Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Fő utca         - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Fő utca         - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Fő utca         - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Fő utca         - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Fő utca         - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Fő utca         - Page 2 Ic7783

 

 Fő utca

Go down 
+4
Iason Moorcock
Leonardo La'Morte
Katherine Darkrose
Hermione Malfoy
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 25, 2011 2:29 am

Luna Moon

Sosem gondoltam volna, hogy a szavaimnak ekkora hatása lehet rossz irányba. Nem egyáltalán nem szomorkodtam miatta, hisz talán egy részem számára ez volt a tökéletes terv. Elrontani a kedvét attól, hogy egy ostobaság miatt olyan vérivó rém legyen mint én. De az Ő élete, nem pedig az enyém.
Véget vetve a szóborságnak elindultam felé, majd megálltam előtte.
- Ugyan már, ki mondta, hogy nincs jobb út azon kívül is? Bizonyára akadnak kivételek, akik túl gyengék ahhoz, hogy valakit csak úgy se szó se beszéd átváltoztassanak. Az olyan gyengék utolsó mentsvára a szerelem, és a haláltól való félelem, hogy akit szeretnek egyszer meghal, aztán végleg egyedül maradnak.
Nem tartom magam gyengének, azonban mégis a szerelemre fogom azt, hogy valakit átváltoztassak aki csak nekem felel meg és senki másnak.
- Csak keresned kell s, talán egyszer találsz is. Valahol valakit, aki elégé vak lesz ahhoz, hogy olyanná tegyen amilyen lenni szeretnél.
Leültem mellé, csak azért mert belefáradtam abba, hogy le kell néznem rá.
- Bár a szerelem csak akkor hatásos, ha senkire sem erőszakoljuk rá a miénket. Még az Imperio - val sem ugyanaz. Nekem elhiheted.
Nem mintha nem lett volna igazam, hisz tudom milyen ha varázslat nélkül szeretnek, azonban jó megerősíteni azt amit mondok.
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptySzomb. Szept. 24, 2011 10:23 pm

Láttam, hogy Iason egy paddal szemez, elindultam hisz soha nem vallanám be, de tűsarkú csizmámban már kezdett kicsit kényelmetlenné válni az ácsorgás. Majd azt vettem észre, hogy nem követ, visszanéztem és láttam, hogy megmerevedett. Nem tudtam mi lelte majd beszélni kezdett. Erőszakos halál… csak ez ment a fejemben. Minden gondolat kiszállt a fejemből és csak ez a fél mondtat ismétlődött állandóan. Erőszakos halál… erőszakos halál… erőszakos halál.
- Nem. – kiáltottam fel és az emberek egy pillanatra furcsán néztek rám, de mivel ez majdnem mindennapi volt az Abszol úton ezért hamar továbbmentek. Lehalkítottam a hangom. – Én nem hallhatok meg. Főleg nem erőszakos halállal. Azt csak én tehetem másokkal, velem nem teheti meg senki. – egy pillanatra majdnem megbicsaklott a hangom, de aztán erőt vettem magamon és visszavettem érdektelenségem állarcát. Reménykedtem, hogy kiborulásom nem keltette fel nagyon az érdeklődését.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyPént. Szept. 23, 2011 7:36 am

Luna Moon

Úgy éreztem most jött el az a pont, hogy hazudjak és az igaznak tűnő dolgot jóval későbbre tegyem mint amikor megtörténik a különleges képesség megkapása.
Nem kellett sokat gondolkodnom azon, hogy meglegyen a tökéletes válaszom. Persze az én kifejlet arckifejezéseimen senki sem mondaná meg, hogy mikor ferdítem el az igazságot.
- Mindenki jó valamiben, csak rá kell jönni a különleges képesség tökéletes használatára is. - végül is ez nem volt valami nagy hazugság, sőt ahogy végignézek magamon nem sikerült hazudni.
Túl sokáig álltam és már az is zavarni kezdet, hogy a körülöttünk lévők hol megnéznek minket, hol meg csak úgy elmennek.
A kiutat kerestem a számomra hatalmasnak tűnő néptömegből. Egy békésnek tűnő és látszólag üres kis padocska bánkódott egymagában.
Azonnal oda akartam szaladni, hogy senki más ne vigasztalja őt a társaságával. De nem ment. A lábam a földbe gyökerezett, egyszerűen nem mozdult.
- A világ bármely részén sehol, nem te választod ki őket, az időt és a helyet sem. Neki kell dönteni, hogy felkészült-e vagy sem és akar-e magának minden-lében-kanál gyereket vagy nem. Van aki örök életére egyedül marad, mert senkit sem akar magához hasonlóvá tenni. Mindenkinek erőszakos halált kell halnia ... ez alól én sem voltam kivétel.
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyPént. Szept. 23, 2011 4:40 am

Eddig igen jól halad a tervem. Mondjuk nem is lehet tervnek nevezni, mert ez csak egy elképzelés, vagy ötlet. Nem vagyok biztos benne, hogy vámpírrá akarok válni. Bár akkor én lennék a Nagyúr legfontosabb embere. De egy házba csak akkor tudok bemenni, ha behívnak, mondjuk mire való az Imperio ha nem erre?
- Van a vámpíroknak bármilyen különleges képességük? – kérdeztem. Egészen meggyőző volt, amit eddig mondott, de azt hiszem az erre kapott válasz billentené át a mérleg nyelvét. Amit eddig „felajánlott” az mind lenyűgöző volt, az eddigi életemhez képest. Mindenki fél tőlem a halálfalók közül, de a Nagyúr nem tart elég jónak, meg akarom mutatni neki, hogy érte bármit megtennék. Még az életemet is feladnám, hogy vámpír legyek és őt szolgálhassam.
- Merre találok olyan vámpírokat, akik átváltoztatnának? – kérdeztem meg Iason, hisz én csak információt gyűjtök, és nem fogom az orrára kötni a döntésemet.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyPént. Szept. 23, 2011 12:15 am

Luna Moon

Fordulatokkal teli a sors, egyszer jó irányba terel, máskor meg az ellenség karmai közé lök. Vajon mindezt más hogyan fogadná? Engedne bárminemű csábításnak vagy megállna a maga helyén?
Igazából fogalmam sincs, a saját helyzetem meg valahogy reménytelennek tűnt, amit sem előre sem hátra nem vihettem most ezekben a percekben.
- Ha nagy szükségét érzed, lepihenhetsz és álmodhatsz, azonban nekem nincs szükségem zagyva álmokra, amik elvennék az eszem. Legtöbbször ezért le sem csukom a szemem. A nap ellen csak a megfelelő varázsigét kell használnod, ha ezt nem tudod akkor csakis az éjszakákat járhatod. - felsóhajtottam, majd a fokhagymára gondolva gúnyosan elvigyorodtam.
- Semmi haszna sincs a fokhagymának, azonban van amiben kételyeim vannak. Egy varázsló, boszorkány vagy mugli tulajdonában lévő házba aligha tudnék bemenni, a köztulajdon még nem okoz gondot, de amíg be nem hívnak egy házba addig be sem mehetek.
Kicsikét csendben maradtam, hogy értelmezni tudja a szavaimat.
- Ja és igen sokkal erősebb egy hozzám hasonló mint egy egyszerű varázsló vagy boszorkány.
Nagy lépésekben elmondtam amire kíváncsi volt, bár még mindig elővigyázatos vagyok, jobb félni mint megijedni ugyebár. Bár nekem nincs mitől félnem, csakis az fél akinek van mit féltenie. Nekem azonban semmim sincs, a szerelmen kívül persze.
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptySzer. Szept. 21, 2011 8:13 am

Miután minden kérdésemre számomra kielégítő választ adott, megkérdezte, hogy mi jár a fejemben. Elmosolyodtam.
- Semmi olyat, ami érintené a nyugis kis életedet, csak információt gyűjtök. Szóval mi a helyzet a fizikai képességekkel. – nagyon meggyőzött, hogy megmarad a varázserőm, de ha csak annyi a plusz, hogy nem kell ennem hát akkor nem igazán éri meg a helyzet. – Eszembe jutott még valami. – kezdtem el gondolkodni. – Mi van az alvásról, a napfényről, a fokhagymákról és a szent helyekről szóló legendákkal? – én akartam lenni a Nagyúr legjobb embere és nem akartam, hogy ezek a dolgok bármiben is megakadályozzanak. Mivel vért kéne, innom lenne elég kajám a portyák során, szóval azzal nem lenne gondom. Türelmetlenül vártam a válaszát, mert ezen múlott, hogy akarok-e vámpír lenni vagy nem.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptySzer. Szept. 21, 2011 5:10 am

Luna Moon

Minden kérdésre kész válaszom volt, neki fel sem kellett volna tenni azokat, szinte már automatikusan tudtam, hogy ez lesz.
- Hozzám hasonlóvá válni nagyon nehéz, nem te választod ki a helyet és az időpontot sőt a megfelelő illetőt sem. Ő választ ki téged, ha akarod ha nem, olyan rémmé tesz amit a legsötétebb és leggonoszabb álmaidban sem tudsz elképzelni.
Varázserő? - jobban szemügyre vettem és közelebb hajoltam hozzá. - Szerinted én nem tudok varázsolni? - megtartottam a kellő távolságot, csak azért, hogy nehogy valamit félre értelmezzen a cselekedetemben.
- Megmarad, de ha gyenge kis mugli vagy akkor nincs mi megmaradjon. - jelentettem ki talán kissé flegmán a mugli szót. A vérük sem nekem való.
Úgy érzem egyre többet kezdek motyogni magunkról amit nem nagyon kéne. Luna csak rajong utánunk, bár nem merem hinni, hogy feladná az életét csak azért, hogy nap mint nap vért kelljen magához vennie. Tudom az a legrosszabb dolog ebben, de senki sem tehet másképpen.
- Az az egyed igényeitől függ és attól mennyi évet élt már meg így, ezzel a sorssal. Ha válogatósról van szó, mint amilyen én is vagyok akkor nagyon nehéz megfelelő áldozatot találni. Van aki nem válogat, azon látszik is. Az olyanok élete leginkább csak az ölni, ölni, ölni üzemmódot ismerik. Náluk sose keress emberi érzéseket mert egyszerűen nincs. Ne kérdezd, hogy hol találsz olyanokat mert fogalmam sincs. Én csak hallok róluk.
Talán egy kicsikét eltúloztam a dolgot, de a lényeg mégis ott lapult a szavaimban. Mindenki csak egy gyilkos közülünk, nincs mit szépítenem ezen.
- Pontosan és ezt korlátoznunk is kell, tudod te mennyi időmbe telet míg megszokom ezt? - nem akartam hallani a válaszát egyből magyaráztam tovább.
- Átesni a 'kisgyerek' időszakon mindenki számára más és más időtartalmat igényel. Van aki nagyon könnyen tanul és alkalmazkodik van aki meg nagyon lassan.
Kicsikét hátrébb léptem, nem mintha félnék, csak szeretem megtartani az egy lépés távolságot.
- Mit forgatsz a fejedben?
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyKedd Szept. 20, 2011 5:20 am

Elgondolkodtam egy pillanatig, de tényleg csak egy egészen rövid pillanatig, hogy ha már választanom kéne, mit akarok tudni a vámpírokról, egy vámpírtól. Azért nem mindegy, mert itt biztos a forrás, nem úgy mint a könyvekben, ahol mindenféle kamu dolgot lehet találni.
- Oké, akkor kérdezek. – mondtam. – Hogyan lehet valaki egy közületek? – ez volt az első és legfontosabb kérdésem. – Lehet, hogy ez a kérdés teljesen logikátlan, de megmarad a varázserőtök? – eddig gondolkodtam, azon hogy szívesen lennék én is vámpír, de ha elveszik a varázserőmet, akkor kösz kihagyom. – Milyen gyakran táplálkoztok? – azt is tudni akartam, hogy megölik-e az áldozatot, de mivel azt mondta, hogy köztük is vannak jók és rosszak. Úgy érzem Iason a jók táborát erősíti, ami kár hisz akár még hasznomra is lehetett volna. - Oké, azt hiszem egyelőre ennyi. – fejeztem be a kérdésáradatot, majd gondolkodni kezdtem és még több kérdés jutott eszembe, amikor felötlött bennem, hogy vajon a Nagyúrnak, hogy vagyok nagyobb hasznára. –Gyorsabbak és erősebbek vagytok, mint egy átlag boszorkány vagy varázsló? – bukott ki belőlem végül a kérdés.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 19, 2011 7:45 am

Luna Moon

Karba tettem a kezem, valahogy egy percig sem volt ínyemre az, hogy történeteket kezdjek el mesélni a vámpírokról és azoknak pontos leírásáról. Nem lenne mit mondanom, amúgy meg ezt csakis egy vámpírnak lehet magyarázni nem pedig egy élőnek.
- Áh vagy úgy, szóval van olyan pletyka is ami igaz. - próbáltam előbb reagálni a dolgot, mintsem elgondoltam volna mindennek a lényegét.
Tagadhatatlan, sosem néztem volna ki senkiből, hogy csak úgy átáll a rossz oldalra, nem mintha én jónak mennék számba, de akkor is. Furcsa ízlése lehet annak az illetőnek akit sosem említünk meg a nevén. Bár csak egy ostoba név, ugyanolyan mint bárki másé, nem olyan mint az ördög, hogyha nevén szólítjuk ott is terem, persze mindezt képletesen. Az ördög lehet az az ember is akit éppen megemlítünk, ő meg pont akkor fordul meg a sarkon és ránk mosolyog.
- Ki mondta, hogy bárminek is elakarlak nevezni? Az emlékezeteim szerint, sosem tehetünk semmit az ellen, hogy valaki más mint mi. Így van rendjén.
Egyáltalán nem dicséretnek mondtam, vagy annak, hogy elnéző vagyok, pusztán megjegyzés és semmi több.
- Mind különbözünk, részletes leírást neked csak magamról tudnék és a szokásaimról. Nem vagyunk egyformák, van aki a 'jó' utat próbálja járni és van aki a 'rosszat'. - felsóhajtottam, rébuszokban hiába beszélnék neki nem értené meg.
- Miről lenne szó? Csak mert van olyan rész ami nem tartozik rád, csakis arra aki hozzám hasonló (lesz).
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 18, 2011 7:19 am

Elmosolyodtam, de ez nem a vidám mosolyom volt, ha egyáltalán van olyan. Pontosan tudtam milyen pletykákra gondol.
- Miért szeretnéd, ha csak ostoba fecsegések lennének? Egyébként, ha tudni akarod, egytől egyig mind igaz volt. – nem voltam fennhéjázó, csak közöltem vele a tényeket, majd ledöbbentem.
- Természetesen megtartom a titkodat. – kissé talán fel is háborodtam így egy kicsit más hangnemben folytattam a beszélgetést. – Mindennek elmondhatsz gonosznak, álszentnek, lotyónak, de áruló és pletykás nem vagyok. Sok mocskos dolgot tettem már, de mások életének ily módon történő lerombolása még nekem is durva, én szemtől szemben intézem el, ha valami bajom van a másikkal. – fejeztem be a kiselőadásomat.
– Viszont, ha nem zavar lenne egy kérésem hozzád. – vettem vissza a hűvös modoromat. – Mindig is érdekeltem a magadfajták. – direkt nem mondtam ki, hogy vámpír mivel nem akartam lebuktatni. – Szeretnék mindent tudni rólatok a legapróbb részletekig. – mondtam neki és már nem tudtam leplezni rajongásomat, a faja iránt.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 18, 2011 4:01 am

Luna Moon

Enyhén szólva egyik válasza sem lepett meg, kivéve egyet, ami most az egyetlen dolog lehet a halálhoz vezető úthoz. Képzeletben ilyenkor sokszor megvakargattam a fejem, hogy vajon én vagyok túl átlátszó vagy a módszeremmel van baj. Úgy látszik más konyhát kell majd keresnem a Roxfortban lévő helyet.
- Miért olyan nehéz felfogni, hogy valakiből tanár lesz? - jól tudom, hogy az én helyzetem más, bár ha akad valaki aki azt mondaná nem vagyok már annyira sznob nem ellenkeznék.
Pedig tudom, hogy megtehetném és kegyetlenkedhetnék egy kicsit, úgy mint régen diákként. Azonban most nem vagyok diák, hála az égnek. Diákként nem tehettem meg azt amit most igen.
- Tudom ki vagy, bár csak remélni merem, hogy azok az ostoba fecsegések a Roxfortban tényleg csak azok és semmi több.
Luna, - mert rájöttem, hogy az emlékeim csak jók valamire és így hívják őt - a szó szoros értelmében rettegésben tartotta a szegény kicsike mugli származásúakat, vagy csupán a félvéreket.
Ha olyankor a legtöbbje nem velem akart szót váltani akkor egyik sem. Persze alighogy belekezdtek volna a történetbe, ahogy meghallottam Luna nevét már tudtam miről van szó, vagyis miről lehet.
Azonban akkor még alig lehettem másod- vagy harmadéves a Roxfortban. Abszolút ezekről fogalmam sincs, tudom, hogy voltak, de mikor nem tudni már.
- Képes vagy velem kapcsolatba titkot tartani? - ha a válasz nem lesz akkor majd rásegítek, ilyen egyszerű az egész.
Valamiért nem látszott olyannak aki képes lenne szétkürtölni, hogy vámpír vagyok, azonban tudom, a látszat mindig csal.
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptySzomb. Szept. 17, 2011 3:31 am

Nem pofoztam meg, de megfordult a fejemben és csak egy kicsin múlott, hogy vissza tudjam fogni magam. Tudom ki ő, de nem tudom, kinek képzeli magát, hogy szórakozik velem. Velem senki nem szórakozhat, én veszélyes vagyok, ezt már igazán megtanulhatta volna. Végül lenyugodtam és válaszoltam a kérdésére, hisz nem hiszek a véletlenekben valami oka kellett, hogy legyen annak, hogy mi összefutottunk.
- Iason Moorock, vagy volt Mardekáros, jelenlegi Mágiatörténet Tanár a Roxfortban, amit nem tudok felfogni. – mondtam pimaszul. – És nem mellesleg… - lehalkítottam a hangom és lábujjhegyre állva a fülébe súgtam. – vámpír. Emelet kifejezetten antiszociális. – váltottam vissza normál hangerőre. – De ehhez már nincs hozzá fűzni valóm.
- Ugye te is tudod, én ki vagyok? – kérdeztem tőle. Majdnem reménykedés csendült ki a hangomból, de azért annál ügyesebb vagyok, hogy észrevehessen rajtam bármilyen nyomot. Mindig is érdekeltek a vámpírok, ráadásul a egy évvel idősebb nálam és Roxfortban mindig csodálattal tekintettem rá, ő volt a példaképem, és ha ez nem lenne elég még helyes is volt. De csalódtam benne, a jó oldalra állt és most Mágiatörténetet tanít sárvérűeknek, mondjuk nem csak nekik, de már csak az szégyen, hogy nem veszi őket semmibe, az összeset el kéne törölni a föld színéről. A bugyuta muglik felőlem maradhatnak, nem okoznak kárt semmiben és senkiben és irányíthatóak, mint a marionett bábuk, de egy mugli akinek varázsereje van az már undorító.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 08, 2011 12:35 pm

Luna Moon

Tudtam, hogy sokáig én sem állhatok tétlenül és bámulhatom a nagy semmit. Bár arra sosem számítottam, hogy valaki megszólít ezért. Azt hittem vagyok olyan láthatatlan, hogy senki se vegyen észre miatta. De tévedtem, szerencsémre.
Most valamiért úgy tűnt örökös nyugodtságban szenvedek, azt meg senki sem tudja megzavarni. Még az olyan boszorkányok sem mint ez a nőszemély itt.
Valamiért ismerősnek tűnt az arca, de legfőképpen az illata, valahonnan régről halványan.
Amikor felismert, vagyis úgy hittem felismert valakit én is az ő alakjához próbáltam kötni. De annyi lány volt már akit láttam és szóba sem álltam vele, hogy azt már siralom lenne felhozni.
Legszívesebben le tudtam volna, tagadni azt, hogy engem ugyan nem ismerhet, bár az érzékeim és az emlékeim nem hazudtak. Talán lehet, hogy én is ismertem őt, a másik életemben, amikor meg sem fordult az a fejemben, hogy tanár legyek és megkeserítsem ezzel mások életét.
- Igazán? - próbáltam egy kicsikét kételkedős arcot vágni, de nem ment, lassan én is rájöttem arra, hogy tudom kivel állok szemben.
- Na és ki vagyok? - igazából sosem szerettem feszegetni valakinél a határokat, de ez az alkalom valahogy kellőképpen magától jött, amit semmiképpen sem szerettem volna elszalasztani.
Vissza az elejére Go down
Luna Moon
Halálfaló
Luna Moon


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 119
Join date : 2011. Jan. 02.
Age : 29
Tartózkodási hely : Titkos

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 08, 2011 8:23 am

Éppen Abszol úton sétálgattam, amikor nekimentem egy embernek, csak állt és nézelődött, nem tűnt különösebben veszélyesnek így erősnek éreztem magam. Nem mintha nem tudnám megvédeni magam, de ilyenkor gyakorolhattam csak azt, hogy mennyire van felvágva a nyelvem és nem kellett közben varázsigéken is gondolkodnom. Mondjuk, megy a kettő egyszerre, de akkor inkább arra koncentrálok, hogy életben maradjak nem arra, hogy vicces legyek.
- Nem hiszem el, hogy nem tudsz odafigyelni. – mondtam neki felháborodottan. Igaz, hogy én löktem fel majdnem, de ez nem azt jelentette, hogy nem kezdhetek bele egy jó kis szópárbajba. Aztán egy kicsit meghökkentem, amikor felismertem. Nem tudom, hogy ő ismer-e, de én tudom, hogy ki ő. Mardekáros volt, egy évfolyammal felettem járt és most a Roxfortban tanít. Elvesztegetni egy ilyen tehetséget, ráadásul még vámpír is. Nem hiszem, hogy mindenki tudta az iskolában, de nekem nem volt nehéz rájönnöm. Igazából sosem tudtam, hogy mi miért nem voltunk jóban, hisz a jellemünk igen hasonló.
- Én tudom, hogy ki vagy. – nem kértem bocsánatot hiába ismertem fel és nem is nagyon fejtettem ki jobban, hogy mire gondolok. Nem vagyok az a típus, majd ha ő is úgy gondolja, hogy van értelme annak, hogy beszéljünk, akkor beszélni fogunk. Addig pedig várok.
Vissza az elejére Go down
http://boszorkanynaplok.forump.net
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyKedd Szept. 06, 2011 10:17 am

ÚJ JÁTÉK!
Luna Moon

Vadászatra készültem, bár ez szerencsére nem látszott rajtam. Azonban a felkészülés nem jelenti azt, hogy ma haza tudok térni jóllakottan is. Amúgy meg nem minden nap kell nekem szuper erősnek lenni a vértől. Örülök ha kordában tarthatom az erőm és senki sem vesz észre rajtam semmit. Egy két dolgot leszámítva, megint csak úgy bámulni kezdtem a tömeget. Mert most kivételesen az volt. Hogy pont engem mi vezérelt ide? Talán az imént említett éhség érzet, de ennél több kockázatot már én sem vállalhattam.
Jelenleg dél van, ami egyet jelentene az ebéddel, mindenki más számára persze, az én életstílusomhoz, sajnos ez túl menő lenne. Már azt hiszem nem szeretném keverni a kettőt, csak egyetlen egy lehet és semmi több.
Azon kaptam magam, hogy már hosszú ideje egy helyben állok, az emberek akik szembe jönnek velem, vagy kikerülnek vagy véletlenül nekem jönnek.
Ez volt az egyetlen dolog amit nem bírtam elviselni, talán nekik nincs szemük, hogy észre vegyenek engem?
Azt hiszem örök vakság vár rájuk, na meg persze tudatlanság velem kapcsolatba. Kiszámíthatatlan vagyok, ez az igazság. Furcsa, de azt hiszem megváltoztam, én aki nagy konzervatív lélek volt most tessék mit csinált? Új célt tűzött ki magának, mintha a számok nem mondták volna meg a Miss Norrissal való beszélgetésem során. Biztos, hogy helyes útra léptem ezzel? A jövő kiszámíthatatlan és szeretném ha tényleg az is maradna.Gondolkodtam el mindezen, ügyet sem vetve arra, hogy hányan mennek át rajtam újra.
Vissza az elejére Go down
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 72
Join date : 2011. Apr. 30.

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 6:36 am

Fő utca         - Page 2 16bztq1 Fő utca         - Page 2 Xglt2 Fő utca         - Page 2 16bztq1

Elégedetten elmosolyodtam. Hagytam elmenni, nem mentem utána. Legalábbis egészen addig, míg elég távol került és nem érezhette a jelenlétem. Figyeltem egészen a kastélyig. Hopponálva értem haza nem sokkal később és vártam. Az Első kiszámíthatatlan, de tudnia kell a lépéseimről és hogy mit tervezek a későbbiekben. A várakozás hosszú óráiban valami máson is járt az eszem. Egy Katherine-től teljesen független személyre gondoltam, akiről az Elsőnek nem tartozom beszámolóval. Közeledik Elizabeth születésnapja. Most is, mint minden évben, felköszöntöm, bár nem tudom célba ér-e a levelem egyáltalán. Talán ideje személyesen meggyőződnöm mi lett a húgommal....

//köszi//
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 5:43 am

Fő utca         - Page 2 20k7r6o Fő utca         - Page 2 Jpwzg7 Fő utca         - Page 2 20k7r6o
Leonardo & Katherine

Komolyan úgy éreztem, mintha a fogamat húznák, pedig a helyzet egy külső szemlélő számára közel sem lett volna olyan kellemetlen, mint amilyen valójában számomra volt. Soha életemben nem voltam kifejezetten tartózkodó senkivel szemben, de ez a férfi a lehető legnagyobb óvatosságra kényszerített, úgy mint még soha senki. Erős volt, tapasztalt szemei csillogtak az éjszakában és nem egyszerű évekkel, hanem évszázadokkal lehetett idősebb nálam. Miután bemutatkoztam kissé jobban éreztem magamat elvégre ha az volt a célja, hogy bántson akkor már régen megtehette volna. Onnantól kezdve előnyben volt, hogy megérezte a jelenlétemet, én pedig észre sem vettem, annyira elbambultam a kirakatot. És ő még is idejött hozzám bemutatkozni... akar valamit.
- Örvendek a találkozásnak. - mondtam udvariasan bár ennek valójában a fele sem volt igaz. Egyáltalán nem örültem, hogy itt van. Amióta a Roxfortban tanítok még nem volt rá példa, hogy egy vámpírral fussak össze pont az Abszolúton, még akkor is ha éjszaka van. Itt mindig tömeg van és az itt lakó idős boszorkányok szeme folyamatosan az ablakra tapad, így nincs semmi ami elkerülné a figyelmüket. Ezt sajnálatos módon már a saját bőrömön is megtapasztalhattam, fiatalkoromban és most is. Elvégre mi sem kelt talán nagyobb feltűnést, mint egy fiatal szemre való tanárnő, aki mereven elzárkózik az udvarlóktól, de még a legtöbb nyilvános megjelenéstől is.
- Sajnálom, de évek óta nem találkoztam senkivel, aki olyan, mint én. - mondtam meg végül az igazat. Amely lényegében igaz is volt, eltekintve az iskolában tanuló vámpíroktól. Egyetlen vámpír párossal találkoztam még rajtuk kívül annak idején Párizsban. Charlotte-al és a párjával George-al. Charlotte óva intett, hogy tőlem erősebb vámpírok közelébe merészkedjek, mert sosem tudhatom, mit akartnak, mik a terveik. Ráadásként erősebbek nálam, tehát nem feltétlen kötelességük akármit is szépen kérni. Onnantól kezdve elkerültem minden helyet, ahol esetleg belefuthattam volna a vámpírokba. Képességemnek köszönhetően csak nappal jártam, az éjjeleket a lakásban töltöttem, amit béreltem. Nem az én tulajdonom volt, így egyetlen idegen vámpír sem juthatott be. Biztonságban voltam.
Szavai összezavartak. Azt mondta keres valamit, s most még is hátat fordít és elmegy.
- Viszontlátásra Leonardo. - búcsúztam tőle de ahogy a rám nézett egy pillanatra végig futott a hideg a hátamon, és nem a jó értelemben vett hidegrázás volt. Tudat alatt féltem tőle. Erősebb volt nálam és én féltem tőle, hogy amikor majd megakar szerezni valamit, megkeres és akkor Violet is veszélybe kerül. Mert nem volt nagy titok, hogy akar valamit... a mi fajtánk, mindig akar valamit. Erre az évek során nem volt nehéz rájönnöm. Pont úgy áhítozik ő is valamire, mint ahogy az a vámpír a bosszúra, aki engem átváltoztatott. Ilyen gondolatokkal vonultam el az egyik sötét sikátorba és hopponáltam vissza a Roxfort kapuja elé, ahol feloldottam a bűbájokat, majd visszazárva magam után a kaput felsiettem a kastélyba.
De az érzés, hogy valaki figyel, egyszerűen még mindig kísértett.

//Köszi//
Vissza az elejére Go down
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 72
Join date : 2011. Apr. 30.

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 5:13 am

Fő utca         - Page 2 16bztq1 Fő utca         - Page 2 Xglt2 Fő utca         - Page 2 16bztq1

Tudtam hogy nehéz dolgom lesz, a nő természeténél fogva visszahúzódó az idegenekkel szemben, no de ki nem? Valahol mindenki az, legyen szó átlagos halandóról vagy más lényről. A helyzetét tekintve az ő esetében duplán igaz lehet, hisz' vámpírként mindent megtesz a tökéletes beolvadásért, az életben maradásért, a titok megtartásáért. És az tény, hogy nem mindennapos egy másik vámpír felbukkanása. Elég frusztráló lehet a részéről. Menekül, rejtőzik, épp ezért összezavarta s talán megijesztette, hogy a semmiből pont az bukkan elő, amit ki akart védeni.
- Örvendek Katherine -úriemberhez méltóan felé nyújtanám a kezem, hogy leheletfinom kézcsókkal illessem az "újonnan" megismert bájos hölgyet, viszont van közöttünk egy bizonyos távolság, amit ha most átlépek, azzal túlmennék a törékeny határvonalon. Így csupán elmosolyodtam. -Az én nevem Leonardo - Ha már bemutatkozott -bár még ha kéretlenül is- de ezt már egy aprócska, fél milliméternyi lépés kis tizedének tudhatom be.
-Mielőtt belekezdek, szeretném biztosítani arról, hogy semmiféle hátsószándék sem vezérel. Ön tart tőlem, látom és érzem. -A mellkasomra tettem a kezem. ~Becsszó, na igen...~ Ha még két lépést tennék előre, abban a percben eltűnne. Ebben olyan biztos vagyok, hogy akár fogadhatnék is rá. Hogy meggyőzzem, egyet hátralépve fürkésztem az arcát. Simán képes lennék kitörni a nyakát egyetlen szemvillanás alatt, még pislognia sem lenne ideje. És ezzel ő is tisztában van. Tehát remélem levezeti a piciny buksijában, hogy ha nagyon megerőltettem volna magam, már a találkozásunk első pillanatában elintézhettem volna, de kisujjal sem nyúltam hozzá. Nem vagyok erőszakos vele, teljesen passzív érdeklődőt jelenítek meg. Kár. Az agresszív támadás sokkal izgalmasabb.
Sajnálkozóan, bűnbánóan kerestem a tekintetét. A szemkontaktust mindig előszeretettel használom, elvégre a szem a lélek tükre....csak jól kell forgatni azt a bizonyos tükröt. -Kutatok valaki után. Azt remélem, ön talán segíthet ebben. Ő is közülünk való. Már az egész világot bejártam érte, de kezdem feladni a reményt. -Egy tehetetlen sóhajt engedtem elszállni a csendes éjszakába. -Mennyire ismeri az ittenieket? Nem látott vagy hallott valamit?

/ezt kicsit átvariáltam, olyan gagyinak érzem az eredeti verziót/
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 3:48 am

Fő utca         - Page 2 20k7r6o Fő utca         - Page 2 Jpwzg7 Fő utca         - Page 2 20k7r6o
Leonardo & Katherine

Nem volt más tervem, mint egy könnyű kis esti séta és némi emlékezés a még gondtalan múltra, a családomra, Isabellára... de úgy látszik most ez sem jön össze. Mi több, ennek a férfinek a felbukkanása a lehető legrosszabb volt, minden tekinteteben. Magamtól is könnyedén rájöttem, hogy ha egy vámpír képes napfénynél sétálni az nem szokványos jelenség... figyelemfelkeltő, nekem pedig ezt el kellett kerülnöm minden áron. A Roxfort erre tökéletes hely, elvégre nem csak hogy Violet közelében tudok lenni és vigyázni rá, a tudtán kívül, hanem nappali fényben járhatnék anélkül a veszély nélkül, hogy valaki esetleg felfedezi igazi mivoltomat. Talán az iskolába járó többi vámpír megérezhette már, hogy más vagyok, de ha pletykálnának arról már egészen biztosan tudomásom lenne. Elvégre mindent megtudok, előbb vagy utóbb, de minden információ eljut hozzám, amely a diákok körében szárnyra kél.
Idegesen haladtam tovább mereven előreszegezett tekintettel. Nem akartam sietni, pedig nem volt más vágyam, mint valahol máshol lenni... akárhol, csak nem itt. Legnagyobb bánatomra az idegen férfi nem tágított, követett, hallottam halk lépéseit, amelyeket szinte elnyelt az éjszaka sötétje és az utcakövek.
- Katherine. - mutatkoztam be végül. Sosem szerettem ha a kisasszony szóval illetek, régen sem, most pedig még inkább. Ez valami olyan, amely a származásomra emlékeztet, valami olyanra amely már nem vagyok és soha nem is lehet az. Felesleges hát megjátszani, hogy az vagyok. Boszorkány vagyok ízig vérig. Ezt nem képesek elvenni tőlem még azáltal sem hogy megölnek.
- Mit keres pontosan? - kérdeztem végül egy apró sóhajt kieresztve mellkasomból szembefordulva a férfival de továbbra is tartottam tőle a biztonságos távolságot. Nem óhajtottam megkockáztatni semmit. Egyébként is, amíg ilyen távol van tőlem, van esélyem eltűnni és egyszerűen hopponálni. Akkor eltűnhetek előle, és semmi bajom sem történik. Leszámítva ha esetleg a későbbiek folyamán újra összehozna vele a balsors. Az viszont akár a tényleges elhalálozásommal is fenyegethet. Fussuk hát le az udvariassági köröket, és utána felszívódom. Egyébként is, 5 éve vagyok itt... lassan a diákoknak is szemet szúr, hogy nem öregszem, nem csak a szemfülesebb tanároknak.
Vissza az elejére Go down
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 72
Join date : 2011. Apr. 30.

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 3:40 am

Fő utca         - Page 2 16bztq1 Fő utca         - Page 2 Xglt2 Fő utca         - Page 2 16bztq1

Kétség sem fér hozzá; minden szempontból én vagyok erőfölényben. Idősebb, erősebb és gyorsabb vagyok. És sokkalta tapasztaltabb. Na igen, a korom önmagáért beszél. Szívesen ki is használnám az adottságaim, nem telne nagy erőfeszítésembe a dolog, elvégre én vagyok az első vámpírgyermek. Van egy kis előnyöm a többi hozzám hasonlóval szemben.

Láttam rajta a meglepődést, egyértelmű, errefelé olyan ritka a vámpír, mint a fehér holló. Apropó holló! Caius átsuhant a fejünk felett, s leszállt az egyik ház tetejére. Hosszú fekete tollait megrázva egyenesen minket nézett. Olyannyira hozzám szokott már, hogy mindig tudja merre járok. Soha nem zárom be, ő bizony örökre hozzám láncolódott. Gyönyörű madár. Az egyedüli lény, akit megtűrök magam mellett s aki látta már minden arcom. Lefogadnám, hogy a lelke legalább olyan sötét, akárcsak az enyém. A gonosz dög a kisgyermekek legnagyobb rémálma. Esti órákban sokszor hozza rájuk a frászt azzal, hogy az ablakuk elé szállva hosszasan mered az üvegre s nem mozdul, még a tolla sem rebben. Akár órákig képes egy helyben maradni.

Elnézve a nőt, zavart volt, legalább is a tekintete ezt sugallta. Tudtam, hogy nem barátkozós fajta. És ha évekbe telik nyerni egy kis rokonszenvet? Időm akár a tenger, rengeteg van belőle. A három év is hamar elrepült.... -Csak még egy szóra! -ha azt hiszi ily könnyedén lerázhat, hát nagyot tévedett. Pár hosszú lépésembe telt utolérnem. -Kérem kisasszony, ne rohanjon el! Látom nem bízik az idegenekben, de nekem csupán egy apró segítségre lenne szükségem, amivel ember nem tud szolgálni, csak a mi fajtánk. -ez a rimánkodás csak beválik. Mindig beszokott. Hű kiskutyaként követem amíg nem sikerül valamiféle eredményre jutnom.
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyHétf. Szept. 05, 2011 12:09 am

Fő utca         - Page 2 20k7r6o Fő utca         - Page 2 Jpwzg7 Fő utca         - Page 2 20k7r6o
Leonardo & Katherine

Nagyon régóta nem volt alkalmam egy ilyen békés estét eltölteni Roxforton kívül. Gyakran eszembe jutott a Párizsban töltött idő, és hogy milyen szívesen visszatérnék, de féltem a nagyvárostól... mert a nagyvárosba sok hozzám hasonló tévedhet, én pedig nem akartam találkozni többjükkel... eggyel sem. Az iskolában tanulók közül is legszívesebben Iasont tudtam magam mellett. Talán mert mellette úgy éreztem mintha egyedül lennék. Tudtam, hogy egyedül addig lehetek a magam ura és tehetem azt amit én akarok, amíg nem bonyolódom kapcsolatba a fajtám többi tagjával. Főleg nem idősebekkel. Egyedül eddig van esélyem vigyázni Violetre, amíg senki sem tud rólam semmi többet mint a nevem és hogy elég jó vagyok abban amit csinálok. Remekül varázsolok.
Ahogy a kirakatot nézegettem lassanként egy érzés alakult ki bennem, egy fajta furcsa vészjelzés, mintha valaki figyelne. Éreztem ezt már korábban is, de még soha nem gondoltam végig. Elvégre ki is leskelődhetne utánam, legfeljebb az egyik kotnyeles diák... de ők nem képesek ide jönni, a Roxfort kapui zárva vannak a birtokról hopponálni pedig nem lehet. Varázslat védi. Ahogy azonban a következő pillanatban egy másik érzés ütötte fel bennem a fejét azonnal tudtam mi történik. Riadtan kaptam oldalra a fejemet és a gyanúm beigazolódott, amikor egy idegen férfit pillantottam meg a járda túlsó végén. Éppen akkor fordult be a főutcára, amikor megpillantottam, de nem ez volt a lényeges. Vámpír volt... sokkalta öregebb, ezáltal sokkalta erősebb nálam.
- Jó estét. - köszöntem udvariasan bár automatikusan hátráltam egy lépést. Tudtam, hogy tudja, hogy fiatalabb és gyengébb vagyok nála. Nem akartam kockáztatni, nem akartam beszélgetni vele, csak mielőtt el akartam tűnni innen, amint csak lehet. Nem magamat féltettem, nem féltem tőle oly mértékben, hogy az menekülésre ösztönzött volna, mindössze céljaim voltak. Célok, amelyekről senki sem szerezhet tudomást.
- Nem történt semmi, én éppen indultam. - mondtam neki, és igyekeztem egy kedves mosolyt varázsolni az arcomra, és természetesen sikerült is. Tudtam hogy megtudom vele téveszteni, elvégre mint aranyvérű egy mosollyal bármikor képes voltam erre. Mindig minden körülmények között titkold el a valós érzelmeidet. Ez volt az első amit megtanítottak, és én megtanultam, ahogy a családom elvárta. Ezt követően lassan hátat fordítottam neki, és egyenletes tempóban megindultam az utca vége felé és csak reménykedhettem hogy nem jön utánam.
Vissza az elejére Go down
Leonardo La'Morte
Az Első Vámpír Gyermek
Leonardo La'Morte


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 72
Join date : 2011. Apr. 30.

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 04, 2011 9:25 am

Fő utca         - Page 2 16bztq1 Fő utca         - Page 2 Xglt2 Fő utca         - Page 2 16bztq1

Egy újabb éjjel, újabb programmal. A feladatom pofon egyszerű: mindent megtudni egy bizonyos nőről. Három éve figyelem, ismerem a szokásait, a gesztusait, lassan azt is tudom hány szál haj van a feje tetején....
Minden áldott éjjel látom őt, már-már úgy tekintek rá mint egy ismeretlen ismerősre. Egy-egy őrült pillanatomban belefeledkezem a látványába s eljátszom a gondolattal, mi lenne ha megszerezném magamnak. De vajon milyen hamar unnám meg a játszadozást és törném ki a nyakát? A morbid kíváncsiságom testhez álló a tervem következő fázisához. Ismerem a szokásait, ideje hogy ő is megismerje azt a Leonardo La'Mortét, akiért odáig vannak a nők. Könnyű eljátszanom az önzetlen lovagot, ami valljuk csak be, minden nő titkos vágya.

A sétálgatása kapóra jött. Éppen az egyik üzlet kirakatait nézegette, én pedig őt mustráltam a távolból. Még nem érzi a jelenlétem, ideje hát kizökkentenem az unalomból. Had lásson valami igazán szépet...

Úgy hajtottam végre az egészet, mint azt fejben elterveztem. Az utca elején léptem színre, mint gyanútlan és persze teljesen ártatlan férfiú, aki kiélvezi az éjjel nyújtotta szabadságot. Teljesen elmerengve sétáltam felé s amikor kölcsönösen megéreztük egymást, jöhetett a meglepődés. Megálltam tőle jó két méterre, döbbent arcot vágva.Egy pillanatig habozva néztem rá, mint aki nem hisz az érzékeinek. -Nocsak! Ily kései órán micsoda kellemes meglepetés érheti az embert. Illetve a vámpírt. -Hagytam a döbbenetet, az arcvonásaim vidám félmosollyal lágyultak el. Ha lenne előttem egy tükör, most apró daraboka törném. Kellemes benyomást keltettem, de gyűlölöm, hogy olyat kell eljátszanom, ami nem én vagyok.
Szinte semmi mozgás nem volt az utcán, tehát nyugodtan és minden emberi szem nélkül kezdhettem meg a munkám első szakaszát. -Elnézést ha megzavartam, de nem mindennapos dolog egy másik hozzám hasonlatos személlyel találkozni. Kegyed alaposan meglepett.-szólt a magyarázatom.
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254
Join date : 2011. Apr. 29.
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 04, 2011 6:48 am

~Leonardo La'Morte~

Késő este volt így minden probléma nélkül el tudtam hagyni a Roxfort falait, egy kis könnyed sétára, és hogy beszerezzek Dumbledore számára néhány bájital hozzávalót, amelyért önmaga, sajnálatos módon nem mehet el. Miután ennek a szívességnek eleget tettem, indultam útnak a főutcán kirakatokat nézegetve. Nem gondoltam hogy bárhova is begyek, fekete köpenyem csuklyája kivételesen nyugodtan pihent a hátamon. Többnyire mélyen az arcomba húzva hordtam, nem szerettem mutogatni magamat. Most azonban sötét hajszálaim hullottak arcomba hála a könnyed kis szellőnek, amely végig söpört az utcán. Szerettem a békés éjjeli csendet, ilyenkor általában zavartalanul állhattam meg olyan kirakatok előtt, amelyeket a nappali nagy forgalomban nem lehetett volna, mert folyton tömeg volt előtte. A tömeg pedig rám nézve kimondottan előnytelen, elvégre még élnek öreg varázslók, akik talán emlékeznek a fiatal Katherine Stormra... nem szerettem volna ha valaki felismer. Dumbledore így is nagy kedvezményt tett, hogy megengedte, hogy az iskolában taníthassak, annak ellenére, hogy mi lettem. Bár a diákok között nem egy vámpír van, ez nem az én dolgom.
Szótlanul álltam meg a Kviddics a javából boltja előtt, ahol a kirakatban a legújabb típusú seprű volt kipakol és más egyéb drága dolgok. Hagytam, hogy a gondolataim a szomszéd üzletre terelődjenek, amelynek kirakatában a kviddics szezon kezdete miatt ismét megjelentek nyakláncok karkötők és egymás más lányok ékszerek amik mind a kviddicset hirdették. Ott volt közte az én karkötőm is, bár már kissé felújítva, mert az arany cikeszek mellé időközben gurkók is felkerültek. Az enyémen, amely minden nap -ahogy most is- a csuklómon pihent csak az arany kis szárnyas labda mini mása kapott helyett, és nekem még is százszorta többet ért, mint bármennyi a felújított változatából. Érzelmi értéke volt, nem pedig pénz... abból van elég, de egyedül még is csak magányos az ember lánya.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Fő utca    Fő utca         - Page 2 EmptyVas. Szept. 04, 2011 6:44 am

...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fő utca         - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fő utca    Fő utca         - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Fő utca
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: London :: Abszol Út-
Ugrás: