Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Csillagvizsgáló Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Csillagvizsgáló Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Csillagvizsgáló Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Csillagvizsgáló 3347qiw
A Hónap Játéka
Csillagvizsgáló 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Csillagvizsgáló Ic7783

Share

Csillagvizsgáló

Go down 
SzerzőÜzenet
Hugrabug Helga
A Hugrabug Ház Alapítója
Hugrabug Helga

Iskolai Házad : Hugrabug Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 8

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptySzomb. Ápr. 28, 2012 11:00 pm

- Iason -

Sétálgattam - vagy épp lebegtem - a kastélyban, ahova annyi emlék köt. Felidéztem sorban mindet, onnantól kezdve, hogy elkezdtük megtervezni ezt a helyet. A helyet, ami mindennek a kezdete és mindennek a vége volt. Ez hozott össze engem Hedviggel, Malazárral és Godrikkal. De ez is szakított szét minket.
Egyre följebb haladtam megnéztem a házimanókat, sorra végigmentem a folyosókon. Szinte minden tégla egy-egy csodás vagy szomorú történetet mesélt. Végül felértem a csillagvizsgálóba. Épp eszembe jutott az emlék, ahogy kettesben beszélgettünk itt Malazárral...
...de ekkor feltűnt, hogy nem vagyok egyedül. Egy fiú, vagyis inkább férfi állt az ablaknál. Behúzódtam a legsötétebb részre. Szerencsére szellemként nem csaptam zajt. Mikor a holdfény a férfi arcára esett, felismertem benne egy volt mardekárost. Nem nagyon ismertem, csak látásból. Nem akartam megzavarni látszólagos elmélkedését, ezért megpróbáltam távozni. Nincs túlságosan az ínyemre a falon át való lebegés, így az ajtó felé vettem az irányt. Ám pont ekkor fordult ő is hátra.
- Jó estét! - köszöntem neki csöppnyi zavarral a hangomban. - Én nem akartam zavarni, csak erre tévedtem. De ha zavarlak, akkor megyek is. - magyarázkodtam.
Valahogy zavarban éreztem magam, mintha valami csintalanságon kapott volna...
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyHétf. Ápr. 23, 2012 7:10 am

Hugrabug Helga

Nem tudom mi zavarhatott meg, mitől nem tudtam normálisan befejezni a házi feladat javításokat. Képtelen voltam odafigyelni és dönteni, hogy pontosan ki mikor élt na meg helyesen van leírva egyáltalán a neve. Éhségről szó sem volt, csak nem bírtam koncentrálni, a lakosztályom nem volt elég jó nekem és az íróasztalom sem, pihenő kellett, úgyis csak alig maradt néhány kijavítani való.
Bizonyára ezzel a céllal indultam el sétálni egyet, mintha csak így lelhetnék nyugalomra vagy nem is tudom. Bolyongtam, legalábbis szerettem volna úgy hinni, hogy semmi oka sincs a felfele tartó sétámnak. Aztán feleszméltem, bár elégé későn, hiszen már a csillagvizsgálóban voltam.
Régi emlékek helye volt ez, igazából már azt a helyet kerestem ahol én mindig voltam, de nem volt akkora szerencsém, elfelejtettem szinte majdnem mindent ami a régi életemet jelentette. Semmi sem jelezte, hogy valaha voltam egyszer Roxfortos diák, ha meg igen akkor túl távoli emléknek tűnt, hogy felidézzem a régi... múltbéli dolgokat.
Sosem voltam még ennyire feledékeny, komolyan, de változnak az idők és velük együtt változunk mi is. Az egyetlen dolog amit biztosra tudtam az az volt, hogy szeretem Lisát, bár ez az élethez ugyebár sosem lesz elég ha semmit sem tudunk.
Eltakartam az arcomat, mert tudtam valamin nincs rendben velem. Vámpír létemre nem... én nem örültem meg, csak fogalmam sem volt mit keresek én pont a csillagvizsgálóban.
Régi emlékeket? Válaszokat a kérdéseimre? Nyugalmat? Ó bárcsak tudnám! Így egy fokkal még okosabb is lennék és folytathatnám a házi feladatok javítgatását.
Az a szerencse azonban nem adatott meg nekem, hogy választ kapjak, biztosan ezért hagytam abba a bujkálásból, elvégre azzal, hogy eltakarom az arcom még nem jelentheti azt, más nem lát engem. Elsétáltam az ablakhoz és onnan néztem le a sötétségbe burkolózott tájra. Sokkal békésebbnek tűnt, mint nappal amikor az összes diák is tele rikácsolja az udvart. Volt egy olyan érzésem, hogy figyelnek, de biztosan csak egy téves megérzés volt, éppen ezért folytattam a bámészkodást.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:02 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Vendég
Vendég

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyHétf. Júl. 18, 2011 9:37 pm

Draco + Nathaniel

Az éjjelem rettenetes volt. Nagyon nehéz megszokni az új környezetet; ideérkezésem előtt azt gondoltam, hogy könnyebb dolgom lesz, ám nagyot tévedtem. Vérfarkas énem már a telihold elő éjszakáin minden erejével ki akar törni belőlem, s olykor már úgy érzem, hogy teljesen szétszakadok belülről. Ezért is töltöttem az éjszakát odabent a Tiltott Rengetegben - ha egyedül vagyok sokkal könnyebb elviselni a kórt.
A tanári kar egyelőre még nem békélt meg személyemmel, ám biztosítottam őket, hogy ha a farkasölőfű főzet a szervezetmbe jut, akkor minden rendben lesz, csak a testem alakul át, lelkem viszonylag ép marad. Azt is kikötötték, hogy ilyen időkben tilos a kastély területén tartózkodnom, mert a diákoknak nem kellene meg tudniuk, mi vagyok valójában. Ezzel magam is tisztában voltam, de azért rábólintottam...
Végre felbukkantak az első napsugarak keleten, mik szinte bearanyozzák életem e szakaszát. Ugyan én hidegpárti vagyok, s legszívesebben a napot is egy jeges gömbbé változtatnám, ám a telihold elő éjszakái után megkönnyebbülést jelent.
Kissé álmatlanul, de nyugodt léptekkel indulok meg a csillagvizsgáló felé, ahol bizony az első órámat fogom tartani. Nem tudom, mire számítsak, milyenek az itteni diákok, de azt tudom, hogy ha bármelyik vakarék ki akar szúrni velem, azt nagyon megbánja - persze, csak törvényes keretek közt. Mikor megállok az ajtóban, egy pillanatig felmérem a helyzetet - annyira sokan nem jöttek el, de akad egy-két diák, akin az értelem halovány jele azért meglátszik.
~Akkor kezdjük az órát.~ Mondom ki magamban határozottan a szavakat, majd égbe emelem éjszín pálcámat, s egy fehér gömböt varázsolok a csillagvizsgáló közepére. Köré még odabökök pár csillagképet, majd betoppanok, s a tanári asztalhoz lépek.
- A nevem Worgoth Tanárúr, s mától én foglak titeket bevezetni az asztronómia tudományába. Az első óra a Hold körül fog forogni...
Kiejtett szavaim hűvös árnyalatúak, szemeim pedig élettelen hatást keltenek. Vonásaim természetesen halálfaló szüleimtől örököltem, akik már a másvilágon tengetik mindennapjaikat.
Az órát nem véletlenül kezdem a Holddal, hiszen ha már holnap átalakulok, adjuk meg a tiszteletének a módját.
- Még a régi időkben a Holdat egy istenségnek tekintették. Mikor teljes képét mutatta világunknak, bizonyos élőlények teljesen megbolondultak tőle. Volt, amin a vérszomj uralkodott, volt olyan növény, ami ekkor indult heves virágzásnak és még sorolhatnánk. Gondolták rossz istenségnek is, aki vadállatot csinál mindenből, ám gondolták jónak is, aki feléleszti a természetet. Mostanság egyik elterjedt képviselőjét ti magatok is ismeritek. Melyik ez a lény, ami teliholdkor kifordul önmagából, s lelke teljesen elsötétedik?
Kiszúrok magamnak teljesen véletlenül egy diákot, aki a Draco névre hallgat. Ha jól hallottam, akkor Mardekáros.
- És milyen ellenszert fejlesztettek ki, hogy elméje próbálja megtartani tisztaságát?
Újra odafordulok egy diákhoz, aki ha jól értesültem, a Nathaniel névre hallgat.
Ha a diákok helyes választ adnak nekem, akkor folytatom is. Fekete köpenyemnek ujjából váratlanul két fekete kígyó mászik elő, melyek a levegőben tekeregve a diákok közé csúsznak, majd a varázsolt fehér kis gömbre fonódnak rá, melyen kisebb foltokat hagynak.
- Ki tudja, hogy hívjuk azokat a valamiket a felszínén, amiket ti is láthattok, és amik meteoritbecsapódások során jöttek létre?
Nem árt felmérni, hogy melyik diák tud helyesen válaszolni, no, meg melyik mer egyáltalán felelni. A régebbi iskolában szinte nem is volt jelentkező az órámon, mindenki csak megszeppenve ült a helyén, s még a szemembe sem mert nézni. Remélem, most pozitívan kell csalódjak...
Nathaniel Colmen
Vámpír/7. éves Diák
Nathaniel Colmen

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 84

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyVas. Júl. 17, 2011 4:57 am

~Tanár úr, Draco~

Nagy nehezen tegnap sikerült engedélyt szereznem ahhoz, hogy eltűnhessek estére innen, de sokra így se mentem. Kedves nagybátyám iróniájához semmi sem fogható, és ha így folytatja még a végén tényleg elköltözök tőle. Bár nem mintha nagyon sokat lennék otthon, de néha már az a kevés idő is túl sok vele, túlságosan is fárasztó egy vámpír. De hát egyszer minden "jónak" vége kell hogy legyen, ezért is még nap felkelte előtt lépem át a Roxfort kapuit.
Sajnos ennek az elmenetelnek köszönhetően azt is megkaptam, hogy arra az órára ahova sikerül bejutnom oda mindig kötelező elmennem. Pedig milyen szép is lenne egész nap a szobában ücsörögni egyedül és gondolkodni az élet nagy kérdésein....
-Még is csak rossz hatással van rám Eliot- morgom magam elé miközben átöltözök. Majd mikor eljön az idő, hogy órára kéne menni a lehető legsötétebb folyósokat választva indulok el az Asztronómia teremhez majd a terem egyik legsötétebb sarkába ülök le, komolyan nem is értem, hogy nem lehet ezeket a termeket napfénymentessé tenni.

A hozzászólást Nathaniel Colmen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 23, 2011 1:54 am-kor.
Draco Malfoy
Varázsló
Draco Malfoy

Hozzászólások száma : 1582

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyKedd Júl. 12, 2011 12:15 am

Nathaniel + Rose-Mary + Tanárúr

Pocsék reggelem volt. Nehezen keltem épp ezért semmi kedvem nem volt az iskolához. Sajnos a kötelességem az, hogy tanuljak, úgy hogy felkaptam az egyik fehér ingem, egy fekete nadrágot és megmostam az arcom hideg vízzel. A talárom majdnem elfelejtettem, de végül is megtaláltam. Hosszasan néztem a családi címert, - amely finom munkával a taláromba volt szőve, mielőtt felkaptam volna. Eszembe jutott az apám, hogy milyen dühös rám a mai napig és anyám is, aki lázasan készül az esküvőre. A reggelit kihagytam, valahogy nem voltam éhes, úgy hogy egy teával el is intéztem a gyomrom. Az eddigi órákat unottan ültem végig. Nem elég hogy Asztronómia következik, de még fel is kellett kutyagolnom a csillagvizsgálóba. Még jó, hogy a mágikus távcsövekkel nappal is lehet bámulni csillagokat. Megőrülnék ha az éjszaka kellős közepén is tanulnom kellene. A terem - ahova beléptem a kopott, kőrégi ajtón keresztül - félig már tele volt. Levágtam az egyik padra a könyveim, majd helyet foglaltam mellettük. Undorodva néztem végig a másik ház tagjain. Borzasztóan vidámak voltak, nekem pedig borzasztóan rossz kedvem volt. Egyesek furcsa szemeket meresztettek rám, mások a hátam mögött összebeszéltek. A diák zajokból sokszor kihallottam Mione nevével együtt az enyém is. Egyértelmű volt, hogy a házasságunk a téma. Komolyan azt vártam, mikor jön oda hozzám az egyik, hogy megkérdezze, mikor lesz az esküvő...
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló EmptyVas. Júl. 04, 2010 6:20 am

...
Csillagvizsgáló Qo0cc6pcrm9xsxrpe4n3

Ajánlott tartalom

Csillagvizsgáló Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csillagvizsgáló   Csillagvizsgáló Empty

Csillagvizsgáló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal