Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Tiltott Rengeteg Széle Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Tiltott Rengeteg Széle Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Tiltott Rengeteg Széle Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Tiltott Rengeteg Széle 3347qiw
A Hónap Játéka
Tiltott Rengeteg Széle 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Tiltott Rengeteg Széle Ic7783

Share

Tiltott Rengeteg Széle

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Tiltott Rengeteg Széle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Júl. 16, 2012 2:25 am

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Oka: Délia Katherine Davis távolléte

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Tiltott Rengeteg Széle Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 6:34 am

Délia Katherine Davis

Nem kellett zseninek lennem ahhoz, hogy eleget tudjak ahhoz az unikornisról és megállapítsam milyen helyzetben is van ő most.
Eszem ágában sem volt elszakadni tőle, azonban érdekelt a másik fél érzése is. Két dolgot egyszerre átérezni meg nagyon nehéz. Szóval döntenem kellett, vagy magam keverem félre érhető helyzetbe vagy maradok az unikornisnál és próbálok fantáziálgatni arról, hogy Délia mit érezhet és mit nem.
A bizonytalanság sosem jó, sőt nem a megfelelő tanácsadó az egyszer biztos. Eldöntöttem mit teszek, majd azt mondom, hogy fázik a kezem, túl hideg van és még az unikornis test melegétől sem akar felmelegedni - nem mintha lenne rá esélye - diák létére meg gondolom segíthetne a tanárjának.
Ez azonban túl kockázatos volt, ha tudnám mit érez, akkor sem lenne elég nekem az a tudás.
- Fázom... Szerinted is hűvös van, vagy csak én vagyok ennyire hideg? - költői kérdés volt a fajomra nézve, én voltam túl hideg a környezethez, nem a környezet volt hideg hozzám.
Szerintem sajnálhatom, hogy ebbe a helyzetbe kerültem, már hazudok is. Mintha ezt eddig nem tettem volna, jó titkolóztam, de nem kellett hazudnom... ekkora nagyot biztosan nem.

Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

Hozzászólások száma : 24

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:54 am

Ránéztem Jasonre. Láttam, hogy mennyire élvezi az unikornis "közelségét". Elmosolyodtam. Mindig mindenkit boldoggá tesz, egy ilyen tiszta állat közelsége. Legalábbis az én észrevételem szerint. Na nem mintha eddig bárki is velem jött volna esténként.
- Náluk csodálatosabb állat nincs - mosolyodtam el, miközben végig suttogva beszéltem. Egy apró hangosabb szó is elzavarhatja a jószágot.
- Tudom, de benne van valami. Mintah megérteni engem, mintha ...nem is tudom - ráztam meg a fejem, mert nem tudtam kifejezni magam.
Olyan furcsa volt, ahogy Jason is rajta tartotta a kezét az állaton, mintha valamit tudni akart volna. Az unikornis nem tűnt ilyedtnek, bár talán csak azért mert én is itt vagyok...
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:13 am

Délia Katherine Davis

Hitt bennem, talán csak azért mert áttudtam érezni azt, hogy mit érezhet. Szüksége volt az életre, még akkor is, ha csak Délia az egyetlen aki törődni akar vele. Egy jobb jövőben hitt, hogy újabb és újabb csodák történhetnek, ha akarjuk. Persze ezt egy unikornisnál átvitt értelembe tudom elmondani. Neki egy boszorkány volt a megváltás, míg nekem valami egészen más. A vér, a vér, a vér... ami kellőképpen megvakít.
- Csak a te jelenléted miatt enged közel magához, hidd csak el.
Ha bízott volna bennem, teste bele sem remegett volna az én fagyosnak mondható érintésembe. Senki sem vágyik másra jobban, mintsem arra, hogy szeressék. Lehet, hogy nekem mindegy volt, csak egy nő legyen mellettem akit szerethetek és akiről gondoskodhatok, az unikornis mégis más.
Egy lény, aki csakis az ösztöneire hallgat - nem mintha én nem tenném azt néha, de én egyenesen más kategóriába voltam sorolható - nem gondolkodik sokat, mert egyáltalán nincs min.
- Kedves jószág, becsüld meg őt. Nem minden erdei lény bátorodik meg ennyire.
Jól van, tudom már eleget simogattam az unikornist, de a jobb kezem úgy tűnt oda ragadt hozzá. Nem mozdult többé, pusztán a kíváncsiságom miatt. Tudni akartam minden percben, hogy mit érez.

Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyKedd Okt. 04, 2011 2:30 am

Igaza van. Emlékszem még az első hónapokra, milyen nehezen lehetett megközelíteni, idő kellett amíg annyira megbízott benne,, hogy hozzáérhessek, és nem is kevés. De megérte minden egyes nap kiszöknöm ide, hiszen bármi történt, Ő mindig meghallgatott, és megnyugtatott. Bár mit tudott volna tenni, hiszen beszélni nem tud. De valahogy mindig úgy éreztem, mintha megértene engem, és talán így is volt. Nem tudok sokat az unikornisokról, de egy valamiben biztos vagyok. Csak annak engedeik megsimogatni magukat, akikben megbíznak. Csodálkoztam is, hogy jasont rögtön közel engedte magához, hiszen nem ismeri.
- Nem - mosolyodtam el- Biztos vagyok benne, hogy itt él. Te pedig szerencsés vagy. nekem hónapok tellettek el, mire hozzá tudtam érni. Benned pedig megbízik - mosolyodtam el ismét.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Okt. 03, 2011 8:28 am

Délia Katherine Davis

Az unikornis itt volt, csak Melchior csatangolt el valahová. Nem zavart, hogy nincs velem a diákok kevesebb mint fele nem kedveli a patkányokat, sőt mi több kerüli.
Sosem értettem azt mi félni való van egy állatól, hisz inkább ők félnek tőlünk mint mi tőlük. Azt, hogy én most tartottam az unikornistól semmiképpen sem szerettem volna bevállalni. Féltem, de csakis attól, hogy elmegy miattam. Nekem meg majd okokat kell keresnem, hogy miért is félnek annyira tőlem az állatok. Ez a jószág azonban más volt, hozzá szokott Délia érintéséhez és semmi sem zavarta annyira, hogy faképnél hagyja őt.
Sokáig csak ültem és elmerengtem azon a dolgon, hogy egy diák közelebb mert ülni és úgy oktatott ki az igazságról. Persze gyerekszobám az volt, az elkényeztetett kis fiús álca alatt azonban valami más lapulhatott meg azt hiszem.
Egyáltalán nem akarok tudni róla micsoda lehetett ez, csak sejtéseim vannak. Három vagy két éve talán - ha nem több - ideje annak, hogy teljesen más lettem. Az életem sok mindenről szólt, főleg arról, hogy tökéletes első gyermeke legyek az atyámnak. Hogy mennyire sikerült ez csak átlépve a gyerekkort tudom megállapítani, az meg még jóval távolabb van tőlem mint gondolnám.
Délia kérdése ragadt ki a sötétségből és húzott fel a fától, majd indított el az unikornis felé. Kedves jószágnak látszott, de hogy mi járt a fejében csakis azután tudtam eldönteni amikor sikeresen megérintettem őt.
Határozottan nyugodt volt, engedelmesen hagyta, hogy simogathassuk őt. Kijelenthetem, hogy mindenki gazdára és társaságra vágyik. Ahogyan ez az unikornis is, nem volt egyedül mégis senkije sem volt, elvesztette úgymond a szüleit. Gondolom Déliában talált igaz barátra akit jól megnézhet magának.
- Hihetetlen mennyire nyugodt tud lenni a közelünkben. Biztos, hogy itt él és nem köztünk?
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Okt. 03, 2011 8:10 am

Olyan furcsán beszél. Néha mintha nem is tudnám kihez beszélek. Mintha egy teljesen más világba élne, vagy nem is tudom. Nem tudom én ezt megérteni, vagy egyszerűen csak halucinálok. Sok mindenben hasonlít rám, úgy érzem, és talán csak magamat látom kívülről benne.
Kicsit közelebb ültem hozzá, mert elég furcsának hatott, hogy 3 méterrel arrébb beszélünk egymástól.
- Ez érthető, természetesen. De én úgyérzem, hogy feladtad a fiatal korodat,és túl hamar akartál felnőtt lenni. Habár én sem vagyok az a nagy bulizós fajta, tulajdonképpen még nem is voltam ilyesmi helyen, de talán majd el jön ennek is az ideje. - Mondtam halkan, majd felkaptam a fejem a Mardekáros szóra. Nem igazán csípnek engem a Mardekárosok. Talán csak mert félvér vagyok, vagy nem is tudom pontosan.
- na igaz...ha úgy viselkednél, már rég megátkoztál volna - nevettem fel, majd oldalra sandítottam a "mozgó" bokorhoz.
Láttam ahogy óvatosan előbújik egy fehér kis "arcocska" én pedig elmosolyodtam, és szép lassan felkeltem, és oda sétáltam hozzá lassú, óvatos léptekkel.
- Hát szia - nyújtottam el az "í" szócskát - de meg várattál te ma engem - mondtam miközben apró kezeim a jószág fejére tettem. Egy kis idő után Jasonhoz fordultam.
- Te nem jössz ide? - kérdeztem egy mosoly kíséretében
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Okt. 03, 2011 7:52 am

Délia Katherine Davis

Karba tettem a kezem s, talán próbáltam eljátszani azt, hogy fázom de nem ment. Már nem volt olyan jó a színészi tehetségem ilyen téren mint másban. Ezért csakis annyi volt kivehető mintha ügyet sem vetve a hűvös éjszakai szellőre csak ültem és meredtem magam elé a válaszokat fontolgatva.
Vajon valaki miért lesz tanár ilyen hamar? Én tudtam miért, túlzottan hozzá szoktam ehhez az élethez és nem tudnék elválni tőle. Nem tudnék, hisz olyan régóta hozzám nőt ez az egész. Talán hűn fogom szolgálni azokat akiket vacsorának is nézhetek olykor, de inkább ez mint a bizonytalanság.
Nem, abszolút semmi bajom sincs a bizonytalansággal pusztán nekem már semmi sem elég jó. Válogatok amiben csak lehet, akár a prédában is akár a tanításban.
- Hogy miért akartam tanár lenni? A válasz nagyon egyszerű, az utolsó évre túlzottan hozzá szoktam a Roxforthoz, nem akartam elhagyni. Minden emlék hiányzott volna amit itt éltem át. Persze nem tagadom az otthonom is hiányzik, de a Roxfortnak szüksége van rám.
Egyáltalán nem mondtam ki miért, hagytam hadd higgye azt még egy ideig, hogy bennem semmi különleges dolog sincs.
- Láttál te engem valaha úgy viselkedni mint egy Mardekárost aki egyik buliból a másikba menne? Persze, hogy nem. Én még ahhoz sem vettem a fáradságot, hogy társaságot keressek magamnak, ha szükségét érzem. De ez nem jelenti azt, hogy egyszer kétszer nem buliztam. Csak mértékletesen, tudod mindenből megárt a sok.
Bizonyára még belőlem is, hisz hiába vagyok bárki feljebb valója - gondolok itt a diákokra - akkor sem leszek több semminél. Legalábbis egy vámpírnál több biztosan nem leszek. Talán hamu és por, de az az idő sem most fog eljönni.
- Nocsak lehet, hogy az unikornis az? - nem akartam az érzékeimre hallgatni, de Melchior biztosan nem csapna zajt. Hanem egyenesen megtámadná a gazdáját.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Okt. 03, 2011 6:08 am

- Az lehet, hogy tanár vagy,de nem sokkal idősebb nálam - Mosolyodtam el. Nem értem honnan szedtem ezt a tömérdek bátorságot ahhoz, hogy így beszéljek vele, meg egyáltalán hogyan tudtam elengedni magam. Hiszen mégis csak egy tanár, de én miért nem érzem annak?
- Igen, remélem, hogy eljön - Mosolyodtam el ismét, majd egy fa levéllel kezdtem bíbelődni. Egy ideig csendben voltunk, majd én voltam az aki megszakította a csendet.
- Miért akartál tanár lenni? Miért nem élted egy kicsit még az életed, hiszen fiatal vagy, sokan ilyenkor buliznak, szórakoznak...
Nem tudom miért, de egyszerűen kíváncsi voltam rá, és ha már így "össze hozott mindket a sors" akkor már bátor voltam, és megkérdeztem.
Miközben beszéltünk, néha-néha valamiféle mozgást hallottam egy közeli bokorból. Habár mindig féltem a sötétben, nem jutott eszembe semmi rossz dolog, pedig ebben az erdőben bármi megtörténhet, még Tudjuk ki is felbukkanhat. Bár egy egyszerű félvérrel biztosan semmi dolga. ~ édes istenem miken jár az agyam~
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyHétf. Okt. 03, 2011 5:54 am

Délia Katherine Davis

Nem voltam fáradt, nekem kedvem lett volna a Tiltott Rengetek közepéig üldözni az unikornist ha nem képes megjelenni. A diákom - mert Délia az volt - más tempót diktált. Ő várni akart, ehhez meg nem kellett nagy tudással rendelkeznem, hogy tudjam valóban így is van. Vetettem rá egy két pillantást, majd mintha megbeszéltem volna magammal pár centire tőle leültem pontosan a fa alá.
- Nem kell féltened engem, tanár vagyok, ki tudom húzni magam a kényes helyzetekből ha kell. Majd eljövők veled, elvégre a diákok biztonsága sokkal többet számít mint bármi más. Ha elterjedne annak a híre, hogy a Roxfort nem biztonságos senki sem engedné ide a gyerekét.
Ürügyre lenne szükségem, hogy miért pont egy diákkal csatangolok össze-vissza az erdőben. Majd azt mondom plusz munkát végeztetek vele, vagy egyszerűen még több mágiatörténetet szeretne a kastély falai meg nem elég jók. Elvégre mindenki azt mondja, hogy a természetben sokkal jobban képes az ember információkat megjegyezni, vagy még magam sem tudom.
Csak reménykedni tudok majd, hogy senkinek sem tűn majd fel az a tény miszerint nem vagyok a lakosztályomban.
Sajnos szigorú csak az óráimon tudok lenni, akkor van miért ráparancsolnom a diákokra ha szükséges. Ilyenkor egyáltalán nincs mire figyelniük az épségükön kívül.
- Biztosan eljön, hisz miért vetne véget a hat éves hagyományának? Csak várnunk kell és eljön majd. - nem tudom mennyire vagyok jó biztatásban és mennyire nem, azonban én mindig is igyekeztem pozitív és negatív dolgokat kihozni a szavaimból.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 9:11 am

Mosolyogva megráztam a fejem, az utolsó mondatára jelezve ezzel, hogy nem.
- Soha nem féltem semmitől. Nem tudom mi lehet velem a baj, de még a halál sem állítana meg semmiben. Nem voltak soha félelmeim. Nem féltem a sötéttől, az árnyaktól, sem pedig a mugli mesékben lévő vámpíroktól amivel a gyerekeket ijesztgették, hogy ne lófráljanak ki éjszaka - mosolyodtam el.
- Inkább néztem a te érdekeidet, mint a sajátomat.
Soha nem voltam az a fajta aki csak magára gondol. Mindig mások érdekeit tartottam szem előtt, és ez, hogy nem akartam, hogy velem jöjjön csakis az Ő érdeke volt. Ha ez az igazgatóság fülébe jut, ki is rúghatják, azt pedig Ő sem akarhatja.
- De ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor szívesen foglak éjszakánként zaklatni, hogy velem gyere az erdőben unikornist látogatni. - Mosolyodtam el, majd az egyik fa elé leültem.
- Nincs értelme tovább menni, ha nem akarja, hogy megtaláljuk akkor nem fog menni...
Elég messze eljöhettünk, hiszen régóta sétáltunk, mondhatni bolyongtunk a sötét erdőben. Kivettem a kabát zsebemből egy hajgumit, majd összefogtam vele a már régóta szemembe lógó hajamat, majd rá pillantottam.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 9:02 am

Délia Katherine Davis

Régen határozottan emlékszem, hogy nem voltam ennyire kiszolgáltatott, hisz mindvégig csak egyedül voltam. Diákként minden olyan más volt.
Nem kellett mások szeretete. Nem kellett a bizalmuk. Az egyetlen, amire mindig szükségem volt és ezt valóban nehezebben oldottam meg távol mindenkitől - a vér. Egyedül voltam, mégis szüntelenül mintha mindig egy figyelő szempár tapadt volna rám.
Úgy hittem az atyám szemei mindig rajtam vannak, még akkor is ha egyedül hagyott magamra a szüleim, tanáraim és barátaim társaságában. Most meg hiányzott az útbaigazítása, hogy hogyan is kezeljem ezt a helyzetet.
Az ő tanácsára biztosan tudnék cselekedni és nem szemet hunyni egy diák esti sétája előtt.
- Nincs mit kockáztatnom, maximum az életed azzal, hogy tétlenül hagyom az egyedül való kis esti sétáidat.
Ha ez kell ahhoz, hogy megvédjek valakit egy hozzám hasonló rémes vadállattól akkor tanár létemre nem tehettem mást. Minél előbb rá kell jönnöm arra, hogyan használjam jó célra az erőm. Mindenki azonnal tévesen megítélne és ahogyan Luna is mondta, senki sem engedné a gyerekét a Roxfortba, ha rájön mi is a tanárja.
- Talán félsz attól, hogy valaki fülébe jut a dolog és lőttek az unikornisod meglátogatásának?
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 8:43 am

Kicsit mintha feszültnek tűnt volna, bár fogalma sem volt miért. Talán nem szereti látni a sebeket. Érthető, hiszen én is irtózom a vér látványától, de még csak a szagától is. Emlékszem egyszer kis koromban lenyaltam a vért az ujjamról. Mindenki azt mondogatja, hogy fém íze van, de ezt lehetetlennek tartom. A vér nem sós, nem édes, sem pedig fémes, egyszerűen csak vér íze van.
- Nem akarom, hogy a munkád kockáztasd miattam. Eddigis, épen megúsztam mindenféle sebesülés nélkül, csak néhány esésen vagyok túl, de az meg sem kottyant. - Mondtam mosolyogva.
- Egyszerűen meg nem történté tehetjük ezt az éjszakát. Senkinek nem kell tudnia róla. Nekem úgysincsenek barátaim, te pedid a saját érdekedben is titkolnád, ha jól hiszem- Mosolyodtam el ismét.
Na nem mintha nem örülnék a társoságának, mert igenis örülök, nem szeretném ha miattam kerülne bajba.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 8:34 am

Délia Katherine Davis

Igen, határozottak kijelenthetem, hogy a nők több mint fele hajthatatlan és nem hagyják, hogy mi férfiak irányítsuk őket. Azonban a vér szó hallatán, látványán és illatán kicsikét hátrébb léptem. Nem mintha irtóznék a vértől, de mihamarabb jobbnak láttam ha bekötjük. Ürügyként használtam fel azt a feltételezést miszerint egy varázsige után keresgélek, hogy elmulasszam a sebet. A nyelvem hegyén volt az egész varázsige, de valahogy nem engedtem, hogy kiszökjön.
Tűrnöm kellett, mindazonáltal el kellett viselnem a vér bódító illatát is ami mindig hatással tudd lenni rám.
- Sötétben nem jöhetsz ide egyedül. Teliholdkor meg pláne nem. Leginkább akkor mondják azt, hogy veszélyes ez a hely. Szeretnéd ha a felügyeletem alatt jönnél ki ide és csodálnád meg az unikornisodat? Majd szólsz nekem. Mindez pusztán csak elővigyázatosság. Egy diák megsebesülése ugyanúgy az én rovásomra is jöhet, mert elnéző voltam és figyelmen kívül hagytam a szabályokat.
Nem mintha nem lett volna ilyentájt jobb elfoglaltságom is, de egy diákról volt szó, aki hűségesen ragaszkodik szokásaihoz. Egyáltalán nem járt azon az agyam, hogy bizalmas titkokat őrizzek bárkiről is, sem tovább adni, sem pedig tudni nem akartam a titkokról. Bár több titokról tudtam eddig mint kellett volna, ilyen titoknak számít a létem is. Senki sem hinne addig amíg meg nem tapasztalja az erőm saját magán.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 8:12 am

Éreztem, hogy felsegít a földről. A keze felettébb hideg volt, bár valószínűleg az idő miatt, hiszen nem volt melegen öltözve, és az erdőben talán lehetett 4-5 fok. Nem hiszem, hogy több.
- Köszönöm- Mosolyodtam el. - Ugyan, pár csepp vér hiányába még senki nem halt bele, kutya bajom. - Rántottam meg a vállam.
Kedves "fiuúnak" tűnt. Talán ha egy másik világba születtünk volna bele, még barátok is lehettünk volna. Így persze ez teljesen lehetetlen, hiszen ez után az éjjel után, minden visszatér a régi kerékvágásba, miszerint én egy diák vagyok, ő pedig a tanárom. Talán jobb is így. Nem akaraok senkit sem közelebbről megismerni, utána pedig egy nagyot koppanni, miszerint megint egyedül maradtam. Ezért is nem kerestem soha senki társaságát, persze a kis Unikornisén és a perzsa cicámén kívül.
- Ha esetleg a mai napon nem találom meg, majd holnap is kijövök, és előbb utóbb csak előbukkan...- gondolkoztam el hangosan. Gondolom tisztába van azzal, hogy én ez után sem fogom abba hagyni a kis kiruccanásaimat.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 7:59 am

Délia Katherine Davis

Ahogy sejtettem, találkoztam valaki olyannal aki hasonlíthat rám tulajdonságok szempontjából egy kicsikét. De tényleg csak nagyon kicsikét, túl sok volt köztünk a különbség, amit persze nem bántam addig a pillanatig amíg orra nem esett egy faágnak hála.
Mindig is utáltam az ilyen helyzeteket, amikor nekem kell felhúznom valakit a földről lebuktatva ezzel magam, hogy milyen hideg is vagyok én.
Persze ki ne tudna feltápászkodni magától, ha elbukik? Például én, ha a kérdésemet két értelműnek vesszük. Mit volt s, mit nem volt tenni lehajoltam hozzá és segéd kezet nyújtottam, már csak tanári kötelességem miatt is.
- Óvatosabbnak kellene lenned. A végén még valami kárt teszel magadban.
Atya ég, mióta lettem én ilyen gondoskodó fajta? Igaz, eddig is ilyen voltam, csak nem tűnt fel ennyire. Szóval ezt kihúzhatom, hogy újdonságnak számít.
Távoli hangokat sikerült meghallanom és egy ismerős illatot. Melchior a közelben ólálkodott, legalább őt nem kellett megkeresnem mielőtt visszamegyek a kastélyba. Az unikornis gondolom megkésett kicsikét, mindenért én sem lehetek a hibás, remélem.
- Ugye jól vagy és semmi bajod?
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 7:41 am

- Tulajdonképpen nekem nem is hiányzik a társaság, szóval valószínüleg velem van a baj. Én tökéletesen boldog vagyok magamban is . Nem hiszem, hogy engem valaha is szomorú arccal láttál. - mondtam
- Nekem nincs szükségem semmire, egész életemben egyedül voltam, minek változtassak ezen? Teljesen hiába való. - jelentettem ki.
Fogalmam sincs miért gondolkodom így, de nem tudnám bele képzelni magam más helyzetbe. Kedves vagyok, és segítőkész, és talán még jó beszélgető partner is, de képtelen vagyok bárkihez is közel kerülni. Annyit csalódtam az életem során, hogy nincs szükségem kapcsolatokra. Talán ez egyszer majd megváltozik, majd ha eljön az ideje.
- Egészen biztos. Mindig valahol erre fele tartózkodik, - néztem körbe értetlenül.
- Remélem semmi baja nem esett
Olyannyira körbe körbe tekintgettem, hogy szerencsésen megbotlottam egy faágba és orra estem. A tenyerembe egyenesen bele állt egy fa. Felkönyököltem, majd nyögtem egy aprót.
- Istenem ez annyira tipikus - forgattam meg a szemem, majd kirántottam az ágat a tenyeremből.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 7:28 am

Délia Katherine Davis

- Ugyan. - vontam meg a vállam. - Nem lehet, hogy rossz helyen kopogtattál és zárt ajtókra találtál? Hidd csak el, ha egyedül vagy mindig akadni fog valaki aki szóba áll majd veled. Én határozottan gyűlöltem diákként azt aki hozzám mert szólni, mostanra már úgy megváltozott ez a fajta nézetem, hogy el sem tudnám képzelni magam társaság nélkül.
Határozottan feltűnt, hogy csak beszélek és csak beszélek, azonban mégsem mondok semmit. Hozzám nőt már, hogy a történelmen kívül nagyon nehezen tudom elmagyarázni azt amit mondani szeretnék aki megérti jó aki nem az nem.
Tudom, nem mással van a baj hanem velem aki beszélni kezd és magyarázni lényegtelen dolgokról.
- Tudod, a magány sosem lehet igazán jó tanácsadó. Minél többet gondolkodunk egyedül és hagynak magunkra egyre több dolog jár a fejünkbe. Olyan amit megtennénk és olyan is amit nem.
Tényleg szükséged lenne valakire a diákok közül akivel jóban vagy.
Vajon mindenki tud arról, hogy nincs egyedül? Kétlem, én naponta látok sötét arcokat kedvesség és mosoly nélkül. Azok olyanok mint én régen, elvakultak és nem látnak az orruktól tovább a sötétség miatt. Apropó sötétség, ha varázsló lennék most biztosan semmit sem látnék. Hogy vezéreljen is valami minket és ne csak az érzéseink után menjünk fogtam magam és előhúztam a pálcám.
- Lumos. Na így mindjárt más... Hm biztos, hogy itt kell lennie annak az unikornisnak és nem valahol máshol?
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 7:11 am

- Ebben, egyet értünk. Szerintem is haszontalanok a büntető feladatok. - Mosolyodtam el
- Viszont a másim részében nem értek egyet. Én imádom a veszélyt, imádok az életemmel játszani, az egész életem a Roxfort előtt unalmas volt. Én voltam a furcsa lány, akitől mindenki félt. Végülis érthető, hiszen egy árvaházban nem könnyű.. De mindegy is, az már a múlt.
Utáltam visszagondolni azokra az időkre. Habár barátokban most is szűkölködöm, szeretek itt lenni. Nem törődnek velem, és nem vagyok a középpontban, és pont ez a jó benne. Talán sokan még a nevemet sem tudják, a saját évfolyamomban sem. De nem érdekel, tökéletesen el vagyok így magamban.
- Egy valami kiskorom óta sem változott, lehet velem van a baj...barátokat nem sikerült találnom, mindig is egy magamnak való lány voltam, és azthiszem ez a közeljövőben nem fog változni. - Jelentettem ki, miközben egy kicsit tovább sétáltunk.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 6:59 am

Délia Katherine Davis

A büntetés gondolatától elfintorodtam. Mindig is tudtam, hogy nem nekem találták ki, ahelyett én sokkal jobb dolgokat is ki tudok találni.
- Mások megbüntetése haszontalan, mi a garancia arra, hogy nem követi el a megbüntetett személy ugyanazt a hibát? Az adott szó nem elég, sőt a megbánt kis arcok sem. Türelem kérdése a dolog, idővel mindenki rá jön, hogy az életét veszélyezteti az éjszakai portyáival. Bár csak reménykedni tudok abban, hogy nem nekem kell majd végig néznem azt ahogyan sérülten térsz vissza a kastélyba. Társasággal kellene jönnöd, valakivel akire számíthatsz ha 'megtámad' valami.
Kicsikét megigazítottam a galléromat amikor a tiltott terület került szóba, de előtte csakis arra tudtam gondolni, hogy az a lény okkal nem jön most ide. Nem azért mert megtámadták vagy gondoskodnia kéne valami eledelről a saját számára, abszolút még találgatni sem lehetett ilyenekkel. Minden érzi, ha egy 'gonosz' lény van a közelében. Az az unikornis sem lehet messze, de ha a nyomába erednék egyre beljebb kerülnénk az erdőben, az meg egyáltalán nem lenne jó.
- Szabályokat már szegtem, de a Tiltott Rengetegbe csakis a tanárráválásom után kezdtem el kiruccanásokat szervezni. Én tökéletesen megelégedtem azzal amit a kastély védő falain belül kapok, bár most, ha bekerülnék az erdőbe biztosan nem találnám egykönnyen a kivezető utat, csak miután sikeresen feltérképeztem a helyet.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 6:43 am

Nem gondoltam volna, hogy bele megy. Először azt hittem, hogy azonnal beküld a kastélyba, és valami büntető munkára kötelez, hiszen ha úgy vesszük, mégiscsak egy tanár akivel most elég szemtelen voltam, ha úgy vesszük. Bár nekem nem tűnt annak.
Valahogy nem tudnám tanárként kezelni Őt, könnyebb nekem ez a helyzet amiben most vagyunk.
- Most kellően meglepődtem - vallottam be egy mosoly kíséretében.
- Másnál már rég a büntető szobában lennék...- Suttogtam.
Soha nem szerettem az erdőben hangoskodni, hiszen annyi eszem nekem is volt, hogy tudjam, a csend ellenére nem csak kedves ártalmatlan lények élnek itt.
Fel emeltem a fejem, majd értetlenül ránéztem.
- a 6 év minden egyes napján eljött hozzám, valami történt...biztosan értem - Húztam össze a szemöldököm, majd bólintottam, arra értve hogy keressük meg együtt.
- Te soha...- kezdtem egy kicsit akadozva, azért furcsa volt nekem, tegezni Őt.
- Szóval soha nem szegted meg az iskola szabályait? Soha nem vonzott a tiltott terület?
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 6:26 am

Délia Katherine Davis

Egy fiú akivel véletlenül összefutott az erdőbe? Kérdeztem vissza magamban, amikor felmerült bennem az, hogy inkább lennék egy vámpír mintsem egy fiú akivel összefut. Bár ügyesen tudtam leplezni a gyenge kis varázsló álcája alatt, hogy ennél több nem is vagyok. Csak remélni tudom, hogy nem kezdtek el arról pletykálkodni, milyen régen mennyire ellöktem magamtól mindenki társaságát. Persze ennek más oka is van, nem csak azért mert a tanár bácsi nem akart senkivel sem beszélni, pusztán távol akarta tartani magát tőlünk szegény kis pálcahadonászóktól.
Tudom, senkinek sem fordulhatott meg ez a fejében, csak azoknak akik velem egy évfolyamba jártak vagy csak egy évvel lehettek kisebbek nálam.
Amit most is sajnálok, mert hagytam elfajulni a dolgokat és mindaddig amíg azt hittem óvatos vagyok tévedtem.
- Már nem vagyok egy fiú akivel csak úgy véletlenül összefuthat, de legyen. Ha nehezére esik tanárként kezelni akkor megengedem, hogy a kastély falain kívül hanyagoljuk a másik rangját.
Ezt tényleg én mondtam volna? Biztosan, de legalább ne ilyen tisztelettudó hangvételbe mondtam volna. Mindegy. Majd legközelebb.
- Ma bármennyire is szeretnéd lehet, hogy nem fog eljönni. Biztosan arra vár, hogy te keresd meg őt. Sosem lehet tudni az állatoknál mikor mi jár a fejükben. Segítsek megkeresni? Addig sem kerülhetsz bajba míg velem vagy, elvégre tanár vagyok.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 5:50 am

Tiltott Rengeteg Széle Tumblr_lkcymuqxTz1qa3hp4o1_500
Éreztem, hogy ez afféle tanár-diák kioktatás volt. Soha nem fogom tudni megérteni, hogy egy 18 éves mondhatni fiatal fiú, hogyan érett meg arra a szerepre, hogy tanár lehessen, Számomra ez sok. Soha nem tekintettem úgy rá, mint tanáromra, inkább csak megadtam a kellő tiszteletet, mivel okosabb mint én.
Mindig olyan furcsa válaszokat addot, mintha tőle is tartanom kéne, bár lehet hogy csak paranoiás vagyok, vagy egyszerűen csak olyan vagyok amilyen szoktam is. Nem tudok megbízni senkiben sem.
Elmosolyodtam.
- Mi lenne ha most egyszerűen nem a tanárom lenne, hanem egy fiú akivel véletlenül összefutottam az erdőben? - kérdeztem halkan egy apró mosollyal a szám sarkában. Most nem a Roxfortban vagyunk, még csak a közelében sem.
- Egy unikornisra várok. Olyan csodálatos és kedves lények...6 éve ismerem ezt a jószágot...de most, valamiért nem jött el - néztem körbe értetlenül.
- Nem szoktam ennyire messze elbarangolni, csak meg szerettem volna keresni őt...
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptyVas. Okt. 02, 2011 5:27 am

Délia Katherine Davis

Azt hittem hátra esem, és a földön fetrengve kezdek el nevetni a tanár úr hallatán. Igazán hozzá szokhattam volna már, de rám valahogy csak a Iason illik. A Iason professzor, vagy a Iason tanár úr valahogy zavarta a fülem. Főleg akkor ha oda tették a családnevem is. Na az volt a legrémesebb szópáros amit hallottam.
- A hely látszólag nem veszélyes, elég békés, de egyedül akkor sem lehet itt. A Tiltott Rengeteget különféle lények lakják, köztük olyanok is akik nem tűrik, ha megzavarjuk a nyugalmukat.
Általában tőlük kell tartanunk, na meg sosem lehet tudni mikor ki indul el vadászatra. Ezalatt az állatokat értem, úgy a jókat mint a rosszakat.
A tökéletes szót kissé átelemezve arra is választ próbáltam adni, hogy miért nincs tökéletes dolog ezen a világon. Senki és semmi sem lesz az, én sem még ha csodálatos adománnyal vagyok megáldva.
Sőt mi több, a világ sosem lesz tökéletes, hisz a jó és a rossz nincs egyensúlyban. Ha abban lenne megérteném, mindenki nyugalmát és békességét, mert nem lenne mitől tartani.
Persze, tőlem mindenkinek tartania kell, én kiszámíthatatlan vadász vagyok, mindemellett kegyelmes gyilkos, aki életben hagyja az áldozatait, miután kihasználta őket.
- Talán békésnek és tökéletesnek látszik, bár merőben nem ez a valóság. Ha békés lenne, nem tiltották volna meg azt, hogy kedvünkre csatangoljunk önfeledten benne. Tökéletes meg még ez a hely sem lehet, hiszen sem mi sem bárki más nem lehet hibátlan.
Rövidre fogtam kioktató tanári beszédemet, majd szó szerint átváltva másik hangnembe kicsikét kedvesebben szólaltam meg.
- Mivel a diákom nem hagyhatom magára, ki vele milyen lényre vár itt.
Délia Katherine Davis
6. Évfolyamos diák
Délia Katherine Davis

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle EmptySzomb. Okt. 01, 2011 10:23 am

Éreztem,hogy az ajkaim mosolyra húzódnak, és majdnem nevetésben törtem ki. Az teljesen rendben van, hogy tanít minket egy szinte velünk egy idős varázsló, na de ez a megszólítás azt hiszen egy kicsit nevetséges. De ha Ő így, akkor talán nekem is meg kellene adom a módját. Ugyan soha nem gondoltam volna, hogy bármikor is társalogni fogok vele, főleg nem korom sötétben a tiltott rengetegben. De hát mint ahogy mindennek, egyszer ennek is el jön az ideje. Na jó ez egy kicsit vicces hasonlat volt.
- Ugyan tanár úr, én nem emberre várok. - Jelentettem ki, majd éreztem, hogy az arcom egy kicsit sumák mosolyban " tör ki ".
Fogalmam sincs mit figyelnek a tanárok az iskolából és mit nem, de egyben biztos voltam. Szerintem mindnek feltűnt, hogy én nem nagyon töltöm az időm már lassan 6 éve diákok társaságában.
- Akit pedig én keresek, az már lassan 6 éve minden egyes éjszakán itt van velem - Mondtam.
Tudtam! Már megint előbb beszélek, mint gondolkodom. Most örülhetek neki, ha nem rúgnak ki. Ki az a bolond aki elárulja egy tanárnak, hogy 6 éve rendszeresen mászkál ki a tiltott rengetegbe? Én tudom a választ, Én vagyok az-az elvetemült bolond.
- Nem is értem miért nem engedélyezett ide kijárni - halkultam el, szinte csak magamba beszélve.
- Hiszen itt minden olyan tökéletes, és békés...
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Tiltott Rengeteg Széle   Tiltott Rengeteg Széle Empty

Tiltott Rengeteg Széle
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next