam hogy kiöltötte rám a nyelvét, de épp csak egy pillanatra. Ezek a vámpír képességek...őrület!
-De ha már arról beszéltél aminek hasznát vetted, akkor beszélhetnél arról is amit kaptál..-vetettem fel, nem olyan hangosan, de úgy hogy biztos ne tudja kikerülni a mondatot.
-Nincs már messze, addig csak kibírja a kis farkas koma.-nevettem fel hogy ilyen gyerekesen közelítettem meg a dolgot. Szent Merlin, milyen furcsa vagyok ma....
-Kedves Iason, tudatom veled, hogy mászol te is velem együtt.Nincs apelláta! De most szépen itt megvársz, én ugyanis, előbb átöltözöm!-mutattam a hosszú szoknyámra, és a taláromra, amit inkább átvarázsoltam volna egy nadrágra...mégis csak egy szoknya! Meg se várva a válaszát, egy pillanatra elhagytam, és elbújtam egy fa mögé, "átöltözni". Jó hogy nem vagyok tipikus nő, mert azok gondolkodnak egy óra hosszát, hogy sétálni melyik magassarkújukat vegyék fel. Én csak cseréltem egy szoknyát, és kész is voltam. Futottam vissza Iasonhoz, mert féltem hogy tényleg kifutunk az időből, ami a farkas ébredéséig hátra van.
-Mehetünk!-szóltam neki, és hamarosan a tónál is voltunk. Újra ő szólalt meg, mint aki erényének tartja hogy "okosabb" nálam. Már nem akartam újabb vitát kezdeményezni, hogy még mindig én vagyok az idősebb, és ne oktatgasson annyit, de ráhagytam. Ilyen úgyis csak egyszer adódik a varázsló életében, hogy a saját tanárjának magyaráz el valamit. Legyen egy jó napja! Amikor végre befejezte, én is megszólalhattam.
-Végre. Nos, nem sokára ott leszünk, szépen lerakod majd a farkaskát a tó elé, hogy szépen fel tudjon ébredni. Hidd el, nem fogok meglepődni...- közben oda is értünk, és Iason kötekedés nélkül teljesítette amit kértem tőle. Lerakta a tó szélére az állatot, majd visszasétált hozzám. Közben, mint úriemberhez illik, engedte hogy én másszak fel az egyik magasabb fára, és még pont időben. Gyorsan felmászott utánam, és pár perccel azután hogy elhelyezkedtünk, kezdett is ébredezni a vérfarkas. De elkerülte Iason figyelmét, mivel megkérdezte még tőlem, hogy tényleg idősebbnek néztem-e..most mondjam hogy nem? Az olyan mocsokság lenne.
-Igazából, nem. Tudtam hogy abban a testben maradtok amiben átváltoztatnak titeket. Csak nem tudtam hogy, mikor változtál át, mert lehetett az sokkal hamarabb is, csak újra akartad járni az iskolát. Név változtatással, más frizurával, fel se tűnik. -magyaráztam neki, és hallottam hogy a gúny kezdett kiveszni a hangjából a következő megszólalásnál.
-Lehet hogy igazad, van, de már ébred is.-mutattam lentre.-Még nem hiszem hogy vissza fog változni, de én örülnék az első variációnak is. De ha úgy lesz, hogy visszaváltozik, először is kell majd valami ruha...-pirultam el kicsit, majd folytattam-és másodszor, gyorsan kell mozognunk, hogy el tudjuk kapni, és ki tudjuk faggatni...amúgy..mit csinálnál ha tényleg megjelenne az a valami, ami megijesztette ezt a vad valakit?-kérdeztem tőle kicsit megszeppenve, bár fogalmam sincs miért. Eközben a farkas egyre jobban kezdett ébredni, és mi már csak a pillanatot vártuk Iasonnal.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyVas. Szept. 11, 2011 9:52 am

A segítőkész Charlotte ?

Azt hiszem félre hallottam, tényleg bocsánatot kért? Történnek ma még meglepetések, szerencsére.
- Csak arról a képességről beszéltem aminek nagy hasznát venném, nem arról amivel megáldottak. - öltöttem ki a nyelvem, mit egy rossz kisfiú, majd húztam is vissza olyan gyorsan mintha semmit sem tettem volna.
Tanár vagyok, vagy mi nem pedig diák. Bár rajtam ez egy cseppet sem látszik, sajnálatomra.
- Mondjuk úgy tudom mit érzel és azt tételezzük fel, hogy át tudom érezni. A kis vérfarkast csak azért haraptam meg, hogy lenyugodjon valameddig. Túl gyorsan regenerálódik a harapás és lassan észhez is térhet. Nagyon messze van az a tó? - kérdeztem nem mintha nem tudnám egész addig lebegtetni a vérfarkast, nem dehogy csak az ébredésével lenne egy két gond.
Hagytam, hogy Charlotte vezessen előre, mert úgy tűnt Ő jobban ismeri ezt a helyet nálam. Nem is csodálkozom, sőt nincs is min.
- Akkor szépen felmászol egy fára és onnan leskelődsz, tudod inkább légy valami más csak ne vérfarkas. Az ők életük sok fájdalommal jár. - jegyeztem meg, bár nem csak az átváltozás miatt hanem azért mert üldözik őket Fenrir miatt.
- Ne lepődj meg azon ha ez a valami egyik diákod lesz, vagy bárki más. Ebben a világban semmi sem az aminek látszik.
Elvigyorodtam, majd újra átelemeztem azt amit mondott.
- Te tényleg idősebbnek gondoltál? - kezdtem el egy kicsikét kuncogni is, rám jellemző viselkedési stílussal. Tudom kicsikét gúnnyal teli volt, de tőlem már csakis ezt lehet elvárni most.
- Nem hiszem, hogy az ami ráijesztett még utána is akarna jönni. Úgy hogy én itt vagyok biztosan nem. Majd ha felébred tételezzük fel, hogy szépen elmondja, ha egyáltalán fog rá emlékezni.
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyVas. Szept. 11, 2011 8:32 am

Iason, a a pimasz

Mosolygott. Én teljesen ideges voltam, amiért ilyen pimasz, és ő ezen mulatott. De amikor azt mondta hogy nem annyi, amennyinek látszik, vagyis..épp hogy annyi, megdöbbentem. Tényleg csak 18 éves? Mikor változhatott át? Elégedetten tapasztaltam hogy most már őt is kihoztam a sodrából, ami egy szép mosolyt csalt arcomra, és kicsit lenyugtatott.
-Bocsánat, nem akartalak leöregíteni, csak...sok volt ez így egyszerre. Tudod a támadás, meg minden,és ne haragudj a hangnemért se.- én bocsánatot kértem. De ő megint fenyegetőzött. Gondolom most kapom vissza az előbbi kitörésemet, de ez csak még nagyobb moslyot csalt az arcomra, sőt már kuncogtam is egy jót.
-Arról tudnék ha ilyen erőd lenne, és feltételezem hogy elég erős vagy, de leszel erősebb is, hidd el. Ahogy idősebb leszel mint vámpír, annál jobban tudod majd uralni a tested új képességeit. Tanítok itt egy ideje, és nem volt még olyan diákról bejelentésünk akit elégettek volna, pedig biztos vagyok benne hogy sokszor felhúztak már a volt évfolyamtársaid. Biztos hogy nincs ilyen erőd, de kíváncsi lennék, hogy akkor mégis mit kaptál? Persze csak ha van kedved elmondani, ezek után.- akaratlanul is, elkezdtem nézni a földet. Nem tudtam igazán a szemébe nézni, de megerőltettem magam. De a következő mondatában részben meg is kaptam a válaszomat. Még mielőtt ő tudta volna, a kezembe adta a megoldás kulcsát.
-Most árultad el magad. Valami érintéssel kapcsolatos képességet kaptál, mikor átváltoztál. De a lebegtetéssel egyetértek.- rántottam volna a pálcám, de fiatal kollégám megelőzött, és így rám maradt a navigátor szerepe, mint utólag kiderült.
-Javaslat? Öhm...várj hagy gondolkozzak. Mit szólnál, ha bevinnénk az erdő közepe felé lévő tóhoz? Oda csak nem mernek már menni a diákok, és ott biztonságban fel is tudna ébredni, semmi baja nem lenne. De arra kíváncsi lennék hogy mi ijeszthette meg. Arra gondoltam, hogy mi lenne ha megvárnánk, persze tisztes távolságból, hogy felébredjen, és hátha meglátjuk mi támadta meg? Lehet hogy őrültségnek hangzik, de kíváncsi természet vagyok.- ezzel elindultam egyenesen előre, és intettem Iason-nak hogy kövessen.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyVas. Szept. 11, 2011 4:39 am

Charlotte a fenyegetőző

Elmosolyodtam amikor Charlotte többnek gondolt mint amennyi vagyok. Na szép is volna legalább 154 évesnek lenni és diákként tanulni az iskolában. Nem tagadom, hogy vágytam már arra az életévre, de az túl soká van még. Úgy ahogy mindenki én is csak a hibáimból tanulok.
- Csak annyi vagyok amennyinek látszom. Talán 124 évesnek látszom? Ne öregíts léci elég ha ebben a testben ragadtam életem végéig.
Felsóhajtottam, amikor vámpírkölyöknek nevezet, tulajdonképpen addig nem is tettem semmi fenyegető mozdulatot felé s, talán ha minden igaz ezután sem fogok.
- Miből gondolod, hogy egy vámpírkölyök sem lehet elég erős? Honnan tudod, hogy nem az a képességem, hogy elevenen elégethetem azokat akik ellent mondanak nekem? - kár hogy ennél valami sokkal szebbel áldott meg az ég.
Témánál vagyunk, gondoltam magamban. Egyre többet fenyegettük a másikat, ami annyit jelentett, hogy feladtam. Hadd tegye csak ő, legalább lesz értelme majd ha kell rátámadni. Persze kivételesen nem vágytam most senki és semmi bérére. Elég volt megharapni a vérfarkast több nem is kellett nekem. Nem, a véréből nem ittam, szerencsére.
Charlotte következő dühkitörésénél fogtam magam és egy precíz mozdulattal kiszabadítottam magam.
- Még nincs helyes válaszom, ha feleannyira is számítottam volna ennek a valaminek a jövetelére akkor most tudnám a választ.
Újra elindultam az állat fele, nézegettem egy kicsit, de semmi jó bűbájt nem tudtam volna rámormolni, hogy magától ott legyen ahol eredetileg lennie kellett volna.
- Szerintem lebegtessük el valahová, mert én hozzá nem érek az biztos. Elég volt egyszer megharapni, az az érintés pont elég volt. Ráijesztett valami, vagy valaki. Bennem meg ugyanazt az ellenfélt láthatta mint abban aki ilyen vaddá tette azon felül, hogy alap természetből ilyen állatias.
Előhúztam a pálcám és azonnal elmondtam a szükséges Vingardium leviosa-t.
- Nem ismerem az erdőt, csak az érzékeimre tudnék hagyatkozni. Esetleg valami javaslat, hogy hová vihetnénk?
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzomb. Szept. 10, 2011 9:32 pm

Iason kolléga...fenevad, vagy valódi hős?

Az utolsó mondatomat kegyetlenül megbántam...vagyis, annyira mégsem. Tetszett hogy próbál ijesztő lenni, de nem tudja még hogy kivel áll szemben. Megpróbált fenyegetőzni, de szerintem ettől hallottam már jobbat is, de ahogy kimondta attól kirázott a hideg és sápadni kezdtem, és jeges tekintettel meredtem rá. Mintha komolyan gondolná! Amint ez elhagyta a száját, egyből a nyakamra kaptam a kezem, bár okvetlenül rossz húzás ez pont egy vámpír előtt. Levettem a kezemet a nyakamról, és tettem előre egy lépést, nagyon lassan.
-Azt majd meglátjuk, kedves kolléga. Ha nagyon kell, még veled is szembe szállnék.-mondtam tettleges nyugalmat erőltetve az arcomra, ami egy kis rejtélyes mosolyba fulladt. Hiába, mindig is jó színésznő voltam. Remélem azért ez a kis incidens, nem teszi tönkre a kapcsolatomat vele. Mégis csak a munkatársam, vagy mi a fene. De mi tagadás, élveztem ezt a kis játékot. Régen voltam ennyire jó beszélgetés áldozata.. A következő mondatára, még csak egy bólintást sem engedtem el. Figyeltem rá, de ezt azt hiszem el se kellett volna mondania. Lehajolt a lényhez, és alaposabban is szemügyre vette, gondolom azért hátha felismer valamit rajta, és azonosítani tudja, kivel van dolgunk. Lentről könnyen ki lehet oktatni az embert, de ha most odamentem volna és fellököm, attól biztos hogy meglepődött volna. De nem, csak álltam és hallgattam egy darabig, majd betelt a pohár.
-Iason, figyelj! Lehet hogy idősebb vagy annál aminek kinézel, de egyenlőre én vagyok a rangidős tanár, és nem kérek a kioktatásodból!-néztem még mindig a hátát, karba tett kézzel. Ennyiszer még nem hoztak ki egy nap alatt a sodromból, még a legcsínytalanabb diákjaim se. Amikor felállt, és elindult felém, valahogy éreztem hogy körülöttem egyre hidegebb lesz a levegő. Megállt mellettem, és egy pimasz mosoly kíséretében arra célzott, bár nagyon finoman, hogy tartsam a számat, mert bajom eshet. Ez már tényleg az utolsó csepp volt, túl messzire ment! Azt hiszi azért mert az ami, én nem merek kiállni magamért, és csendben végignézem ahogy elsétál?! Na, nem! Épp tette volna a következő lépést mellőlem, de akkor erősen megszorítottam a kezét, és nem engedtem tovább menni. Megrántottam, és velem szembe került. Bár biztos vagyok benne, hogy ki tudta volna szabadítani magát a fogásomból, hiszen nő is vagyok, és erősebb is nálam.
-Ezt mégis hogy képzeled?! Rosszabb dolgokkal is szembenéztem már, mint egy vámpírkölyök. Mert gondolom még nem vagy rangidős vámpír, és nem is vagy olyan idős.-néztem bele egyenesen a szemébe, és furcsa módon ő is visszanézett rám. Nem árultam volna el senkinek, de ezt jobb ha nem mondom neki. Így még egy darabig, az én kezemben maradhat a staféta..mert ugye, nem lenne jó, ha megtudnák hogy vámpír a tanár... - Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre hogy mit kezdjünk azzal ott, hiszen ha valamelyik diák este megint kiszökik, nagy baj lehet belőle, ha belebotlik. De ha már én nem nyúlhatok hozzá, mert annyira félt engem az Úr, akkor csak tessék, álljon elő az ötletével, és vigye innen ahova jónak látja! De én is megyek veled, hogy meg bizonyosodjak, hogy biztos helyre viszed. Se neki, se másnak nem lehet ebből semmi baja! És nem érdekel a véleményed, ha tetszik ha nem, így lesz!-ezzel lezártnak tekintettem ezt a részét a beszélgetésnek, és kicsit erőszakos hangnemet ütöttem meg vele, ami így utólag, nem is volt olyan rossz ötlet, ugyanis, kitépte magát a kezemből, és elindult az állat felé,újfent.

/hosszú lett, de itt egy kis zene, a vége felé..elég vicces ha közben olvasod Very Happy/
/Hangulataláfestés/
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzomb. Szept. 10, 2011 9:04 am

Charlotte halálos ellenség vagy megmentő?

Az embereken lévő vigyor esetleg a magány álcája nem minden. Sosem tudhatjuk, hogy az amit felénk mutatnak az igazi arcuk esetleg valami más.
Én szintén leplezni próbáltam azt aki vagyok és ami, bár szerintem egyik arcomat sem ismerte teljesen senki. Egy ismeretlen ismerősnek tűntem mindenki szemében aki eddig szóba állt velem. Ez a helyzet más, most nekem is fenyegetőznöm kell egy kicsikét.
- Hidd el, senkinek sem mondanád el, ha tudnád, hogy bármikor elkaphatlak ha kifecseged a dolgot. - Mardekárosokra úgysem támadnék, sőt még volt Mardekárosokra sem, bár ezt neki nem kell tudnia. A végén még semmit sem fog érni a fenyegetőzésem.
Elégé sokat látott, az emlékeit meg nem venném el, csak akkor ha nagyon muszáj. Amúgy is ápolni kell a jó viszonyt, rosszban meg senkivel sem szeretnék lenni, hiszen ki tudja mi történik és majd pont tőle kell majd segítséget kérnem.
- Nem tart sokáig a harapás hatása, ugyanúgy könnyen észbe kap és újra megtámad ha nem teszünk valamit ellene. Megölni azonban nem szeretném, hiszen sosem tudhatjuk ilyen állapotban kit ölünk meg és kit tartunk életben. Sosem tudhatod, hogy aki ebben a formában van, az nem lehet az egyik munkatársad.
Az állat fele fordultam, lehajoltam hozzá és nézegettem egy kicsikét. Furcsa a sors, hogy pont egy ilyen kis állat felé sodort most.
- Az biztos, hogy itt nem maradhat, azonban jobb ha hozzá sem érsz. Tudod, nem szeretném pont a kolleginámat minden teliholdkor üldözni.
Felálltam és egyenesen elindultam Charlotte felé, majd amikor sikerült megállni mellette elmosolyodtam talán kissé pimaszul mondhatni.
- Ugye elég az, ha négy ember már tudja, hogy mi vagyok a vámpírokon kívül? Amúgy meg nem kell félned, nem eszlek meg ha te sem árulsz be másnál.

Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptySzomb. Szept. 10, 2011 12:06 am

Iason, a titkok kiderülnek!

