Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Tanári szoba Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Tanári szoba Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Tanári szoba Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Tanári szoba 3347qiw
A Hónap Játéka
Tanári szoba 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Tanári szoba Ic7783

Share

Tanári szoba

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:24 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Cho Chang
Mugli ismeret tanár/Moderátor
Cho Chang

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 179

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Szept. 22, 2011 11:48 pm

..Minden bennmaradt kollégának..

Szívesen ücsörögtem volna még a szobában, de a szállingózó kollégák eszembe juttatták, hogy bizony nekem is mennem kellene. Egy utolsó éves diákot készítek fel, ugyanis kapott tőlem egy végső esélyt. Kerek perec megmondtam, meg fogom buktatni ha nem változtat a hozzáállásán. Pedig a mugli ismeret nem egy nagy kunszt. Mégis vannak olyanok, akik egyszerűen magasról tesznek az egészre. Ezek után hogyan álljak ahhoz a bizonyos diákhoz? Naná, hogy keményebben fogom. Nem tudom az előző tanévben hogyan léphetett tovább ebből a tantárgyból, de az biztos, hogy idén nem lesz mázlija.
-Uhh, majdnem elfelejtettem, hogy találkozóm van. Örülök, hogy megismerhettem az új kollégákat, remélem gyakrabban összefutunk majd. További szép napot mindenkinek! -Felpattantam a székemről, mosolyogva néztem a bent maradt kollégákra, majd lesimítottam a talárom és lassan elindultam az ajtó felé. Azt hiszem hosszú nap vár még rám...

.Ennyire futotta. Köszönöm mindenkinek..

Vissza az elejére Go down
http://epicfailfrpg.hungarianforum.net/
Perselus Piton
Perselus Piton

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyKedd Aug. 30, 2011 3:20 am

Minden tanárnak!

Amint várható volt semmi értelmes nem sült ki abból, hogy ennyien összegyűltünk. Persze a régi szép időkben még más volt hiszen akkor még lehetett kötözködni rendesen. Most már ez elmúlt hiszen a volt diákjaink a kollégáink és a véleményem alapján még egyáltalán nem felnőttek.
-Mr. Weasley, az öccse úgy tanul bájitaltanból ahogy a többi testvérei tehát szinte sehogy- Mondtam és álltam fel a kényelmesnek tűnő fotelemből egy útólsó szóra még Augustushoz fordulva.
-Remélem tudja, hogy akiket m,aga istenít az egy idő múlva már csak az életét fogja m4gkeseríteni.- Jelentettem ki és már léptem volna ki a szobából, de még útóljára vissza néztem a társaságra.
Albus most nagyon nem volt formában az biztos amikor ezt a tanári kart állította össze. Kezem rátettem a kilincsre és már fordítottam el, hát igen ha kilépek innen akkor aztán folytatódik a nap és vége a pihenésnek.

//Köszönöm mindenkinek.//

Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney

Hozzászólások száma : 137

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Aug. 25, 2011 8:25 am

Mindenkinek aki a szobában van..

Nem kellett sok idő a kis csevejünkből, és világosan láttam hogy egy szavamat sem hiszi el, arról amit a sárkányról mondtam. De ő tudja..végülis én csak egy nő vagyok. Beszélgetésünkbe Cho kisasszony nem szólt bele, de észrevettem hogy néha néha ránéz párbeszédpartneremre, amiből arra következtettem, hogy hiba volt ideülnöm. Azt hiszem mégis megzavartam közöttük egy fontos szóváltást, amit nagyon sajnáltam..vagyis inkább kínosan érintett. Szóval udvariasan befejeztem a beszélgetést Charlie-val, és elköszöntem tőlük.
-Köszönöm szépen a beszélgetést, de azt hiszem jobb ha én most megyek. Még el kell intéznem valamit, de örülök hogy megismerkedtünk egy kicsit jobban. Viszlát Charlie, Cho! További kellemes napot kívánok!- egy széles mosollyal koronáztam meg eme szép mondatot, eljöttem tőlük. Úgy gondoltam jobb lesz felmenni a lakrészembe...vagy nem is. Inkább a régi búvóhelyemet nézem meg. Szerintem még mindig nem találta meg senki, még maga a házvezető tanárom se. Akaratlanul is a kivezető úton, visszalestem a tanári karra. De a tekintetem mégis a különc, fekete taláros Pitonra fókuszált. Hihetetlen hogy semmit sem változott. Ugyanolyan mint amikor itt hagytam..magának való, és morcos..már majdnem tanácsot adtam Augustus kollégának hogy jobb, ha hagyja Pitont, de meggondoltam magam. Ezzel elköszöntem a többi tanártársamtól is, és utamat, a rejtekhelyemhez vettem.

/Köszönöm a játékot/
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Cho Chang
Cho Chang

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Aug. 25, 2011 12:22 am

..A szobában tartózkodóknak..

Lopva több pillantást is vetettem Charlie felé, de nem tudom mit mondhatnék neki, elég kínosan érzem magam, főleg a tényt hozzáadva, hogy ismeretségünk első tíz percében oltári nagy butaságot ejtettem ki a számon, vagyis nem megfelelően fogalmaztam meg a kérésem. Nem tudom, kezdek belezavarodni...
Rose és a többiek jelenléte valamelyest elterelte a figyelmem. Az újdonsült rúnaismeret tanárnő vidámsága megmosolyogtatott. Örülök, hogy egyre több fiatalt látni talárba bújva. Velük jobban el lehet beszélgetni, hiszen mindenkinek frissek az élményei és szinte kaland a tanítás. Remélem még húsz év múlva is ilyen lelkesen állok és állnak majd hozzá a gyerekek oktatásához. -Ne is mond. Rá kell érezni a dologra... De te még mindig szerencsésebb vagy, mint én. Ha tudnád hány diákot untat a mugli ismeret... -jegyeztem meg a válaszára, majd az ölemben pihenő jegyzetfüzetem és határidőnaplóm visszatettem az asztalra, a helyére. Ezután csendben figyeltem a beszélgetések menetét. A sárkányok egy jó témát adott, mire Rose és Charlie is beszélgetésbe elegyedett egymással. Nem bántam, hogy eközben nekem nem volt hozzáfűznivalóm semmihez. Nem a cserfességemről vagyok híres egy ideje, de ettől még teljes figyelemmel kísérem az eseményeket. Csak azt nem értem, a férfi hogyan értette azt, hogy kiképezték rá. -Kiképeztek? -szólaltam meg érdeklődve, s remélve, nem szakítom meg a társalgás menetét. Közben a háttérben Piton professzor arcára teljesen kiült, hogy ő most nagyon nem szeretne itt lenni, vagyis szeretne, csak egyedül. Augustus szavai vidáman csengtek, de tudom, hogy komolyan gondolta azt, hogy a későbbiekben biztosan változni fogunk. Az oktatással kapcsolatos nézeteink egy idő után biztosan átértékelődnek, mert minden változik és senki sem kivétel ez alól. Nem tudom. Majd elválik... Mikor Augustus felfedezést említett, felkaptam a fejem. Annó szerettem a gyógynövénytant, a rengeteg lehetőség miatt, ami adott volt benne. Rengeteg óránk szólt a kísérletezésről, melyet soha nem lehetett megunni.

//hátezisolyanizélett//
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 497

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptySzer. Aug. 24, 2011 10:31 am

~A tanári kar~

- Én is örülök a találkozásnak Rose. - mosolyogtam rá örömtelien a lányra, majd visszatértem a pergamenem fölé, hogy befejezhessem a jegyzetelést. Sosem szerettem ennyit írogatni, de ez most muszáj volt, hiszen dokumentálni kellett a történteket. És ma még be kell ugranom a könyvtárba is, hogy visszavihessem a könyveket, amiket a múlt héten hoztam el. Madam Cvikker ugyanúgy kezel, mint egy kisdiákot, hiába vagyok immáron végleges tanárként itt. És ahogy erre gondoltam ismételten fel kellett sóhajtanom, hiszen Oliver és a csapat még mindig nem tud róla, hogy a Roxfrtban szándékozok maradni véglegesen, mint tanár. Nem hittem volna, hogy ennyire meg lehet szeretni az oktatást, és még is megtörtént. Merész kijelentés lenne ha azt mondanám, hogy jobban szeretem mint a Kviddicset, de az biztos, hogy holtverseny van. És ez okozza a legnehezebb döntést, amelyet viszont meg kell hoznom. Csak egy évig leszek itt, és hogy aztán mi lesz azt még én magam sem tudom. Elmélkedésemből Augustus szavai hoztak vissza a valóságba.
- Nocsak, felfedezés. Örömmel hallom, hogy ott sincs nyugalom. És mi a téma? - érdeklődte utalva a felfedezés miben létére. Szerettem ugyan a gyógynövénytant, de mivel bájitaltanból esélyem sem volt remekelni, így hamar kezdte a gyógynövénytan is elveszíteni a varázsát, bár még mindig jobb érdemjegyeim voltak belőle vizsgák idején, mint bájitaltanból. De ez nem akkora meglepetés, hiszen Griffendéles voltam.

Gyógynövénytan Tanár/Hugrabug Ház Feje
Augustus McKinnon

Hozzászólások száma : 17

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyKedd Aug. 23, 2011 9:24 pm

Kollégák

- Tudja Perselus engem tényleg nem fárasztottak le a gyerekek, mert én magam szeretek köztük lenni.- fordultam a bájitaltan tanár fele.- Jól jegyezzék meg fiatal kollégáim. Most még talán tehernek érzik a diákságot, de idősebb korukban már meg fogják önöket fiatalítani.- adtam a jó tanácsot a fiatalok felé fordulva. És ez tényleg így volt. Eleinte én sem vettem észre, de az idő múlásával tényleg serkentő hatással voltak rám a diákok, de azért tény és való, hogy van olyan mikor kiakasztanak, de ezt csak este a párnámnak mondom el.
- Köszönöm kérdését Alicia, kitűnő napom volt. A diáksággal a mai nap vágtunk bele egy kis felfedező projektbe.- mondtam a repülésoktatónak, s egy kis időre felfedezéseim lejegyzetelésébe merülök, de a következő pillanatban felkapom a fejemet az idősebbik Weasley Perselus felé történő kérdéséhez. "Perselus, mondja csak, hogy szerepel az én Ron öcsém Bájitaltanon?" Ez önmagában elég vicces kérdés, mert az ifjú Ronaldnak nem épp a bájitaltan a kedvenc tantárgya, mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy gyógynövénytanból sem remekel.

Charlie Weasley
Legendás Lények Gondozása tanár
Charlie Weasley

Hozzászólások száma : 196

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 3:56 am

~Kollégák~
/lehet, hogy nem ártana a sorrend, de akkor nem haladna a cselekmény, ha mindig várni kéne a soron következő személyre Smile/

Ajtónyitódásra lettünk figyelmesek, és belépett az új Rúnaismeret tanárnő. Szimpatikus volt, kedvesnek látszott.
- Üdv, Rose! - köszöntem én is, követve a lányok példáját.
Idehúzta a széket, Alicia és Cho asztalához, ezzel megzavarva a beszélgetést. Az arcom elsötétült, hiszen, egyrészt jelentős fölényben voltak a gyengébbik nem tagjai körülöttem, másrészt, Cho egy udvarias beszélgetést kezdeményezett a nővel. Hát... Ez remek...
Cho éppen az előbb áradozott rólam az új professzornak? Mégsem olyan rossz, hogy idejött. Ez kedves, legalább egy félig-dicséretet bezsebeltem.
Hogy micsoda? Walesi Vörös Lángsárkány? Olyan nem is létezik... Tudomásom szerint, de nőknek ellent mondani.... Azt inkább nem próbálom ki.
- Nos, ha a közelben tartózkodik egy ilyen példány, feltétlenül értesíts róla - válaszoltam. - Igazából, sérülés nélkül nem lehet megúszni - felmutattam a bekötözött karomat -, de nem vészes. Erre képeztek ki - fejeztem be végül a magyarázatot. - De köszönöm, Rose!

/ez meg végképp nem visz előre semmit....Smile/

Charlotte Rose Cheney

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 12:35 am

Cho, Alicia, Charlie és mindenki más aki majd beszáll
/egyetértek/

Mikor már helyet foglaltam Cho oldalán, hirtelen egy szép női hangra lettem figyelmes, aki éppen bemutatkozott nekem. Én bolond, nagyon lassú a reakcióidőm! Mihelyst befejeztem a mondatomat Cho és Charlie felé írányítva, felálltam egy pillanatra, és bemutatkoztam a repülésoktató tanárnőnek is, ahogy ő az imént nekem:
-Üdv, Rose vagyok, rúnaismeret tanárnő. Örülök hogy megismerhetem! - mutatkoztam be halvány mosollyal az arcomon, mert még mindig azon gondolkodtam, hogy mit kéne kezdeni az órámmal. Ez után leültem a székemre, hallottam Cho kérdését is, amivel azt tudakolta épp, hogy hogy megy a tanítás, és közben válaszolt az imént feltett kérdésemre is.
~ Ha tudná hogy a tanítás még nem megy sehogy! ~ ebbe a gondolatba kicsit bele is pirultam, hiszen milyen tanár az, aki még nem tud tanítani!
-Szia Cho, megyeget, de tudok még hova fejlődni! -válaszoltam neki, közben próbáltam leplezni az igazat. Bár nem füllentettem olyan nagyon, hiszen tényleg van még hova fejlődnöm. - Sárkányokról? Nagyszerű, imádom őket! AZ én kedvencem például egy Walesi Vörös Lángsárkány, hallott már róla? Viszont arra én is kíváncsi lennék hogy hogy ússza meg ezeket a találkozásokat, egy karcolás nélkül. Ezek szerint maga nagyon ért a munkájához! -fejtettem ki véleményem. Kíváncsi voltam hogy hallott-e már erről a sárkányról, mert ilyet még én is csak egyszer láttam.

/ez sem lett a legjobb..dehát csak ki lehet belőle hozni valamit xd/
Cho Chang
Cho Chang

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 12:18 am

..Alicia, Rose, Charlie és a többiek...
/tényleg nem ártana/

JesszusÚristen! Megint a szám járt előbb és nem gondolkodtam. Vagyis igen, de... Nah hogy mindenki megértse miről van szó, elmagyarázom, jó? Én kizárólag azért vetettem fel a sárkány megnézését Charlie-nak, mert hiányzik a régi énem, a régi életem, amikor még csak egy gondtalan diák voltam e népes iskola falai között. De mi van ha Charlie ezt egy kicsit félreértelmezi? ÁÁáá, neeeem, miért is tenné? Elvégre nincs abban semmi ha az egyik kolléganője megakarja nézni mekkora a sárkánya... Izé... Na jó, talán mégsem volt ez olyan jó ötlet. Ááá, csak én lehetek ennyire agyalós.
"- Ő is biztos, szívesen megnézne." -Óóó. Óóóó, na tessék. Azt hiszem egy pillanatra sikerült zavarba hoznia, mert alig észrevehetően, de égni kezdett az arcom az lég érdekes kijelentése miatt. ~mond hogy nem értettél félre, mond azt!~ "Úgy értem, ha tényleg szeretnéd, akkor megmutatom neked, amint lesz egy kis szabadidőd" -tette hozzá szinte azonnal, amiért igazán hálás voltam. -Akkor erre még visszatérünk. Mindenképpen szólni fogok, köszönöm. -mondtam egy mosoly kíséretében és nagyon remélem, hogy ha tényleg odakerül a sor, nem fogok bonyodalmakba ütközni.
Szerencsére egy újabb fiatal kolléga jelent meg, róla is hallottam már, de őt sem ismerem még személyesen. Leült mellénk és bemutatkozott. "- Jó napot, én Rose vagyok. Miről szól a beszélgetés?" -Szia Rose! Hogy megy a tanítás? Az én nevem Cho. A kollégával éppen a sárkányokról beszélgettünk. Én még mindig azon ámulok, hogyan volt képes maradandó sérülések nélkül befogni azt a gyönyörű lényt. -feleltem a kérdésére. -És éppen gratulálni akartam Aliciának, mert még nem volt alkalmam rá.

//Sziaszia Rose Smile
bocsi, ez most valahogy olyan...semmilyen reag lett//
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyVas. Aug. 21, 2011 10:44 pm

~A tanári kar~
/Lehet nem ártana valami sorrend xD/

Mosolyogva hallgattam, ahogy Cho és Charlie közvetlen mellettem a sárkányokról beszélgetnek. Erről önkéntelenül is a Trimágus Tusa jutott az eszembe, amire egyáltalán nem szívesen emlékeztem vissza, nem csak a végkifejlete miatt, hanem mert Wood végig azzal cukkolt, hogy amikor előkerültek a sárkányok és bizony befogtam a fülemet és jó szorosan behunytam a szememet. Akárkit akármit mond, ez nem félelem, mindössze nem akartam látni, ahogy a sárkány lehetősége szerint megpróbálja ízekre szedni az éppen a ringben tartózkodó versenyzőt.
Érdeklődve kaptam fel a fejemet, amikor kinyílt az ajtó és belépett rajta az idén Dumbledore által felvett Rúnaismeret tanárnő. Eddig még csak látásból ismertem, konkrét bemutatkozásra még nem került sor, mindazon által feltűnt, hogy egyre több velem egy korú, esetleg néhány évvel idősebb egykori diákok kezdik alkotni a tanár kar nagy részét. Kíváncsi lennék, hogy ki lesz az az elvetemült, aki egyszer Piton professzor helyére óhajt majd jelentkezni.
- Szia, Alicia Spinnet, repülésoktató. - mutatkoztam be mosolyogva, amikor odahúzta a székét a Choval közös asztalunkhoz. Őszintén szólva kicsit hiányzott Madam Hooch, de nem voltam túl szomorú, amikor McGalagony professzor néhány hete bejelentette, hogy a Madam nyugdíjba megy és én leszek az utóda. Persze Oliver még nem tudja, és azt hiszem kellemetlen beszélgetés elé nézek majd vele.

Charlotte Rose Cheney

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyVas. Aug. 21, 2011 9:35 pm

Minden kollégának!

Sokáig keresgéltem mire megtaláltam a tanári szobát, hogy őszinte legyek még segítség is kellett hozzá, amire nem vagyok büszke. Amikor végre sikerült betoppanni, illedelmesen köszöntem minden kollégámnak,
- Üdv, mindenkinek! - és egy kicsit távolabb a beszélgetésektől leültem úgy hogy ne follyak bele, de mégis halljam a csevejeket. Távolról szerettem volna felmérni mindenkit, mivel csak futólag láttam egyeseket eddig a folyosókon. Ez az átka ha új az ember! Ahogy körbe pillantok a termen, nem lep meg a látvány. A nap kibeszélése a legjobb beszédkezdési módszer, de én inkább elővettem a pergamenemet, amin a félig kész tanítási gondolataim voltak, de amikor átolvastam őket, áthúztam az egészet, és előről kezdtem. Újra felpillantottam, és immár jobb hangulat volt bent! Cho és Charlie a sárkányokról beszélgettek, a többiek pedig már viccelődtek.Egyedül aki nem kapcsolódott be rajtam kívül a beszélgetésekbe, az Piton professzor volt, bár tőle mi mást vár az ember, elég ránézni hogy milyen ideges. Ismét a papírom felé meredtem, de mivel nem jutott eszembe semmi lényeges, ezért inkább elraktam, és halgattam még egy darabig a halk beszédzajokat, de egy idő után jobbnak láttam bekapcsolódni a témába.
*megfogja a székét, és oda viszi Cho mellé*
Ahogy mondani szokták " néha úszni kell az árral" ..és nem ártott volna jobban bemutatkozni a munkatársaknak, ezért odaültem Cho-hoz és Charlie-hoz. Elég szimpatikusak így elsőre, hátha be tudok kapcsolódni a szóváltásukba, és el is kezdtem:
- Jó napot, én Rose vagyok. Miről szól a beszélgetés? ~ remélem nem zavartam meg semmi lényegeset ~

/Helló mindenkinek Smile /
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyVas. Aug. 21, 2011 12:08 pm

~Chónak és a többieknek, bár ők nem aktívkodnak...~
//én is bocsi//

Szórakozottan nézegettem a szoba padlózatát, a fa parketta erezetét, a szőnyeg rojtjait, a helyiség berendezését. A többi tanár egymással beszélgetett, néha én is beleszóltam, csa, hogy tudják, még itt vagyok, de leginkább a mellettem ülő, csinos kollégámra koncentráltam. Aki történetesen, épp az előbb mondta, hogy lenne kedve megnézni azt a kis dögöt. Ööö... várjunk csak! Ez... ez majdnem betudható egy randinak. Végül is, ketten leszünk, a sötét, félelmetes erdőben, egy veszedelmes sárkány közelében. Kénytelen leszek majd átkarolni őt, persze, nem mintha annyira ellenemre lenne.
Mosoly ült ki az arcomra, ahogy ezen elgondolkodtam. Bár régies vagyok, jobban szerettem volna, ha én hívhatom el Chót, nem pedig fordítva, de azt hiszem, így is élvezni fogom a dolgot.
- Igen, én is észrevettem, hogy kedvelnek, jól kijövünk - válaszoltam a bókra. Milyen kedves, hogy így gondolja... - Ő is biztos, szívesen megnézne. - Nem hiszem el, hogy komolyan ezt mondtam! Áhh, fene a griffendéles énembe, de ezt már nem szívom vissza. - Úgy értem, ha tényleg szeretnéd, akkor megmutatom neked, amint lesz egy kis szabadidőd - nevettem rá. Azt hiszem, sikerült kivágnom magam.

Cho Chang

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyVas. Aug. 21, 2011 4:39 am

..Tanártársaimnak..Vagyis inkább Mr. Weasleynek..
/bocsi hogy megint én, de unatkoztam/

Szívesen rákérdeztem volna Charlie-tól komoly sérülést szenvedett-e a sárkány befogása közben, de nem akartam a többiek előtt kényelmetlen helyzetbe hozni és én sem ismerem ahhoz, hogy csak úgy faggassam. Inkább bólintottam a megjegyzésére "-Hát igen, jó ha rendet tudsz tartani köztük" Jó ám, máskülönben a tanár eláshatja magát. Ezt nagyon hamar megtanultam. Szerencsére én kerekedek felül rajtuk, és nem fordítva.
"- Muszáj volt valakinek idehoznia, érdekes órát szeretnék tartani a gyerekeknek. Nem nagy szám, csak óvatosnak kell lenni, na meg tudni kell a megfelelő varázsigéket." -felelte arra, egyedül fogta-e be azt a sárkányt. Szemmel láthatóan szereti a munkáját és az ezzel járó veszélyt. Minden bizonnyal tökéletesen ura is az adott helyzetnek. Azt hiszem az elődje is pontosan ennyire merész volt, ha a gyerekek "szórakoztatásáról" volt szó. Szerettem azokat az órákat...-Nos, a gyerekek már így is odáig és vissza vannak a tanítási módszereidtől, bizonyára most is eléred a célod. Én is szívesen megnézném azt a sárkányt. -Lassan elmosolyodtam. tényleg jólesne egy kis "nosztalgiázás". Mióta a tanári karhoz tartozom csak a munkámnak élek.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Aug. 18, 2011 3:56 am

~ Chang és Spinnet kisasszonyok, Piton, Dumbledore és McKinnon urak ~

Fél füllel hallgattam a folyó beszélgetéseket, a figyelmemet a mellettem ülő lány kötötte le - Cho. Szép név. Magamban többször is kimondtam, mintegy ízlelgetve a szót. Az arca kedves volt, a mosolya édes, a szemei elbűvölőek, sötét színűek, de vidám szikrák pattognak bennük. Fekete haja selymesen ölelte körül lágy vonásait, különösen szép volt, ahogy a hatalmas ablakokon beáramló fény megtört rajta.
Észrevettem, hogy a kezemet nézi, pontosabban a befáslizott részt. Már nem is fájt annyira, vagy inkább csak nem koncentráltam rá.
- Hát igen, jó ha rendet tudsz tartani köztük - mondtam Chónak a rendetlen tanulóval kapcsolatban. - Muszáj volt valakinek idehoznia, érdekes órát szeretnék tartani a gyerekeknek. - Kissé öntelten, elmosolyodtam, végül is, ő nem tudta, hogy minden nap ezt csináltam Romániában. - Nem nagy szám, csak óvatosnak kell lenni, na meg tudni kell a megfelelő varázsigéket - fogtam vissza a nagyképűségből. Néha előjön, de inkább nevezném büszkeségnek, hiszen szeretem ezt csinálni.
Feltűnt, hogy Piton professzor igen csendes, sőt, próbál nem bekapcsolódni a beszélgetésbe. Úgy döntöttem, húzom egy kicsit, belefér a dologba. Aztán legfeljebb csak az egyik karom lesz meg, mire kiérek a szobából, de ha ez a legrosszabb,ami történhet...
- Perselus, mondja csak, hogy szerepel az én Ron öcsém Bájitaltanon?

Cho Chang

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Aug. 18, 2011 12:56 am

..A tanári hadnak...

Egy új taggal bővült a tanári szoba fura társasága, amikor egy magas férfi lépett be az ajtón. Felnéztem a lapok közül a köszönésére, hogy vessek rá egy pillantást, hisz mi még nem találkoztunk, de a diákoktól már hallottam róla. Laza volt, nem is viselt talárt. Én sem szeretem, de kezdek hozzászokni... Nem számítottam rá, hogy a férfi illedelmesen bemutatkozik, ez egy kedves dolog volt tőle. -Szia. Az én nevem Cho Chang. -feleltem és viszonoztam a mosolyát. -Hallottam már rólad, de egy kicsit másként képzeltelek el. -jegyeztem meg, majd érdeklődve figyeltem Augustus válaszát, amin elmosolyodtam. Gondolom a csendet, a nyugalmat és az újságolvasási szokásokat ő és Perselus Piton egy kicsit másként értelmezi... Charlie eközben leült mellém, s amíg válaszolt Augustus kérdésére, kicsit megfigyelhettem a Weasley vonásokat. Hallottam, hogy Gin testvére és ami azt illeti, bizony elképesztőek bizonyos közös arcvonások. A válaszán nagyot néztem. Úgy látszik a bátorság és merészség is örökletes a családjukban... -Az én napom sem izgalmas, sem fárasztó nem volt, leszámítva azt a hatalmas kalandot, amikor egy cserfes diákot kellett megfegyelmeznem. -megvontam a vállaimat, a mugliismeret nem nagy kaland. Persze a mardekáros diákok utálják a legjobban. A mocskos szájú diák is az ő soraikból került ma ki. -És Önnek, Augustus? -kérdeztem vissza érdeklődve, szinte egyszerre Aliciával, amin csaknem elnevettem magam. Aztán eszembe jutott hogy ugyanezt megkérdezem Perselustól is, de amikor szóra nyitottam a szám, inkább mégis hallgattam. Jobb a békesség, igaz? Na de térjünk csak vissza Charlie-hoz! Letettem az ölembe a naplót és nem tudtam megállni, hogy ne szóljak hozzá ehhez a sárkányosdihoz. -Egyedül és puszta kézzel fogtad be a sárkányt, Charlie? -amint vetettem egy kósza pillantást a kezére, a válasz csaknem nyilvánvaló volt az ingujja alól felsejlő kötszer miatt. Jesszusom... Én hozzáérni is alig mernék egy sárkányhoz...
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyCsüt. Aug. 18, 2011 12:56 am

~A tanári kar~

Jobbnak láttam helyet foglalni az asztalomnál, majd a rajta lévő papírhalmaz rendezgetésébe kezdtem és úgy döntöttem, nem teszem félre eredeti célomat, amely végett idejöttem. Feltett szándékom volt jelentést írni a mai óráról illetve az azon történtekről, majd megnézhetem holnap melyik házzal lesz találkozóm a parkban. Tudtam, hogy a mardekár ház tagjai egykori griffendéles mivoltom miatt nem igazán kedvelnek, és szerettem volna elkerülni a baleseteket.
- Szia Cho. - köszöntem mosolyogva, amikor meghallottam a hangját. Felnézve a papírjaimból, láttam, ahogy felém közelít, így még gyorsan néhány sort odafirkantottam a pergamenemre a mai napról.
- Az hiszem Augustus és Piton professzor kissé összeszólalkoztak. - feleltem egészen csendesen, amikor az egykori Hollóhátas lány leült mellém. Nem lepett meg, hogy ő is megérezte a feszültséget, amelyet én, amikor beléptem a helységbe. Nem volt titok senki előtt, hogy Piton professzor nem kedveli a tömeget, és ezt a csoportosulást azt hiszem egyenesen utálhatja.
- Szia Charlie. - köszöntem vidám mosollyal az arcomon, amikor a legidősebb Weasley fiú, odalépett az asztalunkhoz. Kíváncsi voltam, hogy vajon mi lesz ezután elvégre időközben Dumbeldore igazgató úr is megérkezett. Tanulva a háború alatti eseményekből talán ő az egyetlen, akit Piton professzor szívesen lát a jelenlegi társaságból. Ilyen gondolatokkal fordultam vissza, hogy folytassam a jegyzetelést.
- Csak egy kis izgalom a mai repülésoktatáson. És önnek? - feleltem halovány mosollyal az arcomon, elvégre máskor sokkalta jobb a kedvem. Bár a mai majdnem baleset, tényleg kellőképpen megijesztett.

Charlie Weasley

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptySzer. Aug. 17, 2011 11:51 pm

~Professzorok~

Kissé elfáradtam, ezért úgy döntöttem, ülve folytatom tovább a beszélgetést, illetve, inkább próbálom felvenni a fonalat, és bekapcsolódni. Odahúztam egy üres széket a lány közelébe.
Augustus éppen kedvesen érdeklődött a napunkról, mire Perselus tett egy csípős megjegyzést. Komolyan mondom, ez volt az egyetlen, ami tényleg hiányzott. Mindig is kedveltem ezt a sötét, szarkasztikus, gúnyos figurát. A kotyvalékait már kevésbé, sosem volt nagy érzékem a bájitalokhoz. Bár, azért, Romániába nem vittem volna magammal, akkor sem, ha ez lehetséges, de jó megint itt lenni. Visszahozza a diákéveimet. Mondjuk, azt nem hiszem, hogy én hiányoztam neki...
- Nekem rémesen fárasztó! Éppen most hurcoltam ide egy jól megtermett Svéd Sróforrú sárkányt - válaszoltam a professzor kérdésére mosolyogva.
Remélem, ezzel nem ijesztettem halálra a kedves kollégákat. Most valószínűleg tanácstalanul állnak a tények előtt, vajon melyikünk rosszabb, én vagy Hagrid. Nem is tudom, ő hippogriffekkel próbálkozott, én sárkányt hozok ide, bár az neki is volt... De ez már csak egy ilyen tantárgy, muszáj érdekessé tenni valahogy.

A hozzászólást Charlie Weasley összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 18, 2011 3:15 am-kor.
Perselus Piton
Perselus Piton

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptySzer. Aug. 17, 2011 11:07 pm

Spinnet, Chang, Dumbledore, McKinnon, Weasley

Most, hogy már teljes volt a létszám már csak arra vártam, hogy Dumbledore elő álljon valami nagy horderejű dologgal amit mindig szokott mikor váratlanul megjelenik. Csak annyiból volt szerencsénk, hogy nem volt jelen a teljes tanári kar. Hátradőlve figyeltem és nyugalommal konstatáltam, hogy végre senki nem foglakozik velem, ami egy jó pont volt a mai nap számára.
Már kezdtem úgy érezni minden rendben mikor McKinnon megint megszólalt, persze ő csak beszélni tud a nyugalomról de én élvezném is ha hagynák, az újság pedig már csak részlet kérdés.
-A maga napja biztos nem volt valami eseménydús, mert nagyon úgy tűnik, hogy a diákok nem fárasztották le.- Jegyeztem meg csípősen szinte már morogva. Hát igen valakire így hatnak a diákok valakire meg sehogy sem. Az idei tanár összeállítás kétségtelenül azt példázza, hogy Dumbledore kitett magáért, nem elég, hogy rengeteg a fiatal éppen most végzett diák már egy Weasley is tanít. Pedig Hagrid a maga módján tényleg jól tanított csak a módszerei voltak életveszélyesek.

Augustus McKinnon
Augustus McKinnon

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptySzer. Aug. 17, 2011 8:20 pm

Kollégák

Egyre többen lettünk,, így inkább már nem nagyon akartam szívni Perselus vérét, inkább csak a társasággal akartam foglalkozni. Az összes új tanár betévedt a tanári szobába mivel Spinett után jött Chang és Weasley is. Az előző kettőt tanítottam, míg az utóbbiról azt hallottam,, hogy egy sárkány rezervátumba dolgozott. Végül is testhez álló feladat neki a legendás lények gondozásának tanítása. Az ifjúság között egyre idősebbnek éreztem magam, de végül is ők fiatalítják meg a véneket, állítólag. Nagyon jól tudom, hogy Perselus biztosan nem fog válaszolni Cho kérdésére, ezért én magam próbálom elterelni a dolgot.
- Éppen a csendről, a nyugalomról és az újság olvasási szokásokról beszélgettünk.- mosolyogtam a lányra, majd három szó elejéig ismét a jegyzetembe merültem, s rájöttem, hogy elég kínós a csend és fel kéne vetni valamilyen új témát, de semmi nem jutott eszembe, ezért benyögtem a szokásost.
- Milyen volt a mai napjuk kollégák?- fordultam a fiatalsághoz, mert azért neki viszonylag új érzés, még akkor is, ha már lassan egy éve tanítanak. Az első két évben rengeteg újdonságot tud szolgálni a diákság, de ha azt nézem, hogy ők nem rég voltak diákok, akkor rá kell jönnöm, nem is olyan biztos.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptySzer. Aug. 17, 2011 2:33 am

~Alicia, Cho, mélyen tisztelt igazgató úr, Perselus, Augustus~

Éppen a Tiltott Rengetegből siettem vissza az iskolába, nehéz napom volt. Ki a fene gondolta volna, hogy ilyen nehéz lesz egy Svéd Sróforrút elvonszolni az erdőbe...? Elég makacs egy jószág volt, látszik, hogy kezdek kijönni a gyakorlatból, főleg mióta a Roxfortban vagyok tanár. Ezért is hoztam ide azt a dögöt, érdekes órájuk lesz a gyerekeknek. Miközben a tanári szoba felé igyekeztem, előkaptam a zsebemből egy köteg gézt, és elkezdtem a csuklóm köré tekerni. Amikor megpróbáltam bekötni a sárkány száját, kicsit odakapott, de nem vészes, csak egy kis karcolás.
Belépve a terembe, csodálkozva vettem észre a nagy tömeget, meg, hogy mindenki a makulátlan talárját viseli. Kicsit el is szégyelltem magam, hiszen rajtam egy félig nyitott, koszos ing és egy bőrnadrág volt, de talán már megszokták, hogy kissé kilógok a sorból.
- Üdvözletem a kollégáknak! - köszöntem derűsen.
A pillantásom találkozott Dumbledore professzoréval, Piton professzoréval, aki összevont szemöldökkel nézett. Ott volt még a helyiségben Alicia Spinnet, aki ismerős volt még az iskolás éveimből, a Gyógynövénytan tanár, aki szimpatikusnak tűnt, és egy helyes lány, akit viszont nem ismertem. Úgy tűnt, valami füzetet lapozgat, remélte, nem zavarom meg, ha odamegyek hozzá.
- Szia, még nem találkoztunk, Charlie Weasley vagyok! - mosolyogtam rá.

Cho Chang

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyKedd Aug. 16, 2011 8:25 pm

...A Kollégáknak...

Az óráim közötti szünetet ritkán töltöm teljes egészében a tanári szobában. Nemes egyszerűséggel azért, mert a hajdani tanítóim még mindig olyan félelmetesek tudnak lenni, mint diák koromban voltak. Történetesen sosem tartottam igazán tőlük, nem volt miért rettegnem, de nézzetek rá például Piton professzorra...Nem éppen a bűbáj jut először eszembe róla.
De hogy miért említettem a tanári szobát? Mert épp itt állok az ajtaja előtt. Arcomra apró félmosoly ült ki, belegondolva mennyire más érzés felnőttként e ajtó előtt állni. Tanár lettem... Mindig is nagy álmom volt. Legalább ezt az elképzelést sikerült megvalósítanom ha már minden más dolog hullámként csapott össze a fejem fölött... A mosoly lelankadt az arcomról, sóhajtottam egyet hátha ezzel elűzöm a bántó gondolatokat, majd benyitottam a tanári ajtaján. Egy kisebb szóváltás kellős közepén találtam magam. Na ezért nem töltök itt rengeteg időt, csak annyit, amennyit muszáj. Tisztelem a tanári kar minden tagját, éppen ezért igyekszek kimaradni a vitákból és mint mindig, csendes megfigyelőként lapítok a sarokban.
-Szép napot! -köszöntem, majd amíg becsuktam magam mögött az ajtót gyorsan végignéztem a szobán, pontosabban a jelenlévőkön. Elnézve egyik-másik arcot, lehet lemaradtam valamiről? -Történt valami? -Úgyis megtudom ha ez így van. Addig is legalább nem én vagyok az egyetlen nő a szobában. Kissé szimpatizálok Alicia Spinnettel, hiszem csaknem egy korosztály vagyunk és ő is olyan kis csendes idebent, mint amilyen én is vagyok. A székemhez sétáltam, de előtte előhalásztam a jegyzetfüzetem és a határidőnaplóm, majd helyet foglalva lapozgatni kezdtem az utóbbit.
Perselus Piton
Perselus Piton

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyKedd Aug. 16, 2011 4:00 am

McKinnon + Spinnet + Dumbledore

A türelmemnek már végképp vége volt amikor Spinnet benyitott, de kétségtelenül ő akadályozott meg abban, hogy egy átokkal tegyem gazdagabbá. Szinte vissza estem a székbe és már csak azon gondolkoztam, hogy hol tudnék olyan helyet találni ami csendes és tanártól, főleg diáktól mentes.
A sértést, hogy ő majd beenged az üvegházba nem tudtam szó nélkül hagyni.
-Igazán köszönöm kolléga, de mérgekkel én is rendesen el vagyok látva.- ~Amit alkalomadtán meg is kóstoltatnék önnel.~ Szűrtem fogaim között neki és már meg sem próbáltam felállni amikor jött egy újabb személy. Persze ki is lehetett volna mint maga Dumbledore. Karomat felraktam a szék karfájára és úgy támasztottam meg a fejemet.
A kérdéshalmazából csak a köszönésig jutottam el, de ha úgy is mindig tud mindenről akkor minek kérdezi meg feleslegesen, hiszen előle eltitkolni nem lehet semmit.
-Magának is jobb napot Igazgató úr.- Ennél rosszabb már nem is lehetne. ~De talán ha még Lily is itt lenne.~ Zártam le magamban a sorsomat.
Újságomat félreraktam azzal a kezemmel ami nem azt a fontos szerepet tölti, hogy tartsa a fejemet és továbbra is csak imádkozni tudtam Merlinhez.

Augustus McKinnon
Augustus McKinnon

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyHétf. Aug. 15, 2011 9:42 am

Perselus, Alicia, Albus

Ez súlyosabb, mint gondoltam. Simán nekem esett volna, ha Alicia nem lép be pont akkor. Lehet, hogy tényleg egy ks nyugalomra vágyik, de akkor miért ilyen bunkó. Még mindig nem vagyok ingerült, hanem talán túlságosan is nyugodt, de minek idegesítsem magam? Nem én fogok két percen belül agyvérzést kapni.
- Ha gondolja Perselus fölajánlom önnek a hármas üvegházat, de arra kérem, hogy vigyázzon a mérges növényekkel.- mondtam enyge élcel a hangomban. Nem akartam szívózni szegény Pitonnal, mert megölő ellenségemnek sem kívánom, hogy betegye a lábát a hármas üvegházba. A roxforti csata után oda telepítették a legveszélyesebb növényeket és a négyest újították fel, mivel az sokkal nagyobb volt, így legalább nem megy pocsékba a hely. Alicia betoppanása után természetesen köszöntöm a lányt, normálisan, nem úgy, mint Perselus.
- Jó napot Miss Spin... Jajj! Bocsánat Alicia! Tudja a szokás hatalma.- mosolygok a lányra, aki igazság szerint már rég nő. Hát igen, akit két évig tanít az ember, majd kollega lesz, azt igen nehéz megszokni, de szerencsére már régen át álltam. Azonban alig, hogy a fiatal hölgy bejött, követte őt Albus Dumbledore. Nagyon sűrű volt a huza-vona az ő története körül is, ezért amikor Minerva elkezdte mesélni a története, a felénél megállította és csak annyit mondott, hogy örül a vissza térésnek, de tovább ne mesélje, mert úgysem értené meg.
- Önnek is jó napot, Albus! Igazság szerint még nem bontakozott ki a beszélgetésünk.- mondtam szenvtelenül, s Perselusra néztem, majd Aliciára kacsintottam, hogy vegye az adást.
Albus Dumbledore
A kor legnagyobb mágusa/Roxfort Igazgatója
Albus Dumbledore

Hozzászólások száma : 58

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba EmptyHétf. Aug. 15, 2011 5:53 am

Griffendél Alicia Griffendél Mardekár Perselus Mardekár Griffendél Augustus Griffendél

Halkan dudorászva érkezem a tanári szobához. Benyitva gyorsan körbe tekintettem a teremben. Beljebb sétálva igyekeztem mindenkinek köszönni.
- Szép napot mindenkinek!
Elsétáltam egy közeli ülőalkalmatosságig, majd leültem rá.
- Hogy vannak mostanában?
Hangom könnyed. Semmi feszültség. Ha kérdésük van, úgyis felteszik, nekem pedig nem áll szándékomban, hogy ne adjak rájuk válaszokat, bár a lényeget már úgyis tudhatják. Elvégre Minerva és Perselus már úgyis tudnak róla, így talán kisebb részletektől eltekintve mindenki tudja a lényeget. De azért, hogy kicsit én is bekapcsolódjak valamennyire vitába, a jelenlévőkre nézek.
- Miről folyik a csevej?
Ujjaimat összetámasztva a figyelem az eseményeket és hallgatom a többieket.
Ajánlott tartalom

Tanári szoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tanári szoba   Tanári szoba Empty

Tanári szoba
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next