Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Mágikus Menazséria állatkereskedés Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Mágikus Menazséria állatkereskedés Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Mágikus Menazséria állatkereskedés Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Mágikus Menazséria állatkereskedés 3347qiw
A Hónap Játéka
Mágikus Menazséria állatkereskedés 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Mágikus Menazséria állatkereskedés Ic7783

Share

Mágikus Menazséria állatkereskedés

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

Mágikus Menazséria állatkereskedés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 14, 2011 10:59 pm

Játék vége.
Játéktér szabad.

Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 11:40 pm

- Rendben, köszi. De ha van melette egy másik fiú is,aki eléggé hasonlít rá vigyázz, mert ő sokkal rosszabb mint egy elsős.- tanácsoltam neki. Ha összefutnak, számíthat arra, hogy egy értelmes szót nem húz majd ki belőlük, mert teljesen el lesznek foglalva a menekülési tervvel. Talbbal is megcsinálták prászor. Illetve próbálták, mivel az ő eszén nem lehet túljárni.

-Rendben. Órán is találkozunk biztos.- bólintottam, majd odasétáltam a kisöcsémhez, kifizettem a macskát, meg a szíverősítőt, és elindultunk vissza a Foltozott üstbe.Mikor hazaértünk, Aurelia majdnem szívrohamot kapott, és jó hosszú időre bezárkózott a dolgozószobájába. Apu a seprűket zárta el, Eliz pedig birtokba vette a cicát. Nevet is kellett adni neki: Frederika. Nem tudom, hogyan jött, de illett rá. Olyan morcos arca volt.

// Én is köszi//
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 11:26 pm

~Lisa~

Érdeklődve hallgattam Lisa szavait, miszerint nála a második lehetőség a Hugrabug lett volna. Nos, nálam a kissé erőszakos hajlamom miatt ezt a Süveg azonnal elvetette, hála istennek. Valahogy sosem voltam egy olyan védtelen kislány, és ahogy elnéztem a Mardekárosok a Griffendéleseken kívül a Hugrabugosokat piszkálják a legtöbbet. Csak hogy ők még visszavágni sem szoktak, ahogy láttam egy párszor. Bár kétség sem fér hozzá, hogy a saját prefektusaikat sem szívatják, de sajnos ugyan ezt már nem mondhatom el a saját házamról. Tehát az egyetlen problémám majd a komisz diákokkal lesz, de mivel Fred és George már végeztek talán megúszom a nagyobb csínyeket.
- Nálam a Hugrabug azonnal kiesett a listáról. - vontam vállat, a dologra. Nem sajnáltam túlságosan, tekintve, hogy nem is vágytam, hogy abba a házba jussak be. De tulajdonképpen semmiféle elvárásom nem volt a házakkal kapcsolatban, hiszen én vagyok az egyetlen boszorkány a családban. A szüleim muglik, így nem számított túlzottan melyik házba is kerülök, ők mindennek örültek volna.
- Figyelj ha valami baj van szólt és szívesen segítek. Bár egy elsőst visszafogni annyira talán nem nehéz, de nem becsülöm le őket. Viszont Fred és George Weasley után egyenesen felüdülés lesz. - vigyorogtam rá Lisára és arcomról sütött a derű és a megkönnyebbültség. És azt hiszem a tanároknak is ez a véleménye, elvégre most már nem kell azon törniük a fejüket miféle új büntetés változtatna az ikrek hozzáállásán. Mi már régóta tudjuk, hogy semmilyen de egy tanár feladata hogy tanítson, és neveljen, az ikrek esetében pedig a próbálkozás is számít.
- Az jó, én is szerettem volna legalább egy testvért, de nem alakult úgy. - vontam meg ismét a vállamat, és Ginny jutott eszembe. Ő egyke lány egy horda fiútestvérrel, és mivel vele értjük meg a legjobban egymást, mint lányok, én kicsit őt tekintetem a hugicámnak.
- Nem, nekem már van egy cicám Csámpás. De attól tartok bolhás. - mondtam, miközben végignéztem a velem szemben lévő polcokat, hátha találok valami olyasmit ami segítene a vakarózásán. Közben rápillantottam az órára, és tudomásul kellett vennem, hogy már igen csak elszaladt az idő.
- Ne haragudj Lisa, de nekem most mennem kell. A Roxfort Expresszen biztos összefutunk. Szia. - intettem neki búcsút mosolyogva, majd odasiettem a kasszához és amikor megkaptam a vakarózás elleni megfelelő gyógyírt kisiettem a boltból. Nagyon közel volt már az ebéd idő és én megígértem anyának, hogy időben haza fogok érni.

/Köszönöm a játékot Smile/

Magyar mennydörgő By: Ginny
Majdnem Mrs. Malfoy By: Ginny
A leendő Mrs. Malfoy By: Kanapé mögött bujkáló após
Mágikus Menazséria állatkereskedés Bi5h08
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 8:44 pm

- Nálam a második lehetőség a Hugrabugg volt. Lehet, hogy azért, mert kicsit nyámnyilának tűnök néha.- mosolyodtam el. Szeretem a nyugalmat, és hálát adok minden békés percnek, amit otthon töltök. De sajnos ez ritkán történik meg, mivel valami mindíg felrobban, eltörik vagy felborul. De végülis örülök, hogy Hollóhátas vagyok, mivel tudom, hogy nem véletlenül kerültem oda. Az már részletkérdés, hogy a nagyszüleim intézték így, amikor 7 évesen tanítani kezdtek.

- Én is nagyon élveztem. Csak az utolsó évet azzal fogom tölteni, hogy vigyázok rá.- csóválom a fejem. Lio megint telebeszéli a fejét, és éjszaka fognak kirándulásokat tenni a kastélyban, és a birtokon. Én pedig hajkurászhatom őket a Tiltott rengetegben. Remélem van annyi eszük, hogy ne menjenek ki oda. Sötétedés után legalábis. Mert nappali kirándulásaiktól nem tudom elvenni a kedvüket.

-Nem. Van még egy kisöcsém, és két bátyám. A fiatalabbik is idén vizsgázik majd.- mondom mosolyogva. Mekkora mázli, hogy nem vagyunk ikrek. Mondjuk a színeink hasonlítanak. Csak az ő szeme sokkal kékebb, és a haja is vöröses szőke. De amúgy teljesen különbözünk. Ő állandóan a bajt keresi, és nem képes nyugton maradni. Bár az utóbbi rám is igaz egy kicsit.

- Te is állatot venni jöttél?- kérdezem kíváncsian. Végülis lehet, hogy tévedek, mert én is szíverősítőt veszek Morpheusnak. Elvégre már több mint 10 éve van velünk. Egy kis gyengeség megbocsátható neki.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 7:32 am

~Lisa~

- Tőlem sem áll túlságosan messze a Hollóhát. A Süveg elsőben azt mondta, hogy ha a vakmerőségem az egészséges határon belül mozogna, nyugodt szívvel osztana oda. - mosolyogtam vidáman, miközben megosztottam vele, ezt a kis vicces, de számomra nagy jelentőséggel bíró kedves emlékemet. Ezt talán valamikor másodikban mertem elmondani a fiúknak, amire ők csak jót derültek és azt mondták a Süveg talán már előre sejtett valamit, amit még még akkor nem. Azt ugyan nem tudom, hogy ez valóban lehetséges lett volna, de én örülök, hogy az Oroszlánokhoz kerültem. Megmosolyogtam azon mondatát, hogy a Hóllóhát nyugis hely... eddig is tudtam, hogy Cho túlzott nyugalma miatt, nem fért össze Harryvel. Elvégre kedves kis barátomnak már az haladás ha öt percnél tovább egy helyben tud ülni velünk. Ez alól persze a Varázslósakk babár játéka kivételt képez.
- Igen. Azt hiszem most már nyugodtan mondhatjuk hogy jön a béke. - értettem egyet kis mosollyal az arcomon Lisával. Mindazonáltal mélyen belül voltak kétségeim a béke hosszát illetően. Azzal ugyan tisztában voltam, hogy Voldemort sosem tér vissza, de a Halálfalói, akikről semmiféle információval nem rendelkeztünk, szabadon vannak és nem igen hiszem hogy szabad idejükben kötögetnének. De azért abban biztos vagyok, hogy túl nagy felfordulást nem tudnak majd okozni.
- Az klassz. Az elsősöknek mindig izgalmas a suli. Én egyke vagyok. - válaszoltam mosolyogva, s a testvér kérdésnél kicsit megvontam a vállamat. Anyáéknak valahogy sosem jutott eszükbe, hogy esetleg legyen egy testérem, vagy legalább is nekem sosem szóltak róla, hogy terveznének hasonlót.
- És, ti csak ketten vagytok? - érdeklődtem, majd szemem közben körülnézett a polcokon, hogy tartanak-e egyáltalán bolhairtót.

Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 2:29 am

- Az nagyon jó.-mondom őszintén.- Apám is ott tanult, és engem is ott akart tudni, de azért örült, hogy a Hollóhátba kerültem. Elég nyugis ház.- pillantottam rá derűsen. Leszámítva, hogy a bátyám valami miatt néha betéved a klubbhelységbe. Pedig ő Hugrabuggos. Nem értem, hogy hogyan került oda. Született bajkeverő.

- Az jó lenne. Végül is a háború után vagyunk.- egy pillanatra elgondolkozok. De ez még nem jelent semmit. Tudjuk ki előtt is voltak sötét varázslók, akik a világuralomra törtek, de kétlem, hogy pár hónappal, a harc után rögtön tartanunk kellene egy újabb csatától. Mindkét oldalnak nagy veszteségei voltak, nem lenne túl ésszerű egy újabb támadás.

- Igen.-halványan elmosolyodtam. Igazából mostoha tesó, de mit számít, úgyis olyan, mintha a nővére lennék.- Idén lesz elsős. Nagyon izgatott a suli miatt.- magyarázok neki, mikor döbbenten látom, hogy Joseph már kifizette a cicát, és ragyogó arccal szalad felém, de útjáról eltéríti egy hatalmas szalamandra. Azt is fel fogja vásárolni biztos vagyok benne.- Neked van testvéred?- érdeklődök kíváncsian. Remek dolog, ha valakinek van testvére, főleg, ha kistesó. samuel is imádnivaló, főleg, ha sikerül elcsakliznia valaki pálcáját.

Most, hogy kisöcsémet lefoglalja a bolt többi állata, van időm alaposabban is szemügyre venni beszélgető társamat. Hosszú dús barna haja, elég sok gondot okozhat neki, de úgy látszik nem zavarja nagyon, vagy csak az én megitélő képességem a rossz? Barna a szeme is. Én is barna szemet szerettem, de sajnos így alakult. Aurelia megpróbálkozott, hogy megtanítsa hogyan kell átszínezni a szivárvány hártyát, de inkább nem kísérleteztem. Magasabb is nálam. Jó 10 centivel, vagy többel is talán.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyVas. Aug. 08, 2010 2:00 am

~Lisa~

Érdeklődve pillantottam az előttem ácsorgó lányra, akinek hosszú szőke haja, szép kontrasztot alkotott élénken csillogó kék tekintetével. Sápadt bőre pedig csak még jobban kiemelte szép szemeit, így összevetve igazán csinos volt. És a haja sem lehetett olyan problémás, mint az enyém. Ezt a gondolatot gyorsan kiráztam a fejemből és elhatároztam, hogy még ma beugrom egy boltba amely a hajápolással foglalkozik és tanácsot kérek egy szakembertől. Eszem ágában sincs az utolsó évben is egyesek élcelődését hallgatni.
- Örülök a találkozásnak Lisa. - mosolyodtam el, amikor bemutatkozott, majd kezet fogtunk. Ez a kézfogás is szokatlan volt, de tudtam csak azért, mert megszoktam, hogy Ginnyékkel ölelést és puszit jelent a találkozás. Bár ezt egy idegennel elkövetni eléggé udvariatlan lett volna, még is furcsa volt. És ha megnézzük jóformán csak a rendtagok között voltak ismerőseim, vagy a DS tagok közül, mással nem igen alakítottam ki bármiféle viszonyt is.
- Igen, a Griffendél házban tanulok. - válaszoltam udvariasan bár tudtam, hogy a taláromból már minden bizonnyal rájött erre. Azt hogy immár iskola első vagyok azt nem közöltem vele, mivel nem akartam, hogy esetleg felvágósnak tartson. Elvégre nem vagyok az, csak a kelleténél egy kicsivel okosabb, ahogy azt Ginny olyan szépen megfogalmazta. Mikor megtudtam, hogy Hóllóhátas, mosolyom csak még szélesebb lett, elvégre a Süveg szerint akár oda is kerülhettem volna, ha a vakmerőségem az egészséges határon belül mozgott volna. Így viszont egyértelműen a Griffendél lett az otthonom, és ezt egy kicsit sem bántam.
- Igen, most már igazán ránk fér egy békés év. Szeretném baj nélkül befejezni a sulit. - feleltem, majd észrevettem, hogy nem teljesen rám figyel, így követtem a tekintetét, amely egy macskával hadakozó kisfiún akadt meg. Elmosolyodtam a látványra, és eszembe jutott Csámpás.
- A kis öcséd? - érdeklődtem tőle visszafordulva feléje, s arcomon vidám mosoly ült.

Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptySzomb. Aug. 07, 2010 2:26 am

Josephet figyeltem, mikozben egy hatalmas csimbókos szőrű macskát emelt ki egy ketrecből. Sugárzó tekintettel fordult felém, én pedig lehunytam a szemem. Ugye ezt nem gondolja komolyan? Aurelia nem kedveli a macskákat,Eliz viszont teljesen odavan értük. Ebből a szempontból megoszlik a család. Az egyensúlyt csak én és apám tartjuk fenn, mivel nekünk teljesen mindegy mi az, ami kaparó fának használja a seprűket.
Már léptem volna, hogy megelőzzem a bajt, mikor valaki nekem ütközött. Meglepetten tántorodtam meg, majd megfordultam, hogy lássam, kivel futottam össze, szó legszorosabb értelmében.

- Lisa Turpin.-mutatkoztam be, és én is mosolyogva ráztam meg a felém kinyújtott kezett.- Te is Roxfortos vagy?- kérdeztem, pedig ez nyilván való volt, mert az iskolai talár volt rajta. Griffendéles.- Hollóhátas vagyok.- teszem hozzá. Évekkel ezelőtt, apám esküdözött, hogy Roxfortos leszek, de ő sem tévedhetetlen. A Süveg sokat gondolkodott de végül ide kerültem, amit nem is bántam. Sőt örültem, hogy nem a Mardekárba kerültem, pedig ha a származást tekintjük, akkor ott lenne a helyem.

- Várod már az évkezdést?- pillantok rá, majd az öcsémet kezdem el keresni. A cicát még mindíg nem képes megunni. Nem csoda, nagyon nagy, és barnás hosszú szőre volt. Éreztem, hogy megtalálta a megfelelő példányt. Szerencse, hogy az év nagy részét a Roxfortan fogjuk tölteni, és nem otthon. Aztán eszembe jutott, hogy talárt is kellene néznünk, de ez lehet, hogy holnapra marad.
Hermione Malfoy
Hermione Malfoy

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyPént. Aug. 06, 2010 6:56 am

~Lisa~

Egy kisebb sóhajjal léptem ki a Foltozott Üstből az Abszol útra, majd indultam el a sok varázslóval és boszorkánnyal teli utcán. Hamarosan útnak indulunk Roxfortba az utolsó évre és én már alig várom. Bár azért kissé beárnyékolja a dolgokat, hogy Ron-al a szakításunk óta nem beszéltünk, sőt még csak nem is találkoztunk. Én ezt a magam részéről nem bánom, de azt nem szeretném, hogy esetleg a vonaton egy egész társaság érezz magát feszülten, mert mi nem tudunk egymással mit kezdeni. És ezzel kapcsolatban egyre jobban erősödik bennem a tudat, hogy a vonatutat egy a barátaimtól távol eső kupéban fogom eltölteni. Elvégre én szakítottam Ronnal, nem pedig fordítva, tehát egyértelmű, hogy én hagyok helyet a dolgoknak. Bár azt nem tudom Harryék, hogy fognak erre reagálni, de bízom benne, hogy nem küldik utánam Ront. Elvégre egy csapat kényelmetlen embernél, csak egy kényelmetlen volt szerelmes pár a kellemetlenebb.
Ilyen és ehhez hasonló gondolatok közepette léptem be a Mágikus Menazséria állatkereskedés üzletébe. Szegény Csámpás mindössze egyszer szökött ki a kertbe, de már egy vakond halálát okozta apa legnagyobb örömére. Anya meg az én legnagyobb szomorúságomra pedig elkapott valami bolhát, mivel folyamatosan vakarózik. És mivel Csámpás különleges úgy gondoltam jobb ha abban a boltban érdeklődök, ahol megvettem. Ennek az elhatározásnak köszönhetően jöttem az Abszol úti boltba. Ahogy a pénztár felé haladtam a zsúfolt helységben, ahol az állatok ketrecei mellett néhány vásárló is tartózkodott, véletlenül neki ütköztem valakinek.
- Ne haragudj, nem volt szándékos. - kértem elnézést a lánytól akivel véletlenül összeütköztem. Hosszú szőke hajával és kék szemeivel igazán csinos volt. Ahogy a korát elnéztem talán szintén Roxfortos diák, bár sosem láttam ezelőtt és nem volt rajta az iskola talárja. Én persze a Griffendéles taláromban indultam útnak.
- Hermione Granger vagyok. - mutatkoztam be végül, barátságosan feléje nyújtva a kezemet.

Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptySzer. Aug. 04, 2010 6:53 am

Korán reggel, úgy 6-7 óra felé, amikor szokásos alvásommal múlattam az időtt, hirtelen egy mélyről jövő, és hosszan tartó üvöltés édresztett. Igazából egy 40 kilós test ugrott rám teljes erőből, és ennek hatására döntöttem, úgy hogy talán ideje lenne felkelnem. Kedves öcsikém, Joseph, most kapta meg a levelet a Roxfortból, hogy felvették, így délben együtt indultunk el megvenni az iskolai felszerelést.
Először persze seprűt akart vetetni velem, de én ellentmondást nem tűrően beráncigáltam megvenni a könyveket, az üstöt, a mérleget, a teleszkópot egyszóval mindent, amire csak szüksége lehet, és a listán szerepelt. A végén, még bevonszolt az állatkereskedébe, megvenni magának egy baglyot. De érzem, hogy ebből is egy szalamandra lesz, vagy egy denevér. Eközben én Morpheusnak néztem valami szíverősítőt, szegényke nagyon fáradt mostanában.
A bátyámék valószínű, hogy holnap jönnek majd vásárolni, de nem is bánom. A végén még elzüllesztenék szegény Josephet a meséivel.
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447

TémanyitásTárgy: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés EmptyKedd Júl. 06, 2010 12:59 am

...
Mágikus Menazséria állatkereskedés G2cgn1vbls1lxiqdruvz

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Mágikus Menazséria állatkereskedés   Mágikus Menazséria állatkereskedés Empty

Mágikus Menazséria állatkereskedés
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal