Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.

HomeKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Bagolyház Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Bagolyház Z5iV7

free forum

free forum

free forum

A Hónap Női karaktere
Bagolyház Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Bagolyház 3347qiw
A Hónap Játéka
Bagolyház 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Bagolyház Ic7783

Share

Bagolyház

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 40

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptySzomb. Okt. 29, 2011 6:21 am

Úszni… a halálom, esküszöm. A családból mindenki ezen csodálkozik, a kisebb tesók meg jót röhögnek, hogy a nagy és tökéletes bratyó parázik a víztől, hát az ész megáll. Ez van, a családunk amúgy sem a tökéletesség mintapéldánya, ennyi már nem árthat, amúgy is zakkant egy família a miénk. Pláne, amikor apám baglya éppen hülye, akkor faterom szóhasználata egy kocsiséval vetekszik, persze koreaiul. Akkor ezért tudunk jobban káromkodni úgy, mint így, bár azért nem kell minket félteni. De azért csak finoman, mert az sem áll jól, ha az ember túlzottan vulgáris, mert azért a tanerő rúgja szét a hátsóbbik felét. Szóval egyszer úszni… hát, ezt valószínűleg nem fogom megúszni, sóhajtok is egyet olyan lemondó stílusban.
- Jó, legyen. – egyezek bele végül nagy nehezen és azon gondolkodom, hogy megfogom-e ezt bánni valaha is. Bár mondjuk mi a legrosszabb, ami történhet? Megkajál valami izé, ami odalent lakik. Hurrá, de ez az úszás szerencsémre nem ma fog bekövetkezni, mert végül a távozásra terelődik a szó és még így búcsúzóul belerúgok egy kőbe, ami meg sem áll a tóig, hogy aztán elsüllyedjen a mélyben. Néha olyan költői tudok lenni, de most komolyan. Minimum verseket vagy könyveket kellene írnom, hogy a világ is megismerhesse a zsenialitásomat. Jó, egót visszafogni és menni, mert útitársam már jócskán lehagyott és még ennek tetejében kaját is emlegetett. Lehet, hogy ennek hála, vagy nem tudom, de a gyomrom válaszképpen elkezdett jó hangosan korogni (megkockáztatom, hogy még Roxmortsban is hallani lehetett), amikor én már félúton voltam. Hirtelen lelassítottam és fülig vörösödve, köhögésnek álcázva értem be.
- Ez egy határozottan jó ötlet. – Adam gyomra bemutatkozott, hál égnek, de most komolyan… Képes lennék felfalni egy egész hipogriffet, mert régen volt már ebéd. – Én is éhes vagyok, mert az ebéd csak… hmm… futólag volt.
Magyarán csak úgy átrohantam órák között az asztalnál, és ami vihető volt azt lenyúltam. Képes voltam elmenni a sok finomság mellett, hát én esküszöm, nem vagyok teljesen normális. Tanulás ide, vagy oda, de enni igenis kell, különben nem lesz erőm az idegeken való táncoláshoz, ami viszont amolyan hobbiszintű, ráadásul veszekedni sem lesz erőm Friccsel, ami meg a másik tragédia az életemben.
Vissza az elejére Go down
Rose Mary Seraph
Iskola Első/ 7. Éves Diák/Moderátor
Rose Mary Seraph

Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 132

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptySzomb. Júl. 16, 2011 11:56 pm

Felfogtam én, hogy nem szereti a vizet, de ilyen szempontból az is lehet, hogy nem akar velem úszni. Bár amennyire vonakodik a víztől, lehet víziszonya van. De azon könnyen lehet segíteni. Lelököm innen és a vízben landol. Nem lehet nagy baja, maximum eltörik pár csontja. De azokat könnyedén meglehet gyógyítani. Egy este a Madam gyengélkedőjén és minden rendben lesz. Én már tapasztaltam…Nem olyan kellemes…De túl lehet élni.
Tudtam én! De jó!! Csúcs vagyok! Jósnőnek kell mennem. Komolyan. Azt a munkát rám szabták! Jó azért ne túlozzunk, hisz lássuk be én csak tippeltem, a végső igazságot Ő mondta ki, de azért még is csak jól tippeltem. Lehet rászánom magam egy olyan mugli sorsjátékra…Mi is a neve…Áhh Lotto. Nagyon gagyi neve van. És mugli izé….Áhh a hideg is kiráz, ha csak rágondolok. De egy próbát megér. Majd megkérek valakit, hogy szerezzen egyet.
-Oké, de egyszer akkor is eljössz velem úszni. És megnyugodhatsz, majd úszok én alattad. Csak, hogy ne félj a tavi szörnytől. Vagyok én annyira szörnyű, mint azok a lényeg.- Mondtam kuncogva és igaz is. Nálam szörnyűbbet nem hiszem, hogy látott. És ha egyszer én be pipulok, az nem fog jóra vezetni. Nem szeretek mérges lenni. De ha a szükség úgy hozza, bármire képes vagyok, hogy elérjem a célom. Ravaszságomnak nincs határa, és ha kell….átgázolok bárkin, sajnos néha ez barát szokott lenni. De miután célom beteljesült, engesztelésül, kap egy kis „csontot”. Ez sem túl kedves tőlem, de ez van. Ilyen vagyok.
Amikor azt kérte, mennyünk valamerre, felsóhajtottam. De még is merre??? Hatalmas a kastély a birtokkal együtt. De ha nem mond semmi konkrétat, nem tudok neki mit tenni. Befordultam, majd leugrottam, és körbe néztem. Kezdek éhes lenni. Ami lássuk be, em lesz túl előnyös ha neki kezd hangosan korogni a gyomrom.
-Mi lenne ha elmennénk enni? Édes vagyok- Mondtam mosolyogva, majd egy kisebb kerülő utat találva elindultam lassú léptekkel. Hátra pillantottam, hogy neki is jó-e, ha elmegyünk enni. Utána meg mehetünk még bármerre, de ennem muszáj. Apum, így is ki van akadva, hogy látszanak a bordáim, ha nyújtózok egy nagyot…De arról nem tehetek. Mindenkinek látszanak a bordái…Jó nem, mert például a kissé molettebb alkatoknak nem. De arról én nem tehetek. Sose akartam nagy darab lenni, és a mostani testalkatom nekem nagyon megfelel!
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyCsüt. Júl. 14, 2011 10:59 am

Van egy olyan gyanúm, hogy engem még kényszeríteni sem lehetne, hogy tegyem le a pálcámat, bár a nagykorúságomig még így is van 2 év, de mivel az egész família varázsló, ezért nem sokaknak tűnik fel, ha otthon egy-két bűbájjal bűvészkedem. Nem verem nagy dobra, tehát mivel senki nem tud róla, így nem is létezik. A képlet ilyen egyszerű. Visszatérve az úszásra... tényleg utálok úszni. Jobb szeretek a talajon, vagy a levegőben lenni, mert ott legalább tudom, hogy mi van körülöttem. Előfordulhat, hogy valószínűleg azért nem szeretek vízbe menni, mert nem tudom, hogy mi van alattam? Lehet.
- Nem erről van szó, csak egyszerűen... *belekezdek a mondókámba és keresem a helyzethez illő legjobb, legtalálóbb szavakat, de egyszerúen nagyon nem akar jönni.* - Nem is tudom, megkockáztatom, hogy talán egy kissé tartok a víztól, végülis gőzöm nincs, hogy mi van alattam és éppen mi éhes.
Ha mástól nem is, ettől parázok. Ha arról lenne szó, hogy csak egyszerűen gázoljak bele, akkor minden bizonnyal lendületesen bele is rohannék, de úszni, mikor alattam akkora mélység van? Ha beleátkoznak a tóba, akkor lehet, de egyébként... Kizárt dolog.
- Nem baj, az még ráér. *zárom le az őrjárat témát és inkább a másik fele viszem.* - Hogy merre tovább? Ez jó kérdés, tekintettel arra, hogy gőzöm sincs, viszont nem szeretek egy helyben lenni, szóval javaslom, hogy induljunk el valamerre.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyCsüt. Júl. 14, 2011 5:01 am

Ám legyen. Úgy is majd szól, és ámbár eléggé abszurd a dolog…De majd kitalálunk valamit. Ha jobban belegondolok, napszúrást kaphattam…Én, felajánlom, egy Griffendélesnek!!! hogy segítek neki tanulni. Hát tuti beteg lehetek. Job lesz, ha majd lemegyek a Madam-hoz…De már el is terelődött a szó. Tudtam én, hogy nem sokat segítettem a kvddics dolognál…De hát erre most mit mondjak? –Szerintem fogónak is jó lennél. A magasságod miatt…Meg azzal nem tudsz sokat tenni…Terelő?? Hát oké..De ha eltalál egy gurko…Meglátogatlak a gyengélkedőn, milyen csokit vigyek?- kérdeztem mosolyogva. De most komolyan…Ha eltalálja egy gurkó minimum 1 hét az elfekvőn, bár ha elég ügyes…Akkor nem lesz az elfekvőn. –Ez most magas…Mi az a 3 valami???- Kérdeztem teljesen értetlen képet vágva. Nagyjából tudom mire gondolhat…De akkor is magas, hogy értette.
Milyen szerencsém van…Már is megmondja, hogy-hogy értette. –Ahha- Esett le a tantusz és elnevettem magam…-Az őrzöi poszt is jó. Elvégre nélkülük a csapat sem menne semmire. Mondhatni ők a csapat alapkövei. Mivel lássuk be, nélkülük nem egy gól menne be.- Mondtam mosolyogva. Hát…Lehet, hogy utánozni próbálta a nőt…De hát…Nem nagyon sikerült neki. Azért elmosolyodtam a próbálkozásán, mégse nézhetem végig fapofával. –Nem tudom, én bármikor képes lennék kviddics meccset nézni, vagy egyszerűen csak az edzést. Nálunk is volt ilyen…Hát, le is lett szólva, azután már lelkesen nézte…szegényke meglett félemlítve. De amúgy a hangulat nagyon jó volt. Főleg az utóbulin- Mondtam mosolyogva, visszagondolva a régi időkre. Kezdek olyan lenni, mint egy idős korosodó nő. Pech…ha már ilyen korán kezem…Ohh kezdek olyan lenni, mint régen a nagyi…Belefogok halni, ha olyan leszek. Mondjuk én bírtam az öreglányt…De akkor is. Ő is ilyen korban kezdte ezt az „emlékszem még arra az időre” dolgot. Ohh Szent Merlin, mi lesz velem így????
-Varázstalanok…De ha megkérdezel egy muglit, hogy milyen az élete, a legtöbb azt mondja pocsék, utalva a gazdasági helyzetükre meg ilyen marhaságokra. De varázslat nélkül is lehet élni. Én egy egész nyarat varázslat nélkül töltöttem, apumat is ráállítottam…Szegény, azóta le sem meri rakni a pálcáját.- Jó de…De hát, az csak akkor amikor nem kell, bár még akkor is nála, van, ahogyan nálam!
-Vald csak be, hogy szégyenlős vagy. Vagy szimplán nem akarsz velem úszni.- Mondtam mosolyogva. És bár szerintem az első valószínűtlen…Azért az kellett. Én szoktam úszni…Nem is egyedül, bár este azért valamivel jobb…Már ha a polip épp nem kar játszani jönni…Az tud lenni a halálom….
-Rendben, ha ez nem akkor mond mihez lenne kedved…Bár ahogy elnézem, neked nemsokára majd menned kell őrjáratra…-Mondtam elnyújtva a végét, és kissé unottan. Nem tudom, én unnám, hogy minden nap mennem kellene figyelni….
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptySzer. Júl. 13, 2011 6:52 am

- Lehet, hogy nem ártana belőle egy RBF, de úgysem folytatnám RAVASZ szinten, mert azt egyszerűen nem élném túl. *vágok egy fintort és arra gondolok, hogy még két mágiatörivel én magamat is beírom a történelem könyvekbe, mint aki ettől a tantárgytól távozott az élők sorából.* - Bár lehet, hogy a késöbbiekben igényt tartok rá.
Hogy segít nekem egy Mardekáros? Sokan ezt abszurdnak hitték illetve még most is hinnék, de én már nem tartozom ezen táborba tartozók közé. Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy nem is olyan hülyeség, amit a Süveg az összetartásról mondott. Jó féle, na arra az egyre odafigyeltem, de másra nem sűrűn. Eddig, de majd akkor a maradék két évben.
- Hát... ez eléggé tág értelmezése a dolgoknak. *válaszolom a Kvidditch problémára.* - Fogó biztos nem, mert annak túl magas vagyok, de a hajtó és a terelő már jobban hangzik. Azok legalább benne vannak a dolgok sűrűjében , nem úgy, mint az őrző aki csak 3 esetben mozdul meg.
Itt elvigyorodom. Az a 3 eset az én megfogalmazásaim szerint történt és ezen már soha nem fogok és nem is akarok változtatni, mert igazam van. Nem mozognak túl sokat és ráadásul unalmas melójuk is van, de jobbnak látom ezen 3 okot elmagyarázni, mert eléggé érthetetlen amit most mondok.
- Az első amikor hajtók jönnek és kvaffot kell fogni, a második, amikor ugye a gurkókat kell kerülgetni. A harmadik az, amikor a második nem jön össze. Ez nekem annyira... Egyhangú. A Világ Kupára visszatérve, aki mellettünk állt, az a boszorkány olyan unott képpel nézte, hogy én még olyat az életben nem látta. *megpróbálom azt a pofát utánozni, hát mondanom sem kell, hogy csak több kevesebb sikerrel, inkább ez utóbbival jön össze.* - A mugliismeretet úgy le fogom adni, ahogy azt kell. Alapból semmi bajom velük, csak szegények annyira... nem is tudom, egyszerűek. El sem tudom képzelni, hogy mégis hogyan tudnak varázslat nélkül élni.
Azután ismételten a származásra terelődik a szó. Megnézem azokat, akikre Rose mutat, de valahogy hiába keresem azt a különbséget, amiről el lehetne dönteni, így csak megvonom a vállam. A következő kérdésre viszont nem tudok mit válaszolni, csak egyszerűen meglepődni tudok.
- Úszni? Azt kössz, de most kihagynám. *válaszolom és arra gondolok, hogy mennyire utálom az úszás bármilyen formáját.* - Nem igazán szeretek úszni... Tudok, de valahogy nem tartozik a kedvenceim közé.
Ránézek a tóra, aminek a sima felszínét csak néhol törik meg kisebb-nagyobb hullámok. Érdekes lehet belegázolni, de valahogy erre most nem visz rá a lélek.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptySzer. Júl. 13, 2011 5:33 am

-Nekem mondhatod, sose voltam jó ezen a téren. De ha te mondod elhiszem.- Mondtam mosolyogva, majd végig hallgatva a kis beszámolóját. Ohh igen, amikor én írtam azt a nyavalyás vizsgát….Tavaly. Hehe….Azért, nekem jól sikerült. Egy V-t sikerült összekaparnom. Azt is épp csak hogy, de sikerült! –Ha gondolod segítek!- Ajánlottam fel mosolyogva. És bár nem szokásom segíteni, nem mellesleg egy Griffendéles-nek nem szokásom segíteni. Jó volt rá egy példa…De az még elsőben volt és az is csak azért volt, mert akkorát esett a lépcsőn, és ha nem kapom el tuti egy hónapig a gyengélkedőn lett volna. De szerencséjére ott voltam. Jó utána engem is elkaptam, de az már részletkérdés. A fejére…Nos inkább nem mondok semmit. Még a végén megsértődne. Bár nem tűnik olyannak..De jobba nem kockáztatni.
-Téged elnézve, vagy fogónak vagy terelőnek tudnálak elképzelni. Ámbár…-Megfogtam a karját, majd megvizsgáltam.-Hajtó is lehetnél..Vagy ha ügyes vagy őrző..Sokat segítettem mi?- Kérdeztem mosolyogva, és elengedtem a karját. –Ki nem élvezte a világkupát??? Abszurdum lenne. Mondjuk, van olyan aki nem kedveli a kviddicset…De Ő is csak azért nem, mert a testi adottságai nem jók hozzá- Mondtam mosolyogva. Átfordultam, hogy a lábam a tó felet lógassam. Oké, jó messze vagyunk még a tótól, és ha most leugornék se halnék meg…De azért, nem akarok.
-Én is ezt mondtam. És örülj neki. A legtöbb itteninek, ha olyat lát mint te máris ölhetnéke támad…Már akinek..-jegyeztem meg. Mert azért vannak olyanok, akiket ez nem zavar. Engem se…Ámbár…A félvér varázslók nem pont a kedvenceim. Na de ez már csak az én gondolatom. –Mugliismeret? Nem tudom…Nekem ez a tantárgy sose tetszett. Olyan…Visszataszító. És bár ismerek olyan varázslót, és nem a tanárra gondolok, aki ezzel foglalkozik…De valahogy inkább Rúna ismeret- Mondtam mosolyogva. Nos igen, itt mutatkozik meg, hogy miért is kerültem a Mardekárba. Sose voltam oda meg vissza a muglikért…A mugliszármazásuakat pedig nem tartom igazi varázslónak…De még a félvéreket sem…Hátra fordultam kicsit, majd körbe néztem.
-Nem tudom…Úgy ránézésre megtudom mondani, hogy aranyvérű vagy-e vagy félvér, avagy mugliszármazásu…Például, azok ott ketten-Mutattam két Hugrabuggos felé.- Na ők ketten mugliszármazásúak…Az a lány, aki idenéz, pedig félvér és a barátnője mellette aranyvérű. Vár lehet tévedek, ezt te lehet jobban megtudod mondani, prefektus létedre.-Mutogattam körbe, majd ismét visszafordultam a tó felé.
-Nincs kedved úszni???- Kérdeztem elgondolkozó arcal, persze a fejem felé fordítottam…Olyan úszhatnékom támadt. Igaz nincs nálam fürdő ruha…De az mellékes.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyKedd Júl. 12, 2011 3:56 am

- Van ott is varázslósuli, igaz, nem olyan mint a Roxfort, de annyi különbség nincs közöttük. *válaszolom és elvigyorodom.* - Ja, hogy V mágiatöriből? Akkor csak nekem célom megbukni belőle? Na jó, talán egy B-t vagy jobb esetben egy H-t az RBF-en.
Sikerült vágnom egy "nagy dicsőség" fintort és szerencsére máshová terelődött a szó.
- Még jó, hogy szeretem! Élni nem tudnék nélküle. De az igaz, hogy én sem játszom, pedig szeretnék. Csak azt nem tudom még, hogy milyen poszton. *vigyorodok el és valóban elkezdem latolgatni az esetleges esélyeimet.* - Világkupa, azon én is kint voltam... Jó meccs volt, élveztem is.
Ahogy elnéztem, a tó felé vettük az irányt, én pedig elgondolkodtam rajta, hogy az a vízbe fulladás, amiről nem is régen gondolkodtam hamarosan akár esedékessé is válhat? De beteg ötleteim vannak, de most komolyan. Szörnyű...
- Hát végülis félvér vagyok, csak nem olyan megfogalmazásban. *nevetem el magam, de mi mást tehetnék? Lerí rólam, hogy nem vagyok európai, hanem egy kicsit távolabbról jöttem.* - De egyébként igen, tényleg aranyvérű vagyok. Talán éppen ezért tanulok mugliismeretet, aminek amúgy nem sok értelme van, de legalább nem jóslástan, amiről elég meredek dolgokat hallani.
Igen, azt a tantárgyat, ha fejbe vernek sem vettem volna fel, na, vajon miért.
- Amúgy honnan gondoltad, hogy aranyvérű vagyok? Én valahogy nem igazán tudom megkülönböztetni az embereket.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 8:27 pm

Épp a társaságban bámészkodtam, és a mondtad első felét meg sem halottam, arra, hogy velük ne törődjek, csak egy fejrázást kapott, majd elindultam utána. –Nem az. De sose szerettem, azokat, akik nem képesek továbbhaladni egy Mardekáros mellett. Jó, én sem vagyok tiszta ilyen szempontból, nem egyszer volt, hogy kigyúnyoltunk valakit a Griffendélesek közül…De Ő meg is érdemelte. És mondjuk elég vicces volt…-Végig gondoltam mit is csinált, miután egymásra néztünk. Jó ők létszámfölényben voltak, mégis mi kerültünk ki jobban a helyzetből. Persze egy hét büntető munka, két nap a pihenőben, nekik pedig öt nap. Jó az nem volt a legjobb tettem, de ne nekik álljon fel, hogy megálltunk….
-Neked mindig igazad kell, hogy legyen ugye?- Kérdeztem mosolyogva, és kérdésére csak bólintottam. Apa szerette, bár nem sokat beszélt róla…De azért, egy-két dolgot sikerült kiimádkozni belőle. Például, egy-két jó varázslatot, meg, hogy milyen az oktatás…De magáról, abban az időben sosem beszélt…De nem is firtattam.
-Sejtettem, hogy nem vagy …Hogy úgy fejezzem ki magam, tiszta angol. Apud hol tanult. Koreában milyen varázs suli van??? Az óra miatt meg ne aggódj, azon nagyjából mindenki alszik, aki meg nem, azok hülyék…Bár dogáknál, jól jön a jegyzetük...Vagy simán lenézni róluk..Úgy is hagyják. Jó, nem mintha nálunk jeleskedne az osztály ilyen emberekből. De a V-t mindenki megkapja-Mondtam mosolyogva. Koreában is van varázs suli…Ejj, utána kéne majd járni. Jó azt tudtam, hogy a világon sok helyen van varázs suli, de a fene sem gondolta, hogy ott is van…Sose voltam, jó ilyen szempontból….
-Pontosíts: Imádom a kviddicset! Sajnos én magam, az iskola falain belül nem játszok, de tudok, ismerem a szabályokat és minden meccsre elmegyünk, már amikor apa ideje engedi…Ha pedig nem engedi egyedül megyek. Nem egyszer voltam már egyedül, egy-egy világkupán- Mondtam mosolyogva, és libabőrös lettem, ahogy végig futott az agyamon az a tudat, hogy ebben az évben, lehet apa is eljön velem…-Miért, te játszol? Gondolom kérdeznem se kell, hogy szereted-e. Vagy netalán tán, te nem vagy oda érte?- Kérdeztem, mosolyogva, a köves inciensre inkább nem mondtam semmit. Aki egy kőre is kaján vigyort ereszt…Annak ott bent nagy baja lehet…De ki vagyok én, hogy bármit is mondjak róla.
-És csak a miheztartás véget…Végigfutott az agyamon, hogy félvér lennél, de nem nagyon kötött le a dolog. Az ilyen fajta „probléma” engem nem érdekel.- mondtam mosolyogva. Csak ha már Ő is elmondta…Illő lenne, nekem is elmondani. –De bárhogy is legyen, lerí rólad hogy aranyvérű vagy. Ha meg nem, akkor kezd megkopni a tudásom. –Mosolyogtam rá, majd megálltam, mert a kastély szélére értünk. Innen már csak lefele vezet az út, és nekem nincs kedvem öngyilkosságot, követni el, azzal, hogy vízbe fúlok. Felültem a kőfalra és vártam, hogy mi lesz most.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 10:57 am

- Ahham. *most már én is észreveszem az ajtón kijövő Griffendéles csoportot, de valahogy nem izgat, hogy bámészkodnak-e vagy sem.* - Mondjuk egyenesen előre, ami mondjuk nem tudom, hogy hova vezet, de nem baj. Azokkal meg ne törődj.
Fejemmel a piros-arany társaság felé bökök, mert látom, hogy utitársamat mintha talán zavarná a bámészkodás.
- Kibámulják magukat, azután már mennek is tovább. *és láss csodát, igazam is lett, mert a csoport lassan folytatta tovább az útját. * - Mondtam. Durmstrang? Az az a bolgár varázslósuli, nem? Nem sokat tudok róla, bár ez betudható annak, hogy általában a Mágiatörik nagy részét végigalszom. Anyám is Griffendéles volt, az apám meg... ő koreai, úgyhogy szinte köze sincs ilyen szempontból angliához.
Visszafele menet már van annyi eszem, hogy kikerüljem a követ, amiben a Bagolyház felé majdnem elestem. Furcsa látvány lehetek, amint kaján vigyorral visszanézek arra a szerencsétlen természeti képződményre.
- Amúgy... szereted a Kviddichet?
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 10:44 am

Oké, én megértem, hogy jó muri majdnem mindig a földet nyalni, de én nem röhögnék rajta ennyire. Szegényt, nem elég, hogy folyton kilapítom a „tetemes” súlyommal, de mindig ő van alul és az Ő ruhája koszolódik. Mondjuk, nekem most nem kellene összekoszolnom magam….De hát, ő jót röhögött, én pedig csak mosolyogtam rajta.
-Ha te abból kapsz, kérj mellé még egy K-t a „Párnaként szólgálok, ha Rose Mary esik” tantárgyból is.-Modtam mosolyogva. Elvégre, mindig alattam találja magát. De én mindig jól járok. Ha ilyenre kerül sőt. Valahogy mindig lefelül találom magam, puha embereken.
-Tudom, hogy az vagy. De ha zavar, hogy velem látnak elmehetsz- Öltöttem rá a nyelvem, majd ismételten egymás mellett haladtunk tovább. Na nem mintha valaha haladtunk volna egymás melett…Értem-értem. Bólogattam azokra amit mondott, és megjegyeztem. Hát, akkor jó helyük volt. Azt hiszem, vagy valami ilyesmi….
-Leitatta a baglyod? De ugye jól van??? Az öcséddel meg ne törődj…Küld büntető munkára, ahányszor tudod, és kész.-Futott végig valami más is az agyamon, de azt inkább nem mondtam. Ennél jobban nem is akarok beleszólni a családi életükbe.
-Apám Drumstrang-os volt, édesanyám pedig Griffendéles. Ők ketten azok, akik különböznek a családból mindenki más Mardekáros volt.-Feleltem mosolyogva. Nem mintha sokat számítana, apám hova járt. Szerette anyámat és ez a fő.
-Na Prefektuskám, merre legyen tovább?-Kérdeztem, amikor leértünk. Az udvar felé pillantottam, ahonnan egy csapat Griffendéles jött ki. Meg is álltak bámészkodni. Igen, valahogy sejtettem, hogy ezt más is megfogja látni. De vártam a választ. És bármit is mondjon, én még megyek tovább. Szóval mehet a barátaival is. Ez már csak rajta áll.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 10:17 am

Szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát, de hogy ilyen sűrűséggel?! Ismételten szoros barátságot kötöttem a földdel és Rose megint rám esett. Nem tudtam mást csinálni, elkezdtem röhögni, ez már tényleg teljesen abszurd volt. Éreztem, hogy felül a hátamra, én pedig megpróbáltam abbahagyni a röhögést, több kevesebb sikerrel.
- Hát ez kész... Úgy látom ez ma egy ilyen nap. *nyögtem ki nagy nehezen egy röhögő-roham közepén.* - Ma elnyalásból tuti, hogy K-t kapnék.
Miután sikerült beszüntetnem a nevetőgörcsömet, elfogadtam a felém nyújtott kezet. Miután felálltam, gyorsan leporoltam a ruhámat és követtem Roset a park felé.
- Prefektus vagyok. *jelentettem ki egy kis nevetés után.* - Végülis akkor és ott mászkálok, ahol én akarok.
~ A Griffendél jámbor? Na nee!
- Csak kíváncsi voltam, ennyi az egész. Szeretem-e a Griffendélt? Igen, végükis nálunk a família nagy része ide járt, kivéve apámat. *na, igen, kedves faterom máshonnan csöppent ide, a világ másik végéről, hogy pontos legyek.* - Igen, a húgom szerencsére, az öcsém sajnos. Vele valahogy... nem is tudom... szerintem az elég magyarázat, hogy leitatta Kupacot.
Furcsa lehet hallani, hogy egy 11 éves leitatta a baglyom, de hát mit csináljak vele? Gonosz dolog volt.
- És, neked mindenkid a Mardekárba járt?
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 9:53 am

-Eltaláltad. Akit ismerek Griffendélek, azok mindig pálcát ragadnak…De hát, ki vagyok én, hogy meggátoljak egy jó csatát, főleg, ha én jövök ki győztesen…-Már amikor. De akkor is jó muri, kivéve, amikor nekicsapódok valaminek…Na azt nem szeretem. –Mint már, egyszer említettem, jó neked. Jó nagycsaládban élni- Mosolyodtam el, és érintettem meg a medálom, majd az égre néztem. Nem mintha sokat látnék belőle, de az ajtóból látom…És az épp elég ahhoz, hogy tudjam, ma este szép holdfénye lesz aj éjszaka.
Nyújtoztam egy nagyot, közben kiroppantottam a hátam. A pálcám, eltettem a combomra, felerősített tartora, s úgy igazította ma szoknyám, hogy az ne látszódjon ki alóla. Elindult, én pedig utána lépkedtem. Mivel még a pálcámmal bajlódtam nem vettem észre, hogy megállt…Nos igen nekimentem, fel is buktam és el is estünk…Annyira…Sajnálom szegényt. Ismételten rajta landoltam. Szerencsémre, most semmi kellemetlen helyzetet nem lett…Hála a magasságosnak!!!!
-Ismételten sajnálom…-Ültem fel a hátára, és álltam fel. Elé léptem, kicsit lehajoltam, és kezet nyújtottam neki, hogy felsegítsem. Amint felálltunk, lefele indultam el.
-Ha zavar, hogy sötétedik, tőlem visszamehetünk a kastélyba, és ott elválnak útjaink-Vigyorogtam hátra, miközben kis szökkenésekkel tettem meg a lefele vezető utat.
-Mardekárosnak? Ezt, hogy érted? Semmi különös nincs abban melyik házba kerülsz, szerintem. Nálunk jó a hangulat, és nem szokásunk a másikra egyből pálcát ragadni. Köztudottan utáljuk a Griffendéleseket, bár nekem egyik házzal sincs bajom. Az, hogy van akivel rivalizálok, az természetes. Én szeretek mardekáros lenni. A Griffendél számomra túl…Jámbor, a hurgabug, már születésemkor ki volt zárva, a Hollohát..Nos azzal nem volt bajom..De sose voltam egy jó tanuló, és jobban szeretek én annál vitatkozni, mintsem oda kerüljek. Azt hiszem válaszoltam a kérdésedre-Fordultam hátra, majd ismét ugráltam tovább.
-Miért kérdezed? És te, szereted a Griffendélt? A testvéreid is Griffendélesek?-Kérdeztem rá szép sorjában, majd bevártam a lépcső fordulóban, hogy mellette haladjak, tovább.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 9:28 am

- Nem gondoltad volna? Nos, én egy ilyen griffendéles vagyok. *vigyorodtam el és amikor oldalra fordítottam a fejemet a macskájával szemeztem.* - Nem sokkal ezelőtti kérdésedre válaszolva, mind a két tesóm ide jár, a húgom harmad-, az öcsé pedig elsőéves.
Szépen magamban örültem, hogy nem átkozta le a fejemet a tahóságomért, pedig megérdemeltem volna. Levette a vállamról a macskát és elküldte a szobájába.
~ Seeejtettem... Csak Kupac olyan bolond, hogy rendre a lányok hálókörletében köt ki. A perverz baglya... *csóváltam meg a fejem és közben elvigyorodtam a gondolatra is. Közben felmerült az a kérdés, hogy merre tovább, mert ugye azért nem szerencsés a bagolyházban maradni, mert itt elég gyakori a bombázás. Megvontam a vállam és lassan a kijárat felé mentem. Megálltam az ajtóban és felnéztem a sötétedő égre.
- Sötétedik. *jelentettem ki a teljesen egyértelműt.* - És, milyen mardekárosnak lenni? A legtöbbjük sajnos nincs olyan hangulatban, hogy beszélgetni lehessen velük. Kár... Szívesebben oldom meg a helyzetek nagy részét dumálással, mint pálcával.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 9:04 am

Egyébként nem is tudom pontosan miért akadtam ki ennyire….Várható volt, hogyha megtudja melyik házba tartozom, egyből jön a szokásos szövegével. Nem véletlen kerültem a Mardekárba…De akkor sem szeretem ha a ház alapján ítélnek meg! Mindegy…Megint hülyeségen akadtam ki. Nem sokkal utánam Adam is bejött. Teljesen ledöbbentem. Nem hittem volna,hogy egy Griffendéles utánam jön, hogy bocsánatot kérjen. Ledöbbenve néztem rá, míg Ő a falnak támaszkodott. Letettem magamról Szeléné-t, aki vidáman ugrált le Adam-hez. Ráugrott a vállára és kényelembe helyezte magát. Elindultam lefele, majd ráléptem a létrára.
-Soha nem gondoltam volna, hogy egy Griffendéles bocsánatot kér, pont tőlem-Mondtam mosolyogva és leugrottam mellé. Persze figyeltem a szoknyámra, nehogy ismét közszemlére tegyem a bugyim. Megálltam, lesöpörtem magam, és levettem a válláról Szeléné-t.
-Te most visszamész a hálószobámba, és ottmaradsz!-Parancsoltam rá. Persze, éles fújás és karmolási szándékokat mutatott meg, de ellenem nem győzhet. Letettem a földre ő pedig gőgös testtartásban elkullogott.
-Nem haragszom, egyszerűen csak rosszul esett..-Válaszoltam, egy halvány mosollyal. –Nos, merre tovább?-Kérdeztem rá, már ha akar még velem jönni sétálni. Hiába kezd sötétedni...nekem még sétálhatnékom van.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 7:57 am

~ Adam, egy szót mondok. Hülye vagy. *jegyzem meg magamban, mikor eddigi beszélgetőpartnerem macskástul bevonul a Bagolyházba. Igen, bunkó voltam, nem is kicsit. Szépen vagyunk. Egy pár pillanatig a cipőm orrára bámulok, azután felállok és bemegyek a bagolyházba, hogy tisztázzam a dolgokat.
- Ne érts félre, nem akartalak megsérteni.* mondom mikor belépek, ő meg egy gerendán ül. Tényleg nagyon pofátlan lehettem. Odamegyek a falhoz és nekidőlök.
- Bocs, tahó voltam.*mondom Rosenak és merem remélni, hogy meg is bocsát, mert nem szeretek haragban lenni.* Na, lejössz onnan?
Továbbra is a falnak dőlök és onnan várakozok.
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 7:45 am

-Öcséd is van? Jó neked. Én egyke vagyok. Ők is idejárnak, vagy még nem elég idősek? - Kérdeztem rá mosolyogva. Tényleg érdekel, mielőtt még másra gondolna. –Igen, az a dög, neki akart esni, utána meg nekem…És csodálkozott, hogy falnak vágtam…Aztán persze engem is elküldött büntetőre…De a felét ellógtam…-Mosolyogtam rá, majd Szeléné-t néztem. Nem mindenkivel ilyen kedves….-Kis hencegő. Nálam próbálnál meg ilyen dumát bevágni. Repülnél a falnak célirányosan-Mondtam mosolyogva és láttam rajta, hogy kicsit meglepődött, hogy melyik házba járok. Tudom, hogy azon gondolkozik miért nem szekálom, vagy hogy komolyan gondolom-e…De hát…Én nem tehetek ellene. Oda kerültem és nekem pont jó!
-ha ennyire zavar, ellehet menni! Ha akarod beléd kötök. És igen Mardekáros vagy!-Elvettem az ökléből a macskám, majd bementem vele a bagolyházba. Szerencsémre most nincs sok bagoly bent. Felmásztam a létrán, majd átlendültem a gerendára. Arra felkapaszkodtam és felültem rá.
~ha ennyire zavarja, mi vagyok menjen el!~Felhúztam a lábam, Szeléné ráült a térdemre és pedig simogatni kezdtem.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 7:15 am

A macska hirtelen az ölembe mászott én pedig megvakargattam a fejét.
- Igazából a húgom is ilyen, de az öcsém ha rajtam múlik, akkor a holnapot sem éri meg. *vigyorogtam és ismételten megsimogattam az ölemben dekkoló macsekot és a vigyorom még szélesebb lett.* - Neki akart esni a macskádnak? Én amikor elsős voltam, még év elején átestem azon a dögön. Frics nem kevés büntetéssel jutalmazta ezt a produkciót. Azóta ha kötözködik, akkor prefektus vagyok.
Igen, év eleje óta rendszeresen az orra alá dörgölöm ezt a kiváltságomat, úgyhogy azóta nem piszkált. Annyit. Mikor Rose elmeséli, hogy ő tulajdonképpen mardekáros, nem kicsit lepődök meg.
~ Még csak belém sem akart kötni...*jegyzem meg magamnak, azután le is tolom magam emiatt.* ~ Fuj, Adam... mióta vannak neked ilyen előítéleteid?
- Nem, ha a haverok belekötnek, akkor ismételten prefi vagyok. *felelem egy széles vigyor közepette.* - Amúgy tényleg a Mardekárban vagy? Úgy értem, nem kötöttél belém, hogy griffeldéles vagyok és még azt sem kérdezted meg, hogy aranyvérű vagyok-e.
Ha valaki hallana, tuti azt hinné, hogy komolyan gondolom, de az a vigyor az arcomon éppen az ellenkezőjét árulja el rólam.
- Amúgy nincsenek előítéleteim, csak tapasztalat. *mentem ki magam, bár még mindig vigyorgok.*
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 6:59 am

-Megértem, de legközelebb csak akkor ordíts ha nincs bent senki. Vagy olyan van bent, aki ezt tudja és nem néz flúgosnak-Mondtam mosolyogva. Elvégre, ha nem épp leestem volna akkor én tuti flúgosnak nézem. Jézusom…szabadkozni kezdett. Ne már.
-Hagyd csak. Nem tudhattad. Ne szabadkozz!- Néztem hátra. Tényleg nem tudhatta. Nem mintha valaha is nagydobra verném…Soha nem vertem, nem ma fogom elkezdeni.
Leült mellém én pedig rámosolyogtam. –Van húgod? Szegény, ha rá is ilyen frászt hozol, nem biztos hogy megéri a felnőtt kort.-Nevettem fel, mire Szeléné felnyávogott. Rámosolyogtam és megcirógattam a fejét. De Ő úgy gondolta nem marad meg most nálam. Átmászott a fiú ölébe, és kényelembe helyezte magát.
-Ne haragudj…Kicsit elkényeztetettnek hiszi magát…Mrs. Norris-t én sem bírom. Annyit nyávog az a macska, plusz, nekiakart menki Szelénének…ha nem kapom el, szegénykém még mindig a kórházban lenne-Nyúltam át, Szeléné fejéhez, és simogattam meg a fejét.
-Örülök, hogy megismertelek Adam. Remélem a barátaid nem fognak piszkálni, mert egy Mardekárossal ülsz egy helyen, plusz a macskája az öledben van…micsoda sértés- Mondtam kissé gúnyosan, mégsem sértésnek szánva. Nincs sok bajom a Griffesekkel…Amíg nem szekálnak én sem őket. Ilyen egyszerű.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 6:31 am

- Az igaz... csak hozzászoktam, hogy Kupacnak mindig ordibálok otthon. *mondom, majd végül leveszem a szemem a távolodó madárról és szépen magamban imádkozom, hogy még véletlenül se legyen ismételten berúgva. A lány felvilágosít róla, hogy tulajdonképpen csak az apjának ír, az arcomról meg fokozatosan leolvad a mosoly.*
- Bocs, nem tudtam... *kezdek bele, de ő már kint is van a Bagolyház előtt és kiinvitál. Én leülök mellé, mire egy macska lép oda hozzá. Alapjáraton semmi bajom nincs velük, a húgomnak is van egy, így engem nem zavarnak.*
- Nem zavarnak, a húgomnak is van egy. Bááár... *kezdem, majd ismételten elvigyorodom, mikor az első évemre gondolok.* - Ha az a macska nem Mrs. Norris, akkor semmi bajom vele. Elsőben volt vele egy kisebb összezördülésem.
Hát, igen... az a macska azóta is zabos rám, de tehetek én arról? Minek volt láb alatt. Miközben a lány bemutatkozik, én két dolgon is elgondolkodom. Az első az, hogy hogy lehetek én ilyen tahó, hogy nem én tettem ezt meg elsőnek, a második, hogy ismerős-e a neve.
- Én Adam Kim-Whoung vagyok. *nyújtom a kezem hozzá.*
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 6:16 am

Helyes, látom nem csak nekem okozott ez az eset mulatságot. Ha ezt a többiek megtudnák...Ohh istenem, meddig hallgathatnám ezt. De szerencsére ezt nem fogom meghallani. Ha mégis, ennek a srácnak annyi. Nem kell kihívnia maga ellen a sorsot…
-Az sem jó. Ha beordítasz, és megint én vagyok bent, leesik. És akkor ki lesz aki elkap. Egyébként, párnásodhatnál kicsit…Csontos vagy…Fáj a fejenek!-Nyagotam el neki az utolsót, tiszta kislányosan. De visszatérve. Igen nem volt túl puha, de azért felfogta az esésem.
A baglyának adta a levelet, én pedig elmosolyodtam azon amit mondott. Akkor a szomszédok muglik lehetnek..Csak nem félvér…Nem mintha megvetném!
-Pontosíts, az apámmal. Az édesanyám meghalt.- Mondtam egy halvány mosollyal, majd kisétáltam a bagolyházból. Megálltam a lépcsősor előtt, és leültem. Úgy igazítottam a szoknyám, hogy ne legyen koszos, majd kicsit hátradőltem és újdonsült ismerősemre néztem.
-Kijöhetsz ám. Nem harapok.-Mondtam mosolyogva, mert tényleg nem harapom meg. Maximum ha megint megnézi a bugyim…De erre szerintem nincs esélye. Hehe…Lenéztem a lépcsőre, és elmosolyodtam. Magasba emelt farokkal jött fel Szeléné. Nagyot nyávogott, amikor meglátott és beleugrott az ölembe. Megsimogattam és rámosolyogtam.
-Remélem nincs bajod a macskákkal.-Néztem mosolyogva, majd eszembe jutott, hogy még nem mutatkoztam be.-Rose Mary Seraph. Örvendek!-Nyújtottam felé a kezem mosolyogva.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 5:52 am

Ige, balesetek vannak szép számmal és most sikerült egy ilyet kifognom. A lány először végignézett rajtam és azután a fal tövébe csúszva elkezdett nevetni.
~ Ennyire vicces látványt nyújtanék? *néztem végig magamon, hátha valami folton, vagy egyéb máson nevetgél. Nem sok kellett, mire megkaptam a prefektuskám jelzőt, amiért nagy valószínűséggel a taláromon levő griffendélszínű jelvény a felelős. Könyörgöm, úgy nézek én ki, mint egy prefektus? Na jó, most igen... Azt is megkaptam, hogy kukkolok.*
- Igen, de nem szándékosan. *mosolyodtam el, majd egy vigyor közepette hozzátettem.* - Rendben, legközelebb beordítok, hogy van-e bent valaki és csak utána ordítok a baglyom után.
Vigyoromat nem tudtam letörölni a képemről, egyszerűen annyira abszurd volt ez az egész helyzet. Valószínűleg tényleg le kellene szoknom a bagolyházi ordítozásaimról. Ezt a tanácsot meg is fogom fogadni. A lány időközben útnak eresztette a baglyot és még a fájós államat is leápolta.
- Köszi. *ismételten elmosolyodtam, majd a baglyom csőrébe adtam a levelet.* - Ezt vidd el az ősöknek és légyszíves, ne megint a szomszédba dobd mint múltkor, mert fater téged is meg engem is eltávolít az élők sorából, ha emléket kell törölnie, rendben?
Azt nem tudom, hogy Kupac vette-e az adást és azt is reméltem, hogy a bolond öcsémnek most nem jutott eszébe leitatni, mert abból ismételten félrekézbesítés lesz.
- Látom te is az ősökkel levelezgetsz. *jegyeztem meg a baglyom után pillantva.*
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 5:35 am

Amint kifújtam magam felnéztem az előttem álló fiúra, aki rák vörös volt. Most, hogy így meggondolom, ez extra vicces dolog volt…mondjuk szegényt sajnáltam, hogy pofon vágtam…De ez a minimum, ha már a bugyimat nézegette…Elkezdtem nevetni, és lecsúsztam a fal mentén. Kinyújtottam a lábam, és nevettem. Hát ….Mit ne mondjak…Bizalom gerjesztően nézhettem ott ki. De nem zavart. Már magam az a tény is kész poén volt, hogy leestem. Én aki soha nem esik le, ha a levegőben van…És még az, hogy valaki „elkapott” teljesen kész vagyok….
-Boccs prefektuskám…-Nyögtem ki, amikor végre sikerült összeszednem magam. Fel-fel kuncogtam még, majd feltápászkodtam…
-El sem hiszem, hogy egy 5. éves prefektus kukkol…Hova fajul ez a világ…-Lesöpörtem magamról a port, és megnéztem, hogy nem maradt-e nyom a szoknyámon. Felvettem a pálcám, majd odasétáltam a bagolyhoz.
-Ezt vidd haza apának!- Megsimogattam a bagoly fejét, majd adtam neki egy kekszet. Amint elrepült a prefektus felé fordultam. Szegény, most hogy így megnézem…Eléggé eltaláltam. Odasétáltam hozzá, majd elővettem a kendőm. Elővettem a pálcám is, majd a kendőre tettem a hegyét. –Aqua Eructo- Suttogtam és a kendő vízben úszott. Kicsit kicsavartam, majd megfogtam a fiú állát, és ráterítettem a kendőt.
-Bocs, a pofonért, és hogy rád estem…Legközelebb néz szét, mielőtt elordítod magad…Talán legközelebb nem esik rád senki- Mondtam kuncogva. Megfogtam a szabad kezét, majd a kendőre tettem. Nem akarom tovább tartogatni. Amint felszabadult a kezem, megsimogattam a baglyát és elléptem tőle.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 5:10 am

A kőben való majdnem elnyalás semmi volt ahhoz képest, ami a Bagolyházban várt. Sikeres ordításom nyomán egy éppen bent tartózkodó és az egyik gerendáról lelógó lány egyenesen rám esett. Olyan gyorsan történt az egész, hogy igazából csak arra eszméltem, hogy a földön fekszem és csukott szemmel a fejemet tapogatom.
~ Ez meg mégis mi volt? *kérdezem magamtól, azután lassan kinyitom a szemeimet* ~ Hoppá...
Nem is gondoltam, hogy ilyen látvány fog elém tárulni, honnan is gondolhattam volna. Jó ég! Egyenesen a lány bugyijával szemeztem. Egy pillanat alatt a fejem hihetetlenül vörös és forró lett, amit még az is tetézett, hogy a rajtam fekvő lány felugrott rólam és nemes egyszerűséggel felpofozott.
- Hé, ezt most miért kaptam? *tettem fel a kérdést, miközben nagy nehezen feltápászkodtam a földről és letakarítottam fekete taláromról a rátelepült nem kis mennyiségű port. Eddig észre sem vettem, hogy macskabaglyomnak volt annyi lélekjelenléte, hogy lerepüljön rólam, így most ismét rajtam landolva a röhögéshez igen hasonló huhogással jutalmazta a mutatványt.*
- Ne röhögj! *a kezemben lévő levéllel kissé meglegyintettem a fejét* - Ne nézz így rám, Kupac, mert megérdemelted.
Kedves baglyom válaszul sértődöttem elfordította a fejét és huhogott egyet.
- Bocs, hogy így betörtem, de láttam, hogy lenne bent valaki. *fordultam a lány felé, fél kezemmel még mindig a taláromat söprögetve.*
Rose Mary Seraph
Rose Mary Seraph

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 4:54 am

Nyavalyás bagoly, de majd én adok neki. Felmásztam, a létrán ameddig tudtam, majd elrugaszkodtam a biztonságot jelentő létráról és megfogtam, az egyik gerendát. Légi akrobatának kellene mennem…Tuti befutó lennék, főleg, hogy szoknyában vagyok. Ohh istenem milyen szerencse, hogy egyedül vagy!!!! Meglengettem a lábam, majd elengedtem a gerendát és átlendültem egy másikra. Arra sikeresen felálltam, és végigegyensúlyoztam rajta. Felugrottam a fölötte lévőre, majd arra is felmásztam. S ezt így folytattam, míg a tetőre nem értem. Ott elkaptam a baglyom és megsimogattam.
-Legközelebb tessék lejönni ha hívlak! Különben nem lesz nasi!- Mondtam fenyegető hangon. Majd leküldtem a baglyot, aki hallgatott rám. Amint leért, és meggyőződtem róla, hogy ott is maradt, elindultam lefele. Épp az egyik gerendán lógtam le, amikor egy fiú bejött és elüvöltötte magát. Lenéztem rá ő meg fel….Mondanom sem kell, elsikítottam magam, a kezem meg lecsúszott a gerendáról…Az utamba esőket sikeresen kikerültem, de szegény fiú rossz helyen állt...Én pedig ráestem. Mikor felkeltem, sem volt jobb a helyzet. Mindketten a földön feküdtünk én persze rajta. Annyira nem ütöttem meg magam mint Ő…Amikor kinyittam a szemem ismét felsikítottam, és felültem…olyan szépen estem rá, hogy a térdem volt a fejénél, így ismét megcsodálgatta a fehér francia bugyimat…Én meg persze, amint felültem felpofoztam és leugrottam róla, majd az egyik falnak nekidőlve néztem rá. Közben átvizsgáltam nem-e van rajtam valami törés…De szerencsémre nem volt.
Adam Kim-Whoung
6. Évfolyamos diák
Adam Kim-Whoung

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház EmptyHétf. Júl. 11, 2011 4:39 am

Mondtam már, hogy utálom a hétfőket? Nem? Akkor ezt most be is pótolom, bár nem csak a hétfők iránt vannak ilyen negatív érzeteim, hanem az egész RBF év iránt. Meglepő lenne? Na, azt erősen kétlem. Hulla fáradtan csoszogok fel a klubhelyiségbe, hogy azután félúton a fejemre csapjak és nekidőljek a falnak. Már reggel terveztem, hogy elküldök egy levelet a szüleimnek, tekintettel kedves öcsém tegnapi hülyeségére, ami miatt valószínűleg holnap én kapok rivallót és nem is ő. Megéri ez nekem? Nem... Akkor meg miért is csinálom? Azért, mert már jó két hete nem írtam vissza apám levelére és ahogyan őt ismerem, azt hiszi a végén, hogy belefulladtam a tóba, vagy megevett valami Legendás Lények gondozásán. Hirtelen elnevetem magam és hatalmas léptekkel elindulok kifelé a kastélyból. Ahogy végignézek a szembe jövő diákokon, eszembe jut, hogy még át sem öltöztem és én még csodálkoztam azon, hogy miért van ennyire melegem. Fenébe. Nem probléma, egyszerűen átvágtatok a kastély udvarán, majdnem elnyalok egy kőben... Valaki rosszat kívánt volna nekem? Nem érdekel. Kettesével szedem a lépcsőfokokat és a Bagolyház ajtaja elé érve elordítom magam.
- Kupac! Lenne egy kis meló! *ezután sikerül észrevennem, hogy nem vagyok egyedül, kedves baglyom meg mintha kiröhögött volna, olyan hangot hallat és a vállamra repül.*
~ Adam, ez szép volt... *jegyzem meg magamban.*
- Bocs, nem láttam, hogy van idebent más is.
Ajánlott tartalom

Bagolyház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bagolyház   Bagolyház Empty

Bagolyház
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next