Roxfort
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roxfort

Harry Potterrel foglalkozó szerepjátékos fórum.
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Roxfort Története
Staff Tagok

Staff Tagok

 Amanda Brocklehurst (Diák) Staffgif
Kattints Értünk!
FRPG Top Sites - Magyarország
Chat
Kiemelt Oldalak
 Amanda Brocklehurst (Diák) Z5iV7

free forum

free forum

free forum


A Hónap Női karaktere
 Amanda Brocklehurst (Diák) Ftlx6t
A Hónap Férfi Karaktere
 Amanda Brocklehurst (Diák) 3347qiw
A Hónap Játéka
 Amanda Brocklehurst (Diák) 34xl2x4
A Hónap Szerelmes Párja
 Amanda Brocklehurst (Diák) Ic7783

 

  Amanda Brocklehurst (Diák)

Go down 
SzerzőÜzenet
Perselus Piton
Bájitaltan Tanár/Admin/Mardekár Ház Feje
Perselus Piton


Iskolai Házad : Mardekár
Hozzászólások száma : 2447
Join date : 2010. Jul. 02.
Age : 64
Tartózkodási hely : Roxfort

 Amanda Brocklehurst (Diák) Empty
TémanyitásTárgy: Amanda Brocklehurst (Diák)    Amanda Brocklehurst (Diák) EmptyCsüt. Dec. 02, 2010 8:39 am

 Amanda Brocklehurst (Diák) Mandys

Név: Amanda Brocklehurst
Becenév: Mandy
Kor: 18
Rangod: diák
Nem:
Származás: Félvér boszorkány
Születési idő: 1980. június 4.
Születési hely: Anglia, Cambridge

Család:
Anya: Rosalie Brocklehurst (leánykori nevén Rosalie Bennett), mugli, 43, már visszavonult modell, most tanácsadó újságíró
Apa: Roger Brocklehurst, varázsló, 45 lenne, de meghalt 1997 nyarán, a Mágiaügyi Minisztérium Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályának dolgozója volt
Testvérek: nincs
Egyéb családtag: nem tudok róla, szűk családi körben élünk/éltünk
Háziállat: egy fehér, bolyhos szőrű, ijedős kiscica, Hómancs névre hallgat.

Személyes tárgya: Egy szív alakú, kinyitható medál aranyláncra akasztva. Ez valójában egy óra, ami kinyitva a pontos időt és az épp aktuális holdállást mutatja. Apukámtól kaptam még halála előtt.

Pálcád: 10 hüvelyk, rózsafából készült főnixtollal
Iskolai házad: Hollóhát Hollóhát
Évfolyamod: 7.

Előtörténet:
1997 tavasza
Édesanyám, mint fiatal és csinos modell egy fotózás kedvéért utazott Londonból Cambridge-be. Szigorú, konzervatív családban nőtt fel, talán épp ezért merev és visszahúzódó nő lett belőle. Apám, aki épp hazaért hoppanálással a hivatalból ekkor pillantotta meg a parkban fotózott Rosalie-t, s első látásra beleszeretett. Fordítva ez nem így történt: apukámnak hosszan kellett udvarolnia, de végül anyukám is beleszeretett. Roger ezután avatta be a titkába és a varázslóvilágba. Anyám először szkeptikus volt, majd pedig közömbös ezzel a csodálatos világgal szemben, ezt apámnak sosem sikerült megszerettetnie vele.
1979- ben házasodtak össze. Rosalie ekkor szakította meg a kapcsolatot a családjával, mert szülei kitagadták, amiéért egy „nincstelenhez” ment hozzá. Roger szülei már korábban meghaltak.
1980-ban születtem én. Anyám tudta, hogy terhessége miatt vége a modell-karrierjének, így beiratkozott egy újságírói főiskolára. Pár évvel később diplomát szerzett, és azóta egy kis Cambridge-i újságnak dolgozik, mint tanácsadó.
1990 nyara
Apám rettenetesen örült, amikor 11 évesen megkaptam a meghívót a Roxfort-ba. Épp oly izgatott volt, mint én. Furcsa, de mindaddig titkolták előlem a varázslás létét. Későbbi magyarázatuk szerint erre meg kellett érnem.
1. év: A Roxfort-ba érkezve a Hollóhát házba osztottak be, ami már elsőre szimpatikus volt. Évfolyamtársam, egy bizonyos Harry Potter volt, aki híresnek számított a varázslótársadalomban, én nem tudtam róla sokat, így nem is nagyon izgatott. Az év folyamán jó barátnőre leltem, és sok tudást gyűjtöttem magamba. A Bűbájtan volt a kedvencem, a Bájitaltant is szerettem, de Piton professzortól a mai napig frászt kapok. A többi tantárgy is ment, egyedül a seprűlovaglást nem szerettem.
2. év: Ugyanúgy indult, mint az első, ám ahamrosan merényletek történtek a nem aranyvérűekkel szemben, így a szüleim kivettek az iskolából, bár én nem éreztem fenyegetve magam.
3. év: Felvettem a Mugliismeret tantárgyat, hisz ekkor már tudatosan készültem arra, hogy apám nyomdokaiba lépve a máguskapcsolatok illetve mágus- és muglikapcsolatok kiépítésén dolgozzak, különösen a külföldi varázslók, boszorkányok élete érdekelt.
4. év: Ez az év felettébb izgalmas volt a Trimágus Tusa miatt, és mert külföldi diákok érkeztek az iskolába. Pár Beauxbatons-os diákkal folytatott beszélgetésem megerősíett pályaválasztási elhatározásomban. A karácsonyi bálra egy Johnny nevű sráccal mentem, pár hónapig jártunk is, de nem igazán illetünk össze. A verseny azonban tragédiába fúlt: az egyik Roxfort-os diák meghalt, és Harry Potter állítása szerint egy bizonyos Nagyúr visszatért.
5. év: Apám a Minisztérium álláspontján volt, miszerint nincs bizonyíték a Nagyúr visszatértére, így úgy kezdődött ez az évem, mint a többi. Kivéve, hogy az RBF vizsgákra gőzerővel készülni kellett. A Sötét Varázslatok Kivédése tanár egy minisztériumi megbízott lett, akinek rendeleteit jobbnak láttam nem megszegni, így a Harry Potter által alakított Dumbledore Seregébe sem léptem be. Sosem pártoltam a nylít harcot, az elméleti tudás az én szakmámhoz elég. Az RBF-ek jól sikerültek: a Bűbájtan és Bájitaltan Kiváló lett, a Sötét Varázslatok Kivédése Elfogadható, a többi tantárgy Várakozáson felüli.
6. év: Rettegésben telt, hisz megbizonyosodott, hogy Tudjukki visszatért. Az év végi incidens után, mikor a halálfalók bejutottak a kastélyba, és megölték Dumbledore professzort, a szüleim úgy döntöttek, hogy nem járom ki a hetedik osztályt.
1997 nyara
A minisztérium elbukott. Apám elhunyt a harcban, és bennem is meghalt valami. Tudjukki hatalmon. Anyuval elköltöztünk Cambridge külvárosába, és tilos volt varázsolnom. Ez idő alatt jogosítványt szereztem, és kaptam egy kicsi, fekete Porsche-t.
1998 tavasza
Még egy év rettegés után jött a hír, hogy Harry Potter legyőzte Voldemortot, így anyám tiltakozása ellenére jelentkeztem egy év kihagyás után, hogy befejezzem az iskolát.
Hát most kezdődött a hetedik évem a Roxfort-ban és legfőbb izgulnivalóm a RAVASZ.

Jellem: Csendes, visszafogott lánynak tartom magam, nem szeretek a középpontban lenni, és megvetem az erőszakot. Bár jók a tanulmányi eredményeim ennek ellenére sosincs elég önbizalmam. Barátkozást illetően elég zárkózott vagyok, s csak idővel nyílok meg igazán. De van egy mélyen elbújt, közvetlen, bohókás énem. Ez utóbbi elég ritkán kerül előtérbe, mert elég hűvös vagyok – legalábbis annak tartanak. Nem vagyok ijedős, de nem szeretem, ha valaki másokat ijesztget vagy piszkál.

Kinézet: Hosszú, enyhén fürtökbe rendezett méz szőke hajjal büszkélkedhetek, ami kedves, ovális alakú arcomat keretezi. Nagy, barna, „őzike” szemeim sűrű szempillával rendelkeznek. Szerencsés alkatnak tartom magam, fogyókúrára sosem volt szükségem. Az átlagosnál cseppet magasabb és karcsúnak mondható vagyok. Ezt illetve kecses járásom, és jó kiállásom édesanyámnak köszönhetem. Világos a bőrszínem, szinte sápadt, emiatt majdhogynem törékenynek tűnik. Anyámtól tanultam, hogy szépen ápoljam a köreim és a hajam, így mindig gondosan elkészített frizurákban járok, illetve szép körömmel. Csak kevés és visszafogott sminket viselek. Egyszerű, kényelmes, de csinos ruhákat szeretek hordani.
Vissza az elejére Go down
https://roxfort.forumotion.co.uk
 
Amanda Brocklehurst (Diák)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cassandra Hob (Diák)
» Alexander Lockwood (diák)
» Pansy Parkinson (Diák)
» Padma Patil (Diák)
»  Hannah Abbott (Diák)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Roxfort :: Karakterek :: Boszorkányok :: Félvér-
Ugrás: