Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Dolgozószoba Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Dolgozószoba Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Dolgozószoba Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Dolgozószoba 3347qiw
A Hónap Játéka
Dolgozószoba 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Dolgozószoba Ic7783

Share

Dolgozószoba

Go down 
SzerzőÜzenet
Charlie Weasley
Legendás Lények Gondozása tanár
Charlie Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 196

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptySzer. Jún. 06, 2012 9:41 am

~Rosie, adok én neked teásbácsit!~

Miközben beszélt, Rose talán máshol járt egy kicsit, talán visszaemlékezett mindarra, amit átélt. Elgondolkodtam ezen, hogy vajon ez velem is elő szokott-e fordulni. Elég valószínű, hogy igen. Sokszor hiányoznak Erdély zöld, lankás dombjai, hideg, zord hegyei, égig érő fenyvesei. Na persze, Skóciában is találok bőven zöld színt, egészen másmilyent ugyan, mint Romániában, mégis itt vagyok otthon. Itt születtem, de az is az otthonommá vált idővel. Talán Rose-nak is akad ilyen hely a világban Roxforton kívül is.
- Igen, ismerem az érzést - mosolyodtam el én is.
- Biztos, hogy megváltozott egy-két dolog, de igazán bele lehet szokni - biztattam új kollégámat. - Nem kell aggódnod, Roxfort mindig remek hely volt, és az is maradt a mai napig, hamar be fogsz illeszkedni közénk - vélekedtem a dologgal kapcsolatban, de komolyan gondoltam minden szót. - A gyerekeket meg fegyelmezd, kedves Rose, azt hiszik, mindent megtehetnek, de még nem tudják, kivel kezdtek, nem igaz? - kacsintottan a nőre.

Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Okt. 10, 2011 3:18 am

Charlie-nak, a teásbácsinak Razz
Én már rég megittam a tea adagomat, mikor ő még csak kortyolgatta. Persze nem csodálom, figyelmetlenségem miatt, újra el kellett magyaráznia a tudnivalókat az újdonsült kis kedvencemről. Kicsit szégyelltem is magam hogy ennyire elsuhantak a szavai a fülem mellett, de a második magyarázatára már odafigyeltem, közben megcsikiztem kicsit a sárkányomnak a hasát, mire egy kis lángcsóva hagyta el a száját. Akaratlanul is felkuncogtam hiszen olyan aranyos kis jószág. Kiderült hogy....nem derült ki semmi új. Ennie, innia nem kell, és nagyjából ennyi ami számomra lényeges. Mondandója végén szórakozottan figyelt minket, bár ez sem lepett meg. Az új tanárnő egy miniatűr sárkánnyal játszik, és ráadásul még élvezi is. Furcsa látvány lehetett, szent igaz. Kis idő múlva témát váltott, és őszintén nem tudtam mit felelni rá, de kis gondolkodás után kinyögtem valami válasznak mondhatót.
-Háát...azt hiszem hogy igen. Tudod, nagyon jó ide visszajönni sok év, sok harc és utazás után.-tekintetem a távolba révedt egy pillanatig ahogy felidéztem a sok szép tájat ahol jártam. Amint lehetőségem lesz, vissza is fogok térni, valamennyi helyre. De ez a mostani helyzetben nem lehetséges. Túl sok dolgom van itt a kastély falain belül ahhoz, hogy hirtelen szabadságot vegyek ki.
-Sok minden változott mióta végeztem? Ez biztosan buta kérdés, hiszen jól láthatóan változtak itt a dolgok. Charlie, neked mennyi idő volt mire beilleszkedtél a tanári karba, és elfogadtak a gyerekek? -mosolyogva kérdeztem tőle, de belül nagyon is komor és kíváncsi voltam. Őszintén érdekelt a válasza.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyVas. Okt. 09, 2011 10:09 am

~Idősebbik Rose-nak, aki a vendégem ma estére~

Miután a szemtelenebbik Rose elhagyta a helyiséget, kollégám helyet foglalt velem szemben, és mivel, elfogadta az italt, felálltam elkészíteni. A tőlem jobb oldalt megbúvó saroknál egy pult, és fölötte egy kis szekrény helyezkedett el. Mondanom sem kell, vérbeli angol vagyok, külön részt foglal el a szobámban. Kinyitottam a szekrényke ajtaját, és abból kivettem egy dobozt, teli teafűvel.
- Fogalmam sincs, milyen tea, de megnyugszol tőle... remélhetőleg - rántottam meg a vállamat, majd egy két pálcaintés és elmormolt varázsige után, két csészével sétáltam vissza az asztalhoz.
Amint megkóstolta, láttam, hogy ízlett neki, de nem számított rá, hogy finom lesz. Muszáj volt egy grimaszt vágnom erre. Micsoda sztereotípia ez, kérem szépen, hogy a férfiak nem tudnak teát főzni...? Mindegy, eltekintettem ettől és a kérdésre koncentráltam.
- Igazából, ami a fajra vonatkozik, azt már elmondtam. Szelíd jószág, félénk egy kicsikét, de majd megszokja a környezetet - legalábbis gondolom -, mert elég nehéz dolgunk lenne egy depressziós wales-i zölddel... Nem, nincs szüksége élelemre, hiszen csak elvarázsolt sárkány. Ahogy elnézem, jól meglesztek - mondtam szórakozottan, és kortyoltam egyet.
- És, Rosie, hozzászoktál már a Roxforthoz? - tértem át egy másik témára.

Charlotte Rose Cheney

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptySzomb. Szept. 03, 2011 1:18 am

Utoljára Rose-nak És nem most utoljára Charlie-nak

Igazán meglepett amikor kollégám csak úgy "felcsapta" magát az asztalra, mintha mi itt se lennénk, de amikor ránk nézett, olyan "kérdés van??" tekintettel, rájöttem hogy mégis tudja hogy még itt vagyunk Rose-zal. Bár ő már nem sokáig, mert miután elmagyarázta Charlie hogy ezeknek a kis drágáknak nem kell enni, és a tüsszögés is abbamarad, és megbeszélték a Leroy gyerek sárkányát is megbeszélték, ő is osztotta, sőt erősítette véleményem miszerint Rose-nak már ágyban a helye. Szigorúan rászólt, hogy menjen aludni, de ahogy ennyi idő alatt kiismertem, és a nézéséből ítélve amiből csak úgy sugárzott a megalázottság, (vagy valami hasonló) úgy éreztem közel sem fog egyből aludni menni. Utána mehettem volna, visszautasítva Charlie kedves meghívását egy csésze teára, de most jobban vágytam valami melegre, nem arra hogy egy mardekáros kislány után szaladjak.
-Köszönöm szépen, elfogadom. Valami nyugtatóbb hatásút szeretnék, ha kérhetem.- megcsinálta a teánkat, és ahhoz képest, nagyon finom lett. Miután megittuk a teát, rákérdeztem arra amiért itt maradtam.:
-Nos akkor, mit is kell tudnom erről a kis tündérről? -közben felmutattam a kezemben pihenő zöld sárkányomat, aki éppen a körmömet rágta...erről le kell szoktatnom! - Akkor most neki sem kell enni, inni adni, igaz? Ennyi, vagy van még valami?
~ Ezért manikűrözök hetente...nem baj, neki elnézem, mert még kicsi~
Türelmesen vártam a férfi válaszát, és közben simogattam a sárkányom fejét, aki még mindig nem szállt le a körmömről.
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph

Hozzászólások száma : 132

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyPént. Szept. 02, 2011 3:56 am

~Tanárok~

Felnéztem Charlie-ra, majd bólintottam. Oké nyugalom felfogtam, nem kell ennyire kiakadni. Felsóhajtottam, majd a tanárnőre néztem, és igazán nem volt kedves a nézésem, de mivel a kis apróságom belém harapott, így odakellett rá figyelnem. Olyan kis aranyos, okvetlen be kell majd egyet szereznem, ha arra kerül a sor. Majd ha idősebb leszek és már végre lehet szabadon sárkányom. Oké azt nem lehet csak úgy csettintésre kapni, de megoldjuk. Tojásként akarom, hogy Én nevelhessem fel. Olyan aranyos lenne!
Gondolatmenetemből a tanár úr zökkentett ki, én pedig eléggé érdekesen néztem rá. Hát mit ne mondjak, azzal a: „Te hülye vagy, vagy csak szimplán sötét és nem érted?” kifejezés ült az arcomra, majd megráztam a fejem. –Félre értett Tanár úr! Mondom ugyan ilyen-Emeltem fel a sárkányomat- Tehát nem igazi. De aranyos kis dög.- Ezzel felálltam, majd a tanárnőre néztem.
-Értettem a célzást.- Mosolyogtam, majd az ajtó felé indultam, de visszafordultam. –Köszönöm a sárkányt, viszont látásra és kellemes teázást!- Biccentettem még egyet, majd kimentem a teremből, így esélyt sem adtam nekik, hogy a fintorjaimért adhassanak valami pontlevonást. Ezzel igen sietősen elindultam befordulta a lépcsőházba és már le is szaladtam. Ha akartak volna se kapnak el, de kétlem, hogy akartak volna.
Bementem, majd leültem a Klubhelységben és elkezdtem szórakozni a sárkányommal.

//Köszönöm, további kellemes játékot! Razz//
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 29, 2011 11:37 pm

~Roses~

Nos, most, hogy a két vendégem gazdagabb lett egy-egy sárkánnyal, én is megnyugodtam. Remélve, hogy nem zaklatnak tovább, belehuppantam a székbe, lerúgtam a cipőimet, és feltettem a lábam az asztalra. Így vártam az esetlegesen felmerülő többi kérdést.
- Enni? - kérdeztem vissza meglepődve. - Ennek nem kell ennie, sőt még a tűz, amit fúj sem éget meg. Ez csak, hogy úgy mondjam, egy játék, nem igazi háziállat. Tekintve, hogy a Roxfort területén tilos sárkányt tartani... - Erre kissé zavartan vakargattam a fejem, hiszen én hoztam sárkányt, valószínűleg, még most is az erdőben van. Igaz, holnap vissza is viszik a rezervátumba.
- Nemsokára a prüszkölés is elmúlik. Régóta nem vettem már elő őket, úgy nagyjából három-négy éve - mondtam teli szájjal, mert közben magamba tömtem a csoki megmaradt részét. - Egyébként, nem, nem tudtam, hogy Leroynak van sárkánya. Igazi példány? A Roxfortban van? - tértem vissza egy régebbi kérdésre. Ha az iskolába hozta az oroszt, akkor azt jelentenem kell. Pont egy ilyen szeszélyes állatot tartani, te jó ég!
- Igen, igen, a tanárnőnek igaza van, Seraph, irány a pince és a hálókörlete! Nincs mit. - A tekintetem az idősebbik vendégemre vándorolt. - Teát?- kérdeztem végül tőle.

Charlotte Rose Cheney

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 29, 2011 6:28 am

A kedves és megértő kollégának, és a kényelmes kisasszonynak Rolling Eyes

Amikor végre kicsodálkoztam magam Charlie kolléga irodáján, szemem sarkából láttam, ahogy kis elégedett mosolyával megeszik egy egész rudat, majd az asztalához megy megy, és matatni kezd az egyik fiókban.
~Tudtam hogy bejön a csoki~ -nyugtáztam magamban elégedett mosollyal.
Amint vállig süllyedt a saját kis asztalában, én már sejtettem hogy sokkal több van ott, mint néhány kijavítatlan dolgozat, papírok meg ilyesmik. Már ha legendás lényeg gondozásából, lehet írni dolgozatot, persze...amikor hirtelen felkiáltott hogy megtalálta az egyik kis cukorfalatot, kicsit megijedtem, de csak belülről. Eszembe se volt kimutatni. Először a kis Rose állatát találta meg, ami egy kis bársony zsákban volt lefagyasztva.
~Tudtam hogy itt nincs nekik elég levegő! Hogy nem gondoltam a hibernálásra...!~
Amikor kifagyasztotta a kis drágát, és elkezdett köhögni, abban a percben úgy véltem nincs is ettől szebb a világon. Átadva a kis mardekáros lánynak a sárkányt, most végre az enyémet kereste, és nem telt el sok idő, meg is találta. Kivette az erszényből, és amikor az enyém is életre kelt, hát menten elolvadtam tőle, annyira édes volt. Annyira néztem a kis sárkánykámat, hogy amit elmondott a tanártársam, nem is hallottam tisztán, de nem is volt ezzel baj. Egy pálcapöccintésbe kerül, és megtudok mindent, de jobb lenne szakértőtől hallani, úgyhogy megkérdeztem mégegyszer, hogy mit kell tennem vele, amikor hallottam magam mögött Rose kérdését is, aki már helyet is foglalt az újdonsült kedvencével.
-Elmagyarázná mégegyszer? Sajnálom, de nem figyeltem. Előbb válaszoljon kérem, Rose-nak, én ráérek maradni, de neki lassan takarodó van. -próbáltam siettetni sárkánymesterünket. Kíváncsian vártam hogy mit felel a kis boszorkány kérdésére, és azt meg főleg hogy mennyire fog kiborulni hogy én mint idősebb, nem figyeltem rá..jó példát mutatok én a diákoknak, mondhatom...
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 29, 2011 2:19 am

~Cukros helyett Sárkányos bácsinak, és a sárkányt követelő társamnak Very Happy~

Nagy mosollyal fogadtam, amikor az asztalához lépett, és elkezdett kutatni. Jajj, de jó, lesz nekem is sárkányom! Éljen!!! Annyira várom már. Háhá, ezentúl nem csak Conor-nak lesz, de nekem is. Vajon tudja, hogy Conor-nak is törpesárkánya van. Áhh biztosra veszem. De azért megkérdezzük, maximum azt mondja, hogy igen tudta. –Egyébként, tudta tanár úr, hogy Conor Leroy-nak is törpesárkánya van, méghozzá Orosz törpesárkány. Illetve, azt hiszem, mert ez rémlik. De az biztos, hogy törpesárkány.- Néztem rá, de hiába próbáltam szemkontaktust felvenni Ő nyakig benne volt a szákban.
Nem sokkal ezután, felcsillant a szemem, mert megláttam a gömblángot. Jajj istenem, de aranyooos!!! Amikor a kezembe ejtették, odadugtam az orra elé a kezem, Ő pedig készséggel szagolta meg, majd nyalta meg. Jajj istenkém, olyan aranyos!!! Megdorgáltam kicsit, majd elkezdtem simogatni.
-Igen, tudom. Köszönöm az infókat és persze a sárkányt, hogy nekem adta!- Mosolyogtam majd, helykínálás nélkül leültem és elkezdtem simogatni a kis drágaságot. Igen hamar összebarátkoztunk. Milyen egyszerű dolgom van. Olyan jó nekem. Ránéztem Rose tanárnőre is, majd mosolyogva figyeltem. Feltápászkodtam a székről és ezzel a lendülettel le is húztam a fejem, mivel a drága kis barátom, úgy tűnik megfázott, és egy szép kis lángcsóvával akarta illetni a fejem, de nem sikerült neki, szerencsére.
- Mit adjan neki, hogy ne prüszköljön ennyit?- Kédeztem, majd ismét a sárkányra néztem. Elővettem az egyik kendőm, majd megtöröltem a sarkával az apró orrát, és szépen bebugyoláltam. Tűrte, úgy tűnik megkedvelt. Jajj de örülnék neki. A fejét simogattam, miközben vártam, hogy megtudjam mit adjak neki. Amúgy most milyen enni valót adjak ennek a kicsi lénynek??? De komolyan.
-És enni, mit adjak neki? Tekintve, hogy a nagyobbik változatai szokták azt a mennyiséget enni, amit Ön felsorolt. Gondolom kisebb méretű nyers serást kell majd vennem?- Kérdeztem mosolyogva, és vártam a válaszokat.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyCsüt. Aug. 25, 2011 3:46 am

~ A kis szemtelen és a csokiárus lányka ~

Elengedtem a fülem mellett Seraph válaszát, és érdeklődve figyeltem, amint az asztalomra teszi azt a furcsa zsákot, és azt mondja, az van benne, amit kértem... Ez rendben van, de bár' tudnám, mi a fenét kértem tőle! De úgy őszintén, fogalmam sincs, viszont, ha én kértem, akkor az biztos jó lesz valamire, még ha csak poháralátétnek is.
Seraph kíváncsian, mi több, kutakodóan nézett körül a helyiségben, valószínűleg a leendő házi kedvencét kereste. A másik Rose gyönyörködve forgatta a fejét jobbra-balra.
Elvettem kollégám kezéből a felajánlott csokiszeletet, és csibészes mosollyal betömtem az egyik rudacskát a számba.
Az íróasztal mögé léptem, és sietve kihúztam a legalsó fiókot, majd kotorászni kezdtem benne. Egészen vállig süllyedtem a kis rekeszben, mire végül a kezembe akadt a vászonból készült tarsoly.
Meghúztam a madzagot, és a zsák szája engedelmesen szétnyílt. Belenyúltam, és egymás után kezdtem előhalászni az apró, megdermesztett kis sárkányokat.
- Ez nem az...ez sem az...ez se... - mormogtam magamban, miközben próbáltam kitapogatni a kínai rücskös pikkelyeit. - Á! Megvan! - kiáltottam fel hirtelen, ami talán megijesztette a két lányt.
Előhúztam a megfagyott kis lényt, és egyet pöccintettem a pálcámmal, mire kezdett színe lenni, és visszatért a hibernált állapotából. Aprókat köhécselt, mire ici-pici lángcsóvák hagyták el a száját. Nagyobbat nem is képes fújni, hál' égnek. Megfogtam, és a farkánál lógatva a fiatalabb vendégem tenyerébe ejtettem.
Újra a tarsolyba mélyedtem, és nem telt bele pár perc, mire a másik sárkányt is újra életre keltettem.
Közben elmagyaráztam a tudnivalókat:
- A Kínai Gömblángsárkány másik neve Oroszlánsárkány, ez az egyetlen távol-keleti sárkányfaj. Nagyon agresszív kis lény, minden emlőst megeszik, kedvence a sertés és az ember, a nőstény jóval nagyobb, mint a hím, a tojása héja nagyszerű varázsszer. Szemei látványosan kidüllednek, ha ingerlik, orrlyukain át gomba alakú tűzgomolyagot fúj ki - mondandóm végével az idősebbik Rose-ra néztem, és neki is átadtam a sárkányát.
- A Walesi Zöldsárkány remekül beleolvad hazája környezetébe. Ezzel a fajjal van a legkevesebb gond, főleg juhokra vadászik, az emberek elől elbújik. A walesi zöldsárkány jellegzetes, meglepően dallamos üvöltése könnyen felismerhető. Tüzét karcsú csóvákban fújja. Tojása földszínű, zölddel pöttyözött - ismertettem a másik fajt is.

Kínai Gömblángsárkány

Dolgozószoba Kinai

Walesi Zöldsárkány

Dolgozószoba Grenn

Charlotte Rose Cheney

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyKedd Aug. 23, 2011 3:30 am

A Későnek, és a picit szemtelen diáklánynak Wink

Élvezettel hallgattam a tanárúr, és a diáklány párbeszédét, amely nem volt túl hosszú, de annál szellemesebb. Elnézve őket, csakis arra tudtam gondolni, hogy sokáig fog ez tartani. Pedig gyorsan le akartam tudni, hogy tudjak még olvasni is este..de hát ilyen az én szerencsém! Mire végre beinvitált minket az úr, Rose kisasszony előre engedett, és gyönyörű látvány tárult szemeim elé..hé, tudom hogy ez csak egy iroda, de az ízlése páratlan, meg kell hagyni. Hátulról hallottam a kollégám hangját, amint az édességre kérdez, amit a sárkányokért felajánlottam. Olyan hitetlen..nekem ez az egyik kedvenc mugli csokim, és tudom hogy nem fogja visszautasítani az ajánlatomat. Be fogja adni a derekát, csak azt nem tudtam hogy mikor. Jobban szemügyre vettem irodáját, melyet a fa, és a vöröses színárnyalatok jellemeztek leginkább. Hova tudta tenni azokat a kis sárkányokat? Fogadni mertem volna hogy van a falban valami elvarázsolt kis szekrény, vagy én nem tudom. Vajon hol tudja úgy ellátni őket hogy légszomjuk sincs, és van mozgásterük is? Nem tudtam a kérdéseimre a választ, de amikor végre beljebb fáradt a kollégám is, reméltem hogy megoldja a fejemben létrejött feladványokat.

/nem lendítettem túl sokat a cselekményen, bocsi xD /
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyKedd Aug. 23, 2011 2:22 am

~A késő, akinek még feljebb áll, pedig nagyon nem ajánlanám, és a második sárkánykövetelő~

Na mit áld isten, még nekiáll feljebb, azért tudja hova tenni magát. Attól, hogy Fred rokona, nem szeretem ha késnek. Késni, csak is Én késhetek. De egy tanártól ezt nem vártam. És még tanuljak a tanár példájából. De hát mit van mit tenni. Ezt kell csinálni és kész. A letorkolásra, csak felvontam a fél szemöldök, és rámosolyogtam. –Tudja a „Tanár Úr” kijelentésemet, köszönésnek szántam. Pontosan. Elvégre a tanároktól tanulunk.- Feleltem mosolyogva, majd Rose mögé sétáltam és megvártam míg bemegy. A felajánlásán csak mosolyogni tudtam. Twix. Mugi csoki. Igen finom, ahhoz képest. A Mézesfalásban is láttam. Ami tök érdekes volt, de hát.
Bementem a tanárnő után, majd elkezdtem kotorászni a táskámban. Nagy nehezen elővettem egy kis zsákot. –Én meghoztam amit kért. Benne van minden.- Mosolyogtam rá, majd letettem az asztalára. -Bűbájt olvastam rá, csak így fért bele minden. Remélem megtudja oldani a kiszedésüket.- Mosolyogtam tovább, majd körbe néztem. Igazán otthonos. Voltam már, itt lehet beszerzett valamit. De a sárkányokat az istenért nem akarom meglátni. Hol a csudiban lehetnek? És ma még végezni akarok, tekintve, hogy megígértem, hogy írok levelet Fred-nek. Bár Ő is kikísért a pályaudvarra, de megígértette velem. Én pedig örömmel fogok neki írni, amikor csak ír vissza. Már várom, hogy megnyíljon itt a boltjuk. Türelmetlen vagyok, de ki ne lenne az, most komolyan. Vettem egy nagy levegőt, madj várakozva néztem a tanárra, hogy mikor is szeretné ideadni a Gömbikét nekem.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 10:32 am

~A kis követelődző és a megalkuvó~

Elvonszoltam magam az ajtóig, még oda sem értem, máris meghallottam a fiatalabbik boszorkány hangját. Elég türelmetlen kis teremtés, de hát, most mit kezdjek vele? Nem kötözhetem meg, mit kezdenék aztán, itt hagynám a folyosón? Bár.... Nem is olyan rossz ötlet.
- Seraph, látom, nem ismered az illemet... - szidtam meg. - Én sem, de legalább köszöntem - vontam meg végül a vállamat.
A vaskos ajtó előtt megálltam, elővettem egy apró, fém kulcsot, és kinyitottam vele a zárat. Nem is tudom, miért ezzel a mugli módszerrel zártam le a lakrészt, de határozottan jobban kedvelem, mint a jelszavas dolgokat. Mondjuk, a biztonság érdekében, levédtem néhány bűbájjal az ajtót, közönséges Alohomórával fölösleges még csak próbálkozni is.
Addig hallottam, hogy az idősebbik Rose megpróbál egy mugli édességet, egy csokiszeletet rám tukmálni. Na tessék! Az egyik parancsolgat, a másik megveszteget... Kellett nekem feljönnöm a Rengetegből?!
- Twix-et? - néztem rá félig felhúzott szemöldökkel. Mosolyogva kitártam az ajtót, és megvártam, amíg a lányok beljebb mennek

Charlotte Rose Cheney

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 9:41 am

Charlie tanárúr, és Rose kisasszony találkája
avagy, a twixre cserélt két sárkány története

Nagyon meglepett amikor játszadozásából felnézve, visszaköszönt Rose, és elmagyarázta miért van itt. De amikor megkérdezte hogy én miért vagyok itt, kicsit meglepődtem. Olyan érdeklődően nézett rám, és úgy éreztem tényleg érdekli miért vagyok itt.
-Nem kisasszony, nem veszem nagyon tolakodónak. Én is egy ehhez hasonló sárkánykáért vagyok itt.-mondtam neki mosollyal az arcomon. Nem hittem volna hogy egy cél vezérelt minket ugyanoda, ugyanakkor..vagyis egy kicsivel később, de az most nem számít. -Velem is megbeszélt egy időre összehozott, megbeszélést, de látom vagy nincs még itt, vagy nem akar ajtót nyitni! -mikor kimondtam az utolsó szót, a kis mardekáros lány, újra kopogtatott az ajtón, láttam, bár nem szóltam neki, hogy feleslegesen. Szinte sejtettem hogy vagy kint lesz az erdőben, és sárkányászik, vagy most jön felfelé valahonnan. Teljesen csak nem mehettünk ki a fejéből. Főleg hogy ketten vártunk rá. Gondolataimból, egy kicsit furcsa, mély hang riasztott fel. Végre megérkezett a várt illető, játékosan megkérdezve tőlünk hogy kire várunk, és mielőtt én neki tudtam volna szegezni a kérdést hogy miért késett, Rose megelőzött. Kérni, sőt követelni kezdte a tanárától a sárkányt amit megígért neki. Ha nem szórakozattott volna ez az egész, letorkoltam volna, hogy egy tanárral így nem beszélhet. De ki vagyok én hogy elrontsam más szórakozását? ... Mikor a lány végzett, én következtem!
-Kellemes estét az úrnak. Órát azért ismerjük ugye? - kérdeztem szemöldökömet felhúzva, kis mosollyal az arcomon. NEm akartam olyan szigorúnak tűnni, biztos volt jobb dolga is nálunk. - Mi lenne ha beinvitálna minket, hogy mind a ketten megkaphassuk a sárkányunkat? Ha önnek is megfelel, adok érte egy Twix-et! -ezzel az én mondandómat be is fejeztem, és vártam a professzor válaszát ez ügyben.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 9:14 am

~Rose,Charli~

Nagyon unom magam. Már arra is vetemedtem, hogy rajzoljak. Oké, azért annyira nem, de egy Fredre hasonlító rajz azért még tőlem is sok, ennyire nem unhatom magam. Leültem a földre kinyújtottam a lábam és tovább firkálgattam. Jeleket, hieroglifákat, rúnákat, hipogriffet, meg mi egymást. Már azon voltam, hogy elegem van és az órán fogom kérni, amikor megérkezett Rose tanárnő.
-Igazán örvendek tanárnő. Charlie tanár Úr megígérte, hogy nekem adja a Kínai Gömbláng sárkányt, amit a Trimágus Tusán, is kaptak. Azért vagyok itt. Csak, hogy a Tanár Úr, volt olyan kedves és nincs itthon. Pedig mondtam neki, hogy ma érkezek vissza, és hogy mikor jövök a sárkányért.- Mosolyogtam rá, majd vázoltam a kisebb panaszáradatom neki. –ha nemveszi tolakodásnak, Ön miért jött?- Kérdeztem mosolyogva, majd eltüntettem mindent és felálltam. Leporoltam magam, és felvettem a földről a táskámat, majd ismét kopogtattunk az ajtón. Az eszem meg áll. Bezzeg amikor az öccsével volt találkozó megbeszélve, Én késtem és Ő várt rám. Az még korrekt…De ez????
A következő pillanatban egy ismerős hang ütötte meg a fölem, én pedig azzal a lendülettel fordultam meg, és néztem kérdőn az illatőre. –Tanár Úr. Késett! Kérem szépen a beígért sárkányom!- jelentettem ki, és már nyújtottam is a kezem, meg sem várva a válaszát, és hogy bemenjünk. Jó régóta könyörgök már érte, most már kérem szépen.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 8:40 am

~Sárkánylesők~

Megtartottam az első Legendás Lények Gondozása órámat. Fantasztikus volt, a gyerekek imádtak, és én is jól kijöttem velük. Fáradtan és koszosan vonszoltam föl magam a hatodik emeletig, a lakrészemig, de nem segített, hogy közben még a jelszavakat is elfelejtettem, valamint kóborló nebulók keresztezték utam.
Nagy meglepetésemre, amikor a dolgozószobám ajtajához értem, ott már volt valaki. Sőt! Nem is egy, hanem mindjárt két valaki... Közelebb érve felismertem őket: Rose Mary Seraph, egy mardekáros lány, valamint Charlotte Rose Cheney, az új Rúnaismeret tanárnő. Oh, te ég! Teljesen kiment a fejemből, hogy rám fognak várni... Az a sárkány kell nekik. A kis ártalmatlan sárkánykák, amiket a Trimágus Tusán is használt Kupor.
Bár szívesen kint hagynám mind a két hölgyet, fáradt vagyok én ehhez, de tudom, muszáj leszek beengedni őket. És remélni tudom, hogy a sok "érdekes" dolgot, amit a munkám során használtam, nem fogják piszkálni.
- Jó estét Rose, Ms Seraph! - köszöntöttem őket a hátuk mögül, amire nem számíthattak, hiszen azt várták, hogy belülről nyitok ajtót. - Csak nem várnak valakit?

Charlotte Rose Cheney

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 8:23 am

Charlie & Rose

A tanáriban lejátszódó rövidke beszélgetést az követte, hogy egy kicsit elbeszélgettünk a tanár úrral. Tényleg nagyon érti a dolgát, és ezért roppant módon irigyelem is. Volt még egy kis elintézni valóm a nap során, de miután lerendeztem minden apróbb-cseprőbb dolgot, a megbeszéltek szerint, elindultam a kollégám dolgozószobája felé. Még a dél előtt, megbeszéltük hogy kapok tőle egy miniatűr sárkányt. Annyira akartam egy olyat, a nagy barátom mellé! Biztosan örülne egy játszótársnak! Már messziről hallottam a pálcasercegést, de csak elég későn eszméltem rá, hogy a tanárúr szobája elől jön a zaj. Mikor látótávolságba kerültem, megpillantottam Rose Mary Seraph-ot. Szóval ő szórakoztatta magát a pálcájával, ebből arra következtettem, hogy a tanárúrhoz jött, és vagy nem mer bekopogni hozzá, vagy bekopogott és még nem kapott választ. Ettől a pillanattól fogva az járt a fejemben, hogy vajon mennyi ideje ül itt. Gondolatomból gyorsan kilábalva, megszólítom a mardekáros kisasszonyt, aki szemmel láthatólag nem vette észre, hogy mellette állok.
-Szép jó estét, Ms. Seraph! Mi járatban erre felé?-kérdezem tőle, őszinte mosollyal, reménykedve benne hogy elmondja.
-Ó maga is? Szerintem próbáljunk meg bekopogni együtt. Hátha ketten több szerencsével járunk. Mit gondol? -kérdésemet neki szegezve, kérdő pillantást vettetem rá. Reméltem hogy hamar le tudjuk rendezni ezt. Nem tudhatom hogy ő miért keresi a professzor urat, és nem szeretném egy diák előtt elkérni azt a sárkányt. Fogalmam sincs miért.

/bocsi, hogy ilyen lett.../

A hozzászólást Charlotte Rose Cheney összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 22, 2011 8:51 am-kor.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 8:09 am

~Rose;Charlie et Moi~

Visszajöttem. Hátrapillantottam a vonatra. Pár diák felszállt rá, majd elindult a vonat. Néztem, ahogy távolodik, majd sarkon fordultam és elindultam a kocsik felé. Még épp elkaptam egyet, amire felszálltam. Kutattam a táskámban, majd nagy nehezen előhalásztam a könyvemet. Olvastam tovább, és közben teljesen kiesett minden. Délután van, már az óráknak is vége. Szerencsére. Ha visszaértem lepakolok, lejelentkezek az igazgatónál és felkeresem Charlie tanár urat. Igazán kíváncsi vagyok, hogy hozzá eljutott-e már a hír. Ha nem, akkor tőlem sem fogja megtudni.
Leszaladtam a pincébe, el a hálószobánkba, lepakoltam, majd fogtam magam és felkerestem az igazgató urat. Lejelentkeztem, majd elindultam megkeresni a tanár urat. Nagy nehezen megtudtam, hogy a szobájában van. Ohh végre!
Megálltam az ajtóban, majd bekopogtam. Mivel válasz nem nagyon érkezett ismételten kopogni kezdtem, kicsivel hangosabban. Mivel még mindig nem jött válasz, nekidőltem az ajtó melletti falnak és játszani kezdtem a pálcámmal. Szavakat írogattam, hol csak vonalakat húztam, hol meg rajzoltam és vártam, hogy a tanár úr, vagy megjöjjön, vagy pedig végre kinyissa azt a nyomorult ajtót.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 4:27 am

Dolgozószoba Klasszikus_dolgozoszoba_2

Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Dolgozószoba Empty
TémanyitásTárgy: Dolgozószoba   Dolgozószoba EmptyHétf. Aug. 22, 2011 3:33 am

...

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Dolgozószoba Bi5h08