Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Folyosó Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Folyosó Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Folyosó Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Folyosó 3347qiw
A Hónap Játéka
Folyosó 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Folyosó Ic7783

Share

Folyosó

Go down 
SzerzőÜzenet
Ginny Weasley
Boszorkány/Moderátor
Ginny Weasley

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 3608
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola & Odú

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyHétf. Júl. 16, 2012 2:39 am

Játék lezárva.

Szabad játéktér!

Anyaszomorító, Teherbeesős boszi by: Mennydörgőcske
Te melyik házba tartozol?
Harry Potter • Through The Pensieve
Story Of Us
Take My Hand
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 254

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyKedd Márc. 20, 2012 9:56 pm

~Augustus~

Mindazonáltal, ha megint a Griffendélesek nyernek tartok tőle az idei díszvacsoráról előre jelzem távolmaradásomat. Csak megmutatom magamat, hogy lássák igen is itt vagyok, ahogy illik, majd visszavonulok a lakosztályom magányába, vagy esetleg elmegyek Roxmortsba, vagy az Abszol útra, attól függ még milyen hangulatban leszek. És bár Leonardo különösen nem hallat magáról mostanában tartok tőle, hogy ez a remek időszak nem végleges. Előbb utóbb ismételten felbukkan és akkor újra elkezdhetek aggódni Violetért és magamért, egyaránt.
- Ugyan Augustus, ha a griffendélesek és a mardekárosok így folytatják, ahogy most, akkor igen hamar csak a Hollóhát lesz, akiket le kell majd győzniük. - mosolyogtam rá biztatóan, bár némi kárörvendés is volt a hangomban, elvégre örömmel figyeltem volna, hogyan sápad el Minerva McGalagony, amikor bejelentik, hogy a háza, mindössze csak második, -ha rajtam múlik- esetleg harmadik lesz a házkupáért vívott csatában. Nos, és persze ott van Perselus is, úgy vélem a mardekárosok kellemetlen büntetéseknek nézhetnek elébe, ha a másodiknál is rosszabb helyezést érnek el.
- Nos, a tisztelettel nincs problémám, ami a tantárgyat illeti, én sem bánok velük kesztyűs kézzel. Ez a tárgy megköveteli a vasfegyelmet és a maximális koncentrációt, elvégre egy rosszul használt átok a partner életébe kerülhet. És amíg velem tanulják a csaját szabadságukba is. - feleltem komolyan, elvégre nem volt titok, hogy amelyik diák nálam hiányzik, az még jobban jár, mintha felkészületlenül lépne be a terembe. Eddig mindössze néhány mardekáros nem értette meg, hogy ha valamelyik diák hibájából a másik megsérül, az kezdje el lemondani a szabadidős programjaikat. Nos, a mai nappal bezárólag ezt már ők is pontosan tudják.

Katherine Darkrose
Augustus McKinnon
Gyógynövénytan Tanár/Hugrabug Ház Feje
Augustus McKinnon

Hozzászólások száma : 17

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyCsüt. Márc. 15, 2012 6:44 am

Katherine

Jót mosolyogtam magamban, a hallottakon. Hát igen, van ami nem maradhat titkon. Szabad füllel növendék mandragórát átültetni nem kellemes dolog, még tapasztalt szakembernek sem, nemhogy egy ötödikes diáknak. Azonban másképpen nem lehet elhárítani a diákokat a balhézástól. Idegesítő tud lenni, mikor óra közben párbajoznak, de ilyen szerencsére csak tanári pályafutásom elején történt, már akkor megfogadtam, hogy gyökerestül pusztítom ki a kórokozó sejteket, legalábbis a gyógynövénytan órán.
- Tudja én nekem minden diák ugyanolyan, bár aláírom hogy mint a házvezetők többsége igyekszem támogatni a házamat, de nyugdíjazásomig biztosan nem nyerünk házkupát.- tettem hozzá szintén mosolyogva. Tény és való, hogy a Hugrabug nemépp a legpatinásabb ház a Roxfortban, de én nagyon szerettem a diákokat, bár érzésem szerint ez kölcsönös volt. Nagy megtiszteltetés ház vezetőnek lenni Európa egyik legnevesebb iskolájában, legyen az bármelyik ház.
- És egyébként, hogy boldogul sötét varázslatok kivédése tanárként? Perselus igen keményen fogta őket, Umbridge hülyeséget tanított nekik. Nagyon nehéz tantárgy. Nem lázadoznak?- kérdeztem. Én is éltem át hasonló váltás, mikor Pomona Bimbától átvettem a tanári állást és a Hugrabugot, s akkor azt hitték a bab is hús, amíg meg nem tudták kivel is van dolguk. Utána megszerették és tisztelték a diákok.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptySzer. Márc. 14, 2012 3:51 am

~Augustus~

Persze nem volt titok, hogy egy két háztársam béli csak heccből mondta, hogy az éppen aktuális szökésben lévő növény volt az átkának célpontja, nem pedig egy griffendéles tanuló. De természetes volt hogy a tanárok nem jöttek rá, volt pedig hogy az illető ostoba volt és a csúnya lebukást követően még csúnyább büntetésnek nézett elébe. De hát melyik gyerek nem hibázik, idővel kinövik az ilyesmit, és ha mégsem... nos a szerencsésebb idióták vámpírként végzik. A szerencsétlenebbek pedig véglegesen meghalnak és kész.
- Hm... amennyit én hallottam róla, kíváncsiskodó, ami az én szememben nem éppen a legjobb tulajdonság, de hát ez van. Aztán kimondottan helyén van az esze, és nem mellékesen jók a reflexei. - vázoltam fel azt a szegényes tudástárat, amelyet elsajátítottam a tanárimban tartózkodásom alatt. Ezek persze mindössze a saját megfigyeléseim voltak, de emellett azt nem tudtam nem észrevenni, hogy egy szerető nő, aki rajong a lányaiért és úgy vettem észre, hogy a férje pedig ő érte. Ez ért igazából meglepetésként, hiszen úgy hallottam diákként nem egyszer összekülönböztek. Mi több, ahogy hallottam, az egyik évben még az orrát is betörte immáron szeretett férjének.
- Igen, mintha említették volna a nevét az órámon, amikor közöltem a mardekárosokkal, hogy amennyiben nem óhajnak néhány hétvégét az üvegházak takarításával tölteni hallgassanak. Rendkívüli módon elhallgattak, persze csak miután önhöz hasonlítottak. - jegyeztem és határozottan élveztem ezt a beszélgetést elvégre eleve megdöbbenést okoztam, hogy nem kivételeztem olyannyira velük, mint ahogy azt Perselus teszi. Természetesen nem akartam, hogy elbukják a házkupát, de ahogy elnéztem őket, még az én türelmem elfogyása sem kell ehhez, megy nekik egy maguktól is. Legalább is, ahogy a jelenlegi pontállást elnézem feltétlenül.

Katherine Darkrose
Augustus McKinnon
Augustus McKinnon

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyKedd Márc. 13, 2012 6:46 am

Katherine

A kollegina mosolyát látva az én arcom mimikája is megváltozott, ami nem is csoda, hiszen Ugyan arra gondoltunk. A tavalyi tanév enyhén szólva is borzalmas volt, hisz teljes tudatlanságban telt és ez azért megviselte az idegeimet. Borzalmas volt ilyen tudattal órára járni, nem tudván mi is lesz, de végül is elmondhatjuk, hogy jól végződött. Maj átterelődött a szó Hermionéra, s erről is volt véleményem.
- Én tanítottam sok évig Mrs. Malfoyt és eddigi tapasztalataim azt mondatják velem, hogy az ifjú asszony hasonlóan jó tanár, mint amilyen diák volt. Mindemellett kitűnő ember, ami egy tanárnál nem mellékes tulajdonság.- Összegeztem, s a professzor következő kérdésére összpontosítottam. Számomra, aki hosszú ideje a szakmában van, kevésbé tűnik veszélyesnek ez, mint például a sötét varázslatok kivédése, de lehet, hogy ezt csak én látom így, s a diákok a hátam mögött szidnak.
- Azt kell, hogy mondjam, hogy sikerült elejét vennem a kis harcoknak. A Hugrabuggal és a Hollóháttal alapból nincs baj, s a Griffendél és a Mardekár sem randalírozik. Két évvel ezelőtt súlyos büntetőmunkákat vezettem be, aminek szemmel láthatólag lett eredménye.- mondta mosolyogva és ez a mosoly nem a büszkeségnek, hanem a módszernek szólt, amelyeket McGalagony professzor nem biztos, hogy tolerálna, de jobban belegondolva tud róluk, hiszen diákjai biztosan elmondták már neki.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptySzomb. Márc. 03, 2012 11:53 pm

~Augustus~

Augustus válaszát hallva az ajkaim aprócska gúnyos mosolyba rándultak össze, melyet nem tudtam letörölni az arcomról. Úgy gondoltam kollégám a múlt évben történt eseményekre céloz, amely kétség kívül mély nyomott hagytak mindenkiben, kiváltképpen a tanári karban, akik már csak akkor értesültek a történtekről, amikor a diákok úgy gondolták. Bár minden kétséget kizáróan állíthatom, hogy Albus Dumbledore, már a kezdetek kezdeté tisztában lehetett vele, nagyjából hova vezet azaz egész helyzet.
- Kíváncsi vagyok, hogy Mrs. Malfoy óráján is ilyen nagy-e a béke?- tettem fel a költőinek szánt kérdést, hiszen a mardekár ház tagjai között nem volt titok, egykori griffendéles diák származása, akit ma már tanárnőjükként kell elismerniük és tisztelniük. Nekem mindent összevetve nem voltak túl nagy aggályaim ellene, de tisztes távolságban tartottam magamat tőle, ha csak tehettem. Híres volt az eszéről, és nem állt szándékomban kockára tenni mindent, amit eddig elértem, mert ő egy kicsi kíváncsi és szemfüles fiatal anyuka.
- És az ön órájával mi a helyzet? Vagy ott inkább a növények okozzák a felfordulást? - érdeklődtem némi kíváncsiságot csempészve hangomba, hiszen emlékeztem még az én időmben, elég sok probléma volt bizonyos növényekkel, amelyeket szinte lehetetlenség volt rendre utasítani. Legalább is puszta kézzel, pálcával pedig, az izgágábbak esetén reménykedtünk, hogy pontosan a célt találjuk el és nem mást.

Katherine Darkrose
Augustus McKinnon
Augustus McKinnon

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptySzomb. Márc. 03, 2012 9:28 am

Kathrine

Nem nagyon lepődtem meg a nő gyengélkedőbeli feladatán, hiszen a Griffendél Mardekár kettős sűrűn öli egymást, ami nem egyszer azzal jár, hogy megsérül némelyik diák. Azonban én magam sajnálnám, ha ez nem így lenne. Tudom, hogy nagyon nehéz kézben tartani ezt a jelenséget, de ez már legalább ezer éve így van, s még az én diák éveiben is megvolt. Szerencsére Hollóhátas voltam, így elkerültem a balhékat, de néha gonoszkodtam némelyik Mardekárossal.
- Éppen Madame Pompfrey-nek hoztam az üvegházban termett gyógynövényekből, amelyeket az elsősökkel termesztettünk.- hát igen, erre különösen büszke voltam, hogy a diákok a saját kezükkel vitték véghez ezt a műveletet. Szerencsére a gyógynövénytan elég kézzel fogható tantárgy így a diákok többsége szereti, nem úgy mint egy bűbájtant, ami elég elvont.
- Sajnos a diákok egyre többször különböznek össze, aminek okát nem nagyon értem, bár vannak tippjeim.- mondtam elgondolkodva. Csakugyan egyre több a tettlegesség, ami nagy probléma, főleg egy olyan iskoláában mint a Roxfort.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyVas. Feb. 26, 2012 10:21 am

~Augustus~

Késő délután volt már, amikor úgy döntöttem, hogy teszek egy sétát a kastélyban és útba ejtem a gyengélkedőt. Minekután a délelőtti órámon az egyik harmadéves mardekáros elég komoly kárt tett egy griffendélesben. Feltétlen meg óhajtottam nézni, hogy van a lány. Nem mintha túlságosan kedveltem volna, mindössze a lehető legnagyobb udvariatlanságnak tartottam, hogy egy jól nevelt fiatalember így hátba támadjon, hogy nőt. Meglehet pusztán a neveltetésem az oka, mindenesetre az úriember elérte, amit eddig sosem tettem. Pontot vontam le egykori házamtól, méghozzá nem is keveset. Ennek nyomán pedig tartok tőle, hogy ha nem vagyok elég elővigyázatos még Perselussal is összekülönbözhetek. Ehhez pedig a legkevésbé sincs kedvem, így az elkövetkezendő néhány napban kerülni fogom a társaságát. Legalább is amennyire ez megoldható.
Miután végeztem a gyengélkedőn kerülő úton indultam vissza a lépcsőkhöz. Még nem volt konkrét ötletem, hogy merre is menjek, de felvetődött a lehetőség, hogy esetleg lenézek a parkba. Bár az idő nem volt valami meleg, az utóbbi napokban a nap kellemesen meglepve mindenkit igen hosszan sütött. Éppen csak elértem a lépcsőkhöz, amikor lépteket hallottam a hátam mögül, így sietve megfordultam.
- Magának is Augustus. - biccentettem halovány mosollyal az arcomon a kolléga felé. Ő volt kevesek közül az egyik akit kedveltem, bár ebben nagy szerepet játszhatott az is, hogy amikor én voltam diák, ő még nem tanított a Roxfortban így nem okozhatott nekem kellemetlen napokat.
- Két diákom összekülönbözött az órám, és a kisasszony a gyengélkedőn végezte. Mindössze az ő állapota felől érdeklődtem. És ön mi járatban erre? - feleltem a kérdésére, majd megérdeklődtem, hogy vajon ő mit kereshet errefelé. Tudtommal a hugrabugosok elég nyugodtak ahhoz, hogy ne kapják őket folyosói párbajozáson, ellenben a griffendéles és mardekáros tanulókkal.

Katherine Darkrose
Augustus McKinnon
Augustus McKinnon

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyVas. Feb. 26, 2012 8:50 am

Némán lépkedtem a folyosón, hiszen épp most adtam le egy rakat gyógynövényt Madame Pompfrey-nak, majd ezek után egyenesen Perselus Pitonhoz kellett volna indulnom, akinek szintén a növényeket kellett vinnem. Nagyon fáradt voltam már, hiszen a tanórák után rögtön idesiettem, de ezek után is még hátra volt a másodikosok és a negyedikesek beadandóinak a javítása. Azonban, ha ez nem lett volna elég, még házam dákjai is sok problémát okoztak, vagyis nem ők, hanem a tanárok. Különösen Piton, aki folytonosan a Hugrabugosokat piszkálja. Jó igazából a Merdekáron kívül mindenkit utál, de ez mégis csak abszurdum. Az új tanév még több munkát hozott ráadásul a vállalkozásomat is jól kellett vezetnem. Szerencsére feleségem segítségemre volt és a varázskert nagyon jól működött és kifizetődő.
A folyosó teljesen üres volt, s meg is ijedtem egy kicsit, mikor meghallottam egyik kollegám lépteit. Darkrose professzor a szokásos csöndességével suhant velem szemben, de nem is nagyon tudtam, hogy mit is kereshet itt, hiszen csak a gyengélkedő található ezen az emeleten.
- Jó napot kívánok, Darkrose professzor!- üdvözöltem a sötét varázslatok kivédése tanárt- Csak nem valami probléma van, hogy a gyengélkedő környékén van?- kérdeztem őszinte érdeklődéssel. Mindig figyeltem a környezetemben lévőkre, különösen azokra, akikkel jóban voltam.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyPént. Feb. 10, 2012 11:14 pm

JÁTÉK VÉGE!
SZABAD JÁTÉKTÉR!

Darren McEllister
Számmisztika Tanár/Halálfaló
Darren McEllister

Hozzászólások száma : 10

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyCsüt. Dec. 08, 2011 8:43 am

Folyosó Mkdu1l
Cipőm talpa nesztelenül visz végig a folyosó kopott kövein. Gyorsan haladok, mégis átgondoltan. Úgy lépek egyes kövekre rá, mintha csapdát sejtenék alatta, úgyhogy talán ezért sem időzöm ebben a vándorló mozdulatban túl sokat. A haladás fontos, és mint tudjuk, az előre haladás még inkább. Én pedig pontosan úgy utálok egy helyben toporogni, ahogy csak a feltalálók. Hogy miért éppen hozzájuk hasonlítom magam? Mert nekik is egy új dolog változást hozhat az életükbe. Ha haladnak, megalkothatják életük fő művét, én pedig pontosan ugyanezért az eszméért élek. Valami újat akarok, méghozzá nem is akármit! Egy ÚJ VILÁGOT! Ezt a mostanit már unom annyira, hogy azon a véleményen legyek, ideje lecserélni. Ehhez pedig nem kell más, csak valaki, akinek az eszméi az enyémekkel megegyezők. Tényleg nem nagy dolog, és ha az embernek szerencséje van, több milliárd másik ember közül megtalálhatja pont azokat, akik hasonlóan nagyra törnek. Én megtaláltam a Nagyurat, és hála istennek, ő nagyra értékeli az irányába folytatott tetteimet. Rajongásom és teljes mértékű lojalitásom nem marad hála nélkül, ehhez pedig túlzottan nem is kell magam strapálni.

Már messziről észreveszem azt, amiért eredetileg is elindultam. Persze valójában egyáltalán nem érdekel hogy a Mardekárosok egy-két tagja esetlegesen valami rosszban sántikál. Tőlem akár a Roxfortot is elfoglalhatnák, annak csak örülnék. Azonban most nem ezért jöttem ide. A kis kedvenceim egyike ugyanis éppen egy Griffendéles kis szerencsétlent nyom a falhoz, persze úgy, hogy a pálcája a másik arcában virít. Egy pillanatig elmélázom, és komolyan elgondolkodom azon, hogy vajon ennek mi lenne a végkifejlete, azonban eme fantazmát egy emlékkép mossa el. A mozdulatok, az indulatok, a szikrák a hatalmas íriszben, még a nyakán kidudorodó erek is pont olyanok, akárcsak a nagyapjáé. Ajkamra vigyor kúszik és már csak egy kérdés foglalkoztat…
Vajon mennyire esett messze az alma a fájától?
Vajon ő is pontosan olyan hűséges tudna lenni? Vajon rajongását, imádatát, és hűségét is a nagyapjától örökölte? Vajon képes lenne arra, hogy hidegvérrel öljön, hogy másokat a nyomorba taszítson csak azért, mert aranyvérünket bemocskolta??

- Mi ez a ribillió, uraim? A Roxfortban vannak, viselkedjenek! És különben is, szerintem már 5 perccel elmúlt takarodó! Nincs mit keresniük a folyosón. Azt a pálcát pedig most azonnal mélyen a táskájába süllyeszti, Mr. Elward, addig amíg szépen kérem! – fenyegetem meg a Mardekárost.
- Maga pedig azonnal felmegy McGalagony professzor asszonyhoz, és elmondja neki, hogy takarodó után a folyosón szaglászott, és hogy egy Mardekárossal kötekedett. Ha pedig nem ezt fogom visszahallani, esküszöm magának, hogy kirúgatom az iskolából! – sziszegem hangosan a Griffendéles felé, majd nyomatékosításképpen egyet pöccintek a pálcámmal, mire egy kellemes kis légfuvallat a professzor asszony irodájába vezető lépcsősor elé fújja.
- Ön pedig Mr. Elward velem jön! – adom ki az ukázt és immár hangos lépésekkel elindulok a legsötétebb folyosó felé.
Vendég
Vendég

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptyCsüt. Márc. 31, 2011 2:07 am

[color:8f8b=CCFB5D]Lavender

Zavartan mosolyogtam, s fellélegeztem. Nem volt mérges... Habár nem igazán számítottam rá... Egyébként sem tudom, mire lehet számítani, hisz az ember kiszámíthatatlan... Mikor bemutatkozott, s kezét nyújtotta, határozottan megráztam. Szerencsére ebben már volt részem...
-Értem... Hannah Abbott. Örvendek.
Mondtam mosolyt csalva az arcomra. Egy kis ideig nagy csend, majd Lavender törte meg a hallgatást. Pitont hozta szóba, speciel hallani sem akarok róla... Az egyik legutálatosabb tanár, akivel én eddig találkoztam. Mindig a saját kis Mardekáros diákjainak kedvez, a többi háztól meg úgy vonja le a pontokat, mint ha bűnözők lennénk. Nekem ebből már egy éve elegem lett, szóvá is tettem az érzéseimet, meg is bántam. Nem kellett volna kinyitnom a számat 20 pontért.
-Nem vagy vele egyedül...
Szóltam, s csak fintorogtam már csak a professzor neve hallatán is. Megpróbáltam valami jón törni a fejem, de egy hamar fel is adtam. Humorizálásban nem vagyok jó, sőt, még a beszélgetés sem az én asztalom. Valahogy nem áll közel hozzám a beszélés, nem is tudom, hogy mi végett...
-Na, és merre tartottál?
Kérdeztem nagy reménnyel az arcomon. Lehet, hogy sikerül vele beszélgetnem, nem csak a háztársaimmal. Mióta a Roxfortban élek, csak a Hugrabugosokkal váltottam szót, senki mással. Nem is igazán kerestem a más házba tartozók társaságát, szóval nem csoda, hogy ez az első esetem. Persze most is féltem, hisz mi lesz, ha unalmasnak, visszahúzódónak tart. A Hugrabugosok már jól ismernek, hisz velük élem le a fél életem.
Lavender Brown
Boszorkány
Lavender Brown

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptySzer. Márc. 30, 2011 7:51 am

Hannah

A könyvtárból felfele jövet a Griffendél toronyba tartottam. Egyik kezemben naplóm volt, a másikban egy nagy köteg teleírt pergamen, hajamat kivételesen összefogtam, hogy ne lógjon tanulás közben a szemembe. A könyvtárban nem szoktam sűrűn tartózkodni, főleg, hogy ma gyönyörű idő volt. Sajnos azonban Piton professzor annyi leckét adott fel bájitaltanból, hogy muszáj volt segítséget vennem az egyik régebbi bájitalrecept lexikonból, így aztán a több óra recept és hozzávaló böngészés, majd körmölés után elég nyúzottan és fáradtan lépkedtem a lépcsőkön felfelé, ami a negyedik emeltre vezetett. Mikor felértem elejtettem az egyik jegyzetemet véletlenül, s mikor a pergamenért lehajoltam, egy pár cipőt láttam vészesen közeledni, majd a gazdája pillanatokon belül belém ütközött és elbotlott. Felnéztem és egy hugrabugos lányt pillantottam meg, aki most már felállt és várta a reakciómat a balesetre.
- Semmi baj, én sem figyeltem. Pont lehajoltam, mert elejtettem az egyik pergament. Egyébként Lavender Brown.
Nyújtottam barátságos mosollyal a lány felé a kezemet.
-Épp a könyvtárból jövök, Piton kikészített mára az tuti..
Tettem hozzá, hogy megtörjem a kínos csendet.

A hozzászólást Lavender Brown összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Ápr. 02, 2011 12:29 am-kor.
http://remesvakacio.mindenkilapja.hu
Vendég
Vendég

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó   Folyosó EmptySzer. Márc. 30, 2011 6:53 am

Lavender

Éppen a vacsorámat ettem nagy lendülettel, amikor halk puffanás lepte meg a fülemet. Szemben velem ült az egyik fiú háztársam, aki épp felrobbantotta az ételét. Meglepődtem, szemeim a kétszeres méretükre tágultak, és megkerülve a hatalmas asztalt, mellérohantam. Megfogtam a kezét, és a gyengélkedőre mentem vele, mivel nagyon jó barátom a srác... A keze enyhén megégett az arca egy részével együtt, szerencsére nem vészes, de jobb félni, mint megijedni, én azt mondom. Hamar bevittem Madam Pomfrey-hez, és ugyan azzal a lendülettel távoztam is. Valahogy mindig kiráz tőle a hideg. Olyan.. Nem félelmetes, hanem idegesítő... Erre nincs megfelelő szó... Szaporán lépkedtem az üres folyosón, és sűrűn tekintgettem vissza a gyengélkedő nagy ajtajára. Miközben az egyre távolodó helységet bámultam, valaminek, vagy valakinek neki mentem.
~Persze, persze, már megint nem figyelsz az orrod elé...~
Morogtam magamban, miközben felálltam a hideg padlóról, s megigazítottam a talárom. Ezután már a figyelmemet arra a bizonyos személyre fordítottam, akinek neki mentem. Griffendéles volt, jól látszott az öltözékén.
-Oh, bocsi... Jó szokásomhoz hűen nem figyeltem az orrom elé...
Mondtam egy kicsit félénken, s indulásra "készem" ácsorogtam nagy zavarban. Nem fordult még velem ilyen elő. Persze az, hogy egy fának, vagy valami tárgynak ütközöm az már benne van a pakliban.
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Hozzászólások száma : 5018

Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Folyosó   Folyosó EmptyVas. Júl. 04, 2010 10:00 am

...

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após