Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Czikornyai és Patza Könyvesbolt Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Czikornyai és Patza Könyvesbolt Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Czikornyai és Patza Könyvesbolt Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Czikornyai és Patza Könyvesbolt 3347qiw
A Hónap Játéka
Czikornyai és Patza Könyvesbolt 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Czikornyai és Patza Könyvesbolt Ic7783

Share

Czikornyai és Patza Könyvesbolt

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Czikornyai és Patza Könyvesbolt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyVas. Aug. 14, 2011 11:02 pm

Játék vége.
Szabad játéktér.

Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptySzer. Aug. 11, 2010 2:27 am

~Ginny~

Nem tudtam volna megmondani, hogy megkönnyebbültem-e attól, hogy Ginnynek nem kellett mondani, hanem magától látta, vagy jobb lett volna-e ha Ron nyíltan megmondja neki. Vagy esetleg a harmadik lehetőség, miszerint Ron hallgat, és Ginny sem veszi észre és akkor nekem kellett volna elmondanom neki, hogy már nem vagyunk együtt. Azt hiszem mind közül a harmadik verzió lett volna a legrosszabb számomra, és azt hiszem talán Ginny számára is. Elvégre nem éppen felemelő érzés amikor a barátnőd közli veled, hogy szakított a bátyáddal. Egy kissé meg is ijedtem, amikor Ginny csak úgy félbehagyta a mondandóját. Nem kérhettem, hogy álljon valamelyikünk pártjára és ez eszem ágában sem volt, de még is a félbehagyott mondata úgy lógott a levegőben, mint Demoklész kardja a fejem felett. Én legalább is abban a pillanatban tökéletesen úgy éreztem. Nem tudtam mit kezdeni ezzel az egész helyzettel és most utólag, talán egyáltalán nem kellett volna összejönnöm Ronnal. Talán akkor kevesebb problémája lenne mind neki mind nekem, és megelőztük volna a fájdalmat is. Pontosabban csak előbb következett volna be ez a fájdalom és akkor a nyár alatt kihevertük volna. Azt hiszem, de már ebben sem vagyok olyan biztos.
- Nem kérem, hogy foglalj állást Ginny, és tudom, hogy nem egyszerű erről velem beszélgetni, hiszen a bátyád... de nincs más akiben annyira megbíznék, hogy megbeszéljem vele ezt. Remélem megérted. - kérdeztem tőle kissé megkönnyebbült hangon és éreztem, hogy szavaim hatására elpirulok. Eddig sosem volt Harryn és Ronon kívül senki sem akivel megbeszélhettem volna ezeket a dolgokat és ilyesmivel csak nem fogok Harryhez fordulni. Az nem lenne fair dolog. Bár így, hogy Ginnyvel beszélem meg sem az teljesen, de ha nem tudok valakivel elbeszélgetni erről akkor lassan begolyózom.
- Hát igen, tudom mit érzel. - mosolyodtam el halványan, amikor kiléptünk az üzletből és Ginny maga után lebegtette a könyveit. Jómagam elhoztam a mindent elnyelő kis táskámat és abba süllyesztettem el a tankönyveimet az üstöm és egyebek mellé. Nem akartam nagy szatyrokat cipelni, de egy lebegő könyvtárral sem valami kellemes a nagy tömegben mászkálni, így esett választásom végül a kis gyöngyös táskámra.
- Nos, akkor irány Madam Malkin? - érdeklődtem tőle, miután elhagytuk a Czikornyai és Patza könyvesboltot, majd egy pillanatra megálltam, hogy elengedjem a sietős varázslókat és boszorkányokat.

/Folytatás Arrow Madam Malkin talárszabászatában/

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Czikornyai és Patza Könyvesbolt Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyKedd Aug. 10, 2010 4:29 am

&&& Mione &&&

* Szórakozottan fixíroztam a kosaramban pihenő könyvek sokaságát, miközben nagyon igyekeztem nem Hermione
arcába nézni. Tudtam, mit mondtam az imént és már meg is bántam, hogy egyáltalán szóba került Ron.
Ugyan legifjabb bátyám nem avatott be semmibe, de a női szem látja a lélek titkait. Nem lehet előlük elrejteni
semmit, a fájdalom, a félelem, a boldogság, minden érzés felismerhetővé válik, ha a közelben vannak. Amit az apa
nem lát gyermekének arcán, azt az anya azon nyomban észre veszi, kifürkészi, elemzi, s mind ezt úgy, hogy közben
senkinek ne tűnjön fel! Hat báty mellett ez a dolog kissé bonyolult, de a lényeg, akárhány testvéred legyen is,
nem sokat változik. Édesanyám mindig segített, ha valamiben rá szorultam. Néha akkor is, ha nem ... de ez már
veszett seprű nyele!
A gondolataimból Hermione szavai riasztottak fel. Szemeim szinte reflex szerűen barátnőmre ugrottak, óvatlanul
kikerülve a könyvek hatósugarából. *
- Értem. Figyelj, Herms, ez ... * és itt elharaptam a mondatot. Azt akartam közölni vele, hogy ne aggódjon, mert engem
a Ron-téma nem érint kínosan, ha Őt sem. Fiúk. Sosem értettem őket. Íme az élet egyetlen azon területe, amit egy női
szempár sem lát át teljesen: a férfiak ...
Lemondóan sóhajtottam. Úgy látszik, lesz még miről beszélgetnem Ronnal. Vagy, ha nem én, majd valaki a lelkére
beszél. Talán Harry ... feltéve, ha előkerül!

Már kezdett nagyon elegem lenni saját magamból és az irányíthatatlan gondolataimból. Nem akartam Harry Potterre
gondolni. Nem akartam állandóan rettegni attól, hogy egyszer csak felbukkan valami Fleur Delacour szépségű
boszorkánnyal az oldalán és az arcomba nevet. Ezért inkább minden idegszálamat megfeszítve rákoncentráltam
Hermionére. Épp ideje volt, hogy befejezzem az imént elkezdett mondatot. *
- ... ez ... szóval ... elhiszem. Ne emészd magad miatta. A bátyámmal néha nehéz kijönni.
* Azt hiszem, mást nem is fűzhettem volna hozzá anélkül, hogy komolyabban állást foglaljak. Csöndesen elmélkedve
indultam el a kijárat felé, a tankönyvekkel egyensúlyozva.
Végül úgy döntöttem, ideje valami másra terelni a szót. *
- Jó érzés, hogy már otthon is varázsolhatok. Nem kell cipekednem. * csak mikor kimondtam vágott fejbe szavaim
igazsága. Az elhatározást pedig tett követte. *
- Vingardium leviosa! * szegeztem pálcát a könyvhalomra, majd elégedetten figyeltem mikor a nehéz olvasmányok
felszálltak a levegőbe és a szelek szárnyán szállva úsztak utánunk. *
- Ezt meg lehet szokni ... * nevettem fel, mikor kiléptünk a boltból. A repülő rakomány már nem vonzott egy kíváncsi
vagy értetlen tekintetet sem. itt ez megszokott látványnak számított. *

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyKedd Aug. 10, 2010 12:23 am

~Ginny~

Ahogy elnéztem Ginnyt, amint a kosarába pakolja az utolsó hiányzó könyvét, mélyet sóhajtottam és eszembe jutott, hogy talán az elkövetkező egy hétben ami még az indulásig van vissza talán félre kellene tennem a könyveimet, de teljesen. Jó néhány ember van, akit szívesen meglátogatnék, és találkoznék a barátaimmal is. De valahogy Ron elé kerülni... ehhez az egyhez most nem füllik a fogam. Pedig jó lenne látni, hogy, hogy van, illetve hogy még mindig annyira rosszul viseli-e, mint amikor elmondtam neki, hogy abba kellene hagynunk.
- Nem, képzeld, csak a féléves anyagot tudom. Azért remélem nem, így is elég sok stressz érhette mostanában. - vigyorogtam rá önfeledtem, ám mondatom második felére elkomorodtam. Hát igen, ez volt a másik hátulütője a dolgoknak, hogy amíg Ronnal voltam nem nagyon volt lehetőségem szeretett könyveim között békére lelni. Hiszen Ron teljesen figyelmet követelt magának, amely néha fárasztó volt, nem tagadom. De most nem akartam erre gondolni... vagy is a szükségesnél többet semmiképpen sem.
- Vagy egy Durrfarkú szurcsók. - jegyeztem meg kissé sötéten, hiszen még mindig élénken élt az emlékezetemben Hagrid legendás lények gondozása órája, amikor azokat a szörnyetegeket kellett sétáltatnunk és kitalálni, hogy mit szeretnek. Most egyedül csak abban bízom, hogy az idei órákat Hagrid kevésbé veszélyes állatokkal tervezi. Bár már tavaly sem vettünk részt az óráin, mert leadtuk a tárgyat, de ettől még kímélhetné a többi diákot. Bár ha a fiatal mardekáros generációról van szó, abban az esetben egészen nyugodtan beviheti az órára Grópot is.
- Ginny! Az isten szerelmére, Harryről van szó. Ő mindig bajba keveredik, de megnyugtatlak eddig is mindet megúszta. - pillantottam az elején kissé megütközve a lányra. Még hogy Harry Potter baj nélkül vészelje át háború utáni nyarat. Na persze. Ilyen csak és kizárólag a mesékben van, hiszen róla van szó. Bár úgy vélem a legnagyobb problémája idén az unokatestvérével lehet, szóval nem annyira vészes a dolog. Főleg, hogy már elmúlt 17 éves, így korlátlanul varázsolhat.
- Ohh értem. - bólintottam szavaira, amik Ronra vonatkoztak, miközben a pénztár felé sétáltunk két megrakott kosárral a kezünkben. Kicsit féltem Ginny következő reakciójától, és nem ok nélkül, hiszen még is csak a bátyjáról van szó. És nem csak Ginnytől tartottam, de Mrs. Weasley reakciójától is, elvégre a negyedikben megjelent rágalmazó cikk után, kicsit sem volt velem barátságos. Most pedig még is csak az ő fiával szakítottam, nem pedig valaki máséval. Ginny szavait követően egy ideig nem igazán tudtam mit mondani, ezért csak kifizettem a kosaramban lévő könyveket én is, csak aztán szólaltam meg.
- Sajnálom, de nem működött, pedig próbáltam, de... valami hiányzott. - pillantottam szomorkásan az előttem álló vörös hajú lány felé.

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyHétf. Aug. 09, 2010 12:20 am

&&& Mione &&&

* Elmosolyodtam Hermione szavaira. Hát igen, tőle nem is vártam mást ... Bár meglepett, hogy még nem idézte
fejből az összes kötelező olvasmányt! Máig nem tudom felfogni, miképp lehet valaki ilyen okos. Ilyen szorgalmas.
Ha nem tudnám, hogy a Griffendélbe került azt hinném, hollóhátas. Viszont tekintve az őrültségeket, amiken
hét év alatt keresztül ment a fiúkkal, a jelenlegi helyzeten sem csodálkozom. Hermsnek itt a helye. Velünk! *
- Gondolom már a teljes anyagot megtanultad előre. McGalagony el lesz ájulva ... * jegyeztem meg csipkelődve,
de semmi esetre sem gorombán vagy gúnyosan. McGalagony professzor büszke Hermionéra, meg is tudom
érteni. A szülei is biztosan azok ...
Magamban egy pillanatra elképzeltem, milyen is lehet egykének lenni. Néha napján még én is azt kívántam, bár
egyedüli gyermek lehetnék, de aztán mindig rájöttem: a bátyáim nélkül unalmas lenne az életem! Nem olyan
kalandos, vidám és boldogsággal teli, mint most. Jó, persze az ikrek állandóan piszkáltak, mikor kisebb voltam, de ...
Ma már Ron a potenciális céltábla; kiváltképp, ha a kviddicsről, esetleg pont Viktor Krumról van szó! Mondjuk
mióta anno Krum elhívta Herms a Karácsonnyi bálra, Ron kimondottan falra mászik a játékos említésétől is. Viszont
ez Frednek és George-nak igazán nem szegte kedvét. Gátlástalanul piszkálták Ront egész nyáron, mintha jobb
dolguk amúgy nem is volna. ami, természetesen, nem volt igaz, hiszen a Weasley család gyarapodásával rájuk is
egyre több feladat hárult.
Akaratlanul is elmosolyodtam az emlékekre. *
- Igen, az nagyon jó lenne. Elegem van abból a lányból! Rosszabb, mint egy Százkarú morgács! * jegyeztem meg
olyan fancsali arccal, mintha butykornyálat nyeltem volna. Igen, Lavender Brown nem igazán pályázhatott a
" Szívem Csücske " címre. Azóta ki nem állhattam, mióta járni kezdett Ronnal. Állandóan smároltak. Undorító
volt!
Hermione szavai rángattak vissza a valóságba. Kissé megzavarodva, elködösült pillantással pislogtam rá a monológ
végéig, majd mikor elhallgatott szomorúan felsóhajtottam.*
- Remélem. Mármint ... csak nem keveredik ismét bajba ... * tűnődtem hangosan, tovább szlalomozva a könyvektől
roskadozó polcok között.
Nagyon boldog lettem, mikor a téma elkanyarodott az új talárok irányába. Ez sokkal kellemesebb volt, mint Harryről
beszélgetni; ez utóbbi opció mindig mélységes aggodalommal párosult. *
- Azt hiszem, Bill negyed óra múlva megy a Gringottsba. Ron pedig azt mondta, hogy neki is kéne már új talár. Úgy
nő, mint a bolondgomba.
* jegyeztem meg fejcsóválva. * - Ha van egy kis esze, eljön Billel ...
* Csak ekkor jöttem rá, miről is beszéltem és rögtön elharaptam a mondatot. Már a pénztárnál jártunk, mikor
Herms újra megszólalt. Ajkamat rágva pillantottam rá. Nem tudtam, hogyan is tálaljam ezt az egészet. *
- Nem. Nem mondott semmit, de nem is kellett. Láttam rajta. * böktem ki végül kis habozás után, miközben
átnyújtottam az eladó szemüveges, őszülő boszorkánynak a könyveket. *

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyVas. Aug. 08, 2010 11:03 pm

~Ginny~

Hosszú idő óta, talán mos először került őszinte mosoly az arcomra, ahogy Ginnyt figyeltem. Ahogy már csak Harry említésére is lángba borul az egész arca. Azt hiszem ezt hívják igaz szerelemnek, az igazi lángnak. Az a valami van megf kettejük között, ami Ronnal számomra elképzelhetetlennek tűnik. De nem bánom, elvégre ami nem megy, azt nem szabad erőltetni, mert csak baj lesz belőle. Apropó baj... Ginny egyáltalán tud róla? Ron vajon elmondta neki, hogy mi már nem vagyunk együtt mint egy pár? Vagy elhallgatta, mint ahogy azt melegen ajánlom, hogy nem tette.
- Én már mindent összeszedtem. De ismersz, szeretek csak úgy itt olvasgatni és érezni a könyvek illatát. De ha gondolod mehetünk fizetni. - pillantottam rá, s szándékosan nem tettem megjegyzést az arcszínére. Nem állt szándékomban még ennél is jobban zavarba hozni, ezért úgy döntöttem, inkább nem szólok semmit, csak mosolyogva megcsóváltam a fejemet. Azt viszont nem tudtam miként is kellene megkérdeznem tőle, hogy Ron mondott-e rólam valamit.
- Igen, remélem egy szobába kerülünk, és kiesik Levander. - villantottam rá kaján vigyort, majd azonnal el is nevettem magamat. Nem voltam ám én mindig ilyen gonosz, de már néha nem bírom elviselni annak a lánynak a jelenlétét. És ennek semmi köze Ronhoz, mindössze számomra elviselhetetlen az egész lénye. Így ha nem muszáj nem óhajtok vele egy szobán osztozni. Egy mély sóhaj szaladt ki ajkaim közül, amikor még is csak visszakanyarodtunk a Harry témára. Nem akartam Ginnyt szomorúnak látni, sem ma sem máskor Harry miatt, úgyhogy ha nem vigyáz a fiatalember fenékbe fogom billenteni akárhol is legyen.
- Ne emészd magad miatta Ginny. Nyilván elintézi az unokatestvérét elvégre 17 évig még is csak náluk élt és most hogy vége a háborúnak, van mit megmagyaráznia nekik, hiszen muglik. És egyáltalán nem egyszerű természetűek ahogy hallottam. Szóval ne aggódj, csak idő kérdése, hogy felbukkanjon. - próbáltam jobb kedvre deríteni vörös hajú barátnőmet s közben kedvesen megveregettem a vállát, hogy érezze mellette állok. Elvégre itt most nem az számít, hogy Harryt ismerem régebb óta, hanem hogy illett volna már felkeresnie Ginnyt és megbeszélnie vele, amit meg kell.
- Rendben, lehet nekem is kellene majd varratnom egy újat. - mondtam elgondolkodva, miközben elindultunk a pénztár felé. A mostani talárom ugyan rendben volt, de sosem lehet tudni, mikor lesz szükségem egy másikra, és egy iskola első mégsem mászkálhat hibás talárban. Nem akarok szégyent hozni McGalagony professzorra, hiszen nem érdemli meg. Végül a kasszához érve mély levegőt vettem.
- Mond csak Ginny, Ron mondott neked valamit rólam? - kérdeztem meg végül azt ami a szívemet nyomta. Ha nem elhallgatta Ginny elől a dolgokat, akkor esküszöm megfojtom. Elég kínos lesz majd a Roxfort Expresszen a tömegben együtt lenni, az viszont már nem hiányzik, hogy mindenki azt higgye hogy még mindig együtt járunk.

A hozzászólást Hermione Granger összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 10, 2010 1:11 am-kor.
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyVas. Aug. 08, 2010 3:09 am

&&& Mione &&&

* Amint az utolsó mondat kicsúszott a számon éreztem, hogy elvörösödöm, ezért inkább ismét a könyvek
felé fordultam, úgy válaszoltam Hermionénak.*
- Még hiányzik a ... - lekaptam egy vaskos kötetet Bájgúnár Bill életrajza mellől - ez!
* Majd hangosan felolvastam a cirkalmas, iniciálékkal díszített címet.*
- Varázslástan alapfokon VII.
* Elégedett mosollyal az arcomon kaptam a karjaim közé a súlyra nem épp könnyű olvasmányt, majd tovább haladva
a sorok közt próbáltam kisilabizálni, mire lehet majd szükségem még. A Természetes nemesség című irományra
ügyet sem vetettem, mikor rá siklott a tekintetem úgy kaptam másfelé, mintha valami illetlenséget láttam volna. *
- De, szerintem tök jó! * válaszoltam kicsit megkésve barátnőm, az évfolyammal kapcsolatos kérdésére. Vártam,
hogy arcomról a pír elpárologjon, mert csak akkor mertem volna ismét a lány felé fordulni. *
- Aha, semmi gond. Én sem. * próbáltam könnyed hangot megütni, de nem igazán sikerült. Legbelül borzasztó sejtések
kergették egymást, Harryvel kapcsolatban. Nem ritkán jutott eszembe újabb ötlet gyanánt, hogy mivel a csatát követően
még az addiginál is nagyobb hírnévre tett szert, talált magának valami vélát, aki szebb, okosabb, jobb nálam. És engem
már el is felejtett ...
Megráztam a fejem. Nem akartam ezen agyalni, pláne nem egy ilyen verőfényes napon. A nagy ütközet óta, mintha
az eső felhők Tudjukkivel együtt felmondták volna a szolgálatot. A Nap szinte minden héten kisütött, ezzel pedig
rendesen meghazudtolta Anglia általános időjárását!
Idő közben az Abszol-út is megtelt. A koránkelő diákok szüleikkel, vagy nélkülük, elözönlötték az utcákat. Ki talárban,
ki mugli öltözékben rohangált fel s alá, pennát, tintát, üstöt és hasonló holmikat cipelve. Aki későn érkezik,
annak csak a selejt marad. A legszebb, legmívesebb pennák, tintatartók pillanatok alatt elkelnek, ez a szabály
pedig szinte minden itt árult dologra vonatkozik. Na jó, kivéve a Borgin & Burke - ben található veszélyes holmik ...
Kipillantva a könyvesbolt, az utcára néző, ablakán megpillantottam egy igen jól ismert épületet, szinte közvetlenül
Olivander pálcaüzlete mellett. Szám sarkában furcsa mosoly jelent meg, ahogy felidéztem a Weasley Varázsvicc
Vállalat megnyitóját. Már akkor is rekord sebességgel lelt gazdára a Rókázó Rágcsa, a Tetszhalott Tabletta,
nem is beszélve az Instant Sötétségporról. De ilyenkor, iskola kezdés idején a legtöbb diák oda tért be elsőként.
Most sem volt ez másként.*
- Persze, de előtte még át kéne mennem Madame Malkinhoz. Új talárt varratok, a régi már kicsit rövid. - feleltem
Hermione utolsó kérdésére egy bocsánatkérő fintorral, bár reméltem, a talár vásárlás nem fogja elüldözni mellőlem.
Bár Ron biztosan nem repesett volna az örömtől, ha meglátja velem. Ugyan én nem igazán voltam beavatva a
dologba, de azt különösebb segítség nélkül is kitaláltam, hogy jelenleg nincsenek igazán jóban. Ez persze nem
rám tartozik, de ki tudja ... *
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyPént. Aug. 06, 2010 3:38 am

~Ginny~

Nem terveztem semmi különöset a mai napra és még is, most hogy összefutottam Ginnyvel kissé megijedtem, hogy esetleg a következő pillanatban Ron is előkerül az egyik könyvespolc mögül. Ugyan megmaradtunk barátok, de az a szóváltás ami ehhez vezetett nem a legstabilabb dolog volt életem folyamán. Még csak beszélgetésnek sem nevezhetjük mivel alig tudtam magamból kicsikarni magát a szakítás szót. Aztán persze meg volt a jól ismert kínos csend és csak reménykedtem benne, hogy nem a féltékenység lesz az első érzelme. Ron mindig is nagyon féltékeny volt és nem akartam úgy elválni tőle, hogy azt hiszi egy másik miatt teszem. Mert nem így volt, egyszerűen csak nem tudtam úgy ránézni, ahogy anya néz apára minden egyes nap. Gondolataimból Ginny szavai rángattak vissza a valóság talajára, és emlékeztettek rá, hogy nem egy könyvesbolt a legjobb hely az álmodozásra.
- Na és sikerült mindent megszerezni? Tök jó, hogy immár egy évfolyamon leszünk, nem? - érdeklődtem tőle, miközben kíváncsian tekintettem le a nemrég polcról elvett könyvre. Elég réginek tűnt, ami felkeltette az érdeklődésemet, de amint megláttam a címét fintor ült ki az arcomra. Majd mintha csak maga az ördög lenne, úgy tuszkoltam vissza a helyére, ahonnan levettem, Az Aranyvérűek családfáit és lakóhelyük történetének vaskos kötetét. Eszem ágában sem volt elolvasni, elég volt az aranyvérűekből egy életre! Ez alól is persze vannak kivételek, mint minden esetben.
- Aha, értem. - bólintottam, amikor azt mondta, hogy majd jönnek a többiek is. Erre kissé összezsugorodott a gyomrom, elvégre a többiek alatt nyilván Ront is értette. a háború vége óta, csak a kastély helyreállítási munkálatainál futottunk össze néhányszor, de akkor nem volt alkalmunk beszélgetni... azt hiszem szerencsére.
- Nem találkoztam vele, mióta eljöttünk Roxfortból, sajnálom. - pillantottam vörös hajú barátnőmre szomorkás tekintettel. Nem tudom, hogy mi volt vele és Harryvel, de akkor ezek szerint nem beszéltek miután véget ért a csata. Nem tudom Harry merre jár és nem akarom Ginnyt szomorúnak látni.
- Ha befejeztük a vásárlást, van kedved egy teához? - érdeklődtem tőle, elvégre ha az ember kibeszélni magából a dolgokat az sokat segít. Ginny ezt otthon a fiútestvéreivel nem igen tudta volna megtenni, így gondoltam ha elfogadja a bizalmamat akkor szívesen meghallgatom.

Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyKedd Aug. 03, 2010 12:26 am

&&& Mione &&&

- Ron! Be akarok menni! Nyisd már ki az ajtót! * kiáltottam, minden szót megtoldva egy erős, az ajtóra mért, ütéssel.
Bentről nem érkezett válasz, egyedül csak a víz ütemes zubogása felelt a követelőzésemre. Bár biztosan tudtam,
Ron hallja a hangom. S ettől csak még dühösebb lettem.*
- Már vagy fél órája ázol a víz alatt, Ron! Benn van a fésűm!
* Válasz ugyan továbbra sem érkezett a fürdőszobából, azonban oda lentről meghallottam anya erélyes, tiszteletet
parancsoló hangján.*
Mikor végre - talán tíz perces várakozás után - felszabadult a fürdőszoba nem vártam tovább.
Beszáguldottam a fürdőbe, felkaptam a hajkefémet, gyors mozdulatokkal megfésülködtem, majd a nappali felé
vettem az irányt. A nagyszobában apa épp a Reggeli Próféta egy új számát bújta, anya Fleur segítségével reggelit
készített a konyhában, s az ikrek épp valami új Maximuláns terméküket tökéletesítették, persze csak titokban,
Percy baglyán, aki erről mit sem tudva szürcsölgetett valamit a kanapén. Amint leértem Fred és Greorge egyszerre
kacsintottak rám. Ebből rögtön rájöttem, kik lehettek a víz orv elzárói és eltátogtam egy "köszönöm"-öt. *
- Apa, hol van Bill? * kérdeztem, azonban a választ már nem várhattam meg, mivel nagyon szorított az idő.
Sóhajtottam. *
- Rendben, akkor majd az Abszol-úton megtalál. Nekem már indulnom kell. * jegyeztem meg, majd a fogashoz léptem,
magamra kanyarítottam az utazó köpenyemet és egy intéssel átsiettem az étkezőben álló kandallóhoz.
Eredetileg ugyanis Bill elkísért volna. Azt hiszem, valami dolga akadt a Gringottsban még így, a szünet utolsó
napjaiban is. Vettem egy marék hopport, majd bele szórtam a tűzbe.*
- Az Abszol-út! * és már forogtam is ...
Kandallók ezrei bukkantak fel, ám gyakorlott szemmel tudtam, melyiket kell megcéloznom. A következő pillanatban
pedig kecsesen földet értem a Cikornyai és Paztában.
Mint megjósoltam, még nem volt tömeg a boltban. Csak néhány iskolás korú varázsló és boszorkány lézengett itt-ott.
Én nem vártam, szinte azonnal oda léptem, a köpenyem alatti igen terjedelmes olvasmány listával, a legközelebbi
polcokhoz.
Viszonyom a Vasorrúval ; Szörnyek Szörnyű Könyve ; A Roxfort Története ; Bájgúnár Bill Életrajza ;
Legendás Állatok és Megfigyelésük ; A kviddics évszázadai ...

Ekkor egy barátságos, jól ismert hang ütötte meg a fülem. Felpillantottam és Hermione állt előttem, teljes
életnagyságban.*
- Szia Herms, igen, épp az idei könyveket próbálom összegyűjteni. Nos, egyenlőre, de majd jönnek a többiek is.
Na és Te?
* kérdeztem vissza mosolyogva. Majd hirtelen, mintha nem is én mondtam volna, kibukott belőlem
még valami.* - Nem láttad Harryt?
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyHétf. Aug. 02, 2010 3:08 am

~Ginny~

Ideje volt elkezdenem megvásárolni a hetedévre szükséges holmikat és amikor végre megkaptam a levelet benne a szükséges felszerelések listájával mosollyal az arcomon indultam útnak, ezúttal magányosan az Abszol útra bevásárolni. Szüleimnek elég elfoglaltsága akadt azzal, hogy ismét visszatérjenek a munkájukhoz amit a háború miatt fel kellett adniuk egy időre. Ez szerencsére egyik páciensüknek sem szúrt szemet, bár hiába varázstalan emberek ők is érezték, hogy valami nem volt rendben Londonban így amilyen gyorsan csak tudták elhúzták a csíkot a városból. Nem hibáztatom őket érte, sőt kimondottan szerencsésnek mondhatják magukat, hogy fogalmuk sincs a Roxfortban lezajlott eseményekről. Bár ha engem kérdeznek én semmi pénzért nem akarnám elfelejteni az ott történteket, elvégre ha ebből nem, akkor semmiből sem okulhat a társadalom. Bár most béke van, végre talán eljött az a nyugalmas időszak, amire már mindenki vágyott én legalább is feltétlen szeretnék eltölteni egy nyugalmas évet a Roxfortban, úgy hogy nem kell Harryt és Ront kergetnek a hülyeségeik miatt. Bár azt hiszem ezt így sem fogom majd megúszni... de hát van ami nem változik.
Ahogy beléptem a Cikornyai és Patza könyvesboltba, hogy az eladónőtől beszerezzem az idei tanévre szükséges könyveket, az egyik polc mögött egy vörös üstököt véltem felfedezni. Nem tudtam biztosan, hogy kit láttam, de Ronnal kettesben valahogy veszélyezve éreztem volna magam. Ennek ellenére reménykedtem benne, hogy valamelyik másik Weasley gyerek az. Ahogy megkerültem a könyvespolcot gyanúm be is igazolódott ugyan is Ginny válogatott a könyvek között.
- Szia, látom te is bevásárolsz. Egyedül vagy? - léptem oda mellé barátságos mosollyal az arcomon, s közben leemeltem egy érdekes címmel ellátott könyvet, amely bár nem szerepelt a beszerzési listámon, felkeltette az érdeklődésemet, eléggé ahhoz, hogy elolvassam.

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt EmptyVas. Júl. 04, 2010 6:13 am

...

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Czikornyai és Patza Könyvesbolt   Czikornyai és Patza Könyvesbolt Empty

Czikornyai és Patza Könyvesbolt
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal