Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Mézesfalás - édességbolt - Page 2 3347qiw
A Hónap Játéka
Mézesfalás - édességbolt - Page 2 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Ic7783

 

 Mézesfalás - édességbolt

Go down 
+2
Iason Moorcock
Perselus Piton
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 2:55 am

Lisa Turpin

Lisa túl sok kérdést zúdított rám, olyannyira, hogy már a szó váltást is megbántam. De ha már Daphneval kivételt tettem, akkor vele sem tehetek másképpen. Jó Daphnet vigasztalni kellett és amolyan lelki szemetes voltam. Itt teljesen más a helyzet, beszélni is kell, méghozzá nem is keveset.
Kihúztam magam és véletlenül elfelejtettem, hogy Mardekáros vagyok.
- Kisebb adagokat szoktam venni, az meg elfér a kezemben is. A szüleim általában nyalókát vettek, azért mindig is rajongtam és valahogy nyalókatéren nekem mindegy volt milyen íze van. - kis szünetet tartottam, hogy képes legyek összeszedni a gondolataim a következő feltett kérdésére.
Szépen és lassan rágtam meg magamban, a felmerülő esetleg nem annyira kedvenc csokoládékat.
- Csokoládé? - kérdeztem vissza csak úgy mellékesen.
- Hát, mit is mondhatnék? Talán azt amiben mogyoró vagy egy csipet kis mazsola van, bár a buborékos fajtát sem vetem meg.
Végül csak összefoglaltam amit kérdezett, vagy nem? De reményeim szerint igen, bár lehet egy-két apró részletet kihagytam.
- Na és neked? - valamiért nem értem be ennyivel és nem engedtem meg, hogy válaszoljon.
- Esetleg kell segítség? - jó nem szoktam segíteni, most valahogy a szemeim nem gyönyörködtek abban, hogy egy lány - mindegy milyen házhoz tartozik - itt küszködjön azokkal a rakoncátlan édességekkel.
Minden egyes elhangzott szavam biztos meglepte, én mint egy segítőkész Mardekáros, az ki van zárva.
Most mégis rám tört az a bizonyos, időszak amikor teljesen lényegtelen mi és ki van előttem.

Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 2:26 am

♣Iason♣


Nem tudom mit válasszak. Igen édesség terén telhetetlen vagyok. Olyan finomak, és mindig kell belőle lenni, főleg ha az ember nem tud kiszabadulni hát közben a klubhelységből, mert annyi a tanulnivalója…Így most jól bekell táraznom, mivel sejtéseim szerint megint beadandót kell írnunk majd. És ezek a megérzések általában beszoktak jönni. Többé-kevésbé. De majd elválik. A biztonság kedvéért azért…Bár, ahogy ismerem a szobatársaim holnapra kiürül a táskám édesség készlete, de ez így van jól. Holnap is lejövünk, de akkor mindannyian. Aztán i merre megy ebben a hatalmas boltban, és otthon végül mindent kipakolunk és összedobjuk amink van. Jó muri szokott belőle lenni. Legalábbis, eléggé hangosnak lehet mondani minket ha édességről van szó. Szerencse, hogy leszokásunk védeni a szobát…A múltkori eset óta legalábbis. Kicsit túl hangosak voltunk és az egész bagázst felkeltettük..Hupszika volt, de mi azon is jót nevettünk.
Gondolatmenetemből Iason hangja zökkentett ki. Körbe néztem, hogy biztos hozzám beszél-e, de igen, mivel hátul rajtunk kívül nem volt senki. Kérdőn pillantottam rá, majd felfogtam mit kérdezett, csak nem hittem el, hogy hozzám szólt. Nem mintha, olyan nagy dolog lenne, csak sose beszélünk, az iskola falain kívül. Nem egyszer hagytuk már a másikat figyelmen kívül. Így ez most kicsit furán érintett, de rámosolyogtam és visszafordultam a polc felé, majd kutató ujjaimmal keresni kezdtem azt a bizonyos táblás étcsokit.
-Igen, tudom. De az nem lesz elég.- Feleltem mosolyogva majd ránéztem, de a kezében nem láttam kosarat. –Te nem veszel semmit?-Kérdeztem, de meg sem vártam, hogy válaszoljon, folytattam.- Szereted a csokit vagy a nyalókát? Én imádom, mindkettőt! Neked melyik a kedvenced nyalókás? Nekem az a hosszú csavaros. Olyan finom, de van egy kicsi kesernyés íze, ami miatt olyan kellemes.- Kezdtem rázúdítani a beszédemet. Mivel tudtam, hogy magától nem nagyon fog beszélni. Azt hiszem, vagy is csak remélem, hogy kezdő löketet ad neki ahhoz hogy kommunikáljunk. Majd végre megtaláltam a csokit, és betettem a kosaramba, majd levettem még 4 táblával, a biztonság kedvéért, és leguggoltam az alsó polchoz, majd ott is keresni kezdtem.
-Melyik a kedvenc csokid? –Kérdeztem, de most kivételesen nem válaszoltam a saját kérdésemre, miközben a polc leghátuljában kezdtem kutatni, drága barátnőm kedvenc édessége után.
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 1:53 am

Lisa Turpin

Lassan elmélyülve álltam az édességbolt előtt, az a kevéske kis lehetőség elszökni látszott amit magamban tengettem. Újabb vacsit meg most már végkép nincs kedvem keresni. Bár mindezt csak úgy véletlenül kigondolom, mi van ha későbbre megváltozik a döntésem? Arra gondolni sem mernék.
Tulajdonképpen elégé sokáig szobroztam már és a bent lévők lassanként ki-be sétáltak.
Mind-mind furcsállták, hogy csak állok és nézek valami leírhatatlan dolgot. A régi kedvencemet néztem, emlékszem anya meg apa mindig vett nekem nyalókát ha kértem. Mások nevetése meg olyankor persze, hogy hidegen hagyott. Miért ők talán nem szerették az édességeket? Persze, a válasz mindig igen volt. Ki ne szeretné az édességeket? Jó tudom az öregek tagadják, mégis alkalomadtán ők is betévednek egy ilyen helyre az állítólagos unoka miatt.
Az egyik kék színű kis hópihe, megjegyzem szőke hajú és ugyanazon évfolyam tagjai vagyunk, csak úgy szimpla nemességgel nekem jött.
Kár, hogy nem tudom elfelejteni a nevüket. Mire bármit is mondhattam volna ő már bent is volt a boltban. Na jó Lisa helyrehozott mondjuk úgy és képes voltam bemenni a boltba.
Odabent az összes nyalóka fajta sikítozott utánam, hogy megvegyem ,de persze mindez csak az én képzeletem szüleménye volt.
Egy sem próbált bukfencezni vagy kiszaladni a boltból miattam. Szerintem élvezték, hogy ott lehetnek a helyükön egy jól megérdemelt gazdira várva.
Lisa illatát követtem, persze nem szándékosan csak amolyan véletlen szerűen a mellette lévő helyen kötöttem ki.
- Tudod már mit választasz? - megszólaltam? Igen, azt hiszem igen.

Vissza az elejére Go down
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 1:28 am

♣Iason Moorcock♣


Pihenééééés! Végre! Már nagyon elfáradtam. És mivel még tegnap megcsináltam mindent, így szabad vagyok. Nem úgy, mint a kedves osztálytársaim. Persze meg is kaptam a stréber jelzőt, de nem nagyon zavartattam magam miatta. Ők is tudják, hogy ez nem így van, csak nem szeretek mindent a legutolsó pillanatra hanyagolni. Felvettem egy szűk farmert, hozzá ujjatlan kék felsőt, és arra egy rövidebb farmer felsőt, ami passzolta nadrág színéhez. A kék bokacsizma nem maradhatott el. A hajam kifésültem és oldalra feltűztem, a többit pedig leengedtem. Megfogtam a táskám, azt hiszem ebben is rendet kellene tennem, de nem most. Eltettem a tárcám, pálcát a zsebembe és már mentem is.
Fogalmam sem volt merre kellene mennem, de nem akarta ma kastélyban maradni, így leindultam Roxmorsba. Hát igen útközben találkoztam egy két ismerőssel, így nem unatkoztam az út során. Amint beértünk elváltak útjaink, mert bementem a régiség kereskedésbe, és megvettem azt a tükröt, amit már jó rég kinéztem magamnak csak nem volt bent sosem az eladó. De végre megvan! És örül a kicsinyke szívem.
Mivel nem volt semmi betervezve és megéheztem a Mézesfalás felé vettem az utam. Közben végig gyönyörködtem a tükörben, mivel eléggé régi, de ép és még a tükör sem repedt meg. Na meg persze tiszta.
Mielőtt odaértem volna, elkezdtem kutatni a táskámban, hogy jó helyre tudjam elrakni, de nem figyeltem és belementem valakibe. Nem mintha nem lenne szokásom bocsánatot kérni…Csak ez most fontosabb volt. Így megálltam, elpakoltam, majd felpillantottam rá. Ni, egy évfolyamtárs…Hogy is hívják…Na, csak eszembe fog jutni. Meg is van.
-Bocs, nem láttalak Iason..- Ezzel, már kerültem is ki és mentem be a Mézesfalásba, majd bevetettem magam hátra, hogy senkinek ne tűnjek fel és kedvemre válogathassak.
Vissza az elejére Go down
Iason Moorcock
Vámpír/Mágiatörténet Tanár
Iason Moorcock


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 167
Join date : 2011. Apr. 23.
Age : 43
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyPént. Aug. 12, 2011 12:55 am

Lisa Turpin

Tagadhatatlanul békés voltam, semmi és senki sem zavart. Néha-néha csak Melchior dugta ki a fejét a zsebemből, őt ugyanúgy érdekelte mi folyik idekint, mint engem. Szegény egy ideje túl kíváncsi természet és valahogy úgy hiszem, na meg tartom is, hogy egyre többet próbál elbújni előlem. Ami természetesen nem bűn, csak sosem lehet tudni, hová viszi őt az a kis patkány feje.
Sóhajtottam egy hatalmasat Roxmorts Mézesfalás-édességboltja előtt. Nem, én természetesen nem az édességre vágytam, hanem az annál finomabb és táplálóbb kis véradagomra. Jó tudom, tegnap már voltam egy sikeres portyán, de az nem ma van. Amíg meg lehet, minden alkalmat is ki akarok használni, ha lehet, ha meg nem akkor majd holnap vagy holnapután.
Meg is álltam a Mézesfalás-édességbolt előtt, úgy éreztem tovább már semmi értelme sincs menni, nem magamnak való helyekkel találkoznék. Úgy vélem és tartom, hogy ha már itt vagyok akkor benézek. De a vásárláson még, nem igazán járt a fejem.

Vissza az elejére Go down
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 64
Tartózkodási hely : Roxfort

Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 EmptyKedd Júl. 06, 2010 1:00 am

...
Vissza az elejére Go down
https://roxfort.forumotion.co.uk
Ajánlott tartalom





Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mézesfalás - édességbolt   Mézesfalás - édességbolt - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mézesfalás - édességbolt
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Varázs Világ :: Roxmorts-
Ugrás: