Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Hugrabug Helga Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Hugrabug Helga Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Hugrabug Helga Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Hugrabug Helga 3347qiw
A Hónap Játéka
Hugrabug Helga 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Hugrabug Helga Ic7783

 

 Hugrabug Helga

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Hugrabug Helga Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hugrabug Helga   Hugrabug Helga EmptySzomb. Okt. 08, 2011 11:07 pm

Üdvözöllek körünkben kedves Hugrabug Helga!
Örül a szívem, hogy a Roxfort újabb alapítója tisztel meg minket jelenlétével és azzal, hogy eme ódon kastély falait választott magának kísértés céljából. Az előtörténetet természetesen Elfogadom, kellemes bolyongást és ismerkedés az új generációval. Smile

Hermione Malfoy
Vissza az elejére Go down
Hugrabug Helga
A Hugrabug Ház Alapítója
Hugrabug Helga


Iskolai Házad : Hugrabug Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Oct. 08.

Hugrabug Helga Empty
TémanyitásTárgy: Hugrabug Helga   Hugrabug Helga EmptySzomb. Okt. 08, 2011 7:25 am

/Képet egyenlőre nem enged berakni/

Név: Hugrabug Gertrúd Helga
Becenév: Helly, Helga
Kor: 998
Rangod: A Hugrabug ház és a Roxfort egyik alapítója.
Nem:
Származás: Aranyvérű boszorkány
Születési idő: 1000.márc.26.
Születési hely: Wales

Család:
Anya: Gwenevere, 1024, világhírű szakácsnő
Apa: Marcus, 1026, munkanélküli, mert királyi leszármazott
Testvérek: Richard, 995, pálcakészítő
Egyéb családtag: Hepzibah Smith és Zacharias Smith
Háziállat: Egy borz, George

Érdekesség: Rendkívül jó barátság köt/kötött össze Hedviggel, valamint a többi alapítóval. Én vittem be a házimanókat a konyhára, valamint az én receptjeim alapján sütnek, főznek. Az én ötletem alapján készült el a bagolyház, valamint én akartam egy erdőt a birtokra.
Egyedül én vagyok az a szellem, aki nem ezüst, hanem aranysárga színű.
Személyes tárgya: Egy varázserejű pohár, amit Malazártól kaptam. Ahogy hallottam, egy sötét mágus horcrux-ot csinált belőle, ezért elpusztították.

Pálcád: Cseresznyefa, a borzom egy szőrszála, 10 hüvelyk.
Iskolai házad: Az én időmben nem volt iskola.

Előtörténet: Ezerben születtem Walesben, egy kis faluban. Kiskoromban édesanyám főzni tanított, átadta nekem a tapasztalatait, tudományát. Mikor megtanultam olvasni, csak úgy szívtam magamba a könyvek tartalmát. Egyszerűen szomjaztam a tudást. Nem sokkal később megismerkedtem a faluban egy lánnyal, Hedviggel. Rengeteg közös vonásunk, tulajdonságunk volt. Elsősorban az, hogy mindketten szomjaztuk a tudást, és hogy taníthassunk.
Készítettünk varázspálcát is. Én egy cseresznyefáról szedtem le egy ágat, majd mikor faragni kezdtem odasomfordált hozzám a borzom, George. Odatartotta hozzám a farkát, amiből egy jóval hosszabb szőrszál állt ki, mint a többi. Kitéptem hát, majd beletettem a pálcámba.
Tizenhét évesen végre elhatároztuk magunkat Hedviggel. Ideje útnak indulni. Aznap két furcsa idegen vetődött a faluba - bár mi sem voltunk átlagosak. Az egyik fekete hajú, fekete szemű, ravasz tekintetű, szép arcú legény volt. Mondanom sem kell, egyből belé szerettem. A másik szőke hajú, barna szemű, kalandvágyó ember volt. Hedvignek azonnal megtetszett. Velük indultunk útnak. Vándorlásunk során jobban megismerkedtünk. Ennek során kiderült, hogy ők is tanítani akarnak. A teljesen összekovácsolódott csapat utazása során megszületett a Roxfort terve. Nem sokkal később már nem csak elmélet, hanem valóság volt. Felhúztuk a kastély vastag falait. Szépen berendeztük, volt vagy száz torony, pince, több emelet.
Ekkor már csak egy kérdés volt: mi alapján döntsük el, hogy melyik diákot ki tanítson.
Malazár a tiszta vérűeket, valamint a ravaszakat akarta.
Godrik a bátrakat, kalandvágyóakat pártolta.
Hedvig az okosakat gyűjtötte maga köré.
Én azokat támogattam, akik becsületesek, sportszerűek, kedvesek, jóindulatúak voltak, vagy akiknek nem volt kiemelkedő képessége.
Így hát eldöntöttük, mi alapján döntünk. Ekkor azonban Malazárnak eszébe jutott, vajon ki fogja eldönteni halálunk után, hogy melyik tanuló hova kerüljön. Ekkor Godrik létrehozta a Teszlek Süveget.
Végre megvolt, amit szerettünk volna. Taníthattunk. Azonban Malazár egyszer előállt azzal, hogy tisztítsuk meg az iskolát, csak az aranyvérűek maradjanak. Heves vita kerekedett. Ekkor Malazár elment. Én magamba roskadtam, belebetegedtem a hiányába. Rettentően irigykedtem Hedvigékre. Miközben én majd' belehaltam a fájdalomba, nekik gyerekük lett. Boldogok voltak.
Pár évvel később visszatért az én Malazárom, ismét meg akart minket győzni az igazáról. Én egyértelműen mellé álltam, már nem érdekelt semmi, csak az, hogy vele maradhassak. Ekkor újra elszabadultak az indulatok. Minden gyorsan történt. Godrik meghalt, Hedvig pedig ott zokogott mellette. Ekkor bűntudatomban inkább elmentem Malazárral. Összeházasodtunk. Lett egy közös gyermekünk, aki azonban egy betegségben meghalt. Nem sokkal később kedvesem is távozott mellőlem. Belebetegedtem a gyászba, amibe bele is haltam.
Azóta újra itt vagyok a Roxfortban, immár szellemként.

Jellem: Hűséges, őszinte, igazságos vagyok - egyszóval a Hugrabug ház erényei lakoznak bennem. Kedves, megértő, de szigorú is tudok lenni. Mindenért keményen megdolgoztam, amit szerettem volna. Például a Roxmort, meg hogy taníthassak. Nem kevés munkámba került.
Kinézet: A szemem barna vagy kék, folyamatosan változik, csakúgy mint a hajam, ami a vörös és a szőke között ugrál. Karcsú termetű vagyok jelenleg, de egy időben húsosabb voltam, ezért a legtöbb festményen kissé kövérkésen ábrázolnak. Viszonylag magas vagyok.
Vissza az elejére Go down
 
Hugrabug Helga
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Karakterek :: Kísértetek-
Ugrás: