Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Fő utca         Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Fő utca         Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Fő utca         Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Fő utca         3347qiw
A Hónap Játéka
Fő utca         34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Fő utca         Ic7783

Share

Fő utca

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Dory Karen
5. Évfolyamos Diák/Vérfarkas
Dory Karen

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 12

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 9:03 am

-Bellatrix Lestrange-
Elmosolyodok azon, hogy sejtésem szerint Bellatrix azt hiszi, hogy nem aranyvérű családba tartozok. De pedig abba, talán rokonszenvesebb leszek neki ha megmondom.
-Aranyvérű családból, úgy mint te.Reméltem, hogy ezzel közelebb kerültünk egymáshoz.
--Nem ismerek. Pedig jó lenne. *Felnézek az égre és látom, hogy nem sokára este van és ma pedig telihold van.*
-Nekem mennem kell mert tudod a hold. Remélem még találkozunk! Mondja és elszalad valahova ahol nincsenek emberek.
Vissza az elejére Go down
Bellatrix Lestrange
Halálfaló
Bellatrix Lestrange

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 72

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 8:45 am

-Dory Karen-

Ebben egyetértettünk, az aurorokat csak utálni lehet...
Mind azt hiszi, hogy csak a jók számítanak, és hasonló hülye eszméik vannak...
De azért lehet egy sejtésem, hogy vajon miért nem akarta az apja, hogy megjelenjen ez az újság cikk. Biztos a család neve... bár nem hiszem, mivel leginkább az aranyvérűek féltik a család neveiket a bemocskolástól...
- Milyen családból származol? - kérdeztem tőle fontoskodva.
Láttam, hogy elgondolkozott, biztos az apján. Ha az én apám lenne, én nem sokat pazarolnám rá az időt, na mindegy.
- A tömeggel ne foglalkozz, el lehet őket üldözni! - mondtam neki félelmetesnek tartott hangnememmel, amit egy gúnyos kisebb kacaj követett.
- És ismersz rajtad kívül még más vérfarkasokat is? - kérdeztem ezt már érdeklődve, csevegő hangon.
Dory Karen
Dory Karen

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 8:34 am

*Az előző kérdésen egy kicsit, elgondolkozok de aztán beugrott mivel amikor elmondták, hogy mi vagyok akkor anyám elmondta, hogy apám végzett a szörnnyel. Bár nem volt szívderítő helyzet mert apám elhagyott minket.*
-Igen az apám, Auror volt, de utáltam elhagyott minket a munkája miatt ezért utálom az aurorokat. *Mondtam neki és remélem elég kielégítő volt a válasz.*
-Sehol apám kérte, hogy ne jelenjen meg. Bár nem tudom, hogy miért. *Mondtam eltűnődtem azon, hogy miért is ne akarta apám, hogy benne legyen az újságba. Közben észreveszem, hogy zavarja a tömeg Bellát.*
-Ha zavar a tömeg elmegyek.
Bellatrix Lestrange
Halálfaló
Bellatrix Lestrange

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 8:15 am

-Dory Karen-

Láttam, hogy elmosolyodik, de nem nagyon törődtem vele.
- Szóval valamelyik családtagja végzett vele? -kérdeztem tőle.
Ez elég bizarr eset lehetett, de nem olvastam semmi ilyet a Reggeli Prófétában, bár amiket abban az újságba beleírnak...
- Ez azért érdekes egy helyzet lehetett, megjelent valahol a történet? -kérdeztem megint, csak most inkább olyan nem törődöm hangom, mivel egyre többen elkezdtek figyelni az utcán a kis csevegésünkre.
Nem szeretem amikor az emberek csak úgy megbámulnak mert valakivel leálltam beszélgetni, ezért inkább akárki felénk nézett egy lesújtó pillantás várt rá. Végül is, nem vagyok én akárki.
Dory Karen
Dory Karen

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 8:01 am

-Bellatrix Lestrange-
*Elmosolyodok azon, hogy találkozhattam Bellatrix Lestrangel az egyik példaképem a fekete mágiában*
~Gondoltam,hogy így fog válaszolni. De nekem ez tetszik. *Gondoltam, boldogan most semmi se ronthatja el a jó kedvemet, bár csak a telihold, tényleg most jutott eszemben holnap telihold van és találnom kell magamnak helyet ahova elbújhatok.
-Nem, nem kell bemutatkoznia. Igen nekem nem kell mondani,nagyon szeretem a fekete mágiát, de főleg szeretem használni a sectumsemprát. *Mondtam lelkesen Bellatrixnak.*
-Még magam sem tudom, hogy ki volt. De 2 éves voltam amikor megtámadott, de csak egy zöld fénycsóvára emlékszem. *Mondtam.*
Bellatrix Lestrange
Halálfaló
Bellatrix Lestrange

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 7:51 am

-Dory Karen-

Meleg nyári napunk van. Még túl meleg is ha belegondolok.
Éppen otthon ültem, mikor valami cselekvésre vágyakoztam. Gondoltam elmegyek az Abszol Útra, ott mindig van valami. El is hoppanáltam. Mikor megérkeztem észre vettem, hogy valaki figyel.
Oda néztem, s egy lány leszólított. Nem már, mint egy vérfarkas, aki csodál engem ?!
Eléggé furcsa volt.
-Heh, egy vérfarkas! Gondolom nem kell bemutatkoznom. - mondtam gúnyosan. - A fekete mágia egy csodálatos dolog a világon. De látom ezt neked nem is kell mondanom.
Láttam, hogy néz rám és talán áhitatal nézett rám? nem tudom eldönteni. De mégis látszott rajta, hogy nem hazudik.
- Ki, és mikor változtatott át, Dory?
Dory Karen
Dory Karen

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 7:14 am

-Bellatrix Lestrange-
*Ma egy kellemes napunk van, bár nekem mindig jó nap amikor nincs telihold. De amikor van akkor rendszerint a tiltott rengetegben vagyok, hogy ne támadjak meg senkit. Most azért jöttem ide, hogy nézzek egy új versenyseprűt mert az enyém már szét van. Bementem a boltba, a szemem egyből kiszúrt egy Nimbusz 2000-est. Nézelődtem tovább, de már tudtam, hogy az a seprűkel, de azért nem kapkodok el semmit. Végül nem láttam olyat mi jobban tetszik és belefér a költségvetésembe ezért megvettem. Kifele jövet meg láttam Bellatrix Lestranget a halálfalót. Én is szeretem a sötét varázslatokat, azóta, hogy megharapott egy vérfarkas. Ezért a sötét varázslatok terén nagyon csodálom Bellatrixot.*
-Üdvözlöm asszonyom nagyon csodálom magát a fekete mágiák terén. Amúgy a nevem Dory Karen, vérfarkas. Mi járatban erre? *Kérdezősködök tőle.*
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:51 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Hozzászólások száma : 119

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyPént. Okt. 21, 2011 7:56 am

/ Játék vége! Folyt. Zsebpiszok köz. /
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Hozzászólások száma : 167

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyHétf. Okt. 17, 2011 7:12 am

Luna Moon

Most valahogy sem jól, sem rosszul nem éreztem magam. Mondanám, hogy megelégedtem a mai napi adaggal és nem várok semmit a mai naptól. De ez nem így volt, titkon még mindig elhúzott a szívem egy kis portyára. Azonban az sem napközben lesz. Éjjel csak az olyan denevérek járnak, mint amilyen én is vagyok, elvétve találni néhány járó kelőt, bár azok se nekem valók.
Hm mindegy, van időm azon rágódni, hogy mit fogok tenni a jövőben. Vagy nem ?
Hát persze, hogy van időm. Vámpír vagyok, ilyen egyszerű az egész, bár mégsem. Ha a züllött életet választanám akkor akár nyilvánosan is kóstolgatnám az embereket.
Tanári kötelességem mellett azonban parancsolnom kell magamnak. Én túl nemes vagyok a 'fenevad' elnevezéshez. A gyilkost bevállalom, a vérivó rémet is, de fenevad azért mégsem lennék.
Azok olyan rossz hatással vannak rám, hogy az már nekem fáj jobban, nem pedig annak aki kiejti az ajkain.
Furcsa mód nem fújt a szél ami lehűtene, még ennél is jobban, de nem bántam. Már régen hozzá szoktam, hogy jégcsap lett vállalt foglalkozásom.
- Akár mehetnénk is. - mondtam, majd ha elindult akkor követtem. Követtem? Dehogy, mentem utána.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Okt. 13, 2011 8:09 am

Iason arca tükrözte meglepettségét, ami engem is meglepett, hisz eddig semmit nem tudtam leolvasni semmit az arcáról. Majdnem elmosolyodtam, de aztán rájöttem, hogy én nem szoktam mosolyogni, így most sem tettem. Úgy érzem kicsit sokkolta Iasont az elégetős ötletem, de hát egy Halálfalónak találékonynak kell lenni a halálnemeket illetően. Sőt még gyorsan is kell dönteni, hisz eléggé megalázó, ha állsz az áldozat előtt és nem tudsz lépni, mert gondolkodni kezdesz azon, hogy mit is tegyél. Szerencsére velem ez sosem fordult elő.
Igaza volt, tényleg le kéne lépni, hogy ne keltsünk túl nagy feltűnést, azzal hogy túl sokáig vagyunk egy helyen. Hisz ez egy rohanó utca ebben a rohanó világban így nem az a feltűnő, ha rohansz, hanem az, hogy ha túl sokáig vagy egy helyben.
- Valóban tovább kéne állnunk. Ahogy láttam, hogy eszel én is megéheztem, sőt szomjas is vagyok. – mondtam neki. Valóban rám fér már némi étel, hisz ma még csak reggeliztem és már délután van. Szörnyű hisztis leszek, ha nem eszem lassan, vagyis rosszabb, mint amilyen eddig voltam. – Szerintem menjünk át a Zsebpiszok közbe, ott tudok egy jó éttermet, és ott én sem keltek túl nagy feltűnést. Ott senki nem mer semmit kérdezni, túl sok arra a veszélyes alak, így engem sem fognak piszkálni. – mondom neki, boldogan hogy elmehetek a kedvenc helyemre és végre egy igen késői ebédhez juthatok.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptySzer. Okt. 12, 2011 6:26 am

Luna Moon

Nem arra számítottam, hogy elakarja tüntetni a hullát, de átengedtem neki, hadd legyen ennyi mulatsága a mai napra. Kedvem szerint én csak néztem volna ahogyan elhagyja a testét a lélek, bár szerintem már az is kiszállhatott belőle amikor megállt a szíve.
A szemeim becsaptak, volt nincs... egyszerűen porrá vált a nő teste. Irtózatos tetteimet felismerve úgy tűnt már a halál is megbotránkoztat. Senki sem tudná megmondani miféle utat akarok magamnak, de egy biztos, ha esélyem lesz teremtőt játszani majd alapos leszek és a gyengeségeket kihagyom. Vagyis hagynám, ha meglenne az a nagyszerű hatalmam.
De a gyengeség jó, addig tudjuk, hogy uralkodhatunk valakin, míg gyengének hisszük.
Elég ha magamra nézek, a közép utat választottam, ami az én esetemben súlyos hiba volt. Két istent nem lehet szolgálni, én mégis ezt teszem.
Talán ha nem lettem volna tanár, biztosan valami elzüllött vámpír életet folytatnék, a mostani helyzet azonban jó nekem. Most még nem kell attól tartanom, hogy mikor vadásznak rám a vámpírságom miatt. Hisz még senkinek sem tűnne fel, a maradandó fiatalságom.
- Menjünk innen, addig amíg keresni nem kezdik a nőt. Van valami javaslatod?
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyKedd Okt. 11, 2011 7:58 am

Felderült az arcom, olyan gonosz módon, ahogyan szokott.
- Nagyon szívesen eltüntetem a testet. – mondtam neki, hisz az is több mint a semmi. Máris jutottak eszembe a gonoszabbnál-gonoszabb tervek. Csak simán láthatatlanná tenni, mondjuk az nem jó, mert rátalálhatnak, ha belerúgnak. Mini méteres darabokra szaggatni, hogy soha senki ne találja meg egy apró darabkáját sem. Felfalatni egy állattal, esetleg el teleportálni egy erdőbe és odaadni egy medvének. De a legjobb csak ekkor jutott eszembe, elégetni, mint régen a boszorkányokat. Nem sok minden marad belőle, csak egy marék hamu, amiből pedig így a Zsebpiszok köz határán nem kevés volt. Senki nem fogja elkezdeni elemezni a koszt az utca kövezetén, egy halott nőt keresve.
Még mindig el voltunk zárva az emberek elől, szerencsére a szagot is elég hamar el tudtam tüntetni, ha arra kerül a sor. Iason jó munkát végzett, a nő úgy égett, mint egy darab száraz fa, minden csepp vérét kiszívta. A maradék hamut egy kicsit azért szétoszlattam a kövek között és a szagot is eltűntettem, majd egy figyelemelterelő bűbáj kíséretében leengedtem a láthatatlanná tevő bűbájt a környékünkről.
- Most mi legyen? – fordultam Iason felé kíváncsian.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 7:04 am

Luna Moon

Túl gyorsan ment el az élők sorából, azt hittem az a néhány csepp amit benne hagytam elég lesz neki. Én azonban mégis önző voltam, az életét nem adhattam vissza, pedig ha lett volna rá esélyem én biztosan valami kis istent játszanék.
Szó sem lehet arról, hogy vámpírrá tegyem, hisz meghalt. Még azt az ártatlan kislányt sem hagytam életben, még legelőször, most azonban igazán képes lehettem volna mértéket tartani.
A halott nő ott pihent a karjaimban, más azt mondta volna rá, hogy csendben alszik. Bár a 'csípést' a nyakán nem tudtam volna mivel magyarázni.
Lehet, hogy gyors munkát végeztem, de nem tisztát. Egyszerűen nem tudtam betelni az odaszáradt vér illatával. Azonban nem ez a vér volt az amitől lázba jövők. Az a vér sokkal nemesebb és becsesebb a számomra, bárkiénél.
Mihamar rá kell találnom a megoldásra, talán valami jó ürügyre van szükségem, hogy a közelébe kerüljek.
- Megfelelt, köszönöm...- rövid válaszolgatásaimat csakis annak köszönhettem, hogy egy hullát tartok a karjaimban. Megannyi gonosz lehetőséget tudnék teremteni annak, hogy ez ki se derüljön, vagy esetleg talán máshogyan derüljön ki mint ahogyan azt tettem.
Sőt talán ha ügyes vagyok akkor ez ki sem fog derülni, azonban nekem ügyesebbnek kell lennem.
- Ki szeretnéd élni rajta a gyilkos hajlamaid? Tudom már úgysem érezne semmit, hisz ... meghalt. Vagy tartsam meg magamnak az ötletem és tüntessem el valahová olyan helyre a testét ahol soha senki se találna rá?
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 6:39 am

- Bármikor örülök egy kis félelemnek. – mondtam neki mosolyogva. – Ne aggódj, a látványban is van elég félelem. – néztem, amint a nő teste teljesen megfeszül, majd Iason az ölébe vette és a nő szépen lassan elernyedt. Meghalt. Halál, imádom nincs is jobb szórakozás, mint segédnek lenni és végignézni egy ember halálát. Mondjuk lehetett volna egy kicsit lassabb is, így nem volt, akkora élvezet nézni. Az elején tétovázott, utána pedig egyszer csak a nyakára hajolt és pár percen belül már halott volt. Túl gyorsan ment ki a szína az arcából és üresedett ki a tekintete. Mivel Silencio bűbáj volt rajta, nem halottunk semmit a gyötrelméből, de láttam egy apró utolsó próbát a sikításra mielőtt a teste végleg lehanyatlott volna.
- Na hogy ízlett? – tértem vissza a gondolataimból.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 5:30 am

Luna Moon
Félelem, meglepettség és irtózat. Mindezt egyszerre hogyan képes érezni egy nő? Megértettem volna őt, ha eszméletlenül feküdne a karjaimban, de nem így volt. Ha a félelem az úr, könnyen befolyásolható, éreztem mennyire félti az életét, hogy fogalma sem lehet arról miként került ide.
Na jó talán egy kis része kapiskálja, hogy ez nem egy lánykérés akar lenni, hanem valami egészen más, ami ha akarom az életébe is kerülhet.
Jobban szemügyre vettem, talán az is lehet csak kóstolót tartok, ha nem tetszik a vére nincs miért megölnöm.
- Nagy kár, hogy nem érezheted át a félelmeit. Most biztosra veszem örülnél neki.
Nem szaporítottam túl sokáig a szót, nem lehetett, nem volt rá esélyem, a nő túlzottan félt, én meg már érezni sem akartam mindazt amit ő él át.
Most kivételesen lehúztam magamhoz az áldozatomat, vagyis az ölemben ültettem, az a legbiztonságosabb dolognak tűnt most más szemei előtt. Egy úttal ezzel a nőnek sem akartam a harapáson kívül más fájdalmat okozni.
Egymás szemébe néztünk, az övében a félelmen kívül semmit sem lehetett felfedezni, azonban az enyémben sokkal többet ennél. Gyilkolási vágy... két szóban csak így tudom elmondani. Olyan régen volt már, hogy elveszem valaki életét, most meg itt volt a lehetőség.
Tudtam, hogy sokáig én sem teketóriázhatok, ha vérhez akarok jutni. A megfelelő időre vártam, amikor azon kaptam magam, hogy a nő vére már torkomban siklik lefelé.
Szegényt csak az utolsó percben engedtem el, egy kis ideig még életben volt. De talán nem sokáig.
- Ez igazán jól esett. - az ajkaim vértől piroslottak, az áldozat vérétől... ami csak újabb és újabb vércseppek után vágyott. Még többet akartam, de tudtam hol a határ. Egy nap csak egyet ölhetek meg, ha megölök valakit. Ez a nap semmilyennek sem tűnt.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyKedd Okt. 04, 2011 7:14 am

Szerencsére megfelelt neki, akit vittem, legalábbis azt mondta, hogy egy próbát megér.
- Remélem finom lesz. – mondtam neki kicsit behízelgően, hisz sosem árt jóban lenni vele. Utána pedig gyakorlatilag tátott szájjal figyeltem, hogy mit csinál. Megfogta a nő kezét, a rózsaszín kis barbie babán látszott, hogy szíve szerint most egészen máshol lenne, mivel levettem róla az Imperiot, most rémülten pislogott körbe, és láttam, hogy már sikításra áll a szája. Gyorsan elhallgatattam egy Silencióval, majd pedig egy kevéssé ismert bűbájjal kizártam az utca többi részét. Így senki nem látott minket, de a padot sem merték megközelíteni, ahol voltunk. Ez egy igen praktikus bűbáj volt mert, így sok mindent el tudsz rejteni, például, hogy egy vámpír éppen táplálkozik az orruk előtt.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyKedd Okt. 04, 2011 4:21 am

Luna Moon

Gyakorlatilag egyedül és képes vagyok kiválasztani magamnak egy tökéletes áldozatot, aki nekem felel meg nem pedig másnak. De most megengedtem Lunának, hogy keressen nekem valakit.
Én csak csendben legeltettem a szemem az embereknek, mind olyan kis tudatlannak tűnt. A vámpírok 'csecsemő' állapota ennél sokkal jobbnak tűnt, ők legalább megállnak a teremtőjük mellet.
Felsóhajtottam, csak azért mert számomra egy kicsikét még mindig hiányzott az atyám. Bár tudom ő túl messze van tőlem és soha nem jön vissza.
Megráztam a fejem, túl sokáig hagytam, hogy valami olyanra vágyak ami sosem volt az enyém. A teremtőm meg nem pátyolgatott, neki egészen más volt a feladata.
Egy olyan varázslóból vámpírt formálni aki túl gonosz ahhoz, hogy emberként éljen tovább. Ilyen ember voltam régen...
Most meg? Egy halálfalótól várom azt, hogy elemózsiát adjon nekem, mert én túl lusta vagyok a kereséshez. Amikor megláttam a nőt alig egy karnyújtásnyira tőlem, csak bólintottam egyet. Már egyre ment a származása... Pedig, ha mugli származású lett volna vagy félvér akkor is megkóstoltam volna, elvégre majdnem mindenkinek ugyanolyan a vére.
- Egy próbát megér, még ha válogatok köztük akkor is.
Megfogtam a nő kezét, bár nem tudtam magamban tartani a gúnyos megjegyzésem. Olyan félénk volt, nem mintha nem lett volna meg rá az oka, de akkor is... A félelme erőt adott.
- Milyen kár, hogy nem önszántából jött ide... - motyogtam, de ezt leginkább magamnak címeztem mintsem Lunának.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyHétf. Okt. 03, 2011 5:18 am

Hogy éhes, hát belőlem biztosan nem kap. Viszont volt egy jó ötletem, ha jóban vagy egy vámpírral az neked csak jó. Főleg mivel ő tanár, még csak gyanúba sem keverhetik egy gyilkossággal, nekem viszont gyakorlatilag mindegy, hamar fel tudok szívódni, mivel nem tartozom senkinek felelősséggel a hollétem felől.
- Maradj, itt hozok neked kaját. – mondtam neki titokzatosan. Kiválasztottam a számomra legellenszenvesebb nőt a tömegben. Egy szőke, olyan barbie típusú tiszta rózsaszínbe öltöztetett nő volt, magasabb sarkú rózsaszín cipőben, mint az én csizmám sarka. Tény én sem voltam a szolidság mintaképe, de igen ritkán hordtam ennyire rövid és ennyire rózsaszín miniszoknyát. Általában fekete nagyon tapadós farmer van rajtam, fekete magas sarkú csizmával és valami fekete pólóval.
- Megfelel? – kérdeztem Iason, amikor a nőt Imperio hatása alatt a vámpír elé irányítottam.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptySzomb. Okt. 01, 2011 7:10 am

Luna Moon

- Ugyan már, azt hiszed, hogy egy varázsló elvesztésével nem tudnám megvédeni magam? Miért is van kitalálva az Exmemoriam ha nem arra, hogy használjuk olyan kis tudatlanok és befolyásolhatok ellen akik hozzánk képest gyengék? - nem vártam választ, hiszen rájöttem én egyből mindenre. Az Exmemoriam, csakis arra lehet, hogy elvegyük másoktól az emlékeit.
De nekem miért is lenne szükségem varázslatokra, ha megvan hozzá a két fogam? Fogalmam sincs, bár akárkinek a vérét nem pályáznám meg, az nem lenne hozzám méltó.
Most is elégé válogatós vagyok, akárcsak egy rossz kisgyerek. Csak azt csodálom, hogy leálltam Lunával beszélgetni, amit valamiért a Roxfortban meg sem tettem.
Bizonyára eleve kerültem az olyanok társaságát akik hasonlítanak egy kicsikét rám. Biztosan elszörnyülködtem volna azon, hogy bárkiben is magamra ismerhetek.
Az önzőség és a sznobizmus szerencsére még nem számít bűnnek, csak egy ártatlan kis rossz szokásnak, ami mindenki szívében ott van. Nem csodálom azt, hogy senki sem elég jó az én furfangjaim és szokásaim kitanulásában.
- Éhes vagyok, valami javaslat, hogy kit ráncigálhatnék el magammal a sötét sikátorig? - kissé unottan néztem végig a járókelőkön, szinte már már túl soknak tűnt az amit látok magam előtt.
Annyi lehetőség volt, de én egyikhez sem érhettem hozzá. Sajnos.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptySzomb. Okt. 01, 2011 6:17 am

Ásítottam egyet, mintha már nagyon unnám az állandó félrebeszélését, mondjuk untam is. De csak azért sem hagytam rá a dolgot, nem vagyok én olyan.
- Nos, a benned levő vadállat soha nem lelhet nyugalomra, csak ha megszűnsz létezni, az pedig azt hiszem, igen messze van még. Másrészt pedig tanár vagy, most de nem mindörökké. Mit gondolsz mit fognak szólni az emberek, ha az unokájukat még mindig ugyan az az ember tanítaná? Mi lesz, ha meghal Dumbledore és már nem fog a szárnyai alatt vezetni, mint egy keselyűt, aki csak most tanul vadászni. Egyszer ő is meghal és akkor te egyedül maradsz nem lesz senki, aki meggyőzi a szülőket, hogy nem vagy ártalmas hiába látták a saját szemükkel, amikor őket tanítottad. Azt fogják mondani, hogy nem mert bármikor bekattanhatsz és lemészárolod imádott gyermekeiket. – elmosolyodtam. – Nem az lenne az első a történelemben. – elmondtam neki a véleményemet és reméltem most már leesik neki, hogy nem egészen akarok rosszat, csak megpróbálom felkészíteni arra, hogy nem mindig élheti majd ezt a kényelmes életet.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyPént. Szept. 30, 2011 3:43 am

Luna Moon

Igazság szerint mint mindig, most is tettem más véleményére. Eredetileg senki sem ismert elégé, csak elképzelései voltak mindenkinek velem kapcsolatba. Ha tudnák, hogy mi jár a fejemben lehet, sosem akarnának megismerni.
Azt hiszem eltévedtem, vagyis letértem arról az útról amelyre az atyám rátett. Pedig direkt megmondta, ne játsszak az étellel, csak végső esetkor, amikor már megörülök egyedül. Vajon tényleg csak eddig tartott volna az én magányom is? Ki tudja, mára már semmiben sem lehetek elég biztos, hisz könnyen megváltoztatom a terveimet. Ennyire eltérnék mástól? Lunára néztem, ennek következtében még a kezeim tartása is gyengültek, már ott árválkodtak a másik nélkül, vagyis nem játszottam el a duzzogó kisgyerek szerepét, hanem felnőttként gondolkodtam.
- Ne emlegesd a kislányokat, rossz emlékeim vannak velük! - persze eszem ágában sem volt feleleveníteni az első vadászatom, mégis néhány aprócska részlet kiszaladt belőlem és csak arra az esetre tudtam gondolni. A tenyeremre néztem, hála az égnek nem volt véres ahogyan azt hittem.
- Talán részleteket szeretnél azzal kapcsolatba, hogy mi lett velem Luna? - ugyan már eszem ágában sem állt bármit is mondani arról, hogy mi lelt.
- Nem a szerelem hibája, a bennem lévő 'vadállat' vágyik nyugalomra és egy kis békére, amit legbelül sosem kaphat meg tőlem. Tudod Luna ha diák lennék akkor, most is sznob meg elkényeztetett volnék. De tanár vagyok, a tanárok élete meg egészen más, mintha diák lennék.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyKedd Szept. 27, 2011 5:09 am

Most már tényleg kinevettem. Elkezdett duzzogni, mintha bármit is jelentene, az ha előad nekem itt egy behisztizett tízévest. Majd kioktatott, hogy az antivámpír nem ilyen.
- Ó higgy nekem az, amiket felsoroltál bárkinek jó, az antivámpír nem olyan, aki nem akar ilyen lenni, hanem annak a teljes ellentéteként viselkedik, mint ami. Mint te, vagy mintha én most odamennék ahhoz a gyerekhez és elkezdeném, ölelgeti. – mutattam egy ötéves forma kislányra rózsaszín ruhácskába, tejföl szőke hajjal. Majdnem rosszul lettem még a gondolattól is hogy hozzáérek egy gyerekhez, az is lehet, hogy sárvérű.
- Mi lett veled Iason Moorcock? – kérdeztem meg tőle, miközben mélyen a szemébe néztem. – Régen egyáltalán nem ilyen voltál. Régen olyan voltál, mint egy normális, elkényeztetett, sznob Mardekáros. Látod, mit tesz veled a szerelem?
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyHétf. Szept. 26, 2011 6:50 am

Luna Moon

Felsóhajtottam, csak azért mert a jók közé mert sorolni. Hát ez irtóra nincs így! Nálunk vámpíroknál, azt hiszem ellent mondhatok magamnak és nincs jó vagy rossz. Mindenki egyforma, ha az egyiket ismerd, már a többit is. Kegyetlen és zsarnok mind a szíve mélyén, ez alól én sem vagyok kivétel.
Hiába áltatom magam a szép dolgokkal, ugyanolyan sötét leszek Luna társaságában mint régen. Én meg azt hittem képes vagyok megváltozni.
- Ugyan kérlek, ez volt a fájdalommentes lehetőség, ahol egyik fél sem szenved annyit és rágódik azon, hogy most akkor életben hagyni vagy megölni az áldozatot.
Karba tettem a kezem, majd kissé gyerekesen duzzogni kezdtem.
- Ki kérem magamnak én nem vagyok antivám...- nem mondtam ki a vámpír szót, a végét sikerült elharapnom szerencsére még időben.
- Azok nem így viselkednének, gyűlölnék azt is, hogy ilyenek lettek, én azonban örülök neki. Később ér utol a halál és egy olyan spéci képességgel amivel engem áldottak meg, bárki hasznára lehetne, bár nem tagadom, hogy másért is könyörögtem volna én mint ami most van.
Elgondolkodtam egy kicsikét, egy ilyet mondani valakinek elégé meglepő dolog volt a számomra. Atya ég, hová lett az a sznob diák aki voltam?
Bezzeg a régi időkben - ami nem is volt olyan rég - még tudtam hol a helyem és mit kell tennem. Most mondhatnám, hogy elszálltam, a föld nem elég nagy nekem bár ki tudja. Az is lehet felnőttem, elégé rendesen és megemberesedtem, izé megvámpírosodtam.
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         EmptyHétf. Szept. 26, 2011 4:57 am

Majdnem az arcába röhögtem arcátlan ötlete hallatán. Én csak azért küzdjek a szerelemért, hogy vámpír lehessek. Ennyire még én sem vagyok szánalmas, igen évek óta keresem a szerelmet, éppen ezért nem fogom arra pazarolni, hogy keressek egy vámpírt, aki szerelemből átváltoztat. Nincs kikötve, hogy kibe akarok szerelmes lenni, csak ne mugli legyen vagy sárvérű. Egyébként bármi jöhet vérfarkas, vámpír, sima egyszerű varázsló, csak fogadjon el. Persze nem ezt mondtam Iasonnak.
- Én szerelmes? – ez volt a publikus verzió. – Ezt most ugye te sem gondolod komolyan? Olyannak nézek, ki, mint aki csak úgy szerelembe esik? – kérdeztem tőle nevetve, még mindig elcsodálkozva, hogy vannak ennyire buta emberek. Hogyan lehet egy vámpír ennyire puhány? – Ezt tanítják nektek „jó” vámpíroknak? Hogy hogyan legyetek ennyire költőiek és antivámpírok? – a fejemet ráztam közben. Időnként röhej, amit előad. Csak úgy mellesleg megemlítettem.
- Amúgy meg úgy döntöttem inkább még sincs kedvem átváltozni. – miközben ezt mondtam a körmömet piszkáltam mintha a kijelentésem semmit nem jelentene.
Ajánlott tartalom

Fő utca         Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         Empty

Fő utca
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next