Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

McGalagony professzor dolgozószobája Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
McGalagony professzor dolgozószobája Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
McGalagony professzor dolgozószobája Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
McGalagony professzor dolgozószobája 3347qiw
A Hónap Játéka
McGalagony professzor dolgozószobája 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
McGalagony professzor dolgozószobája Ic7783

Share

McGalagony professzor dolgozószobája

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

McGalagony professzor dolgozószobája Empty
TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyVas. Jan. 09, 2011 12:12 am

Játék Vége!
Játéktér Szabad!

Minerva McGalagony
Igazgatóhelyettes/Griffendél Ház Feje/Mentor
Minerva McGalagony

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 142

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Jan. 08, 2011 5:03 am

~~Alicia~~

Kellemesen elbeszélgettem a fiatal tanárnővel és nem csalódtam benne. Bár azt tudom, hogy Ő még nem igazán képes úgy kezelni a dolgokat mint egy tanár hiszen nem is olyan régen még maga is diák volt.
Azok az alsóbb évesek akik ismerték és a barátai voltak azoknak a legfurcsább most és persze neki is hiszen még meg kell tanulnia, hogy hogy különbözteti meg a munkát a magán élettől.
Tudom, hogy amíg Alicia oda figyel Miss Grangerre addig semmi gond nem lesz, hiszen Ő maga mondta, hogy nem csak csapattársak voltak hanem barátnők is és ez pont jól jön.
Az, hogy büszke vagyok Hermionéra is az nem azt jelenti, hogy nem tartom kissé eszement ötletnek ezt a kapcsolatot.
-Miss Granger még nem beszélt velem, de azt tudnia kell, hogy a diákok a szerelmi életüket nem a tanárokkal szokták legelőször megosztani. Ahogy te is mondtad amit Ő elmond neked azt nem tanárként fogod kezelni, hanem mint a barátnője.- Erre mondják azt , hogy az igazság fáj.- Viszont, ha valami nagyobb baj kezd keletkezni abba mint tanárként bele kell folynod ezzel legyél tisztában.
nem akartam neki felesleges gondot, de nekem is jól jön egy szövetséges.
mivel már rendesen benne járunk az éjszakában amire persze csak most eszméltem fel, felállok az asztal mögül és úgy köszönök el tőle kedvesen.
-Kedves Alicia egy kicsit későre jár és holnap is sok dolgunk lesz, úgyhogy most menjen és pihenjen le.-
Mondtam neki és már én is alig vártam azt, hogy tényleg vége legyen ennek a napnak.

//VÉGE//
Vissza az elejére Go down
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

Hozzászólások száma : 497

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyVas. Dec. 19, 2010 8:26 am

~Minerva~

Láttam a professzor asszony szemében, hogy Hermione viselkedését a házához igen is méltónak találja, ami nem lepett meg azonban valahogy nyugtalan voltam. Elvégre Piton professzor is valami hasonlót várhat el majd Malfoytól, azonban az ő háza a mocskos módszereiről híres, nem pedig a bátorsággal, hogy szemtől szembe kiáll az ellenségével. Márpedig abban egészen biztos vagyok, hogy az egykori háztársaim minden lehetőséget megfognak ragadni, hogy bosszantsák Hermionét és sajnos Malfoy sem várhat semmi jót a sajátjaitól. Legalább is, hogy ha minden így marad, akkor bele sem akarok gondolni a folytatásba. Már csak abban reménykedek, hogy ez még az esküvő előtt robban ki, nem pedig utána. Inkább előbb, mint utóbb, az a jobbik eset.
- Igen, engem is meglepett, de nagyon jól esik. Veled még nem beszélt Hermione? - kérdeztem azt követően, mivel legutóbbi értesülésem szerint Hermione őt szerette volna felkérni násznagynak. Azt teljesen kizártnak tartom, hogy meggondolta volna magát, inkább szerintem ebben a nagy felfordulásban ami jelenleg az iskolában van teljesen kiment a fejéből. Csak erre tudok gondolni, elvégre az ilyen feszültséggel teli légkör tartósan senkinek sem tesz jót. Bár Hermione egy nagyon összeszedett és okos lány, így nem tudom biztosan. Az is lehet, hogy egyszerűen csak még nem találta meg a megfelelő alkalmat arra a beszélgetésre.
- Nos igen, de azért hagy legyen őszinte. Hermione a barátnőm, így ha valamit elmond nekem bizalmasan akkor azt mint barátnője fogom kezelni, nem mintha tanár. - magyaráztam Minervának, és csak reménykedhettem benne, hogy megérti majd. Hermione most egy olyan dologba vágta a fejszéjét ahol minden támogatásra szüksége lesz és mivel Ron véleménye egyáltalán nem egyértelmű így talán csak Ginnyre, Harryhre és rám számíthat. Na meg persze a szüleire, akiknek fogalmuk sincs az egész zsarolós dologról... ahogy Minervának sem. De ez az a pont, ahol én hallgatok, mint a sír, mert nem az én feladatom ezt elmondani bárkinek is. Egyedül azért imádkozok, hogy ne terjedjen el valahogy pletyka szinten, mert akkor Draco Malfoy nem lesz képes annyi átkot kikerülni ahány Griffendéles jár az iskolába.
- Igazból elég jó, bár a Mardekár ház ez alól kivételt képez. - jelentettem ki, elvégre tökéletesen tisztában vannak vele, hogy a Griffendél volt a házam, ezért akár maga az igazgató is lehetnék úgy vélem akkor sem igazán kapnám meg a tiszteletet. De legalább nem próbálnak meg megátkozni amikor egyedül őrjáratozom a folyosókon.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Dec. 11, 2010 4:52 am

~Alicia~

A dolgok kezdenek egyre érdekesebbé válni. Alicia megnyugtatott, hogy nem miattam nem szólt nekem Miss Granger, hanem mert a Griffendéles bátorsága és becsülete ezt nem engedte volna. Na igen, ami igaz az igaz, hogy a házam tanulói és talán én is nem nagyon szeretjük mások segítségét kérni hanem bátran nekimegyünk minden feladatnak ahogy azt kell.
Ezt a többi ház tanulói soha nem fogják megérteni és valószínűleg Miss Grannger fel is készült arra az eshetőségre, hogy Miss Parkinson netán nem nézi majd jó szemmel ezt a kis közjátékot. Nagyon reméltam, hogy Alicia nem hallgat el előlem semmit és még semmilyen komolyabb incidens nem történt. Bár ha valaki meghalt volna arról már biztosan tudnánk.
Viszont amit utána mondott a kolléganő azon teljesen meglepődtem.
-Maga lesz az egyik koszorúslány? Ennek nagyon örülök, bár kicsit szokatlan mivel mi tanárok nem igazán szoktunk ilyen felkéréseknek eleget tenni, főleg nem úgy, hogy az esküdni kívánok még az iskola diákjai.- Véleményemet elmondtam ugyan, de a következő pillanatban megláttam ennek a jó oldalát is.
-Tudja ennek azért van jó oldala is mivel így könnyebben megtud mindent.- Viszont a még mindig bántó tényező, hogy senki nem szólt senkinek.
Meg kell valahogyan tudakolni, hogy mi a helyzet a többi házban nehogy valami Roxfortos belső háború törjön ki aminek ki tudja milyen következményei lehetnének. Filiussal meg Pomonával még könnyen tudok beszélni erről, de Perselus már nehezebb lesz főleg, ha megtudja, hogy az imádott Malfoy az aki épp a szokásos csínyt követi el.
tudtam én már a nyáron is, hogy nem lett volna szabad vissza fogadni ide az iskolába, de hát tudjuk milyen Albus.
-A többi ház tanulóival milyen a kapcsolatod?- Tettem fel a hirtelen kérdést neki és míg vártam a választ azon kezdtem el gondolkodni, hogy míg én a tanárokkal kötök szövetséget ő megpróbálhatna a házakból kiszedni olyan embereket akik rendelkeznek egy enyhe liberális életszemlélettel s nem zavarja őket egy Griffendél-Mardekár kapcsolat.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyPént. Dec. 10, 2010 5:51 am

~Minerva~

Annak ellenére, hogy igyekeztem nem mutatni, de igazából nagyon aggódtam Hermione miatt, és tudtam hogy ezzel Ginny is így van. Harryvel ezt a témát nagyon lekerülöm, elvégre van most neki fontosabb problémája is a családjában. Nem szeretném robbanás közeli állapotba taszítani, mert nem érdemli meg. Ront pedig inkább én kerülöm ki, mert a végén még velem is képes lenne a semmin veszekedni, ahogy hallottam eléggé indulatos mostanában. Jobban az átlagnál.
- Ez nem arról van szó Minerva, hogy nem bíznak önben. Egyszerűen Hermione úgy érzi, hogy ha képes volt túlélni egy háborút akkor ezzel is megbirkózik. És mivel Miss. Parkinson még nem átkozta meg azt hiszem egészen jól boldogul. - mondtam végül elmondva az én álláspontomat. Elvégre a szóban forgó lány az iskola talán legokosabb diákja, aki már elég sok mindent oldott meg egyedül. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tudom megérteni Ginnnyt amiért aggódik érte. Elvégre már a választása is aggodalommal tölti el a közelében lévőket, nem hogy még az esküvő gondolata. Ráadásként, most már úgy látom, hogy a házvezetőnket is sikerült aggodalmakkal telítenem, bár ez még mindig jobb, mintha teljesen villámcsapás szerűen érné a hír, hogy a két ház tagjainak feszültsége a tetőfokára hágott, de Merlin legyen kegyes, hogy ez ne történjen meg. Ráadásként persze ott van Piton tanár úr is, ő sem lesz túlságosan boldog a kialakult helyzettől.
- Malfoyjal nem igazán, Ginnyn keresztül inkább Hermionéval. Én leszek az egyik koszorúslánya. - magyaráztam a tanárnőnek. Persze a felkérésre azonnal igent mondtam, de csak napokkal később döbbentem rá igazán, hogy tulajdonképpen "bűnrészes" leszek ebben az esküvőben. Mert az érintetteken kívül szinte az egész iskola azt kívánja ez az egész bárcsak egy nagyon rossz vicc lenne. Ahogy ez az eszembe jutott halkan felsóhajtottam, majd ittam még egy kortyot a teámból.
- Figyelnek fogok, hogy minden rendben legyen. - mondtam a tanárnő szavaira, hiszen én sem szerettem volna, ha bármi baleset történik. Egyáltalán nem hiányzott senki sem, hogy Mr. Malfoy idejöjjön és botrányt rendezzen, amiért a kis fiát, néhány griffendéles diák megnevelte. Bár ez nem tanárhoz illő gondolkodásmód, de egyszerűen nem tudom megérteni Hermionét. De nem is megértenem kell, csak elfogadnom és támogatnom a döntésében, amelyet meghozott.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyHétf. Dec. 06, 2010 2:02 am

~~Alicia~~

Megilletődve hallgatom a kifakadását és teljesen letaglóz amit mond. Soha nem gondoltam volna hogy a házam tagjai valaha is kiutálnák az egyik társukat. Ez a viselkedési stílus nem illik a Griffendélhez.
Csak azért mert az egyik diák nem a saját házából választott magának párt vagy épp nem abba lett szerelmes még nem lehet kirekeszteni. Persze azt is tudom, hogy ha Miss Granger a Hollóhátból vagy a Hugrabugból választott volna akkor nem lenne ekkora baj.
-Alicia ezt nem is tudtam. Én mindig abban a hitben voltam, hogy a tanulóim fordulhatnak felém bizalommal akkor Miss Granger miért nem szólt nekem erről?- Hangom sértődötten csengett.
Idegesen kezdtem el babrálni a csészémmel és csak az járt a fejemben, hogy Albus minél hamarabb értesíteni kell, na és persze a Mardekár fejével is beszélnem kell, hiszen nem hagyhatom, hogy Mr. Malfoynak valami baja legyen úgy hogy én már tudok a viszályokról.
-Szerintem magát az ég küldte hozzánk, ha maga nincs kitudja milyen katasztrófa lenne ebből. mondja maga azért valami barátibb kapcsolatban áll a két jómadarunkkal ügye?- Kérdezem reménykedve hiszen tőle fogom megtudni a legtöbbet arról, hogy mi is történik épp a házakban.
-Remélem megkérhetlek rá, hogy míg itt vagy az iskolában addig oda figyelsz rájuk hiszen ha lehet előzzük meg a még nagyobb bajokat.- Most már csak az lesz kérdés, hogy ő őszinte lesz e hozzám és jó tanárhoz méltón nem azt fogja nézni mit ígér meg hanem azt, hogy két fiatalt ne tegyenek tönkre a társai.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Dec. 04, 2010 2:58 am

~Minerva~

A tanárnő szavait hallva megdöbbenek kissé, és annak ellenére, hogy maga Albus Dumbledore vélekedik így, én képtelen vagyok nem elmondani erről a véleményemet.
- Szerintem pedig nagyon is iskolán belüli dologról van szó. Hermionét szinte utálja a saját háza, tisztelet a kivételnek a mardekárosok pedig ha lehet még ferdébb szemmel néznek rá. Attól tartok, hogy ennek az egésznek nem lesz jó vége. - fejtettem ki a véleményemet, mert bár eddig ezzel kapcsolatban semmi égbekiáltó dolog nem történt, de azok a tekintetek nem ígérnek túl sok jót. A mardekárosok egyébként sem a tisztességes módszereikről híresek, a griffendélesek pedig túl vakmerőek, legyen szó akár párbajról, akár bármi másról. Elég jól ismerem az egykori házam tanulóit ahhoz, hogy egy apócska csíny is elég lenne ahhoz a bizonyos szikrához, amely aztán felégetne egy két dolgot.
- Én? Én jól érzem magam a kastélyban. - jelentettem ki azonnal, elvégre ez így is volt. A Roxfort volt a második otthonom, és most hogy újra itt voltam rájöttem, mennyire is hiányzott. Persze ha ezt felhoznám Olivernek minden bizonnyal egyetértene, elvégre sok szép időt töltöttünk el itt a csapattal.
- Nem, nagyon szeretek itt tanítani. Úgy érzem a Roxfort egy egészen másik oldalát ismerem meg tanárként, mind eddig. - magyaráztam ábrándozó kis mosollyal az arcomon. Az elsősök olyan csodálattal néznek rám, az első óra óta, amikor megmutattam, hogyan is repülhetnek majd a későbbiekben és úgy látom ez igazán ösztönzőleg hatott rájuk. A tanárnő következő kérdése azonban elgondolkodtatott.
- Visszamegyek a Porpicy SC-hez, hiszen Viktoréknak még adósok vagyunk egy meccsel. - jelentettem ki, mintha ez magától értetődő lenne. Olvier egyébként is kitekerné a nyakamat, ha nem tennék eleget az ígéretemnek miszerint amint Madam Hooch újra képes lesz tanítani visszatérek hozzájuk, és minden megy, mint ahogy régen is.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Dec. 04, 2010 2:34 am

~~Alicia~~

Kezdett olyan érzésem lenni mintha Alicia nem érezné jól magát itt eléggé megszeppentnek tűnik. Biztos vagyok benne, hogy többet is tud a dolgokról, de nagyon úgy érzem, hogy belőle semmit nem fogok kiszedni pedig nagyon szeretném.
-Tudja a Malfoy és Granger ügy igazából iskolán kívüli dolog amivel nekünk nem is kéne foglalkoznunk. legalábbis Albus így gondolja.- Nagyot sóhajtottam és biztosra vettem, hogy az öreg igazgató ezzel a folyamattal is tud majd mit kezdeni.
-Igen Mrs. Potter beköltözött Perselushoz és ha jól tudom akkor már lassan meg is szokja a környezetet nem úgy mint te vagy épp az ifjabbik Potter.- Főként arra akarok rátérni, hogy csak itt van zavarban vagy az iskolában nem érzi jól magát.
-Legutóbbi hírek szerint még nincs abban az állapotban, hogy vissza jöjjön tanítani amit természetesen mindenki sajnál, de miért is kérdezed netán nem szeretsz itt lenni vagy tanítani?-
Az igazság az, hogy tudom őt főként a kviddics érdekelné hiszen dák korában is kiemelkedő teljesítménye volt és a tanulást sem hanyagolta el mellette. ]i]Egy ilyen embernek nem lenne szabad csak egy iskolában leélnie az életét hiszen ő rajta látszott mindig hogy többre hivatott.
Amúgy is csak ideiglenes az ő itt tartózkodása.[/i]

-Gondoltál már arra mihez is fogsz kezdeni, ha vissza jön Madam Hooch?- Kérdeztem az előző gondolatmenetemre rá.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Dec. 04, 2010 1:12 am

~Minerva~

Amikor Minerva közölte, hogy örül annak, hogy Malfoy és Hermione ennyire jól megértik egymást, egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy vajon tanárnőnek említette-e bárki is az esküvő dolgot, mert amikor ha nem, akkor úgy vélem az a legjobb, hogy ha ő is a szóbeszédekből tudja meg. Ha már nem tudja most, minden esetre azonban nem nekem kellene közölni vele.
- Sokan ezt nem így gondolják. - jegyeztem meg kis sóhajtással, elvégre látom Hermione mennyire keményen próbál mindig az adott könyvre figyelni amit olvas, ezzel igyekezve kizárni a kellemetlen megjegyzéseket és dühös, értetlen tekintetek hadát a folyosón. Még szerencse, hogy Ginny továbbra is ott van neki, de Harry és Ron... ebbe inkább bele sem szeretnék gondolni, milyen lesz, amikor eljön a tényleges cselekvések ideje. Abban nem kételkedem hogy tudják, mert Ron nagy ívben elkerüli Hermionét, Harry viszont egyszerűen eltűnt. Ezzel elég sok problémát okozva a későbbiekre nézve nem csak magának, de Minervának is.
- Mrs. Potter beköltözött Piton tanárúrhoz? - kérdeztem döbbenten s kezem a csésze felé nyúlva megállt a mozdulatban. Féltem, hogy ha most a kezemben veszem, akkor azon nyomban el is ejtem. Erre nem csak én, de úgy vélem senki más sem számított. Mondjuk az természetes, hogy Mrs. Potter nem akar otthon lakni továbbra is a férjével, na de hogy azonnal beköltözzön az iskolába? Szegény Harry... vajon tudta és ezért ment el? Vagy ha visszajön, ez csak még egy sokk lesz az élettől, amit ki kell majd bírnia?
- Én nem hiszem, hogy tudna róla. - ráztam meg a fejemet, majd végül kissé megnyugodva elvettem egy csészét és belekortyoltam a tartalmába. Jól esett a meleg tea, főleg, hogy odakint már igen hideg volt, ám a néhány napja hullott hó nem maradt meg. Egy pillanatra kitekintettem az ablakon, és elcsodálkoztam azon, hogy milyen gyorsan repül az idő. Mintha csak tegnap érkeztem volna az iskolába, hogy tanár legyek itt egy rövid ideig.
- Madam Hooch jobban van már? - kérdeztem végül, hiszen tisztában voltam vele, hogy a régi repülésoktató tanár a gyenge egészsége miatt kérte, hogy keressenek egy megfelelő helyettest arra az időre, amíg ő maga nem lesz képes újra ellátni tanári feladatkörét.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptySzomb. Dec. 04, 2010 12:57 am

~~Alicia~~

Sajnos azt kell, hogy észre vegyem, hogy az ifjú tanárnő nem tartozik a pletykálkodós fajtába, pedig az még nekem is feltűnt, hogy nagyon jóban van a diákokkal ezért mindent tudnia kéne még a részleteket is.
-Mr. Malfoyhoz és Miss Grangerhez nem tudok mit fűzni, mint a Griffendél ház vezetője személy szerint őrülök neki, hogy a két ellenséges ház tagjai ilyen jól megértik egymást.- Persze Piton Professzornak valószínűleg más a véleménye.
Ugyan mikor Malfoy anyjával beszéltem akkor nem voltam biztos benne, hogy egy hónapot is ki fog itt bírni, de úgy tűnik ezzel akarja bizonyítani azt, hogy megváltozott.
-Harry Potter eltűnésének pedig az új lakónknak van köze aki nem olyan rég beköltözött a pincébe. Gondolom így már érted, hogy kiről is beszélek.- Céloztam rá egyenesen mivel tudtam, hogy így már leesik neki.
- Sajnálatos módon Harry elég nehezen viseli, hogy a szüleit csak most kapta vissza, de ők már vállnak is ezért is fontos, hogy akik régen és most is a barátai mindenben mellette álljanak.-
Kezembe fogtam a csészémet és belekortyoltam a teámba miközben az ifjú tanárnőt néztem.
Kíváncsi leszek mennyi információt sikerül belőle kiszednem, Pomona már így is mindig kérdezősködik mivel senki nem tud semmiről semmit.
-Mondja Alicia nem tudja véletlenül, hogy Harry tudja e már, hogy az anyja itt tartózkodik az iskolában?- mivel amikor megtudja valószínűleg rövid időn belül megint el fog tűnni.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyPént. Dec. 03, 2010 11:56 pm

~McGalagony professzor~

Bár most hogy Fred és Geroge nem rontották a Roxfort légkörét meg kell mondani kevesebb probléma volt a diákokkal, már ha lehet ezt mondani azok után a fejlemények után amelyek nemrég napvilágra kerültek. Ha valaki elmesélte volna nekem ezeket néhány évvel ezelőtt azonnal szóltam volna egy tanárnak, hogy hívják a Szent Mungó zárt osztályát és azonnal vigyék is el az illetőt, mert egészen biztosan valami baj vaj a fejével.
- Értem tanárnő... az az Minerva. - mondtam, majd javítottam ki magam meglepettségemben. Valóban tudtam, hogy a tanári kar tagja tegeződnek, de ezen nem lepődtem meg hiszen a legtöbbjük, már szinte biztos hogy több, mint 10 éve tanítanak együtt. De az, hogy engem is ez a megtiszteltetés ért, hihetetlenül jól lesett. És örömmel láttam, hogy bár nagyon sok változáson ment keresztül nem csak a kastély, hanem lakói is, volt házvezetőtanárom kedves mosolya a régi maradt.
- Hogy hogy eltűnt? - kérdeztem meglepődve, miután a szavai eljutottak a tudatomig. Valóban nem láttam Harryt már jó ideje a kastélyban, de mivel a hetedik évfolyamnak nem tartottam órát, ez nem volt meglepő, azaz azonban már annál inkább, hogy a professzor asszonyon keresték őt. Habár ő a házvezető tanára így azért érthető a dolog. Amikor azonban az új lakóra célzott értetlenül pillantottam a szemeibe.
- Új lakó? Nem igazán értem. - ráztam meg a fejemet, és gyorsan visszanyeltem a mondat végén kitörni készülő professzor asszony megnevezést. Azt hiszem egy ideig elfog még tartani mire megszokom, hogy tegezhetem őt. Amikor azonban meghallottam, hogy Piton professzor kifordult önmagából, halkan felsóhajtottam és helyet foglaltam a tanári asztallal szemben lévő széken.
- Ha jól sejtem tanárnő akkor azért, ami Draco Malfoy és Hermione között zajlik. - jegyeztem meg csendesen, hiszen tudtam, hogy ez egy igen kényes téma az utóbbi időben. A maradekáros diákok nem értik Malfoyt, a griffendélesek közül Ginny és Luna kivételével szinte senki sem áll szóba Hemrionéval. Eléggé nagy port kavart ez a dolog, és azt hiszem nem csodálom, hogy a bájitaltanárunk kiakadt, elvégre ő Malfoy keresztapja. Abba pedig már bele sem akarok gondolni, hogy a híres aranyvérű család hogy fogadta a fiúk feleségválasztását.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyPént. Dec. 03, 2010 11:31 pm

~~Alicia~~

Láttam egy kis meglepődést az arcán, de nem foglalkoztam vele. Nem olyan rég még mint diák állt itt előttem most pedig mint a kollégám. Utolsó ember aki iránt így éreztem az Perselus volt mikor Albus felvette. Ő egy nagyon okos diák volt csak az nem tetszett benne, hogy köztudottan halálfaló, persze Dumbledore mindenkit meggyőzött arról, hogy Perselus ártalmatlan. Most ugyan azt érzem csak azzal a különbséggel, hogy Alicia nem rossz ember sőt kifejezetten szerény. mikor meghallom, hogy magáz engem nagyon meglepődök, hiszen mi tanárok tegeződünk.
-Alicia kedves nem mondtam még magának, hogy nyugodtan tegezzen mi most már kollégák vagyunk és semmi szükség ilyen formalitásokra.- Mosolyogtam rá kedvesen.
-Semmi különös nem történt leszámítva, hogy Potter eltűnt egy kis ideig és mindenki rajtam kereste. Na meg persze azt, hogy időközben lett egy új lakónk és a mi kedves fekete tanárunk kifordult önmagából. - Nagyon jót szórakoztam az elmúlt napokban ezeken a fejleményeken.
-És mond te, hogy érzed itt magad? Igazából csak azért hívattalak, hogy beszélgessünk egy kicsit, hiszen már gondolom rendesen beilleszkedtél. - Pálcámmal intettem egyet és két csésze tea és némi aprósütemény jelent meg előttünk az asztalon.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyCsüt. Dec. 02, 2010 8:09 am

~McGalagony professzor~

Ott állva az ajtó előtt, kezdtem kissé kínosan érezni magamat, mivel ma estére még felügyelőnek is be voltam osztva, s bár a sétám csak órákkal később veszi majd kezdetét addig még szerettem volna egyet sétálni a parkban. Elég rég szakítottam időt arra, hogy sétáljak, és amióta tanárként visszatértem az iskolába a gitárom azonmód ott hever a tokjába az íróasztalomnak támasztva. Pedig még a csapattal való edzések mellett is képes voltam időt szakítani egy kicsit magamra is, nem csak a kviddicsre, s most még sem vagyok képes rá. Annyira elmerültem a gondolataimban, hogy csak akkor vettem észre, hogy McGalagony professzor megérkezett, amikor megszólított.
- Nem tanárnő, csak nem rég érkeztem. - pillantottam rá, amikor odasétált hozzám, majd egy pálcaintéssel kinyitotta előttem az ajtót és betessékelt. Régen nem egyszer félve léptem át ennek az irodának a küszöbét elvégre Fred és George miatt a kvidics csapatnak bőven volt része ebben a "kegyben", amikor a két mókamester a pályán sütött el valami tréfát. És miután innen távoztunk az Oliver által nyújtott élményben is részünk lehetett. Amit azt hiszem mindannyian ki tudtunk volna hagyni.
- Miért hivatott tanárnő? Talán valami probléma van? - érdeklődtem mert nagyon kíváncsi voltam mi lehetett az oka, hogy az irodájába hivatott, főleg, hogy reggel nem árult el semmit sem. Régen persze mindig tudtam hogy ha bajban voltunk, de úgy látszik ezt a képességemet mostanra elvesztettem. De lehet hogy ez csak azért volt, mert általában mindig ott voltam a fiúk csínjei közelében.

Minerva McGalagony

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyCsüt. Dec. 02, 2010 5:19 am

~~Alicia~~

A mai nap sem volt szokványos. Mint általában egyik sem, habár minden nap ugyan a szerint a forgatókönyv szerint indult mégis volt valami a levegőben és mikor elérkezett a vacsora már nagyon fáradtnak éreztem magam. Albussal beszélgettünk vacsora közben és mikor végeztünk egy megkönnyebbült sóhaj hagyta el a számat, hogy végre vége a napnak.
Még aznapra csak egy kis cherryt akartam lefekvés előtt mikor is hirtelen eszembe jutott a pár órával korábbi találkozásom Aliciával. Amiről természetesen rendesen meg feledkeztem. Ilyenkor szokott az eszembe jutni az, hogy nem kezdek e már egy kicsit öregedni, de mint mondani szoktam 'nem'. Gyorsított tempóban kezdtem el szedni a lábam, hogy oda érjek a dolgozószobám elé. befordultam a sarkon és megláttam a kedves kolléganőmet aki ott ácsingózott és várt engem.
-Alicia kedvesem ugye nem rég óta vár már rám?-tettem fel a kicsit sem lebukós kérdést. pálcámmal az ajtóra koppintottam és az már ki is nyílt előttünk. intettem a kezemmel neki, hogy fáradjon beljebb és megkerülve az asztalt leültem.
Alicia Spinnet
Repülésoktató Tanár
Alicia Spinnet

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyVas. Nov. 28, 2010 8:06 am

~McGalagony professzor~

Miután reggel végeztem az elsősök repülés órájával összefutott McGalagony professzorral, aki megkért, hogy vacsora után keressem fel őt az irodájában, mert beszélni szeretne velem. Nem tudtam miért, de azonnal bólintottam, s csak reménykedni tudtam benne, hogy szegény professzort nem viselték meg nagyon a közelmúltban kiderült botrányok. A Roxfort régen sem volt egy unalmasnak mondható iskola, de ami mostanában itt történik az kezd egy szappanoperához hasonlítani bizonyos értelemben. Azonban nekem nem volt jogom elítélni egyik értett felet sem, és nem is tettem. Egyébként sem voltam az a típus.
A vacsorát követően elindultam McGalagony professzor irodája felé, s bár a felszínen nyugodt voltam belül aggódtam ennek a beszélgetésnek a végkimenetelét illetően. Madam Hoochról továbbra sem voltak híreink, és tudtam hogy csak addig maradhatok, amíg a tanárnő vissza nem tér. Szerettem A Porpicy SCben játszani, de legalább annyira megkedveltem az oktatást is. Viszont abban is biztos vagyok, hogy Oliver kitekerné a nyakamat, ha úgy döntenék otthagyom a csapatot, és azt hiszem én magam is képtelen lennék rá. Szeretem a kviddicset, és képtelen lennék nélküle élni. De nagyon rövid idő alatt a tanítás is a szívemhez nőtt.
Amikor megérkeztem a professzor irodája elé, vettem egy mély lélegzetet és bekopogtam rajta. Vártam egy kicsit, de nem hallatszott felelet. Lehet, hogy még nem ért vissza a vacsoráról? Lehet egy keveset várnom kellett volna mielőtt idejövök.

Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája EmptyVas. Júl. 04, 2010 9:06 am

...

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
McGalagony professzor dolgozószobája Bi5h08
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: McGalagony professzor dolgozószobája   McGalagony professzor dolgozószobája Empty

McGalagony professzor dolgozószobája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal