Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Merlin Zoknija Kocsma Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Merlin Zoknija Kocsma Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Merlin Zoknija Kocsma Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Merlin Zoknija Kocsma 3347qiw
A Hónap Játéka
Merlin Zoknija Kocsma 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Merlin Zoknija Kocsma Ic7783

 

 Merlin Zoknija Kocsma

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Join date : 2010. Jul. 14.
Age : 27
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptyHétf. Júl. 16, 2012 2:34 am

Játék lezárva.

Szabad játéktér!
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132
Join date : 2011. Apr. 25.

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptySzer. Dec. 07, 2011 3:37 am

„Az elménk néha olyasmit láttat velünk, amit a szívünk igazinak szeretne hinni.”

Ami azt illati, már szerettem volna visszamenni a kastélyba, de mivel a járőrözés hajnali valameddig tart kénytelen vagyok itt lent maradni. De ilyenkor már a boltok is bezártak, csak a kocsmák vannak nyitva és kinek van kedve egyedül beülni, a sok részeg alkoholista barom közé? Tisztelet a kivételnek…De Én még nem jártam olyan kocsmában, ahol ne lenne majdhogynem az egész bagázs részeg. De hát, ízlések és pofonok. Felsóhajtottam, majd a kért hús megérkezésekor felcsillant a szemem és megfogva egy darabot meglengettem a kis drágaságom előtt, aki kapva kapott az alkalmon és neki is látott, amint kimarta az ujjaim közül.

Sajnos nem sokáig élvezhettem a csöppem társaságát, egy faragatlan alak ledobta magát velem szembe. Még is, mit képzel, az meg még felháborítóbb, hogy csak úgy, kérdés nélkül ült ide le. az ilyet megtudnám ütni. De mivel nem vagyok olyan, nem teszek mást, inkább figyelmen kívül hagyom. Amikor a pincér kihozta az italom, megköszöntem neki, majd beleittam és tovább etettem a kis gömböcöt.

Felpillantottam a szemben ülő alakkal, majd felsóhajtottam és azért a pohárért nyúltam amit Ő hozott.-Feltételezésem szerint, mérget nem rakott bele, az túl átlátszó lenne, valami altató szert? Meglehet, magából kinézem, de arra ott az a bizonyos átok, ha bármit is akarna velem kezdeni. Szóval a sör tiszta. Meg egyébként is. Ha lenne benne valami, akkor nem hencegne ekkora pofával itt előttem.- Néztem rá, majd hogy bizonyítsam az érvem beleittam a sörbe. –Nos semmi bajom, ebből kifolyólag, maga akar tőlem valamit. És ahhoz józanul kellek, míg rám nem un, majd jön a szokásos átok és megerőszakol. Ott hagy egy sarkon, jobbára letakar egy kabáttal, és hagy megfagyni.- Méztem rá, mivel nem ez lenne az első ilyen esett itt Roxmorts-ban. Ezért is küldenek le minket párosával, de a párom beteg lett. Így kénytelen kedvetlen egyedül kellett lejöjjek, na nem mintha zavarna. Csak azért jó az a tudat, ha van velem valaki lent. Már mint ilyenkor, este. Felsóhajtottam, majd belenyúltam a táskámba és elővettem egy kis tasakot, majd megfogva a fickó poharát beleöntettem a tasak tartalmát.

-Nos, lássuk maga mennyire bízik meg bennem. Maga szerint mérget öntöttem bele, vagy van annyi vér a pucájában, hogy megissza és nem kérdez, vagy feltételez semmit?- Érdeklődtem, miközben Én halál nyugodtsággal ittam a jól megérdemelt kis sörömet. ugyan már, van méreg a táskámban, de ez nem az. Ennyire nyiltan nem ölnék meg senkit. Meg aztán, nem vagyok azaz öldöklő fajta. És nem is akarok az lenni, de vele ellentétben, Én még jó modort is tanultam szóval…-Rose vagyok. Tudja, bunkókkal nem állok szóba, de magam nem közönséges varázsló, és nem hiszem, hogy a minisztérium, pont ideküldene, egy ilyen iszákos balféket. Ohh nem, a maga szeme másról árulkodik….-Néztem jó mélyen a szemébe, majd közelebb hajoltam hozzá, és suttogni kezdtem. –Mit akar tőlem, egy halálfaló? Ha pedig nem az, elnézést a feltételezésért. Tévedni emberi dolog. Remélem tudja. -Felhúztam a bal térdem, majd megfogtam a bokám és vártam mit lát, és mit mond. Én ilyenekben nem nagyon tévedek, ha még is, majd kiengesztelem, egy teával. ezen ne múljon.
Vissza az elejére Go down
Darren McEllister
Számmisztika Tanár/Halálfaló
Darren McEllister


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Nov. 02.

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptySzer. Dec. 07, 2011 2:33 am

Merlin Zoknija Kocsma 34t6780

Nem kellett túlzottan sokáig várnom arra, hogy kiderüljön miért is van itt. Persze hazudnék ha azt mondanám, nem lepett meg az akciója, melyet csak tágra nyílt szemekkel bámulhattam végig. Pont úgy viselkedett, mint egy szánni valóan tündéri kislány. Ilyenkor azért elgondolkodom azon, hogy tényleg erre van e szükségem, hogy tényleg ezt akarom e. Hiszen kinek van már manapság szüksége egy
kislány sírálmait hallgatni, nekem pedig ezt kell tennem, ha azt akarom, hogy a Halálfalók csapatát erősítse. Nem kell még egy Malfoy, aki az utolsó pillanatban bemondja az unalmast, és aki csak gyáván megfutamodik akkor, mikor tényleg szükség lenne rá! Én nem akarom semmirekellő embereket nevelni, akikre inkább nem is támaszkodom, mert hamarabb próbálnak majd kiszállni mint én. Akkor pedig megint mi marad? Nekem kell megint mindent rendbe hoznom, eltenni pár embert láb alól, és még a munka is rám marad. A túlórámat pedig a Nagyúr sajnos nem fizeti.

Nagyot sóhajtok, majd legurítom a torkomon az utolsó cseppeket is a teámból. Még pár pillanatig elnézegetem, ahogy Piroska elörömködik a vadonatúj játékának. Persze nem kell messzire mennem ahhoz, hogy ebből is levonjam a kellő konzekvenciát… apuci édes kislánya új játszópajtit kapott, mert már unta a meglévőeket, vagyis! Gazdag, flegma, elkényeztetett libával lesz dolgom, aki nem lesz túlzottan kedves. Vajon miért is nem szoktam már meg ezeket a jellemű embereket?
Hangos csattanással leteszem a pultra a poharamat, majd a pulthoz sétálok. Látom, hogy figyelnek, úgyhogy mindezt csak egy kellemes mosollyal nyugtázom. Kikérek még egy adag rumos teát, illetve egy vajsört majd a lány asztalához lépkedem. Egy intéssel a magasba repülnek az italok, majd szép lassan az asztalra helyezkednek. Hiszen nem vagyok én se mugli, se kvibli, hogy ne tudjam odaröptetni őket. Amint azok helyet foglaltak, én is leülök mindenféle kérdezés nélkül.
- Bocs, látom szabad ez a hely.. – mondom pofátlanul, majd magamhoz veszem a gőzölgő italomat.
- A vajsört neked hoztam, a tiéd! Persze nem muszáj meginni, hiszen akár még mérget is keverhettem bele… - mondom egy kellemes mosollyal, majd a lány arcát kezdem nézni. Nagy baba szemek, porcelán arc, és vöröslő tincsek.. akárcsak az a másik. Sóhajtom egyet, majd elhelyezem a pálcámat kesztyűmben lévő szerkezetbe, hogy ne kelljen érte kapkodnom, ha szükség lenne rá…
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132
Join date : 2011. Apr. 25.

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptyKedd Nov. 29, 2011 7:21 am

„Az elménk néha olyasmit láttat velünk, amit a szívünk igazinak szeretne hinni.”


Az igazat megvallva, ma nem szerettem volna kikelni az ágyból. Az egyetlen dolog, amire vágytam, az konkrétan Fred volt. De mivel vele nem tudtam összefutni-tekintve, hogy a hivatali kötelességei elszólították, kénytelen voltam kitalálni valami jobbat. És az a jobb, csak és kizárólag egy esti séta lett volna…Ha nem nekem kellett volna ügyelnem a diákokra. Iskola elsőként példát kell mutatnom, és megbüntetni azokat, akiket kell. Csak hát…Nem Én voltam beosztva Roxmorts-ba. De ezen igen könnyen változtatni tudok. Megkerestem, azt a Hollóhátast, aki oda van beosztva és simán elcseréltem vele. Nem kellett nagyon győzködnöm, egyből bele ment. Még örült is neki, Én meg főleg, hogy letudok menni. A szobámban pakolásztam és tettem össze a ruhám, amikor a drága baglyom megjelent, csőrében egy levéllel. Nem lepett meg annyira, csak az, hogy ki küldte. Végül is, számítottam rá, hogy megérkezik, de hogy ilyen hamar, arra nem. Felsóhajtottam, majd elindultam lezuhanyozni és felöltözni. Nem csak azért vettem feketét, mert olyan kedvem volt. Most van, másfél éve, hogy édesanyám meghalt. Sajnos gyorsan repül az idő. Felvettem a csipkés szoknyám, egy csipkés harisnyával, a csipkés térdig érő csizmám, fekete pólót, amin csipke minta ékeskedett és persze egy fekete kardigánt. Már csak a kabátom volt hátra. De előtte a hajam…Napok óta egyre csak göndörebb, nagy nehezen kifésültem, és eligazgattam, úgy, hogy jó legyen, majd felvettem a kabátom, és a táskám, amin a Mardekár ház ékes szimbóluma mutatkozott meg. Majd a kabátom. Pálcám a csizmámba rejtettem, mint mindig, majd elköszönte a lányoktól és elindultam le.

Az igazat megvallva, nem kellett sokat bajlódnom a diákokkal. Igen hamar leesett nekik, hogy nem kéne itt lenniük. De mivel az Én időm még nem járt le, és úgy is nemsokára találkozom van…Így tehát, elindultam a lepusztult kocsma felé, ahol a megbeszéltek szerint találkozóm van. Besétáltam hát a kocsmába, majd kértem egy vajsört, és leültem egy szép kis asztalhoz. Szép…Miket beszélek, ez nagyon messze áll a szép fogalmától. Levettem a kabátom és megigazítottam a hajam, majd amint megérkezett a vajsöröm beleittam. Valahogy nem volt jó előérzetem, de hát mit tehetnék. Egy újabb kis házi kedvencért, mit meg nem teszek…Jó nem közönséges kedvenc, az egyig legritkább fekete hippogriff, az amiért én ma itt vagyok. Apa azt mondta mondjam mit kérek és Ő elintézi. El is intézte, nekem csak az volt a dolgom, hogy felvegyem a kapcsolatot azzal, aki idehozza nekem. Minden ajtónyílásra odakaptam a fejem, de csak nem Ő volt az. Lassan kezdem azt hinni, hogy csak szívatott. De pech, mert így a pénzt sem kapja meg…Ami azt illati, nem volt olyan drága, mint ahogy Én azt hittem. De ez nekem csak jó. A következő pillanatban jeges szél fújt végig a kocsmán, mire lassan felkaptam a fejem, de csak nem az volt, akire Én vártam. Egy olyan 20-25 év közötti férfi jött be. Helyes darab, de nem annyira, mint Fred. És megint oda lyukadtam, ki ahonnan elindult a gondolat menetem. Fred…Megfogtam a nyakláncom, majd kinyitottam és elmosolyodtam a kicsi kép láttán, ami mozgott. Csak legyen vége az évnek, utána úgy is találkozunk többet…Legalábbis remélem!

Lassan telt az idő, Én meg elkezdtem unatkozni. Előhalásztam a kis mini sárkányom, majd addig simogattam míg végül fel nem ébredt. Ezután csak néztem, ahogy körbe-körbe rohangál az asztalon és majdhogynem fellöki a söröm. Tényleg nekem olyanom is. Ideje lenne inni is belőle…De most nem vagyok szomjas, ahhoz túl ideges vagyok. Megfogtam a kicsi sárkány farkát, majd felemeltem és nyomta a fejére egy puszit, amitől nyomban összegömbölyödött és mély álomba szenderült. Egyem a kis drágát, de neki is pihennie kell.

Legnagyobb meglepetésemre, ott ült velem szemben a férfi, amint felnéztem a táskámból. Apró riadalmat okozott, de nem vettem a szívemre. Végigmértem, majd váram, hogy nekikezdjünk. Nem volt nagy dolog, hozta a griffet, megmutatta. Istenem, ha valaki látott valaha cukit, még nem látta ezt a kis tollas-szőrős jószágot. Feltudnám falni! Eszméletlen aranyos. Odaadtam érte a pénzt, majd a férfi amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is ment. Körbe néztem, de mivel nem láttam ismerőst, így visszadőltem a székbe és elkezdtem szórakozni az új kis kedvencemmel. Falat egy jószág, meg kell hagynom. Közben megittam a söröm, így kénytelen voltam rendelni még egyet, meg két jól apróra vágot, friss nyúlhúst. Csodálkoztak is hogy nyersen, de aztán leesett nekik, hogy a griffnek lesz.
Vissza az elejére Go down
Darren McEllister
Számmisztika Tanár/Halálfaló
Darren McEllister


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Nov. 02.

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptyKedd Nov. 22, 2011 11:35 pm

Merlin Zoknija Kocsma 34t6780

Jéghideg, csillagfényes éjszaka volt. Ezek azok az éjszakák, mikor az ember a párjával inkább csendesen összebújik a meleg takaró alatt, nem pedig küldetésre megy. Én azonban hajthatatlan voltam. Igaz nem is vár semmilyen nőcske sem az ágyamban, így nem kell a felesleges magyarázkodásokkal törődnöm, hogy elmondjam, miért is megyek én el otthonról ilyen éjnek évadján. Végre eljött ez a nap is. Az újoncok megkörnyékezése mindig ez idő tájt esedékes, és ha szabad így fogalmaznom, most ez a dolog fontosabb, mint bármikor máskor. Egyre kevesebben vagyunk! A félős söpredék
önszántából adja fel magát csak azért, hogy valamilyen kegyelemnek nevezett dolgot reméljen. Szánalmas a viselkedése azoknak, akik egykoron még magasztalva, fennhangon hirdették a Nagyúr eljövetelét, és a fontosabb csatákban is a neve alatt harcolhattak. Most pedig, hogy Voldemort ismét gyenge lett, elbujdosnak, és a másik oldalra pártolnak. Undorító ez a viselkedés. Ha előszeretettel élnék a groteszk adta képzelgésekkel, akkor most magamat egy óriási cipővé változtatnám, és ezeket az árulókat – pont úgy ahogy Kaffka is tette – csótányokká. Örömmel taposnám el őket, és venném az életüket, hogy megértsék, az árulás nem megbocsátható bűn.

Eközben fekete szövet kabátomat a hátamra terítve kisétálok a hatalmas ajtón. Precízen bezárom magam mögött, hiszen nem tudhatja meg senki sem, hogy itt lakom. A bűbájaimnak hála, ez úgyis csak egy romos épületnek tűnik, melyet még a mugli szüleim vettek anno nekem. De mivel én megszakítottam velük a kapcsolatot, magára hagyták ezt a tégla monstrumot. A befejezéssel nem törődtek, hagyták hogy az enyészeté legyen. Persze belülről egyáltalán nem így néz ki. Onnan szemlélve tökéletes. Csak hát a foglalkozásomnak hála nem hívhatom át a szomszédokat sütiket sütögetni… hál’istennek!
Vetek még egy pillantást a környékre, a közelben mászkáló macskákra, majd mikor mindent nyugodtnak és tökéletesnek ítélek elindulok. Csuklyámat a fejemre húzom, annyira, hogy az arcomból semmit ne lehessen kivenni, majd óriási léptekkel végigszáguldok a forgalmasabb utcákon. Annyira messzire nem kell mennem, csak a Roxfort közeléig, úgyis lesz kinn jó pár diák, aki nem bírja a bezártságot, és inkább szabadon sétálgat. És ezeknek a nagy része Griffendéles és Mardekáros. Hiszen a fontosabb emberek mindig megtalálhatók itt. A szabályokat meg kell sérteni azért, hogy tanulhassunk belőlük… Én is megsértettem mindig, és ez a mai napig nem változott.
Eközben egy lepukkant kocsma elé érkezem. Kopott cég tábláját egy pillanatig kíváncsian fürkészem. Annak idején mi mindig ide jártunk, mert itt nem volt fontos az, hogy hány évesek vagyunk, megkaptuk amit akartuk. És hát nem mellékesen ez a hely eléggé lepukkant ahhoz, hogy el lehessen kezdeni tervezgetni a világuralomra törő terveket.

Egy hangos nyikordulással kitárom az ajtót, majd belépek. Fűtés még mindig semmi, emlékszem erre is, egészen december közepéig várni kellett arra, hogy az itt dolgozó varázsló hidegnek érezze a klímát.
A pulthoz lépek, majd leadom a rendelést, forró rumos teával fogom magam felmelegíteni egészen addig amíg…. meg nem pillantom a vörös hajzuhataggal rendelkező lányt.
Vörös tincsek, csillogó szemek… túlságosan hasonlít valakire, túlságosan megmozdít bennem olyan emlékeket, melyeket már eléggé mélyre temettem. Mindenesetre örülök, hogy nem nyúltam mellé a helyválasztással. Mardekár címere fityeg a táskáján…
Vajon egyedül van? És ha igen, miért jött ide egy szál magában? Felteszem magamban a költői kérdéseket, majd az egyik sötét sarokba helyet foglalok, egészen addig míg meg nem iszom a forró lélekerősítőmet, és míg meg nem kapom a választ a kérdésemre.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma EmptyCsüt. Nov. 17, 2011 1:41 am

A kocsma a város szélén található, odabent szinte vágni lehet a pipa füstöt. Nem egy felkapott hely, a legtöbb zsivány és rossz életű ember itt tölti az estéit.
Merlin Zoknija Kocsma 1fu1qh
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Merlin Zoknija Kocsma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Merlin Zoknija Kocsma   Merlin Zoknija Kocsma Empty

Vissza az elejére Go down
 
Merlin Zoknija Kocsma
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kocsma rész
» Mágikus Merlin babaszalon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Varázs Világ :: Roxmorts-
Ugrás: