Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Madam Malkin talárszabászata Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Madam Malkin talárszabászata Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Madam Malkin talárszabászata Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Madam Malkin talárszabászata 3347qiw
A Hónap Játéka
Madam Malkin talárszabászata 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Madam Malkin talárszabászata Ic7783

Share

Madam Malkin talárszabászata

Go down 
SzerzőÜzenet
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Madam Malkin talárszabászata Empty
TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyKedd Aug. 17, 2010 8:00 am

JÁTÉK LEZÁRVA

Köszönöm, Herms, élmény volt!

SZABAD A JÁTÉKTÉR!

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyKedd Aug. 17, 2010 5:53 am

&&& Mione &&&

* Sóhajtva leültem egy fotelbe az ablak előtt és ábrándozó pillantással néztem, ahogyan
Madam Malkine a szokásos talár megvarrásába kezdett. Kissé unottan igazgatta Hermionén
az anyagot, mintha már csak rutinból csinálná. Meg is tudtam érteni annak ellenére is,
hogy ezúttal nem volt itt akkora tömeg. Sőt, a tömeg kifejezés már nem is érvényes három
ember esetén, nem igaz?
Eltűnődtem, vajon mi lehet ennek az oka? Talán most senkinek nem kell új talár? Egy gyerek
se nőtt egy centit sem múlt nyár óta? Szegény Madam Malkine ... ez biztosan nem tesz jót
az üzletnek.
Miközben figyeltem a fekete talárt, ahogy suhogott, az ollót és a cérnát, amik mind-mind
pálca ütésre tették a dolgukat elkalandozott a figyelmem. Azt hiszem, ezt nevezném olyasminek,
hogy éber álom. Hívhatnám akár emlékeknek is ezeket a képeket, de az emlékek fogalom
annyi rosszra is figyelmeztet, ezek pedig ... ezekben a legcsekélyebb rossz sincs! Csak
a boldogság, ami hajdan még teljes mértékben az enyém volt ...
A fekete talár suhogott ... a pilláim elnehezültek ... a talár suhogott ... járt az olló ...
hallottam a madarak csicsergését ... nem is olyan távol Hagrid kutyája, Agyar ugatott,
felzavarva ezzel a Tiltott Rengeteg szélén tanyázó gyanútlan szurcsókokat, akiket a
vadőr épp kivitt a levegőre
... a szél megnyugtatóan susogott a fülembe ... a Nap minden
egyes sugara, ami átért a fák sűrű lombkoronáján megsimogatta a bőröm ... én nem
nyitottam fel a szemeimet
... még akkor sem, mikor a Nap sugarait egy kéz is követte ...
majd egy hang ...

- Tetszik? * kérdezte és én a gyomrom tájékán finoman megremegtem a kérdéstől. Olyan
tisztán csengett, olyan félre ismerhetetlenül. Elmosolyodtam. *
- Csodálatos. Nem tudtam, hogy a Tiltott Rengetegnek van olyan része is, amitől nem kéne
tiltani a diákokat!
* jegyeztem meg kuncogva, majd mikor kinyitottam a szemem mosolyom
kiszélesedett. A zöld szempár megcsillant, mielőtt tulajdonosa leheveredett volna mellém
a fűbe. *
- Még Hagrid mutatta, mikor negyedikben jöttünk megnézni a sárkányokat. * magyarázta
átkarolva a nyakam. Sóhajtottam és közelebb bújtam hozzá. *
- Jó, hogy szombat van. Nem kell azon aggódni, hogy nem érünk vissza időben. * suttogtam
mélyet szippantva az erdő illatából. Ebből a perspektívából a Tiltott Rengeteg a legideálisabb
találkahely volt, lekörözte még Madame Puttyfood abszolút ízléstelenül csicsás kávézóját.
A mellettem ülő fiú halkan kuncogott. *
- Még jó, hogy nem kell végig néznünk Lavender és Ron heves érzelemkitöréseit.
* Hevesen bólintottam egy undorodó hörgéssel megtoldva a szavait. *
- Annyira rossz Ront így látni ... szegény Herms ... * suttogtam felsóhajtva. Harry lebigyesztette
az ajkát. *
- Igen. * motyogta maga elé meredve. Ekkor hirtelen ötlettől vezérelve kibújtam a karja alól
és átültem vele szembe, hogy lássam az arcát. értetlenül nézett rám. *
- Tudod ... ha már úgy sem hiányolnak minket ... ki szeretnék próbálni valamit, amit Ron
és az a hímlőhelyes szipirtyó minden áldott nap gyakorolnak.
* suttogtam, arcomon talán
játszhatott egy lehelletnyi vörös pír, de Harry vette az adást, aminek kifejezetten
örültem. Elmosolyodott, de még ideje sem volt megmozdulni, mikor én már lelakatoltam
a száját ...

Égett az arcom, mikor szemeim kipattantak Hermione hangjára. Nem aludtam el, akkor
éreztem volna az olmos fáradtság utóízét a nyelvemen, a fejemben, de nem. Ezúttal
ott nem volt más csak szomorúság. Hogy az emlék valóban csak emlék, nem valóság,
nem a jelen ...
A roxforti délutánjaink egyike volt, egy évvel ezelőttről. Olyankor még nem tudtuk, mi lesz
a csata vége. Ki hal meg, s ki marad talpon. Most azonban, hogy már túl vagyunk rajta
és nincs itt, akinek ehhez gratulálni szeretnék, ez sokkal rosszabb, mint a vészterhes
idők, mert akkor még mellettem volt ...
Csak ekkor vettem szemügyre Hermione talárját. A különbség egészen jól látható volt.
Nőiesebb fazonja lett, jobban is állt a barátnőmnek, s Madam Malkin is elégedettnek
tűnt. Elmosolyodtam. *
- Remekül festesz. Küldj képet magadról Viktornak, azonnal megszervezi neked az
express utat Bulgáriába!
* jegyeztem meg kuncogva. Ám Herms reakciója a megállapításomra,
miszerint bill és Ron ide tart lelohasztotta a jókedvem. szomorúan bólintottam, majd Madam
Malkin hívására felléptem az álványra, ahol az előtt Hermione állt. Én nem kértem újítást,
úgy gondoltam, minek. Csak egy kicsit rövidebbre vágattam az alját, mert nem szeretem,
ha a legendás lények gondozása óra után lucskos lesz. A Madam ügyesen, biztos
kézzel végezte a munkáját. Bárcsak ne tette volna!
Ha legalább egy tűt belém döf, az elterelte volna a figyelmem ide-oda csapongó gondolataimról.
Ahogy teltek a percek egyszer csak felbukkant az utcán az emberek közt
két ismerős alak. Kirázott a hideg. Madam Malkin épp akkor adta meg a jelet, hogy
elhagyhatom az emelvényt, mikor Hermione felé biccentettem. *
- Most már menj nyugodtan. Kint vannak az utcán, a Varázsvicc bolt előtt, de akkora a
tömeg, hogy nem fognak észre venni. Kösz, hogy elkísértél!
* mondtam hálásan
átölelve Hermst. * - A Roxfort expressen találkozunk! * mosolyodtam el, miközben arcon
csókoltam és elengedtem. hadd menjen. Nekem is van min elmélkedni ... *

Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyKedd Aug. 17, 2010 3:17 am

~Ginny~

Csendben tűrtem, hogy a Madam a hozott fekete anyagot rám igazítsa, majd több helyen is gombos tűkkel tűzze meg, a pálcája segítségével. Ezt követően levett egy keveset az aljából, amely túl hosszúnak bizonyult. Közben tekintetem újra és újra a bíbor kissé túlságosan is szexis dísztalárra kalandozott és végül is... miért ne? Csendesen szóltam oda a Madamnak, hogy ha lehet, akkor egy kicsit nőiesebbre szabja a talárt, legalább is amennyire ezt az iskola szabályzata nem tiltja. A varrónő szemei szinte azonnal felcsillantak és az előbbinél sokkal lelkesebben látott munkához, amibe én teljesen belepirultam. Magam sem tudom mi vett rá pontosan, hogy egy kissé nőiesebb talárt szabassak magamnak, de egy biztos, hogy nem bántam meg, és ahogy láttam a Madam is nagyon élvezte a dolgot. Ez pedig külön örömmel töltött el.
Annak is kimondottan örültem, hogy Ginny nem kérdezett rá a Bulgáriában Viktorral töltött időre, mert nem tudtam igazából mit is mondjak. Ronnal még az utazás előtt szakítottam és Viktor nagyon kedves és figyelmes volt velem egész idő alatt amit ott töltöttem. És bár az édesapja kissé merev volt, az édesanyja kedvessége ezt tökéletesen ellensúlyozta, s egyértelművé tette számomra hogy Viktor mindkét szülőjétől örökölt dolgokat. Az azonban örömmel töltött el, amikor távoztam és az édesapja akkor először szólt hozzám, majd kezet csókolt és biztosított róla, hogy még feltétlen találkozni fogunk. Ezt a mondatát nem igazán tudtam hova tenni, de reménykedtem benne, hogy nem csináltam semmi visszafordíthatatlant. Elvégre Viktor tudta, hogy csak, mint egy barát utazom hozzá, elvégre nem is olyan régen ért véget a kapcsolaton Ronnal és eszem ágában sem volt azonnal beleugrani egy másikba.
Ginny szavai villámcsapásként értek, és egy teljes percre megmerevedtem, majd a félelem vágtázott végig a testemen és az elmémen is. Nem akartam Ronnal találkozni, de eddig soha meg sem fordult a fejemben, hogy pánikszerűen meneküljek el a helyszínről, ha tudom, hogy ő is fel fog bukkanni. Amikor Ginny említette hogy majd jönnek, addig minden rendben volt, de most hogy ez az időpont ennyire közeli lett, már közel sem voltam olyan nyugodt, mint azt elsőre gondoltam. A következő pillanatban a Madam a tükör felé fordított, és elcsodálkoztam, hogy mennyire jól áll ez a nőiesebb fazon.
- Tökéletes. - mosolyogtam a varrónőre, aki mosolyogva kapta le rólam a ruhát, majd elszaladt becsomagolni. Én pedig egyszerűen Ginnyhez fordultam, és összeszedtem minden bátorságomat.
- Rendben. Akkor jöjjenek, nem fogok megijedni a bátyádtól. De amint kész a te talárod is eltűnök. - közöltem Ginnyvel és csak reménykedni tudtam, hogy Ronék csak azután bukkannak fel, miután én elmentem.

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Madam Malkin talárszabászata Bi5h08
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyKedd Aug. 17, 2010 2:46 am

&&& Mione &&&

* Még egy pillantás az utca felé.
Ezúttal a sürgés-forgás látni engedett egy hatalmas, fehér márványból készült épületet.
Olyanbenyomást keltett, mintha sok apró házacskát pakoltak volna egymásra. Erre dőlt,
arra dőlt, oszloap egyenesen a magasba nyúltak. Impozáns, más országok varázslói is
elismeréssel szólnak róla. És a bejárata fölött ott olvasható cirkalmas aranybetűkkel a jól
ismert vers, amit már minden brit mágus kívülről fúj.

„ Ki idegen kincset áhít,
Annak e hely csapdát állít.
Add fel, tolvaj, ne légy dőre,
Varázslat e kincsek őre. "

Kis koromban, mikor jöttünk az Abszol útra mindig betértünk oda a kevéske pénzünk egy
részéért. Persze ez a kevéske-pénz-dolog mióta Fred és Georg üzlete virágzik és
Apát előléptették már nincs így! Mondjuk engem ez csak akkor zavart, mikor új könyveket
szerettem volna. Minden tankönyvem a bátyáimtól maradt rám, egészen addig, amíg
Fredék vállalkozása be nem indult. Az első dolguk ugyan is az volt, hogy Ronnak vettek
egy új dísztalárt, engem pedig elhoztak a tankönyvlistával, hogy : na jó, vásároljak meg
mindent, amit csak szeretnék! Én nem éltem ezzel a lehetőséggel, legalábbis nem úgy,
ahogy az ikrek azt képzelték. Mint utólag bevallották azt hitték, hogy egész nap boltból
boltba fogok rohangászni és kiforgatom őket a vagyonukból! Én ezzel szemben csak azokat
a holmikat vettem meg, amiket szükségesnek gondoltam. Tankönyveket, pennákat,
kalamárisokat ... nem egy észbontó mennyiséget egyikből sem!
A Gringottstól nem messze ott piroslott, kéklett, sárgállott és még ki tudja, milyen
színekben pompázott a Weasley Varázsvicc Vállalat. Büszke mosoly kúszott a szám
sarkába. Igen, az ikrek tényleg vitték valamire, Anya minden félelmének ellenére! Sőt!
Nagyon sokra vitték ...
Eszembe jutott Bill, charlie és percy, aki frissen tért meg a családunkhoz, ismét. Billnek
egyenesbe jött az élete. Rátalált Fleurre, már csak egy kisbaba hiányzik nekik, egy kis
szőke fürtös, olyan szemekkel, mint Bill és olyan arccal, mint Fleur.
Charlie az örök agglegény végre megkomolyodni látszik. romániában megismerkedett egy
lánnyal, miközben Norbertát, Hagrid egykori sárkányát, etette. Ugyan mi még nem láttuk,
de Charlie elmondása szerint Ő a legcsodálatosabb lány a földön!
És Percy? Ő és Penelope szóval ... már megint együtt vannak, vagy még mindig. Fogalmam
sincs. Őt nehezebb nyomon követni, mert mindig találgatni kell nála. De úgy is elmondaná,
ha feleségül akarná venni Pennyt, addig meg ráérünk ...
Gondolataimból Hermione szavai rángattak vissza a valóság talajára. Hallva a kérdését
eltűnődtem azon, vajon érdemes-e az igazat mondani. Végül az igazság mellett döntöttem.
Jobb később, mint soha, nem? *
- Ha jól számolom, Ron és Bill öt perc múlva megérkeznek! * mondtam sóhajtva. Csak
azt reméltem, csinálnak egy jó nagy kitérőt vagy egy másik kandallóban kötnek ki! *

Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyKedd Aug. 17, 2010 1:42 am

~Ginny~

Ahogy elnéztem Ginnyt, amint az Abszol Úti sürgés-forgást figyeli, kedvem lett volna hangosan nevetni, de nem tettem. Ahogy elnézte a kinti forgatagot, egy mindenre rácsodálkozó kislány tekintete volt a szemeiben. Pedig koránt sem volt már kislány, sok mindent látott az évek folyamán, kezdve azonnal a 16 éves Tom Denemmel és egy kifejlett baziliszkusszal. Arról nem is beszélve, hogy mekkora bátorság és vakmerőség kellett ahhoz, hogy Piton orra elől próbálják meg elemelni Griffendél Godric kardját. Sosem tartottam Ginnyt gyávának, de ezek után felmerül a kérdés, hogy ha a süveg már nálam azt mondta, hogy egészségtelenül vakmerő vagyok, akkor Ginny milyen? Ginny következő mondatára, azonban majdnem elnevettem magam, ezzel egy időben azonban igyekeztem rosszalló arckifejezést is magamra ölteni. Még jó, hogy nem volt a közelemben egy tükör sem, mert minden bizonnyal eléggé érdekesre sikerült az egyveleg.
- Ezt ne Ginny, elég lesz majd az iskolában hallgatni. - utaltan Trelawney professzorra, és bár minden tanárt tiszteltem, őt valahogy nem igazán sikerült. Persze megadom az alapvető tiszteletet, mint a köszönök ha látom, de többre nem igen futja. Például Piton professzor órájáról soha nem távoznék, úgy, mint anno jóslástanról, az is biztos.
- De gonosz vagy. - nevettem fel jó ízűen, amikor eszembe jutott, hogy a többi Griffendéles mennyit piszkálta e4zzel az új becenévvel Percy-t, amit még az ikrektől kapott. Most áldom csak igazán a szerencsémet, hogy nekem már nem kell annak a kettőnek a vicceitől tartanom, mint iskola első. Bár azért igazán nem haragudnék meg, ha mondjuk a páromat szívatnák, persze csak ha Mardekáros lenne az illető. Ezt követően, csak figyeltem, ahogy Ginny faképnél hagyja az a bíbor színű talárt, majd tovább tekintget. Érdeklődve fordítottam tekintetemet én is a különböző színű talárok felé, de a szemem elé rögtön egy méregzöld került. Fújj... egy igazi Mardekáros szín... ilyet is csak Draco Malfoy venne fel nagy büszkén. A hideg is kirázott annak a görénynek még csak a gondolatára is.
- Ahogy gondolod. Egyébként, igen, elmentem hozzá Bulgáriába. - válaszoltam mosolyogva, miközben egy nap sárga talárba botlottam bele. Mielőtt azonban jobban szemügyre vehettem volna felbukkant Madam Malkin. Ugyan azt terveztem, hogy előbb Ginny talárját csinálja meg, de már nem akartam tiltakozni, amikor elkezdte levenni a méreteimet. Majd miután ezzel meg volt, elszaladt fekete anyagért. Közben a tekintetem Ginny arcára tévedt, amelyen szokatlan idegességet fedeztem fel.
- Valami baj van? Idegesnek tűnsz. - jegyeztem meg és kissé összeráncoltam a szemöldökömet, miközben visszaemlékeztem a beszélgetésünkre. Azonban nem emlékeztem semmi olyanra, amivel esetleg megbánhattam volna.

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyHétf. Aug. 16, 2010 8:06 am

&&& Mione &&&

* Lopva kipillantottam az Abszol útra néző szép, széles ablakon, amit két oldalt mély
meggyvörös függönyök díszítettek, nyilván a szégyenlősebb boszorkák és varázslók
miatt, akik egy-egy rosszul sikerült talárt felpróbálva még attól is ragyaszóródást kapnak,
hogy esetleg, talán az utca frontról valaki meglátja őket. Még az is megfordult a fejemben,
hogy talán pont Maldfoyék miatt volt szükség a függönyökre. Nehogy már valaki hiányos
öltözetben lássa a nagyságos Narcissa Malfoyt!
A gondolatra halkan felkuncogtam. Na persze, ki akarná látni annak az áruló Lucius
Malfoynak a feleségét! A család az utóbbi időben amúgy sem örvendett túl sok tiszteletnek
a varázslótársadalomban. Nem nagy meglepetésemre, ez remek hangulatba hozta Apát,
aki amikor valami becsmérlőt olvasott mr. és mrs. Malfoyról néha még Fred és George
otthoni kísérletezése és az azzal járó piszok fölött is szemet hunyt! Ami nagy szó ...
Mondjuk az ikrek sosem úszták meg, ugyan is Anya a legkevésbé sem hagyta magát
eltántorítani olyan csekélységekkel, mint a Reggeli Próféta főhírei! Nem. Az egyetlen, ami
a Maximuláns termékekkel kapcsolatban szóba jöhet, az a takarítás! Az ikrek részéről
mindenképp ...
A gondolataimból Hermione szavai rángattak vissza a valóságba. Egy pillanatig nem értettem
a derülésének okát, ám mikor felfogtam,mit is mondott, vele együtt nevettem. *
- Ha hiszed, ha nem. Tudod, a szív útjai kifürkészhetetlenek! * susogtam drámai hangon,
amolyan Trelawney stílusban, amitől rögtön még jobb kedvem kerekedett. *
- Persze, azért ott van Percy oldalán Penelope Clearwater, de ... gondolhatod! Már ez az
egy barátnője is egyéni csúcs! A Prefibubus ...
* nosztalgiáztam mosolyogva, miközben
eleresztettem a " könnyű-erkölcsű-boszorkák-piros-talárját ", vagyis a KEBPT-t és
kíváncsian tovább ballagtam.
Mikor Madam Malkin végre élet jelet adott magáról, megkönnyebbülten sóhajtottam.
Tehát nem kell már sokáig itt szerencsétlenkednem, gondoltam mosolyogva. Nem
mintha bármi jobb dolgom is lett volna, de ahogy teltek a percek Bill és Ron érkezése
egyre valószínűbbé vált. És ... nem akartam ilyen helyzetbe hozni Hermionét. Ám mikor
megszólalt kénytelen voltam bebújni egy égszínkék férfi dísztalár mögé, amit szerintem
csak néhai sötét varázslatok kivédése tanárunk, Gieldroy Lockhart vett volna fel minden
fenntartás nélkül. *
- Khm ... ezt inkább .. hagyjuk, jó? * kémleltem ki a ruha mögül, torkomat kaparta a
zavartság. Nem tudtam, mit mondhatnék erre. Hát persze, hogy rákvörös vagyok, hiszen
ha Harryről van szó és a távollétéről, mindig az leszek. Ezt már az ikrek is kiparodizálták
párszor.
Végül, mikor a szó Viktor Krum és Rita Vitrol irányába fordult, kibújtam a rejtekemből. *
- És? Elmentél? * kérdeztem kíváncsian. S közben azért fohászkodtam, hogy Ronék
még pár percet késsenek.
Ekkor befutott Madam Malkin és Hermione utasítását hallva először Őt vette kezelésbe.
Én az órára pillantottam. Már csak öt rövid perc volt hátra a fiúk beígért érkezéséig.
Kezdtem aggódni. *

Story Of Us
Take My Hand

A hozzászólást Ginny Weasley összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 17, 2010 1:54 am-kor.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyHétf. Aug. 16, 2010 6:04 am

~Ginny~

Miután Ginny odaadta nekem a könyveit, azokat először letettem a földre, majd kinyitottam a kis táskámat és sietve elsüllyesztettem benne barátnőm tanfelszereléseit is. Tudtam, hogy még mielőtt hazamegyek kell vennem néhány pennát is, és pergamenből sem fog ártani ha beszerzek még egy keveset, csak a biztonság kedvéért. Szerettem felkészülten átlépni a Roxfort falait és a tanulás legalább eltereli a figyelmemet a feszültségről, amely majd a baráti körben várhatóan fel fog lépni. Miután elpakoltam Ginny könyveit érdeklődve pillantottam körbe az üresnek tűnő boltban. Madam Malkint nem láttam sehol sem, s bár nem vagyok egy könnyen aggódós, vagy ijedős típus, most még is jobb kezem a taláromban belső zsebében heverő pálcámat markolta. Kicsit furcsának találtam ezt a hatalmas csendet és mozdulatlanságot, amely a mindig nyüzsgő helyet uralta, de Ginny hangja visszarántott gondolataimból.
- Ez... ez most komoly? Fred és George? - kérdeztem miután sikerült szóhoz jutnom az első döbbentet követően. Sosem tudtam elképzelni a két örökké csínyeken gondolkodó fiatalokon, hogy valaha is szert tettek egy barátnőre. Bár ahogy most megtudtam még ha szert is tettek egyre, nem tartott túl sokáig a dolog. Ezt persze sajnáltam, de valahogy számomra elképzelhetetlennek tűnt, hogy valamelyik fiú is esetleg komoly családfővé váljon... ez annyira irreális lenne. Azt persze eltudtam képzelni, hogy Billért és Charlieért egyenesen odavannak a lányok. Bár most már csak Charlie az aki szabad préda, hiszen Billnek ott van Fleur... ember legyen a talpán az a lány aki szemet mer vetni Billre.
- Madam Malkin, itt van?! - kérdeztem végül kiáltva, mivel újabb szünet állt be a beszélgetésünkben Ginnyvel, nekem pedig feltett szándékom volt kideríteni merre lehet a varrónő. Nem feltétlen azért, mert annyira sürgős lett volna nekem vagy akár barátnőmnek azaz új talár... bosszantott a túl nagy csend. Azonban minden félelmem azonnal eloszlott, amikor néhány pillanat múlva egy kiáltás érkezett a bolt hátsó régiójából, amely azt hirdette mindjárt jön. Ezzel azonnal meg is nyugodtan, így ismételten Ginnyre tudtam figyelni.
- Az a vörös dísztalár, most tökéletesen mutatja a pofid színét. - kuncogtam el magam, amikor barátnőm bebújt egy igen csak vad tervezésű ruhadarab mögé. Bár maga a szín szép volt a varrása számomra kissé túl sokat mutatott volna meg egyes hölgyek mutogatni valójából. Én sosem vettem volna fel egy ilyen darabot, kivéve ha egy kicsit többet takart volna, akkor örömmel bújtam volna bele.
- Viktor is ezt mondta, amikor megírtam neki a nagy titkot levélben. Nagyon bosszantotta, hogy Rita közzétette miszerint meghívott magához Bulgáriába. - nevettem fel befőttesüvegbe zárt Rita Vitrolra. Bár az a jelenet sem volt kevésbé vicces, amikor itt az Abszol úton kiengedtem onnan. És bár meg kell mondjam egy pillanatig eljátszottam a tudattal, hogy örökre abban a befőttesüvegben hagyom, végül nem vitt rá a lélek. És ha úgy vesszük ez volt a szerencsénk, elvégre később jó hasznát vettük és talán még a jövőben is... elvégre így legalább sosem felejti el, hogy jobb ha nem hazudozik rólunk és a barátainkról.
- Jó napot, Ginnyvel új talárt szeretnénk. - fordultam mosolyogva a helységbe abban a percben belépő Madamhoz, aki csak mosolyogva bólintott.

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptySzomb. Aug. 14, 2010 7:03 am

&&& Mione &&&

* Madame Malkint egyenlőre nem láttam sehol. Az üzlet meglepően kihalt és csendes
volt ahhoz képest, hogy főszezonban itt általában minden egyes tükör előtt diákok
állnak. Ezúttal nem hallatszott a helyiségben más csak a szövetek suhogása, a falon
lógó óra ketyegésével vegyülve. Sehol egy vidám tanuló, aki elégedetten forogva szemléli
a varrónő legújabb munkáját. Sehol egy elégedetlen arc, sehol nem hallatszik az arany
galeonok csöngése, mikor az egyszerű tanuló kifizeti Madame Malkin kezemunkáját!
Mint valami idegen bolygón ...
Hogy eltereljem a figyelmem a kínos csöndről ismét Hermionéhez fordultam. *
- Hidd el, ha tudnád, hány barátnő jelölt fordult már meg nálunk, nem mondanád ezt. Persze
általában Bill, Charlie és az ikrek miatt jöttek. Az első időkben még cukorral kínáltak,
aztán az egyikre mondhattam valami csúnyát, mert többet nem kaptam édességet.

* Halkan, gúnyosan felnevettem az emlékre. Ezek a barátnők! A " Nagy Szerelem "
megtestesítői ... mind-mind alkalmanként bukkantak csak fel, egymás kezébe adogatva a kilincset.
A családban mindig is Bill volt a Don Juan,
már mint a Fenrir Greyback ejtette karmolások előtt. Charlie nem sokkal maradt el tőle,
de az Ő arca sokkal markánsabb, mint Billé. Szélesebb az arccsontja, meg ilyenek ...
Hiába, a sárkánygondozóktól mit vár az ember?
Bár Madame Malkin még mindig nem került elő, könyveimet engedelmesen átadtam Hermionének,
csak utána indultam túrára a megvarrt talárok és egyéb méteráruk között. Közben pedig
igyekeztem nyugodt hangon válaszolni a Harryvel kapcsolatos megjegyzésére. *
- Nos ... ez ... igen, én is ebben bízom. * feleltem végül elbújva egy vörös dísztalár mögé,
amit, véleményem szerint, csak nagyon merész boszorkányok viseltek volna. Talán
ezért lógott még mindig a fogasok egyikén, magányosan. Csodáltam Madame Malkin
ízlését. Ha valaki rendelte tőle, akkor elhozni már nem hozta, s itt maradt az idősödő
varrónő nyakán.
Kapva kaptam a témaváltáson. Anya reakciójáról még mindig könnyebb volt beszélni,
mint Harry Potterről. *
- Igen, emlékszem. Sosem kellett volna kiengedned őt a befőttesüvegből! * jegyeztem meg
sokat mondó vigyorral. *

Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyPént. Aug. 13, 2010 4:39 am

~Ginny~

Ahogy lassan magunk mögött hagytuk a könyvesboltot, úgy alakult ki bennem egy teljesen új érzés. Ennek azonban semmi köze sem volt Ginnyhez, Harryhez, vagy akár Ronhoz. Ezt az érzést legjobban talán a várakozáshoz, vagy is inkább a vágyakozáshoz tudnám hasonlítani. Elvégre ha megnézzük nekem Ron volt az első igazi barátom, még is Viktor vette észre először, hogy én is lány vagyok, ha úgy vesszük. És a nyáron Franciaországban anya szerint sok fiú utánam fordult...
Parvati és Levander ezt az évet egyértelműen, majd a fiúzásnak szentelik, Ginny... na igen neki már volt alkalma megtapasztalni, milyen amikor nem igazán a mellett kötsz ki, aki mellett szeretnél. Bár most, hogy már vége a háborúnak, szerintem Harrynek sem lesz kifogása az ellen, hogy immár véglegesen lehorgonyozzanak egymás mellett. És ahogy Ginny szerelmes tekintetét elnézem, remélem sokáig együtt lesznek.
- Ennek nagyon örülök. Igazából féltem, hogyha esetleg szóba hozom akkor kínosan éreznéd magadat, vagy valami. - mondta neki és éreztem, hogy a szívemet átjáró megkönnyebbüléstől és örömtől kissé még a hangom ki elcsuklott. Sosem tudtam ilyesmit teljesen őszintén megbeszélni anyával, hiszen furcsán vette volna ki magát a dolog, tekintve hogy Ron varázsló. Tudtam hogy anya ugyan sosem tenne emiatt megkülönböztetést, de Ron eléggé nehéz eset, ebben egyet kell értenem Ginnyvel. Harry pedig folyton fülig vörösödött amikor megpróbáltam vele erről beszélni, amit persze teljesen megértettem.
- Hát igen, de remélem Harryt fejbe találja végre egy gurkó, és a te karjaid között landol. Egyébként én is ebben bízom, már mint hogy anyukád valóban, nem haragszik rám azért, mert szakítottam Ronnal. Te is emlékszel rá, milyen volt, amikor megjelent az a cikk Rita Vitroltól. - emlékeztem vissza arra az igen kellemetlen kis incidensre, amikor az a nő a szennylapjában bújtatottan cédának nevezett. Persze azok akik ismertek egy szavukat sem hitték el, bár az teljesen meglepett amikor Harry elmondta, hogy Viktor kérődre vonta a cikk miatt őt. Gondolataimból, egy hatalmas csattanás rántott vissza a valóság talajára. Egy pillanatig fel sem fogtam mi történt, de aztán lassan eljutott a tudatomig, hogy Ginny mozgó könyvtárának zuhanása, majd becsapódása keltette a zajt.
- Ugyan, majd belejössz. Csak ebben a tömegben, nem célszerű. - küldtem felé egy biztató mosolyt, s közben segítettem neki összeszedni a szétszóródott könyveket. Nem akartam, hogy bármelyik is megsérüljön, elvégre nagyon sok hasznos információt tartalmaznak, ráadásul ha más tanár nem is, Piton azonnal szóvá tenné, ha már az év első óráján sérült könyvvel mennénk órára. Bár nem is ő lenne az, hogy ha nem szólna miatta. Amikor beléptünk Madam Malkin üzletébe, bennem is érlelődött az elhatározás, hogy készítettek magamnak egy teljesen új talárt, csak a biztonság kedvéért.
- Jó napot. - köszöntem, majd Ginny felé fordultam. - Add ide a könyveket elteszem. - mosolyogtam rá, majd meglengettem szabad kezemben a mindent elnyelő kis gyöngyös táskámat. És büszkén mondhatom, hogy a pálcám kivételével még soha semminek nem vettem akkora hasznát, mint ennek a kis táskának, ami egészen a szívemhez nőtt.

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 1:20 am

&&& Mione &&&

* Némileg megnyugtattak Hermione szavai arról, hogy nem kell állást foglalnom. Őszintén szólva nem is szándékoztam.
Mert annak ellenére, hogy Ron sokszor kiállhatatlan és túlteng benne a védelmező ösztön irányomban ... attól még
Ő a bátyám. a testvérem, akit szeretek. És most, hogy Percy ismét csatlakozott a családhoz minden nap megemlékezem
erről. A család fontos. A kötelékek egy életre szólnak. És akinek nincs, az nem tehet semmit!
Ez egy olyan ajándék, amit nem szabad elvesztegetni. Mert, ha visszaélsz vele meglehet, hogy a Sors elveszi tőled.
Akkor pedig mit ér a varázslat? Mit ér a tehetség, az erő, meg a " nagyobb jó" ? Semmit ...
A levegőben lebegő könyvtár a vártnál mégis csak több tekintetet vonzott magára. Számos taláros kisdiák pillantása
kísérte végig az irományok útját, ami elég kanyargósra sikerült. Az időközben benépesült utcán nehéz volt koncentrálni,
leginkább, mert a rengeteg ember, aki besétált a bűbájom hatósugarába, meg is zavarta azt.
Erről azonban én tudomást sem vettem, kedélyesen társalogtam Hermionével. *
- Herms, én ettől nem jövök zavarba. Igen, Ron a bátyám, te pedig a legjobb barátnőm vagy. Kipróbáltátok, nem ment.
Én ebből nem csinálok ügyet.
* mondtam mosolyogva, miközben pálcámat sietve arrébb húztam, még mielőtt egy széles
süveget viselő varázsló neki ment volna. *
- Főleg azért, mert én is így voltam Michael Cornerrel és Dean Thomasszal. * toldottam meg az előbbieket. Majd egy
mély sóhaj szakadt fel a mellkasomból. *
- Bár ... Anya nem túl boldog tőle. De szerintem Ő sem hibáztat téged! * tettem hozzá gyorsan,
nehogy Hermione téves következtetésekre jusson a témát illetően. Valahogy Anya vonatkozásáról nehezebb volt
beszélni. Pedig Ő ebben a kapcsolatban külső szemlélőként funkcionált csak, de azért mégis ...
Apa nem foglalt állást. Azt hiszem, Ő teljes mértékben megbékélt a helyzettel. Nem utálta meg tőle Hermst.
Mert vannak ilyen dolgok, ugye? Két ember nem illik össze. Valami nem klappol és elválnak. Az más kérdés, hogy
néhány szerencsés még a rubint lakodalmát is megéri! Ez nagyon ritka.
Igen, az igaz szerelem nem terem meg minden csápfű levélen. Persze, az ikrek ezt is megoldották! Meg ott az
Amortentia , viszont az csak egy a megszállottsághoz hasonló vonzalmat ébreszt! Tehát hosszú távon nem vezet
eredményre ...
Eszembe jutott, mennyien próbáltak Harryvel szerelmi bájitalt itatni még a múlt évben. A legkitartóbbak még a töklevébe
is belecsempészték. Csak aztán végül ennek is szegény Ron itta meg a levét!
Megborzongtam a gondolatra, mi történt volna, ha Romilda Vane bájitalát Harry issza meg ...
És aztán ...
BUMM!
A lebegő könyvtár hangos csattanással a földre hullott, miután egy boszorkány óvatlanul megtaszajtotta. Sűrű bocsánat
kérések közepette haladt tovább, én pedig szitkozódva lehajoltam, hogy össze szedjem az irományokat, mielőtt
valami nagyobb baj éri őket. *
- Azt hiszem, nem nekem való a lebegtetés ... * közöltem pipacspiros arccal, mikor végre felpakoltam a karjaimba a
műveket. Még pár perc séta után, amit a vaskos kötetek rendezgetésével töltöttem, megérkeztünk Madame Malkin
talárszabászatához. Megkönnyebbült mosollyal engedtem előre Hermionét az ajtóban. *
- Jó napot! * köszöntem fennhangon, mikor a bejárat egy csöngés kíséretében becsukódott mögöttünk .*

Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata EmptyVas. Júl. 04, 2010 6:11 am

...

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Madam Malkin talárszabászata   Madam Malkin talárszabászata Empty

Madam Malkin talárszabászata
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal