Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Dolgozószoba    Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Dolgozószoba    Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Dolgozószoba    Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Dolgozószoba    3347qiw
A Hónap Játéka
Dolgozószoba    34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Dolgozószoba    Ic7783

Share

Dolgozószoba

Go down 
SzerzőÜzenet
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Dolgozószoba    Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba    EmptyHétf. Júl. 16, 2012 2:34 am

Játék lezárva.

Szabad játéktér!

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132

Dolgozószoba    Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba    EmptyVas. Dec. 18, 2011 9:18 am

„A megvetésből támadó gyűlölet mindig a leghevesebb.”

Ami az igazat megvallja, azután az este után, nem volt kedvem többet lemenni Roxmorts-ba. Inkább úgy intéztem a dolgaim, hogy mindig más ügyeljen ott. Nem mintha nem akarnék lemenni, nem az a baj…Hanem az, hogy egyszerűen…Nos féltem, hogy bajom esik. Ezt az egészet még Fred-nek sem meséltem el. Legnagyobb szomorúságomra, nem tehetem ezt vele. Nem kell neki is aggódni. Elég ha apa és Én aggódunk emiatt. Valahogy van egy olyan sanda gyanum, hogy nem hagy békén addig, amíg bele nem megyek. De inkább…Inkább mi? Nem, nem adnám érte az életem, de azt sem akarom, hogy valamelyik szerettemnek baja essen. Főleg nem Fred-nek. Valahogy ha Ő kerülne szóba, azt mondanám inkább beállok közéjük, mint neki vagy apának vagy bárkinek akinek köze van hozzám baja essen. Nem ezt nem tehetem meg, és nem is fogom! Nem állok be közéjük! Ohh nem, azt az örömet nem adom meg nekik! Majd kapnak valamit, de nem Én. Egyébként meg, miért pont Én kellenék halálfalónak? Megmerem kockáztatni, hogy Én vagyok az a Mardekáros, aki jámbor és lassan egy csepp gonoszság sincs benne. Nem amiatt, mert megváltoztak az elveim, inkább azért, hogy ne okozzak csalódást Fred-nek. Fred-ről jut eszembe, remélem csuklik! szegényt annyit emlegettem a napokban, hogy az kész csoda, hogy eddig még nem írt levelet. Majd írok Én neki…Az előzőt, úgy is Ő kezdte. Alig várom, hogy vége legyen a sulinak, és ne kelljen folyton az órarendemhez igazodni a találkozásaink során. Nagy levegőt vettem és elővettem egy szép papírost, amire felírtam, hogy „Kedves Fred!” És ettől kezdve, csak úgy dőlt belőlem a szó. Mindent mondtam neki, mindent, ami az eszembe jutott. Hogy hiányzik, hogy legszívesebben odabújnék hozzá, mindent, amit vele kapcsolatban abban a pillanatban éreztem. De legfőképpen azt, hogy alig várom a következő „Szükség szobás” jelenetet. Ebből leszűrte mire gondolok, és remélem nem veszi tolakodásnak.

Sajnos későn vettem észre, hogy már több, mint 4 oldalt írtam Fred-nek. És még a lényeget nem mondtam el neki. illetve ez is mond az volt…De egyszerűen nem vitt rá a lélek…De sajnos előbb-utóbb el kell neki mondanom, és ha nem szeretnék belőle veszekedést…Akkor elmondom neki most. Megálltam a pennával és a lapra néztem. Igazán nagy erőt kellett vennem magamon, hogy mindent eltudjak neki mondani. ÉS akkor belekezdtem. Hogy melyik este találkoztam vele, hogy mi történt, és hogy mit is akar pontosan. Bár ezt nem nehéz kitalálni, tekintve, hogy ha egy halálfaló mindent tud rólad, akkor csak azt akarja, hogy állt be közéjük. De nem ettem meszet! nem és nem! Egyszerűen nem vagyok és nem is lennék képes beállni közéjük. Ezt mind leírtam neki is. Amint mindent leírtam és a végére odabiggyesztettem, hogy: „Sok szeretettel, csókkal és öleléssel: Rose” betelt az 5. oldal is. Nyomtam a végére egy rúzsnyomot, majd beletettem egy borítékba és lezártam. Átöltöztem. Egy farmerbe, egy fekete, vékony hosszú ujjúba, arra egy smaragd zöld színű pólót, a hajam leengedve hagytam, persze egy kicsit elcsatoltam, hogy ne lógjon annyira szemembe, majd előkotortam a fekete térdig érő csizmám, belecsúsztattam a pálcám, és már mentem is. A levelet a kezembe fogva szaladtam le egészen a bagolyházig, majd kerestem meg az Én kis Drágámat, majd a csőrébe adtam a levelet. Azután útnak eresztettem. Hát remélem épségben megérkezik, bár, amikor visszajön, mindig lejelentkezik.

Lassan sétáltam vissza a klubhelységbe, mivel ma nem voltam ügyeletes, nem kellett kapkodnom a tanulni valóval…Meg aztán, még csak délután 2-fél 3 körül járt az idő. Rengeteg időm volt. Mire leértem, a barátnőm egy levéllel szaladt elém, Én pedig kelletlenül nyitottam ki, miután elolvastam a semmit mondó nevet. valami új tanár hívat. DE miért pont engem? Nem is ismerem. Nagy levegőt vettem, majd elindultam afelé, amerre le volt írva.

Nem kellett sokat szenvednem a megtalálásával. Nagy sóhajjal kopogtattam az ajtón és vártam a bebocsájtásom. nem telt bele sok idő, és kinyílt résnyire az ajtó. Szóval lusta kinyitni teljesen. Pedig lemerem fogadni, hogy varázslatot használt. Morogtam magamban egy kicsit, majd benyitottam teljesen és csak akkor szembesültem a ténnyel ki is ül velem szemben. Lepadlóztam….Földbe gyökerezett lábakkal álltam, és csak néztem a tanárra. Tanár? Ugyan nem! Ez halálfaló! És még is, hogy került ide. Én ugyan be nem megyek, kinyitottam teljesen az ajtót, majd megálltam a kívül, és vártam, hogy mondjon valamit. Beinvitálásra vártam volna? Dehogyis! Ara, hogy röhögjön egy jót, utána mehessek! Nem akar itt lenni! Nem és nem! Bemenni meg főleg nem. Félek, hogy bajom esik. Nagy nehezen ugyan, de tudatosult bennem, hogy ezt az alak félelmet vált ki belőlem. De Ő erről mit sem tudhat, tökéletes az álcám. Ezen még Ő sem láthat át!
Darren McEllister
Számmisztika Tanár/Halálfaló
Darren McEllister

Hozzászólások száma : 10

Dolgozószoba    Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba    EmptyVas. Dec. 18, 2011 9:12 am

- Igazán nagy megtiszteltetés a számomra, hogy Önöknél dolgozhatom. Soha, még csak álmomban sem gondoltam volna, hogy esetleg majd úgy döntenek, hogy én lehetek a megfelelő személy arra, hogy betöltsem azt az űrt, melyet mások képtelenek voltak! – mondtam mosolyogva, majd kezemet nyújtottam az igazgatónő felé.
- Remélem rá fog szolgálni a bizalmamra, hiszen tudja nagyon jól mekkora kockázatot vállaltam azzal kapcsolatban, hogy magát idevettem. Persze én hiszek abban, hogy az emberek változnak, és hogy a fiatalkori tévedések és botlások később már nem ismétlődnek meg. Hiszek magában, úgyhogy becsülje meg magát! Ne adjon okot arra, hogy az Azkabanba küldjem!– mondta McGalagony, majd egy kellemes, bíztató mosollyal megszorította a kezemet. Egy pillanatig nagy szemekkel meredtem az arcába, majd kissé elkomorulva ismét megszólaltam.
- Higgye el, tudom nagyon jól, hogy mit kockáztat. A régi énemmel már réges-régen leszámoltam. Új életet akarok kezdeni, le akarok telepedni. Nem óhajtok éveken keresztül az Azkabanban ücsörögni, ahogy a Black-ek is tették sokáig. Én más vagyok, nekem közöm sincs az olyan aljas gazemberekhez, mint mondjuk Bellatrix Lestrange. – hangsúlyozom a szavakat, és közben úgy nézek a nőre, mintha csak hipnotizálni akarnám. Mit mondjak még neki, hogy bevegye, hogy ez a nyálas kis mitugrász lett belőlem? Mit csináljak, hogy azt higgye, nekem nincs más célom az életben, mint hogy bűnbánatképpen itt tanítsak az iskola falai között?
- Majd meglátjuk, Mr. McEllister! Mindenesetre már megtett egy lépést azon az úton, mely a megbocsátás felé vezet! – hallom a szép szavakat, és látom a kellemes mosolyt is. Mit tehetnék hát, én is elmosolyodom, és megszorítom a gyönge, ám annál erősebb kezet.
- Nem fog csalódni bennem, Asszonyom! És most ha megbocsájt, leviszem a cuccaimat, és kipakolom a bőröndömet. – engedem el hirtelen, majd egy lágy viszlátot elmorzsolva kilépek a hatalmas fa ajtón, és az új lakhelyem felé veszem az irányt.

Pálcám a kezemben pihen, nem nagy erőfeszítésbe kerül, hogy a csomagjaimat a szoba felé tereljem. Ahogy lépkedem előre, ismét emlékek jutnak az eszembe. Szinte látom magam előtt a vöröslő tincseket, a játékos rohanást a folyosón, érzem a kellemes virágillatot, mely bőrének minden pórusából felém áradt. Vetek egy pillantást a lefelé vezető lépcsősor felé - hiszen régen ott közlekedtem mindig a Mardekár klubszobája felé, és ott láttam őt mindig. Azonban ez már régen volt, úgyhogy egy nagy sóhajjal kísérve kinyitom a szobám ajtaját és inkább elkezdek berendezkedni. Új idők járnak, már semmi sem olyan egyszerű, mint régen. Még jó, hogy képek nincsenek a falamon, melyek a pletykákat szállítsák.
Némi pozitívum ezekben a nehéz időkben..

●●●

Már egy hete a Roxfort falai között élem a mindennapjaimat. Túlzottan sűrűn nem mutatkozom, szóval mondhatni, még a diákokkal sem találkoztam. Várom a napot, mikor majd elővehetem a tanári énemet, és felfedezhetem a sok elnyomott indulatot ezekben a törékeny, pici szívekben. Azonban mindenesetre arra volt időm, hogy átfussam azoknak a névsorát, akiket majd a „sötét oldalra” kell csábítanom. Persze ki máson akadt volna meg a szemem elsőként, ha nem „Piroskán”. Nem tehetek róla, a múltkori cserbenhagyása túlságosan „mély” nyomot hagyott bennem, így jobbnak látom a kettőnk közötti bontakozó kapcsolatot új alapokra helyezni. Levélben tudattam vele, hogy látni óhajtom. Mivel prefektus a lelkem, gondolhatja, hogy valami ilyen ügyben keresem. Bár furcsállni fogja, hogy egy új tanár miért pont őt hívja. Még jó, hogy nem mutatkoztam be az első találkozásunkkor, így a nevem nem mond majd neki semmit, nem fogja tudni ki vagyok, így talán kissé húzott szájjal, de minél hamarabb le fogja tudni ezt a megbeszélést. Idegesítő az ám, mikor te mennél mondjuk találkozni a szerelmeddel, azonban még benn kell maradnod, valami fránya iskolai ügy miatt. Én azonban egyáltalán nem bánkódom emiatt. Különben is milyen dolog, hogy egy Mardekárosnak Griffendéles barátja van? Undorító! A mi időnkben nem volt ilyen vegyülés! Egy Mardekáros soha nem mutatkozott volna egy Griffendélessel, és ami még ennél is fájdalmasabb, az az, hogy pont egy olyan aranyvérű család sarjával, aki egy fikarcnyi tiszteletet sem érdemel. Használt ruhák, használt könyvek, egész egyszerűen szánalmas. Igaza volt Malfoynak, legalább ebben! Miért másabbak az ilyen aranyvérűek a mugliktól? Pontosan úgy kellene őket is kezelni, hiszen ez csak a varázstársadalomnak a lejáratása.

Gondolatmenetem végén egy cigarettára gyújtva hátradőltem a hatalmas karosszékben. Hála Merlinnek, az íróasztalom mögött volt egy hatalmas ablak, így az egész udvart beláthattam. Na nem mintha túlzottan érdekelnének a suhancok, akik éppen enyelegnek, azonban jobb mindent szemmel tartani annyira amennyire lehet. És a hegyek a háttérben… annyira romantikus, hogy az én vérző szívem is már-már majdnem elgyengül. Pfff…
Mélyet szívok a nikotinszálból és kesernyés füstjét a plafon felé eregetem. Eközben néha létrehozok egy-kettő karikát is, mely egészen jól mutat. Ha ennyi ideje van az embernek, nos nem igazán van olyan dolog mellyel könnyedén agyonütheti az idejét. Én pedig éppen várakozom. Mit csináljak hát?
Azonban még mielőtt bármit is kezdhetnék magammal, halk kopogást hallok az ajtó másik oldaláról. Szívem izgatottan megdobban, hiszen már alig vártam ezt a találkozást! Vajon ő is ennyire izgatottan fog reagálni mikor meglát, és mikor megtudja, hogy valószínűleg tanítani is fogom? Micsoda meglepetés!
Pálcámat a kezembe fogom, pöccintek egyet, mire az ajtó résnyire kitárul, ezzel is jelezve az ott álldogálónak, hogy lépjen csak beljebb. A fontos varázs eszközt azonban nem teszem le a kezemből. Hiszen akkor hogy fog az ajtó becsukódni??!
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Dolgozószoba    Empty
TémanyitásTárgy: Dolgozószoba    Dolgozószoba    EmptyVas. Dec. 18, 2011 8:09 am

...

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Dolgozószoba    Bi5h08
Ajánlott tartalom

Dolgozószoba    Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dolgozószoba    Dolgozószoba    Empty

Dolgozószoba
Vissza az elejére