Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Edevis Tükre Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Edevis Tükre Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Edevis Tükre Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Edevis Tükre 3347qiw
A Hónap Játéka
Edevis Tükre 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Edevis Tükre Ic7783

Share

Edevis Tükre

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyVas. Feb. 19, 2012 10:37 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Edevis Tükre Bi5h08
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 10, 2011 5:47 am

Kiara Zora Willos

A vámpírok vadászati technikáiról leginkább atyám szavai csengtek vissza. Aki bár se nem tanított sokat, se nem volt mellettem amíg kellett. Egy hétig állt mellettem, azon kívül semmit. Hirét sem halottam, azonban bízom abban, hogy tudja, még én is létezem.
Én tanítottalak vadászni, ezt minden értő szem látja rajtad. - Bizony láthatnák, ha engedném. Már régen nem azon az úton jártam amerre ő tett, letértem róla, vagy megfordultam és ott hagytam azt amit nekem szánt.
Tudom a sorsomtól sosem menekülhetnék el, de a jövőt még a tetteim szerint irányíthatom.
- Magunknak kell gondoskodnunk magunkról... Bár nem mindenki egyforma nevelésben részesedett. Van aki mellett élete végig kitartottak, vagy már a kezdetektől fogva magára hagyták a 'gyermeket' és hagyták, hogy egyedül boldoguljon. Én valamiért mindig azon az elven vagyok, hogy jó csak abból lehet akivel törődnek is. Ugyanúgy van ez a tudománnyal is, ha nem gyarapítjuk ugyanazon a szinten maradunk amivel kezdtük. - mondtam el röviden azt amit tudnia kell.
Én nem értek egyet más véleményével, hogy a 'gyermeknek' egymaga kell boldogulnia, mert így akkor jobban tud gondoskodni magáról. Badarság! Szerintem a 'gyermeknek' védett burokban kell töltenie élete első néhány évét, az atyja szárnyai alatt, vele a lehető legszorosabb szimbiózisban – csak így lesz belőle normális, „egészséges”, felnőtt vámpír néhány évtizeddel később. Egy 'gyermek' még túl fiatal ahhoz, hogy egymaga vadásszon, hogy egyedül járjon éjszaka – elsősorban nem azért, mert nem tudja magát megvédeni, hanem mert nem ismeri a helyes viselkedési normákat. Nem tudja, kik azok, akiket megtámadhat, akiknek visszaüthet, akik elől ki kell térnie, és el kell menekülnie, és milyen következményekkel jár, ha nem így cselekszik.
Ragadozók vagyunk, ha a démon nem adott volna rettentően erős védelmező ösztönt, amellyel a gyermekünket körülvesszük, akkor valószínűleg az első nagyobb hibája elkövetése után elpusztítanánk. Ahogy sokan meg is teszik, még mind a mai napig is: az atyának megkérdőjelezhetetlen joga van az utódja létrehozásához és elpusztításához.
De még a legkegyetlenebb, legszívtelenebb, az emberi természettől legtávolabb álló szörnyetegek is úgy ragaszkodtak a saját „gyártmányukhoz”, hogy abban szép adag elfogultság is megbújt.
Vajon mi játszódhat le másokban, amikor ezeket, az ösztönöket elfelejtik? Nem védeni, hanem támadni próbálják saját teremtményüket.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Hozzászólások száma : 27

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 10, 2011 2:33 am

Iason Moorcock

Ha belegondolok egész jól megy nekem ez a beszélgetősdi, már azon kívül, hogy minden szavam után kegyetlenül hülyén érzem magam, de igyekszem leküzdeni. Az meg még nagyobb öröm, hogy az idegen, mert még mindig nem tudom a nevét, nem fut el, vagy nem olt le a zagyvaságaim miatt.
- Akik azt állítják szerintem nem akarják elmondani. Én is mondtam már, pedig tudom, hogy volt egy érdekes része az életemnek.
Na jó, az hogy érdekes, még enyhe kifejezés, arról meg amúgy se szeretek beszélni. Scottal titkoljuk apu elöl is, mert jaj nekem, ha egyszer megtudja.
- Értem. De nincs aki vigyázzon rájuk? Mármint egyedül a nagyvilágban, úgyhogy csak pár napja vámpír valaki? Az elég rémisztő lehet.
Nézek a semmibe. Nem leszek vámpír, ezt már eldöntöttem, de akkor mi legyek? Igen, ez nagyon hadi lábon állok, mert eddig a fő célom az volt, hogy ide kerüljek, arra nem gondoltam, hogyan tovább, de csak lesz belőlem valami..... remélem.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyVas. Okt. 09, 2011 3:34 am

Kiara Zora Willos

Nevethettem volna egy diák megjegyzésein? Biztosan nem, ez azonban valamiféle mosolyt megkövetelt tőlem. Nem gúnnyal teli, hanem egy másik jelentéktelennek tűnő mosoly volt ez.
Lehetett volna más? Nem hiszem. Furcsa mód esélyeket sem kerestem a menekülésre, sőt a szavaimban sem utaltam arra, hogy nemkívánatos személlyel beszélgetek.
- Én csak érdeklődöm a diákjaim után, mindenki története érdekel. Szerintem még azok élte sem unalmas akik azt állítják, hogy semmi érdekes nem történt velük.
Nem néztem a tükörre, ami jó jel volt. Már nem volt szükségem kivetítőre, hogy tudjam mi lakozik a szívem mélyén.
Mostanra csak egyetlen dolog maradt, amit fontosnak lehet nevezni számomra. Egy nő, aki se nem vámpír se nem mugli - ha úgy vesszük - hanem egy boszorkány.
Az én kis Hópihém!
- Szem előtt leginkább a pár naposak hagyják az áldozatukat, ők még nem tudják mit kell tenniük és hogyan. Nem buknak le, gondolom így akarják mindenki tudtára adni, hogy léteznek. Bár emlékszem megesett olyan eset is, hogy egy vámpír támadást valami teljesen másnak állítottak be. Tudod az emberek fantáziája határtalan.
Ez így is van, de nem akartam még azt is közzé tenni, hogy az enyémnek még a végét sem látom, nemhogy beleképzeljem magam mások világába. Oké az érintéses ügy, teljesen más, azt csakis szükség esetén használom. Az meg nagyon ritka alkalom.

Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 9:16 pm

Iason Moorcock

Király, eddig még nem húztam fel, vagyis úgy hiszem, hogy nem tettem meg. Ez azért már jó.
- Hát az oké, hogy tanár. De attól függetlenül, még nem kellene lépten nyomon leállnia mindenkivel, mint mondjuk most is. Elég lenne, csak az órákra koncentrálnia, és az kevésbé fárasztó, mint a magamfajták hülyeségeit hallgatni.
Vonok vállat. Talán, ha tanár lennék, én biztos nem tenné meg ezt, egyszerűen nem tudom magamról elképzelni.
- Nekem magával beszélgetni is nagy erőfeszítés.
Naná, mert jól meg kell gondolnom, hogy mit mondok ki, meg amúgy se szoktam én ilyet. Hallgatom, ahogy a hullákról beszél. Nem ráz meg, sőt hol érdekel engem, de kíváncsi vagyok. Nálam az ilyent témák nem okoznak traumát.
- Szem előtt? Annak mi értelme?
Na igen, ezen csöppet fent akadtam. Nem értem a logikát. Ha valaki nem akar lebukni, akkor nem hagy hátra maga után semmit nem? Vagy csak ezt én látom így.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 7:04 am

Kiara Zora Willos

Legszívesebben diák módjára feleselgettem volna, hogy ,, De mondom" és ,, Nekem mondod? Egész életemen keresztül pár csepp víztől kell rettegnem. Én nem is mondtam, hogy légy a helyemben." Ezek azonban valahogy elszálltak előttem, nem volt semmi értelme ilyeneket mondanom, valami megfoghatatlan dolog visszatartott.
- Hát igen. - ez volt az egyetlen egy rémes válaszom amit adni tudtam Kiarának az első két megjegyzésére/kérdésére.
- Tudod én nem kedvelem a koporsóban alvást, sőt soha nem is próbáltam bepréselni magam egybe. Így nem tudom mit érezhetnek azok akik olyannyira konzervatívak, hogy megőrizték azt a szokást...
Jól tudom én csakis más téren voltam konzervatív, mit nekem egy koporsó? Emberek téren talán, vagy régi szokásokat mint például semmilyen adandó alkalommal sem állok szóba senkivel. Ez mára semmisé vált a számomra. Hisz tanár vagyok vagy nem? De igen, egy tanárnak meg majdnem mindig papolnia kell a semmiről. Hogy ki érti meg őt, azt csak azok tudják akik szeretik az óráját.
- Hogy mit tesz a hullával egy vámpír az egyéntől függ. Van aki meg sem öli az áldozatát, hanem csak a szükséges adagot veszi el. Azonban olyan is van aki megöli és hogy azután mit tesz vele az csakis az egyéntől függ. Elégeti, vízbe dobja, eltemeti vagy egyszerűen szem előtt hagyja ez a helyzettől függ.
Van amit úgy is ellehet rendezni, mintha nem vámpír támadás történt volna hanem valami más. Hogy miket szoktak beképzelni az emberek, nem tudom. De tény, hogy nem a vámpírokkal összehozható dolog lenne. - fejeztem be végül a mondandómat és vártam, hogyha akar akkor kérdezősködjön.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 5:27 am

Iason Moorcock

- Nem mondja?
Kapom is fel a fejem, és rendesen meg is döbbenek, hisz én pont ezt gondoltam fikciónak, na de legalább van még valami,a mit Scott orra alá dörgölhetek majd.
- De ez akkora gáz nem? Mármint tök erősek meg minden, és egy kis víz meg napfény árthat maguknak. Hát már bocsánat, de nem lennék a maga helyében.
Kicsit el is ragadtatom magam, mire csak akkor jövök rá, mikor már késő, így visszavonni se tudom a szavaim, de nem is baj, hisz legalább őszinte vagyok nem?
- Szóval vannak akik még abban is alszanak? De hát hogy férnek el?
Csúszik ki a számon, miközben magam elé meredek. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy mozgó valaki a koporsóban tengődjön, az túl kicsi, meg túl szűk, és sötét. Ki is ráz a hideg. A tükörrel már rég nem törődök, ami jó, mert addig se leszek a rabja nem?
- És a vér? Mármint nem az, hogy isznak-e, hanem, hogy mit csinálnak a hullával?
Na jó ez elég betegen hangzik, de garantálom ,hogy én se vagyok normális.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 3:05 am

Kiara Zora Willos

Kedvem szerint mondhattam volna azt is, hogy ugyan dehogy kinek ártana néhány csepp víz. Persze, hogy nekem, ha pap által szentelt vízről volna szó. Nem vigyorodtam el, nem is lett volna miért. Atya ég, ha belegondolok, hogy alig pár csepp szentelt vízről van szó mi történhet a fajtámmal nevethetnékem támadna. Csak víz az meg sajnos soha nem válik vérré. Vagy fordítva.
- Sajnos még a legnevetségesebb dolog is hatással lehet ránk. A szentelt víz igaz, a nap fényévvel együtt.
Kicsit a tükörre néztem, azonban az ott látott kép sokkal rémesebbnek bizonyult mint az összes többi eddig. Az még elég volt, hogy Lisáról áradozom, meg az egyedüllétről, de arról, hogy csak egy gyenge kis varázsló legyek aki talán gyerekeknek örülhet az mindent felül múlt.
- A koporsó az illető vámpír igényeitől függ. Én határozottan megelégszem az ágyakkal is, szóval nincs szükségem koporsóra. Hogy őszinte legyek a koporsó inkább az öregebbekre lehet jellemző. Akik hozzá szoktak ahhoz a kényelmetlen kis dobozkára.
Kényelmetlen doboznak tudtam nevezni a koporsót elvégre biztosan nem lehet olyan kényelmes, forgolódni sem tudok benne... én meg gyerekkoromban rossz alvó voltam, ez sajnos mostanra sem változott semmit. Szóval a koporsó biztosan nem lenne elég nekem.
Ha meg válogathatok akkor miért ne tenném?

Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 1:54 am

Iason Moorcock

Hülyén érzem magam, ez tény. De az is vagyok. Miért kellett felhoznom ezt a témát? Egyáltalán miért kellett megszólalnom? Annyira jó volt, hogy csak pár szót váltottunk, így most meg ő is láthatja, mennyire nem megy ez az ismerkedősdi, vagy nevezzük akár minek is. Nem vagyok hozzá szokva, és életemben vajmi keveset csináltam ezt.
- Valahogy meglepődtem volna, ha nem az lett volna.
Próbálok valami mosoly félét kicsikarni magamból, bár ez inkább egy fintor lett. Azon viszont nem lepődök meg, hogy ő is az volt. Bár nem tudom a más házak diákjai milyenek, sőt a saját házaméval se vagyok tisztában, de ez így is van jól.
- Érdekes lehet.
Merülök el gondolataimban. Valahogy a mágia áll hozzám a legközelebb, ami jó is, de így nem merek mondjuk a vámpírokról faggatózni. Félek, hogy valami hülyeséget kérdezek.
- Hát.... ugye nem igaz a koporsó meg a szentelt víz, mi?
Aztán meg ki tudja. Amikor olvastam róla nagyot nevettem. Mármint vízzel ártani nekik, az egy kicsit abszurdnak hangzik.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptySzomb. Okt. 08, 2011 1:09 am

Kiara Zora Willos

Nem ezekre a kérdésekre számítottam, de nem is bántam, hogy nem azt kezdte el kérdezni milyen egy vámpír élete(?). Egyáltalán van egy vámpírnak élete? Oké lehet, hogy van, de azt sem hús vér emberként éli. Minden gonosz a szebbik arcát mutatja, ez alól úgy tűnt én sem vagyok kivétel.
Az első két kérdésre, csak bólintottam egyet-kettőt, hogy igen ilyen fiatalon tanítok és igen itt végeztem. De már azt belebólintani, hogy Mardekáros voltam nagyon nehezen lehetett volna, így szavakban kellett elmondanom.
- Mardekáros voltam, úgy mint most te.
Igen, ezt is sikerült elmondanom neki. Bár nem tűnt megerőltetőnek a dolog, még nem a vámpírokról kellett beszélnem. Addig volt jó, hisz abszolút fogalmam sincs, hogy mit tud és mit nem a vámpírokról.
- Mágiatörténetet tanítok. Hogy konkrétan mit majd az órákon meglátod.
Elgondolkodtam hosszasan azon, hogy mit mondhatnék neki, ha nem mer kérdezni akkor nekem kell beszélnem. De valóban nem tudom mit tud és mit nem.
Kézfogással meg csak az érzéseit tudnám megállapítani, hogy mi jár a fejében sajnos nem.
- Mit szeretnél tudni a vámpírokról? Talán lehet, hogy sokkal több dolgot tudok a könyveknél, amiben senki sem tudja mi igaz és mi nem.

Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyPént. Okt. 07, 2011 6:39 am

Iason Moorcock

Látom, hogy kár volt belekezdenem. Biztos nem szívesen mesél róla, vagy valami. Nem tudhatom.
- Ohh. Elnézést.... én nem akartam.... ha nem akar róla beszélni, én megértem.
Kezdek bele bizonytalanul, de aztán magamban elmosolyodok egy kicsit azon, hogy láthatólag nem sértettem meg annyira.
- Azta. Ilyen fiatalon tanítani?
Még a fejem is megrázom. Én valahogy a jövőmet nem így képzelem, sőt sehogy se. Igazából fogalmam sincs, hogy innentől kezdve mihez kezdjek magammal.
- És ön is itt végzett?
Na jó, tudom, hogy most a vámpírokról van szó, de ez csak nem annyira magánjellegű, vagy ha mégis nem válaszol rá.
- Hát igazából, csak az ilyen általános dolgok... vagyis tulajdonképp nem is tudom, mi érdekel. Régebben próbáltam én a vámpírokról olvasni, de aztán mégis a fekete mágiánál kötöttem ki, akárhányszor belekezdtem, és ez mással így volt. Úgy tűnik engem igazából csak az érdekel.
Kezdek el babrálni a pennámmal, mert egy kissé zavarban vagyok. Átkozom magam, hogy feltettem azt a kérdést, de már mindegy.
- Maga mit tanít?
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyPént. Okt. 07, 2011 6:24 am

Kiara Zora Willos

Igen, most már megtaláltam az okot arra, hogy elátkozzam az atyámat, nem mintha nem lenne elég a kezdetek kezdetétől származó helyzetem. Azt hittem hátra esek, legszívesebben mindent le akartam tagadni, hogy halhatatlan leszek az nem valószínű.
- Halhatatlan? Ugyan, dehogy. Egyszer mindannyian meghalunk valakinek a rásegítésévél biztosan.
Tanárhoz és halhatatlanhoz, hogy a te szavad használjam elég fiatal. Nem vagyok kétszáz, háromszáz éves, szerencsére még nem . Csak tizenkilenc éves vagyok, de már tanítok.
Ránéztem a lányra, valahogy nem tűnt olyannak aki könnyen tovább adná az ember illetve vámpír titkát. Sőt nem volt min lassan tovább adnia, haton vagy heten - ha nem többen - már tudnak rólam. Ez a szám meg csak nőttön nő. Lassan beteg leszek a tudattól, hogy tudnak rólam. Hányan lehetnek? Mi a gyenge pontom amivel elárulom magam? Hm talán ha beszélek megcsillannak a fogaim? Vagy talán eleve más a kisugárzásom és a viselkedésem mint másé?
- Kérdezni kérdezhetsz, de nem valószinű, hogy minden egyes feltett kérdésedre válaszolni fogok.
Miért válaszolnék egy diákom kérdésére? Míg tanítani fogom a jelenlétében egész biztos, hogy semmire sem leszek jó. A tudat mindig ott lenne bennem, hogy elárultam a fajtám. Oké már Lisának és Lunának is beszéltem rólunk. Talán háromszoros bűnnel elég lesz a pokolra jutnom.
Már ha létezik pokol az élet után. Hinnék benne? Ugyan dehogy! Elég ha magamban képes vagyok hinni.
- Van elég időm, ha szeretnéd szépen sorjában mindegyik kérdésed felteheted, de mint mondtam nem valószinű, hogy az egészre válaszolok.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 7:41 am

Iason Moorcock

Fogalmam sincs, hogy kérdezzem meg tőle pedig most már annyira kíváncsi vagyok. De mi van, ha azok közé tartozik, akikről olvastam? Akkor feltehetőleg, ez lesz az utolsó csoda, amit itt látok. Harapdálom az ajkam azon gondolkodva, hogy is tegyem fel a kérdést, hogy az nekem se fájjon. Fő az elővigyázatosság.
- Hát arra, hogy mióta.... halhatatlan?
Ez a legjobb szó rá, mellesleg ez jutott az eszembe, és én mindig azt mondom, ami először az eszembe jut. A tükörről már szinte meg is feledkezem, ami csak jó. Igen, képes elvonni a figyelmem egy olyas valaki, aki pár perce még hidegen hagyott, na de mindegy is.
- Meg még lenne vagy kis ezer, de gondolom nem az a hobbija, hogy az itt tanuló kislányok kíváncsiságát elégítse ki a fajtáját illetően.
Vonok vállat olyan nem törődök stílusban. Ha nem vevő arra, hogy faggassam, én akkor aztán nem fogom. Bár tény, hogy mindig is foglalkoztattak a vámpírok is egyebek mellett.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 7:33 am

Kiara Zora Willos

Talán a démonaim jöhettek utánam, hogy teljes mértékben elvegyék az eszem, vagy megőrjítsenek.
Sokáig meg sem szólaltam, csak feltételezéseim voltak, hogy Kiara mit akar kérdezni tőlem.
Ha megérinteném érezném mit érez, de had mondja el ő mit akar.
Nagyon sok kérdést tudtam volna kérdezni a miótá-val. Sejtelmesen megnéztem a lányt, mit akarhat kimondani. Ennyire nehezére esne konkrétan kimondania egy szót? Félne talán? Nem tudom és addig jó is ez így.
- Hallgatlak, mondd csak mit szeretnél tudni.
Kétlem, hogy egy diák pont az én életemről faggatózna, eddig még nem nagyon történt meg. Vagyis olyan sokszor ahány diákot tanítok nem.
Olykor a tükörbe néztem, de a látvány szinte mindig ugyanaz volt, lassan már ha hiányzott Lisa csak bele kellett volna néznem a tükörbe.
A valóság azonban sokkal másabb, Ő sosem mosolyogna rám így, főleg, hogy képben van a múltammal és a vámpírságomról szóló rövid históriákkal.
Nem szabad elengednem őt! Ez a dolog teljes mértékben biztos volt, de hogy ne csak két méterrel repüljek a fellegek felett visszatértem a földre.
Már nem képzelődtem annyit csupa lehetetlen dolgokról amik a szívem mélyén lapultak, már nekem tényleg van szívem és mindez nem csak az egyik tervem része amit tudatlanul teszek.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 7:02 am

Iason Moorcock

Mi lehet most Scottal? Tudom hiába teszem fel annyiszor a kérdést, választ nem fogok rá kapni, legalább is egyhamar nem, de mégis csak az ikrem. Egy másik felem, ami hiányzik, ha nincs a közelemben. Sosem voltunk ilyen messze egymástól, de hát egyszer mindent el kell kezdeni nem?
Belenézek a tükörbe. Hiba, most teljesen mást látok, és hirtelen fel is pattanok, hogy mögém nézhessek. Nem akarom elhinni.... mi volt ez? Rá már rég nem gondoltam. Ő számomra halott, ahogy én is számára.... akkor miért mutatta meg? Nem is foglalkozok azzal, hogy nem vagyok egyedül... beleütök a csodába, de nem használ semmit. Még mindig látom azt a gúnyos vigyort. Inkább leülök háttal a tükörnek és elkezdem a plafont bámulni. Nem, nem fogom megosztani, hogy mi volt ez. Higgyen amit akar, engem aztán nem érdekel.
Mikor aztán az idegen Scottot hozza fel, le is nyugodok egyből. Igen, ha ő itt lenne, már mondaná, hogy hagyjam a fenébe, nem ér meg annyit és a többi, így csak elmosolyodok két okból is, és elég lágyan szólalok meg.
- Igen, nagyon. Hát azt én sem tudom, milyen a rendes testvéreknél. Mi ikrek vagyunk... és olyan, mintha az egyik felemet választották volna el tőlem. Megérezzük egymást, legalább is azt, hogy mikor szomorú a másik, vagy mikor túl boldog meg ilyenek... és a legrosszabb, hogy én érzem, mennyire hiányzok neki.
Mikor aztán azt mondja, hogy hónapok kérdése, keserűen felsóhajtok.
- Bárcsak így lenne, de komolyan. Scottal eltérünk egymástól ezen a szinten, ő egy lazább suliba akart menni, míg nekem minden vágyam ez volt. Abba bele se gondoltunk, hogy mi lesz most.
Csak most nézem meg tüzetesebben az idegent, mert eszem ágában sincs a tükörbe nézni. Így állapítom meg azt is, hogy nem egy közönséges halandóval van dolgom. Hirtelen elfog a kíváncsiság, talán őt még ki is faggathatom.
- Ön, mióta? Szóval.... mióta.....?
Nem is tudom, hogy tegyem fel a kérdést, hogy ne bántsam meg. Nem biztos, hogy jót tenne, ha kinyögném hogy vámpír. Valahol azt olvastam, hogy nem sokan tűrik, hacsak így mondjuk.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyCsüt. Okt. 06, 2011 4:50 am

Kiara Zora Willos

Betegnek éreztem magam. Képtelen voltam felfogni, ami történt, de még belegondolni sem tudtam... mi lesz ezután. Hová fogok menni? Hol pihenek nappal? Hogyan eszek, ha nem lesz vad? Mi történik, ha vadászom, és elkap a láz? Ha elragad a vér és maga alá gyűr, ki hoz majd vissza? Olyan sok kérdés, és egyetlen árva válasz sem volt a birtokomban.
Világéletemben kérkedtem a függetlenségemmel, a saját világom olyannyira másokra támaszkodott mégis, hogy elviselhetetlennek tűnt a száműzetés. A biztonságom a családom szavatolta, mint mindenkiét.Úgy éreztem megfosztottak valamitől, aminek eddig a tudatában sem voltam mennyit jelent nekem.
Mintha jóvátehetetlenül... elfelejtettem volna valami fontosat, ami ahhoz kell, hogy határozott léptekkel kisétáljak a kastélyból.Úgy éreztem, zuhanok valami felé. Esés közben lefoszlik majd rólam minden szín és emlék, üres váz leszek, fekete-fehér vázlat a fehér papíron, minden és semmi.
Azt hittem, képviselek valamit, és most mindaz úgy tűnt el, mintha sosem lett volna valódi. Csak álom...Ébressz fel. Lisa!
Az álnok tükör csak ott állt a semmi közepén megannyi képpel ami a szívem mélyén lakozott.
A lányra néztem, egy kicsikét talán kíváncsi voltam arra, hogy vajon mit érezhet most vagy mi az a látvány ami a tükör nyújt neki. Lehetséges volna az, hogy neki ennél sokkal gyönyörűbb és tűrhetőbb dolgot mutat a tükör?
- Szeretnél a testvéreddel lenni igaz? Tudod, nekem sosem volt testvérem, így nem tudom mit érezhetsz most. De gondolom csak néhány hónap kérdése és újra együtt leszel vele.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:51 am

Iason Moorcock

Hogy miért mondtam ezt? Fogalmam sincs, a helyzet kívánta így, és nekem ez mindig beválik. Eddig sikerült bármit elérnem, amit akartam. Kitartó vagyok, ez tény, ezért is köszönhetem azt, hogy itt vagyok. Luxemburgban nem sokan hittek ebben. Azt hitték, hogy hozzá megyek valami gazdag unalmas alakhoz, és élem tovább az unalmas életet, tévedtek. A házasságnak már csak a gondolatatától is kiráz a hideg, hálás is vagyok apámnak, hogy ezt a hagyományt hajlandó volt felrúgni, csupán azért, mert hitt bennem, ahogy Scott is.
Mindig visszatérek hozzá. Az összes gondolatmenetemnek ő a vége, és tényleg nagyon hiányzik, de biztos ő is jól érzi magát, ahogy valamilyen szinten én is.
- Pontosan. Nekem be szokott válni.
Vonom meg a vállam, mert van egy halvány sejtésem, hogy őt ez hidegen hagyja. Milyen fura... teljesen érdektelenek vagyunk egymás iránt, mégis itt ülünk egy tükör előtt, amit a legszívesebben összetörnénk, de csodáljuk, és bár ez nem igazán nevezhető annak, de beszélgetünk. Csupa ellentmondás, ami furcsa, de jó.
- Igen, biztos.
Mosolyodok el őszintén, most először, és a vonásaim is lágyabbak, mivel Scottról van szó. A vak is látja, mennyire lerí rólam, hogy ő a mindenem.
- Félelmetes, hogy nincs itt. Eddig el se lehetett minket választani.
Teszem félre a pergamenem, felhúzom a térdeim, kezeim keresztbe fonom rajtuk, és úgy bámulok a semmibe. Igen félelmetes, ez a legjobb szó rá.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:39 am

Kiara Zora Willos

Milyen furcsa ezt hallani egy diák szájából. Keveset megért, mégis egyedi a felfogása. Biztosan jó diák lesz. Már az az aprócska kis gondolat is kiszökött a gondolataim közül, hogy örökké szeressek. Lisa akkor tűnt el, amikor borússá vált a gondolatmenetem. Egyedül voltam, úgy mint régen. Bizonyára ez hiányzott nekem, hogy még a halálom után is visszacsengjen atyám szavai. Nincs szép halál, Iason… csak halál van. Szép az lehet, ami a halál előtt történik…
Megráztam a fejem, nem tudtam egyszerűen nem is akartam a halálon törni a fejem. Csak néztem elmélázva a tükröt, amikor meg rávehettem volna magam arra, hogy kárt okozzak ebben a gyönyörűségben leültem a földre, kicsikét távolabb a diáktól.
- Ha nagyon akarom mindig elérem a céljaimat, csak küzdenem kell érte. Nemde?
Magamban kerestem a választ, nem pedig a lánytól szerettem volna hallani. Hogy vajon a halál vagy a szerelem volt erősebb bennem, olyan nehéz lett volna megmondani, mint azt, hogy hány csillag van az égen. Sejtéseink sincsenek, csak bizonytalan feltételezéseink, az meg sehol sem elég.
- Az ikertestvéred biztosan örülni fog a levélnek.- próbáltam el terelni a figyelmem végleg a tükörről, hisz a rabja nem lehetek.
Kiara meg elégé hosszú levelet irt, vagyis tőlem úgy tűnt, mintha sok dologról lenne mit írnia. Biztosan így volt, de erre már nem szeretnék rájönni.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyKedd Okt. 04, 2011 5:10 am

Iason Moorcock

Már rég nem törődök a tükörrel, ahogy azzal sem, mi van benne. Az idegennel meg főleg nem. Amíg meg nem szólal olyan, mintha itt se lenne. Hát nem ő a legkiválóbb társaság? Mások miért nem tudnak ilyenek lenni? Miért érdeklik annyira mások? Miért akarnak másokkal törődni, holott valójában nem is érdekli őket, hogy mi baja. Ez az ember. A legönzőbb, és legálszentebb faj a világon. Papolnak itt az önzetlenségről, holott azt sem tudják mi az. És ha valaki ezek után, nem szándékozik osztozni a társaságukban, kinézik, frigidnek tartják. Tudom, hisz velem is ezt tették, és teszik is, de én felvállalom, hogy önző vagyok, és Scotton kívül senkivel nem törődök. Ez jó is így, legalább elkerülöm a fájdalmat, meg a csalódást, hisz bátyámban soha nem csalódok. Észre se veszem, de már egy fél oldalt írtam neki, csupán a nagy semmiről. Ezt imádni fogja.
Hogy mit csinál épp az idegen? Halvány lövésem sincs, hisz nem nézek fel. Azt csinál, amit akar, és én is.
- Ha valamit nagyon szeretnél... nem hagyd, hogy bármi is az utadba álljon.
Mondom ezt mellékesen. Csupán általánosság, én ezt követem. És nem épp a tükör összetörésére értem, és az idegent se tegezném le semmi kép, csak mintha magamnak mondanám a szavakat, úgy hogy ő is hallja.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyKedd Okt. 04, 2011 4:52 am

Kiara Zora Willos

A lányra néztem, hogy hallhassam miket mond. Bár a tükör sokkal jobban vonzott, elakartam takarni magam elől mindazt amit ott láttam. Ha nem vigyáztam elégé a belsőm csakis az ő nevét suttogta.
Lisa. Tudom, amit most teszek, bűn. Te nem értheted. Nem is kell. A győzelmed felettem teljes.
Hűtlenül csalogatott a tükör, ami Edevistől maradt ránk. Becsapta a szemem, a szívem. Imádkoztam. Hívtam őt. Ne hagyd el szerelmedet. Add tanújelét, kértem, újra meg újra, hogy velem vagy. Édes Lisa! Én nem tudok homályos arcok között tévelyegni! Be akartam várni. Várni rád egy ideig. Nem tudom meddig, de várni, míg te is ideérsz, aztán együtt tovább, ha meg nem, akkor… Vérrel takarom el a múltamhoz vezető utat, hogy ne találjak vissza!
Ám a régi ösvények járhatatlanok s én nem tudok, nem vagyok hajlandó másért küzdeni. Mi maradhat nekem? Fagyos fém a kezemben, alatta ez a test: sokféle szomjamnak törékeny kútja.
Jó vadász vagyok, de ez a halandó átszivárgott a szívembe, és megmérgezett.. Miért mentem el érted? Nem akartalak bántani! Emlékszel, mikor találkoztunk? Én nem felejtettem el soha, ha ember nézett rám.
Megérintettem a tükröt, azonban az akinek legbelül mondatokat próbáltam mormolni nem volt itt. Nem érinthetem őt meg... hozzám sem tartozhatott. Visszanéztem a diákra.
- Ha egy diáktársadtól kérdeznéd biztosan ezer örömmel megtenné. Én azonban nem tehetem, bármennyire is szeretném.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 03, 2011 9:14 am

Iason Moorcock

Fura egy teremtés ez az idegen. A háta közepére se kívánja a jelenlétem, mégse megy el, vagy küld el engem. Látszik rajta, hogy teljesen hidegen hagyja, mit mondok neki, mégis kérdezget. Na ezen igazodjon ki valaki kérem szépen. Na nem mintha én annyira törném magam, hogy minél hamarabb megismerjem és a többi. Erről aztán szó sincs, nem barátkozni jöttem ide, és nem is a nagy szerelmet keresni, sőt azt soha nem is fogom keresni.
- Nem, és nem is vágyom rá. Mint mondtam nem rajongok a társaságért, amúgy se barátkozni jöttem ide.
Vonom meg lazán a vállam. Minek nekem barát, ha ott van Scott, akivel még csak beszélnem se kell, már tudja, hogy mi bajom, vagy épp minek örülök.
- Igen, furcsa elhagyni Luxemburgot, de a bátyám jobban hiányzik. Ikrek vagyunk, nem bírjuk sokáig egymás nélkül.
Hogy én ezt miért mondtam el? Na mindegy, a helyzet attól még változatlan.
- Nem, Scottnak. Anyám belehalt a szülésünkben, apám meg azóta vagy dolgozik, vagy annak a módját kutatja, hogy hozhatná vissza az élők sorába. Ami azt illeti, kissé megszállott lett az évek során.... Félek, bele fog őrülni.
Öntöm ki a szívem egy vad idegennek, és már kezd megfogalmazódni bennem, hogy jobb lenne felkeresni a gyengélkedőt, mert valami bajom van, az tuti. Megint belenézek a tükörbe, de ugyanazt látom.
- Összetörjük?
Kérdezem, miközben kissé ördögire sikerült vigyorral fordulok az idegenhez. Ha jól sejtem őt is zavarja annyira, amit lát, mint engem, így remélhetőleg vevő az ötletre.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 03, 2011 9:00 am

Kiara Zora Willos

Úgy éreztem magam, mintha apró darabjait találtam meg volna mindenkiben a régi énemet. Hol magányosként, hol meg társaságkerülőként bukkant fel a múltamban lévő diák. Szerencsére most kivételesen más a helyzet. Társaságra vágytam, egyáltalán nem is számított ki van velem, csak hús vér ember legyen. Az hogy véletlenül eddig több diákkal kerültem beszélgetésbe, valahogy teljesen hidegen hagyott. Ők voltak többségben, és én ezt tudom. Nem mintha nem vettem volna eddig észre, kijelenteni mégis most fogom magamnak.
- Oh vagy úgy, szóval nem szereztél magadnak még barátokat? - költői kérdés volt, a választ már eleve tudtam rá.
Az első heteket senki sem szereti, sőt egy az egybe nehéznek találja, vagy túl könnyűnek ha izgága teremtésről van szó. A mostani lány név szerint Kiara valahogy nem nagyon illett bele szerintem a második kategóriába.
Félek megkockáztatni, de talán van egy két vonás amiben rám emlékeztet. Nem sok, de túl kevés sem.
- Megértem, ha hiányzik most az otthonod. - még kedvesen el is mosolyodtam amikor megpillantottam, hogy ír valamit.
A szöveget kilesni haszontalan dolognak tartottam, valahogy a tükör és a lány között tévedtek el a szemeim.
Hm egyszer órát kell tartanom a tükörről, külön kis részt majd ennek fogok szentelni. Még több információra van szükségem, ha jó órákat akarok tartani a diákoknak.
- A szüleidnek írsz?
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 03, 2011 8:22 am

Iason Moorcock

Úgy tűnik mindkettőnket jobban lefoglal a tükör, mint egymás, amit én egyáltalán nem bánok. Bár annak azért örülök, hogy ő többet tud erről a csodáról, mint én.
- Igen hallottam róla, és ha sokat van a közelében a rabjává válik.
Bólintok komoran le nem véve a tekintetem róla. Az idegen igazság szerint nem is nagyon érdekel, ez a légkör jó, kellemes. Egyikünk se beszél többet, mint muszáj. Másoknak is meg kéne tartani ezt a jó szokást.
Anya és Scott csak nem akarnak eltűnni, és már komolyan kedvem támad összetörni, de ezt gyorsan el is hessegetem.... talán, ha egyedül lennék.
Inkább visszaülök, és újra pergamen és pennát ragadok, hogy befejezzem a levelem. Most már a tükörről is tudok Scottnak írni, és elmosolyodok, mikor látom magam előtt a hitetlen arcát, hisz az egyik viharos estén, ennek a létezését is boncolgattuk. Legközelebb csak akkor tekintek fel, mikor a másik újra megszólal, de látva, hogy nem nekem címezte, nem is törődök vele sokat. Szándékosan nem nézek már bele, hisz tudom, hogy ugyanazt a gyönyörű nőt látnám, kit soha nem ismertem.
- Nem tudom.
Vonok vállat a kérdésre, hisz még egyel sem találkoztam rövid itt tartózkodásom óta, ami nem is baj.
- Második napja vagyok itt.
Mondom még, fel se nézve a pergamenemről, mire szorgosan körmölöm a betűket. Mellesleg nagyon nem érdekel, ha látja mit írok.
- Amúgy se rajongok a társaságért.
Iason Moorcock
Iason Moorcock

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 03, 2011 7:52 am

Kiara Zora Willos

Hátat fordítottam a tükörnek és úgy próbáltam elemezni a látvány keltette információkat. Oké, ezek szerint nem vagyok egyedül a képekkel. Más is lát benne dolgokat nem csak én. De hogy mit arra egyik fél sem kíváncsi a másikéra.
A diákra néztem aki kellőképpen elrendezte a bemutatkozását. Eleve látszott rajta, hogy Mardekáros, bár örültem az útbaigazításnak.
- Bizonyára a híres Edevis tükre lehet, sőt minden bizonnyal az. Azt mesélik egy mágikus tárgy amiben mindenki aki belenéz azt látja, amire a legjobban vágyik.
Újra a tükör fele fordultam amikor egy aprócska részletet vettek észre a szemeim. Az írás ami a könyvekben is szerepelt, meg még a régi beszámolom amit diákként kellett elkészítenem.
Rémes, hogy ilyenkor jutnak eszembe ezek az emlékek is, de legalább most hasznát tudom venni nekik.
- Milyen furcsa... - néztem újra a tükörbe, azt hittem mást fogok látni benne, de Lisa ott maradt. Szinte már biztos voltam benne, hogyha még tovább nézem a tükröt akkor az ő arca is eltűnik és valami más jelenik meg helyette. De a szerencse mellém pártolt, míg tudom mire vágyik a szívem addig nem kell félnem attól, hogy a tükör rabja leszek.
Nem, nem voltak álmok ezek, akkor minden bizonnyal tudnék róla.
- Szereted a Mardekárosok között? - a kérdésekkel csakis a figyelmemet próbáltam elvonni a tükörről, több kevesebb sikerrel, de amíg próbálkozok biztosan nem lehet belőle gond.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre EmptyHétf. Okt. 03, 2011 6:48 am

Iason Moorcock

Nem szándékoztam én beszédbe elegyedni vele, de rám hozta a frászt, amivel láthatólag nagyon nem törődik. Kénytelen vagyok elszakítani a pillantásom a tükörtől, mert az idegen most jobban lefoglal.
- Én meg elindultam, és itt kötöttem ki.
Jegyzem meg csak úgy mellékesen, mert tényleg így van. Milyen fura, apu már biztos az összefüggéseket keresné, vagy anyut siratná. Kissé megszállott szegény, de attól még imádom.
- Igen.
Bólintok komoly tekintettel, de azt már nem mondom meg, hogy mit. Egy, mert semmi köze hozzá, kettő, mert úgyse tudna mit kezdeni az információval.
- Mi lehet ez?
Teszem fel a kérdést a tükör felé bökve, hátha ő tudja rá a választ. Ha meg nem, marad a rejtély, ami szintén csak jó. Visszanézek, és látom ahogy anyu mosolyog Scottra. Elszorul a szívem, hacsak arra gondolok, hogy neki is mennyire hiányzik. Valahogy Scott lelki állapota mindig is jobban érdekelt a sajátoménál, és ez fordítva is így volt. Ezért is vagyunk ennyire jó testvérek, akikre büszke is az apjuk, hisz soha nem veszekedtünk semmin.
- Kiara Zora Willos.
Felelek, de azt már nem kérdezem meg, hogy őt hogy hívják, mert őszintén nem igazán érdekel.
- Mardekáros vagyok.
Teszem még hozzá büszkén, bár úgy gondolom, ez lerí rólam.
Ajánlott tartalom

Edevis Tükre Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre Empty

Edevis Tükre
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next