Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Patak Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Patak Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Patak Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Patak 3347qiw
A Hónap Játéka
Patak 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Patak Ic7783

Share

Patak

Go down 
SzerzőÜzenet
Charlie Weasley
Legendás Lények Gondozása tanár
Charlie Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 196

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Júl. 16, 2012 10:59 am

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyVas. Ápr. 15, 2012 3:07 am

~ Chónak, ha szeretné Smile ~

Egy kis idő eltelt azóta, mióta megszólalt valamelyikünk is. Azt hiszem, mindketten csak próbáltuk keresni a megfelelő szavakat. Kissé feszengtem, bár fogalmam sem volt, milyen érzés elveszíteni azt, akihez erős érzelmek fűznek, biztos voltam benne, hogy régi sebek szakadtak fel. Úgy tűnt, Cho elmélyedt az emlékek tengerében... Csend volt... Koránt sem az a kínos fajta csönd, amit alig vársz, hogy megtörjön valamilyen hang. Csak hallgattunk, mert nem tudtunk mit mondani. Viszont a mellettem ülő lány arcáról olvasni lehetett.
Aztán megszólalt, és beszélni kezdett. Fél. De hiszen mindenki fél valamitől. És igaza van Chónak, nehéz titkokat felfedni bárkinek is, nemhogy egy idegennek, mint én vagy számára.
- Érthető, hogy félsz. De hidd el, egyszer majd elmúlik, és szeretnél majd megkönnyebbülni, elmesélni mindent. És itt leszek, akkor is - biztattam őt. Különös, jól eső érzés járt át, amikor rajtam felejtette a tekintetét.
- Tudod, Percy öcsém is inkább kihagyta az efféle mulatságokat - nevettem el magam. Cho is kezdett feloldódni, így jobbnak láttam most nem visszakanyarodni Cedrichez. Inkább válaszoltam a nekem feltett kérdésre.
- Bár nekem valóban nincs bajom semmilyen bállal, úgy tűnik, a bálok ki nem állhatnak engem. Képzeld, az első bálomon megjelent Muriel nénikém, és kénytelen voltam vele táncolni, ha nem akartam rivallót kapni anyáéktól. Az egész iskola rajtam nevetett.Mondjuk, azóta sikerült kihevernem ezt a traumát. - Most csak mosolyogtam a régi emléken, de akkor nagyon is bántott a dolog. Muriel néninek azóta a közelébe se mentem.
Időközben próbáltam nem észrevenni, de egyre jobban kezd besötétedni, és mostanra a levegő is erősen lehűlt. Szívesen lennék lovagias, és átadnám a pulcsimat, a zakómat vagy kardigánomat Chónak, akire biztosan 3 számmal nagyobb is lenne, de sajnos rajtam is csak egy ing volt.
- Ideje visszamenni, nem igaz? Még a végén eltévedünk vagy ami még jobb, megfagyunk - mondtam miközben felálltam, és a kezemet nyújtottam a lány felé.

Köszönöm a játékot! Smile

//Nos, én ezzel fejeztem be a játékot, bár igazából remélem, hogy Te írsz még hozzá pár sort. Régóta nem láttalak itt fent, szóval nem tudom, hogy van-e még kedved ismét játszani. Tény, hogy én is "kissé" elmaradtam ezzel, bocsi! Smile //

Mugli ismeret tanár/Moderátor
Cho Chang

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 179

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Nov. 14, 2011 11:20 am

..Mr. Weasley részére..

Nem tudhatta, hogyan is gondolhatta volna? Egyetlen ártatlan, kedves kérdést tett fel, én viszont -bevallom szégyenkezve- képtelen vagyok szétválasztani a jó és rossz emlékeimet, mivel azok szoros összefüggésben élnek bennem. Sajnálom, igazán. Sokszor azt kívánom sújtana rám az átok mellyel savanyú emlékeimet elfeledhetném, de nem valószínű, hogy erre sor kerül valaha is, mivel balszerencsémnek köszönhetően minden fohászom felesleges ima marad, de valóra sosem válik.
Jóleső melegséggel töltött el tenyere súlya, bár váratlanul ért, mégis annyira szükségem volt rá! Istenem, mennyire magányos vagyok... Ettől az apró gesztustól legszívesebben könnyekben törtem volna ki, hiszen annyi minden más mellett elfojtottam magamban a legtöbb érzelmet, elástam jó mélyen, az összes borzalmas megpróbáltatással együtt, amit átéltem az iskola falai között. -Gyerekszerelem. Azt mondják az ember sosem felejti el az elsőt, és ez így is van. Már túl vagyok rajta, de... -megráztam a fejem és vettem egy nagy levegőt. Lenéztem a kezeinkre, ez segített megnyugodni. -De még mindig fáj, hiába próbálom tagadni. -Bukott ki belőlem önkéntelenül. Nem akarom terhelni, hiszen alig ismerem, és azt sem akarom, hogy elhidegüljön tőlem, vagy hogy ellenszenvet érezzen irántam amiért csak savanyú arcot tudok vágni. -Köszönöm Charlie, de nem tudom hol kezdhetném, vagy képes lennék e feltárni a lezárt sebet. A végén kiábrándulnál belőlem, azt pedig a világért sem szeretném. -Bár a végére apró mosolyom feltűnt, azt, hogy nem tudom képes lennék-e beszélni arról, amit már elzártam magamban, komolyan gondoltam. Hálásan kerestem tekintetét amiért ilyen jószívű és kedves velem. Legszívesebben arra kérném öleljen magához, tartson szorosan amíg csak tud és ne engedjen el, mert szükségem lenne rá, szükségem lenne egy támaszra, aki megért, aki meghallgat... De miket beszélek? -Szeretnék megnyílni valakinek egyszer, de félek. Ez az igazság. -Továbbra is elrévedve figyeltem a szemeit, az arcát, majd ismét a szép színű íriszekhez tévedtem vissza. El kellett kapnom róla a tekintetem, még szerencse, hogy volt valami, ami miatt megmozdulhattam. Fáztam, hát felsőmet összébb húztam magamon. Hamarosan teljesen besötétedik.
-Ó igen, valahogy úgy. Tudod én vagyok az a jószívű önkéntes, aki az összes folyosót körbejárja a bál kezdete és vége között, csak azért, hogy minél kevesebbet kelljen a bálteremben tartózkodnom. -Nem kuncogtam, de valami hasonló apró nevetéssel mondtam mindezt, majd megvontam a vállam. Jobb már egy kicsivel a kedvem. -Hamarosan megint ki kell játszanom ezt, mert a karácsonyi bál nincs már olyan messze. De gondolom neked nincs bajod a bálokkal. Te emlékszel a legelsőre amin részt vettél? -Most én kérdeztem kíváncsian, egy apró arasznyival közelebb hajolva hozzá.

//Az enyém se, nyugi Very Happy Semmi gond, de örülök hogy írtál^^ //
Vissza az elejére Go down
http://epicfailfrpg.hungarianforum.net/
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Nov. 14, 2011 6:05 am

~Chónak~

Különös, hogy pont a spontaneitásom miatt irigy rám. Én néha jobban szeretnék kicsit érettebben, felnőttebben kezelni bizonyos dolgokat, két lábbal a földön állni. Arra végképp semmit sem tudtam mondani, hogy örül annak, hogy végül maradtam. Jóleső, meleg borzongás járta át a testem.
Tudhattam volna, hogy a bál tabu téma. Ahogy Cedric is. Sajnos, ez akkor eszembe sem jutott, amikor megkérdeztem. Rossz érzés volt látni az arcára írt szomorúságot. A mondat közepén Cho megakadt...
Kezemet az ő kézfejére fektettem, engesztelésképp, egyáltalán nem akartam felzaklatni.
- Tudom, hogy ő fontos volt neked, épp annyira, mint Te őneki - mondtam halkan. Igaz, én csupán néhányszor találkoztam a sráccal a Tusa idején, de határozottan kedves fiúnak ismertem meg, és nagyon sajnáltam, hogy meg kellett halnia.
Cho nem említette aztán Cedricet. Biztos, fájt róla beszélni, de sokkal könnyebb elmondani valakinek, mint magadban feldolgozni.
- Ha szeretnél beszélgetni róla, szívesen meghallgatlak - tettem még hozzá. - Szóval a bál esetében a túlélésre játszol - jelentettem ki. Próbáltam vele oldani a kialakult feszültséget.

//ugyan, nem lett rossz, bár az enyém meg nem viszi előre a cselekményt, és bocsi, hogy ilyen sokáig vártam :S//

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyKedd Nov. 01, 2011 12:22 am

..A nagy és erős sárkányidomárnak..

Hoppá. Charlie szavai megleptek, mindazonáltal megmosolyogtam nevetését. Szóval nem a tervek embere, ahogy esik úgy puffan alapon éli az életét. Spontaneitás. Na ez az, amit nekem is meg kellene tanulnom. -Tudod most irigyellek. Ezt a fajta szabad elvet én soha nem fogom tudni megtanulni. Mindenesetre örülök hogy így döntöttél. -Mosolyogtam rá lágyan.
Felsoroltam az általam legemlékezetesebb három dolgot amit diákként a legkedvesebb emlékeim közé tudhatok be, mégis arra kérdezett rá, mely egyben a legfájóbb is. Jobban belegondolva nincs olyan emlékem, melybe ne vegyülne az öröm mellé üröm is. -Valahogy úgy. Ez egy kicsit bonyolult, vagyis inkább keserédes.. -A mosoly eltűnt az arcomról. -Azon a bálon Cedric volt a kísérőm, ő pedig nemsokkal utána... -Megráztam a fejem, nem tudtam befejezni a mondatot. Leemeltem róla a tekintetem és halkan sóhajtottam egyet. Túltettem magam Cedric halálán, de az emlékeket nem tudom elfelejteni. -Tanárként persze már nem tehetem meg, hogy nem megyek el az efféle rendezvényekre, de igyekszem minél hamarabb túl lenni rajtuk. -Feleltem csendesen, tekintetem ismét ráemelve.

//bocsi, nagyon nem vagyok formában, ez most kifejezetten borzalmas lett :S//
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Okt. 31, 2011 11:17 am

~Kicsi pillangó~

- Komoly elhatározás? - nevettem fel. - Ez csak egy spontán kaland volt, tudod, nem igazán vagyok az az előre tervezős pasi. Néha hirtelen hozok döntéseket, az, hogy ott maradtam, jól sült el, de sok rossz dolgot hozott magával. Idegen környezet, idegen emberek, de végül is, semmit sem csinálnék máshogy - kicsit furcsa erre visszagondolni. Mintha most játszódna le minden, mintha most lett volna, hogy ott állok mozdulatlanná dermedve egy óriási sárkány előtt. Figyelmeztetnem kellett magam, hogy mégse vesszek el az emlékekben.
- Azt hiszem, nagyon is jól tettem, hogy nem mentem vissza - mosolyogtam rá Chóra. Amikor elindultam Romániából, tudtam, hogy nem fogok visszatérni, éreztem, hogy már nincs rám ott szükség, és kellett a változás az életembe. Hazaérve láttam, hogy a testvéreim mindennapjaiból teljesen kimaradtam, és azt hiszem, túl kevés időt töltöttem a családommal. Anya abban a pillanatban megígértette velem, hogy itthon maradok, és ő elég nagy hatással tud lenni arra, akire akar...
A kviddicsen elmosolyodtam, nekem is elég sok élményem kötődik hozzá.
- Utolsó bál? Hogyhogy az utolsó? Ilyen korán eldöntötted, hogy többet nem mész el egy bálba sem? - néztem rá szórakozottam.

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyKedd Okt. 11, 2011 8:33 am

Charles-nak^^

Helyet foglalva kezeimet a hátam mögött támasztottam meg, míg a lábaimat félig felhúztam. Laza testtartásommal igyekszem leplezni a bennem dúló vegyes érzelmeket. Vonzódom Charlie-hoz, de félek. Valaki most legyen okos a helyemben!
Kérdeztem, hátha ezzel eltereli a figyelmem más téma felé. Sikerült is, egy röpke pillanatig. Aztán Charlie leült mellém. Egészen közel hajolt hozzám, bókjára a szívem ismét hevesebben kezdett mocorogni. Szép, markáns vonásai vannak. A szemei pedig egészen kifejezőek. El tudnék veszni bennük. Ezúttal nem húzódtam el, összekapcsolódtam a kék íriszekkel és hallgattam.
-Még soha nem hagytam el a hazám, de kívülállóként azt látom, komoly elhatározás kellett, hogy mindent itt hagyj és egy teljesen ismeretlen helyen kezd el az életed. -minden elismerésem, amiért olyan fiatalon, távol a családjától nyolc évet töltött úgy, hogy imádta azt, amit csinált. -Nem bántad meg, hogy itt maradtál és nem mentél vissza? -Úgy hallottam az utolsó összecsapás miatt tért haza Roxfortba, majd úgy döntött nem tér vissza Romániába.
Mi a legkedvesebb roxforti emléked? -Kérdezte teljes figyelemmel. Ha így néz rám, bármit elárulok neki. Egy pillanatnyi habozás után válaszoltam, mert nem tudom mi lenne a helyes válasz. -Nincs sok kellemes élményem, mégsem tudok választani. -Egy pillanatra felnéztem az égre, aztán vissza, Rá. - Az első, amikor beválasztottak a kviddics csapatba. A második legkedvesebb emlék az utolsó bálomhoz köthető. A harmadik pedig a DS megalapítása volt, Harryék oldalán.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Okt. 10, 2011 6:03 am

Cho közelebb lépett hozzám, és ámulattal telve emelte rám nagy, csokoládészín szemeit. Hihetetlenül szép volt. Egyre jobban gyötört a vágy, hogy tényleg befejezzük, amit elkezdtünk, és ajkamon érezhessem az övéit. Gyorsan kivertem a fejemből az oda nem illő gondolatokat, és igenlő válaszként, bólintottam. Ez tényleg semmi extra. Romániában fel se vettek volna szelídítőnek, ha ezt nem tudom megcsinálni.
Váratlanul huppant le a selymes fűbe, magamban megmosolyogtam, de követtem, és helyet foglaltam mellette, fél térdemet felhúzva, és az egyik kezemet azon támasztva meg. Édesen vallotta be, hogy aggódott, erre csak szórakozottan a fejemet ráztam, hiszen fölösleges.
Hihetetlen lennék? Én? Fel sem érek ahhoz, amit Cho látványa, a hangja, az egész lénye tesz velem.
- Köszönöm, bár fele annyira sem vagyok hihetetlen, mint te - hajoltam egész közel hozzá, és néztem őszintén a szemébe.
Aztán hirtelen egy másik téma felé terelte a beszélgetést.
- Tudod, szerettem a munkámat, nem számoltam az ott eltelt időt. Minden nap jó érzés volt ezt csinálni. De azt hiszem, már több, mint nyolc éve foglalkozom szelídítőként, néha sokkal kevesebbnek, néha sokkal többnek tűnik. Sosem épp annyinak - mosolyogtam rá. Hazudnék, ha azt mondanám nem hiányzik Románia, a rezervátum, de tudom, hogy Roxfortban is itthon vagyok. Egy másik itthon, de hogy melyik a jobb, vagy melyik áll közelebb hozzám... Azt nem tudom eldönteni.
- Most én kérdezek. Mi a legkedvesebb roxforti emléked? - Fogalmam sincs, miért pont ezt kérdeztem tőle, mikor a nyelvem hegyén több másik is volt, de azt hiszem, tényleg érdekel egy szelet Cho múltjából.

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyVas. Szept. 25, 2011 4:38 am

Merlin szerelmére mondom, vörös pírben úszott az arcom amikor azt mondta, ő szívesen befejezte volna azt a csókot. Azért vörösödök, mert én is akartam, de nem tudom mit kellene tennem. Valahányszor közel engedtem magamhoz valakit, abból én kerültem ki vesztesen. Nem bírnék el még egy csalódást. Igaz, most csak egy csókról van szó, de előbb vagy utóbb ennek hatására kötődni kezdenék hozzá érzelmileg, amiből egyenesen következik a félelmem. Szerencse, hogy most is háttal állok neki, bár legszívesebben megfordulnék, hogy lássam őt. Nem akarom, hogy azt higgye játszom vele. Ah, miért ennyire bonyolult minden? Miért nem tudom egyszerűen jól érezni magam vele? Túl sok a gátlás bennem mindehhez.
A csendet a sárkányról hozzáfűzött szavai törték meg. Uram Atyám, ez a pasi... Megpördültem és sikerült végignéznem ahogy egy vaskos kötél segítségével pontosan teljesítette az előbbi kijelentését. Egyszerre találtam bátornak és veszélyesnek a mutatványt. Aggódtam, nehogy leessen és megsérüljön. Mit csinálnék vele segítség nélkül egyes egyedül az erdőben? Még csak mozdítani sem tudnék rajta. Na nem mintha ellenemre volna a testalkata... Khm... elkalandoztam. Szóval amikor leszállt a sróforrúról, az első dolgom az volt hogy közelebb léptem hozzá. Nem tudom a tágra nyílt mandulavágású szemeimmel hogy nézhettem ki, de lehet érdekesen festhettem az ámulattól. Charlie elődje is vakmerő volt, de ez a férfi jó pár arasszal túl tesz rajta.-Semmi túlbonyolítás. Hát ez... -a kezeit néztem, aztán a karját, végül szépen lassan visszatértem az arcához. Sehol egy karcolás. Hála Merlinnek! -És ez csak egy teljesen átlagos nap nálad, ugye? -Bele sem merek gondolni milyen is az, ha túl akarja bonyolítani a dolgokat, vagy ha éppenséggel meg kell izzadnia pár lény miatt. Elképesztő egy férfi. Egyszerűen leültem elé a fűbe.-Bevallom őszintén, nekem elég volt ez a röpke pár perc és halálra aggódtam magam azért, nehogy bajod essék. Tudom, hogy alaptalanul, mert egy karcolás sincs rajtad...de akkor is. Hihetetlen vagy. -Na jól van Chó, teljesen meg vagy huzatva. Ez aztán fene mód jól sikerült... -A tanáriban említetted a kiképzést. Mióta foglalkozol a sárkányokkal? -Néztem fel rá és kérdeztem, hiszen ez furdalja most az oldalam.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptySzomb. Szept. 24, 2011 4:36 am

~Chónak~

A svéd lenyugodott végre. Amúgy sem valami mozgékony állat, kifejezetten lusta, de ez felért neki egy heti kiképzéssel és adrenalinlökettel. A feszültség úgy tűnt el a zsigereimből, ahogy jött, bár sejtettem, hogy Chóra azért ráijesztett, nem mellesleg az estét is elrontotta.
- Nem késő, persze - mosolyogtam rá, és a hüvelykujjammal végigsimítottam a kézfején. Amikor a mellettem lévő lány kitért a majdnem csókunkra, kissé kellemetlenül éreztem magam. Nem fejezte be a mondatot, azt hiszem, talán nem szerette volna, ha megtörténik... - Azt szívesen befejezném, de semmi baj, ha te nem akarod - nyeltem egy nagyot, miközben átvettem tőle a szót.
Inkább foglalkozzunk a sárkánnyal? Hát persze, tényleg, még az is itt van, csak hirtelen minden kiment a fejemből. Cho arrébb ment, hát ennyire nyilvánvalóvá teszi, hogy nem igazán vagyok az esete. De fogalmam sincs, miért lettem ettől ilyen csalódott. Csak reménykedhetek, hogy az arcomon nem látszik.
- Azt tervezem, hogy ráugrom a hátára, és lekötözöm, semmi túlbonyolítás - válaszoltam végül. Követtem is a saját magam által vázolt tervet, odamentem a sróforrúhoz, belekapaszkodtam az érdes bőrébe, és felhúztam magam egyenesen a hátára. A mellényem belső részéből előhúztam egy jó hosszú, erős kötelet. Lefogadnám, hogy Cho még nem látott olyan pasit, aki mindig hord magánál kötelet... Bár most sem látja igazából, hiszen még mindig háttal áll. A figyelmemet ismét a sárkányra összpontosítottam, és előre nyúlva csomót kötöttem a pofájára. Majd egy laza mozdulattal, ismét a földön álltam, és kényelmes léptekkel sétáltam oda kollégámhoz.

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyCsüt. Szept. 01, 2011 1:46 am

.. A nem mindennapi tanárúrnak..

Charlieval körülbelül egyszerre mondhattuk ki a varázsigét, mire a víz azonnal tette a dolgát. A levegőben füst szag terjengett, de legalább a tüzet megfékeztük. A pálcám a hang felé irányítottam, hogy bénító varázslatot szórjak a lényre, de Charlie hirtelen a feszültből ismét lazára váltott. A sárkány le van láncolva... Leengedtem a pálcám, de csak pislogtam a kollégám szavain. Nem ijedek meg olyan könnyen, ám az előző pillanatokban bizony ledermedtem. Még mindig gyorsan kalapál a szívem, de valamelyest megnyugtatott a tudat, hogy a sárkány nem fog nekünk rontani. Csak most fordultam ismét a férfi felé, immáron sokkal nyugodtabb arckifejezéssel. -Szerencsére nem történt baj, a száját pedig még mindig nem késő bekötni. -Biztattam, elvégre az erdő nem égett porrá, hiszen idejében megfékeztük a tüzet. Nagyobb volt a dolog füstje, mint lángja, ahogy szokás mondani. Az erdő hangjai lassan ismét csöndesre váltottak. A sárkány kitombolhatta magát, mert egy utolsó mély szuszogás után őt sem hallottam. A lánccsörgés is abba maradt, talán kifáradt. -Nézd Charlie, ami az előbb történt, vagyis majdnem történt... -Kifújtam egy kis adag levegőt, de már bántam, amiért belekezdtem. Az én számat kellene bekötni, nem is a sárkányét. Nem is tudom mi van velem. -Tudod mit? Inkább foglalkozzunk a sárkánnyal, mielőtt újból erőt gyűjtene. -Nem tudom mi volt az a majdnem csók, de összezavart. És nem tudok mit kezdeni a zavarodottságommal. Elfordultam, hogy ne érezzem magam még kellemetlenebbül, majd tettem pár lépést előre.~teljesen hülye vagyok~ -Szóval -torokköszörülés -Hogy fogod csinálni?
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyKedd Aug. 30, 2011 12:37 am

~Bájos kollégám~

Az erdőben lévő többi állat félt attól a valamitől, aminek súlyos lépteit egyre közelebbről hallottam. Előkaptam a pálcámat, és támadásra készen szegeztem magam elé, de a másik kezem még mindig Chóét szorította. Kezdett egy igen kellemetlen sejtésem lenni a tűz okozójával kapcsolatban.
- Ez a Svéd... - mondtam halkan a mellettem álló lánynak, a sárkányra utalva. - Nem bánt, csak a tüze veszélyes - Közben Aguamentivel próbáltam oltani az erdőt, mielőtt hamuvá égne az egész.
A lépések ekkor nem jöttek közelebb. Kérdőn néztem Chóra, bár nem is tudom miért, hiszen ő is ugyanolyan tanácstalan, mint én. Lánccsörgésre lettem figyelmes.
- Hát persze! - kiáltottam fel hirtelen vidáman, és a pálcámat is leeresztettem. - Nem fog közelebb jönni, mert nem tud. Meg van láncolva - magyaráztam. - Csak a száját nem fogtam be... Vagyis az én hibám, hogy felgyulladt az erdő.
Kellemetlen egy incidens, és nem is tudom, hogy a francba lehettem ennyire óvatlan. Csak remélhetem, hogy ha Dumbledore tudomására jut, nem fogja azonnal kitenni a szűröm, amikor most érkeztem csak nemrég.

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 11:35 am

..Charlie..
Sokkal felszabadultabb lett a hangulat közöttünk, aminek őszintén örültem. Jól esett a kellemes társaság. Griffendéles fogójátékos volt, és a hírneve alapján igazán sajnálom, hogy nem egy időben voltunk évfolyamtársak. Szívesen megnéztem volna egy mérkőzés közben, vagy akár játszottam volna vele egy meccset. -Én sem gyakoroltam már régóta, de benne vagyok! A kvidiccset nem lehet elfelejteni, biztosan remekül szórakozunk majd! -Teljesen belelkesültem, elvégre megtiszteltetés és egyben igazán jó móka volna játszani egyet vele. Kíváncsi vagyok azokra a fogótrükkökre...
A következő pillanatok hirtelen történtek. Pont arra akartam ügyelni meg ne botoljak, de épp az ellenkezője történt meg. Mire feleszméltem egész közel álltam hozzá, tenyerem az ő tenyerében pihent, ujjai pedig az arcom simogatták. Elvesztem a tekintetében. Végem volt. Már nagyon régen nem volt ennyire közel hozzám senki, el is felejtettem milyen az, ha megérintenek. A bőröm szinte perzselt az érintése nyomán, nem tudom mi ütött belém, de akartam ezt az érzést. A szívem vadul kalapált amikor ajkai vészesen közel kerültek hozzám. Édes borzongás kerített hatalmába. Lassan felemeltem a kezem és megérintettem az arcát, majd onnan tétován a tarkójára csúsztattam azt. Közelebb akartam húzni magamhoz, de megálltam és mégsem tettem. ~Ez nem helyes, én... én nem tudom mi van velem~ -Charlie...én... -suttogtam, de hangom teljesen elnyomta egy mély, velőtrázó üvöltés. Aztán még egy. Mellé füst szaga csapta meg az orrom. Csak most érzem a forróságot körülöttünk. ~Valami ég...~ Az első reakcióm az volt, hogy elengedtem a férfi tarkóját és körbepillantsak. -Ég az erdő! -ujjaink még mindig összefűződve ölelkeztek s én észre sem vettem, de ösztönösen megszorítottam a kezét. Komolyan megijedtem. Immáron több üvöltés is felsejlett az erdő több pontján is. Ágak reccsentek tőlünk nem messze, a lények menekülni kezdtek. Megérezték a veszélyt. -Tennünk kell valamit, meg kell keresnünk a tűz forrását és el kell oltanunk! -vagy leég az egész erdő...Ó te jó ég... Elszakadtam Charlie-tól és a pálcámért nyúltam. A vészjósló mély dübörgés eközben egyre közelebbről hallatszott, a föld szó szerint remegett. -Valami közeledik... -suttogtam és szinte ledermedtem. Nem leszek képes használni a pálcát a tűz eloltására, mert a fenevad már itt van...
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 9:50 am

~Cho~

Láttam az arcán, hogy ő is legalább annyira kedveli ezt az egész helyet, akárcsak én. Ez melegséggel töltött el, tagadhatatlanul. Aztán kijelentette, hogy fogó volt. A Hollóháté. A mázlisták!
- Én griffendéles voltam, az ő fogójuk - válaszoltam büszkén a feltett kérdésre. - Öhm, köszönöm, bár én már kijöttem a gyakorlatból. - Megvakartam a tarkómat, mintha viszketett volna, bár ezzel csak a zavaromat próbáltam leplezni. Mindig furcsa volt hallani, hogy "nagy kviddicsjátékos" vagyok. - Szívesen játszanék veled a közeljövőben.
Ezt nem hagyhattam ki. Ugyan, biztos voltam benne, ha Cho lenne közelebb a cikeszhez, biztosan hagynám neki, hogy el kapja, de azért élvezném a meccset.
Egy végtelennek tűnő pillanatig a szemeimbe nézett, aztán lesütötte pillantását, mert majdnem mellélépett. Ösztönös volt, hogy érte nyúltam, és megfogtam a karját.
Megálltunk.
Szemtől szemben egymással, még mindig tartottam őt. A tenyerem végül lejjebb csúszott a karján, addig, amíg az ujjaink találkoztak, és egymásba nem kapaszkodtak. A másik kezem felemeltem az arcához, és végigsimítottam a selymes bőrt, mely szinte lángolt az érintésem alatt.
Hirtelen szembesültem azzal, milyen közel is állunk a másikhoz. Ez felkavaró volt, és borzongás futott végig a hátamon. De határozottan jóleső borzongás. Közelebb hajoltam. Éreztem a köztünk lévő forróságot, de valahogy csak még jobban vonzott magához, Chóhoz.
- Azt hiszem, megcs... - suttogtam, de ekkor meghallottam egy óriási üvöltést, ami félbe szakított, és rájöttem, a forróság körül vesz minket. Lángol...
A Tiltott Rengeteg kigyulladt, ég az erdő!

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 7:44 am

..Charlie..

Ismét halovány pír öntött el a bókjára, bár igyekeztem titkolni még magam előtt is. Charlie egy nagyon közvetlen ember, talán már egyre kevésbé bánom, hogy úgymond meghívattam magam erre az útra. A Kastély falait gyalog elhagyva araszoltunk a rengeteg felé, melyet csöppet sem bántam. Kellemesebb mint a hopponálás, bár ez utóbbi gyorsabb lett volna. Na de akkor hol maradt volna a jóleső érzés? A séta közben a csend már-már hosszúra nyúlt, mégsem éreztem kínosnak. Amúgy sem beszélek túl sokat egy ideje, és azt hiszem elég nehéz egy idegennel közös témát találni. A sablonos beszélgetések helyett inkább a csendet választom ha lehet. Azt hiszem közben el is kalandoztam, de ahogy egyre közeledtünk az erdőhöz, úgy én is visszazökkentem a gondolatokból. Mindig is lenyűgözött ez a rejtélyes hely. Egyszerre borzongató és gyönyörű ilyen közel lenni a természethez. Hihetetlen mennyire megváltozik itt az egész légtér. Mintha egy teljesen más, titokzatos világba csöppennél, ami lényegében igaz is.
"- Hallottam, kviddicseztél régebben" -szólt hozzám Charlie s én felé fordítottam a fejem a vastag fák öles törzseiről, hogy bólintsak a kérdésére. -Igen, diákéveim alatt a Hollóhát fogójátékosa voltam -arcomon letagadhatatlan büszkeség suhant át. Szerettem kergetni a cikeszt, és nem is csináltam olyan rosszul. -Én is hallottam ám rólad, hogy nagy játékos voltál. Melyik házhoz tartoztál? -kérdeztem érdeklődve mialatt a szemeibe néztem, de gyorsan el is kaptam róla a tekintetem. Még a végén orra bukom ha nem azt nézem amit kell...
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 7:04 am

~ Cho ~

Nem kellett sokat várnom, pár perc múlva megérkezett a társaság. Mosolyogva ért mellém, én pedig viszonoztam. Cho igazán szép volt, főleg így talár nélkül. Egy, másfél fejjel is alacsonyabb nálam, alkata is vékony, kicsit olyan érzésem lett, mintha muszáj lenne megvédenem őt. Persze, szívesen tenném.
- Ugyan, nem kell szabadkoznod, megérte várni. Nagyon csinos vagy - néztem a sötét szemeibe. - Örömmel teszem félre a jobb programokat a legjobbért.
Biztatóan ránéztem, és végül elindultunk a Rengeteg felé.Kellemes volt vele együtt sétálni, de valami furcsa és megmagyarázhatatlan érzés kerített a hatalmába, olyan, amit még nem ismertem. Élesen beszívtam a levegőt, aztán úgy döntöttem, egy semleges téma felé kanyarodom.
- Hallottam, kviddicseztél régebben - kezdtem, amikor beértünk az erdőbe. A levegő egyből nyirkosabb és hűvösebb lett, a fény kevesebb. Árnyak játszottak a levelekkel és mohával borított talajon, a fák fölénk magasodó lombjain. És ott voltak a neszezések, a vonítások. Egyszóval, megérkeztünk a Tiltott Rengetegbe.
Nem féltem. Valahogy ez a hely számomra inkább megnyugtató, mint hátborzongató. Túl sokszor jártam már itt, hogy ne tudjam, mi várhat rám, és ha úgy adódik, majd megvédhessem Chót. Szeretném, ha biztonságban tudná magát velem.

Cho Chang

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 5:55 am

..Charlie Weasley részére..

Izgultam. Ilyet utoljára akkor éreztem, amikor először léptem be a diákok közé, mint az újdonsült Mugliismeret tanárnőjük... A feszélyezettségem mostani oka az, hogy találkozóm van Mr. Charlie Weasley-vel, az egyik kollégámmal. Önmagában e tény még nem is zavaró, mert bár csak ma találkoztam vele, egészen szimpatikus összkép állt össze róla. Egy udvarias, kedves fiatalembert ismertem meg a személyében, aki ráadásul még vonzó vonásokkal is rendelkezik. A baj az, hogy nem tudom ő mit gondolhat rólam azok után, hogy megkértem mutassa meg nekem a sárkányt, amit nemrégen befogott. Lehet kölcsönösen félreértettük egymást, vagy csak én fújom fel önmagamban ezt az egyszerű dolgot. Mialatt átöltöztem, igyekeztem kiűzni e zavaró gondolatokat a fejemből. Örömmel töltött el, hogy végre levehetem a talárt és kissé szabadabb ruhát vehetek magamra. A döntésem egy halványkék ingre és egy sötétkék nadrágra, valamint hozzá illő lapos talpú cipőre esett. Az inget egy vastagabb dísz-övvel dobtam fel. Szeretek kényelmesen, mindamellett csinosan öltözködni. Remélem ezt ezúttal is eltaláltam, bár olyan régen mozdultam ki az iskola falai közül, hogy lehet elveszítettem az ízlésem...
Charlie már várt rám a Nagyteremnél, én pedig mosolyogva sétáltam hozzá. Szerencsére már nem is izgulok. -Szia. Remélem nem várattalak sokáig. -Charlie laza volt, olyan nem is tudom... szóval kellemes látványt nyújtott. Az az érzésem támadt, hogy az ő védelmében aztán semmi bajom nem eshet. Nem tudom miért gondolok ilyeneket, hiszen meg tudom védeni magam ha kell és a rengetegben sem először járok majd, de ha rá nézek esküszöm ez az első, ami eszembe jut... Lehet a magassága, vagy a testalkata az oka. -Még egyszer köszönöm, hogy időt szakítasz rám. Gondolom lenne jobb programod is... -jegyeztem meg csak azért, hogy ne gondolkodjam tovább.
Charlie Weasley
Charlie Weasley

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak EmptyHétf. Aug. 22, 2011 12:57 am

~Cho Chang~

A tanári szobában folytatott beszélgetés után, mégis velem tartott bájos kollégám, pedig, visszagondolva a beszélgetésünket, elég idiótán fogalmaztam. Igen, már rájöttem, hogy elég félreérthető volt a dolog, de nem állt szándékomban kihasználni őt, nem is lennék képes rá. De ettől függetlenül, elhiszem, hogy most kissé bizalmatlan lehet velem szemben, és nem is csodálkoznék, ha így lenne.
Megkértem, hogy találkozzunk délután hatkor, a Nagyterem bejáratánál, hogy aztán majd együtt mehessünk a Tiltott Rengetegbe.
Szóval, most itt vagyok, és várom Chót. Szokásos bőrnadrágomat viseltem, de ezúttal az ingemet tisztára cseréltem, az utolsó három gombbal már nem is foglalkoztam, így kicsit szétnyílt, az ujját pedig könyékig felgyűrtem. Sokkal jobban szeretem a kényelmet, minthogy elegánsan nézzek ki, nem való az egy sárkányvadásznak.
Karomat keresztbe fontam a mellkasom előtt, a lábammal pedig fülbemászó kis ritmust doboltam. ~Kérlek, gyere el!~ - fohászkodtam magamban.

Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Patak   Patak EmptyVas. Júl. 04, 2010 9:16 am

Gyorsan csörgedező kis patak, melynek vize könnyen elsodorhat.

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Patak Bi5h08
Ajánlott tartalom

Patak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Patak   Patak Empty

Patak
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal