Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Bálterem      Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Bálterem      Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Bálterem      Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Bálterem      3347qiw
A Hónap Játéka
Bálterem      34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Bálterem      Ic7783

Share

Bálterem

Go down 
SzerzőÜzenet
Violet Lestrange
7. Évfolyamos diák
Violet Lestrange

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 49

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 25, 2011 5:15 am

Katherine Darkrose írta:
Stephennek még nem nyílt alkalma válaszolni nekem, amikor is felbukkant az unokahúgom Violet. Igazán csinos volt a ruhája, amely egy könnyed mosolyt csalt az arcomra. Kísértetiesen hasonlít még az ízlése is, Isabellára.
- Jó estét Miss. Lestrange. - viszonoztam én is a köszönést, ám a szokottól eltérően a hangom, most kimondottan kedves tónust öltött fel.

A szokatlanul kedves hang egy pillanatra elnémít, de tényleg csak egy pillanatra, mert a következő percben mosoly kúszik az arcomra. Az az idegesítő, szirupos Lestrange-mosoly.
- Jól érzi magát, tanárnő? - kérdem halkan, kedélyeskedve, miközben a továbbra is ismeretlen fiatalemberre függesztem a tekintetem.
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 25, 2011 5:07 am

Violet Lestrange írta:
Egy halk sóhajjal lépek a bálterembe, miközben kedélyesen nézek végig a bent tartózkodókon. Ismerős arcot egyelőre még nem igazán fedezek fel, de ami késik...
Vagyis, hoppá! Egy ismerős fiatal női arc felvillan a tömegben, s mintha tükörbe néztem volna. Katherine. Hát persze. Magabiztosan lépek a nőhöz és a beszélgetőpartneréhez, s reményeim szerint sikerül legalább az egyiküket zavarba ejtenem.
- Üdvözlöm, Darkrose professzor - lépek oda ajkaimon vidám mosollyal, majd a férfire pillantok.
- Mi még nem ismerjük egymást. Violet Lestrange - nyújtok kezet neki barátságosan.

Stephennek még nem nyílt alkalma válaszolni nekem, amikor is felbukkant az unokahúgom Violet. Igazán csinos volt a ruhája, amely egy könnyed mosolyt csalt az arcomra. Kísértetiesen hasonlít még az ízlése is, Isabellára.
- Jó estét Miss. Lestrange. - viszonoztam én is a köszönést, ám a szokottól eltérően a hangom, most kimondottan kedves tónust öltött fel.

Katherine Darkrose
Violet Lestrange
7. Évfolyamos diák
Violet Lestrange

Hozzászólások száma : 49

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 25, 2011 4:41 am

Egy halk sóhajjal lépek a bálterembe, miközben kedélyesen nézek végig a bent tartózkodókon. Ismerős arcot egyelőre még nem igazán fedezek fel, de ami késik...
Vagyis, hoppá! Egy ismerős fiatal női arc felvillan a tömegben, s mintha tükörbe néztem volna. Katherine. Hát persze. Magabiztosan lépek a nőhöz és a beszélgetőpartneréhez, s reményeim szerint sikerül legalább az egyiküket zavarba ejtenem.
- Üdvözlöm, Darkrose professzor - lépek oda ajkaimon vidám mosollyal, majd a férfire pillantok.
- Mi még nem ismerjük egymást. Violet Lestrange - nyújtok kezet neki barátságosan.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 25, 2011 2:16 am

Stephen Gold írta:
Összerezzent, majd körbe nézett, mikor elhagyta a számat a VÁMPÍR szó.
- Higgye el, tudom... vagyis érzem, hogy mikor hallhatnak minket. - mondtam titokzatosan.
Nem szerette volna, ha kitudódik a kis titka. Mikor elmondta, hogy mivel is foglalkozik, egyből megértettem.
- Én pedig a Három Seprű tulajdonosa vagyok. - kissé elfintorodtam. - Nem olyan, mint képzeltem, de sok galleont hoz. - magyaráztam.

- Értem. - feleltem ám továbbra is tartózkodó voltam. Ezt nem tudtam és nem is akartam legyőzi, hiszen eddig ez mentette meg az életemet. Vagy Leonardo esetében inkább megnehezítette, de legalább nem vagyok egy naiv fruska. Régen kinőttem abból a korból.
- A Három seprű... maga ugyanúgy képes napfénynél járni, mint én? - kérdeztem rá döbbenten, hiszen máshogy nem vezethetne egy éjjel nappal nyitva tartó helyet. A diákok a legtöbb idejüket télen a Három Seprűben töltik, alighogy leérnek Roxmortsba a hely már szinte zsúfolásig tele van.

Katherine Darkrose
Fred Weasley
Varázsló/Admin
Fred Weasley

Hozzászólások száma : 184

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 11:44 pm

- Na, akkor jól van. - mosolyogtam rá. - Hiányol? Akkor beiktathatunk egy családlátogatást is. - mosolyogtam továbbra is.
A kezembe nyomott egy pohár pezsgőt, amit természetesen nem utasítottam vissza. Beleittam, de rá kellett jöjjek, hogy ezt nem szeretem, így csak tartottam a kezemben.
- Ezzel még csak ne is viccelődj. - mondtam szigorúan, miközben leolvadt arcomról a mosoly.
Túl sok rosszat okoztak nekünk a halálfalók. Rettenetesen irtózom tőlük.
- A minisztériumos dolog jól hangzik. - feleltem újra mosolyogva - bár az már nem volt olyan őszinte, mint az előző.
Tudtam - reméltem - hogy viccel, de mégis nyugtalanított valami. Ahogy kimondta: "Átsuhant az agyamon, hogy halálfaló leszek...".
Mintha arra lett volna kíváncsi, hogy miként reagálok, közben meg...szóval tényleg az akar lenni.
Gyanúmat még nem kötöm az orrára, de ezentúl jobban megfigyelem.
- Jól van. Ha ezt ilyen szépen megbeszéltük, mehetünk táncolni. - azzal megfogtam a kezét, és behúztam a tömegbe.
Épp a Walpurgis Lányai játszották a Do The Hippogriff-et. (Ez a kedvencem.)

Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph

Hozzászólások száma : 132

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 4:35 am

Fred Weasley írta:
- Biztos? - kérdeztem mélyen a szemébe nézve.
A válaszával nem törődve tudtam, hogy nem, nem mond igazat. Vagy nem a teljes igazságot mondja.
De nem akartam tovább erőltetni, ezért témát váltottam.
- Amúgy, hogy megy a suli? Remélem leteszed a RAVASZ-t! - mondtam félig őszinte, félig megjátszott vigyorral. - Amúgy mi is akarsz lenni ha végeztél? - érdeklődtem.
Túlságosan titkolózott előttem mostanában Rose. Ez nagyon nem tetszik. Vagy történt vele valami, vagy vele tettek valamit. Ezt meg AKAROM tudni.

Biztos? ugyan Fred, tudom, hogy nem hinnéd el, ha azt mondanám igen, ha meg nemet mondok, akkor meg kérdezősködsz...Azt meg most nem szeretném, maradjunk meg annyiban, hogy majd elmondom...Persze ezeket most nem kötöm az orrára...Majd egyszer csak idővel...Addig meg...Majd lesz valami.
Na ennyit a táncról...Felsóhajtottam és kérdésén elmosolyodtam...- A sulival minden rendben van, és igen leteszem a R.A.V.A.S.Z.-t...Ha minden jól megy. Amúgy meg, apa üzeni, hogy már hiányol.- Néztem fel rá, majd levettem két pezsgőspoharat a pincér tálcájáról és az egyiket, Fred kezébe adtam, a sajátomba meg beleittam...
-Még nem tudom. Gondolkoztam sok mindenen...Átsuhant az agyamon, hogy halálfaló leszek....-Néztem rá, és örömmel nyugtáztam az arckifejezését. -Vagy, a Minisztériumban valahol. Esetlegesen auror is szívesen lennék...Még nem tudom- Mosolyogtam tovább és ismét beleittam a poharam tartalmába.
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

Iskolai Házad : Hugrabug
Hozzászólások száma : 50

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 3:08 am

Összerezzent, majd körbe nézett, mikor elhagyta a számat a VÁMPÍR szó.
- Higgye el, tudom... vagyis érzem, hogy mikor hallhatnak minket. - mondtam titokzatosan.
Nem szerette volna, ha kitudódik a kis titka. Mikor elmondta, hogy mivel is foglalkozik, egyből megértettem.
- Én pedig a Három Seprű tulajdonosa vagyok. - kissé elfintorodtam. - Nem olyan, mint képzeltem, de sok galleont hoz. - magyaráztam.

Varázsló/Admin
Fred Weasley

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 3:04 am

- Biztos? - kérdeztem mélyen a szemébe nézve.
A válaszával nem törődve tudtam, hogy nem, nem mond igazat. Vagy nem a teljes igazságot mondja.
De nem akartam tovább erőltetni, ezért témát váltottam.
- Amúgy, hogy megy a suli? Remélem leteszed a RAVASZ-t! - mondtam félig őszinte, félig megjátszott vigyorral. - Amúgy mi is akarsz lenni ha végeztél? - érdeklődtem.
Túlságosan titkolózott előttem mostanában Rose. Ez nagyon nem tetszik. Vagy történt vele valami, vagy vele tettek valamit. Ezt meg AKAROM tudni.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 2:27 am

Amikor nyíltan kijelentette, hogy jó egy vámpírral találkozni, akaratlanul is összerezzentem, és körülnéztem, hogy kik álltak nem messze tőlünk. Mivel azonban elég kihalt sarkot választottam, szerencsére senki sem tartózkodott hallótávolságon belül.
- Nem tudom hogy van vele, de én még élni szeretnék, így ha lehet legyen kevésbé szókimondó. - fejtettem ki a véleményemet, keményen és éreztem, hogy az egész testem szavaimon mérten szoborrá dermedt. Eddig elég jól eltitkoltam valódi létemet, nem most szerettem volna lebukni.
- Katherine Darkrose, Sötét Varázslatok Kivédése tanárnő. - mutatkoztam be, magyarázatot adva egyúttal arra is, hogy miért is nem kellene hogy hangoztassa vámpír vagyok. Amint ez kiderül, azonnal el kell hagynom az iskolát, és Violet véglegesen egyedül maradna.

Katherine Darkrose
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptySzomb. Dec. 24, 2011 1:53 am

Picit tétovázott, aztán viszonozta köszöntésemet.
- Igazából nem hinném, hogy ismerjük egymást. De jó egy vámpírral találkozni. - feleltem kérdésére.
Jobban megnéztem a vámpírt. Egészen ismerős, bár még sosem láthattam.
- Kit tisztelhetek magában? - kérdeztem rövid hallgatás után. - Én Stephen Gold vagyok, de szólítson csak Stephnek. - kezdem a bemutatkozást.
Nem ilyennek ismerem magam. Sosem szoktam csak így, egyből elmondani hogy ki vagyok, mi a nevem. De most biztonságban éreztem magam. És szabadnak.

Katherine Darkrose

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyPént. Dec. 23, 2011 6:20 am

Már azelőtt megéreztem a jelenlétét, hogy rám köszönt volna és előre is idegessé váltam a helyzettől. Még is mit keres itt még egy vámpír? Ahogy azonban közelebb jött hozzám, a férfi nem tűnt ismerősnek, de nem is árasztotta magából azt a mérhetetlen fenyegetést, amelyet Leonardo és ez már önmagában elég volt, hogy ne hagyjam itt a bált azonnal. És persze Violet is itt van valahol, ebben egészen biztos vagyok.
- Jó estét magának is uram. Esetleg ismerjük egymást valahonnan? - érdeklődtem tőle, feléje fordulva a lehető legudvariasabb, de távolságtartó hangon. Nem jelent jót, ha több vámpír egy azon településen tartózkodik, pláne nem, ha még kapcsolatot is tartanak fent egymással.

Katherine Darkrose
Stephen Gold
Vámpír
Stephen Gold

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyPént. Dec. 23, 2011 5:22 am

Végigcsatangoltam a bálteremben. Sok ismerős arcot láttam, de őket csak a kocsmából ismerem. Barátokat még nem találtam a bálon.
Elindultam a terem sarka felé, amelynél a karácsonyfa állt. Meglepetésemre ott állt egy vámpírhölgy is. Igen, jól láttam hogy vámpír, meg éreztem is a jellegzetes vámpírillatot, amit semmilyen illatszer el nem nyomhatott.
- Jó estét! - köszöntöttem.

Katherine Darkrose

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyPént. Dec. 23, 2011 12:42 am

- Remélem megbocsát, de most mennem kell. Szeretnék körülnézni. - intettem búcsút udvariasan McEllisternek, majd megemelve kissé éj kék szoknyám alját halkan kopogó léptekkel elindultam, hogy elvegyüljek a bálozók között. Láttam néhány ismerős arcot, többet között Miss. Seraphot és párját is, újfent szemügyre vehettem, majd haladtam tovább egy félreeső kis sarok felé, nem messze a karácsonyfától.

Katherine Darkrose
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyCsüt. Dec. 22, 2011 4:42 am

-Az égvilágon semmit! Egyik este találkoztunk az egyik kocsmában, amikor megvettem az új házi kedvencem...Odaült hozzám, közölte, nagy vonalakban, hogy tudja ki vagyok, és akkor is az anyámmal jött. Ott is elküldtem a fenébe...Aztán az iskolában kaptam egy levelet egy tanártól, és amikor lementem, akkor derült, ki hogy megint Ő az...Ennél többet Én sem tudok....-Sóhajtottam fel, majd engesztelés képpen odabújtam hozzá. Az igazság az, hogy nem mondtam el neki mindent, de jobb ha még mindig nem tud arról, hogy találkoztam pár halálfalóval....Majd, ha végre végeztek, és békén hagynak...-És amúgy sem akarom, hogy bajod legyen belőle...Valami nincs rendben McEllister proffal...És ha csinálna veled valamit...Azt nem nem tudnám elviselni...Ana után, ha téged is elveszítelek...Azt nem hiszem, hogy kibírom épp ésszel...-Néztem fel rá, majd adtam az arcára egy puszit, és elmosolyodtam.
-Most pedig, elmehetnénk táncolni...-Néztem rá nagy boci szemeimmel, kérve, hogy vigyen táncolni...
Fred Weasley
Varázsló/Admin
Fred Weasley

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyHétf. Dec. 19, 2011 10:56 pm

Elindultunk a fal felé, otthagyva a tanárokat.
- Természetes, hogy nem hagyom annyiban, ha így emlegetik a családodat. - feleltem. - Mégis miért ne húzzak vele ujjat? Mondd csak, mit tudsz erről az emberről? - kérdeztem kedvesen, mégis ellentmondást nem tűrő hangon.
Közben gyanakvóan a szemébe fúrtam a tekintetem. Tudtam hogy tud valamit, amit nem akar elmondani. De akkor is kiszedem belőle. Ha meg nem sikerül, akár elkérem Harry köpenyét, és követem - akármennyire nem szép dolog.

Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyHétf. Dec. 19, 2011 3:28 am

Igazából minden megjegyzését figyelmen kívül hagytam. Szféra? Hol érdekel az engem? Betörnék? Ugyan már, majd pont Én aki még egy póktól is frászt kap...A következő megjegyzésére már épp mondtam volna valamit, amikor Fred közbevágott. Igazán kedves volt tőle, és nagyra értékeltem, mert nagyjából...a szíves témát kivéve igaza volt.
-Sokat képzelek magamról, ohh ebben nincs vita. viszont nem tűnöm senkitől, hogy az anyámat emlegesse, főleg nem olyan maró gúnnyal, ahogyan azt Ön is teszi.... Nem kérek bocsánatot, nincs miért! És karácsonyi szünet van, akkor megyek el, amikor szeretnék. A büntető munkámat pedig, nem tölthetem magánál csak és kizárólag igazgatói engedéllyel és alapos indoklással.- Mondtam nyugodt hangon, majd a tanárnőre néztem és elmosolyodtam. -Remélem nem okoztam Önnek kellemetlen előestét.- Néztem rá bocsánatkérően, majd belekapaszkodtam, Fred-be.
-Tanárnő engedelmével, mi mennénk.- Néztem rá, és Mr. McEllister-t figyelmen kívül hagyva, biccentettem egyet a tanárnőnek, majd finoman meghúztam, Fred karját.
-Köszönöm, hogy megvédtél...De vele Te ne húzz ujjat, rendben?- Kérdeztem szépen, majd amikor a falhoz értünk adtam az arcára egy puszit.
Fred Weasley
Varázsló/Admin
Fred Weasley

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 18, 2011 10:58 pm

Eddig csendesen hallgattam a többiek beszédét, és figyeltem a történéseket.
Ahogy Rose "véletlenül" széttapossa annak a tanárként emlegetett egyén lábát - közben majdnem kitört belőlem a röhögés, de igyekeztem türtőztetni magam - , majd a kisebb vitájukat.
Ám egy mondat különösen.... hogy is mondjam... szíven ütött. Persze nem is hagyhattam szó nélkül.
- Hogy merészel így beszélni? - kezdtem fenyegető hangon. - Mégis milyen alapon merészeli sértegetni Rose családját? Tudja az emberek érző lények. Akiknek van szívük. - máshogy egyszerűen nem tudtam megfogalmazni. - Bár, most hogy egy kicsit elgondolkodom... nem tudhatja. Maga csak egy önző, szadista féreg. - majd mikor kinyitotta a száját, hozzátettem. - Nyugi, tőlem nem vonhat le pontot, sőt, még csak meg sem szabhatja, hogy meddig maradok. Amúgy ha jól tudom, ma kezdődik a karácsonyi szünet... ezáltal nem büntetheti meg Rose-t, és még csak le sem vonhat a házától. - próbáltam védelmembe venni Rosy-t. Ezzel befejezettnek tekintettem a beszédemet, de azért még gúnyosan hozzátettem: - Tanár úr.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 18, 2011 9:49 am

- Kérem, ez még is csak Karácsony a szeret ünnepe. Miss. Seraph kérem fékezze magát. - kértem, miközben nyomatékos pillantással jutalmaztam a fiatal hölgyet. Jobb lesz, ha inkább elvonul a kedvesével az oldalán, nem kellene magára haragítani McEllister-t. Az nem vezetne a továbbiakban semmi jóra.
- Igazán figyelmes. - bólintottam, miközben elfogadtam, a felém nyújtott karját, és belekarolva együtt léptünk be a bálterembe, ahol már jó néhány pár önfeledten táncolt. Közöttük volt néhány diákom is.

Katherine Darkrose
Darren McEllister
Számmisztika Tanár/Halálfaló
Darren McEllister

Hozzászólások száma : 10

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      EmptyVas. Dec. 18, 2011 9:42 am

- Nem igazán értem a problémáját, Hölgyem! Először is egy csepp parfüm van rajtam, másodjára pedig nem járkál az irodámba állandóan! Legalábbis tudtommal nem! Nagyon remélem, hogy ezzel a mondattal pedig nem azt akarja közölni velem, előszeretettel tör be hozzám ezzel is megsértve a privát szférámat! – emelem fel kicsit a hangomat és meredek rá. Mégis mit képzel ez a kis taknyos magáról? Akárhogy vesszük, én vagyok a tanára és neki ezt el kell viselnie. Ha bunkó vagyok bunkó vagyok, ha beszólok, beszólok, neki akkor is kötelessége jópofát vágni hozzá. Milyen dolog az, hogy egy fiatal lány – függetlenül házától – ilyen stílusban, ekkora gúnnyal beszél egy tanárral? Még egy neveletlen kölyök sem engedi ezt meg mással szemben, és tulajdonképpen nem is igazán értem ezt úgy, hogy rajtam kívül ott van még egy tanár. Persze azt sem igazán tudom megérten, hogy egy másik tanár miért nem fegyelmezi a diákját. Értem én hogy szórakozunk, hogy buli van, de azért nem őriztünk együtt disznót! Tetszik nem tetszik felette állok, és kutya kötelessége benyelni. És nem sértődés munkálkodik bennem, hanem egy alap dolog melyet így gondolok. Van pár év közöttünk, és ha más nem az idősebb jogán is jár az a tisztelet, melyet egyáltalán nem kapok meg.
- És mégis mit képzel? A másokkal szembeni gúnyolódást a Weasley házban tanulta? Nem… kétlem, mivel ott volt egy anya, aki megnevelte a gyerekeit annyira, hogy azok hallgatnak rá, és nem hozzák kínos helyzetbe. Kár hogy ez magának nem adatott meg. 10 pont a Mardekártól, valamint úgy gondolom, hogy a buli Önnek véget ér 10 órakkor, amennyiben nem kér bocsánatot. Sőt, lehetősége lesz még némi extra büntető munkára is nálam, a szobámba, kettesben… Most pedig már megbocsásson… Szabad lesz? – nyújtom a kezem Katherin felé, és amennyiben igent mond el is vezetem.

Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Bálterem    Bálterem      EmptySzer. Nov. 16, 2011 6:27 am

A bálterem a táncolni vágyók otthona egy hatalmas mesésen díszített karácsonyfával a leghátsó sarokban és néhány ülőalkalmatossággal.
Bálterem      23ubmn6
Bálterem      Fu6vzk
Ajánlott tartalom

Bálterem      Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bálterem    Bálterem      Empty

Bálterem
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal