Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Edevis Tükre - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Edevis Tükre - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Edevis Tükre - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Edevis Tükre - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Edevis Tükre - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Edevis Tükre - Page 2 Ic7783

Share

Edevis Tükre

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Edevis Tükre - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyHétf. Okt. 03, 2011 6:20 am

Kiara Zora Willos

A valóságot magam mögött hagytam, ez biztos volt a Mardekáros diák hangja sem lehetett elég, hiszen elvesztem a tükörben. Szó szerint csak álltam és néztem úgy a lányt mint a tükröt.
- Az idő során az is kiderül. Csak könyvekért indultam a könyvtárba, amikor valami csoda folytán mégis itt kötöttem ki.
Közelebb léptem a tükörhöz és jobban szemügyre vettem, most inkább a készítését próbáltam megfejteni mintsem azt amit benne láthatók.
Nem a mostani korban készült, ez egyértelmű volt. Bár még mindig irtóztam a gondolattól, hogy ez valóban Edevis tükre és az amit benne láttam az nem a jövő hanem az amit a szívem mélyében hordok.
- Ugye neked is mutatott valamit a tükör? - nem éppen arra voltam kíváncsi, hogy konkrétan mit látott, hanem arra a bizonyos dologra, miszerint nem egyedül képzelődöm, hanem más is képzelődik velem együtt.
Tudom nem képzelgés volt, de ha mégis akkor reménytelenségnek tűnik az, hogy én csak egyetlen emberre vágyak. Jól emlékszem, az ő jelenléte elvarázsolt, de mi van ha más is lakozik az én szívemben? Könnyen rátudnám fogni a tükörre azt, hogy meghibásodott, mert kell valaminek lennie Lisán kívül amikor nincs így.
Önmagam becserkészett rabja lettem, ezen nem szépíthetek semmit.
- Mi is a neved? - tudom, elégé sok név kering a fejem felett, arcokat teljesen most sem tudok csatolni hozzájuk még akkor sem ha egy jó ideje tanítom szinte ugyanazokat a diákokat.
Vissza az elejére Go down
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyHétf. Okt. 03, 2011 5:53 am

Iason Moorcock

Már kezdem kapisgálni, hogy apu miért mondja mindig, anyu kiköpött mása vagyok. Minden vonásom olyan, mint azé a gyönyörű nőé, kit még mindig megállás nélkül bámulok. Észre se veszem, hogy a nyakláncomat kezdem szorongatni. Jó is lenne, ha itt lenne, legalább apu nem kutatna annyit az után, hogy vissza tudja hozni. Igen, sajnálom szegényt nagyon is, és bár soha nem találkoztam anyuval, hiányzik, főleg most, hogy Scott sincs mellettem. Nem tudom, hogy örülnöm kéne-e annak, hogy ezt megtaláltam, de annyira boldognak tűnik mindenki. Én most is az vagyok, már amennyire, mert itt lehetek, és a Mardekárban, ki ne lenne boldog? Eddig minden teljesült, amit elterveztem.
Még mindig a tükröt, azaz a nőt bámulom, mikor valaki megszólít. Össze is rezzenek, és hihetetlen gyorsasággal pattanok fel, pálcámat markolva, hátha szükség lesz rá.
- Nem tudom.
Vonom meg a vállam, és hűvösen tekintek az illetőre, ki megijesztett.
- És maga?
Mindenkit magázok, mert ez a hagyomány. Tegezni meg semmiképp nem fogom, addig amíg engedélyt nem ad rá.
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyHétf. Okt. 03, 2011 5:37 am

Kiara Zora Willos

Elvesztem az irataim között, a szobámban megannyi könyv volt amit át kellett volna néznem még, hogy tisztában legyek az évszámokkal. Az elsőéveseknek szinte bármiről mesélhettem volna esetleg magáról Merlinről, de a felsőbb éveseknél más volt a helyzet. Őket nem lehetett szavakkal és történetekkel hitegetni, példák is kellettek amire külön időt kellett kerítenem. Az óráim után csak a szobámban tudtam lenni a legtöbb időt, azonban hiába voltam felszerelkezve minden hasznos könyvvel valami mégis hiányzott. Ott hagyva minden jegyzetemet Melchiorra a könyvtár fele vettem az irányt. Azonban a figyelmemet egy addig sosem látott ajtó kötötte le, kíváncsi voltam és titkokat akartam megfejteni. Így mint aki rosszban sántikál körbenéztem és benyitottam az ajtón.
A négy falon, egy tükrön és egy diákon kívül semmit sem láttam. Bár mondhatnám azt, hogy egy egyszerű tükörről volt szó, amit csak úgy figyelmen kívül hagyhatok és mehetek is a saját dolgomra, de nem. A diák fele próbáltam közelíteni, azonban félúton akaratom ellenére is, de belenéztem a tükörbe. Ami életem legnagyobb hibája volt, sem megszólalni sem továbbmenni nem tudtam a látvány hatása miatt.
Elvileg segítség nélkül is rájöttem volna, hogy mire és kire van szükségem, de hogy már a tükör is ezt mutatja nekem, azt valahogy képtelen voltam elhinni. Lisa mosolygott rám, azzal a 'mindent meg lehet oldani ha akarjuk' arckifejezésével. Ha nem tudtam volna azt, hogy nincs mellettem talán fogtam volna magam és azonnal bocsánatot kérve tőle magamhoz is öleltem volna őt.
Lehunytam a szemem, kis időt szánva magamnak arra, hogy megzavarjam a diákom boldog pillanatait.
Vajon ez lenne Edevis tükre? Újra felnyitottam a szeme, Lisa azonban csak nem akart eltűnni mellőlem, ott állt mindvégig ha akartam ha nem.
- Mit keresel itt? - intéztem szavaim a diákhoz.
Kiara Zora Willos
6. Évfolyamos diák
Kiara Zora Willos

Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyHétf. Okt. 03, 2011 4:50 am

Iason Moorock

Hát itt vagyok. Milyen fura, hogy minden vágyam az volt, hogy ide kerüljek, mégis Scott nélkül annyira rossz. Ma igen, most váltak el útjaink, ugyanis ő másik iskolát választott, én meg jó testvérhez méltóan támogattam, ahelyett, hogy azzal nyaggattam volna, jöjjön ide. Most is épp az ablakpárkányomon ülök egy garbóban, ugyanis hideg van. Kezemben a pennám, a combomon egy pergamen. A bátyámnak készülök írni, mert igen, fáj bevallanom, de ő az idősebb. Igaz mivel ikrek vagyunk, ezzel nem sokan törődnek, de azért köztünk érezhetővé válik az a 10 perc különbség.
Megunom az ülést hamar, és a szobám is, ezzel letéve a cuccokat az ágyamra, kiengedem szőke hajam, és útnak indulok. Egészen az ötödik emeletig megyek fel, hol aztán megállok, mert nem érzek késztetést az iránt, hogy tovább menjek. Körbenézek, de megakad a szemem egy ajtón, min kisvártatva be is lépek. A teremben nincs más csak egy tükör. Ez kapóra is jön, így beljebb merészkedek, hogy megnézzem még jól van-e a sminkem, mikor hátra hőkölök. Hirtelen a bátyámat és az anyámat látom, kik engem karolnak, míg apu büszke fejjel áll mellettem. El is tekintek abba az irányba, hol anyunak kéne lennie, de nincs senki. Az egész teremben egyedül vagyok.
~ Mi lehet ez?~
Még a homlokom is összeráncolom, miközben próbálok rájönni, és le is ülök török ülésbe a tükör elé. Kis idő múlva elpárolog a kíváncsiságom, és már csak azt nézem, hogy anyám milyen gyönyörű volt.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptySzomb. Aug. 20, 2011 6:38 am

Játék Vége!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Edevis Tükre - Page 2 Bi5h08
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyPént. Júl. 29, 2011 4:21 am

☺ Hollóháti Hedvig ☺

Sose gondolkoztam azon, hogy vajon az alapítóknak, milyen életük lehetett. Sejtettem, hogy nem volt épp a legkellemesebb, de sikerült elérniük a céljukat, s megalapították az iskolát. Az alapítók közül engem Hedvig érdekelt a legjobb, s a feljegyzéseket, amiket az iskola őriz róluk, kisebb kérlelés árán, de elolvashattam. Sok mindent megtudtam belőle. De magáról, hogy Hedvig hogy érzett nem sokat. És most, hogy láttam a tükörben egy jó régi emlékét, örülök. Sőt boldog vagyok, s noha nekem nem itt lenne a helyem, most szívesebben vagyok itt, mint bárhol.
Ahogy egyre csak néztem a tükröt, nem értettem semmit. Nem láttam semmit, olyan volt, mintha lelett volna fedve, de nem volt. Közelebb mentem, hogy megnézzem mi történt. Remélem nem rontottam el. Áhh, hozzá se értem. Egy mágikus tárgyat, nem is lehet tönkre tenni. Rájöttem, hogy mit látok, egy leplet, csak tudnám, miért leplet? Ennyire változna a szívem leghőbb vágya? Azt nem hiszem, inkább Holloháti Hedvignek lehet köze hozzá. És így is lett. Alig, hogy pislogtam ismét Hedvig szemével láttam, a világot. Megfogtam a leplet, majd lerántotta, és ismét sötétség kerekedett. Becsukhatta a szemeit. Vártam és vártam, hogy megláthassam, amit Ő. Nem kellett olyan sokáig várnom. Lassan kinyitotta a szemét, és belenézett a tükörbe. Érdekes volt, ahogy nem az Én testemet látom viszont, hanem Hedvig testét, és az Ő szemeivel látok.
Megláttam Hedviget, sok diákkal, ahogy mesél neki, ahogy tanítja őket. Bárcsak engem is tanított volna. Hozzáértem a tükörhöz, de a kép már meg is változott. Ijedten visszakaptam a kezem, s bár tudtam nem az én hibám, azért mégis olyan volt. A négy alapítót láttam. Mosolyogtak, s fejükben még meg sem fogant a Roxfort, ilyen formája. A kép kettősségben állapodott meg.
Lehet rosszul értelmezem a képet, de szerintem nem tud dönteni. Míg az egyik oldalon a tanítás, a másikon a barátai, és az önfeledt boldogság, amibe akkor még nem vert éket Mardekár Malazár értékrendje.
Elkaptam a tekintetem, majd ismét a tükörre nézve, magamat láttam és a vágyaimat. De ezúttal, ott állt mellettem Hedvig is, és mosolyogott. Visszamosolyogtam rá, majd felvettem a lepelt, és ráterítettem a tükörre. Szépen elsimítottam, majd elindultam az ajtó felé. Mielőtt kinyitottam volna, visszapillantottam, majd mosollyal az arcomon csuktam be az ajtót, és sétáltam el Hollóházi Heléna, kísértései helyéhez, hogy újabb remek órákat tölthessek el vele.

//Köszönöm szépen a játékot! Élveztem! Remélem nem ez volt az utolsó! Smile //
Hollóháti Hedvig
A Hollóhát Ház Alapítója
Hollóháti Hedvig

Iskolai Házad : Hollóhát Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 24

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 1:58 am

Lisa Turpin

Idővel, a tükör létezéséről teljesen megfeledkeztem, akkoriban fontosabb dolgokat intéztem. Egyszer sem néztem vissza atyám házába, nem hiányzott nekem, és valószínűleg én se neki, hiszen keresett volna. Hallottam ezt-azt szóbeszédekből, hogy mikor megtudta, milyen sikereket értem el, úton-útszélen, mindenkinek elmesélte nagy büszkén, hogy az ő lánya vagyok.
Hirtelen bekövetkezett halálom után, az emlékem tovább élt, a nevem fennmaradt, soha nem felejtett el senki, így én itt maradtam szeretett iskolám, drága Roxfortom védelmező tornyai közt.Nem mondanám magamat szellemnek, ahhoz túlságosan is élő vagyok, de nem mondanám magamat élőnek sem, ahhoz túlságosan kézzel foghatatlan vagyok, egy emlék. Színes, eleven, mozgó, érző.
Rengeteg időt töltöttem itt, s mégsem tudtam róla. Talán, mert nem is vágytam megtalálni, elképzelhető, hogy féltem. Attól, hogy mit látok majd benne. Vajon azt, amit régen is? Vagy már teljesen más a szívem leghőbb kívánsága, legmélyebb titka?
Az ötödik emeleten jártam, okos, csillogó szemű hollóhátasaim birodalmában, melyet én építettem nekik. Ezen az emeleten találtam rá. Az, hogy ide került, már egy mosolyt csalt arcomra. Otthon van, haza került. Remegve közelítettem meg a fehér lepedővel borított, szívemnek oly' kedves tárgyat. Izgatottan, bár kissé félszegen húztam le a leplet.
Kinyitottam, addig összeszorított szemem, és belenéztem. Ehhez minden bátorságomra szükségem volt. Amit ott láttam, egyszerre éreztem igaznak, és hazugságnak. Felvillant a több száz éve látott kép, én az ifjú tanoncokkal körülvéve, de hirtelen egy másikra váltott át. Négyen álltak velem szemben. Mi voltunk. Legalábbis egykor, még a Roxfort előtt. Vidám, baráti társaság. Tükörképem balján az én egyetlen hősöm, Godrik fogta a kezem, a jobb oldalamon pedig Helga foglalt helyet, oldalán Malazárral.
Rájöttem, mit jelent. Szívem leghőbb vágya, hogy bárcsak ne alapítottuk volna meg az iskolát, lettünk volna csupán barátok, és nem állt volna közénk a kényszer, hogy válasszunk egymás közt. Elborzadtam, még a gondolatra is, hogy ilyen jut az eszembe, és mélységesen elszégyelltem magam.
Újra felpillantottam a tükörbe, s ott immár két jelenet vibrált, a négyünk képe, s a tanítás. Nem tudtam választani, szívem sem tudta, melyik fontosabb már. Végül a kép nem állapodott meg egyiknél sem, továbbra is ott maradt benne a kettősség. És a bűntudat....
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 1:02 am

☺Hollóháti Hedvig☺

Mindig is nyílt titok volt a családom számára is, hogy mi szeretnék lenni. Az Aurori pályával Ők is egyetértettek. De azt, hogy a Hivatal Igazgatónője szeretnék lenni, azt sose árultam el. Ezt megtartottam vágyálomnak. S noha a ház, amibe tartozok, nem éppen az Aurori hivatást eredményei, én tudom, hogy az leszek. Efelől semmi kétségem.
Most, hogy így elnézem kíváncsivá tett a története. Sajnos, ez az egyik rossz szokásom. Kíváncsiságom határtalan. Szeretem megtudni, egy tárgy történetét. S noha Edevis tökre igen híres, kevés fellelhető írás van róla. A könyvtárban sem találtam sok mindent. De Hollóháti Hedvid édesapja készítette, ezért már csak kellene lenni, valaminek róla, de nem sok minden van. A Zárolt részlegben sem találtam semmit. Sajnos.
Felálltam, majd odasétáltam a tükörhöz és végigsimítottam a keretén. Kellemes az anyaga. Mögé léptem, majd végigvezettem a kezem a tükör hátán. Nem poros, tehát valaki rendszeresen takarítja. Nem találtam, sajnos semmilyen feljegyzést a hátulján. Visszasétáltam az eredeti helyemre, majd a lepelt összehajtottam. Letettem a tükör mellé, majd ismét leültem.
Sóhajtva emeltem tekintetem ismét a tükörre, de ezúttal nem magamat láttam. Egy rét mutatkozott meg előttem. Egy lány futott gondolom az édesapja után. Mire pislogtam már egy szobában voltunk. A tükörben láttam a tükröt, s jó magam, mintha valakinek a szemén keresztül látnám magam. Amikor az illető a tükör elé lépett, rájöttem ki az.
-Hollóháti Hedvig..-Suttogtam, majd jól megnéztem a képet, és elmosolyodtam. Tehát, már a tükör is megmutatta, mi lett Hedvigből. Hedvig a négy alapító egyike volt. A Hollóhát ház feje, és Griffendél Godric alapítónak a kedvese. Született egy lánya is, aki a Hollohát kísértete. Hollóháti Heléna. Szokan emlegetik Szürke Hölgyként, de szerintem nem kellene gúnynévvel illetni. És magam, nem egyszer kerestem fel a társaságát, és mindig kellemes beszélgető partnerre leltem benne.
Hollóháti Hedvig
A Hollóhát Ház Alapítója
Hollóháti Hedvig

Iskolai Házad : Hollóhát Ház Alapítója
Hozzászólások száma : 24

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 12:32 am

Lisa Turpin

Tizenhat voltam, akkor, mikor apám izgatottan szaladt ki a völgybe. tudta, hol keressen. Fentről néztem le rá, a platánfa egyik vaskos ágáról, az arcán még soha nem látott, sürgető kifejezés, szeme várakozóan pillantott fel rám. Egy sóhajjal megadtam magam, s sietve lemásztam. Még sosem fordult elő, hogy megkeresett. Mindig szívesen mesélt a felfedezéseiről, ez igaz, de még egyiket sem fejezte be, nem járt túl sok sikerrel akkori munkássága. De ez a nap más volt. Nem nekem, neki... Egy átlagos, kellemes, októberi délután, s atyám győzelmének napja. Nem szólt egy szót sem, csak elindult, vissza a ház irányába. Majdhogynem futnom kellett, ha lépést akartam tartani vele.
Mikor megérkeztünk, kinyitotta dolgozószobája ajtaját, s utánam belépve be is csukta azt. Körbenéztem a szobában. Eddig még egyszer sem léphettem be ide, pedig mindig evett a kíváncsiság, s most, hogy már tudom, nem is olyan érdekes. Egy szoba, akár a többi, csak mindenfelé jegyzetek hevertek, apám jellegzetes, kapkodó írásával, egyébként üres volt. Leszámítva persze, azt az elegáns keretbe foglalt, nagy, ovális tükröt a közepén. Apám feltalált egy tükröt... hát ez, remek... Értetlenkedve bámultam rá, tekintetemben óriási kérdőjeleket lehetett látni, és hozzá még a homlokomat is összeráncoltam. A tükörből jól láttam, milyen szánalmasan festek így, ezért gyorsan összeszedtem magam. Közelebb léptem hát, az egyébként gyönyörűen megmunkált tükörhöz, s magamat láttam benne. Öt-hat évvel lehettem öregebb a képen, mint most, körülöttem gyerekek, akik csillogó tekintettel, figyelmesen hallgatnak végig. Meséltem nekik valamit, ez biztos, nem, nem mese volt - jött a hirtelen felismerés -, tanítottam őket.
Ekkor vettem észre egy cikornyás betűkkel a keretbe vésett feliratot. Rögtön rájöttem, hogy visszafelé kell olvasni. "Nem arcod tükre ez, hanem szívedé" Ez volt apám leghíresebb munkája - Edevis tükre.
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 28, 2011 12:05 am

☺Holloháti Hedvig☺

Azt hiszem kezdek meghibbanni. Ma már az óráimat is ellógtam. Nem elég, hogy a minap kint voltam takarodó után, de most mér az órákra sem mentem be. Kezdem azt hinni, hogy nagy baj van a fejemben. A talárom félre tettem, és felvettem egy térdig érő A alakú szoknyát, mely királykék színű volt, ahhoz egy kék pólót, mely fejér volt. Felvettem a Hollohát nyakkendőjét is, amit lazán kötöttem meg, és egy bokacsizmát. Nem rég küldte édesanyám. Azt írta, hogy amint meglátta egyből rám gondolt. A hajam kifésültem és leengedve hagytam, majd a kezembe fogtam a pálcám, és kisétáltam a Klubhelységből. Ezért még kapni fogok.
Nagy sóhajjal lépkedtem végig a folyosókon, amikor rátaláltam egy ajtóra. Voltam már itt. Nem is egyszer. Már épp tovább akartam menni, amikor lépteket hallottam és macska nyávogást. Friccs. Ohh Édes Merlin…Mivel már búvóhely nem volt, így benyitottam az ajtón, majd becsuktam magam mögött. Hallottam, ahogy Friccs léptei halkulnak. Fellélegeztem, majd körbe néztem. A terem igen üres volt. Egy lepellel fedett bútordarabnak látszó tárgy volt az, ami a leginkább felkeltette az érdeklődésem. S mivel nem volt kedvem órákra menni, odasétáltam. Kissé félve, de megfogtam a lepelt, és lerántottam. Egy tükörrel találtam szembe magam. Először azt hittem, hogy egy sima tükör. De nem. Feltűnt mellettem a családom, a nagyszüleim. Megjelent a kezemben egy Aurori jelvény, és egy oklevél, amiben ha jól olvasom az állt, hogy Én lettem az Aurori Parancsnokság Igazgatónője. Körbe néztem magam körül, de senki nem állt ott. És akkor rájöttem. Ez Edevis tükre! Megtaláltam. ÉS bár valahogy tudtam, hogy itt van, sose voltam benne biztos. Így nem kerestem. Leültem elé, és csak néztem a tükröt.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 EmptyVas. Júl. 04, 2010 8:25 am

"Edevis amen ahze erkyt docr amen"

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Edevis Tükre - Page 2 Bi5h08
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Edevis Tükre   Edevis Tükre - Page 2 Empty

Edevis Tükre
Vissza az elejére