Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

Lisa Turpin (Tanár) Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
Lisa Turpin (Tanár) Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
Lisa Turpin (Tanár) Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
Lisa Turpin (Tanár) 3347qiw
A Hónap Játéka
Lisa Turpin (Tanár) 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
Lisa Turpin (Tanár) Ic7783

 

 Lisa Turpin (Tanár)

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lisa Turpin
Jóslástan Tanárnő
Lisa Turpin


Iskolai Házad : Hollóhát
Hozzászólások száma : 331
Join date : 2010. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Roxfort

Lisa Turpin (Tanár) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lisa Turpin (Tanár)   Lisa Turpin (Tanár) EmptyKedd Ápr. 10, 2012 6:05 am

Lisa Turpin (Tanár) Scaled.php?server=808&filename=semttulo9w


Név: Lisa Turpin
Becenév: Lis, Lizzye
Kor: 18
Rangod: Tanár
Nem:
Származás: Aranyvérű + Boszorkány
Születési idő: 1981. március 23-1998. október 8.
Születési hely: Írország, Dubblin

Család:
Anya: Cinilla Turpin ( meghalt); 25; Félrevezetési ügyosztály vezető embere
Apa: Johannes Turpin 35; Titok és Misztériumügyi főosztály dolgozója, „halhatatlan”
Testvérek:
Joseph Piso; 10 éves ( mostoha testvér)
Lionard Piso; 17 éves; jövőre vizsgázik a Roxfortban (mostoha testvér)
Talbot Piso; 19 éves; Auror (mostoha testvér)
Samuel Turpin; 3 éves
Egyéb családtag: Nagymama: Aurelia Turpin; 60 éves; Átváltoztatástan tanár volt a Durmstrangban
Nagypapa: Lucius Piso; 61 éves; Bájitaltan tanár, ugyanott
Háziállat: Morpheus egy szürke bagoly.

Mikor változtattak át: 1999. október 8.
Különleges képességed: Csak vámpíroknak
Érdekesség: Imádja a történelmet, a bájitaltant, és az átváltoztatástant meg a varázslatos állatokat, bestiákat és a jóslástant.
Személyes tárgya: Egy fekete táska, tele pakolva mindennel, amire csak szüksége lehet. Általában nagy benne a rendetlenség.

Pálcád: Gesztenye fa, 14.5 hüvelyk, sárkány szívizomhúr
Iskolai házad: Hollóhát
Évfolyamod: Már végeztem

Előtörténet: Apám született angol, hófehér bőr, szőke haj, kék szem, magas, izmos alkat, komoly, elszánt férfi. Ezzel szemben anyám, alacsony, fekete hajú, fekete szemű, barnás bőrű, vidám, mosolygós asszony.
Hat éves koromig egyszerű életem volt. Amikor apu nem volt otthon- ez elég sokszor előfordult- nagymamám tanítgatott.
- Sosem lehet elég korán kezdeni.- ismételgette. Tehát tanultam, elsősorban átváltoztatást.
Aztán meghalt az egyik nagynéném. Julia. Apámat megrázta a hír, és erős pajzsán megmutatkozott az első repedés. A végső összeomláshoz anyám elvesztése vezetett.
Szülésben halt meg. A kisfiút megszülte, és éppen arra volt ereje, hogy rámosolyodjon a babára, és elsuttogja a nevet: Julius. De erőfeszítése felesleges volt, a gyerek pár nap múlva meghalt.
Apám ekkor elutazott. Egy teljes évig nem láttam viszont. Eddig Aurelia nevelt. Hétévesen szülők nélkül maradtam, vagyis jellemem kialakulásának kezdetén, Aurelia nemcsak a nagyanya, hanem az anya szerepét is betöltötte mellettem. A nehezen hozzáférhető, örökké elfoglalt, szigorú, és kíméletlenül tárgyilagos asszony mindazonáltal megadta nekem azt, ami minden gyermeknek a legfontosabb: a családhoz való tartozás megingathatatlan biztonságát. Ha ritkán nevetett is sajátosan csípős szelleme a legváratlanabb pillanatokban szikrázott fel, és korántsem becsült kevesebbre, amiért az olyan nevetős kedvű voltam. Minden tekintetben a legnagyobb gonddal nevelt a békésségtől kezdve, az irgalmatlanul belém sulykolt illendő viselkedésig mindenre odafigyelt. Nem utolsó sorban pedig kendőzetlenül és minden érzelgősségtől mentesen értette meg velem; hogy el kell fogadnom a magam sorsát, mégpedig derűs önérzettel, sértettség és neheztelés nélkül.
–Semmi teteje elvágyódni valamilyen más, vagy jobb világba –ez volt nagyanyám oktatásának summája. –Nekünk miért, miért nem ez a világ jutott, és ebben kell élnünk olyan kellemesen, és olyan boldogan ahogy csak lehet. Sem Fortunával, sem a sorssal nem csatározhatunk.
Tata megérkezése után, két hónappal feleségül vette Elizabeth Piso-t, akinek ekkor már voltak gyerekei. Velük, és az anyjukkal remekül kijöttem.
A fiúk megvoltak győződve róla, hogy én a kishúguk, a védelmükre szorulok, és ettől az elhatározásuktól semmi sem tántoríthatta el őket. A kisöcsémet, Josephet, imádom, és ő is szeret engem. Mivel mindegyik bátyám engem véd a családban, így én az öcséimet féltem mindentől.
Nagyapám Lucius Piso és Aurelia már régebb óta ismerték egymást. Tehát az otthoni iskolának újabb résztvevői lettek, és új tanára.
Nagymamám, elkezdett tanítgatni animágussá válni, de sajnos még nem megy tökéletesen. A vissza változás körül vannak kisebb problémák.
Mikor felvettek a Roxforba, komoly tudás birtokában voltam. Apám teljes meggyőződéssel jelentette ki, hogy Griffendéles leszek. A két nagyszülőm pedig váltig állították, én bizony a Hollohát diákjai között fogok tanulni. És nekik lett igazuk.
Az iskola végeztével, jelentkeztem a Roxfort Boszorkány- és Varázsló Képző Szakiskolába, Jóslástan tanárnőnek! És boldogan, mondhatom, hogy felvettek!

Jellem: Ésszerűen, józanul gondolkodik, türelmes, békés.
Általában kifejezéstelen arccal szemléli a világot, és nyugalma, békessége nem csupán a látszat. Könnyen megkedvel akárkit, teljesen mindegy, hogy melyik házba tartozik az illető. Néha viszont, amikor kihozzák a sodrából, eluralkodik rajta a düh, de még tombolás közben is képes ésszerűen gondolkodni. Szigorúan betartja a szabályokat. Ezeket nem korlátoknak látja, hanem akadályoknak, amiket nem kikerül, hanem átküzdi magát rajtuk. A görbe úton is egyenesen jár.

Kinézet: Az arca legtöbbször kifejezéstelen, mégsem kellemetlen, a világos szempár szelíden, szinte gyengéden pihent meg embereken és tárgyakon. Alacsony, 160 cm magas. Csupa csont- a csontokon sima sápadt bőr feszült, s az egész arcot besugározták a szokatlanul nagy, egymástól távol eső, mélyen ülő szemek. Maga a szem pedig igazán félelmetes: a világos kék szivárványhártyát éj kék, már-már fekete gyűrű keresztezi, amitől az embernek az az érzése támadhat, hogy a fekete szembogár valósággal belé fúródik. A bőr pedig olyan fehér mint a jég, sehol egy szemcsényi szín.
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Lisa Turpin (Tanár) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lisa Turpin (Tanár)   Lisa Turpin (Tanár) EmptyHétf. Szept. 05, 2011 9:33 am

Miután Lisa Turpin elvégezte utolsó évét a Roxfortban beadta a kérvényét, hogy mint Jóslástan tanárnő dolgozhasson az iskolában. A kérvényt az igazgató úr jóváhagyta!
Vissza az elejére Go down
Hermione Malfoy
Admin/Bűbájtan Tanár/Hollóhát Ház Feje
Hermione Malfoy


Iskolai Házad : Griffendél
Hozzászólások száma : 5018
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 32
Tartózkodási hely : Roxfort

Lisa Turpin (Tanár) Empty
TémanyitásTárgy: Lisa Turpin (Tanár)   Lisa Turpin (Tanár) EmptyHétf. Aug. 02, 2010 10:04 am

Lisa Turpin (Tanár) Emilie_de_ravin

Név: Lisa Turpin
Becenév: Lis, Lizzye
Kor: 17
Rangod: Diák
Nem:
Származás: Aranyvérű, boszorkány
Születési idő: 1981. március 23
Születési hely: Írország, Dubblin

Család:
Anya: Cinilla Turpin ( meghalt); 25; Félrevezetési ügyosztály vezető embere
Apa: Johannes Turpin 35; Titok és Misztériumügyi főosztály dolgozója, „halhatatlan”
Testvérek:
Joseph Piso; 10 éves ( mostoha testvér)
Lionard Piso; 17 éves; jövőre vizsgázik a Roxfortban (mostoha testvér)
Talbot Piso; 19 éves; Auror (mostoha testvér)
Samuel Turpin; 3 éves

Egyéb családtag: Nagymama: Aurelia Turpin; 60 éves; Átváltoztatástan tanár volt a Durmstrangban
Nagypapa: Lucius Piso; 61 éves; Bájitaltan tanár, ugyanott

Háziállat: Morpheus egy szürke bagoly.

Érdekesség: Imádja a történelmet, a bájitaltant, és az átváltoztatástant meg a varázslatos állatokat, bestiákat.
Személyes tárgya: Egy fekete táska, tele pakolva mindennel, amire csak szüksége lehet. Általában nagy benne a rendetlenség.

Pálcád: Gesztenye fa, 14.5 hüvelyk, sárkány szívizomhúr
Iskolai házad: Hollóhát
Évfolyamod: 7

Előtörténet:
Apám született angol, hófehér bőr, szőke haj, kék szem, magas, izmos alkat, komoly, elszánt férfi. Ezzel szemben anyám, alacsony, fekete hajú, fekete szemű, barnás bőrű, vidám, mosolygós asszony.
Hat éves koromig egyszerű életem volt. Amikor apu nem volt otthon- ez elég sokszor előfordult- nagymamám tanítgatott.
- Sosem lehet elég korán kezdeni.- ismételgette. Tehát tanultam, elsősorban átváltoztatást.
Aztán meghalt az egyik nagynéném. Julia. Apámat megrázta a hír, és erős pajzsán megmutatkozott az első repedés. A végső összeomláshoz anyám elvesztése vezetett.
Szülésben halt meg. A kisfiút megszülte, és éppen arra volt ereje, hogy rámosolyodjon a babára, és elsuttogja a nevet: Julius. De erőfeszítése felesleges volt, a gyerek pár nap múlva meghalt.
Apám ekkor elutazott. Egy teljes évig nem láttam viszont. Eddig Aurelia nevelt. Hétévesen szülők nélkül maradtam, vagyis jellemem kialakulásának kezdetén, Aurelia nemcsak a nagyanya, hanem az anya szerepét is betöltötte mellettem. A nehezen hozzáférhető, örökké elfoglalt, szigorú, és kíméletlenül tárgyilagos asszony mindazonáltal megadta nekem azt, ami minden gyermeknek a legfontosabb: a családhoz való tartozás megingathatatlan biztonságát. Ha ritkán nevetett is sajátosan csípős szelleme a legváratlanabb pillanatokban szikrázott fel, és korántsem becsült kevesebbre, amiért az olyan nevetős kedvű voltam. Minden tekintetben a legnagyobb gonddal nevelt a békésségtől kezdve, az irgalmatlanul belém sulykolt illendő viselkedésig mindenre odafigyelt. Nem utolsó sorban pedig kendőzetlenül és minden érzelgősségtől mentesen értette meg velem; hogy el kell fogadnom a magam sorsát, mégpedig derűs önérzettel, sértettség és neheztelés nélkül.
–Semmi teteje elvágyódni valamilyen más, vagy jobb világba –ez volt nagyanyám oktatásának summája. –Nekünk miért, miért nem ez a világ jutott, és ebben kell élnünk olyan kellemesen, és olyan boldogan ahogy csak lehet. Sem Fortunával, sem a sorssal nem csatározhatunk.
Tata megérkezése után, két hónappal feleségül vette Elizabeth Piso-t, akinek ekkor már voltak gyerekei. Velük, és az anyjukkal remekül kijöttem.
A fiúk megvoltak győződve róla, hogy én a kishúguk, a védelmükre szorulok, és ettől az elhatározásuktól semmi sem tántoríthatta el őket. A kisöcsémet, Josephet, imádom, és ő is szeret engem. Mivel mindegyik bátyám engem véd a családban, így én az öcséimet féltem mindentől.
Nagyapám Lucius Piso és Aurelia már régebb óta ismerték egymást. Tehát az otthoni iskolának újabb résztvevői lettek, és új tanára.
Nagymamám, elkezdett tanítgatni animágussá válni, de sajnos még nem megy tökéletesen. A vissza változás körül vannak kisebb problémák.
Mikor felvettek a Roxforba, komoly tudás birtokában voltam. Apám teljes meggyőződéssel jelentette ki, hogy Griffendéles leszek. A két nagyszülőm pedig váltig állították, én bizony a Hollohát diákjai között fogok tanulni. És nekik lett igazuk.

Jellem:
Ésszerűen, józanul gondolkodik, türelmes, békés.
Általában kifejezéstelen arccal szemléli a világot, és nyugalma, békessége nem csupán a látszat. Könnyen megkedvel akárkit, teljesen mindegy, hogy melyik házba tartozik az illető. Néha viszont, amikor kihozzák a sodrából, eluralkodik rajta a düh, de még tombolás közben is képes ésszerűen gondolkodni. Szigorúan betartja a szabályokat. Ezeket nem korlátoknak látja, hanem akadályoknak, amiket nem kikerül, hanem átküzdi magát rajtuk. A görbe úton is egyenesen jár.

Kinézet: Az arca legtöbbször kifejezéstelen, mégsem kellemetlen, a világos szempár szelíden, szinte gyengéden pihent meg embereken és tárgyakon. Alacsony, 160 cm magas. Csupa csont- a csontokon sima sápadt bőr feszült, s az egész arcot besugározták a szokatlanul nagy, egymástól távol eső, mélyen ülő szemek. Maga a szem pedig igazán félelmetes: a világos kék szivárványhártyát éj kék, már-már fekete gyűrű keresztezi, amitől az embernek az az érzése támadhat, hogy a fekete szembogár valósággal belé fúródik. A bőr pedig olyan fehér mint a jég, sehol egy szemcsényi szín.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lisa Turpin (Tanár) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lisa Turpin (Tanár)   Lisa Turpin (Tanár) Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lisa Turpin (Tanár)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Katherine Darkrose ( Tanár )
» Cho Chang (Mugliismeret Tanár)
» Charles Weasley (tanár)
» Tanár előtörténet minta
» Perselus Piton (Tanár)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Karakterek :: Boszorkányok :: Aranyvérű-
Ugrás: