Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Patika Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Patika Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Patika Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Patika 3347qiw
A Hónap Játéka
Patika 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Patika Ic7783

Share

Patika

Go down 
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyVas. Szept. 05, 2010 8:33 am

JÁTÉK VÉGE!
Szabad Játéktér!

//Én is nagyon köszönöm! Élveztem Smile//

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Patika Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 393

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyVas. Szept. 05, 2010 1:08 am

Elgondolkoztatott a tény, hogy sem örömöt sem bosszúságot nem okozna neki a tény, hogy az azkabanba jutnék. Meg is értem. Egy halálfalót nem öröm bejutatni az azkabanba, félni lehet a bosszújától. Vegyük csak példának Bellatrixot. Meggyilkolta azokat akik bejutatták. De ő még az aranyvérűeket is meggyilkolná, csak Voldemort Nagyúr éljen.
Én viszont egyetlen személyt sem öltem meg azok közül akik most bejutattak. Mért tenném ez a munkájuk. Való tény, hogyha egy eldugott sötét erdőben találkoznánk, megátkoznám és meg is kínoznám, de nem gyilkolnám meg. Kitörölném az emlékeit és úgy állítanám be mintha én mentettem volna meg. Ez igazán én lennék. Biztos vagyok benne, hogy nem kevés galleont kapnék a minisztériumtól és megint belsőbb körökbe is jutmék.
~ Nem is olyan rossz ötlet ez az egész, lehet, hogy meg is valósítom, elvégre tartozom magamnak ennyivel…

-Önnek nem is a Griffendél házba kellett volna kerülni, és ne vegye ezt sértésnek kérem. Ez inkább tény megállapítás. Az esze alapján Hollóhát, más dolgok miatt Hugrabug talán Mardekár és végső soron Griffendél. Nem azért mer nincs meg a bátorság Önben, csak más erények sokkal nagyobbak ha érti mire gondolok!-

Fejtettem ki a gondolataimat evvel kapcsolatban. A Mardekárba is kerülhetett volna, ha azt nézzük, hogy a Sötét Nagyúr is oda járt. Ő meg félvér. Semmit sem számít most már az aranyvér. Mardekár több mint ezer év halt meg, az eszméi semmit ssem számítanak mint ahogy most sem. 3 az 1 ellen-t játszottak akkor az alapítók. Nem volt normális dolog a kígyót az iskolába vinni, avval nem számolt Malazár, hogy fejlődnek a varázslók és a tudomány is. Szent Potter csak egy döféssel a sírba vitte a Baziliskust. Bár az sem felejthető el, hogy ebben Griffendél kardja segített neki.

-Még gondolni sem mertem arra, hogy Önnek talán várakozáson felüli is lett valamilyen tantárgy!-

Gúnyolódtam. Mit is vártunk volna Grangertől, ha nem ezt. Minden eredménye kiváló. Draco sokat mesélt már róla, és a tanulmányairól. Nehéz túl szárnyalni egy olyan személyt aki éjjel-nappal tanul.

-Végre Mrs. Holly! Már azt hittem, hogy sosem hozza nekem az alapanyagokat!-

Jegyeztem meg gúnyosan a nő felé fordulva. Elővettem a megfelelő számú galleont és ledobtam a púltra. Meg se vártam, hogy a hölgy vissza adjon, nem kell nekem a knút meg a sarló nem tudok én azokkal mit kezdeni.
Visszafordultam Ms. Granger felé és szememet az övébe fúrtam.

-Talán… A viszontlátásra Ms! Viszlát Mrs.!-

Hagytam had gondolkozzon Ms. Granger , de már így is sokat elárultam. Tény és való, hogy auror szerette volna lenni, de halál várt volna rám és a családomra is hogyha nem követem apámat.

-Viszlát!-

Köszöntem még egyszer hangosan, majd öles léptekkel kisiettem a helyről. Kint pedig hoppanáltam.

// Bocsánat, hogy nem voltam ennyi ideig csak rossz volt a net, de ma már jó lesz! És köszönöm szépen a játékot!//
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyCsüt. Aug. 26, 2010 9:19 am

~Mr. Malfoy~

Kíváncsi voltam, hogy vajon melyik állást javasolja számomra. Igazából úgy voltam vele, hogy ha túl jó gyógyítóvá képeznek akár a sötét oldal is igényt tarthat majd rám, és úgy legalább hasznukra lennék. Nem vártam, hogy az Aurori pálya felé terel, elvégre ő maga gyárthat egy bizonytalan diáklányból egy igazán jó ellenfelet ha nem vigyáz. Ez pedig úgy vélem számára nem lenne valami kifizetődő. A kérdése miszerint szívesen juttatnám-e én magam az Azkabanba kicsit elgondolkodtatott. Azzal tisztában voltam, hogy ölni nem igen lennék képes, még talán olyan elvetemült alakokat sem mint a halálfalók. Mindazon által abban is biztos voltam benne, hogy ez a problémát különböző okos és ügyes húzásokkal kompenzálni tudnám, elvégre nem csak a varázstudomány, de annak ésszel való használata is kifizetődő lehet. Nem áll szándékomban úton út félen minden halálfalót megátkozni, csak mert ők maguk is ezt csinálják. Elvégre erre való az Imperius átok, amely sokkal biztonságosabb és számomra kevesebb lelkiismeret furdalással jár, mint egy ember életének kioltása.
- Igazából nem okozna sem bánatot, sem örömet. - közöltem tényleges érzéseimet az üggyel kapcsolatban. Hiába nézett rám azzal a vesébe látó rideg szürke szemeivel, sem az arcom, sem pedig a tekintetem nem árult el többet neki, mint a szavaim. Sosem hittem volna, hogy valaha is rendesen zavartalanul és viszonylag fesztelenül fogok csevegni Lucius Malfoyjal. De attól tartok mindössze azért örvendhetek az udvariasságának, mert nyilvános helyen vagyunk. Ez viszont kissé rombolja az örökké udvarias arisztokratákról kialakított képet.
- Valóban nem kenyerem a kivételezés, egyik házzal sem. Örülök, hogy ezt ön is így látja. - bólintottam rá a szavaira, amelyek maradéktalanul igazak voltak. Legalább is részben. Elvégre ha párbaj alakul ki egy Griffendéles és egy másik házba tartozó diák között, azonnal próbálnám menteni a saját házam tanulóját, de csak akkor ha valóban indokolatlan lenne a büntetése. Bár ha már az indokolatlan büntetéseknél tartunk, akkor a leghasznosabb büntetés az lenne, ha összezárnánk, Harryt, Ront és Malfoyt. Talán végre tanulnának egy kis összeférést a másikkal, mert hiába akkora az a kastély, le merem fogadni, hogy az első problémám az velük lesz. Erre a gondolatra egy hangos mély sóhaj hagyta el a számat.
- Minden említett tantárgyból kiválóra tettem le az RBF vizsgát, ezét nem hiszem, hogy problémát okoznának. De ami azt illeti magam is az Auror szakma felé vonzódom jobban. A gyógyítást tervezem megtartani hobbinak. - közöltem a tényleges terveket, amelyeket egy ideje már forgattam a fejemben. A gyógyítás Harry és Ron barátsága mellett amolyan kényszer, mert őket aztán tutira megtalálja minden baj és baleset egyaránt. Emellett azonban eléggé érdekel is, így nem fog gondot okozni az, hogy eléggé jó gyógyítóvá képezzem magamat, akár önerőből is.
- Talán ön is Aurornak ment volna régebben, ha a családja felmenői nem halálfalónak szánták volna? - érdeklődtem, elvégre a mondandója szöget ütött a fejemben. Úgy véltem, hogy tiszteli azokat, akik az aurori pályát választották és ki is bírták.

Patika Bi5h08
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptySzer. Aug. 25, 2010 7:54 am

*Szívesebben látna szabadon… A legtöbb ember nem így vélekedik, mert bármelyik percben rájuk támadhatok, ha szabadlábon sétálok. Szívesen látnának az Azkabanban, de míg nincs okuk addig nem tudnak bejuttatni. Ahhoz ok is kell, én pedig egy ideig biztosan nem adok rá lehetőséget, hogy visszajussak abba a porfészekbe! Gusztustalan ami oda bent van. Mágusok vagyunk Malazár szerelmére! Csak egy suhintás lenne rendbe tenni azt a helyett. Most a rabok a véres földön fekszenek. Mások vérébe kell lenniük.
Ha bemegyek a minisztériumba meg fogom ezt is említeni. Mindenképp fog tenni azért, hogy ez változzon.
Meg persze Draco érdekében is adományozok egy keveset a Minisztérium és a Mungó részére.*

-De azt ne tagadja, hogy szívesen jutatna Ön be az Azkabanba!-

*Néztem rá egy hideg pillantással. Ilyet kár tagadni Ő is nagyobb biztonságba lenne, ha az Azkabanban lennék. Bármelyik sötét sarokból előugorhatnék és simán megölhetném, de valószínűleg nem teszek ilyet a közel jövőben.
Nem szokványos, hogy arról érdeklődik mire készülök. Igaz is, nem beszéltük meg soha. Pedig lett volna rá alkalmunk. Érdekes egy beszélgetés lett volna ha a házamban amikor Bellatrix Őt kínozza és egyszer csak megkérdezi, hogy mik a terveim. Azt hiszem akkor én is kaptam volna Bella Cruciatusaiból. Vagy egyszerűen megülne mindkettőnket, egy elmebeteg ötlete miatt. Miszerint Én és Ms. Granger egy titkos kapcsolatot folytatunk és én most azon fáradozom, hogy ki juttasam innen, evvel elárulva a Sötét Nagyurat. Igen bizonyára ezt gondolná, mert csak Bellatrix fejéből pattanhatnak ki ilyen elvetemült és ostoba gondolatok.
Sőt kapva kapna az alkalmon és biztosan megölne, mert rég fűlik hozzá a foga, csak eddig nem volt semmilyen indok, hogy legyilkoljon. Persze gondolom Narcissa meg bosszulná. Olyan fura, hogy milyem sok szeretett van benne és még rám is képes szeretettel nézni. Pedig aztán Én vagyok az érzelemmentesség mintaképe.*

-Reméljük remekül végzi majd a munkáját! Attól senkinek sem kell félnie, hogy saját házával kivételezik majd, nem így ismertem meg Önt! –

*Jelentettem ki. Ebben az egyben teljesen biztos vagyok. Mint abban is, hogy semmiképp sem kerülhetett volna a Mardekárba. Elsősorban nem Aranyvérű. Fontos tulajdonság de ha megnézzük akkor a Sötét Nagyúr sem aranyvérű. Egyetlen egy sárvérűre sem emlékszem aki abba a házba került volna.
Másodsorban nem kétszínű és nem is ravasz. Semmi képen nem kerülhetett volna oda. Még egy kis gonoszság sem rejlik benne.*

-Mind kettő nagyon megfontolandó! A gyógyítás nemes cselekedett ugyanakkor nézni kell a tényt, hogy emberek halála a lelkén is szárazhat. Az is fontos, hogy ha megment valakit akkor az öröm mérhetetlen. Vegyül a siker élménnyel. Nagyon fontos a bizalom, tudni kell titkot tartani! A bájitalokhoz is kell érteni nem is keveset. A gyógy-füvek is fontosak.
Számolni kel a tudattal, hogy bármikor elkaphatja a betegséget!
Az auror szakma! Hm.. fontos, hogy tisztázza magában a tényt, hogy egy rosszul elejtett átok miatt bele is halhat és a családja abba bele is ropanhatna! Remekül kell itt is ismerni a bájitalokat. Úgy vélem, hogy az átkok is mind fontosak. A legegyszerűbbtől: a lefegyverzőtől egészen a halálos átokig mindet végre kell tudni hajtani. Tisztázza le magába, hogy képes lenne-e embereket az Azkabanba juttatni, és képes lenne-e gyilkolni! Nekem ezek a szempontjaim! –

*Vallottam be a véleményem. Én mindenképp aurori szakmát választanám, sohasem lennék képes gyógyítani. Az a sok beteg akikre még undorral nézni is tilos. Az a sok betegség amit én is elkaphatok.
Ölni pedig végül is annyira nem fájdalmas. Vagy Azkabanba juttatni embereket..
Mindenképp ezt választanám.*
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptySzer. Aug. 25, 2010 6:05 am

~Mr. Malfoy~

Tökéletesen tisztában voltam vele, hogy nem fogok választ kapni a kérdésemre, amely a felé irányult, hogy miért térne vissza az Azkabanba. Botorság lett volna a részéről elárulni nekem, azt azonban nem tudhatta, hogy már így is épp elég okot adott számomra, hogy figyelmeztessem a fiúkat. Legalább is Harryt feltétlen, Ron... nos vele nem tudom mi legyen, viszont McGalagony professzornak még sem szólhatok. Elég nagy gondja van most a háromnegyed részt lerombolt iskolával. Nem én leszek az, aki még tetézni is fogja a problémáit. Az elméletem a következő szavakra be is igazolódott, mivel Mr. Malfoy közölte, hogy esze ágában sincs elmondani nekem, hogy még is mire készül. Ez persze nem ért váratlanul, nyilván ő is kikövetkeztette, hogy azonnal értesíteném Harryt.
- Nos, uram nem kell attól tartania, hogy könyörögni kezdek, nem tervezem. De ha ez megnyugtatja, inkább látnám szabadon de tisztességes életet élve, mint az Azkabanban egy újabb elkövetett gyilkosság miatt. - közöltem szárazon a véleményemet. Tudtam, hogy ez az egyik legnagyobb hibám. Minden emberben képes vagyok meglátni még azt a kis szikrányi jót, még Lucius Malfoyban is. Bár azt meg kell mondanom, hogy megnevezni nem tudnám mi is benne ez a bizonyos jó. Már pedig ha Lucius Malfoyról beszélünk, akkor nem ártana megnevezni ezt a bizonyos jót... de hát sajnos ő talán az egyetlen ember akiben ezt nem tudom megtenni.
- Egyáltalán nem szokványos, hogy arról érdeklődök mik a tervei, ezért hát a kíváncsiságom sem az. - mosolyogtam elégedetten. Valahogy furcsán jól éreztem magam, miközben beszélgettük, holott ez teljesen abszurd. Teljesen olyan volt, mintha Viktorral beszélgettem volna... bár azért annyira nem barátságos ez a viszony. De Harryvel és Ronnal ilyen beszélgetéseket nem lehetett lefuttatni. De őket olyannak szeretem amilyenek, még akkor is ha nem tökéletesek. De én sem, sőt egyetlen ember sem tökéletes ezen a világon.
- Igen, úgy vélem elégedett lehetek. - közöltem s közben kissé oldalra döntöttem a fejemet. Nem igazán tudtam hova tenni ezt a kérdését. És bosszantott, hogy nem tudtam még is mire megy ki ez a beszélgetés, de mindig is úgy véltem a türelem rózsát terem. És ha ez esetben virágra nem is számíthatok, válaszokra a kérdéseimre talán igen.
- Két irány van, ami érdekel. Az egyik a Gyógyítás a másik pedig az Auror Képzés. - közöltem nyíltan a terveimet, és most nem úgy tekintettem rá, mint egy jövendőbeli elfogandó bűnözőre, hanem mint egy minisztériumban magas posztot betöltő férfire.
- Ön melyiket javasolná? - kérdeztem. Óvatosan fogalmaztam meg a kérdést, hiszen nem azt kérdeztem melyik lenne az előnyösebb, illetve jobban kifizetődőbb, számára vagy akár számomra. Egy egyszerű kérdés, miszerint ha ő választhatna, melyik szakirányt helyezné előbbre a listáján.

Patika Bi5h08
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptySzer. Aug. 25, 2010 4:51 am

*Kissé naiv ha azt hiszi, hogy elmondom neki mire készülök. Neki aki köztudottan majdnem a legnagyobb ellenségem. Ő mindig a világos oldalon fog harcolni ellentétben velem aki a sötét oldalt erősíti. Ezen ha akarnék se tudnék változtatni, de itt az a kérdés, hogy akarnék-e? Nem hiszem, mert nem ezek az elveim. Az, hogy a Sötét Nagyurat szolgálom belém van nevelve. A családom ősidők óta mindig a sötét oldalt pártolta, és én ezt már nem tudnám megállítani. Nem is akarnám. Én ezt tartom helyesnek az én eszméim eggyenlőek a Sötét Nagyúréval. Aki „hálája” jeléül megbélyegzett a sötét jeggyel. A Sötét Nagyúr előre gondolkodott, ha Ő elbukik akkor mi a csatlósai örökre el legyünk ítélve. Ahogy ő mondta akkoriban: Mindig emlékezetek az eszméinkre, mindenki tudja, hogy mi mit akarunk és, hogy azt véghez is visszük. Ez a jegy jelzi az összetartást…
Persze, mi annyira tartunk össze, mint víz és tűz. Aranyvérűek vagyunk és mind Mardekárosok voltunk., ezt soha nem szabad elfelejteni. Mi csak akkor segítünk, hogyha hasznot tudunk húzni belőle, különben pedig élvezettel nézzük a szenvedőket.*

-Akkor se árulnám el Önnek Kisasszony, ha térden állva könyörögne, hogy valljam be. Az Azkabanba sem szeretnék visszajutni és ha elárulnám Önnek a terveket akkor lássuk be, hogy elég hamar visszajutnék és azt nem szeretném!-

*Ráztam a fejemet, miközben gúnyosan mosolyogtam. Ha tudomást szerezne a tervemről, akkor bizonyosan rohanna Szent Potterhez aki, mint valami szeretetszolgálat jönne és megpróbálna eltenni láb alól. Kevés Ő ahhoz, hogy engem Lucius Malfoyt eltegyen láb alól. Még a Sötét Nagyúrra se merte kimondani a halálos átkot, mert nem akarta és félt. Jellemző, minden Potter gyáva. Harry Potter úgy ahogy az apja inkább megfutamodik és gyáván elbúj, ahogy most is teszi, közben élvezkedik a rivaldafényben, hogy mindenki őt isteníti. A fenéket. Ő egy senki csak csupán véletlen, hogy a Sötét Nagyúr megbélyegezte, a villám alakú sebhellyel, így híressé téve Pottert és családját. Az- az álszent mitugrász gyerek még élvezi is az egész felhajtást amit körülötte csapna. Szánalmas.
Figyelmen kívül hagytam, hogy Ms. Granger megköszönte a dicséretet. Akármennyire is nem szívlelem attól még megérdemli a dicséretet.*

-Nem szokványos, mért Önnek az a szokványos, hogy arról érdeklődik, hogy mik a terveim?-

*Húztam fel a szemöldököm és vártam a választ. Szokványos meg nem szokványos kíváncsiság… Aki kíváncsi az kíváncsi, annyira mindegy, hogy mire!
Emlékeim szerint pedig Hermione Granger, Ronald Weasley és Harry Potter, mindenbe beleütötték az orrukat. A Bölcsek köve volt az első, utána Mardekár Malazár kígyója, a hipogriff, a Tusa, a jóslat, Draco fiam feladata… Vajon, hogyan keveredtek ezekbe bele ha nem a kíváncsiság vezérelte őket? Utána pedig az úgy nevezett „bátorság”. Persze inkább nevezném botorságnak mint bátorságnak, vagy inkább meggondolatlanságnak.*

-Meg van elégedve a teljesítményével?-

*Tértem ki a válasz elől, inkább feltettem egy másikat, bár tudtam a választ. Ki nem örülne, ha megkapná az Iskola Első címet. Mondjuk az is igaz, hogy sok munkával jár együtt de ettől függetlenül nagy dicsőség és igazán említésre méltó.*

-És mihez fog kezdeni az iskola elvégzése után?-

*Érdeklődtem. Ha jobban belegondolok akkor még erről nem beszéltem Dracoval, ezt is meg kell majd tennem.*

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 24, 2010 9:17 pm

~Mr. Lucc~

Válasza, miszerint élvezi a szabadságot, valahogy nem lepett meg, azonban a mondatával felkeltette a kíváncsiságot, de egyúttal szöget is ütött valami a fejemben. Miszerint még is hogyan érthette azt, hogy ameddig lehet? Mindenki számára egyértelmű tény, hogy Lucius Malfoy, nem egy földre szállt angyal és még is kiengedték az Azkabanból... ez még rendben van. De miután kétszer is sikerült kijutnia onnan én azt hittem van olyan inteligens, hogy végre nyugton maradjon, ahelyett, hogy minden piszkos dologba beleüti az orrát. Ahogy azonban most ezt mondta, teljesen egyértelmű, hogy megint készülőben van valami, és hogy ez minden bizonnyal valami olyasmi, amiben a megmaradt halálfalók vesznek részt. Ami annyit jelent, hogy az iskolában, ismét nem számíthatunk nyugalomra, elvégre ha Malfoy készül valamire, mi mindig az útjába kerülünk valahogy. Hogy ez szándékos, vagy nem szándékos akadályoztatás az teljesen mindegy... bár miután kiderülnek a tervei úgy is szándékos lesz.
- Nos ezt örömmel hallom. Esetleg megtudhatom miféle ok folytatná készül visszatérni az Azkabanba? - érdeklődtem tőle továbbra is csevegő hangnemben, miközben kedélyesen pillantottam a rideg szürke szemekbe. Pontosan tudtam, hogy neki legalább akkora "öröm" találkoznia velem, mint nekem vele, így ez egy kissé megnyugtatott. A következő mondata miszerint gratulál, na az tényleg teljes mértékben meglepett.
- Ő... köszönöm. - válaszoltam kissé zavartan, majd a kosaramba pillantottam, hogy mi hiányzik még. Ezt követően a polcokra szegeztem a tekintetemet és miután megtaláltam az utolsó hiányzó összetevőmet -a patkánybelet- levettem egy kis zacskónyit a polcról és a kosaramba helyeztem. A kíváncsiságomra vonatkozó megjegyzésére, enyhén még el is pirultam, hiszen tudtam hogy igaza van.
- Lehet, de nem a szokványos értelemben vagyok kíváncsi. - igyekeztem leszögezni, hogy kíváncsiságom pusztán értelmes, érdekes dolgokra terjed ki, mint például egy új bájital, varázslat vagy esetleg a számmisztika. Ezek igazán érdekes dolgok és sokat tanulhat belőlük az ember, ezért természetes hogy mindenre kíváncsi vagyok. Néha bizony olyan dolgokra is mint a sötét varázslatok, amiket jobb lenne kikerülnöm.
- És szabad tudnom jelenleg mi az amire velem kapcsolatban ennyire kíváncsi? - kérdeztem végül, félre állva a közlekedő folyosóról, egészen Mr. Malfoy mellé, így ha egy másik embernek is szüksége lenne a mögöttünk lévő polcon található hozzávalókra könnyen hozzáférhet, anélkül, hogy megzavarná a beszélgetésünket.

Patika Bi5h08
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 24, 2010 3:52 am

*Milyen fantasztikus lehet neki találkoznia velem. velem aki végignézte, hogy Bellatrix nevetve, majdhogynem halálra kínozza. De azért meg kell hagyni, hogy Bella az egyik legjobb Cruciatus megidéző a Sötét Nagyúr után. És kétségtelen mennyire élvezi az emberek kínzását. Nem szívesen szembesülnék Bellatrix haragjával, pedig egyszer-kétszer szembe kellett néznem vele. Ezek az alkalmak felejthetetlenek mindkettőnk számára. Biztos vagyok benne, hogy Bella se felejtette el azt amit tőlem kapott.
És gondolom Hermione Granger se. És az a féreg Peter Petigrew se. Bár ő ott vesztette életét. Meg is érdemelte, csak a bűz ami utánna terjengett... Bemocskolva a gusztustalan szagával az egész kúriát. Nem kis pénzbe került helyre hozni a szétrombolt kúriát, de Narcissa, mint mindig most is remek munkát végzett. Jobb mint új korában. Őszintén szólva nem csodálom, hogy sok aranyvérű irigy rám, a házam a feleségem és a fiam miatt. Mind jó döntés volt. Narcissa kitűnő Malfoy feleség, Draco pedig Malfoyokhoz mérten viselkedik. Néha azért van egy- két kivétel amit nem tudom kitől örökölhetett, talán a nagyanyjától, drága jó anyámtól.*

-Remekül! Élvezem a szabadságot amíg még lehet!-

*Jegyeztem meg. Valójában nem hiszem, hogy értette a szavaim jelentését. Nem sokára el kell látogatnom a Nagyúrhoz is amiről valljuk be de őszintén, kicsi az esély, hogy élve távozzák. Ezért már el is kezdtem írni a végrendeletem. Reménykedem benne, hogy a Sötét Nagyúr lesz olyan kegyes hozzám, hogy félholtra átkoz, mintsem megöl. Viszont kicsi az esély annak, hogy megbocsát, hisz Narcissa nyíltan elárulta őt. Nem tudom ezért hibáztatni Cissyt én is ezt tettem volna. Mind ketten halálra voltunk rémülve, hogy Draco esetleg oda veszett. Így feladva a harcot mindketten őt kezdtük el keresni, míg végül megtaláltuk. Azt hiszem, hogy akkor megkönnyebbülést éreztem. Utána meg semmit, mert egy pillanat alatt az Azkabanba voltam.
De áldom Malazárt, hogy ennyi pénzem van és ennyi ismerősöm. Így most a munkám is visszakaphattam és a nevem is sikerült tisztára mosni a minisztérium előtt.*

-Gratulálok! -

*Jegyeztem meg csak úgy mellékesen. *

-Pusztán csak kíváncsi vagyok! Minden ember kíváncsi!

*Ez egy borzalmas érzés, de nem nagyon lehet elfolytani. Nem szeretem ha valaki az én vagy a családom életére kíváncsi, pedig én is kíváncsi vagyok mások életére.. A Halálfalók közt megtanultam ezt elrejteni, de néha néha így is meg kérdeztem a Nagyúrtól, hogy X-nek és Y-nak mi a küldetése, holott ez nem is rám tartozott.
Most élvezem azt, hogy még egy ideig lehetek kíváncsi. Utána vagy nem érzek majd semmit, vagy igen. De ez nem rajtam múlik már.*

-Ön is szokott kíváncsiskodni, kár tagadnia, jól informált vagyok!

*Az előnye a Halálfaló létnek, hogy az ember előbb utóbb megtanul kémkedni, hogy ha nem akar meghalni.
Sok mindent kitudok így deríteni amire szükségem van, meg persze az iskolai dolgokról Draco beszámol nekem.
Kinéztem az ablakon, miközben próbáltam nem az orrfacsaró bűzre gondolni, amitől hányingerem támadt. Visszafordultam Ms. Granger felé, mert társalgás közben a partnerünkre illik figyelni.*
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 24, 2010 2:00 am

~Mr. Luc. Malfoy Laughing ~

Természetesen nem állt szándékomban beszélgetést kezdeményezni Mr. Malfoyjal, tekintve, hogy a fiát utálom az iskolában talán a legjobban. Nem szokásom egyes személyeket, pusztán a családjuk alapján megítélni, de szinte biztos vagyok benne, hogy Malfoy az apjára ütött, ám az udvarias köszönést meg hallva, minden bizonnyal csak külsőre. Azonnal felkeltette a figyelmemet, hogy miután köszönt a ritmikus kopogtatás megszűnt, s hirtelen kényelmetlenül kezdtem érezni magamat. Ezt éreztem egy rövid ideig a Trimágus Tusa alkalmából tartott karácsonyi bálon, amikor Viktor oldalán bevonultam a terembe. Akkor is mindenki engem bámult, kik döbbenten, kik féltékenyen, kik pedig undorodva. Most azonban tökéletesen tisztában voltam vele, hogy csak egyetlen egy ember bámul, ez a valaki pedig Lucius Malfoy. Azaz ember, akinek a kedves kis sógornője megkínzott a háza nappalijában. És szent meggyőződésem volt, hogy még élvezte is ez a mocsok. Miközben keresgéltem a hozzávalókat, egyre jobban idegesített, hogy bámul, ám mielőtt szóvá tehettem volna ismételten megszólalt.
- Köszönöm jól telnek a napjaim. Várom az iskolát. - közöltem szűkszavúan, és közben természetesen feléje fordultam. Elvégre amikor két ember beszélget, illik a másik felé fordulnia, nem pedig háttal neki válaszolni. Anya mindig is a helyes viselkedésre tanított, és Lucius Malfoyjal szemben a diplomáciai út az egyetlen járható út véleményem szerint. Már pedig amíg ő udvarias, addig én is az leszek, és lehet, hogy ostobaság, de a pálcámat sem érzem szükségesnek a kezem ügyébe helyezni. Bár tekintve, hogy most szabadult az Azkabanból, eléggé kicsi az esélye, hogy egy túlzsúfolt boltban képes lenne rám támadni.
- Én önnek, hogy telnek a szabadon töltött napjai? - érdeklődtem vissza udvariasan, s közben nem vettem tudomást a mellettünk elhaladó, majd eleső bájitalokat szállító emberről. Szerettem volna segíteni neki, de most nem nyílt rá lehetőségem, tekintve a beszélgetőpartneremet. Kijelentése kissé meglepett, bár tudtam, hogy a Halálfalók informálódtak rólunk Ronnal, és persze az első kezű informátor nyilván a fia volt, de akkor is váratlanul ért a kijelentés.
- Igen, valóban engem választottak. - bólintottam megerősítve a kijelentését, majd ezt követően elléptem mellette és levettem egy üveg varangyszemet a polcról és beletettem a kezemben tartott kosárban, ahol a többi hozzávalóm pihent, amelyet már sikerült beszereznem.
- Szabadna megtudnom, miért érdekli ez önt? - kérdeztem meg végül kicsit sem tolakodó hangnemben. Egyszerűen csak váratlanul ért, hogy felhozta ezt az iskola rangot, holott a beszélgetés nem igazán ebben a mederben folyt.

Patika Bi5h08
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 23, 2010 8:02 am

*A nevemet hallva fölkaptam a fejemet, ám a hang ismerős volt.*
-Áh Miss. Granger, Önnek is hasonlóan kellemes napot kívánok! *Biccentettem felé. Abbahagytam a másodpercek számolását, inkább azt figyeltem mit csinál Miss. Granger. Ő gyűjti magának a hozzávalókat, gusztustalan. Én sohasem lennék rá képes elég ha otthon kell benne nyúlkálnom, nem fogok még itt is.*
-És, hogy van Miss? *Tettem fel a kérdést az illendőség kedvéért. A hangom unott volt, miközben hideg szemeimet rá szegeztem. Félreléptem az arra közeledő, bájitalokkal megrakott ember elől, aki megcsúszott és minden a padlón landolt.*
-Máskor nézzen a lába elé! *Mosolyodtam el kárörvendően, de az istenért sem segítettem volna neki.* -Szánalmas! *Tettem hozzá gúnyosan. Nem értem az ilyeneket. Van pálcájuk mért nem reptetik. Azért van a varázs erőnk, hogy használljuk, nem dísznek..
Rosszállóan megcsóváltam a fejemet, majd visszanéztem Grangerre.*
-Gondolom Ön lett az iskola első lány! *Ez inkább volt kijelentés , mint kérdés. Persze Draco lett az iskola első fiú. Büszke is vagyok rá és el is vártam, ahogy Narcissa is. Nem hiába fogadtunk hozzá különféle tanítókat, és járt iskolába. Ugyan még meg kell győznöm a minisztériumot, hoyg visszatérhessen de már közel állunk. Persze erre egy kis pénz is rásegít.*
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 23, 2010 7:46 am

~Mr. Malfoy~

Az utolsó pillanatban jutott csak eszembe, hogy kellene vennem néhány dolgot bájitaltanra. Mivel az új üstöt és az alap hozzávalókat már beszereztem, de úgy voltam vele, jobb összeszedni olyan különlegességeket, amiket a bájitaltankönyv említett. Piton professzornál sosem lehet tudni mit kér számon a diákjaitól, azt pedig, hogy Griffendéles vagyok, csak olaj a tűzre. Nekem pedig eszem ágában sem volt az utolsó évemet azzal töltenem, hogy a bájitaltan tanárommal hadakozom. Bár mivel Harry és Ron akkor is hadakoznának vele, ha minden hozzávalójuk meglenne, ezért azt hiszem hiú ábránd, hogy én talán kimaradok a dolgokból. Hiszen ha csak egy dolgozatuk is a vártnál jobban sikerül, azonnal én leszek a hibás, hogy súgtam nekik és hasonlók. Ilyen és ehhez hasonló gondolatok közepette léptem be a patikába, és azonnal meg csapott a bent terjengő rettenetes illat. Sosem jöttem ide, ha nem volt muszáj, és nem töltöttem el több időt, mint ami szükséges volt. Bár ezzel úgy véltem szinte minden ember így van. Ám most ahogy beléptem szinte tömeg nyomor volt, és csak a szemem sarkából láttam, hogy a pultos nő hátrasiet. Tekintetemet, egy magas hosszú szőke hajú férfi kötötte le, aki a sétapálcájával a másodperceket kopogta a fapadlón. Nem lepett meg túlságosan, hogy szabadlábon van, ám az, hogy pont belé botlok nem tetszett.
- Kellemes napot Mr. Malfoy. - köszöntem udvariasan, majd a mellette lévő polcról magamhoz vettem egy zacskóban lévő szárított gőte szemet, majd tekintetemmel tovább pásztáztam a polcokat.

Patika Bi5h08
Lucius Malfoy
Halálfaló
Lucius Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 23, 2010 7:26 am

*Lassú léptekkel igyekeztem az Abszol úton a patikába. Egy két bájitalhoz kifogyott már a készletem és azokat be kell szereznem. Az üzlet előtt megálltam és vettem egy mély levegőt felkészülve a bent váró rémes bűzre.
Lenyomtam a kilincset orromat pedig megcsapta a rémes bűz. Az arcom egy pillanatra megrándult, de továbbra sem mutatott érzelmeket. Mikor beléptem egy percig néma csönd ült a helyiségre, majd újra kezdődött a nagy nyüzsgés.
Közelebb a békapetékhez, hogy jól szemügyre vegyem őket. Majd megnéztem a patkány farkakat is végül a pulthoz álltam ahol eddig senki sem állt.*
-Áh jónapot Mrs. Holly! Milyen rég találkoztam Önnel, de az felejthetetlen volt ugye? *Kérdeztem duruzsoló hangon a nőtől. Emlékszem, hogy őt is nem egyszer fogattatta el velünk Voldemort Nagyúr.*
-Ezeket szeretném! *Löktem oda a listát.* -És ügyeljen arra, hogy a legjobb mínőség legyen, mert ha nem akkor megismerheti a pálcám közelebbről! *Suttogtam aranyosan mosolyogva, mégis a nő gyorsan elindult.
Alaposan körbenéztem a boltban ami most is tele volt mugli söpredékekkel, és félvérekkel. Az arcomon egy fintor suhant át amikor az egyik gyerek a béka petékbe nyúlt, és az anyja rikácsolva rászólt.*
-Nem lehetne, hogy ne süketüljek meg? *Pirítottam rá a nőre aki erre elpirult. Az arcomra kiült az önelégült mosolyom.
Sok ember megbámult, biztosan mert azt hitték még az Azkabanban ülök.
~De mit gondolnak ezek? Ott töltöm a hátralévő életem? Van pénzen sikerült kiszabadítanom magam.. A munkám is vissza kaptam..~ Elmélkedtem magamban, majd kopogtatni kezdtem a sétapálcám a fa padlón, evvel számolva a másodperceket.
Az ajtó csilingelésére lssan felemeltem a fejemet, de most is csak egy félvér család jött be.
Pedig igazán szívesen beszélnék Mr. Parkinsonnal, vagy egy aranyvérű családdal, amiből lássuk be manapság igen kevés van. Sokkal többre lenne szükség. Turpinék is Potter mellé álltak így kevesen maradtunk. Már csak reménykedhetem, hogy Draco jó feleséget választ majd magának nem pedig egy olyat aki vérárulók és mugli ivadékok barátja. Ezért sem szeretném Turpinékat. Pedig sokkal nagyobb esély lenne arra, hoyg a ygermek örökli a Malfoy tulajdonságokat.*

Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyVas. Aug. 22, 2010 8:41 pm

Játék Vége!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Patika Bi5h08
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptySzer. Aug. 18, 2010 10:43 pm

*A boszorkány átadta a csomagot Pansynak.* Igen.* Bólintottam mosolyogva*
- Viszlát* intettem utána. Aztán egy 10 percnyi várakozás után és is kézhez kaptam a szükséges felszerelést, kifeizettem a megadott összeget, és, egy megkönnebült sóhaj kíséretében kiléptem az ajtón. Nem hittem volna, hogy ennyire örlüni fogk a friss levegőnek.
Mikor hazaértem, majdnem sírógörcsöt kaptam, mikor kiderült, hogy jó pár könyv így is hiányzik. Kénytelen voltam visszamenni, pótolni a hiányt.*
Pansy Parkinson
Boszorkány
Pansy Parkinson

Hozzászólások száma : 378

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptySzer. Aug. 18, 2010 5:54 am

*Arra, hogy egy Weasley is ott dolgozik csak elfintorodtam. Ez nem gátol abban, hogy ott dolgozzam. Nem is nagyon érdekelnek. Biztos nem azon a részlegen fog dolgozni ahol én.*
-Remek! *Sóhajtottam fel. Most eggyel több gond amivel foglalkoznom kéne. De mindegy is evvel most nem fogok foglalkozni. A tanulásra kell koncentrálni.
A nő végre lassan de biztosan elkészült. Egy ideig gondolkozott, hogy kinek adja oda végül felém nyújtotta a csomagot, kikaptam a kezéből, majd elé raktam elegendő galleont, végül elfordultam.*
-Hát örülök, hogy találkoztunk! Egy élmény volt ez a társalgás! *Erőltettem meg egy kedves mosolyt.*
-Még szerencse, hogy nem kellett napokat ácsorognunk itt a csomagra várva! *Jegyeztem meg hangosan, mire az eladós elejtet valamit. Erre kénytelen voltam gúnyosan mosolyogni.*
-Viszlát a suliban! *Köszönte el Lisatól, az eladónőnek, meg csak hidegen biccentettem. A feket ruhám felhúzva. lábújhegyen tipegtem z ajtóhoz. Kinyitottam mire hangos csilingelés hallatszódott. Az ajtó hangosan csapódott mögöttem én meg egy mélyet lélegeztem a friss levegőből.*
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 17, 2010 9:06 pm

Gringotts? Érdekes, én ezt fel sem vettem a mi leszek, ha nagy leszek listámra. Pedig kézenfekvő is lehetne...de nem az én világom az inflávió, és a kamat számolgatás szertartása. Mondjuk nem csak ezzel foglalkoznak, akik ott dolgoznak. Például vannak az úgymond kincsvadászok is... amikor idejöttem pletykáltak valamit az egyik Weasley tesóról...
- Úgy tudom az egyik Weasley is ott dolgozik... Charlie? Vagy inkább Bill?* gondolkodtam el egy kicsit. Érdekes a névmemóriámmal is elég sok próbléma van... kellene valami főzetet találni erre a gondra, mert nem nagyon leszünk így jóban Lisa! A boszorkány közben végzet egyikünk csomagjával, de nem tudta eldönteni, hogy kinek is adja oda. Mivel ugyanoda, ugyanarra az órára megyünk mejd, kétlem, hogy nagy különbség lenne a két felszerelés között. Majd, mivel jobban tisztelte, vagy jobban tartott Pansy-től így neki adta át a csomagot.
Pansy Parkinson
Boszorkány
Pansy Parkinson

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 17, 2010 1:49 am

*Akkor a szüleim kérésére haggytam el az iskolát. Ugyan ők Voldemort Nagy Úr mellett harcoltak, kikötésük volt, hogy hagyjam el a helyszínt- Kérdéses se lett volna, ha maradok akkor ki mellet harcolok. Eleve azt nevelték belém, hogy vessem meg a mugli születésűeket és a félvéreket. Nem szándékozom ezeknek az elveknek hátat fordítani.
Ugyan tudom, hogy Lisa és a családja Roxfotz és Potter oldalán harcoltak és emiatt a Parkinson és Turpin oly' annyira cérnavékony kapcsolata teljesen szétszakadt. Viszont még jobban erősödött a Malfoyokkal, Blackekkel, Lestrangekkel és a többi aranyvérű és nagy múltú családdal.
Nem mondtam semmit csak bólintottam. Gondoltam, hogy Lisa csinált ilyeneket. Az ő családjának teljesen mások voltak az elvei mint nekünk, így neki sokkal több minden megengedett.
Elfintorodtam. Varázslények..Ki nem állhatom őket mióta az a félóriás etette velünk a mindenféle bugyuta állatát, amiről még ő sem tudott semmit. És amikor az a hipogriff megtámadta Dracot. Nem értem mit keres egyáltalán a tanári szakmában, ha még a diákokra sem tud felügyelni.*
-Nem én a Gringottsba. Pénzügyminiszter! *Néztem félre. Mindig is szerettem volna tudni, hogy a pénzünk jó kezekben van-e. Majd most meglátom. Anyám azt szerette volna, hogy gyógyító legyek, de nekem nincs annyi türelmem, hogy az embereket orvosoljam. Meg amúgy sem bírtam volna, ha Potter be állít. Őt tuti nem gyógyítottam volna meg, legfeljebb megátkozom. Egyértelműen nem az én posztom a gyógyítás.
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyKedd Aug. 17, 2010 12:54 am

- Az.* Vele ellentétben én ott maradtam a harcoknál, bár mondjuk nem sokára kiterültem egy kábító átok hatására, de azon a pár órán már nem múlott semmi. Ő elmenekült, nem tudom, hogy félelemből, vagy éppen mert a szülei elvárásának tett eleget. Én az utóbbira tippelnék. Az én szüleim nem nagyon örültek, hogy maradtam, de csak azért mert féltettek. De mivel akkor már elmúltam 17, nem nagyon szólhattak bele. Mondjuk apám mindig is semleges szerepeket vállalt, de a háborúban Pottert támogatta. A következményei ennek a döntésnek nem voltak kellemesek.
- Ezt mondjuk elhiszem* motyogtam, és a hallgatózó boszorkányra szegeztem pillantásomat. Nem tudom mit vár tőlünk. Csak semmiségekről beszélgetünk, egyik sem lehet túl fontos. Éppen ezért beszélünk róla. Ha másra nem is, de az időt jó elutni vele.*
- A Varázslény felügyeleti főosztályra megyek majd.* mondtam vidáman. Elsősorban odajelentkeztem. Aztán a máguskapcsolatokat is fontolóra vettem, de aztán meggyőztem magam róla, hogy nincs nagy diplomáciai érzékem.* És te? Te is a minisztérumba jössz tanulni?* kérdeztem kíváncsian. Úgy tudom, hogy az osztály, amire jelentkeztem, nem örvend túl nagy érdeklődésnek. Bár ki tudja? Talán van még valaki olyan elvetemült állatbarát, aki ide jelentkezett. Kétlem, hogy Pansy lenne az illető, de bármi előfordulhat. A pár éve történt hipogriff incidens után, ez biztos nem.*
Pansy Parkinson
Boszorkány
Pansy Parkinson

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 10:52 pm

-Mozgalmas volt a tavalyi év! *Néztem félre. Mindketten tudjuk, hogy ki melyik oldalon áll. Mindketten tudjuk, hogy a "baráti kapcsolatunk" ezek miatt sohasem lesz jobb. A nézeteink bezavarnak, sőt a szüleink elvárása is.
Mikor a Ravaszra gondoltam, magamban elfintorodtam. Semmi kedvem sem volt ahhoz, hogy ujjból tanulnom kelljen. Bár azt eldöntöttem, hogy a Gringotsban fogok dolgozni. Ezen kívűl semmi elképzelésem nem volt a jövővel kapcsolatban. Nem tudtam ki lesz a férjem,, csak reménykedtem..*
-Nagy betűs élet! *Ízlelgettem a szót, semmi jót nem sejtett. Ha elvégeztük a Roxfortot már minden döntésünk számít. Ha a Roxfortban elrontottál valamit másnap kijavítottad. Viszont az életben számolnod kell a döntéseid következményeivel. Mindent meg kell fontolnod.. Felsóhajtottam.*
-Nem én egyáltalán nem ugráltam a pocsolyákban! *Néztem rá komolyan. Minek néz ez engem? Ilyen meg se volt engedve. A szüleink nem így neveltek, hanem máshogy. És ezek a dolgok bele rögződnek az emberbe. Örülök, hogy nem lettem olyan mint ez a gyerek, a szüleim gondoltak a későbbi életemre, nem hagyták, hogy holmi pocsolyákba ugrálja, ha van valami jobb dolgom. Például tanulni. Felfedezni a varázserőm és megtanulni a tiszteletet.*
-Nem tudna egy kicsit sietni? *Förmedtem rá az eladóra aki nagyban fülelt a beszélgetésünkre, így egy kicsit sem haladt a munkával.
Fennhangon beszéltem, hogy mindenki halljon. Nem kellett suttognom, nem titkokról beszélek. És amúgy is ha suttogok akkor egy idő után elmenne a hangom.*
-És te mit fogsz tanulni Roxfort után? *Kérdeztem érdeklődést színlelve.*
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 8:15 pm

*Egyikünk sem kedveli különösebben egymást, bár ez nem látszik meg senkin sem. Akik kívülről látnak talán azt hiszik, hogy távoli jó barátok vagyunk, akik nem rég találkoztak először hosszú idő után.* Remekül, köszönöm.*válaszoltam kedvesen. Magamban jót mulattam Pansy-n ahogy a szoknyáját emeli,de ezt nem mutattam ki. Azt hiszem valami azt sógta nem lenne tanácsos ez a húzás.*
-Persze. Idén tesszük le a Ravasz-t is.* Mondtam, most őszinte izgatottsággal. De ugyan mit lehet várni tőlem? Nem szeretek a vizsgákra tanulni, de muszáj. Viszont maga a vizsga, és az utána lévő pár hét, amíg megkapjuk a levelet az eredménnyel...halkan felsóhajtottam a gondolatra.* Az idei lesz az utolsó Roxfortos év. Utána már csak a nagybetűs Élet jön.* mondtam fejcsóválva. Ezt a részt már én sem várom. Azt mondjuk sikerült eldöntenem, hogy mivel akarok foglalkozni, de maga az odavezető út, nem lesz kellemes, és könnyű.*
- Csak egy kisfiú.* próbálkoztam meg Pansy békítésével.* Kiskorodban te is biztos sokat ugráltál az eső után a pocsolyákba.* mondtam öszreráncolt szemöldökkel. Most, hogy ezt kimondtam és a mardekáros lánynak címeztem, még egyszer át kellett volna gondolni ezt a mondatot, mivel lássuk be nem túl valószínű, hogy sárga gumicsizmában, és hozzá ugyanolyan esőkabátban ugrándozzon egyik tócsából a másikba. Elképzeltem a jelenetet. Nagyon... irreállis volt, és nevetséges. De sikerült visszafognom magam, így teljes komolysággal tüntettem el ruhámról a fura trutyit.*
Pansy Parkinson
Boszorkány
Pansy Parkinson

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 9:48 am

*Nem különösebben szerettem Turpint de jobb mintha egy mocskos véráruló vagy egy sárvérű lenne itt. Mi mind, mármint az aranyvérűek, rokonok vagyunk. Emlékszem az egyik bálunkon ott voltak Turpinék. A jó modor azt diktálta, hogy őket is hívjuk meg. Soha nem voltam jóban Lisaval, nem is szerettem, de nem is utáltam. Ő nem kötött belém én nem kötöttem belé. Ez így volt köztünk. Az iskolában sem nagyon cseverésztünk, sőt nem is emlékszem, hogy beszéltünk volna.*
-Köszönöm jól vagyok Lisa! *Nehezemre esett mosolyogni de ment. Ha valaki kívűlről látna azthinné, hogy szívből mosolygok pedig ez csak egy műmosoly volt.* -És te hogy vagy? *Viszonoztam a kérdést az etikettnek megfelelően, amit szüleim neveltek belém.*
-Nem különösebben várom, de jó lesz ismerős arcokat látni! *Jól megfontoltam mielőtt kimondtam volna a szavakat. Nem volt kedvem cseverészni, de muszáj lesz. Halkan és észrevétlenül felsóhalytottam. Elég kényelmetlen volt még mindig a szoknyámat fogni, de nem engedtem el. Még a végén ilyen gusztustalan lesz.* -Te várod már? *Kérdeztem tettetett érdeklődéssel.*
-Közben egy gyerek- aki ráadásul félvér volt- beleugrott a kifolyt löttybe. Alé szét fröccsent beterítve mindent és mindenkit. Elhúztam a számat amikor megnéztem a ruhámat.*
-Tanítsa már meg a gyerekét arra, hogy mit lehet és mit nem! *Csattantam mérgesen. A nő mondani akart valamit de amikor meglátott inkább összeszorította a fogait és a kicsit kézen fogva elviharzott. Megismert. Tudta, hogy Parkinson vagyok. Erre muszály volt elmosolyodnom. Az eladón látszott, hogy mérges volt. Nem is csodálom.
Miközben össze szedte a dolgokat az ujjaimmal doboltam a pulton.*
-Tergeo! *Szegeztem magamra a pálcámat és használltam avarázylatot ami leszívta rólam a koszt! Szerencse, hogy elmúltam 17 és használlhatom szabadon a varázslatokat.*
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 8:23 am

* Senki ismerős. Mikor meghallottam, hogy kinyílik az ajtó, azzal voltam elfoglalva, hogy ne essek hasra a kiszóródott patkányfarkakban, amik úgy néz ki, hogy oldódnak, a földre csordogáló trutyiban. Édes istenem, miért kellett nekem idejönnöm? Miért? Nyeltem egyet, majd igyekeztem kikerülni az egyre növekvő tócsát. Sietve odaléptem a pultoshoz, és odaadtam a listát. Az ismerős hang kicsit meglepett, így csodálkozva fordultam meg.*
- Szia Pansy.* mosolyodtam rá. Nem szívbéli derű, de nem tudok mit tenni.- Hogy s mint?- kérdeztem a tőlem telhető legbarátságosabban. Az aranyvérű családok többsége ismeri egymást, ha nem is rokonok szükségszerűen. A Parkinsonoknak, és a Turpinoknak nincs túl sok közük egymáshoz. De mégiscsak aranyvérű, bármennyire lényegtelen a tény, azért tény marad. Ő mardekáros, én hollóhátas vagyok. Nem utálom, de nem is kedvelem. Olyan közömbös a kapcsolatunk. Ha találkozunk jelezzük, hogy felismertük egymást. Ez a beszélgetés sem lesz több egy udvarias bájcsevelynél.
– Várod már az év kezdést?- pillantottam rá egy műmosoly kíséretében. Sejtem mit fog válaszolni, de pult mögött áló boszorkány elég lassan halad, így úgy érzem egy darabig még itt fogunk szobrozni. Az egyik kisfiú nem állhatta meg, és teljes erejéből beleugrott a tócsába, ami elpusztította a patkányfarkakat, így a lé beterített mindent, ami a közelben volt. Az anyát is, aki borzadva hunyta le a szemét, Pansy-t, és engem is. Kíváncsian belemártottam az ujjam a trutyiba, és megszagoltam. Doxy tojás. Jó hogy nem kóstoltam meg. De azt mondjuk nem ártana tudni, hogyan varázsolta folyékonnyá az amúgy szilárd terméket. Gyanakodva pillantottam az eladóra, aki enyhén vörös arccal folytatta a csomagok összeállítását.
Pansy Parkinson
Boszorkány
Pansy Parkinson

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 6:47 am

*Nyikordult az ajtó és beléptem. Ma jöttem meg venni az iskolakezdésre szükséges dolgokat. A csengő csengetett, jelezve, hogy új vendég érkezett a boltba. Ahogy beléptem, megcsapta az orromat az átható bűz, mire az arcomon egy hatalmas fintor keletkezett. Megsem próbálltam letörölni. Résnyire nyitottam a számat és megpróbálltam úgy lélegezni, de inkább az orromo vettem a levegőt, megpróbálltam a levendula illatra gondolni ami engem erőssen körbe lengett.
Körbenéztem. Nem nagyon láttam ismerősöket, inkább első éveseket a szüleikkel. Elmosolyodtam. Milyen jó lesz újra ugratni a gólyákat.
Elindultam körbenézni, hogy mi is kéne nekem. Fekete földig érő szoknyámat felhúztam egy kicsit, hogy ne érjen hozzá a széle a poros földhöz.*
-Elférne itt egy takarítás! - Szólaltam meg hangosan, mire az eladónő összepréselte az ajkait. Egy kedves mosoly kúszott az arcomra. Én csak az igazságot mondtam, nem tehetek róla, hogy nem tetszik a nőnek.
Végre körbe jártam a boltban és megszemléltem minden egyes dolgot odaálltam a pult elé. Odanyújtottam az eladósnak a listát-aki rokonszenvtelenül méregetett-, hogy szedje nekem össze a dolgokat.
Előhúztam a zsebemből egy kisebb erszényt amiben galleonok csörrentek. Eszem ágában sem volt knúttal vagy sarlóval fizetni, azok olyan értéktelenek.
A szemem körbe járattam a bolton még egyszer és megpillantottam egy számomra nem kedves ismerőst.*
-Turpin! *Biccentettem hűvösen, hogy a jó modorról se feledkezzem meg. Szüleim azt tanították, hogy minden ismerősnek köszönni kell.*
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika EmptyHétf. Aug. 16, 2010 6:28 am

Kénytelen voltam újra visszamenni az abszolútra, mivel elfelejtettem megvenni a bájitaltanra az alapanyagokat. Pedig hányszor mentem el előtte, múlt héten is, amikor egy könyvről feledkeztem el, és az az előtti héten, amikor a pálcámat hagytam el. Persze azóta Lio is volt itt, de őt meg sem próbáltam megkérni rá. Ugyanúgy küzd a rövidtávú memóriájával, mint én. Nagyot sóhajtva nyitottam be a boltba. Az ajtó kinyílásakor egy rozsdás csengp jelezte, hogy vásárlók jöttek. Amint beléptem megéreztem a záptojás és a rohadt káposzta keverékének émelyítő illatát. Erőtt vettem magamon, és nem fintorodtam el, inkább a számon keresztül lélegzek, úgy legalább nem fulladok meg. Remélem.
Nem volt nagy tömeg, de kevesen sem voltak. Pár külselyükből ítélve elsős, a szüleivel veszekedett a butykornyálas hordónál. Lassan körbepillantottam. Rá férne egy alapos tatarozás, annyi szent, de ez van, ezt kell szeretni.
Ma kivételesen a Hollóhátas taláromat vettem fel. Nem nőttem túl sokat...igazából semmit, így a tavalyi egyenruha is jó lett volna, feltéve, ha Joseph nem önti le mindet a megfázásra kapott főzetével. Nem tudom, hogy sikerült neki, de tény, hogy megtette. Kezembe vettem egy doboz szárított futóférget. Ez is mindjárt elmászik. Vállat vontam, és elraktam a kosárba, amit még a bejáratnál vettem el.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Patika   Patika EmptyVas. Júl. 04, 2010 6:16 am

Átható záptojás- és rohadt káposzta szagú helység. A padlón nyálkás anyagokkal teli hordók állnak, gyógyfüveket, szárított gyökereket és porokat tartalmazó edények sorakoznak a fal mentén, a mennyezetről pedig toll-csokrok, agyar-füzérek és karom-gubancok lógnak le.

Ajánlott tartalom

Patika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patika   Patika Empty

Patika
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal