Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Könyvtár Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Könyvtár Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Könyvtár Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Könyvtár 3347qiw
A Hónap Játéka
Könyvtár 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Könyvtár Ic7783

 

 Könyvtár

Go down 
+2
Padma Patil
Hermione Malfoy
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Tena Juliet Wilmer
5. Évfolyamos diák
Tena Juliet Wilmer


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 22
Join date : 2012. May. 10.
Age : 27
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Jún. 13, 2012 4:23 am

~Sarah~

Hát ez nem igaz. Nem találom a könyvet. Pedig ide tettem! Továbbmegyek a következő sorba, majd vissza az előzőbe. Ekkor megtorpanok, mert most már határozott mozgást láttam, és hirtelen elém állt egyik évfolyamtársam, aki szintén Hollóhátas, teljes valójában. Nagyon meglepődtem. Mit kereshet ilyenkor itt?
- Szia! - mondtam meglepetten, majd válaszoltam kérdésére.- Hát, ha van kedved. De nem tudom, megtalálom-e azt a könyvet valamikor... valahova ide tettem, fekete volt a gerince. Bennehagytam véletlenül egy fontos levelet, nagy szükségem lenne rá.
Azzal a mellettünk lévő polcsorra mutatok.
- Egyébként te mi járatban ilyenkor erre...Sarah, ugye?- kérdeztem, de szemem egyre a polcsorokat pásztázta.
Vissza az elejére Go down
Sarah G. Tenshi
5. Évfolyamos diák
Sarah G. Tenshi


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Jun. 02.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyPént. Jún. 08, 2012 11:24 pm

~Tena Juliet Wilmer~

Látok két lábat, majd lehetőségem nyílik megtekinteni a hozzá tartozó testet is. Jé, ő is Hollóhátas! De mit csinál egy velejéig angyali tanuló késő este a könyvtárban? Végig kísérem tekintetemmel, míg el nem tűnik a sor végén.
Hm, valahogy ismerős a lány... Talán Jenna? Vagy Mena? Áh megvan! Tena! Egész kedvesnek tűnt, bár ezt nehéz megállapítani, ha sacperkábé 500 diák néz rád, olyan elképedéssel, amilyet a legjobb színészek is csak órák után képesek kiszenvedni magukból. Szóval az elképedt arcok kereszttűzében nehéz volt megállapítani, hogy ki jó fej és ki nem.
Sokáig hallgatom szenvedéseit, melyek sóhajok és ciccegések képében nyilvánul meg. Majd mikor már befejeztem a könyvet és újra abba a sorba téved, ahol én bújok meg kisebb nehézségek után előmászok. Hát, ha a bemutatkozáskor furcsán néztek rám, akkor erre a nézésre valami újat kell kitalálni.
- Segíthetek? - kérdem megtörve a csöndet. Nem bírom, ha bámulnak.
Vissza az elejére Go down
Tena Juliet Wilmer
5. Évfolyamos diák
Tena Juliet Wilmer


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 22
Join date : 2012. May. 10.
Age : 27
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Jún. 06, 2012 10:01 am

~Sarah G. Tenshi~


A francba. Tudtam, hogy valamit elfelejtek, valami kiesik az emlékezetemből. Délután a könyvtárban üldögéltem, a szokott helyemen, és - minő meglepetés! - egy könyvet olvastam. Közben eszembe jutott, hogy van egy levelem, amit reggel kaptam bagollyal, de időhiány miatt még nem bontottam ki. Elővettem a levelet, de közben szememet egyre a könyvre szegeztem, és a levelet csak úgy leraktam a könyvre. Mikor lapoztam, ott maradt, meglapulva a lapok között. Eltel egy óra, és megjelent a könyvtáros. Záróra. Pech. A könyvet gyorsan becsuktam, és visszatettem az első polcra, amit megláttam, cuccaimat a táskámba dobáltam, és rohantam ki, nehogy rám zárja a könyvtárat a végén...
A levél úgy este tíz körül jutott eszembe. A fenébe!!! Johntól jött, márpedig ő nagyon ritkán ír, csak ha életbevágóan fontos. És ugyebár ezek a dolgok nem publikusak, az esetek jelentős részében. Nem volt más választásom. Bár rendszerető, általában szabálytartó Hollóhátas vagyok, most mégis magamhoz vettem a álcámat, és kiosontam a folyosóra. Tudtam, hogyha valaki meglát - egy járőröző prefektus, ne adj Merlin, egy tanár, annak pontlevonás, és/vagy büntetőmunka lesz a vége.
Gyorsan a könyvtárhoz iszkoltam, és egy halk Alohomorával kinyitottam az ajtót. Behúztam magam mögött, és megindultam a polcok között. Fogalmam sem volt, hogy melyikre raktam le nagy hirtelen a könyvet, melynek fekete gerince minden valószínűség szerint egybeolvadt a könyvtár sötétségével. Kitartóan, majd egyre elkeseredettebben jártam végig a polcokat, találomra kihúzva a könyveket. Mikor a következő sorba értem, mintha mozgást láttam volna az egyik sarokból. De gyorsan el is hessegettem ezt képzeletemből - ki járna ilyenkor itt, a könyvtárban?
Vissza az elejére Go down
Sarah G. Tenshi
5. Évfolyamos diák
Sarah G. Tenshi


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Jun. 02.

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Jún. 06, 2012 8:44 am

'Tena Juliet Wilmer'


Szép nap ez a mai. Vagyis, hogy pontosabb legyek; szép este. Senki sehol, szinte teljesen egyedül fedezhetem fel a Roxfort titkait! Jippi. A titok keresést egyből a könyvtárban kezdem. Hol máshol?
Persze először nem tudok bemenni. Gondolom zárva volt, de egy 'alohomora' mindenre tökéletes megoldás. Keresek valami érdekeset mondjuk a...a faunok táplálkozási szokásairól. Ami egyébként tényleg egy érdekes téma, ha azt vesszünk, hogy régen emberevőnek hitték őket! De inkább hagyom a stréber szövegem. Legalább magamat ne fárasszam. Ahogy egyre több könyvet vetek el, úgy haladok hátra felé. Eldugott zugokat, felfedezetlen sarkokat találok a gyárilag hozzá járó pókhálókkal. Pókok. Brrr. Utálom őket!
Aztán leghátul megtalálom eddigi bolyongásom célját. Egy újabb zár személyében. Azt is feltöröm. Úgy tűnik ez a mai egy ilyen éjszaka. Rövid keresgélés után találok is valamit, ami megfelel ma estére.Vidáman zárom vissza az ajtót és az egyik nem rég megtalált rejtekhelybe burkolózom. Jól is teszem, mert ahogy elfészkelem magam motoszkálást hallok. Valaki jön...
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyKedd Ápr. 10, 2012 8:53 pm

Játék vége!
Szabad Játéktér!

Ui.: Én is köszönöm,és semmi gond, megérte ^^
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Ápr. 07, 2012 11:58 pm

Charlotte és ha elvész minden reményem

Reménytelen keresésnek tűnt az egész találjuk-meg-azt-a-könyvet dolog, mert itt ugyan semmi olyan sem volt amire azt mondhattuk volna 'Végre megtaláltam'. Lehet, hogy nincs is itt és máshol kellene keresni. Elvégre ez egy varázslóképző iskola, nem valószinű, hogy pont egy ilyen különleges könyvet dörgölnek a diákok kíváncsi szeme elé. Nem is tudom, hogy van értelme tovább keresgélni. Bezzeg, ha itt lenne a könyvtárosunk csak megkérdeznénk tőle, hogy van-e valami ezzel kapcsolatos könyv a Roxfortban vagy sem. De mivel nincs itt magunknak kell megkeresnünk és végigjárnunk az egész könyvtárat, igen a tiltott részt is. Van amit diákként soha az életbe nem tettem volna meg, most meg titokban az összes szabályt megszegem, akár egyedül akár egy cinkostárssal együtt. Persze most sokkal óvatosabb és körültekintőbb vagyok, mondjuk amikor utolér az éhség, na igen akkor már nem lehetnek a Roxfortban élők a listámon. Már tanár vagyok, nem diák aki kedvére válogathat a négy ház diákjai közül.
Bár, ha így folytatom tényleg teljesen megváltozom és megpuhul a szívem, már ha van nekem egyáltalán ilyenem. Nem tudom mennyi maradt meg a régi és morcos Iasonból, egy dolog biztos teljesen megváltoztam, sőt már képtelen vagyok magamra ismerni.
Nem mintha örülnék annak, ha olyan zárkózott lennék mint diákként, most biztosan sokkal többen félnének tőlem. Már ha félnek most tőlem egyáltalán, okuk természetesen nincs de a mondás is azt mondja, hogy jobb félni valamitől mint megijedni.
Unottan néztem végig a könyveken újra, de sehol sem volt az amit Charlotte keresett. Feladtam, most az egyszer lemondtam arról, hogy valaha megleljük itt a könyvet. Nem kezdtem duzzogásba, az már nem volt tanárhoz méltó dolog. Nem tudom, hány óra vagy perc telt el, az biztos, hogy régóta vagyunk itt. Miután Charlotte újra visszajött a végtelennek tűnő kereséséből és elmondta, hogy máshol fogja megkeresni a könyvet, nagyon köszöni a segítségemet, de most menjek aludni.
Mintha egy kisgyerek lennék akinek kötelező módon le kell feküdnie pontban akkor amikor a szülei azt mondják. Persze ezt a megjegyzést magamban tartottam, nem mondtam ki hogy mit gondolok, de kimutatni sem volt szándékom.
- Oké. Akkor járj sikerrel Charlotte! - azzal el is indultam a kijárat felé.

// Azt hiszem vége... Köszi a játékot és bocsi amiért ennyit kellett várni rám. //
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Feb. 25, 2012 1:16 am

Iason, avagy a befejezetlen feladat


Odaértem, kivettem a kezéből a könyvet, és alaposabban szemügyre vettem. Elengedtem a fülem mellett a megjegyzését, pedig tudtam hogy csak segíteni akart. Először csak a borítóját nézegettem,és a címet. Nem igazán tűnt annak, amit én kerestem, de találomra felütöttem a közepénél, és sajnos igazam lett. Ez sem az a könyv amit én keresek. Sóhajtva adtam vissza Iason-nak a könyvét, mert csak ő tudta honnan vette el.
Keresgéltem még egy ideig a könyvek között, de sajnos rá kellett jönnöm hogy itt ugyan nem fogom megtalálni azt a könyvet ami nekem kell. Igen csak eltávolodtam tőle, és mire újra megtaláltam már rajta is láttam a fáradtság jeleit. Pedig ő vámpír, ugyebár. Nem lenne szabad fáradtnak lennie...vagy mégis?!
-Ah..figyelj rám Iason - sóhajtottam egyet, majd folytattam. - Itt tuti nem lesz meg az amit én keresek. Muszáj leszek máshova menni. Van innen elég távol egy levél, és könyvtár ahol majdnem a létező összes könyv megtalálható amit varázslók írtak. Ami ott nincs meg, az sehol máshol sem. A mi, vagyis a te munkád itt véget ért. Köszönöm azért a segítséget, és hogy kockáztattad a munkádat értem. Ezt nagyra értékelem. De most menj, és feküdj le aludni.-mondtam neki egy mosollyal az arcomon, majd hallottam hogy mond még valamit. De innentől őszintén már csak az érdekelt, mikor tudok indulni a könyvemért.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyVas. Jan. 22, 2012 10:29 am

Charlotte és egy vámpír őszintesége

Azt hiszem zavart a sötétség, még ha tudom, hogy számomra édes mindegy ha nappal van vagy vak sötétség. A könyvtár csak könyvtár marad, ahogy a vámpír is csak vámpír. Nem akartam túl sokat beszélni, de Charlotte egyszerűen kihúzta belőlem a szavakat a megjegyzéseivel.
- Igen azt gondoltam hogy, nem tudnád megvédeni magad. Ezért van szükség rám. Lehet sokkal idősebb vagy, sokkal többet tudsz mint én... ezt elismerem, sőt talán a diákokkal is jobban tudsz bánni mint én... de ha sötétségről van szó, itt kell lennem veled.
Amikor a világosságról kezdett el beszélni, csak bólintottam egyet, hisz nem volt képes megvárni a válaszomat. Talán makacs volt, vagy engedetlen, őszintén nem tudnám megmondani esetleg szeleburdi de ő így volt jó. Máshogyan nem tudtam volna elképzelni Charlottet, hisz azért mostanság kiderült, hogy ő nem lehet gonosz... vagyis olyan gonosz mint én biztosan nem.
Kuncogni kezdtem a gondolaton, eléggé hangosan ami azt illeti gondolom ez Charlottenak is feltűnt, de most nem számított.
Nem tudom, hogy pont ezért a cselekedetemért támadt rám olykor, a lényeg most mégis a könyvén van. Azon a könyvön amit ő oly' nagy becsben emleget. Sokáig figyeltem a könyveket és az épphogy kivehető címüket, bár egy sem hangzott úgy mintha valaki rejtet képességeiről szólna. Mondjuk " Titokzatos képességek a varázslók életében" de nem, mind mind valami metaforikus, kétértelmű dologról árulkodott.
Csak úgy hirtelen leemeltem egy könyvet a sok közül a polcról és nézegetni kezdtem. Sok-sok kacskaringós jól elkészített betűket láttam, de a szavakat, mondatokat csak későbbre sikerült felfedeznem bennük.
- Nem hinném, hogy ez az a könyv, de tessék. Jobb ha te nézed meg és ítélkezel helyettem.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyPént. Jan. 20, 2012 6:17 am

Iason, csoda, vagy szaladás?

-Persze, persze. Csakis ezért igaz, Iason? Nem is lenne muszáj itt lenned, fogadok hogy azért még hajt a tilosban járás is. Na meg a kalandvágy. De ha tényleg csak azért tartózkodsz itt hogyy megvédj, el is mehetsz. Nem akarok bajba sodorni egy ilyen lovagot.-öltöttem rá játékosan nyelvet, de ezt azonnal meg is bántam. Úgy viselkedek mint egy kislány, pedig ő már a kollégám, és én sem vagyok már öt éves. Milyen is lehetett akkoriban, már nem is emlékszem rá.
-Egyébként...miért kééne megvédeni? Mi van itt amiről nem tudok? Amitől meg kell védened? Vagy csak egyszerűen azt gondoltad hogy egy kislány nem tudja megvédeni magát?-vetettem fel a kérdést, amire túl gyorsan válaszolt. Szóval igen...nem baj.
-Nem zavar ha oltok egy kis villanyt? Csak egészen kicsit hogy lássak valamit.-még a válasza előtt összedörzsöltem a tenyeremet, és az icike picike fénygömb megjelent a tenyerem felett. Imádtam hogy tudok pálca nélkül is varázsolni. Olyan volt ez a fény, mint egy kis szentjánosbigár, csak több fénnyel. Sokáig maradtunk még itt, szinte Iason alakja éppenhogy csak néha előbukkant a sötétben. Néha majdnem rá is támadtam, de aztán meggyőztem magam hogy akkor már ordibált volna az alak hogy mit keresünk itt, meg minden. Nem találtam semmit, és az én oldalaimat már végignéztem. Így hát megkerestem Iason-t, és reméltem hogy ő talált valamit. De ha nem, akkor a karácsonyi bálon tuti hogy nem leszek jelen, mert elmegyek a nagy varázskönyvtárba. Már mindent elterveztem, a és b tervem is van. Lassan sétáltam, mert egy az hogy csendben akartam maradni, és kettő hogy nem volt túl sok fényem hozzá, de nem akartam kockáztatni hogy kiszúrnak minket. Mire odaértem megláttam a kezében egy könyvet és elkezdtem reménykedni.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Jan. 14, 2012 3:56 am

Charlotte Rose Cheney

Nem tudnám elhinni, ha más mondaná nekem, hogy vámpír létére vér helyett könyvekben forog a szeme, de ezt saját magamon tapasztaltam meg, vagyis egyik könyvtől a másik könyvig húztam a szemem. Pont mintha azt vizsgálnám, hogy mi legyen a mai menü az étlapomon. Mondjuk egy volt Hollóhátas aranyvérű vagy hirtelen a saját házamban lévők vérét is választhatnám, hisz már nem vagyok diák. Akkor tele voltam gátlásokkal, a saját törvényeimet magam alakítottam, miszerint mindenkit titokban meg lehet kóstolni, aki csak a jelenléte miatt nem tetszik nekem.
Talán volt azokban a társaimban valami különleges, amit nem tudtam megmagyarázni és a vérük kellett, hisz az volt a kulcs a megfejtéshez. De itt, a rengeteg könyv között nem tudok megoldásokat csak tengernyi lehetőséget ami közül egy lehet helyes, a többi meg... hát a többi mind lényegtelen kis láncszem. Nem tudom mióta lehetek itt, de egyre jobban kezdek hozzá szokni a könyvek látványához. Jó diákként csak akkor jöttem ide, ha muszáj volt most meg csak úgy, hogy legyen hová rejtőznöm a vámpírságom gondjai elől. Itt biztosan senki sem keresne, hisz elviekben ez az utolsó hely ahová jönnék. Jó Charlotte előtt lebuktam, mert megtalálta a búvóhelyem, de ő biztosan nem tudja, hogy csak úgy befészkeltem magam ide és lefoglaltam az összes érdekes könyvet amit a szemem meglátott. Persze, ezt sem szó szerint tettem, csak a könyvek vakká tettek és minden valóságosnak számító dolog előtt csak úgy elhúzom a szemem. Egy könyv címménél ragadtam le, amiből régen az apám is olvasott nekem, a lovagokról szólt és a Merlinről, hogy miként került ...
Charlotte megzavarta a gondolatmenetem, azt állította megtalálta a könyvet, ezért is hagytam ott a helyem és indultam el felé. Bár ahogy nemes egyszerűséggel közölte, hogy nem ez az a könyv amit keres kis durcásan karba tettem a kezem és megmakacsoltam magam. Hitetlenkedve megráztam a fejem, hogy én ugyan utána nem megyek, de amikor felnyitotta a zárat, furcsa módon nem kellett kétszer hívni, mert ott voltam mellette és be is mentem vele.
- Tudd, hogy csak azért vagyok itt veled, mert valakinek vigyáznia kell rád.
Felsóhajtottam, igazából zavart, hogy itt semmi fény sincs biztosan azért mert a sötétben úgy érzem, az amúgy is sárga szemem világítani kezd.
- Nem! Nem nézlek kislánynak aki nem tudja megvédeni magát, hiszen te erős vagy és tudsz vigyázni magadra. Ugye?
Sötét van, könyveltem el , bár számomra édes mindegy ha fény kísér vagy sem, Charlotte-al azonban más a helyzet, de ez most kevésbé érdekel.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Jan. 14, 2012 2:14 am

Örültem hogy Ő most velem van. Tényleg. Egyedül órákig keresgélhetnék it-egyébként lehet hogy teljesen hiába- és ehhez semmi kedvem. Többen jobb a hangulat is meg minden. Elméletileg. Bár, nézzük a tényeket..ő egy vámpír, és soha életemben, vagyis az alatt az idő alatt amikor őt tanítottam, soha nem hallottam őt viccet mondani, vagy nevetni. Nembaj, majd szórakoztatom én, őt!
-Na akkor lássunk is neki! Sok munka van még itt.-mondtam pár szót buzdítólag, de persze ez se úgy alakult ahogy én akartam. Na mindegy...
Elindultunk és elkezdtük. 1 óra múlva, és 7 darab telített polc után (igen, számoltam!) , végre találtunk valami használhatót. Legalábbis annak tűnt. Odaszóltam a keresgélő fiúcskának, hogy jöjjön ide egy kicsit.
-Héé, Iason találtam valamit! Lehet hogy ez az. -belelapoztam, és felsóhajtottam.- Neem, mégsem. Sajnálom, keressük tovább. -láttam a grimaszt az arcán, és ezt mondtam:
-Szerintem idekint felesleges is tovább húzni az időnket. Menjünk a zárolt szekcióba. Talán ott több sikerrel járunk. -és megindultam a részleghez, ami természetesen zárva volt. Mivel már besötétedett, és senkit nem láttam a könyvtárban, kicsit rosszfiús..bocsánat, rosszkislányos mozdulattal, feltörtem a zárat és intettem Iasonnak hogy siessünk befelé mielőtt meglátnak minket. De hogy idebent mi fog történni, és mit találunk (vagy mit nem), az még a jövő zenéje.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Dec. 17, 2011 10:51 am

Charlotte Rose Cheney avagy még több meglepetés

Mire számíthattam volna? Az már magában furcsa, hogy Charlotte a különleges képességekről keres könyvet, eddig minden oké lenne, ha mondjuk a fajtám képességéről lenne szó. De nem. Itt valami extra különleges dologról van szó. Nem. Igazából lövésem sincs mit akarhat ő a boszorkányokban rejlő különleges képességekről tudni. Ha mondjuk a szerelemről keresgélne megérteném, hogy a volt tanárnőmként még ő is olvashat ilyeneket, hiszen csak ember és igenis vannak érzései.
Bizonyára egy jól eldugott helyen kell lennie a könyvnek, ha megvan a könyvtárban egyáltalán. Ha nincs, akkor így járt(unk) és máshol kell keresgélnie.
Felsóhajtottam látva szinte már könyörgő arcát és bólintottam egyet beleegyezőleg.
- Egy próbát megér, szerintem valami nagyon eldugott helyen lehet, vagy jól látható helyen ahol sosem gondolnánk, esetlen nincs meg. De az majd csak akkor derül ki ha végig járjuk és figyelmesen megnézzük az összes könyvet.
A hosszú polcsorokra néztem, nos igen lesz mit keresnünk az biztos. Éveknek tűnnek majd azok a percek amiket itt fogok én eltölteni Charlotteval az biztos.
Rengeteg könyv van az tény, igazából csak az tudná megmondani hány könyv van a Roxfort-i könyvtárban aki évekig foglalkozott velük.
Azonban én most nem megyek felfedező útra a könyvtárosunk felkutatása érdekében. Megelégszem a magam erejével és kész.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Dec. 17, 2011 2:30 am

Lesznek még meglepetések Iason! Razz

A fene egyen meg Iason! Miért nem tudsz csak egyszerűen beleegyezni és segíteni??! Bár igaz, hogy cím nélkül nehezen megy ez..de akkor is!
-Hidd el hogy igen is, sokat számít az hogy min rágódsz. Segít ha kibeszéled magadból. Nálam ez mindig segít..csak hogy én csak a kiscicámnak tudok elmondani dolgokat, és hálás vagyok neki azért, hogy figyelmesen meghallgat. -kicsit felnevettem, hiszen nem normális dolog az, ha egy macskával beszélget az ember.
Tudtam hogy meggyőzöm, végül elmondta mi bántja…de kérem..ki is titkolózik annyira?? Azt hiszem hogy egy-egy az arány…
-Biztos hogy szeret téged valaki, Iason. De ha ezt nem velem kell rendezned, aminek valami féleképpen, kicsit örülök is, akkor ne firtassuk a dolgot. Csak ..sok szerencsét hozzá.- kicsit szégyenlős mosollyal és hunyorogva legyintettem egyet. De a legutolsó két mondata megint felhúzott…egy kicsit.Sóhajtotta egyet, majd így szóltam:
-Hah…figyelj Iason.-az ártatlan tekintetem eltűnt. Komor arcomon nem látszódott semmilyen érzelem, és remélem érzi hogy nem viccelek. Halálosan komoly amit mondani fogok neki. - Az igazság az az, hogy ez egy olyan könyv ami itt nem biztos hogy megvan, de muszáj megpróbálnom megkeresni. Fontos információk vannak benne, amik kellenek nekem, a részleteket inkább most hanyagoljuk. - halkabbra vettem a hangomat, és a tekintetemmel nem engedtem el az övét...azt hiszem most már el kell neki mondanom hogy miről is van szó. – Egy ilyen leírásféle kéne nekem. A Varázslók leírása. De nem akármilyen. A különleges képességeikről való leírás..tudod, az ilyen nagyon ritka tehetségek képességei. Nem névsor. Hanem egy ilyen összegzés, hogy hogyan alakult ki az az erő, és hogy mire képes. A lehető legtöbbet meg kell tudnom valamiről. És a leghamarabb. –kétségbeesett szemekkel néztem rá, mert számítottam rá hogy meghökken, és sarkon fordul. Nem minden boszorkány keres ilyen fajta dokumentumokat.
-Kérlek Iason, segíts nekem!
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Nov. 19, 2011 5:17 am

Charlotte Rose Cheney

Nem lett volna szabad hosszasan gondolkodnom, de az tény, hogy hallottam valamennyire Charlotte mondatait. Azok között meg egyáltalán nem szerepelt a könyv címe. Olyan titkos az, hogy nem tudhatom talán? Miféle könyv lehet, amiről nem szabad tudnom? Egy nőből csak azt tudom kinézni, hogy a szerelemről szóló könyvek közül olvasgat előszeretettel. Biztosan más lehet az oka annak, hogy tudatlanul szándékszik hagyni engem.
- Miért számítana az, hogy Én min gondolódom egyfolytában? - próbáltam az ő szavait is használni, bár kicsikét elgondolkodva flegmának tűnt a kérdésem.
Visszavettem a gúnyosnak tűnő beszédemből, elvégre nem vagyunk mi olyan rosszban, hogy kicsikét gonoszkás legyek.
- Tudod van amit nehezen tudok elhinni, például az, hogy létezhet számomra a szeretet érzése. - igazság szerint szerelmet akartam mondani, bár mielőtt kimondtam volna sikeresen szeretetté formáltam.
- Az olyanok köreiben mint amilyen én is vagyok az érzések kilencvenhét százaléka rosszindulatú gonoszság. A megmaradt három százalék szintén eloszlik három felé. Öhm ezeket inkább nem részletezném. Ezen a helyzeten amúgy nem lehet segíteni, vagyis lehetne ... csak túl bonyolult és nem is veled kellene ezt elrendeznem.
Charlotte biztos megértene, ha elmondanám konkrétan miről van szó, de a saját dolgaimat még megtudom oldani. Csak ne bonyolítanám el annyira, hogy utána ne tudjak kimászni belőlük.
- Most inkább foglalkozzunk a könyvel amit keresel. Mondd még egyszer a címét, hogy segíteni tudjak.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Nov. 19, 2011 1:42 am

Iason ^^

Annyira figyelmetlen ma, hogy az valami szörnyű! Min járhat az esze? Üveges szemei úgy merednek előre, mintha egyfolytában egy dolgon tekeregnének az agytekervényei. Lehet hogy így is van...és ebben az esetben ki kell derítenem hogy min! Mikor visszaadtam neki a könyvet arra számítottam hogy elutasítja az ajánlatomat és olvasgatja tovább a lovagkori kézikönyvet (legalábbis női szemmel annak tűnt), de kellemesen csalódtam amikor visszarakta a helyére, s beleegyezett a keresésbe. Nem hiszem hogy tudott jobbat tenni és lehet hogy csak azért felelt igennel, mert nem figyelt. Megint.
Ha viszont tényleg így van, késő bánat…ahogy a muglik mondják, most már nincs visszaút. Kicsit meghökkentem mikor rákérdezett a könyv címére... Legszívesebben sóhajtottam volna egyet, kezeimet a zsebembe dugva elmotyogtam volna egy " mindegy, felejtsd el"-t majd sarkon fordulva menekültem volna a helyszínről. Ebből csak a sóhajtás maradt meg és egy pillanatra elgondolkoztam mit is mondhatnék neki.
~Nem mondhatom el neki az igazat! Nem mintha nem bíznék benne, mármint tényleg nem, de mi lenne ha ostobának nézne? Vagy még rosszabb...kinevetne? Ezt nem engedhetem meg magamnak! Túl nagy a kockázat, főleg hogy tavaly ő még az én diákom volt! De akkor mit csináljak?!....~
Furcsán nézhettem ki, ugyanis én vettem át a semmibe bámulás szerepét Iasontól, majd enyhe aggodalom jeleit vettem észre magamon.
Igen, én magamon is észreveszek mindent.
-Öhm...legközelebb figyelj jobban, Én elmondtam mindent.- arcom közben visszanyerte a "nyugodtság mintaképe" kifejezést, de belül még mindig tanácstalan voltam.
~Időt kell nyernem, hátha ki tudok találni valamit...~ gondolataim végig ezen jártak. Találj ki valamit, találj ki valamit....de ha hazudok neki, azzal én sem kerülök közelebb a könyvhöz. Ah...mindegy, ez hamarosan eldől majd úgyis. De ha már itt vagyunk, lenne egy kérdésem...
-Iason min jár az eszed egyfolytában? Mióta csak beszélgetünk olyan..gondolkodó fejed van, már bocs. Valami baj van? Kérlek mondd el, hátha tudok segíteni!- őszintén érdekelt a válasza és egy halvány mosoly kíséretében próbáltam felvenni a szemkontaktust.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 17, 2011 6:35 am

Charlotte Rose Cheney

Felnéztem Charlottera, csak mert lehet, hogy hasznos dolgot mond, a diákok akkor sem tudnak átjárni egy vámpír tanár eszén. Vagyis az enyémen biztosan nem, ha így lenne akkor eddig ész vesztve keresném a könyvet. De nem így van. Voltam diák, nem is olyan régen, én ne tudnám mi jár a fejükben csak azért, hogy minden nehéz munkát megússzanak? Hogy féltik a pontjaikat meg az ép eszüket a tudástól.
Tudom, csakis egy ember hibája lehet a diákok 'elszabadulása'... én engedtem túl közel őket magamhoz. Most mit szépítsek?
Összeszedtem magam, bár ő pont akkor vette ki a kezemből a lovagos könyvet. Na ennyit arról, hogy értelmes könyvet fogtam ki.
Végül is mit tud egy nő a lovagokról? Hadd ne kelljen erre válaszolnom, érhetnek még meglepetések. Az elhamarkodott döntések meg nem hoznak jót a fejemre, nekem meg tudnom kéne.
Felsóhajtottam, aligha tudván mást tenni okvetlen bele kellett egyeznem a keresgélésbe.
- Ha ragaszkodsz hozzá kereshetjük ketten is a könyveket, hisz több szem többet lát.
Miután visszaadta a könyvet én nemhogy olvastam volna tovább azt, hanem a helyére tettem. Amúgy is ha szükségem lenne rá, tudnám hol találom, annyira nem rövid a memóriám, szerencsére.
- Mi is a címe?
Figyelmetlen voltam, ha hallottam volna akkor is átcsúszhattam felette. Megbolygattak a lovagok, ez egészen biztos. No de térjünk vissza a jelenbe.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Okt. 15, 2011 2:22 am

Iason-nak Smile

Furcsa...ennyire észrevehetetlen lennék, vagy csak ő nem figyelt? Tényleg mélyen belemerült abba a könyvbe, de hogy ennyire?! Jó néhány percbe beletelt, mire válaszolt nekem. Azt hittem ettől kicsit összeszedettebb, hiszen aligha kaptam köszönéshez hasonlító szavakat, de biztos csak elbambult...megesik az ilyen mindenkivel.
-Oh, gondolhattam volna hogy az iskola....nekem kicsit magánjellegűbb dolog miatt kellene az a könyv, de sehogy sem akar a kezembe akadni. A címe az lényegtelen, úgysem tudna nekem segíteni, de ha kedvet érezne egy kis keresgéléshez akkor csak szóljon. -rákacsintottam, de éppen hogy csak be tudtam fejezni a mondatomat...gondolataim már másfelé jártak.
~ Túl sokat mondtam neki....mi lesz ha rájön? ~ -mélyen beül tudtam hogy gyanakodni és kérdezősködni fog, ki ne tenné ha ilyen furcsa dolgokat vágnának a fejéhez. Már csak a kíváncsiság miatt is, és nem is úgy ismertem meg mint aki az ilyenek felett elsiklik. Remélem most kivételt tesz.
-Merlin? Szóval tananyagon kívül szeretnének róla tudni, hogy húzzák a tananyag ismertetését. Szerintem, ha engem kérdeznél én csak különórán mondanám el nekik azt amit tudni akarnak róla, mert így nem fogtok haladni az anyagotokkal amit kötelező lenne tudniuk, és ezt valószínűleg tudják is. De melyik lenne az a másik könyv? Keresgélhetnénk együtt is, akár. Hátha szerencsém lesz, és rátalálok az enyémre is közben. -mondtam neki, majd kivettem a kezéből a könyvet és átlapoztam. Ez biztos nem az amit keresett, hiszen semmi nincs benne Merlinről, csak lovagok meg a középkor fontosabb királyai. Becsuktam a könyvet, visszaadtam neki, majd a szemébe néztem.
-Gondolom ez nem az a két könyv egyike, ami neked kell. Szerintem álljunk neki a keresésnek ha vacsorázni is szeretnénk.-mosolyogtam halványan és akaratlanul is a faliórára kaptam a tekintetem.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 10, 2011 8:06 am

Charlotte Rose Cheney

Az éjszakák egyre hosszabbak lettek, és több napon át folyamatosan szemerkélt az eső. Nem volt kedvem kimozdulni a kastélyból. Második otthonommá fogadtam a könyvtárat, ahol egy időre magamra maradhattam a gondolataimmal.
Már teljesen rutinosan kezdtem el járkálni a könyvek között, szinte már azt is tudtam mit hol találok. Na jó azért van amit mégsem.
Senki sem volt a könyvtárban rajtam kívül, amit nem is bántam, addig sem gondoltam a körbe-körbe járó prédákra, közismert nevükön a diákokra. A polcról leemeltem egy könyvet, valami történelemmel kapcsolatosat, bár inkább találtam benne királyokat és lovagokat, mintsem azt amire leginkább szükségem volt.
Azonban mégis olvasgatni kezdtem. Hátha lehet benne még valami hasznos információ is. Elvesztem a könyvben, jöhetett bárki és tehetett bármit akkor sem vettem volna észre, ha nem nyitom ki jól a füleimet.
Charlotte kollegina érkezésére és köszönésére na meg kérdésére csak öt perc után reagáltam valamit.
Hogy mi volt a kérdése? Felvont szemöldökkel próbáltam visszaemlékezni rá, majd mikor beugrott az egész mondat amit elhangoztatott ránéztem.
A könyvet be is csuktam azonnal, a végén még elszívná a maradék eszem, amilyen szétszórt voltam most.
- Szépet! - ez akart lenni a köszönés, ami engem lepett meg a leginkább. - Csak erre jártam, ezen kívül meg szükségem volt és még van is egy könyvre. Valami ami a kezdetekről szól, a diákokat leginkább Merlin története érdekli, én meg plusz információk után keresgélek nekik.
Vissza az elejére Go down
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 10, 2011 7:27 am

Iason Moorcock

Késő délután volt, még vacsora előtt járt az idő. Sürgősen keresnem kellett egy könyvet a könyvtárban, és mivel könyvtárosunk éppen szabadságon volt, nagy bolyongásra számítottam odafelé tartva. Sosem értettem a könyvek rendszerezését. Még ha betű szerint is van, akkor sem ott vannak a könyvek ahol lenniük kéne. Normális ez?
Sietősen érkeztem meg a könyvtár ajtajához, és célirányosan a könyv vélt helyéhez siettem. Molyoltam egy darabig, de a könyvemre nem bukkantam rá.
~Ajj...itt kell lennie valahol!~ -gondolataim közt, néha felsóhajtottam. lehetetlen hogy kifogjon rajtam egy pár darab lapköteg...vagy mégse?
~Sose fogom megtalálni....segítsééég!!!~ -könyörögtem magamban, és meg kell hogy mondjam, furcsa játéko űz velem Merlin. ~Ez most komoly??!! Te sem voltál eszednél Merlin, már megbocsáss...nem ilyen segítségre számoltam...~ -csalódtam egy pillanatra, de ez arcomon nem látszott. Kollégámba bukkantam a könyespolcok között, bár hogy pont Ő tudna-e nekem segíteni, azt erősen kétlem. Amint megpillantottam rögtön tudtam hogy Ő biztos hogy nem fog tudni segíteni, de ha már mind a ketten itt vagyunk, talán...esetleg még hasznára is válhatunk a másiknak, ezért beszélgetést kezdeményeztem apró reményszikrával lelkem mélyén.
-Szép napot Iason! Mi járatban erre? Milyen témában keresgél könyvet?-kérdeztem tőle, de egyenlőre választ nem reméltem...belemélyedt egy könyvnek az áttanulmányozásába..így vártam.
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Charlotte Rose Cheney
Speciális Moderátor/Rúnaismeret Tanár
Charlotte Rose Cheney


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2011. Aug. 19.
Tartózkodási hely : Roxfort környékén

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Okt. 10, 2011 7:25 am

Játék Vége!
Szabad Játéktér!


/oka: hiányoznak a játékosok, és kell a hely elnézést Embarassed/
Vissza az elejére Go down
http://ezrolamszolcharlotte.blogspot.com
Padma Patil
Boszorkány
Padma Patil


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2010. Aug. 16.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Május 11, 2011 4:19 am

Miután befejezte visszavittük a könyvet év visszatette a helyére. Közben azon gondolkodott, hogy melyik nap menjünk ki Roxmortsba. Végül tetszett az ötlete.
- Persze a szombat tökéletes, legalább kicsit randalírozhatunk - mondtam nevetve. Szerencsére Madam Cvikekr kedvelt, sosem szólt rá, ha hangoskodtam. Nagyjából engem minden tanár kedvelt, hála az égnek. Mivel úgy tartja a mondást, ha szeretnem nem lehetsz rossz ember. Remélem, hogy ez tényleg így van mivel én hasznos tagja akartam lenni a varázslótársadalomnak... Aztán továbbgondolkoztam, vajon hány órakor és hol találkozzunk?
- Szóval... hol és mikor találkozzunk? - tettem fel egy költői kérdést, Hannahnak.
Közben én is gondolkodtam a lehetséges helyszíneken, de nem jutottam sokra. Kérdőn néztem a vörös lányra akin látszott, hogy töri a a megoldáson a fejét, de ő sem tudja, mikor és hol.

//Nyugi az enyémek mindig rövidek ;D//
Vissza az elejére Go down
http://mysticshadow.vampire-legend.net
Vendég
Vendég




Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Május 07, 2011 12:02 am

Padma


Miközben vártam, leírtam a maradék kettő hozzávalót, mielőtt nég eltettem volna.. Ezzel a recept megvan, így már csak el kell készíteni, fiolába tenni, és hátfőn Pitonnak átadni. Akkor már csak az átváltozástan lecke maradt hátra. Ahhoz nem kell könyvtár, így azt is mondhatjuk, hogy szabad vagyok.
-Tényleg, látogató hétvége van. A memóriám nem a legjobb.
Mondtam mosolyogva. Megálltam az egyik polcrésznél, és visszatettem a bájitalkönyvet, amit Padma hozott. Feltételeztem, hogy a BÁJITALOK RÉSZLEGES KÖTETEI-nél találta, így a címke alá bepréseltem. Szembe fordultam a lánnyal.
-Holnap, vagy utána, de talán a szombat jobb, mert akkor nem kell hamarabb visszaérni.
Válaszoltam, majd vele együtt felnevettem. Csodálkoztam, hogy a könyvtárosnő nem szisszeget le. Ezek szerint más dolga van, de nem néztem oda.


//ez rövid lett :/ //
Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Boszorkány
Padma Patil


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2010. Aug. 16.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyVas. Május 01, 2011 9:39 pm

Olyan sebességgel körmölt, hogy már azt hittem átszakad a pergamen. Mikor visszaértem felpillantott majd folytatta. De amikor megemlítettem Roxsmotsot a szeme felcsillant.
-Tudtommal most hétvégén szabad kijárásunk van, legalábbis nekem ezt mondták- mondtam majd reakcióit meg sem várva folytattam. - Természetesen bemehetünk minden hova nekem is kell pár apróság - mondtam. Minden édességemet feléltem az elmúlt időben ezért kicsit nehéz lett volna koncentrálni, mivel ugye a csoki serkenti az agyműködést meg hasonlók.
- Szóval mikor megyünk? Melyik nap csak, hogy tudjam mikor kell nem elaludnom - mondtam majd halkan felnevettem, majd gyorsan hátrafordultam, megnézni Madam Cvikkert, de akkor éppen két embert tessékelt ki a könyvtárból, szóval nem hallhatta. Visszafordultam Hannah-hoz és most már türelemmel kivártam míg befejezi és rám figyel és válaszol az iménti kérdésemre.
Vissza az elejére Go down
http://mysticshadow.vampire-legend.net
Vendég
Vendég




Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzer. Ápr. 27, 2011 6:42 am

Padma


A receptet szinte faltam a szememmel. A kezemben a pennám tüzesen siklott végig a vékony, sárgás színű pergamenen. Nem tudom, mennyit írtam eddig, hisz a jegyzetelésembe teljesen belefeledkeztem. Semmi másra nem figyeltem, csak a könyvre. Nem néztem, mit és hova írok; már rég kitapasztaltam a "nemfigyelek" írásomat. Nagyon jó, hogy így tudok írni, egy csomó drága másodpercet meg tudok spórolni, még akkor is, ha az írásom nem épp a legszebb. Mág jó pár összetevő leírása maradt hátra, mikor a szék az asztalomnál lázasan nyikorgott ki-be. Biztos Padma jött vissza, gondoltam, s felpillantottam. Igen, ott ült. Roxmorts került szóba. Szeretem azt a helyet, főleg a Mézesfalást, a kedvenc édességboltomat, így lecsaptam a pennát a papírra, és gondolkoztam:
~Még van két napom, ráérek. Amúgy is, nincs Vajsöröm, sem Robbanós Tuttifruttim! ~
-Szívesen elmegyek veled. A táskámat is viszem, kell majd a sok édességnek. Meg, ha nem gond, a Három Seprűbe is be kéne nézni egy-két üveg Vajsörért.
Mondtam a lehető legszélesebb vigyoromat elővéve, majd megszámoltam a pénzem: van elég. Reggel tettem bele a táskámba, általában mindenhova viszek magammal. Ki tudja, hol tűnik fel egy édességárus? Most éppenséggel a tervek szerint mi fogunk feltűnni a Roxmorts-i boltokban. Az egyik táskazsebembe tettem a pennát, a tintatartót (Aminek a kupakját még egyszer megszorítottam), és a pergamentekercseimet, és felálltam magam után betolva a székemet, ami hangosan nyekergett, de szerencsére elnyomta a hangját a sutyorgó gyerektömeg, ami egyre hagosabb volt. Megvártam, míg Padma is feláll, és a magam polcok között lassú tempóban elindultunk.
-Le lehet menni a faluba, vagy kiszökünk?
Kérdetem kíváncsian. Megint elfelejtettem volna, hogy látogató hétvége van, vagy nincs? Igen, nagyon feledékeny vagyok...
Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Boszorkány
Padma Patil


Hozzászólások száma : 32
Join date : 2010. Aug. 16.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort

Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyHétf. Ápr. 25, 2011 7:59 am

Hannah

* Mosolyogtam az örömén, elvégre ez csak természetes ezért szeretek segíteni, mert olyankor mindenki boldog és megmenekül a büntető munkától, miközben hálálkodott gyengéden elmosolyodtam*
- Semmiség - mondtam szerényen mosolyogva.
*Aztán figyeltem ahogy elkezd hangosan olvasni és már kezd is jegyzetelni. Megfogtam a becsukott könyvet majd lassan elindultam vele vissza a helyére, mert úgy gondoltam már nem nagyon van más dolgom Hannah-val. Mikor visszacsúsztattam a könyvet a helyére eszembe jutott, hogy lehet eljönne velem feltölteni az édesség készletemet, mivel ugye a cukor serkenti az agyműködést ezért szükségem van rá. Visszasétáltam a lányhoz majd kihúztam a széket és újra leültem. Már befejezte a jegyzetelést.*
- Amúgy... nincsen kedved eljönni velem Roxmortsba? Fel kellene töltenem a csokoládé készleteimet - mondtam halkan de közben elmosolyodtam, majd csendben vártam a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
http://mysticshadow.vampire-legend.net
Ajánlott tartalom





Könyvtár Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Kastély :: Kastély Belseje :: Ötödik Emelet-
Ugrás: