Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Zsebpiszok köz - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Zsebpiszok köz - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Zsebpiszok köz - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Zsebpiszok köz - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Zsebpiszok köz - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Zsebpiszok köz - Page 2 Ic7783

Share

Zsebpiszok köz

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167

Zsebpiszok köz - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyHétf. Aug. 15, 2011 8:42 am

Katherine Darkrose

Bár képes lehetnék letagadni, hogy egy cseppet sem értek a nőkhöz. De nem, igenis ki tudom következtetni - ha nagyon akarom- , hogy mi jár a fejükben. Hogy miféle fortéllyal áldotta őket meg az ég? Igazából erre a kérdésre csak az tudja a választ, aki jó megfigyelője a nőknek.
Tudom, figyeltem őket, de nem tanulmányoztam senki viselkedését. Legalábbis hosszabb ideig nem.
Nem hinném, hogy túl fogom élni a mai napot, így egy csomó kérdéssel a fejemben biztosan nem. A tanárnő elé álltam, csak úgy hirtelen, ami nem csak őt hanem, még engem is meglepett.
- Nem szoktam díjkiosztó gálaesteket tartani. De... - közelebb hajoltam a tanárnő ajkaihoz és megcsókoltam(?!).
Mindig is utáltam magam, ha rájövök milyen helytelen dolgot tettem, de erre valahogy mindig csak a csókok végén döbbenek rá. Végül is csak a tanárom nem?
Ha akarom, ha nem de valamilyen szinten látni fogom az óráin. Ott fogok ülni a padban, ha magyaráz és tanít minket.
Ámbár én most nem vagyok diák és ő most nem a tanárom, hanem a nő akit a karjaimban tartva kényeztetek az ajkaimmal.
Vissza az elejére Go down
Katherine Darkrose
Sötét Varázslatok Kivédése Tanár/Vámpír
Katherine Darkrose

Hozzászólások száma : 254

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyVas. Aug. 14, 2011 9:55 pm

*~Iason Moorcock~*

Első dolgom az volt, alighogy elindultunk, hogy kiterjesztettem az érzékeimet, amelynek célja az volt, hogy nagyobb körzetben érezhessem, ha vámpír közeledik. Minél korábbról érzem meg, annál előbb van esélyem eltűnni Iasonnal együtt, tekintve, hogy fajom véleményem szerint legjámborabb egyede vagyok. És úgy vélem ebbe a kategóriába tartozik Iason is. Nem öl bosszúból, vagy pusztás szórakozásból, ám ez nem mondható el minden vámpírról.
Utazgatásaim során nem egyszer volt szerencsém akaratom ellenére olyanokba botlani, akiknek az emberi élet annyit sem jelentett, mint egy növény. Átgázoltak rajta, szórakoztak vele, majd meggyilkolták, amikor már untatta őket a jelenléte. Természetesen be kellett illeszkednem közéjük, de csak az alkalmat lestem, hogy baj nélkül távozhassak... nem óhajtottam a személyükben maradandó ellenséget szerezni magamat.
- Ne is tegye, nem vagyok a feljebb valója. Az legfeljebb a Teremtője. - feleltem és az utolsó szót tisztelettel ejtettem, elvégre megtanultam, hogy fajom erre is igen kényes. Az, hogy engem ott hagytak, elvárva, hogy saját családom gyilkoljon le, lényegtelen volt. Rosszkor voltam rossz helyen, és rossz vámpír talált meg. Ez volt a legjobb szó a helyzetemre.
- Vannak ötleteim, a kérdés, mennyire díjaznád őket. - pillantottam rá kacéran, miközben finoman megnyaltam az ajkaimat. Az én elképzelésemben a lakosztályom szerepelt, egy hatalmas és kényelmes ággyal, na meg persze ő.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyVas. Aug. 14, 2011 4:10 am

Katherine Darkrose

Sosem ilyennek képzeltem el egy vámpírral való találkozásom. Valahogy mindig ott volt a képzeletemben az a bizonyos rivalizálás, a területért folyó harc és legfőképpen az életben maradási tét. Nem mintha a vér nem lenne olyan fontos, de szerintem ez ott bújik az életben maradási akaratunkban.
Bár arra nem mernék megesküdni, hogy a fajtám közül lenne olyan amelyik ne az ösztöneinek élne. Igaz, lassan az sem mindegy melyik ösztöneinek él.
Véletlenül képes voltam felfogni, azt amit a tanárnő mond.
- Zavarban érzem magam tőle, ha nem adom meg a feljebbvalóimnak a tiszteletet. De rendben nem kötegszem. - egy pillanatra abba hagytam a beszédet, és egyéb haszontalan szavak kiejtését a számon.
Csak nem megy nekem ez a tegeződés, mégis hogyan tudnék kérdéseket feltenni úgy, hogy nem használok tulajdonképpen semmi tiszteletet.
Kihúztam magam és megigazítottam a nyakamon a zöld nyakkendőt. Kicsivel jobban éreztem magam.
- Na és most merre megyünk? - megpróbáltam, én igazán megpróbáltam nem le magázni vagy valami.
Mégis mélyen legbelül valami teljesen mást éreztem, valami leírhatatlant. Amit semmiképpen sem tudtam megmagyarázni. Késztetésnek neveznék ezt, hogy mi lenne ha nem képzelődnék és csakis cselekednék? Magam sem tudnám megmondani.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyVas. Aug. 14, 2011 1:33 am

*~Iason Moorcock~*

- Az nem árt ha tervezel. Amíg tervezel és pontos vagy, addig élsz. - jelentettem ki egyszerűen könnyed hangvétellel. Engem sosem tanított senki sem erre a létre, magamnak kellett kialakítanom egy olyan élőhelyet és életstílust, amely megvéd a vámpírgyűlölőktől és ezáltal életben tart. Erről soha nem beszéltem senkinek sem, mert nem vágytam a szánalom legapróbb szikrájára sem. Az egyetlen aki miatt még élni akartam az Violet volt. Mint legutóbbi kis kellemes beszélgetésünk során megtudtam, már mindkét szülőjét elvesztette. Még nem volt nagykorú, tehát minden bizonnyal a Lesrange család egyik tagjánál helyezték el, tekintve, hogy a szüleim már nem élnek. Rólam pedig azt hitték meg haltam és ez így nagyon kényelmes. Csak ne lenne az a sok fecsegő diák, akik mindenbe beleütik az orrukat.
- Kérlek, maradjunk a tegezésnél, már egész jól ment. - kacsintottam rá pajkosan, majd elgondolkodtam, hogy végül is miért ne? Nem voltam a tanára, legalább is ma éjszaka senkinek sem óhajtottam megmondani, mit hogyan csináljon. elég volt ez tennem a szürke hétköznapokban, amelyekből csak néha adódott lehetőségem kitörni.
- Együtt is maradhatunk, ha neked megfelel. - mosolyodtam el vidáman, és ezzel akaratlanul is eszembe jutott, még egykor élő önmagam. Akkor annyira vidám kis fiatal boszorkány voltam, hogy sokan azt hitték jókedvem örökké ragyogni fog. Mekkorát tévedtek.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptySzomb. Aug. 13, 2011 4:20 am

Katherine Darkrose

- Nem, én valójában nem szeretek előre tervezni. Az valahogy nem hozzám méltó, kizárólag csak a 'vadászatokat' szoktam megtervezni. Minden napnak más a színe. Ma a barna hajú Hugrabugos volt a soron, holnap meg gondolom a vörösek meg így tovább. De gondolom ez lényegtelen. - tulajdonképpen magyarázkodni próbáltam, mintha éppen elkaptak volna valami főbűnt elkövetve.
A teremtőm megmondta, tudni kell ölni és életben hagyni valakit, én azt hiszem az életben hagyásnál döntöttem. Elvégre az igazgató sem azért tart minket, hogy levadásszuk az iskola diákjait. Én igazán élni szeretnék még, aztán ha a sors is úgy akarja akkor, elkövetek egy fontos választást.
De az még soká van. Csak 18 vagyok, az én fajomnál ez fiatalnak számít, sőt nagyon is fiatalnak.
- Na és önnek van valami terve? - szólaltam meg újra, hogy szótlannak se tűnjek.
- Esetleg merre menne? Vagy innen már ketté vállunk?

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptySzomb. Aug. 13, 2011 2:41 am

*~Iason Moorcock~*

Némán álltam el a fiú útjából, s közben vetettem egy futó pillantást a lányka irányába, akit kinézett magának. Emlékeztem rá, hogy Roxfortos, bár fogalmam sem volt, hogy akkor mégis miért járkál pont egy ilyen veszélyes környéken, de hát az ő baja. Nem tanári minőségben vagyok, viszont arra ügyelnem kell, hogy ne lássanak, meg tehát, alighogy Iason elindult feléje, és behúzódtam az árnyékba, hogy az eltakarja az arcomat.
A jótékony sötétség körülvett én pedig türelmesen vártam, hogy végezzen. Nem volt sürgős dolgom, és egyébként sem szerettem volna siettetni, ahogy én sem voltam hajlandó senkinek a kedvéért elkapkodni a táplálkozást. Tekintve, hogy a kapkodás a és a figyelmetlenség, a későbbiekben azt is eredményezhette, hogy álmomban valami bátor ember levágja a fejemet. ebből aztán pedig tényleg nem kértem.
Már kezdtem kissé unatkozni, tekintve, hogy hamar meguntam a bámészkodást, amikor azonban a lány újra felbukkant, kissé ködös tekintettel, de elindult a velem ellentétes irányba. A fiú minden bizonnyal oda küldte, ahova eredetileg is indult mielőtt egy kis kitérőt tett, hogy vacsoraként a rendelkezésére álljon.
- Nem volt semmi sürgős dolgom. - feleltem egykedvűen, majd mosolyogva intettem, hogy jobb lenne ha most már tényleg távoznánk. Ritkán jártam erre, és akkor is csak nagyon rövid ideig.
- Van esetleg konkrét terved az estére? - érdeklődtem végül sokat sejtető jóllakott mosollyal az ajkaimon.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 9:41 am

Katherine Darkrose

Jól esett a tudat, hogy végre a mai napra való prédát is megtaláltam. Holnapra megint más kategóriát kell választanom, vöröset és hófehér bőrűt zöld megkapó szemekkel.
Az egyik évfolyamtársam húgát szúrtam ki, tökéletes volt és egy évvel járt alattam. Se Griffendéles, se Mardekáros sem volt. A mai napra való Hugrabugosom volt. Virított róla a sárgás szín. De, hogy kedves legyek, egy keveset elbeszélgettem vele. Majd csak azután ragadtam meg és húztam el magammal az egyik sötét kis helyre.
Valahogy nem értette miért pont egy Mardekáros tesz vele ilyet, mielőtt a pálcáját is használta volna, egy jól irányzott Capitulatus-al elintéztem. Sikítani próbált, ami igazából meg sem lepett. A sárga ruhácskáját szó szerint összegyűrtem, de tisztán gondolkodtam és igyekeztem nyomtalan lenni.
Hátra kerültem, szokás szerint magamhoz öleltem az áldozatot és támadtam.

Határozottan jól esett, hogy végre sikerült elkapnom egy kis barna hajút. Ma úgyis a Hugrabugon volt a sor, a Hollóhát holnap jön vagy valamikor legközelebb.
Újult erővel engedtem el a kislányt, vigyázva , hogy semmire se emlékezzen, bár maga a hatás elég volt én biztosra akartam menni. Visszaadtam a pálcáját és hagytam, hogy elmenjen. Hátulról egy Exmemoriam -ot is küldtem felé. Tudom nem kellet volna, de ami biztos az biztos.
Kihúztam magam és visszamentem a tanárnőhöz.
- Köszönöm, hogy elkísért. - mondtam, ahogyan visszatértem hozzá.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 9:06 am

*~Iason Moorcock~*

Halálos nyugalommal sétáltam Iason mellett. Nem terveztem, hogy túlságosan sietve visszatérek a Roxfortba, s még is valahogy úgy képzeltem el az estémet, hogy majd beülök a Foltozott Üstbe és eliszogatok, amíg hajnalban vissza nem kell térnem a birtokra, és a holnapi napomat a pihenés és a dolgozatok kijavítására használom fel. Most mégis a vértől kellemesen jóllakottan sétáltam, s diákomnak segítettem megtalálni az igazit. A kérdés már csak az, hogy vajon számára ki lehet az a bizonyos igazi, azt leszámítva, hogy barna hajú és barna szemű legyen.
Felvont szemöldökkel pillantottam rá, amikor teljesen váratlanul megálljt parancsolt. Nem mintha zavart volna, hogy letegezett, éppen ellenkezőleg; tetszett a merészsége.
- Csak tessék, itt várlak. - feleltem töretlen mosollyal az arcomon, majd elengedve kezét, hagytam, hogy elkapja az ő igaziját és jól lakhasson. Meglepett halk motyogása, elvégre mi sem természetesebb, hogy ezt egyedül intézi. Nem állt szándékomban végignézni azt, ahogy táplálkozik, prédát is csak a kérésére kezdtem keresni neki. Bár kifejezetten kedvemre való volt a fiú társasága, mindazon ellenére, hogy tanárként ez nem helyénvaló. De én most elsősorban nem tanár vagyok, hanem ösztönlény.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 4:24 am

Katherine Darkrose

Mondhatni nyugodtan és tovább nézelődve kerestem a prédám. Egy sem akadt, vagy túl öreg volt, vagy túl fiatal. Bezzeg az én korosztályom ilyenkor valahol máshol kóborol. Néha fel-fel pillantottam a tanárnőre, vajon keresgél-e még.
Megtaláltam amit kerestem, de még tovább akartam menni. Pusztán csak el akartam hitetni magammal, hogy ott előttünk nem csak a képzeletem szüleménye van. Jó már egy vöröskének is örültem volna, ha a barnák nem ugranak az ölembe. Nagyszerű alkotom szavaival élve, a csodát nem várni kell, hanem megteremteni a semmiből. Igaz ami igaz, de egy ideig nem fogok senkit sem összekötni magammal. Ha az illető vágyna a halálra, még akkor sem. Mindannyian ostobák lehetnek, ha azt hiszik egy kis hölgy minden gondjukat megoldja. Majd csak azután jönnek a gondok, olyan neveletlen kis gyerekek mint én, aztán újabb kezelhetetlen dolog az életben és meg is van ami csak nemkívánatos számunkra.
- Állj! - azt hiszem lemertem tegezni a tanárnőt, remek. Egy szimpla ,, Kérem álljon meg!" is elég lett volna, de most nem.
- Innen egyedül szeretném intézni. Ha lehetséges. - motyogtam.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 3:31 am

*~Iason Moorcock~*

Ahogy belé karoltam és könnyed léptekkel elindultam a szűk, sötét utcában, úgy éreztem, hogy szálkásan izmos karjai kissé megfeszülnek az érintésem nyomán, ám néhány pillanattal később ismételten teljesen nyugodtnak tűnt. Így sétálgatva olyanok voltunk mint egy fiatal kis párocska, elvégre ne voltam több 20 évesnél, amikor átváltoztattak és ő is elment ennyinek, még ha a valóságban talán fiatalabb is volt 20nál.
- Nos, fiatal még az éjszaka. - feleltem egyszerűen. nem ütött szíven, hogy nem fogadta el az általam szemrevételezett boszorkányt. nem voltam az a könnyedén sértődős fajta, így lassú sétára koncentrálva fürkésztem tovább az éjszakai járó kellők között a nőnemű egyedeket. Nem voltak valami sokan, pedig még fiatal volt az este.
- Rendben. - bólintottam, amikor azt kérte menjünk még előrébb. Nem volt még kedvem egyébként sem visszatérni a Roxfortba, tehát nyugodtan ráértem itt csatangolni Iasonnal.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 3:15 am

Katherine Darkrose

Én igazából még maradtam volna, hátha felbukkan egy kedves kis boszorkánylány, mindez mégis ki volt zárva. Sóhajtani próbáltam, de bennem maradt. Senki érintését sem tűrtem el magamon, ezt valahogy mégis elkellet. Sőt nem is éreztem azt a feszengést amit általában szoktam. Furcsa érzés volt, mégis azt kell, hogy mondjam kicsikét nyugtató hatással volt rám.
Amikor az utca másik oldalára intett, hogy nézzek egy kicsit oda, elszaladtam volna. Sőt talán még a hajamat is tépkedni kezdtem volna, ha nem elégszem meg azzal amit kaptam, illetve kaptak nekem.
- Irigylésre méltó, de valahogy még mindig nem az igazi. - csak ki mondtam, most már igazán vágytam volna valami dorgálásra.
Valami olyasmire, hogy ha képtelen vagyok választani mi lesz akkor, amikor egy feleség félét kell választani.
De a gondolataim legmélyén reménykedtem, hogy mindezt elkerülöm.
- Menjünk még egy kicsit előbbre! - kérleltem.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 2:30 am

*~Iason Moorcock~*

A tömeget pásztázva elmosolyodtam a szavaira, amikor kérte, hogy lehetőleg ne Grifendélest vagy Mardekárosat válasszak. Ha tudnám szemrevételezés alapján, hogy ki melyik házba járt, az határozottan kellemes lenne, de így sajnos az ösztöneinkre vagyunk hagyatkozva, amik annyira nem is rosszak. Vagy inkább úgy fejezem ki magamat, hogy nem is átlagosak.
- Tökéletesen, a magam részéről én is válogatós vagyok. - mosolyogtam rá kacéran, elvégre a zsebpiszok közben nem nyújtottunk éppen szokványos látványt, ezért hát jobbnak láttam, ha minél előbb távozunk innen és kerítünk ennek a srácnak valami fogára való lánykát. És hogy aztán mi lesz, az még részletkérdés, elég hosszú még az éjszaka.
- Jobb lenne távozni innen. - mondtam, majd könnyedén karoltam belé és határozott léptekkel indultam neki, hogy elhagyjuk ezt a körzetet. Az Abszol út ezen része nem feltétlen a legjobb környék, mindazon által még messze voltunk, hogy visszaérjünk a nyüzsgőbb részére. Szemeibe nézve a fejemmel intettem az utca másik oldalán haladó karcsú, hosszú barna hajú boszorkány irányába. Kíváncsi voltam, hogy az a nő megfelel-e arra, hogy táplálkozzon belőle.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 2:15 am

Katherine Darkrose

Elmosolyodtam amikor a tanárnő rátapintott a lényegre. Bár azért jobban belegondolva, én ennél még válogatósabb vagyok.
- Csak ne Mardekáros legyen, Griffendéles meg amúgy se. Azokat ki nem állhatom, valahogy az az ajándék amit nekem adhatnának nem éppen kellemes.
Felnéztem rá, valamilyen szinten reménykedtem is abban, hogy egyszer csak megelégeli amit itt összehordok neki, megfog és ráküld egy barna hajú boszorkánylányra.
- Jó nem tapasztalatból beszélek, de őket valamiért nem nagyon szeretném. Ugye megért? - újra zsebre dugtam a kezem és elindultam előre. Csak szét néztem egy kicsikét, de csalódnom kellet, a szokásos éjjelig nyúló portyámnak néztem elébe.
De most legalább nem voltam egyedül, segítőm is volt, már ha nevezhetek én egy vámpírtanárt annak. A puszta gondolattól, hogy én tényleg egy tanárommal fecsegek össze-vissza a tökéletesről beleborzongtam.
Nem szokásom jó pofizni vagy hosszabb beszélgetésbe merülni. Mindig is ezt vágták a fejemhez. Most meg éppen ellent mondok magamnak és a szokásaimnak. Mindegy, egyszer ezt is megengedhetem magamnak, vagy talán nem?
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 1:29 am

*~Iason Moorcock~*

- Hm, tehát a tökéleteset, tudod sokan évekig keresik. - feleltem célzatosan utalva arra, hogy a tökéletes mindenkinek mást jelent. Én egyszerűen szeretem a tiszta és névtelen varázslók véré venni, anélkül hogy kimondottan nagy fájdalmat, vagy -ami még fontosabb- árulkodó nyomot hagynék magam után. Szerettem mindig tisztán dolgozni, új létemben pedig létfontosságúvá vált, hogy képes legyek erre. Ezért sem kockáztattam meg, hogy esetleg nappal vadászom. Itt nappal hatalmas a forgatag, amely bár egyszerre nyújt védelmet, egyszerre idegesít is, ami pedig kapkodáshoz vezethet. Az pedig számomra egy nem megengedhető végzetes hiba lenne.
- Hm, szóval keressünk valakit, aki hasonlít rám. - húzódtak kellemes mosolyra az ajkaim, miközben tekintetem az utcán sétáló boszorkányokat kezdte szemrevételezni, ezáltal próbáltam leplezni, mennyire meg lepett a leírása. Elvégre Violet is tökéletesen megfelelt volna a keresésének, de bele sem akartam gondolni, hogy ez esetleg megtörténhet. Nem akartam, hogy Violettel is az történjen ami velem, vagy még csak valami ahhoz hasonló.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 1:21 am

Katherine Darkrose

Mindig is válogatós voltam, ha most könnyen választok képes leszek olyan hamar visszamenni a Roxfortba, hogy nem is találkozom senkivel. Mélyen magam elé néztem, majd a zsebembe dugtam a kezem.
- Még magam sem tudom, csak a tökéletest keresem, ha máshol nem akadt gondoltam itt biztosan rátalálok. - persze, nem mondtam ki a konkrét dolgot, hogy csak egy áldozatot keresek, bár szerintem teljesen átlátható vagyok. A beszédemből kivehető a lényeg, hogy mit akarok éppen tenni.
- Segítene esetleg keresni? Eddig egy barna szeműt vagy csak barna hajút sem találtam, aki pont megfelelt volna. - kihúztam a kezemet a zsebemből.
- Bár nem szükséges, azt hiszem egymagam is elég leszek ehhez.
Persze, hogy elpirultam volna, ha most mozogna bennem a vér. Sosem kezdtem valami hosszú beszélgetésbe egy tanárral sem, főleg nem a vacsoráról.
Precíz és gyengéd szeretek lenni a magam módján, szemtanuk nélkül. Már magamban sem bízok, egyszerűen nem is értem, hogy fordulhatott meg a fejemben ilyen dolog.
Na mindegy, lesz ami lesz.

Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 1:00 am

*~Iason Moorcock~*

Érdeklődve figyeltem, a tőlem nem messze álló fiút, és ahogy ezt tettem nem hagyott sok kérdést bennem, hogy miért is van itt. Egyértelmű volt, hogy ő is a vérre áhítozó szervezetének a szükségleteit volt hivatott csillapítani. De hogy éppen oda vezette volna az ösztöne, ahol nem sokkal ezelőtt magam táplálkoztam, az kissé meglepett.
- Idekint Katherine. - feleltem egyszerűen, és tudtam, nem azon van meglepődve, hogy vámpír vagyok, hanem, hogy pont velem fut össze ezen este alkalmával. Korábban már a legelső közös óránkon tudtuk a másikról, hogy micsoda, ami őszintén szólva meglepett. Nem láttam értelmét, hogy egészen végig tanárnőzzön, mert a végén még fültanúja lett volna a beszélgetésnek. Itt a Zsebpiszok közben senki nem foglalkozott senkivel, kivéve ha úgy érezte abból hasznot húzhat. Én pedig nem óhajtottam zsarolás tárgyát képzeni, egy véletlen találkozás nyomán.
- Merre tartasz? - érdeklődtem tőle, hiszen nem voltam biztos benne, hogy már csillapította-e éhségét, vagy még csak a megfelelő áldozatot keresi, ahogy én nem sokkal ezelőtt azt a férfit.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 12:44 am

Katherine Darkrose

Mozdulatlanul állva, próbáltam visszafogni magam, hogy tökéletesen megőrizzem a belsőmben kialakított nyugalmat. Az ajkaimat harapdáltam, a kiontott vér ködként simogató illatára. Tagadhatatlanul vonzott magához, mégsem mertem előre vagy hátra mennem.
Egy vámpír? Lassan az arcomat is elpróbáltam takarni, de félúton a mellkasom és a Mardekáros egyenruhámon megállt a jobb kezem. Amolyan meghajlási szokásból, gondolom, de most nem tettem semmit. Valamiféle menekülési lehetőség után kutattam a szememmel, amikor a nevemen szólítottak.
Remek. Teljes mértékben lebuktam, ennyit a békés vadászati kísérletemről és az eliszkolásról.
A nevemen szólítottak, ez csak egyet jelent a kedves női hang nem akárkit takar és nem is akármit.
- Tanárnő? - tulajdonképpen a sárga szemeim úgy csillogtak, mint még soha amikor megfordultam. Szóval őt éreztem mindvégig, amíg itt álldogáltam egyedül.
Katherine Darkrose
Katherine Darkrose

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 12:21 am

*~Iason Moorcock~*

Szombat lévén Dumbledore személyes engedélyével hagytam el a kastélyt, azon ürüggyel, hogy be kell szereznem valami személyeset az igazgatóúrnak. Ennek persze köze sem volt a szörnyű valósághoz. Elvégre Dumbledorenak semmire sem volt szüksége az Abszol útról, nekem viszont annál több mindenre. Egészen pontosan nem másra, mint az éltető vérre. S bár nappal is könnyedén távozhattam volna a kastélyból, hogy elkapjak egy gyanútlan varázslót, még is naplemente után jelentem meg az Abszol út, kissé már foghíjas forgatagában. Most közel sem volt, olyan nagy a sürgés forgás, mint ahogy az nappal szokott lenni. Szétnézve meg is pillantottam egy fiatal varázslót, aki éppen a Zsebpiszok közbe fordult be, én pedig hamarosan közvetlenül a háta mögött voltam, és vártam, hogy a zsákmány felfedezze üldözötté vált.
...
Alighogy végeztem megéreztem egy másik fajtám béli jelenlétét is. Ám ami szokatlan volt, hogy túlságosan is közel volt, tudtam, hogy érezheti a nem rég általam kiontott vér illatát is. Könnyedén feledtetem áldozatommal az átélt szörnyűséget, majd nőies léptekkel indultam az ismeretlen vámpír felé. Kifordulva a sarokról meg is pillantottam őt.
- Iason Moorcock. - köszöntöttem őt egyszerűen a nevével. Egy mardekáros diák a Roxfortból, s valahogy nem lep meg. A griffendélesek között is van egy két vámpír, fiatal koruk ellenére.

Katherine Darkrose
Iason Moorcock
Iason Moorcock

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 11, 2011 9:38 am

Katherine Darkrose

Egy megfoghatatlan és leírhatatlan érzés vezérelt, amit mi csak az éhségnek nevezhettünk. De ez nem akármilyen kis mugli vagy varázsló esetleg boszorkány éhségnek nevezném, hanem vérszomjnak. Persze, nem viselkedtem hű de nem a megszokottnak, pusztán egy iciripicirit megéheztem a vér pirosló látványára. A hely nem volt valami barátságos, ha nem tudnám hol vagyok azt állítanám, hogy eltévedtem. Egyetlen nagyszerűnek mondható áldozatot sem voltam képes kiszemelni, túl nagy volt a kockázat és valahogy a látvány elvette az étvágyam. Persze inkább itt csatangolnék, mint valahol máshol, teljesen társaság közelbe azért nem szerettem volna lenni. Az előtörő és lassan elmúló éhségem biztosan nem tudna ellenállni egy helyes kis partnernek. Hm így most aligha tudnék példázgatni, hiszen minden egyes barátnak nevezhető lényt elzavartam magam mellől Melchior-on kívül. Aki meg se nem beszél, se nem reagálja túl az önzőségem, ő örül szerintem a kis patkány szívével, hogy van aki róla is gondoskodik.
Végül az a lendület ami elindított, meg is állított engem, aki sosem áll meg csak úgy egy helyben ilyen rangon aluli helyen. Hogy mi volt az az érzés, illetve lendületnek nevezhető valami, magam sem tudom.

Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 EmptyHétf. Júl. 05, 2010 5:58 am

...

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Zsebpiszok köz   Zsebpiszok köz - Page 2 Empty

Zsebpiszok köz
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2