Pillanat visszajátszás:
Szóval, megtámadott minket egy vérfarkas. Nem hittem a szememnek, amikor az imént úgy véltem, láttam hogy a kollégám, megharapja a farkast, még az átkom előtt.
~Nem! Nem, biztos hogy rosszul láttam! El kéne menned egy szemdokihoz, Rose.~ gondoltam magamban, és neki rontottam Iason-nak.
Most a jelen:
Amikor felállt a teremtmény mellől, kicsit feszültnek tűnt. Mintha titkolna valamit, amit nem kellett volna hogy lássak. Rám nézett, de egyből el is fordult, mert gondolom a válaszomat akarta kinyögni végre, míg én a pálcámat rá szegeztem. Nem akartam meglepetéseket, és előre figyelmeztettem, hogy talán olyat fogok tenni, amit nem biztos hogy megbánok később. De nem éppen azokat a válaszokat kaptam, amit akartam..vagyis, amit ép ésszel fel lehet fogni...
-Köszönöm, én is felismertem a vérfarkast! De miért pont téged támadott meg??? És hogy hogy ki"szagoltad" hogy itt van?!- de válaszolt is, éppen egy pillanattal utánam. A sok kisebb kérdésére én csak bólogattam, hiszen mégis csak illik végighallgatni valakit, akit készültem megtámadni, még a farkas után. Persze ez, csak egy végső megoldás lett volna. Az erőszak nem mindig, de sokszor célravezető. Amikor végre kibökte hogy ki is ő valójában..vagyis inkább hogy mi, hát azt hittem ott dobok egy hátast. Visszafordult felém, de nem nézett a szemembe, hanem a földet nézte.
-Öhm...bocsáss meg, mit mondtál?? Vámpír??! Akkor mégsem láttam rosszul az imént....te..megharaptad azt a farkast.-kezdett a hangom kicsit nyugodtabb, vagyis inkább döbbent módba állni. El sem hiszem hogy tényleg vámpír. Én meg csak azt hittem, tényleg valami baja van az emberekkel...pár pillanattal később, amikor végre lenyugodtam, és úgy véltem nem fog remegni a hangom, újra megszólaltam:
-Hm...szóval vámpír. Ez mindent megmagyaráz, de ha ilyen nagyon titkolod, amit nem csodálok, akkor miért nem hagytad hogy elbánjak vele? Neked csak lent kellett volna tartanod, és talán a titkod, még most is titok lenne.-mondtam neki, nyugodtan, és pálcámat leeresztve.
-Igazán megtisztelő hogy megbízol bennem, de honnan veszed hogy nem mondom el senkinek? És ami a legfontosabb...mihez kezdjünk azzal ott?-böktem a pálcámmal, a sérült, és mozdulatlan vérfarkasra. Nem hiszem hogy meghalt, de jobb lenne nem itt hagyni. Ki tudja, hátha valamelyik tanuló kiszökik, és ha szembe kerül ezzel, amikor felkel, még nagy tragédia is lehet a dologból.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Szept. 09, 2011 8:39 am

Találkozás a vérfarkassal, azaz a Nagy titok és Charlotte

Felesleges volt szaporítanom a szót, az a kis dög egyből rám támadt. Szerintem már ösztönösen tudta, hogyha mellettem kell egy helyben állnia azt mindenképpen meg fogja bánni. Bár pont az egyik kollegina előtt mutassam meg a hatalmamat azt nagyon nem akartam megtenni, hisz boszorkány, tudatlan olyan amilyen én is voltam. Minden erőmet összeszedve támadtam, bár igaz én csakis a kollégámat védtem, a harchoz szükséges fogaim mégis megmutatkoztak. Sem a vadállat sem én nem féltünk a másiktól, mindannyian egymás 'területét' védtük.
Pont olyan erőben volt mint én, hol ő fáradt el, hol meg én. A végső összetűzésre kellett tartogatnom mindet, hogy a földre kerültem egy percig sem kételkedtem az állat átverésében. Hogy Charlotte mennyit látott a fogaimból és mennyit az vérfarkas morgásaiból azt nem tudom. Undoritó látvány volt, főleg úgy, hogy közben tudom, hogy ez a kis dög egy ember illetve varázsló lehet. Valami olyat akartam tenni vele, aminek következtében azt is megbánja, hogy ma felkelt és az erdőbe jött.
Ha érző emberi szíve lenne megérteném, hogy a képembe morog és összeakar karmolni amiért az vagyok ami. Egyikünk sem tehet a sorsáról, nem magunk választottuk, hanem valaki ránk sózta az egészet.
Szóval az állat csak ott volt rajtam és várt, ha nem vigyázok még az is megtörténhet, hogy a fejemet vagy akár az egyik karomat lerágja. Ami hát számomra lett volna az undorító dolog. Egy jól irányzott célzással megharaptam, nem nem megölni szándékoztam, csak kicsikét elbánni vele, hogy ezentúl tudja hol a helye.
A vére méreg lett volna a számomra, így csak egy harapást kapott, aminek következtében sikerült lelöknöm magamról, neki fájt a legjobban az, hogy ma idejött.
A földön fetrengett egy kicsikét, az erejét próbálta visszanyerni, azonban ahogy lehetett én felkeltem mellőle. Persze Charlotte egyből faggatózni kezdett és a pálcáját sem emelte le maga mellé.
Szerintem támadásra készen állt.
- Ez a valami itt egy vérfarkas! - mutattam az alig pár lépésnyire lévő lényre.
- Én meg a kiszemelt ellensége vagyok, akire rátámadhatott és megölhetett volna. - karba tettem a kezem és elfordultam tőle, csak azért mert nem szerettem volna a szemeibe nézni amikor elmondom neki az igazat.
- Emlékszel még milyen magamnak való és visszahúzódó diák voltam? Egyáltalán nem azért volt mert nem akartam magamnak barátokat, hanem azért, hogy távol tartsam magam tőlük, ha megszomjazom a vérükre. Bár sikertelen volt, egy héten legalább háromszor elkaptam egy Hugrabugost vagy Hollóhátast, mindennap más valakit és más kinézetűt.
Emlékszel amikor Lisa nyaka be volt kötve szúnyogcsípés miatt amit folyton elkapart? Az nem az volt aminek Ő mondta, hanem én voltam. - visszafordultam felé és a lényeget csakis azután mondtam el neki.
- Én egy vámpír vagyok Charlotte, egy vérivórém, akinek az ilyen fenevadak az ellenségei.
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Szept. 09, 2011 7:17 am

Izgalom és veszély..avagy a nagy kaland Iason kollégával

Láttam hogy kifutott az arcából a szín, de amikor megszólalt, és megvádolt, az én arcomat se pír öntötte el, hanem fal fehér lettem.
-Természetesen, hiszek neked. Honnan vetted ezt, hogy megkérdőjelezlek? Attól hogy most lettél tanár, nem kell egyből paranoiásnak lenned.-mondtam neki, egyre jobban sápadva, ami elvileg már lehetetlen lett volna, de főleg mikor a szemeimbe nézett. Ott helyben föld alá tudtam volna süllyedni, de nem igazán a szégyen miatt. Inkább csak..olyan rossz érzést keltett bennem ha ÚGY nézett rám, ahogy az előbb. De amikor hirtelen pattant fel, és majdnem elesett, vissza kellett fojtanom egy nevetést. Végül megőrizte egyensúlyát, és gyanúsan nézett körbe, mintha Ő tudná hogy van itt valami. Amint ennek az egésznek vége, úgy sarokba szorítom, hogy moccanni se fog tudni, amíg el nem magyarázza miért viselkedik ilyen furcsán! Elegem van hogy mindenki csak titkolózik előttem! Sötét volt már, és belül remegtem, de kívülről ez nem látszott meg, szerencsére. Mikor hátra nézett, éreztem hogy megrándul a gyomrom!
~Itt még nagy baj lesz...!
Hallottam kérdését, és elő is vettem a fegyveremet!
-Komolyan gondoltad volna, hogy elhagyom az iskolát, pálca nélkül? Ugyan már, kérlek, azért mégis csak a Tiltott Rengetegbe készültem, vagy mi a fene. Egyébként mi folyik itt Iason? Avass be kérlek!
De nem kellett megszólalnia, mert egy pillanaton belül kiderült.
Vérfarkas üvöltés hallatszott, onnan ahova Iason nézett, de fogalmam sincs hogy hallhatta meg, hiszen még én sem észleltem hamarabb!
-Iason, mi folyik itt??!!-kérdeztem kissé hisztérikusan.
De akkor már késő volt, mert a fenevad előmászott rejtekéből, és támadást intézett.
Iason felé.
Ösztönösen reagáltam, és pálcámat már is egy bénító átokra készítettem, de fiatal kollégám hihetetlen gyorsasággal terítette le a farkast, úgy hogy én, ha pislogtam volna, nem is láttam volna semmit!
~Mi a fene folyik itt??!!!~
Hol a farkas, hol pedig ő volt fölényben, de ezt a csatát kettejük között, nem érdekelt, de én döntöttem el, a már előkészített bénító átokkal. Szerencsére épp elég ideig tartotta lent a földön a fiú, hogy ne őt találjam el. Megfordultam hogy le tudjak nyugodni, és addig nem érdekelt hogy mit csinál azzal a lénnyel. Pár perc múlva vissza is fordultam, de vigyáztam hogy lassan menjek felé, kicsit fenyegetően, és közben imádkoztam Merlinhez, nehogy olyat mondjak neki, amit később megbánok.
-Ez mégis mi akart lenni?? Azonnal válaszokat akarok, különben nem fog érdekelni hogy fiú vagy, és másodszor is a kollégám! Ha nem mondod el mi történt, és ki vagy te valójában, én esküszöm hogy olyat teszek, amit nem biztos hogy meg fogok bánni!-fenyegettem, kicsit kiborulva. Ennyit arról hogy nem mondok olyat, amit megbánok. De mégis...nő vagyok, megtehetem, nem?
Vártam, sőt! Szemeimmel az övébe fúrva, szinte követeltem tőle a válaszát, és közben mély levegőket vettem, az állatra se tudtam nézni, mi történhetett vele.

/bocsi, kicsit önállósítottam magam../
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Szept. 09, 2011 5:39 am

A csokis sütivel kínáló tanárnéninek

Kicsikét elhalványult az arcom amikor a harmadik csokis sütiért akartam volna nyúlni, de csak sikerült megszólalnom.
- Tűrhető és megszokható dolog tanárnak lenni, bár hogy jó tanár legyek előbb a saját elvárásaimnak kell megfelelnem, aztán meg a diákoknak. Ha magamnak nem felelek meg, akkor a diákoknak sem fogok. Születésemtől fogva, hogy egyedül vagyok, más segítségére meg tényleg nem szorulok. Nem hiszel nekem?-néztem mélyen a volt tanárom szemeibe.
Felsóhajtottam, mindig is utáltam, ha alábecsülnek és mindvégig csak egy gyereknek néznek aki átment a diák meg a tanár között.
Furcsa szagot árasztott a levegő, ködként kezdett el terjedni ami elégé zavart. Ismerősnek tűnt és mégis ismeretlen volt, ehhez foghatót sajnos már éreztem. A sötétséggel együtt a veszély is közeledett, bármi jelét a félelemnek azonban nem volt értelme kimutatni.
Erőm teljében voltam, az a három csokis süti meg nem ártott nekem semmiben azért, hogy harcba ne tudjak majd állni.
Óvatosan a hátam mögé néztem, várva arra, hogy az űzött vad megjelenjen csak azért, hogyha kell képes legyek elkapni őt. De valamiért messze volt, talán tudta ha ide jön nem éli túl a mai napot. Felálltam, csakis azért, hogy tudjam kivel állok szemben.
Csak a társaikra hallgatnának, ha meg egy ismerőst kapok el, uhhh az szép lesz.
- Ugye nálad van a pálcád Charlotte ? - fordultam vissza felé, majd megpróbáltam leülni, de akkorra már késő volt.
A vadállat is jelezni kezdte jövetelét, az egyetlen hang volt amit utáltam ilyenkor. Vérfarkas üvöltés, remek.
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyPént. Szept. 09, 2011 3:04 am

Iasonnak, a kis kíváncsinak Razz

Hmm..nagyon furcsa hogy ilyen szép időből, már egy perc alatt ilyen felhők lesznek...remélem még várat magára az eső, vagy ne adja Merlin, vihar, mert nincs kedvem felállni a plédről.Hosszasan elgondolkodott az ajánlatomon, de az arcvonásaiból, és a szeméből egyből arra következtettem, hogy vissza fogja utasítani az ajánlatomat. Mert neki ugyan nem kell segítség, az a világért se, túl nagy hozzá az egoja. Nem is lepett meg amikor nemet mondott, és vett még egy sütit.
~Mégis jó lett ez a süti...~
Rögtön ezután, hallottam a kérdéseit, amik nagyon megleptek. Miért csinálja ezt velem? Ez volt az a kérdés ami a sírba kergetett..volna ha nem tudnék rá elég hihető magyarázatot adni. Nem állíthatom neki hogy egyedül voltam mint a kisujjam, mert nem lenne igaz, és ebből legalább Ő is okul, hogy néha nem szégyen segítséget elfogadni.Egy kedves mosoly kíséretében válaszoltam neki.
-Ohh...hm...hát ha most azt mondanám, hogy én is egyedül kezdtem a pályát, igazán nagyot hazudnék neked.-mondtam neki egyenesen a szemébe nézve, majd folytattam.
-Az igazság az, hogy eleinte egyedül próbálkoztam mindennel. Nem igazán kerestem a kollégák társaságát, mert idegennek éreztem magam egy jól megszokott környezetben, és nem akartam feldúlni azt a csapatot ami eddig összejött. Már pedig nekünk, szerencsénk van a tanárainkkal, tőlük jobbat nem is ismerek, pedig sok helyen jártam. Nekem nem is a tanítási órával volt a bajom, vagy a diákokkal, hanem az önbizalmammal. Nem hittem hogy jó tanár lehet belőlem, vagy inkább hogy elég jó leszek-e nektek.-mondtam meglepő őszinteséggel. Mi történik velem??
-De elég lesz belőlem...eddig hogy tetszik a tanár élet? Nem olyan mint aminek képzelted ugye? -kérdeztem tőle.

/user üzenet: bocs, ez nem segít sokat xD : user üzenet vége xd/
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyCsüt. Szept. 08, 2011 9:24 am

Charlottenak, azaz a kolleginának aki kicsikét hasonlít rám

Senki segítségére sem szorulok, döntöttem el gyorsan ezt magamban. Különben ez így is volt, nem vártam el, hogy valaki egyből a karjaimba vesse magát és azt mondja tegyek vele bármit. Sőt akár a vérét is felajánlja, hogy nekem könnyebb legyen. Ez csak egy újabb kihívásnak tűnt a listámon, amit mindig is készen állva szeretek megoldani. A mostani helyzet meg nem ért meglepetésként, pusztán csak felhasználom azt amit tanultam, minden csakis a tudásomon múlik és azon, hogy mennyit változtam. Bizonyára ez lesz az egyetlen megváltás a számomra, ha valaki tanár elvileg van mibe menekülnie az élet elől. Én is azt teszem illetve próbálom.
Tulajdonképpen képtelen voltam eldönteni, hogy a nap az én siralmas gondolataim közepette bújt el és szűnt meg sütni egy kicsit vagy valami teljesen más miatt. Beborult, a fák lombjain keresztül már nem szivárgott át a nap fénye. Eső készült, szinte már érezni lehetett a levegőben, de sem a helyemről sem pedig a helytől nem akartam még búcsút mondani, olyan korán volt még.
- Köszönöm, de nem fogadhatom el az ajánlatod. Van amit magamtól kell megoldanom, még ha tudom, hogy kicsikét nehéz is lesz de csak nem hátrálhatok meg a munkámtól. - elmosolyodtam, majd valamiért vettem még egy csokis sütit. Nem az étvágy miatt, hanem azért, hogy tökéletesen el tudjam játszani azt a tényt miszerint tényleg finom.
- Elmondod milyen volt az amikor te is tanár lettél? Volt aki segített volna neked?
Charlotte Rose Cheney
Charlotte Rose Cheney

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyCsüt. Szept. 08, 2011 8:47 am

Tanárúr..kérem...avagy Iason, a kis magának való

Vonakodva bár, de elvett egy csokis sütit, és örültem hogy azt mondta hogy ízlik neki. Fogadni mernék, hogy csak nem akart megbántani...de én hiszek neki ha Ő mondja! Ezek szerint csak nem vagyok olyan tehetségetelen szakács, bár ha lehet, inkább maradok a varázslásnál. Abban biztosabb vagyok.
-Köszönöm, igazán kedves. -mosolyogtam a fiatal férfira, aki épp a kérdésemre válaszolt, egy fejrándítással. Szóval nem az iskola miatt ilyen szomorú, és nem is a korai munkakeezdés miatt van letörve. Válasza nem nyugtatott, meg valamiért az az érzésem támadt, hogy nem ezek állnak a háttérben. Vagy ha mégis, akkor nem csak ezek. De akkor mégis mi? Szinte mindig sejtettem hogy ebben a fiúban több van, mint amit kimutat. Valamiért most pont magamat láttam benne, és nem értettem ennek az okát.
-Egyébként ha kellene segítség a tanterv összeállításához, vagy bármi egyébben, akkor szólj nyugodtan, segítek ha tudok.-mondtam felé fordulva, kedves gesztusnak szánva. Olyan nem is tudom...furcsa olyannal beszélgetni aki..olyan...szólal hasonló hozzám. Mind ketten a csendet, és nyugalmat kerestük itt, és egymásba ütköztünk. Furcsa véletlen, de biztos hogy csak is egy véletlen.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás EmptyCsüt. Szept. 08, 2011 4:09 am

A volt professzornénimnek

Mit ér a fogadalmam, ha folyton szembe kell néznem az emberi étkekkel? Azt hittem elkerülhető a dolog és senki sem veszi majd észre, hogy nem eszem jóformán semmit. Amikor Charlotte közelebb jött és megkínált a saját készítésű sütijeiből újra mosolygásra került sor.
Gyerekoromban anyáé volt a kedvencem, csak úgy volt jó ahogy ő csinálta, meg ott volt a nagyi, ő aztán tudta mi a finom a számomra. Mindig a csokis volt a kedvencem, így nem hagyhattam ki most sem az alkalmat.
- Köszönöm. - ejtettem ki az egyetlen ésszerű rövid kis mondatot. A sütivel egy gond volt, nem éreztem az izét így bármilyen módon is , de sikerült eljátszanom azt, hogy ízlik.
Különben biztos finom lehet, csak kár, hogy miközben eszegetem semmit sem tudok megjegyezni róla.
- Jól sikerült.- próbáltam meg hazudni, bár lehet nem is hazudtam én annyit. Csak íztelen a vámpírságom miatt.
Kicsikét megráztam a fejem, hogy a gondok nem éppen a suli miatt vannak, hanem valami teljesen más dolog miatt.
- Nem, dehogy azt még valahogy el tudom viselni. Csak egy kicsikét hiányzik az otthonom, meg talán az is hogy egyetlen évfolyamtársam sem látom. Mármint azokat akikkel elsőévesként szívesen beszélgettem. - persze talán nem ez volt a legnagyobb gondom, hanem tényleg valami nagyon eltérő kis bibi ami tüskeként szolgál nálam.
Bár ha nem lennék vámpír akkor talán nem lennék itt. Sőt az is megtörtént volna, hogy meg sem pályázom ezt a munkát.
Ajánlott tartalom

Tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tisztás   Tisztás Empty

Tisztás
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next