Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Könyvtár - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Könyvtár - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Könyvtár - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Könyvtár - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Könyvtár - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Könyvtár - Page 2 Ic7783

Share

Könyvtár

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég

Könyvtár - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár - Page 2 EmptyPént. Ápr. 22, 2011 9:03 am

Padma

A vastag könyv hamar az idegeimre ment. Nem találtam benne meg azt a nyomi bájitalt. Tuti, hogy valahol a "Vérengzés" fejezetben kell lennie... "Megtaláltam a kulcsot... Bla.... A vér nagyban ömlött a lányból..." Nincs benne. Annyira számítottam rá pedig, hogy meg lesz. Erről ennyit. De mielőtt még becsuktam volna a hasznavehetetlen könyvet, valaki kihúzta a széket velem szemben. Még egy utolsó pillantást vetettem a könyv lapjai közé, majd hangos puffanással becsaptam, ekkor a jól ismert Padma arca jelent meg előttem. Elmosolyodtam. Ismertem Padmát, szoktam vele beszélgetni, hisz Ő is elég gyakran jár a könyvtárba. A szemem a mosolygós arcáról a szóba esett kötetre siklott, aminek a borítóján az állt: Bűvös bájitalok A-Z"
~Csodálatos! Pompás! Nagyszerű! Ez a lány... Gondolatolvasó!~
Hüledeztem csillogó szemekkel a nagy, ezüstöt betűket újra és újra átolvasva.
-Padma, ezzel megmentettél egy jókora leszidástól...
Mondtam a könyvben gyönyörködve, majd mohón felkaptam, és a tartalomjegyzéket kezdtem böngészni. Arra már nem is figyeltem, hogy mit mondott utána.
-Á, itt is van. Foghagymás-vámpírűző csodaital. Egy csepp a vámpír barátunkra, és elperzselődik, mint ha kiállítanánk a tűző nyári napfényre. Csodás! Ezt már csak le kell jegyezni, és elkísérletezni vele.
Hadartam el egy szuszra, majd még egy hálás pillantást váltottam a velem szembe ülő lánnyal. Most már a receptet böngésztem át. Szerencsére nem kell hozzá sok minden, épp azok a dolgokból kell egy kevés, ami a vámpírokat taszítja. Persze a foghagyma nem nagy kárt tesz bennük, de régen azt állították, attól félnek igazán. Ezért is lett a neve Foghagymás-vámpírűző csodaital.
Vissza az elejére Go down
Padma Patil
Boszorkány
Padma Patil

Hozzászólások száma : 32

Könyvtár - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár - Page 2 EmptyPént. Ápr. 22, 2011 3:20 am

Hannah

*A könyvtárban a mai nap folyamán is nagy volt a nyüzsgés. Igen talán az egyik legmozgalmasabb nap lehetett a héten... Éppen egy könyvvel teli polcot rendeztem, Madam Cvikker már megszokta tőlem, hogy néha rendezgetem a könyveket. Ami végül is nála még jó pontot is jelent. Végül is én szerettem itt lenni nyugodt volt a hely, olyan nekem való... A könyv sorok között valaki hangosan olvasta fel a könyvek címet, majd miután megtalálta elviharzott. Nagy sietség közben levert egy könyvet. Morogtam egyet majd elindultam, hogy feltegyem a polcra. Közben felismertem a távolodó Hannah Abbott körvonalát. Kezében egy Lockhart könnyvel elolvastam a gerincét majd elmosolyodtam.*
~ Amint látom ma mindenki a báital tan házija miatt idegeskedik ~
*Felvettem a könyvet. Megnéztem a fedő lapját, majd furcsán elhúztam a számat. Nem, hogy nem ide való a könyv egy teljesen más részlegre való. Aztán eszembe jutott, hogy ez a könyv teljesen jó lesz Hannahnak. Majd elindultam a lány irányába. Ekkor már teljes gőzzel bújta a könyvet keresve az információt belőle. Mosolyogva kihúztam a széket majd leültem vele szembe, és elé toltam a "Bűvös bájitalok A-Z" című kötetet. Mely vaskos régi kötéssel és törött gerinccel rendelkezett.
- Szerintem ez lesz a legalkalmasabb könyv számodra Hannah - mondtam mosolyogva a lánynak. - Véletlenül leverted és még mázlid is volt. Merlin akarta így - nevettem fel halkan.

A hozzászólást Padma Patil összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 25, 2011 8:00 am-kor.
http://mysticshadow.vampire-legend.net
Vendég
Vendég

Könyvtár - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 21, 2011 3:39 am

Parvati

*Óráim után, a házi feladatokhoz kellett egy könyv. Méghozzá bájitaltanra. Egy bonyolult, és komoly főzet elkészítéséhez kellett az a bizonyos könyv. Már hallottam a varázsigéről.. Biztosan. Á, meg is van. Egy Lockhart könyvem olvastam róla. Habár mindenki tudja, ez ember egy csaló, de azt a receptet máshol is láttam, szóval biztos működik... Remélem.
A klubhelységbe mentem először. Lepakoltam a felesleges cuccomat, így már csak a jegyzetfüzetemmel és a bájitaltan könyvemmel haladtam a könyvtárba. Beléptem, és a szokásos csend fogadott. Ahogy elhaladtam több polc között, néha-néha halk suttogást hallottam. Megérkeztem az úti célomhoz. A Gilderoy Lockhart könyvek ABC sorrendben sorakoztak szépen, egymás mellett. A vastagabb könyveknek felolvasom halkan a címkéket:*
-Kirándulások a kísértetekkel, Túrák a trollokkal, Vándorlások egy vérfarkassal, Véras napok Vámpírföldön. Áhá, megvagy!
*Motyogtam fellelkesedve, majd a kezemben a könyvvel leültem egy felszabadult asztalra. Most vettem észre, a könyvtár tele van...*
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Könyvtár - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár - Page 2 EmptyVas. Júl. 04, 2010 8:24 am

...
Könyvtár - Page 2 2teewmg1m8vhvwkxzf22

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny