Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Lex Rottern Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Lex Rottern Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Lex Rottern Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Lex Rottern 3347qiw
A Hónap Játéka
Lex Rottern 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Lex Rottern Ic7783

Share

Lex Rottern

Go down 
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Lex Rottern Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lex Rottern   Lex Rottern EmptyVas. Dec. 18, 2011 9:04 am

Lex Rottern köszönöm a javításokat, ezennel Elfogadlak! Kérlek foglald le az avi alanyodat és már mehetsz is játszani Smile

Hermione Malfoy

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Lex Rottern Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Lex Rottern Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lex Rottern   Lex Rottern EmptyVas. Dec. 18, 2011 8:28 am

Üdvözöllek Alexander

Nos, első körben szeretném, ha használnád a Varázslók számára készült Előtörténet mintát, amelyek a Karakteralkotás -> Előtörténet minták témában találsz meg.
Ezen felül, kérlek, hogy javítsd az előtörténeted végében a Roxfortra vonatkozó részt, mivel az iskolában csak és kizárólag, a diákok és a tanárok kapnak szállást, vagy is olyanok, akik az iskola dolgozói.
Amennyiben eszközölted a javításokat, kérlek írj nekem üzenetet. Smile

Hermione Malfoy

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Lex Rottern Bi5h08
Lex Rottern
Varázsló
Lex Rottern

Hozzászólások száma : 3

Lex Rottern Empty
TémanyitásTárgy: Lex Rottern   Lex Rottern EmptyVas. Dec. 18, 2011 7:51 am

LEX ROTTERN

Lex Rottern Lex_Luthor

Név: Alexander Rottern
Becenév: Lex, Alex
Kor: 21 év
Rangod: Varázsló
Nem: Férfi
Származás: Mugli születésű mágus
Születési idő: 1977. 12. 18.
Születési hely: Amerikai Egyesült Államok

Család:
Anya:
Apa: Jamie Rottern – 45 – Állatorvos – halott
Testvérek: Nincsenek
Egyéb családtag:Maxwell Rottern – 67 – Mágus – halott
Emily Klowe Rottern – 64 – Boszorkány – halott
Háziállat: Nincsen

Érdekesség: Kopasz és mindig elegáns mugliruhákban jár.
Személyes tárgya: A Pálcám.

Pálcád: 10 hüvelyk, tiszafa, sárkányszívizomhúrral.
Iskolai házad: Hugrabugnál voltam
Évfolyamod: Végeztem

Előörténet:

Amikor a mágikus képességeim jelentkeztek, még nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz. Igazából, nem is tudom mire gondoltam. Úgy hiányzol, Amy. Végigsimítottam a velem szemben álló sírkövön, mintha csak az ő arcát simítanám újra végig. Olyan nehéz nélküle. Soha nem hittem volna, hogy így alakulnak majd a dolgok. A temető néptelen volt, bár ez annyira nem meglepő, révén, hogy éjszaka volt és hát a temetőkbe amúgy sem nagyon jár senki sem szívesen. Visszaemlékeztem azokra az időkre, amikor az életem még gondtalan volt. Amikor még csak az miatt aggódtam, hogy ne változtassak át magam körül minden tárgyat állatokká. Igen, akkoriban még meglehetősen rakoncátlankodott a mágikus erőm. 1977-ben láttam meg a napvilágot, Amerikában. Ott laktunk egészen 10 éves koromig, azután Angliába költöztünk. A szüleim nagy-nagy odafigyeléssel neveltek engem, ugyanis én voltam az egyetlen gyermekük, ezért nagyon szerettek. Pedig mindig is szerettem volna egy kistestvért, de ez sajnos nem adatott meg nekünk, pontosabban a szüleimnek. Problémáink miatt költöznünk kellett, de szerencsére Londonban találtunk egy olcsó lakást. Sok szép emlék köt a szüleimhez és igazán, szívből szeretem őket. Egy évvel később, mikor megkezdődtek körülöttem a furcsaságok, akkor sem dobtak el maguktól, félve, hogy a szörny, amit életükben neveltek, ellenük fordul. Amikor egyszer megijedtem a szomszéd kutyától, félelmemben jégtömbbe fagyasztottam azt, a szüleim szeme láttára. A szüleim nem ijedtek meg és nem akartak bedugni az orvosok közé kivizsgálásra, helyette inkább megértően és számomra meglepően fogadták a hírt. Arra bíztattak, hogy próbáljam meg megismételni a cselekedetemet, ami még nagyobb döbbenetemre, sikerült is. Jóllehet nekem van egy elméletem arról, miszerint ez csak azért történt így, mert szeretete és izgatottsága inspirált. Mikor sikerült egy közeli lámpának a búráját megfagyasztanom, édesapám arra buzdított, hogy koncentráljak és próbáljam meg kiolvasztani. Nagy ámulatra ez is sikerült és később, mikor a kutyára összpontosítottam a „hatalmamat”, az is kiolvadt és semmi baja sem volt. Mi több, addigra olyannyira megrémült az újabb megdermedés lehetőségétől, hogy azok után soha többé nem ugatott meg, pedig mindaddig sportszerűen űzte ezt az elfoglaltságot. A szüleim a történtek után hosszú napokig gyakoroltatták velem a műveleteket, hogy, apám elmondása szerint, az adományom kifejlődhessen rendesen. Ők ugyanis hittek benne, hogy még többre is képes lehetek. Bár ők tagadták, de én azért néha láttam a szemükben azt az őszinte csodálatot, amit az jelentett nekik, hogy aktívan és szabadon használhattam a képességeimet, még akkor is, ha akkor, gyerekfejjel, még nem is fogtam fel annak jelentőségét, milyen erőt is birtoklok én. A szüleimnek nincsenek különleges képességeik, de tudták, hogy amit én tudok, az több mint egyediség. Az varázslat. A nagyszüleim ugyanis, akik sajnos még egészen kicsi koromban meghaltak, varázslók voltak. Ők ezt tudták, ahogyan azt is, hogy varázserő és mágikus lények léteznek körülöttünk a világban, ám azokat ők, a varázstalan emberek, azaz muglik, nem láthatják. Mindazonáltal tudtak a létezésükről, ám, hogy megóvjanak engem, nem beszéltek róla. Nagyszüleim ugyanis a rejtélyes eltűnésük előtt még meghagyta nekik, hogy, ha velük bármi különös történne és belőlem is olyan válik, mint ők, ami nincs kizárva, akkor semmi eshetőség szerint se beszéljenek róla nekem. Vannak találgatások ugyanis, hogy ők megszállottan harcoltak a Halálfalók ellen, legalábbis édesapám mindig azt írta a leveleiben, mikor a Roxfortba jártam, hogy nagyapa folyton az ellenük vívott csatájukról mesélt neki régebben. Úgy néhány hónappal később már úgy, ahogy tudtam is kontrollálni a képességeimet, ám az néha még így is elszabadulni látszott. Olykor székeket és asztalokat változtattam át. Gyakran nagyobbá vagy kisebbé változtattam őket, vagy csak szimplán madarakat kreáltam belőlük. A nyáron aztán kaptam egy levelet, amiben az állt, hogy felvételt nyertem a Roxfort Boszorkány És Varázslóképző Szakiskolába, ahol olyan ifjú mágusnövendékeket oktatnak szintén mágus tanárok, mint én. Ősszel aztán nagy izgalommal és várakozással megkezdtem a tanulmányaimat a kastélyban. Jóllehet a tanszerek begyűjtésével és az Abszol Út kiismerésével akadtak gondjaim, de azért megoldottam. A Teszlek Süveg a Hugrabugba osztott be, némi mérlegelés után. Nagyon örültem, hogy minden simán ment, mert nagyon sokat izgultam emiatt. Első évemben már rá kellett jöjjek, hogy nekem a kedvenc tantárgyam az Átváltoztatástan, amit nagyon szerettem, mert mindig kimagaslón jó eredményeket értem el benne, akár csak a Sötét Varázslatok Kivédésében. Mindkét tantárgyból nagyon jó voltam már a kezdetektől fogva, bár a többiből sem panaszkodhattam, mert imádtam tanulni és új ismereteket szerezni a mágiáról, ami miatt a többiek gyakran is néztek rám furcsán. A repülésórákat is nagyon kedveltem, mert imádtam a levegőben seprűzni. Olyankor legalább, ha csak néhány percre is, de elfeledhettem mindent és gondtalanul lebeghettem. Az évek során nagyon sokat fejlődtem, mint szellemileg, mint pedig mágikus képességeim kiterjesztéseiben is. Néhány tanárral kimondottan jó viszonyt ápoltam és barátom is nagyon sok volt az iskola falain belül, igaz, javarészt ők is mind Hugrabug házba valók, bár mi a Griffendéllel is nagyon baráti viszonyt ápolunk. Ellentétben a Mardekárral. Suli közben is mindig tartottam bagolyposta útján a kapcsolatot, szeretett szüleimmel, majd sok-sok tanulás árán végül letettem az RBF-et Sötét Varázslatok Kivédése, Gyógynövénytan, Mugliismeret, Számmisztika, Rúnaismeret, Bájitaltan, Bűbájtan és Átváltoztatástan tárgyakból. Bájitaltanból csak a Várakozáson felülit sikerült megszereznem, míg a többiből Kiválóra végeztem, így mindegyiket folytattam is RAVASZ szinten. Nem titkolt szándékom volt, hogy tanár vagy auror legyek, bár mindenképp el akartam indulni egy világkörüli utazásra a pályaválasztás előtt. Nagy nehezen elvégeztem a RAVASZ vizsgákat és elindulhattam egy hónappal később az iskola vége után egy nagy utazásra. Hegyeket másztam meg a nagy távolban, barlangokban jártam, túrákat tettem kietlen pusztákon és sötét erdőkben. Sok-sok fenevaddal találkoztam már életemben és még több kalandot éltem át. Találkoztam egy faluvégi kis kunyhóban egy gyönyörűséges nővel, Amy Maxwoll-al, akibe szinte első látásra beleszerettem. Hosszú heteken át maradtam a faluban és neki udvaroltam. Megpróbáltam elcsábítani magammal a világ körüli utam folytatására. A napok azonban csak teltek, és teltek és a hetek hónapokká sűrűsödtek. Egymásba szerettünk és kölcsönös, viszonzott szerelmünk csak úgy virágzott. Együtt folytattuk utunkat, egészen addig, mígnem elhatároztam, hogy bemutatom a szüleimnek. Hosszú-hosszú idő után azonban hazatérve nem az otthon melege várt, hanem a lerombolt, leégett bérlakás és a hír: a szüleim meghaltak. Napokkal azelőtt a lakás rendkívül furcsa körülmények között felrobbant. A detonáció megsemmisítette és leomlasztotta az egész hatodik emeletet, mikor a szüleim is bent voltak. Rajtuk kívül még 7-en haltak meg a katasztrófában. A tűzoltók gázszivárgásra hivatkoztak, ám a helyszínelői jelentés szerint nem volt az épületben sérült cső vagy lezáratlan gázvezeték. Nem bírtam elfogadni, nem hogy megemészteni a szörnyű hírt, vissza kellet mennem a helyszínre. Ott azonban nem voltam egyedül Amy-vel, aki ragaszkodott hozzá, hogy velem jöjjön, ott volt még ugyanis egy Halálfaló is. Ránk támadt és bárhogy próbáltam békés úton megoldani és elrendezni ezt a konfliktust, párbajba kellett szállnom vele. Harc közben sikerült kiszednem belőle, hogy ő azon Halálfalók leszármazottja, akiknek haláláról a nagyszüleim tehettek és ezért robbantotta ő fel a lakást. Bosszúból. Erre nagyon felment bennem a pumpa és orbitális, dühöm adta erővel rontottam neki. Pálcám csak úgy ontották az átkokat, ő pedig, egy igen különleges és erős pajzsbűbájjal védekezett, amiről csak úgy pattogtak le a támadásaim. Egyre közelebb araszoltam hozzá, úgy lövöldöztem felé fénycsóváimat, ő pedig a támadás erejétől egyre jobban hátrált, mígnem, mivel a letarolt emeleten harcoltunk, a ház szélére érve lezuhant, ám az utolsó pillanatban még kilőttem sikeresen a kezéből pálcáját egy lefegyverző bűbájjal. 5 emeletet zuhant, és már nem volt esélye túlélni. Földet érve szörnyethalt a járdán. Elraktam pálcámat és már vissza is fordultam, hogy elhagyjuk a helyet Amyvel, amikor észrevettem, hogy szerelmem a földön fekszik. Mozdulatlanul. Amikor a Halálfaló pajzsa levédte a támadásaimat, az egyik visszapattant Amyre. Végeztem vele. Összerogytam testénél és hosszú percekig zokogtam, pedig az emléke sem élt bennem, hogy valaha is sírtam volna. De a szüleim és életem párjának elvesztése, kinek eljegyzését fontolgattam előző nap, sok volt számomra. Nincstelenné váltam. Hajléktalanná. Nem maradt semmim. Nem tudtam többé hová menni. Ekkor eszembe jutott a Roxfort, ami egyfajta második otthon volt a szívemben. Sok minden ott fordult jóra számomra. Hallva a kastély ostromáról, üzenetet küldtem Albus Dumbledore-nak, aki teljesen megértő volt válaszlevelében. Külön lakosztályt biztosított a számomra az iskola ffalujában, Roxmortsban, mivel nem volt hová mennem. Visszatérésem előtt azonban el kellett intéznem a temetést. Ezért vagyok most itt. Így visszagondolva hosszabb a mese, mint először hittem és nem mondanám, hogy Happy End lett a vége. Abbahagyva kissé rémes töprengésemet, felegyenesedtem és magam mögött hagytam a temetőt, vele együtt a múltamat is, a szüleim és szerelmem sírjával együtt, majd kisétálva, eltűntem a London utcáin nemrég leszállt ködben. Utazásom véget ért, itt az idő visszamennem. Hazatérnem. Roxmortsba.

Jellem: Alapjában véve egy nagyon kedves, jószívű, jólelkű férfi. Igen bölcs, eszes és jó megjelenésű. Azonban szerettei elvesztése óta már inkább mogorva, nem túl beszédes, kimért, hűvös hangulatú, mogorva jellemet vett fel magára, csak, hogy ne kerüljön közel senki máshoz, ám az udvariasságra mindig odafigyel, csakúgy, mint eddig. Igazi finom úriember. Mindig megfontolja minden cselekedetét és mondatát, mindig megtartja hűvös fejét és mostanában felingerelni is igen nehéz. Nagyon bátor és a barátaiért kész bármit megtenni és kiállni mellettük.
Kinézet: Magas, nap barnította, fehér bőrű,kopasz férfi, markáns arcvonásokkal, kék szemekkel és mogorva tekintettel, aki szinte mindig elegáns mugli öltözékekben jár, meg persze többnyire talárban.

A hozzászólást Lex Rottern összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Dec. 18, 2011 8:50 am-kor.
Ajánlott tartalom

Lex Rottern Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lex Rottern   Lex Rottern Empty

Lex Rottern
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal